Ifka

komentáre

Ifka

OUN si váží života svých členů, vysoce si ho váží; ale – naše myšlenka v našem chápání je tak velkolepá, že když mluvíme o její realizaci, nemusí být obětováni jednotlivci, ani stovky, ale miliony obětí, aby ji realizovali. - Štěpán Bandera pokračování viz link ))))

https://mronline.org/2022/06/11/how-pre-ww-ii-ukrainian-fascists-pioneer...

Ifka

odcituju-
Všimli jste si, že bychom zastavili vývoz obilí, jak to už před měsícem udělalo Maďarsko a další země, které naopak intenzívně nakupují?

Proč taky.

Vždyť si ho nejprve prodáme levně a pak si ho uvědoměle a solidárně koupíme zpět s přirážkou.

Podobně to už dlouhodobě děláme s elektřinou i dalšími komoditami.

Nebo je to jinak?

/Už pod komentáři delší dobu nepřipojuji obvyklé "Bděte!", je to marné.../

Měním ho za: " Nechť žeň započne"!

Je to adekvátní.

poznamenal Tucker Carlson.

"Nehody se samozřejmě stávají. Ale nyní je spousta podivných nehod v potravinářských závodech. A to v době, kdy nás prezident varuje před nedostatkem potravin," pokračoval.

Je třeba také poznamenat, že miliardář Bill Gates vlastní více než 100 000 akrů zemědělské půdy v 18 státech USA.

To z něj dělá největšího soukromého vlastníka zemědělské půdy v USA, zároveň ve velkém odkupuje půdu i na dalších kontinentech.

Bill Gates je však také největším výrobcem umělého hovězího masa, které chce nabízet "plebsu" jako náhražku za maso skutečné...

https://quintus-sertorius.webnode.cz/l/mozna-jste-jiz-narazili-na-inform...
https://quintus-sertorius.webnode.cz/l/taky-nahoda/

https://quintus-sertorius.webnode.cz/l/podivne-pozary-potravinarskych-pr...

Turecko a USA, mimo jiné, dodávají na Ukrajinu bojové drony.

Ifka

je to xkrát vloženo nechtíc, pardón , nevím proč,

Ifka

cituji
Paní Fridrichová
6. 4. 2022 13:49:50
info@ceskatelevize.cz

Paní hlasatelko,

svoje slova považujete vždy za absolutní pravdu.

Nedávno jste prohlásila, že Rus na nás poslal tanky a teď jedou naše tanky na něj.

Protože jsem to vše v roce 68 prožíval, chtěl bych doplnit vaše hvězdné vědomosti.

Tanky na nás poslal tehdy vedoucí země Brežněv a to byl Ukrajinec.

V orgánu který o tom rozhodoval nejzuřivějším žadatelem o agresy byl generalní tajemník Ukrajiny Šelest samozřejmě Ukrajinec.

Velící vojsku pětikoalice armád byl maršál Grečko, světe div, se Ukrajinec.

Armáda pětikoalice, která vpád realisovala, byl 1. ukrajinský front, tedy Ukrajinci.

Teda při další některé vaší relaci uvádějte:

"Neodpovídají-li fakta tomu, co hlásám, tím hůř pro fakta."

Už to před vámi hlásal jeden významný filosof.

Ale to vy asi nevíte a vědět nepotřebujete.

Říkáte to, za co vás platí, tak jaké ohledy na skutečnost!

Vladimír Kolmistr

(ročník 1930)

Kladno

zdroj

https://quintus-sertorius.webnode.cz/l/pani-hlasatelko/

Ifka

McNamara 5. lekce ve filmu „Mlha války“: „Proporcionalita by měla být vodítkem ve válce“. poznámka: dají se tam dát české titulky, kdo chce– je to krátké a
https://www.youtube.com/watch?v=hOCYcgOnWUM
- a doporučuji shlédnout

McNamara sloužil ve druhé světové válce jako taktický analytik a byl vyznamenán Legií za zásluhy, stal se generálním ředitelem společnosti Ford Motor Co, poté americkým ministrem zahraničí Kenedym a Johnsonem (1961-1968) a prezidentem Světové banky (1968-1981) později.

