Pellegrini by osobne vyjednával o novej vláde

Kandidátku Smeru vedie premiér Pellegrini. Teraz sa na tlačovke vyjadril, že mieni po voľbách aj viesť rozhovory o zostavovaní vlády.

Viď video v Pravde

Dobré odpovede na otázky, Pellegrini je očividne vo výbornej forme a dôveruje si. Ale podarí sa Novému Smeru etablovať sa?

Zopakujme si fakty a nájdime to podstatné do volieb 2020.

Na našej scéne jestvujú za prvé Globalisti, ktorí sú podporovaní spoza vody a chcú tu dosiahnuť aj vojenskú prítomnosť USA, pretože to by geopoliticky roztrho V4, aj celú Európu. Naozaj by proamerické Slovensko pôsobilo ako klin medzi národmi.

Za druhé je tu Smer a podobné hnutia - zamerané na reaálnu strednú triedu pracujúcich.

Za tretie je tu nacionalistická ľudová tendencia, zrealizovaná zatiaľ najmä stranou ĽSNS.

 

Globalisti sa zaprisahali, že neurobia koalíciu so Smerom ani s ĽSNS.

Smer sa podobne vyhranil len voči ĽSNS - tam to ale myslí tiež vážne a naozaj s nimi koalíciu neurobí.

 

Zdá  sa teda, že po voľbách Slovensko ovládnu globalisti. Všetky menšie strany, vrátane SNS, totiž s nimi do koalície pôjdu, ak budú vyzvané.

 

Jediná možnosť je, že by počet mandátov Smeru a ĽSNS, po započítaní prepadnutých hlasov malých strán, dosiahol spolu viac ako polovicu. To je odhadom v reále v predvolebných číslach okolo 40-45 %. Teda povedzme Smer 25, LSNS 20.

Len v takomto prípade nebude môcť globalistická soldateska vytvoriť žiaden zlepenec a bude musieť ísť do koalície s Novým Smerom. A bude to Smer, teda Pellegrini, kto si bude vyberať koalíciu.

Toto je v súčasnosti najmenšie zlo, aké je pri týchto voľbách možné.

Preto v týchto pomeroch osobne výrazne odporúčam voliť Smer alebo LSNS. Nech si každý už vyberie medzi nimi, podľa osobných preferencií. Kto chce mať menej otrasov, nech volí Nový Smer. Kto naoak nechce sekať psovi chvost po kúskoch, ale chce už teraz dávať hlas skutočne progresívnej budúcnosti, teda národným, ľudovým a realistickým hnutiam, nech dá hlas ĽSNS.

Inú možnosť žiaľ nemáme, ak nechceme čo aj nepriamo podporovať cudzie globalistické špiny.

 

V pozitívnom prípade by Pellegrini skladal vládu s menšími stranami (Kolár, Olano poslanci bez Matoviča (veď sú to nezávislé osobnosti, nie? :), SNS, Maďari ... podľa toho, kto sa tam dostane ... ale zložil by, lebo veď treba vytvoriť národnú frontu ako "obranu proti fašizmu".
Taký kompromis na čele s prefíkaným Pellegrinym by bol azda o kus lepší, ako mať Kisku vo vláde či na čele vlády. Nie je to nič moc, ale za pokus to azda stojí. 

Fico by zostal v pozadí a venoval sa naplno tomu, čo zanedbal - ničeniu nepriateľov.

Ak Smer a ĽSNS nebudú mať nejakú tú polovicu, alebo takmer polovicu, tak sa vlády ujme nejaký kiskovec,  Slovensko sa naozaj rýchlo stane vojenskou kolóniou USA. Navyše noví "progresívni narkomani" začnú znova drancovať aj tie zvyšky, čo tu zostali - lesy, urán, vodu. Koniec akejkoľvek reálnej demokracie a slobody slova. Lebo - ako už azda všetci viete - ste fašizoidní fašistickí fašisti a tak vám treba. Progresívna mládež by vás strielala - a je možné, že aj na to dôjde.

