Ifka

komentáre

Ifka

Irina (40) je svobodná matka původem z Ukrajiny žijící na českém maloměstě. Pro svého syna Igora (14) by udělala cokoliv. Platí mu tréninky gymnastiky, pomáhá mu se školou a už řadu let se snaží pro oba získat české občanství. Když Irina odjede na několik dní na Ukrajinu, aby si nechala prodloužit víza, Igor zůstává v Čechách sám. Na Ukrajině ji ale zastihne nečekaná zpráva. Igora kdosi surově zbil, leží v umělém spánku a čeká na operaci. Hlavním podezřelým ze zdánlivě bezdůvodného útoku jsou místní Romové, což Igor po probuzení z umělého spánku potvrdí. Irina se rozhodne bojovat za spravedlnost a její boj mobilizuje celou společnost. V mnoha případech ale jednostranně. S rostoucí nenávistí a útoky vůči Romům, se Igor rozhodne mámě říct, co se onu osudnou noc skutečně stal...
https://www.csfd.cz/film/1059883-obet/prehled/

Je lépe v mylné naději sníti, před sebou čirou temnotu, nežli budoucnost odhaliti, strašlivou poznati jistotu.
Karel Jaromír Erben

Ifka

U nás v ČR máme takové náhodičky,podívejte se, at to nečeká i Vás?
To jsou náhodičky...
https://www.quintus-sertorius.com/l/to-jsou-nahodicky/

Ifka
Ifka

Poslanec KKE a krajští radní Kréty z Lidového shromáždění nakonec označili pozvání Krétského regionu na „návštěvu“ letadlové lodi „USS George W. Bush“ v hod. za „nepřijatelné a provokativní“. základna Souda.

Oznámení uvádí následující:

„Správa regionu Kréta a jménem Foniad národů USA-NATO beze stopy hanby zve místní členy parlamentu a regionální rady k návštěvě letadlové lodi „USS George W. Bush“, která potopena v zálivu Souda v Chanii.

Není to poprvé, co „malým námořníkům“ prokazují svou služebnost. Ať hledají jinde "ochotné" vyznavače jestřábů NATO a Američanů.

Poslanec parlamentu Heraklionu KKE ani tři regionální radní Lidového shromáždění Kréty se nechystají legalizovat vrahy lidu, žádné jejich vražedné zbraně a nestanou se pračkou zločinů USA-NATO.
ZDROJ
https://www.efsyn.gr/efkriti/koinonia/381725_eferan-politismo-oi-amerika...

Ifka

12.03.2023, 12:43
Američtí vojáci přinesli do Chanie „civilizaci“.
Reakce opět v místní komunitě Chania přinesly přítomnost amerických vojáků ve městě – americký voják zvracel před dětmi na Národním stadionu, přičemž zasáhl i ženu, která byla náhodou na cestě – Další voják před zraky kolemjdoucích zasáhl ženu poté, co si píchl drogy – Reakce a na „fiesty“ s pozvanými místními herci.
Chování amerických vojáků, kteří se díky základně Souda často nacházejí v Chanii, bylo opět středem pozornosti, a to i kvůli přítomnosti americké letadlové lodi G. Bush.
Jak uvádí T.E. Opilý Američan Chania z KKE vtrhl na Národní stadion v Chanii, zatímco desítky dětí a mladých lidí trénovaly, tu a tam zvracel, přičemž udeřil i ženu, která mu stála v cestě.
Ve stejné době, jak uvádí KKE z Chanie, došlo v centru města k dopravním zmatkům kvůli autobusům přepravujícím Američany, zatímco večer zaplnili přístav také opilí vojáci, kteří se opět potáceli a klopýtali sem a tam, narážet do „nešťastných“ kolemjdoucích, vyvolávat mezi sebou hádky. Na toto téma uspořádal mírový výbor Chania protest na radnici města Chania, aby odsoudil „nepřijatelné a násilnické chování námořníků USA-NATO na letadlové lodi George Bush, kteří včera způsobili sérii incidentů ve městě Chania“.
Shromáždění požadovali přítomnost starosty, aby mu mohlo být předloženo usnesení o protestu, přičemž na schůzi, která následovala, prezident mírového výboru Chania Manolis Papadomanolakis požadoval umístění městského úřadu před vzniklé odchylky. opilými členy NATO. Správa letadlové lodi totiž dnes v neděli pozvala na prohlídku letadlové lodi poslance parlamentu, obecní a krajské úřady, radní místní správy, přičemž členové mírového výboru zdůraznili, že obecní úřad nemá co legitimovat přítomnost sil NATO v našem městě účastí na slavnostech, jako je tato.
„Ve stejné době, kdy naši lidé truchlí za mrtvé v Tempi, je pro vládu výzvou organizovat slavnosti na letadlových lodích smrti,“ říká mírový výbor Chania.
ZDROJ https://www.efsyn.gr/efkriti/koinonia/381725_eferan-politismo-oi-amerika...

Ifka

Jak jsme již dříve informovali, podle informací získaných Maďarským národem je jedna z márnic u Munkácse již plná mrtvol vojáků zabitých na východní frontě, ale jejich identifikace a propuštění se záměrně zpomaluje.

Podle našich zdrojů již bylo běžnou praxí, že za den bylo hlášeno jen pět nebo šest úmrtí, zatímco obětí bylo mnohem vyšší. Je známo, že válečné ztráty na Ukrajině jsou považovány za přísné státní tajemství a oficiální informace o nich se dostávají na veřejnost jen zřídka. Kdokoli, kdo jakkoli poruší pravidlo, dokonce i příspěvkem nebo komentářem na sociální síti, může očekávat trest odnětí svobody.

zdroj citace
https://magyarnemzet.hu/kulfold/2023/01/kenyszersorozasok-es-magyarellen...

Ifka

Od vypuknutí války nebyla na Zakarpatí taková mobilizace. Podle odhadů stovky ukrajinských vojáků a policistů v posledních dnech vtrhly na Zakarpatí, aby pochytali a zatkli kohokoli, včetně Cikánů. Proslýchá se, že chtějí získat deset tisíc lidí z této oblasti. Pravděpodobně tvoří novou brigádu, protože největší brigáda vycvičených vojáků, tedy 128. v Münkacu, utrpěla u Soledaru obrovskou ztrátu. Obsazení osady na východě Ukrajiny oznámili Rusové 13. ledna. To napsal Pesti Srácok, jehož zaměstnanci navštívili Zakarpatsko, kde si také povídali s místními.
Nikdo nezná pravdu o Podkarpatské brigádě 128, nebo o brigádě Munkácsi - která má pouze maďarský název - je to vojenské tajemství. Na ukrajinských sociálních sítích, kde bylo příležitostně sdíleno jméno a fotografie padlého hrdiny, se v posledních dvou nebo třech dnech množily zprávy o smutku, uvádí Pesti Srácok. Připomíná, že brigáda Munkács - která se dokonce podílela na potlačení revoluce v roce 1956 - je profesionální horská myslivecká jednotka, která vznikla před 101 lety z turkestanských jednotek ruské carské armády. Nejtvrdší ukrajinská jednotka, složená z vycvičených, převážně profesionálních vojáků, kteří byli nasazeni na nejnebezpečnějších místech rusko-ukrajinské války – je to podrobné, zdůrazňující, že 128. jako první přísahala věrnost Ukrajině. Jelikož se však vojáci dělí podle profesí,

Zaměstnanci listu překročili hranice a na několika místech viděli vojáky, policisty a civilisty, kteří podle videozáznamů vcházeli do tiskových místností a sbírali lidi ze zastávky, z Csapu bylo sebráno 90 lidí. Muž Pesti Srácovi oznámil, že tržiště v Munkáci bylo uzavřeno dříve, branci byli odvezeni autobusem a lidé byli vyvezeni z jiného autobusu. Místní neznají pravý důvod nucené fronty, ale na sociálních sítích se objevuje stále více videí, kde jsou lidé násilně vytahováni ze svých domovů na ulici.