Ifka

Kolik migrantů z Ukrajiny bude přijato do USA? To je jenom hypotetická otázka, bo jde to technicky. Migranti z Afriky se taky dostanou i do Evropy a všude, takže jde to. Letadla lítají a ta humanita... bude to počet nula. Globalizace platí jenom , když se chce))) a hodí se to )))

Ifka

Zajimavá diskuse staršího data , na téma doktrína Steel Rose - https://upramene.cz/forum/viewtopic.php?t=4634&start=45&sid=edb8eb48ac52...

Ifka

Pokud se naši politici nestarají o naše životy, aby vydělali na očku covid , nezajímají je ani ukrajinské životy. Ta priorita migrantů je falešná a politicky účelová do budoucna.
Ale pokud popudíte civilisty a vybavíte je zbraněmi, nakonec tyto lidi obětujete, protože nemají proti profesionální armádě šanci. Pro mě jsou tito váleční štváči, kteří posílají, hecují civilisty z mimoukraj území do bitvy, váleční zločinci, kteří musí být souzeni

Zítra, ve čtvrtek v 9 hodin , se v německém Bundestagu zasedne s výraznějším obsazením: ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj promluví (prostřednictvím živého videa) k poslancům
Melnyk a Zelenskyj kladou stále větší požadavky jak na EU, tak na NATO. V Libyi jsme se dozvěděli, co vlastně znamená „bezletová zóna“ pro NATO: neomezené kobercové bombardování. Co by nastalo v tomto případě?

Neutralita, jakou Švýcarsko „žije“ dlouhou dobu, by byla pro Ukrajinu tou nejlepší cestou? Jde to?
V německých diskusích stále častěji zaznívají tyto komenty, že:...
Německo musí vystoupit z NATO. Pouze neutralita zajišťuje přežití našich lidí. Bez NATO můžeme iniciovat pás neblokových států od Baltského moře po Černé moře – v míru s Amerikou a Ruskem....a nebo:
Pokud existuje poučení z historie, pak toto: Němci a Rusové se už nikdy nesmí nechat postavit proti sobě.
Názorově se hodně obrací k této cestě, není tam v diskusích to válečné bití se v prsa a hr amatérsky na profi armádu a nechat se zavlést do konfliku.
Nezbývá , než počkat co se bude dít u kormidla a čas nám ukáže. Koneckonců kašpárci mají na to mandát a určitě i iinsrukce. Vůbec jim nezavídím. V této fázy nelze nic jiného, než snažit se to přežit v rámci svoji rodiny.
Dávno už asi neplatí, že stát má chránit apriori svoje občany, pak uzemí, aby nedošlo k trvalejšímu obsazení a zdroje pro svoje občany. Solidaritu jiným zvažovat v tomto duchu. Co zbyde.
PS jak je to se doktrínou Steel Rose a NATO ? Je to přijato v případě konfliktu? Určitě existuje pláni v případě konfliktu. To by byl konec..

Ifka

Tady je celý rozhovor se švýcarským expertem. Ale pozor, jen pro znalce a fajnšmekry, muž jde do velkých detailů. Další uhel možného pohledu:
https://zeitgeschehen-im-fokus.ch/de/newspaper-ausgabe/nr-4-vom-15-maerz...