Tak si vyberte.

 

 

mino

ešte môžte voliť Spolu s vĺčaťom Erikom, ktorý sa už chystá na ministra ale nie ŽP, ale aby sme prišli o posledné prežitky socializmu - lesy, pôdu, vodu... Predpokladám pár rokov zháňa "investorov".
Dlho som tu nepísal, lebo ste ma nasrali - v debatách o ochrane lesa. Podkôrnik sice nie je invázny druh - je pôvodný, ale ak sa mu vytvoria podmienky a dovolíme mu, tak sa geometrickým radom množí a správa sa invázne. Pokiaľ nezožerie všetko čo sa dá a vybýva dovtedy šťavnatý les zadržujúci vodu. Podobnosť s inými nie je čisto náhodná a práve preto ste ma nasrali.
Tak debilné heslo MY SME LES!, nedokázali stvoriť ani komunisti. Grerténizmus, parta rozmaznaných deciek z BA a okolia je po vĺčaťovej prednáške a filmoch múdrejšia ako stáročné ťažko získané, overené postupy a skúsenosti. Ktoré tiež prestávajú platiť, ale našťastie sú tu ešte rozumní ľudia.
Poctivá veda aj s omylmi, pokorou a noblesou, žiadny greténizmus:

https://m.youtube.com/watch?v=vpTHi7O66pI&time_continue=1184

Chemickým, potravinárskym, obchodným, dopravným a i. gigantom, korporáciám a klimaalarmistom, politikom to neprinesie nič, skôr skomplikuje. Takže asi nič...

Naša politika a ohnisko podkôrnika v Tichej je pre svet ako mačací prd. Ale treba im načúrať, nasypať piesku do ložiska, súkolia keď sa tam ešte nedá strčiť roksor.

Nikdy som nezbožnoval Fica, ale je neprehliadnuteľné ako im vadí. Dlhé roky a to je dobre. ĽSNS by mali mať dobre podchytenú, infiltrovanú a rozložiteľnú do 2T, max mesiacov, lebo holokauza... Sú to operetní fašisti, kopec členov s nižším IQ, ľahko ovplyvniteľní a presmerovateľní, myslím si...

Ľubov

Situácia v januári 20 20 nebude opereta.Radi strkáme hlavu do piesku,ako pštrosy,nechceme myslieť na to,čo prichádza. Každopádne,budeme musieť niečo vymyslieť,ako prežiť.Preto ostaň s nami!
https://www.youtube.com/watch?v=VfinQSUoUhw toto je mimo témy,len si myslím,že nám všetkým trochu pomôže pozerať sa 18.12. na sneh. Dnes som stretla v meste cigánku v letných šatách,tak na to stále myslím.

Či to nie je nejaká matričná udalosť:-(((.

Roland Edvardsen

"ĽSNS by mali mať dobre podchytenú, infiltrovanú a rozložiteľnú do 2T, max mesiacov, lebo holokauza... Sú to operetní fašisti, kopec členov s nižším IQ, ľahko ovplyvniteľní a presmerovateľní, myslím si..."

Áno, podpísal by som sa pod toto, čo si napísal. Ja som, napriek všetkému, chcel voliť LSNS, ale táto ich kandidátka bola pre mňa povestná posledná kvapka. To, že niekoho ako je doktorka Grausová odsunuli na 45. miesto, zatiaľ čo na 9. mieste si Kotleba dal násilného kriminálnika a typického "naci-podčloveka" Medveckého, tak to jednoducho kole oči. A takýchto obdobných typov z kategórie "nazi spodina" je tam hneď niekoľko - asi aby mal Benčík čím zabíjať čas, fotiť tetovania a vypisovať litánie, že? Toto považujem zo strany Kotlebu za podpásovku voči všetkým inteligentnejším a slušnejším ľuďom na ich kandidátke. Nech sa nikto nečuduje, že normálni ľudia odmietajú byť spájaní s kriminálnou a agresívnou spodinou. A vlastne ťažko sa i diviť, že ostatné strany s nimi nič nechcú mať a považujú ich za šialencov (ako zvykne hovorievať najmä Danko).