Jedna žena listu řekla, že stále více lidí v Csaponu si myslí, že téměř nikdo není v bezpečí, kdo může být odveden: registrují už i 16leté a pravidla registrace se zpřísňují.

Podle nedávno přijaté vyhlášky nemohou na vysokou školu přijmout ani člověka, který nemá doklad, že je zapsán. Evidenci musí vést i pracoviště a místní samosprávy a všichni branci musí být registrováni. Novým návrhem zákona chtějí umožnit uzavřít sňatek či rozvod pouze se svolením pomocného velitelství. Stalo se, že se někdo rozvedl, protože otcové vychovávající děti sami nemohli bý...pokrač
https://magyarnemzet.hu/kulfold/2023/01/kenyszersorozasok-es-magyarellen...

leden 2023--co to pro nás v EU znamená?

Ifka

Demokracie ))) ale prdlajz
viz: Sorosova síť neponechala věci náhodě, ale aktivisté Amnesty International se vmísili do davu a vedli a usměrňovali lidi.
To je další důkaz, že jde pouze o vědomou provokaci levice a mezinárodní globalistické sítě.
Sorosova Amnesty International také řídila demonstranty 23. října 2022 - fotografie, video
Jak uvedl Origo, levice zorganizovala 23. října demonstraci. Zastoupeni byli všichni levicoví politici, k demonstraci byli pozváni učitelé a lidé, proti jejichž penězům v Bruselu léta bojovali. Zajímavostí včerejší demonstrace však je, že se mezi demonstranty objevila hlavní vlajková loď Sorosovy sítě Amnesty International. Sorosovi lidé organizovali a řídili lidi účastnící se demonstrace. Nic nedokazuje lépe, že jde o vědomou provokaci.
Dolarová levice svolala lidi do ulic v den 16. výročí krvavého teroru v Gyurcsány. Lidé a učitelé, proti kterým léta bojovali, byli povoláni k demonstraci do ulic. To se ví: levice bojuje na všech možných fórech, aby učitelé kvůli Maďarsku nedostávali unijní fondy, které jsou nutné pro legitimní zvýšení mezd vyhlášené vládou.
Podívejte se na obrázky aktivistů Amnesty, kliknutím otevřete galerii:
https://www.origo.hu/itthon/20221024-a-soros-fele-amnesty-international-...

Ifka

NAŠE VLÁDA SI ZNOVU PŮJČÍ, ABY MOHLA TY PENÍZE POSLAT UKRAJINĚ
V době, kdy náš státní dluh činí téměř 3 BILIONY korun, se naše vláda rozhodla nás zadlužit ještě o něco víc. O dalších 400 milionů EUR! Pro Ukrajinu.

Ale:

NE kvůli rostoucím cenám energií.
NE jako pomoc chudobou ohroženým domácnostem.
NE k navýšení důchodů.
NE na posílení zdravotnictví a personálu v něm.
NE na pomoc krachujícím firmám.
NE .

pokrač
https://pravyprostor.net/?p=151011

Ifka

PÉTER SZIJJÁRTÓ: SPOUŠTÍ SE STOMILIARDOVÝ PROGRAM NA ZÁCHRANU TOVÁREN
Termín je již stanoven: program začíná 2. listopadu.
Péter Szijjártó učinil v sobotu ráno důležité oznámení . Maďarský ministr zahraničních věcí a obchodu oznámil ve videu zveřejněném na své facebookové stránce, že se zahajuje program na záchranu továren. Program startuje druhého listopadu a v prvním kole bude možné žádat o podporu ve výši 150 miliard forintů.
„Evropská ekonomika směřuje k těžké recesi kvůli pokračující válce na Ukrajině a reakci Bruselu na sankce . Jako Maďaři je naším cílem zůstat mimo. Abychom zůstali opomenuti, musíme poskytnout pomoc maďarským společnostem, aby mohly udržet své operace a výrobu a na druhé straně mohly zvýšit svou kapacitu a vytvořit nové investice.“
Potom pokračoval:
Dnes je největším nepřítelem firem mimořádný nárůst cen energií, který je přímým důsledkem neúspěšné bruselské sankční politiky. Musíme proto firmám pomoci zajistit dlouhodobou udržitelnost jejich dodávek energie a být schopny nést náklady na dodávky energie nutné pro jejich provoz. Proto jsme se rozhodli spustit program záchrany továren pro velké společnosti působící v Maďarsku, který slouží k financování investic do energetické účinnosti nezbytných pro provoz velkých maďarských továren a společností,“ uvedl Péter Szijjártó pokrač o podrobnosteh. mad.tisk
ripost.hu a podobně

Ifka

Citát
ANDREJ SACHAROV: Obavy a naděje

Avšak početní růst obyvatelstva, vyčerpávání přírodních zdrojů – to jsou faktory, které činí absolutně nemožným návrat lidstva k tzv. “zdravému″ životu minulých dob (ve skutečnosti velmi těžkému, často krutému a neradostnému), a to i tehdy, kdyby si to lidstvo přálo a kdyby to bylo s to uskutečnit navzdory konkurenci a všemožným ekonomickým a politickým obtížím. Různé stránky vědeckotechnického pokroku jako urbanizace, industrializace, mechanizace a automatizace, používání hnojiv a škodlivých chemikálií, rozvoj kultury a možností odpočinku, pokrok medicíny, zlepšení výživy, snížení úmrtnosti a prodloužení života, to všechno je navzájem tak těsně spjato, že je absolutně nemožné, abychom “zrušili″ některé stránky pokroku a nedestruovali přitom veškerou civilizaci. Jedině zánik civilizace v ohni celosvětové jaderné katastrofy, následkem hladu, epidemií, všeobecného rozvratu může obrátit vývoj nazpět, ale něco takového by si mohl přát jedině šílenec.

Lidové nakladatelství, Praha 1991, str. 82-83

Ifka

Cituju-
Ministr národní obrany: před našima očima probíhá formování nového světového řádu
Jsme svědky masové migrace, která rozvrací evropskou kulturu, nedaleko od našich hranic zuří neutuchající, nelítostná a vražedná válka, která způsobila světovou hospodářskou krizi.Velké a střední mocnosti se napínají proti sobě a všichni budou chtít vyjednávat spoléháním se na sílu zbraní. Jinými slovy, „naše oči „objevuje se nový světový řád“, dodal s tím, že v těchto nejistých časech se důstojníci ujali úkolu, který „vyžadoval skvělého a úplného člověka“. .