Ifka

Kozák Chmelnický patří k nejvýraznějším postavám ukrajinské historie. Kozácký hejtman Bohdan Chmelnický (ukrajinsky Chmelnyckyj), který zemřel 16. srpna 1657 ve věku 62 let, patří k nejvýraznějším postavám z historie Ukrajiny...zdroj historie

Ifka

cit.--Treba : Na Ukrajině se zavedl Den hrdinů Ukrajiny. Mezi hrdiny pak patří třeba Bohdan Chmelnickij, který při pogromech způsobil vyvraždění 100 tisíc Židů, Petljura, který jich nechal povraždit až 100 tisíc. Popisuje to Bulgakov. Dalšími hrdiny Ukrajiny jsou esesák Šuchevič, esesák a fašista Bandera. Hrdinové Ukrajiny jsou také veteráni fašistických oddílů: praporu Nachtigal, oddílu SS Galičina, všech strážních oddílů, které hlídaly a ničily lidi v koncentrácích, jako Ivan Děmjaňuk. To byli stoupenci banderovské filozofie.. Svátek takových hrdinů je oficiální státní svátek. Taková je tedy dnes Ukrajina.??? konec citace zdroj net historie

Ifka

Velké farmaceutické společnosti zůstávají v Rusku. Nezastavily tamní závody ani neutlumily obchod

Pfizer, Johnson & Johnson, Novartis a Abbott jsou mezi firmami, které vyrábějí v Petrohradu či jinde v Rusku a prodávají léky jako značková generika nebo pod ruským označením. Výkonný ředitel Pfizeru Albert Bourla sice na CBS prohlásil, že společnost nebude v Rusku dále investovat, ale ani se od něj neodstřihne, jak to dělají mezinárodní společnosti v jiných sektorech.

https://www.zdravotnickydenik.cz/2022/03/velke-farmaceuticke-spolecnosti...

12.3.2022

Ifka

Hodně pohody přeji k 10ti ॐ https://www.youtube.com/watch?v=uHnaS3sSskQ

Ifka

https://www.pi-news.net ještě funguje, je tam i translátor na těch stránkách vpravo nahoře, vedle výrazu AKTIVISMUS je roletka, ale do češtiny. U nás jenom msm a stránky, které informují , tak jak informuje msm.
Mějte se a posílám pozdrav na Slovensko :)

Ministerstvo pravdy, v novořeči Pramini (novořeč byla úředním jazykem Oceánie. O její struktuře a etymologii viz Dodatek), se děsivě lišilo od všech ostatních objektů v dohledu. Byla to obrovská stavba tvaru pyramidy ze zářivě bílého betonu, která se terasovitě vypínala do výšky 300 metrů. Z místa, kde stál Winston, se dala na bílém průčelí přečíst ozdobným písmem vyvedená tři hesla Strany:

VÁLKA JE MÍR

SVOBODA JE OTROCTVÍ

NEVĚDOMOST JE SÍLA
https://sites.google.com/site/novamisantropovacitarna/orwell-1984-cely-r...

Ifka

Zdravím,
cituji:
V základní škole Theodor-Haubach v Hamburku-Altoně nedávno dopis rodičům ukázal, které kostýmy nejsou přijatelné. I zde vedení školy upozorňuje na to, že se nesmí podávat stereotypy, které by mohly diskriminovat. "Chceme se vyhnout přehánění četných etnických skupin a zrušit přisuzování rolí podle pohlaví," stojí v prohlášení. Podle tohoto výkladu jsou kromě oblíbeného indiánského kostýmu zakázány i kostýmy princezen, protože slouží stereotypu muž-žena.
dále: Piráti představují drsný svět pro muže, i když Anne Bonny a její kamarádka Mary Read se zapsaly do legend jako dobrodružná dvojice pirátských žen. Znamená: Pokud pošlete svého juniora na karneval jako piráta, riskujete zkreslené pohledy.Rytíři ztělesňují šovinismus v jeho nejčistší podobě ...atd
ZDROJ https://reitschuster.de/post/kinderfasching-2022-bizarre-kostuemregeln-f...

...a taky ta stejná linie, v Německu i u nás v ČR jsou noty jak vysvětlit dětem válku, nabývám dojmu , že snad děti nepatří rodičům, když je potřeba dát osnovy plošně co dětem říkat.