Kotlebovcom to pravdepodobne neuškodí, pokiaľ ide o voličské percentá, ale uškodí to opäť všeobecne obrazu národovcov a nabije to opäť muníciou miestnych židofilov. Ja sa pýtam: to sa Kotleba za tie 4 roky naozaj nič nenaučil? Alebo je to už tiež len ďalšia kontrolovaná opozícia? Kontrolovaná opozícia nie v takom zmysle ako napr. Sme-rodina, ale v tom, že kotlebovci takto prijímajú rolu systémových strašiakov slúžiacich na anti-faši tématiku a mobilizáciu spoločnosti. Takýchto strašiakov s vytetovanými hákovými krížmi vlastne žid tiež potrebuje na posilnenie svojej skupinovej identity a vôbec celkovo moci v spoločnosti.

Norman

že tých potetovaných kulturistov je na kandidátke menej, ako bolo v minulých voľbách. V tej ĽSNS.

V každom prípade treba pamätať, že keď sa hovorí o nejakej strane, myslí sa tým jej voličský potenciál, ktorý je trvalejší a hodnotnejší, ako samotná strana. To platí o ĽSNS, aj o Smere, o akejkoľvek strane.

Áno, ľudia nechcú byť spájaní ... pretože taká atmosféra sa vytvorila medzi snobmi. Najprv snobi nechú byť spájaní s ĽSNS, potom nechcú byť spájaní so Smerom, potom so Sulíkom .... a kam ešte budeme podobným tlakom ustupovať? ĽSNS nie je ani kriminálna, ani agresívna. Ja všade hovorím, že sú to ešte dobráci - a tak to naozaj je.

A ti ľudia chcú byť radšej spájaní so stranami, zastávajúcimi sa agresívnych a kriminálnych cigáňov? No áno, tu platí, že ľudia v Bratislave, alebo na západnom Slovensku, poriadneho cigáňa nevideli - ale cigáni sú určite viac agresívni a kriminálni. A keď vyhorí vidiek, ver mi, ani v Bratislave sa tomu nevyhnú a nevyhnete.
A vážne nie je pravda, že kotlebovci majú vytetované hákové kríže a že to robia doteraz a naschvál. Je len ten jeden prípad, čo to už má dávno pretetované. Do boha, azda si nenecháme riadiť naratív sviňou Benčíkom? Budíček.

Roland Edvardsen

Pointa nie je v tom, či ich je menej - tam už dnes nemali byť žiadni, a ak už, tak určite nie na poprednejších priečkach. V r. 2016 sa to dalo pochopiť a odpustiť. Dnes to však oprávnene vzbudzuje údiv a obavy, čo táto strana vlastne sleduje a prinesie. Veď presne o tom píšem o čom ty - že o to ľahšie sa to zneužije voči nim. To so snobizmom nemá nič spoločné. Naopak, je to úplne legitímna a rozumná kritika aj v kontexte mnohých ich predošlých zlyhaní v prospech židoglobalistov a Kotlebovho pochybného správania - či už z dávnejšej alebo bližšej minulosti.

Norman

očividne okolnosti neumožňujú jej presadenie sa. Ale ak ju má niekto nahradiť, tak nielen bystrejšia, ale aj charakternejšia skupina. Kde je? NIKDE.
Tejto globalistickej chmradi sa darí vceľku úspešne demoralizovať a znechucovať politikov ľudových strán, teda Smeru, ĽSNS, ale aj SNS a podobne. Roky pôsobiaci tlak, znova a znova ... V Trenčíne doslovne zabili toho Žáčika, to sú iné pomery, ako sa odtiaľto zdajú. Kto za neho pochoduje po námestiach ako za Kuciaka? Nik? Nuž keď ľudia takto podporujú nacionalistov, nech sa nik nehnevá, že oni serú na tých ďalších ľudí a ich snobské výhrady. Samozrejme, že táto ostrakizácia politických strán je nedemokratická, je podlá a zločinná - slovo snobská je ten najjemnejší atribút, čo som pre ňu našiel.