Prvořadým cílem maďarské vlády je poskytnout k tomu všechny prostředky. Nákup nejmodernějších zbraňových systémů, vývoj individuální bojové techniky, rozsáhlé, vícestupňové navyšování platů, model vojenské kariéry a nový systém výcviku, mnoho miliard forintů vynaložených na ozbrojené síly dokazují, že maďarské ozbrojené síly se vydaly na cestu rozvoje
Nově přísežní důstojníci budou také hrát rozhodující roli při formování a fungování nové vojenské síly, řekl s tím, že nejmodernější vojenská technika je bez bojových, odhodlaných vojáků bezcenná.

Vyzval vojenské důstojníky, kteří skládají přísahu, aby byli ztělesněním věčných vojenských ctností, jako je odvaha, čestnost, poslušnost, loajalita, disciplína, kamarádství a sebeobětování. "Očekávám a očekávám, že vždy a všude půjdou v tomto ohledu příkladem jak svým soudruhům, tak civilním spoluobčanům," uvedl.
https://168.hu/itthon/honvedelmi-miniszter-a-szemunk-elott-zajlik-egy-uj...

Ifka

Cituju-
Ministr národní obrany: před našima očima probíhá formování nového světového řádu
Jsme svědky masové migrace, která rozvrací evropskou kulturu, nedaleko od našich hranic zuří neutuchající, nelítostná a vražedná válka, která způsobila světovou hospodářskou krizi.Velké a střední mocnosti se napínají proti sobě a všichni budou chtít vyjednávat spoléháním se na sílu zbraní. Jinými slovy, „naše oči „objevuje se nový světový řád“, dodal s tím, že v těchto nejistých časech se důstojníci ujali úkolu, který „vyžadoval skvělého a úplného člověka“. .

Prvořadým cílem maďarské vlády je poskytnout k tomu všechny prostředky. Nákup nejmodernějších zbraňových systémů, vývoj individuální bojové techniky, rozsáhlé, vícestupňové navyšování platů, model vojenské kariéry a nový systém výcviku, mnoho miliard forintů vynaložených na ozbrojené síly dokazují, že maďarské ozbrojené síly se vydaly na cestu rozvoje
Nově přísežní důstojníci budou také hrát rozhodující roli při formování a fungování nové vojenské síly, řekl s tím, že nejmodernější vojenská technika je bez bojových, odhodlaných vojáků bezcenná.

Vyzval vojenské důstojníky, kteří skládají přísahu, aby byli ztělesněním věčných vojenských ctností, jako je odvaha, čestnost, poslušnost, loajalita, disciplína, kamarádství a sebeobětování. "Očekávám a očekávám, že vždy a všude půjdou v tomto ohledu příkladem jak svým soudruhům, tak civilním spoluobčanům," uvedl.
https://168.hu/itthon/honvedelmi-miniszter-a-szemunk-elott-zajlik-egy-uj...

Ifka

HUNGARY-
Ministerstvo národní obrany vydalo další varování
Ukazujeme, co se od obyvatelstva požaduje.

23. srpna 2022, 10:51
Vojenské konvoje budou po východní části země jezdit v úterý a ve středu, upozornilo ministerstvo obrany (HM) v prohlášení zaslaném v úterý MTI.

Napsali: ve zmíněné dva dny v dopoledních hodinách budou maďarské ozbrojené síly provádět redislokace, proto budou v oblasti Hódmezővásárhely - Fehérgyarmat jezdit vojenská vozidla.

"Maďarské ozbrojené síly žádají veřejnost, aby dodržovala pravidla silničního provozu a přistupovala k vojenským vozidlům s náležitou opatrností, protože jejich velikost a rychlost, jakož i délka a způsob jízdy kolon jsou odlišné od toho, co je obvyklé v každodenním silničním provozu."
- zvýraznili. Mezi vozidla uzavřené kolony nesmí vjíždět civilní vozidla, proto pohyb vozidel na začátku a konci kolony zajišťují doprovodná vozidla. Maďarské obranné síly žádají všechny, aby jeli v blízkosti vojenského transportu s ohledem na aktuální stav vozovky, počasí a viditelnost, uvedlo ministerstvo obrany v prohlášení.

https://168.hu/itthon/ujabb-figyelmeztetest-adott-ki-a-honvedelmi-minisz...

?

Ifka

Migrační situace na srbsko-maďarské hranici je ze dne na den nebezpečnější plus video v v článku

https://hirado.hu/belfold/cikk/2022/08/23/addig-megyunk-ameddig-nem-sike...

Ifka

Calais, Lampedusa, vlna z Turecka na Řecko..no coment...stačí dohledat informace... nic nepolevuje. Neexistuje strop, jenom konečná stanice Evropa, tohle je jenom informační zrnko v písku na poušti. Většina to asi vítá a zbytku je to jedno... Sbohem Evropo!

Ifka

cituji….Dne 14. srpna 2022 zadrželi službukonající policisté celkem 643 narušitelů hranic a zabránili 235 osobám v nelegálním vstupu na území naší země mezi půlnocí a půlnocí.–HUNGARY
zdroj

https://www.police.hu/hu/hirek-es-informaciok/legfrissebb-hireink/hatarr...

Maďarsko-Dne 21. srpna 2022 zadrželi službukonající policisté celkem 433 narušitelů hranic a zabránili nelegálnímu vstupu na území země 127 osobám.
a opět to samé:Zadržení nelegální migranti při kontrole tvrdili, že jsou afghánskými, indickými, čínskými, marockými, pákistánskými, palestinskými, syrskými, tureckými a tuniskými občany, nedokázali však věrohodně prokázat svou totožnost ani legálnost pobytu v Maďarsku. Policie je v souladu s platnou maďarskou legislativou eskortovala zpět na dočasnou hraniční kontrolu.
https://www.police.hu/hu/hirek-es-informaciok/legfrissebb-hireink/hatarr...
Služební policisté zadrželi 20. srpna 2022 celkem 615 narušitelů hranic a v době od 0:00 do 24:00 zabránili 206 osobám v nelegálním vstupu.
Zadržení nelegální migranti při kontrolách tvrdili, že jsou afghánskými, alžírskými, indickými, marockými, pákistánskými, syrskými, tureckými a tuniskými občany, nedokázali však věrohodně prokázat svou totožnost ani legálnost pobytu v Maďarsku. Policie je v souladu s platnou maďarskou legislativou eskortovala zpět na dočasnou hraniční kontrolu.
více zdroj
www-police-hu

Ifka

Na rumunsko-maďarské hranici jsou záchyty pravidelná – před pár dny bylo také u Nagylaku nalezeno 103 migrantů v kamionu. Pašeráci lidí se snaží využít letního turistického ruchu k přepravě nelegálních imigrantů na Západ.

Centrum srbského Sidu se pomalu stává spíše blízkovýchodní městskou ulicí než evropským městským centrem. Afghánští, syrští a pákistánští muži pijí, kouří a mluví na terase restaurací.

Místní se migrantů stále více bojí. Cizinci vnikají do domů, kradou, a dokonce pravidelně vyhrožují ženám a seniorům.

„ I v našem okolí je spousta lidí. Jen se poflakují, pohazují, svazují. Už se vloupali do domů a majitelé je sotva stačili vyrušit. Je jich hodně, bojíme se jich, “ postěžovala si jedna místní žena.

V Srbsku, dvojnásobném počtu než loni, se nahromadilo více než deset tisíc nelegálních přistěhovalců. Mnoho z nich se již několikrát pokusilo dostat přes maďarské hranice, ale neúspěšně. Řada neúspěchů vytváří napětí.