Ifka

ještě odcituji z téhož zdroje:„Jsem velmi nadšený z příležitosti získat dvě ukrajinská ložiska lithia a spojit je s naším již pokročilým projektem lithia ve Wolfsbergu. To nám umožní nejen stát se prvním místním výrobcem hydroxidu lithného v Evropě, ale zároveň vytvořit největší skupinu lithia na kontinentu a trvale přispívat k zajištění evropské poptávky po lithiu,“ říká Tony Sage, nevýkonný předseda Evropské Lithium.

Ifka

Zdravím,
12/2021 Čínský Chengxin podal nabídku na ukrajinská ložiska lithia,Společnost Chengxin Lithium požádala o práva na dvě ložiska lithia na Ukrajině, která jsou v aukci, ukázal ukrajinský vládní web v kroku, který by čínské společnosti poskytl oporu v evropském lithiovém průmyslu.

https://www.mining.com/web/chengxin-submits-bid-for-ukraine-lithium-depo...

11/2021 Dvě ložiska se nacházejí v Shevchenkivske v Doněcké oblasti a v Dobré v Kirovogradské oblasti na západní Ukrajině. Obě lokality jsou prý podle moderních metod „nedostatečně prozkoumány“ a „obsahují významné očekávané zdroje“, uvádí se v prohlášení australské společnosti, která se v Evropě dosud prosadila především jako vlastník a provozovatel projekt těžby lithia ve Wolfsbergu v Korutanech v Rakousku. Nyní byla dohodnuta „postupná akvizice“ těchto dvou vkladů, přičemž se očekává, že transakce bude uzavřena v listopadu 2022.

https://www.electrive.com/2021/11/08/european-lithium-secures-ukranian-l...

to bude ještě zajimavé.

Ifka

Univerzita Palackého - studijní obory (ověřeno!):

1. "Centrum pro studia komiksu" a další obory...
více zde
https://quintus-sertorius.webnode.cz/l/kdo-bude-u-nas-pracovat/

Ifka

Co nabízí Tesco v Británii
http://www.zvedavec.org/vezkratce/16745/

Třeba ženské spodní prádlo. Koukněte se na odkaz v linku.

Ifka

Spomínam si ako hlasovali za Cimrmana.. to už se nestane,. tomu veřím

Ifka

https://www.euportal.cz/Articles/11169-zdenek-sverak-se-stal-trapnym-a-d...
Jak mi zprotivil komediant Sverak Cimrmanaa, kdyz zacal kecat do politiky a pravdolaskarit a vitat a vubec. Byl to komediant se vsim vsudy a uz dlouho jako komediant nic nenatocil , tak sel kecat do spolecnosti a aktivizuje a vychovava....

Ifka

reakce na: Spomínam si ako hlasovali za Cimrmana... no Svěrák v Cimrmanech, Jako vaše Vášaryčka v Postčižinách, to umí komedianti, ale jinak je to zhouba. Kejklíři na rohu a kecají do všeho.

Ifka

---tak s tím opatrně, nemáte info.
viz http://www.rukojmi.cz/clanky/7556-zdenku-sverakovi-je-treba-pripomenout-...

http://www.rukojmi.cz/clanky/7556-zdenku-sverakovi-je-treba-pripomenout-...

Svěrák vítač v ČR je něco jako u vás Vášaryčka, asi tak

Ifka

Mladý a moderný pár sa rozhodol, že si spravia bábätko. Prestali používať antikoncepciu... mesiac, dva, tri, polrok... nič. Začali meniť polohy, nič. Vyskúšali bylinky, odvary, nič. Naobjednávali si doplnky stravy a lieky na potenciu a podporu plodnosti, nič nepomohlo.

Čo sa dá robiť - nakoniec išli k lekárovi: „Pán doktor, chceli by sme mat dieťatko, ale nijako sa nám nedari. Skúšali sme všetko, bez antikoncepcie, v rozličných polohách, hocijaké odvary a lieky, dokonca sme aj veštici volali... a nič!“

Lekár sa na nich tak dlho a skúmavo zahľadí a hovori: „Čo vám už načisto jebe, chlapi?!