„ Srbsko není dobré místo, to jsem nečekal. Lidé tu nejsou dobří a je nás hodně, chci odsud co nejdříve odejít. Už čekají na maďarských hranicích, jestli to projdu, vezmou mě do Rakouska, “ bručel mladý migrant.

Většina ilegálních přistěhovalců čeká na pašeráky lidí, kterým se platí čtyři tisíce eur – asi jeden a půl milionu forintů – aby je převezli přes maďarské hranice.
„ Za tři dny plánujeme odjezd přes Maďarsko do Německa, Itálie nebo Francie. Slyšel jsem, že maďarská hranice je silně chráněna, ale i tak to zkusíme ,“ řekl afghánský migrant.

Migranti udržují jižní hraniční uzávěr pod neustálým tlakem a agresivní pokusy o přechod se staly běžnou záležitostí. Cizinci se většinou snaží projít pomocí žebříků a na policisty a vojáky pravidelně útočí kameny, praky a perlíky.

Od pátku musely maďarské úřady zasáhnout ve více než 2600 případech nelegálního přistěhovalectví. Počty se navíc neustále zvyšují, letos za prvních sedm měsíců musely úřady řešit tolik migrantů jako loni.

Nedávno proto začalo posilování 165kilometrového bezpečnostního hraničního plotu na maďarsko-srbské hranici, jehož dokončení je plánováno za šest měsíců. Podle odborníků je velká potřeba zpevnit a zvýšit plot, protože

podle prognóz se bude situace na podzim dále zhoršovat a je třeba počítat i s rozvojem nových linek.
Mezitím po celé zemi probíhá nábor pohraničních lovců. Policie na zájemce čekala například v neděli na hlavním náměstí Baja, v následujících dnech bude možné se přihlásit na více místech. Místa jsou k dispozici na webu policie.

Začal také měsíční výcvik prvních pohraničních myslivců. Již během vzdělávání dostávají plat 300 000 HUF a úspěšní kandidáti si mohou vydělat téměř 400 000 HUF a dostanou i příplatky.
Začalo zpevňování hraničního plotu
Mezitím také začalo posilování 165 kilometrů dlouhého bezpečnostního hraničního plotu na maďarsko-srbské hranici, aby ho migranti nemohli přelézt po žebřících. Stavbu řídí Národní vězeňské velitelství a práce provádějí vězni.

Ifka

Nevládní organizace už nikdo nezastaví
23. srpna 2022 – 6:00
S flotilou 18 lodí a 2 letadel nyní operují bez omezení. Jsou z 5 zemí, ale všechny vedou do Itálie
flotila nevládních organizací se rozšiřuje o vlajkové lodě, jako je Open Arms one, která uveze až tisíc lidí. Poslední údaje ministerstva vnitra aktualizované včera ráno jsou 50 760 příchozích. Za stejné období loňského roku jich bylo 35 480 a v roce 2021 téměř třikrát méně. Odhady pobřežní stráže uvádějí, že do konce roku jich dorazí dalších nejméně 77 000….Open Arms Uno je nová vlajková loď, 66 metrů dlouhá bestie. V akutní případě nouze by jich podle webu španělské nevládní organizace se na ní mohlo vejít najednou i tisíc lidí.
Loď, která stála 2,5 milionu eur, daroval Enrique Piñeyro, Argentinec narozený v Janově z miliardářské rodiny, ředitel nevládní organizace Solidaire.
Spuštění „jednoho z největších námořních záchranných plavidel v Evropě“ se uskutečnilo 8. června v Barceloně. Na nábřeží byli starosta Ada Colau, prezident autonomního Katalánska Pere Aragonès a prezident přístavu Damià Calvet. Do Španělska, které se stalo skutečnou námořní základnou nevládních organizací.. ! V Burrianě, kde se zrodila „Aurora – Support Group“, levicová organizace na podporu pohostinnosti Talibanu. Základna slouží nejen k údržbě lodí, ale také k náboru dobrovolníků a výcviku posádek. Aktivisté Aurory upřednostňují „zprostředkování s místními orgány, institucemi a společnostmi“ a předpokládají investici 16 milionů eur do oblasti přístavu vyhrazené pro nevládní organizace. Symbol vytištěný na látkových pytlích určených k prodeji za účelem získání finančních prostředků je uzavřená pěst uvnitř záchranného kruhu. A slogan nenechává žádné pochybnosti: „Volný pohyb pro všechny“, i když před válkami neutíkáte….
zdroj citovaného a pokrač zde
https://www.ilgiornale.it/news/politica/nessuno-ferma-pi-ong-superati-i-...

Ifka

...policie Nagykikinda zatkla dva taxikáře ze Szatky, kteří převáželi migranty na maďarské hranice. Jsou obviněni z obchodování s lidmi a nelegální přepravy a jejich taxi zabavila policie. Ripost se loni zabýval i tím, že srbští taxikáři vybudovali prosperující byznys pro ilegální imigranty, kteří už nechodí pěšky, ale jezdí gentlemansky, autem: taxikáři vozí migranty na hranice.

https://ripost.hu/insider/2022/08/nem-turik-tovabb-a-vajdasagiak-a-randa...

Ifka

A tohle vyhraje kdo?

cituju... zvuk střelby na Hóros. „Bohužel tady v Horgoši také několikrát slyšíme výstřely. Na základě policejních zpráv bylo u migrantů nalezeno poměrně hodně střelných zbraní,“ řekl předseda rady Horgos Zoltán Tóth z Magyar Szónak.

Oblasti jsou rozděleny podle země původu
Dva zástupci bělehradského úřadu Vysokého komisaře OSN pro uprchlíky už Horgosovi pomáhají, vesnici neustále navštěvují, ale migrantům mohou jen radit. „Migranti si mezi sebou rozdělili pohraniční les podle země původu. Někteří hospodaří v lese Szelevény a na panství Kishorgos, jsou tam Syřané. Za dálnicí je pět nebo šest farem, kde se usadili pákistánští a afghánští migranti. Severoafričané táboří v opuštěných budovách malé hranice, starého hraničního přechodu Horgos-Röszke, a kolem nich,“ řekl Tóth.
https://ripost.hu/insider/2022/08/nem-turik-tovabb-a-vajdasagiak-a-randa...

Ifka

Zdravím,
o tom se dozvíte více zde, co to je
https://www.youtube.com/watch?v=uYwalNzaQjM

František Koukolík - NEJEZTE MOZEK SVÝCH NEPŘÁTEL

je potřeba si to poslechnout celé a pak doguglit zdrav.následky na netu, je o tom i sudie pokusů-

Ifka

Kdo ovládá energie, potraviny a vodu, ovládá všechno.

I vás...

Myslíte, že tady jde o něco jiného?

https://quintus-sertorius.webnode.cz/l/krize-s-vodou-ceka-nas-scenar-ply...

Ifka

krava je inteligentní zvíře, neurážejte krávu loutka, nebo marioneta čaputová je takový usa poiitruk , nebo znak renaultu?

Ifka

očkovat se jim opět chce

cituji
2. srpen 2022Brusel
Zdravotní unie: Komise podepsala smlouvu o společném zadávacím řízení na očkovací látky proti COVID-19 se společností HIPRA
Celkem 14 členských států a zemí se účastní tohoto společného zadávacího řízení, v jehož rámci mohou nakoupit až 250 milionů dávek. Vzhledem k tomu, že počet případů tohoto onemocnění je v Evropě opět na vzestupu, tato dohoda zúčastněným zemím rychle zpřístupní vakcínu HIPRA, jakmile vakcína obdrží kladné hodnocení ze strany Evropské agentury pro léčivé přípravky.

a je to tady
https://ec.europa.eu/commission/presscorner/detail/cs/ip_22_4782

prej cituji dále
Komisařka pro zdraví a bezpečnost potravin Stella Kyriakidesová uvedla: „Jelikož počet infekcí COVID-19 v Evropě roste, musíme zajistit maximální připravenost na blížící se podzimní a zimní měsíce. Vakcína HIPRA představuje další možnost, jak doplnit naše široké portfolio očkovacích látek pro naše členské státy a občany. V nadcházejících měsících je nezbytné posílit intenzitu očkování. Neúnavně pracujeme na tom, aby byly k dispozici očkovací látky pro všechny. Právě toto představuje naše evropská zdravotní unie v akci – přípravu na budoucnost a schopnost rychle jednat.“

Smlouva o společném zadávacím řízení se společností HIPRA doplňuje již široké portfolio očkovacích látek zajištěných prostřednictvím Strategie EU pro očkovací látky, včetně smluv, které již byly podepsány se společnostmi AstraZeneca, Sanofi-GSK, Janssen Pharmaceutica NV, BioNtech-Pfizer, Moderna, Novavax a Valneva. V rámci strategie EU pro očkovací látky bylo pořízeno již přibližně 4,2 miliardy dávek. Toto diverzifikované portfolio očkovacích látek i nadále zajistí, aby byla Evropa dobře připravena na očkování proti COVID-19 s použitím vakcín, které jsou prokazatelně bezpečné a účinné. Zúčastněné země se mohou rozhodnout vakcíny darovat zemím s nižšími a středními příjmy nebo je přesměrovat do jiných evropských zemí.

Bivalentní rekombinantní proteinová vakcína HIPRA, která je v současné době předmětem průběžného přezkumu ze strany Evropské agentury pro léčivé přípravky, se vyvíjí jako posilovací dávka pro dříve imunizované osoby ve věku 16 a více let. Vakcína HIPRA se skladuje při teplotě v chladu mezi 2 a 8 °C, což usnadňuje její skladování a distribuci v Evropě a kdekoli ve světě.

Další postup

Vakcína proti COVID-19 od společnosti HIPRA je v současné době předmětem průběžného přezkumu ze strany Evropské agentury pro léčivé přípravky (EMA). Pokud tato vakcína získá registraci, zúčastněné země ji budou moci zakoupit na základě platné rámcové smlouvy.

?????????????---podpis, souhlas asi už ani nebude?... čert ví, jak to lidem vnutí

Ifka

Írán požádal Rusko o 10 milionů tun pšenice, místo toho...
---Teherán se snaží zvýšit objem dovozu pšenice z Ruska na 10 milionů tun ročně.

Publika.az informuje, že o tom psala "RIA Novosti" s odkazem na vyjádření Mehdi Safari, náměstka ministra zahraničí pro ekonomickou diplomacii.

Podle Safari se dříve lídři Íránu a Ruska shodli na tom, že množství obilí, které Teherán koupí od Moskvy, „bude velmi velké“. "Myslím, že Írán bude schopen dovézt až 10 milionů tun pšenice z Ruska," řekl náměstek ministra zahraničí Íránu.

Řekl, že íránská strana bude nadále dodávat Rusku pistácie, ovoce, zeleninu a další potravinářské produkty výměnou za dovoz obilí.

Šéf Ruské obilné unie Arkadij Zločevskij na konci roku 2021 prohlásil, že Írán v nákupu ruského obilí předběhl Egypt a Turecko. Ke konci listopadu 2021 Teherán koupil z Moskvy 5,66 milionu tun obilných produktů, včetně pšenice a kukuřice.
27. července 2022 13:10
https://publika.az/news/region/405776.html

i se zbraněmi
25.7.2022 – 10:42
Ukrajinské letadlo se srbskými zbraněmi sestřelené před dny v Řecku vyvolalo otázky, na které mnoho zúčastněných stran chce získat odpověď. Incident upozornil na srbský zbrojní průmysl a politickou korupci, stejně jako na jeho snahu o dosažení rovnováhy mezi Ruskem a EU.Srbské minomety a miny, prodané záhadným obchodníkem se zbraněmi a směřující údajně do Bangladéše, poté převezené ukrajinským letadlem, které havarovalo v Řecku – zní jako zápletka politického thrilleru. Ale taková je realita.
V pozdních večerních hodinách 16. července 2022 se ukrajinské dopravní letadlo Antonov An-12 zřítilo u města Kavala na severovýchodě Řecka a zabilo všech osm členů ukrajinské posádky. Letadlo odletělo z města Niš v jižním Srbsku a neslo 11,5 tuny srbských minometů a min.Mužem za výrobou zbraní má být Slobodan Tesiq, podezřelý z toho, že je jedním z největších obchodníků se zbraněmi na Balkáně a dlouhodobě je na amerických sankčních seznamech. Oficiální cílovou zemí pro munici byl Bangladéš.Pilot hlásil problémy s motorem krátce po startu při letu nad severním Egejským mořem. Nouzové přistání již nebylo možné. Střet u Kavally byl zničující a munice explodovala i další den. Největší výrobce zbraní v regionu—
Nehoda zhoršila diplomatické vztahy mezi Řeckem a Srbskem na jedné straně a Řeckem a Ukrajinou na straně druhé. Řecká vláda si zřejmě citlivého nákladu nebyla vědoma a v obou zemích uspořádala protesty.Katastrofa také upozornila na srbský zbrojní a zbrojní průmysl, který běžně upozorňuje na korupci a nelegální vývoz.Srbsko je jedním z největších a nejvýznamnějších výrobců zbraní ve střední Evropě, tradice sahá až do éry Jugoslávie. Průmysl je téměř zcela ve vlastnictví státu a je důležitou součástí ekonomiky země. Pokud jde o nabídku, Srbsko má téměř vše, od ručních zbraní a min po dělostřelectvo a tanky, dokonce i raketové systémy, drony, stíhačky a elektronické vybavení, jako jsou radary. Srbské ministerstvo obrany odhadlo celkovou hodnotu srbského vývozu zbraní v roce 2020 na přibližně 600 milionů USD (530 milionů EUR), což představuje přibližně 3 % celkového vývozu Srbska za rok. Spolehlivá čísla však nejsou k dispozici.
Zásilky zbraní do válečných a konfliktních zónNejvýznamnějšími odběrateli srbských zbraní a vojenské techniky jsou Spojené arabské emiráty, Kypr, USA, Bulharsko a Saúdská Arábie. Zákazníci tohoto odvětví pokrývají celý svět a pobočka si prý nevybírá, komu prodává, řekl politolog Vuk Vuksanovič z Bělehradského centra pro bezpečnostní politiku.“Srbský stát chce z tohoto odvětví skutečně vymáčknout každý možný dinár,“ řekl Dë. „Červená čára však spočívá v tom, že země určení vývozu nesmí být pod sankcemi OSN a nesmí procházet ozbrojeným konfliktem.“Nicméně, dodává Vuksanovič, Srbsko „ne vždy tato pravidla dodržuje“.Ve skutečnosti během posledních dvou desetiletí tato země západního Balkánu opakovaně vyvážela zbraně do válečných a konfliktních zón a dodávala je zemím pod zbrojním embargem.Na podzim roku 2019 vyšlo najevo, že se srbské zbraně dostaly přes Saúdskou Arábii do rukou militantních islamistů v Jemenu. V létě 2020 ázerbájdžánská armáda objevila srbské zbraně, které byly prodány Arménii a přistály ve sporné oblasti Náhorního Karabachu. A v únoru tohoto roku síť srbských investigativních novinářů odhalila, že srbské zbraně byly do Myanmaru dodány i po vojenském převratu v únoru 2021.

zdroj
https://kallxo.com/lajm/rrezimi-misterioz-i-avionit-a-ishin-nisur-armet-...