Zdroj net, pobavil mě tento koment pod jedním článkem, tak sdílím )))

Ifka

Duležitějši je to, co se neřikalo. Co se všeci boji řict. Proč řikali Mohoritovi na jaře 89 v Moskvě, že prezidentem bude Havel? O čem se bavil Havel s prezidentem Nixonem v řijnu 89 v Praze? Že to nevite? Bo vam to neřekli? Hmm... Proč ležel mlady Zifčak na Narodni třidě přikryty vlajku? K čemu měl vystavenu letenku do Moskvy? O čem si 17. listopada 89 povidal trockista Uhl na britske ambasadě? Čim přesvědčil premier Čalfa komunystycke poslance, že všeci zvedli ruku pro svojeho uhlavniho nepřitela Havla, aby se stal prezidentem? Nemluvi se o tym, že? Odkaz Vitězneho listopada nesmi byt pošpiněny...
Zdroj: https://vetvicka.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=735528

Ifka

Symbióza mezi nadnárodním kapitalismem a internacionálním bolševismem je už tak úzká, že navzdory rétorickým cvičením, snažícím se odvést pozornost, se ve skutečnosti všechna chapadla globální chobotnice, zleva i zprava, propletla v jednu nepřehlednou změť pevně spoutanou společnými zájmy i společným nepřítelem. víc zdroj

https://deliandiver.org/2019/11/17-listopad-rok-62-po-sputniku.html

Ifka

Někteří lidé pociťují, jak si jiné skupiny představují svobodu a demokracii. Největší pískot si vysloužil Václav Klaus mladší, na kterého pískali, a ozývaly se i výkřiky „ty z...ysyne“.
a to tam měl malé dítě!
https://pravyprostor.cz/na-narodni-tride-dav-drsne-utocil-na-vaclava-kla...

a k tomu prohlášení Halíka veřejně, že:
https://pravyprostor.cz/halik-tvrdi-problem-je-ve-volicich/

Pravda a láska se vrhla na Klause jr. s dcerkou
https://www.zvedavec.org/vezkratce/16617/

Ifka

Cílem této politiky je odstranit národní uvědomění Čechů, Poláků, Slováků a Maďarů, odstraněním jejich národních vůdců, protože jenom tak bude dosaženo celkového cíle, odstranění Benešových, Bierutových a dalších dekretů, a tyto budou zrušeny samotnými státy, které je vydaly, protože Německo toto činit nemůže! Tím dojde k odstranění hrozby, že Německo bude muset vyplatit dlužné válečné reparace! Tím dojde k tomu, že Němci získají zpět svůj majetek a vliv, zejména v Česku a Polsku, a tím dojde k likvidaci, těchto národních států a jejich suverenita bude předána do Bruselu, Německo tak bude jeho prostřednictvím řídit celou Evro...více zdroj
https://tadesco.org/kolem-mikulase-minare-se-tajni-agenti-jenom-roji/

Ifka

Zdravím,

To už není náhoda! Hnědé kalhoty, hnědá košile, přes to roláček a česká Greta je na světě! Babiš pořád neodstoupil? How dare you! Do Evropy se vrací nacistické postoje, figury, projevy, názory a především požadavky! Údajně 300,000 účastníků demonstrace na Letné slyšelo od Milionu chvilek požadavek, že Andrej Babiš se má nejpozději na Silvestra zbavit Agrofertu a ministryně spravedlnosti, jinak má prý odstoupit! Pokud tak neučiní, budou další demonstrace! Ve volbách by Chvilkaři dostali 6% hlasů a měli by podobný počet mandátů jako TOP09, ani o křeslo navíc! Takže, o čem se tady vlastně kdo chce bavit?

Nezisková organizace Milion chvilek uspořádala včera dne 16. listopadu 2019 již druhou velkou demonstraci v Praze pod názvem "Letná 2" více zdroj
https://quintus-sertorius.webnode.cz/l/do-evropy-se-vraci-nacisticke-pos...