Ifka

Americký senátor Marco Rubio navrhl vládě uvalit sankce na čínský nákup ropy a dalších energetických produktů z Ruska.
KONKRET.az s odkazem na „Interfax“ uvádí , že republikánští senátoři Marco Rubio, Rick Scott a Kevin Kramer předložili návrh zákona uvalující sankce vůči institucím, které pojišťují tankery přepravující ropu a zemní plyn z Ruska do Číny.
Rubio poznamenal, že Čína, která nakupuje ropu od Ruska, podporuje vojenskou intervenci této země na Ukrajině.
Podle jeho informací se letos prudce zvýšil dovoz ruské ropy do Číny. Snížení dodávek ruské ropy do Číny by mohlo postavit Peking do konkurence s velkými odběrateli ropy ze Středního východu a Afriky, jako je Indie.

!!! To potenciálně povede ke zvýšení ceny ropy.
Iqbal Rzayev,
KONKRET.az

Ifka

cituji
Západ více trpí sankcemi uvalenými na Rusko kvůli válce na Ukrajině.

ZDROJ---Publika.az uvádí, že o tom píše americká publikace --- převzato Zdroj---„The National Interest“.

Publikace poznamenává, že původním účelem západních ekonomických omezení bylo zdražit útok na Ukrajinu pro Rusko, ačkoli bylo pozorováno, že sankce uvalené kvůli Putinově invaznímu útoku mají negativní dopad na všechny kromě Ruska.

„Ekonomicky je všechno jinak. Prezident Biden a další západní vůdci slíbili, že sankce oslabí ruskou ekonomiku a zastaví její vojenskou mašinérii, ale to se nestalo. Ruský běžný účet, velikost směny zboží a služeb, ve druhém čtvrtletí roku posílil a obchodní bilance dosáhla rekordní úrovně – 70,1 miliardy dolarů. Rubl vykazuje odolnost a stal se nejen nejsilnější světovou měnou, ale také vzrostl na nejvyšší úroveň vůči euru od roku 2015 a výrazně posílil vůči dolaru,“ píše se v článku.
Jak se plní Putinova pokladna?
Publikace poznamenává, že odpovědí jsou vysoké ceny komodit a pokračující ruský vývoz ropy, plynu, obilí a dokonce zlata do nezápadních zemí: „Nicméně věci nejsou tak povzbudivé pro země, které zavedly sankce proti Rusku. Evropa se snaží uspokojit své energetické potřeby, inflace se zhoršuje a ochrana životního prostředí je na druhém místě. Například německý ministr hospodářství a změny klimatu zastupující Stranu zelených byl nucen restartovat 17 uhelných elektráren v zemi. Biden nedávno požádal Saúdskou Arábii, kterou navštívil, aby dala na trh více ropy. Protože inflace ve Spojených státech je na nejvyšší úrovni za posledních 40 let. Abych tak řekl, ekonomická reakce na válku iniciovanou Ruskem bolí všechny kromě Rusů. Je čas, aby západní vůdci při trestání diktátorů zvážili dva faktory. Morální ospravedlnění a očekávané socioekonomické problémy. Ačkoli morální uvažování vyžaduje maximální izolaci ruské ekonomiky, propast mezi poptávkou a nabídkou ve světové ekonomice, která se objevila po pandemii, a vysoká míra inflace vyžadují, abychom jednali opatrněji. Všechno se stalo naopak. Sankce a válka narušily energetické a dodavatelské řetězce obilí a vytvořily tak pro Rusko nové ekonomické příležitosti.“ vysoká inflace nutí jednat opatrněji. Všechno se stalo naopak. Sankce a válka narušily energetické a dodavatelské řetězce obilí a vytvořily tak pro Rusko nové ekonomické příležitosti.“ vysoká inflace nutí jednat opatrněji. Všechno se stalo naopak. Sankce a válka narušily energetické a dodavatelské řetězce obilí a vytvořily tak pro Rusko nové ekonomické příležitosti.“

- Podle helsinského Centra energetiky a zásobování vzduchem činil v prvních třech měsících války zisk Ruska z prodeje ropy, plynu a uhlí 100 miliard dolarů.

- A Bidenova administrativa otevřela strategické rezervy ropy ve snaze zásobit trh a snížit ceny benzínu, ale strategická rezerva USA klesla na nejnižší úroveň poprvé od poloviny 80. let.

- Evropa, která loni dovezla 40 procent svých potřeb plynu z Ruska, byla zasažena dvakrát. Rusko náhle čelilo deficitu kvůli inflaci způsobené klesajícími dovozy a rostoucími cenami energií. Hrozí, že zima bude dlouhá a studená a poptávka po energii prudce vzroste.

- V únoru, před ruskou invazí na Ukrajinu, byl index globálních cen komodit Federálního rezervního systému 203, což je nárůst o 12 procent na 227 do konce června. Místo kolapsu Ruska posílily rostoucí ceny komodit finanční systém.

V článku „The National Interest“ jsou tato fakta uvedena a je poznamenáno, že bez ohledu na výsledek války, Rusko nebylo poškozeno z ekonomického hlediska.
https://publika.az/news/mdb/405725.html

Ifka

Představenstvo EIB s podporou Komise EU schvaluje finanční pomoc EU Ukrajině ve výši 1,59 miliardy EUR
...Jedná se o druhý balíček podpory pro Ukrajinu v rámci naléhavé solidarity EIB Ukrajina vyvinutý v úzké spolupráci s Evropskou komisí. Následuje balíček nouzové podpory ve výši 668 milionů EUR, který byl plně vyplacen do měsíce od začátku války. Stejně jako první je i toto nové financování nabízeno za výhodných podmínek včetně dlouhých splatností.
... a tak dále více zde Tisková zpráva25. červenec 2022 Luxemburg
https://ec.europa.eu/commission/presscorner/detail/cs/ip_22_4705

Ifka

Nyní se obracíme na soudruhy z celého světa!

Dnes máme na Ukrajině možnost vytvořit Mezinárodní legii teritoriální obrany. V rámci této sítě vyzýváme všechny ochotné soudruhy, aby se samostatně seskupili v zemích kolem hranic Ukrajiny a spojili se s námi, aby se stali dobrovolníky v boji proti ruskému imperialismu a Putinově agresi. Čekáme na vás!
https://www.afed.cz/text/7597/jak-pomoct-anarchistkam-a-anarchistum-v-ru...

cituji doslovně
Jedním z charakteristických rysů současné války na Ukrajině je přítomnost bojových jednotek s odlišným ideologickým zázemím. Krajně pravicovým jednotkám v řadách Sil teritoriální obrany Ozbrojených sil Ukrajiny (STO) a dalších útvarů s vojenskými či policejními pravomocemi, jako jsou pluk Azov a Pravý sektor, bylo a je věnováno mnoho pozornosti. Ve válce působí i zahraniční nacionalistické skupiny jako například Kastuś Kalinoŭski Battalion složený z běloruských dobrovolníků a Gruzínská národní legie, založená v roce 2014 a bojující dodnes. Obě se konfliktu účastní na straně Ukrajiny.
pokrač
https://www.voxpot.cz/ukrajinsky-anarchista-obranna-valka-je-akt-lidoveh...

a pro připomínku z dějin :
(1917–1922) na jihovýchodě dnešní Ukrajiny v důsledku pokusu o vytvoření bezstátní anarchistické společnosti …a tak dále, zdroj a pokrač.dějiny

Ifka

Hotspot Lampedusa se zhroutil, nyní státní zástupce zahajuje vyšetřování
26. července 2022 – 10:17
Video z posledních dnů a pokrač zde
https://www.ilgiornale.it/news/cronache/hotspot-lampedusa-collasso-adess...

Ifka

OUN si váží života svých členů, vysoce si ho váží; ale – naše myšlenka v našem chápání je tak velkolepá, že když mluvíme o její realizaci, nemusí být obětováni jednotlivci, ani stovky, ale miliony obětí, aby ji realizovali. - Štěpán Bandera pokračování viz link ))))

https://mronline.org/2022/06/11/how-pre-ww-ii-ukrainian-fascists-pioneer...

Ifka

odcituju-
Všimli jste si, že bychom zastavili vývoz obilí, jak to už před měsícem udělalo Maďarsko a další země, které naopak intenzívně nakupují?

Proč taky.

Vždyť si ho nejprve prodáme levně a pak si ho uvědoměle a solidárně koupíme zpět s přirážkou.

Podobně to už dlouhodobě děláme s elektřinou i dalšími komoditami.

Nebo je to jinak?

/Už pod komentáři delší dobu nepřipojuji obvyklé "Bděte!", je to marné.../

Měním ho za: " Nechť žeň započne"!

Je to adekvátní.

poznamenal Tucker Carlson.

"Nehody se samozřejmě stávají. Ale nyní je spousta podivných nehod v potravinářských závodech. A to v době, kdy nás prezident varuje před nedostatkem potravin," pokračoval.

Je třeba také poznamenat, že miliardář Bill Gates vlastní více než 100 000 akrů zemědělské půdy v 18 státech USA.

To z něj dělá největšího soukromého vlastníka zemědělské půdy v USA, zároveň ve velkém odkupuje půdu i na dalších kontinentech.

Bill Gates je však také největším výrobcem umělého hovězího masa, které chce nabízet "plebsu" jako náhražku za maso skutečné...

https://quintus-sertorius.webnode.cz/l/mozna-jste-jiz-narazili-na-inform...
https://quintus-sertorius.webnode.cz/l/taky-nahoda/

https://quintus-sertorius.webnode.cz/l/podivne-pozary-potravinarskych-pr...

Turecko a USA, mimo jiné, dodávají na Ukrajinu bojové drony.

Ifka

je to xkrát vloženo nechtíc, pardón , nevím proč,

Ifka

cituji
Paní Fridrichová
6. 4. 2022 13:49:50
info@ceskatelevize.cz

Paní hlasatelko,

svoje slova považujete vždy za absolutní pravdu.

Nedávno jste prohlásila, že Rus na nás poslal tanky a teď jedou naše tanky na něj.

Protože jsem to vše v roce 68 prožíval, chtěl bych doplnit vaše hvězdné vědomosti.

Tanky na nás poslal tehdy vedoucí země Brežněv a to byl Ukrajinec.

V orgánu který o tom rozhodoval nejzuřivějším žadatelem o agresy byl generalní tajemník Ukrajiny Šelest samozřejmě Ukrajinec.

Velící vojsku pětikoalice armád byl maršál Grečko, světe div, se Ukrajinec.

Armáda pětikoalice, která vpád realisovala, byl 1. ukrajinský front, tedy Ukrajinci.

Teda při další některé vaší relaci uvádějte:

"Neodpovídají-li fakta tomu, co hlásám, tím hůř pro fakta."

Už to před vámi hlásal jeden významný filosof.

Ale to vy asi nevíte a vědět nepotřebujete.

Říkáte to, za co vás platí, tak jaké ohledy na skutečnost!

Vladimír Kolmistr

(ročník 1930)

Kladno

zdroj

https://quintus-sertorius.webnode.cz/l/pani-hlasatelko/

Ifka

McNamara 5. lekce ve filmu „Mlha války“: „Proporcionalita by měla být vodítkem ve válce“. poznámka: dají se tam dát české titulky, kdo chce– je to krátké a
https://www.youtube.com/watch?v=hOCYcgOnWUM
- a doporučuji shlédnout

McNamara sloužil ve druhé světové válce jako taktický analytik a byl vyznamenán Legií za zásluhy, stal se generálním ředitelem společnosti Ford Motor Co, poté americkým ministrem zahraničí Kenedym a Johnsonem (1961-1968) a prezidentem Světové banky (1968-1981) později.

Ifka

Kolik migrantů z Ukrajiny bude přijato do USA? To je jenom hypotetická otázka, bo jde to technicky. Migranti z Afriky se taky dostanou i do Evropy a všude, takže jde to. Letadla lítají a ta humanita... bude to počet nula. Globalizace platí jenom , když se chce))) a hodí se to )))

Ifka

Zajimavá diskuse staršího data , na téma doktrína Steel Rose - https://upramene.cz/forum/viewtopic.php?t=4634&start=45&sid=edb8eb48ac52...

Ifka

Pokud se naši politici nestarají o naše životy, aby vydělali na očku covid , nezajímají je ani ukrajinské životy. Ta priorita migrantů je falešná a politicky účelová do budoucna.
Ale pokud popudíte civilisty a vybavíte je zbraněmi, nakonec tyto lidi obětujete, protože nemají proti profesionální armádě šanci. Pro mě jsou tito váleční štváči, kteří posílají, hecují civilisty z mimoukraj území do bitvy, váleční zločinci, kteří musí být souzeni

Zítra, ve čtvrtek v 9 hodin , se v německém Bundestagu zasedne s výraznějším obsazením: ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj promluví (prostřednictvím živého videa) k poslancům
Melnyk a Zelenskyj kladou stále větší požadavky jak na EU, tak na NATO. V Libyi jsme se dozvěděli, co vlastně znamená „bezletová zóna“ pro NATO: neomezené kobercové bombardování. Co by nastalo v tomto případě?

Neutralita, jakou Švýcarsko „žije“ dlouhou dobu, by byla pro Ukrajinu tou nejlepší cestou? Jde to?
V německých diskusích stále častěji zaznívají tyto komenty, že:...
Německo musí vystoupit z NATO. Pouze neutralita zajišťuje přežití našich lidí. Bez NATO můžeme iniciovat pás neblokových států od Baltského moře po Černé moře – v míru s Amerikou a Ruskem....a nebo:
Pokud existuje poučení z historie, pak toto: Němci a Rusové se už nikdy nesmí nechat postavit proti sobě.
Názorově se hodně obrací k této cestě, není tam v diskusích to válečné bití se v prsa a hr amatérsky na profi armádu a nechat se zavlést do konfliku.
Nezbývá , než počkat co se bude dít u kormidla a čas nám ukáže. Koneckonců kašpárci mají na to mandát a určitě i iinsrukce. Vůbec jim nezavídím. V této fázy nelze nic jiného, než snažit se to přežit v rámci svoji rodiny.
Dávno už asi neplatí, že stát má chránit apriori svoje občany, pak uzemí, aby nedošlo k trvalejšímu obsazení a zdroje pro svoje občany. Solidaritu jiným zvažovat v tomto duchu. Co zbyde.
PS jak je to se doktrínou Steel Rose a NATO ? Je to přijato v případě konfliktu? Určitě existuje pláni v případě konfliktu. To by byl konec..

Ifka

Tady je celý rozhovor se švýcarským expertem. Ale pozor, jen pro znalce a fajnšmekry, muž jde do velkých detailů. Další uhel možného pohledu:
https://zeitgeschehen-im-fokus.ch/de/newspaper-ausgabe/nr-4-vom-15-maerz...

Ifka

Kozák Chmelnický patří k nejvýraznějším postavám ukrajinské historie. Kozácký hejtman Bohdan Chmelnický (ukrajinsky Chmelnyckyj), který zemřel 16. srpna 1657 ve věku 62 let, patří k nejvýraznějším postavám z historie Ukrajiny...zdroj historie

Ifka

cit.--Treba : Na Ukrajině se zavedl Den hrdinů Ukrajiny. Mezi hrdiny pak patří třeba Bohdan Chmelnickij, který při pogromech způsobil vyvraždění 100 tisíc Židů, Petljura, který jich nechal povraždit až 100 tisíc. Popisuje to Bulgakov. Dalšími hrdiny Ukrajiny jsou esesák Šuchevič, esesák a fašista Bandera. Hrdinové Ukrajiny jsou také veteráni fašistických oddílů: praporu Nachtigal, oddílu SS Galičina, všech strážních oddílů, které hlídaly a ničily lidi v koncentrácích, jako Ivan Děmjaňuk. To byli stoupenci banderovské filozofie.. Svátek takových hrdinů je oficiální státní svátek. Taková je tedy dnes Ukrajina.??? konec citace zdroj net historie

Ifka

Velké farmaceutické společnosti zůstávají v Rusku. Nezastavily tamní závody ani neutlumily obchod

Pfizer, Johnson & Johnson, Novartis a Abbott jsou mezi firmami, které vyrábějí v Petrohradu či jinde v Rusku a prodávají léky jako značková generika nebo pod ruským označením. Výkonný ředitel Pfizeru Albert Bourla sice na CBS prohlásil, že společnost nebude v Rusku dále investovat, ale ani se od něj neodstřihne, jak to dělají mezinárodní společnosti v jiných sektorech.

https://www.zdravotnickydenik.cz/2022/03/velke-farmaceuticke-spolecnosti...

12.3.2022

Ifka

Hodně pohody přeji k 10ti ॐ https://www.youtube.com/watch?v=uHnaS3sSskQ

Ifka

https://www.pi-news.net ještě funguje, je tam i translátor na těch stránkách vpravo nahoře, vedle výrazu AKTIVISMUS je roletka, ale do češtiny. U nás jenom msm a stránky, které informují , tak jak informuje msm.
Mějte se a posílám pozdrav na Slovensko :)

Ministerstvo pravdy, v novořeči Pramini (novořeč byla úředním jazykem Oceánie. O její struktuře a etymologii viz Dodatek), se děsivě lišilo od všech ostatních objektů v dohledu. Byla to obrovská stavba tvaru pyramidy ze zářivě bílého betonu, která se terasovitě vypínala do výšky 300 metrů. Z místa, kde stál Winston, se dala na bílém průčelí přečíst ozdobným písmem vyvedená tři hesla Strany:

VÁLKA JE MÍR

SVOBODA JE OTROCTVÍ

NEVĚDOMOST JE SÍLA
https://sites.google.com/site/novamisantropovacitarna/orwell-1984-cely-r...

Ifka

Zdravím,
cituji:
V základní škole Theodor-Haubach v Hamburku-Altoně nedávno dopis rodičům ukázal, které kostýmy nejsou přijatelné. I zde vedení školy upozorňuje na to, že se nesmí podávat stereotypy, které by mohly diskriminovat. "Chceme se vyhnout přehánění četných etnických skupin a zrušit přisuzování rolí podle pohlaví," stojí v prohlášení. Podle tohoto výkladu jsou kromě oblíbeného indiánského kostýmu zakázány i kostýmy princezen, protože slouží stereotypu muž-žena.
dále: Piráti představují drsný svět pro muže, i když Anne Bonny a její kamarádka Mary Read se zapsaly do legend jako dobrodružná dvojice pirátských žen. Znamená: Pokud pošlete svého juniora na karneval jako piráta, riskujete zkreslené pohledy.Rytíři ztělesňují šovinismus v jeho nejčistší podobě ...atd
ZDROJ https://reitschuster.de/post/kinderfasching-2022-bizarre-kostuemregeln-f...

...a taky ta stejná linie, v Německu i u nás v ČR jsou noty jak vysvětlit dětem válku, nabývám dojmu , že snad děti nepatří rodičům, když je potřeba dát osnovy plošně co dětem říkat.

Ifka

ještě odcituji z téhož zdroje:„Jsem velmi nadšený z příležitosti získat dvě ukrajinská ložiska lithia a spojit je s naším již pokročilým projektem lithia ve Wolfsbergu. To nám umožní nejen stát se prvním místním výrobcem hydroxidu lithného v Evropě, ale zároveň vytvořit největší skupinu lithia na kontinentu a trvale přispívat k zajištění evropské poptávky po lithiu,“ říká Tony Sage, nevýkonný předseda Evropské Lithium.

Ifka

Zdravím,
12/2021 Čínský Chengxin podal nabídku na ukrajinská ložiska lithia,Společnost Chengxin Lithium požádala o práva na dvě ložiska lithia na Ukrajině, která jsou v aukci, ukázal ukrajinský vládní web v kroku, který by čínské společnosti poskytl oporu v evropském lithiovém průmyslu.

https://www.mining.com/web/chengxin-submits-bid-for-ukraine-lithium-depo...

11/2021 Dvě ložiska se nacházejí v Shevchenkivske v Doněcké oblasti a v Dobré v Kirovogradské oblasti na západní Ukrajině. Obě lokality jsou prý podle moderních metod „nedostatečně prozkoumány“ a „obsahují významné očekávané zdroje“, uvádí se v prohlášení australské společnosti, která se v Evropě dosud prosadila především jako vlastník a provozovatel projekt těžby lithia ve Wolfsbergu v Korutanech v Rakousku. Nyní byla dohodnuta „postupná akvizice“ těchto dvou vkladů, přičemž se očekává, že transakce bude uzavřena v listopadu 2022.

https://www.electrive.com/2021/11/08/european-lithium-secures-ukranian-l...

to bude ještě zajimavé.

Ifka

Univerzita Palackého - studijní obory (ověřeno!):

1. "Centrum pro studia komiksu" a další obory...
více zde
https://quintus-sertorius.webnode.cz/l/kdo-bude-u-nas-pracovat/

Stránky