LSNS takto naozaj nikdy voľby nevyhrá. Teda, ak nerátame to, že už teraz je druhá-tretia v poradí. Ale to nikdy nebude stačiť.
Ale pomery na svete sa zmenia a budeme všetci ešte radi, že tu potom zostanú aspoň nejaké fungujúce strany, štruktúry. Ostatné sa všetky doslovne vyparia zo dňa na deň. Ako sa hovorí v tej reklame "Na to sú dobré ĽSNS".

Roland Edvardsen

Ja určite nečakám zázraky. Akurát by som požadoval aspoň o trochu vyššie štandardy pri výbere ľudí, trochu iné prístupy...Možno by bolo lepšie konkretizovať, že to nie je ani tak o kritike LSNS (a určite nie o ich voličoch a podporovateľoch), ale o kritike istých osôb vo vedení, menovite a v prvom rade, o kritike Kotlebu (ktorý to tam de facto riadi ako vodca štátostranu), ktorého prístupy vzbudzujú oprávnene pochybnosti. Práveže ja verím, že tá strana môže mať na viac - ale zdá sa mi, že Kotleba to často skôr brzdí, než by to zlepšoval - o čom hovoria aj niektorí nespokojní odídenci.

Norman

Ja to rátam tak, že benčíkovci majú daný počet vedier špiny, ktorý vylejú tak či tak. Ak by tam neboli LSNS, aj s nejakými exotmi, aj tak by sa tie vedrá vyliali.
Najepšie to vidno naozaj teraz na Ficovi, čo je žalovaný za fašistický paragraf, a aj na Blahovi, ktorého Kurilovská obvinila z rasizmu (ja viem, ona je len sliepka, čo nevie, čo hovorí, ale veď im je naozaj jedno, čo dotyčný hovorí a robí - aj tak to vždy skončí pri rasizme a fašizme.
Ak by tam neboli kotlebovci, obvinenia z extrémizmu by sa preniesli na Smer.

Ako som ja pozeral tú kandidátku, tak som si všimol, že vlastne oni tí vedúci sú všetko mladí ľudia. To sa ani nečudujem, že sú či boli zelení a akosi neistí.

Ešte uznám, že ĽSNS zrejme nemajú energiu, ale ani azda povedomie, o medzinárodných problémoch, tiež už nechcú mať nič so židovskými témami. Proste majú dosť roboty s domácimi témami, z tých evonkajších ešte tak imigranti. Ergo v tomto od nich tiež nemožno moc čakať.
Majú aj iné postoje, ktoré ja mám opačné.
Ale stále mi pripadá užitočné investovať do nich hlasovanie. Alebo teda do Smeru, kto LSNS nemôže. Ale mňa za to neplatia, hlasujte si, ako chcete :-)

Roland Edvardsen

Benčíkovci by si niečo našli vždy, ale tu ide o to, že kotlebovci im to uľahčujú viac ako iní. Väčšina ľudí spojená s LSNS nie je problémová, ale pointa je v tom, že isté "hrubokrké" problematické typy sa disproporčne najviac hlásia z tunajších politických strán práve k LSNS. A Kotleba nevyvíja žiadne úsilie, aby verejný obraz strany zlepšil skrz lepšiu kontrolu a vyššie štandardy. Benčíkovi sa potom ľahko hľadá a uverejňuje napr. nasledovné: "3 x zadržaný vodičský preukaz, 22 zatknutí, 2 x podmienečný trest, 4 x alkohol za volantom, viac ako 10 x bitka, 200 hodín verejnoprospešných prác.." https://dennikn.sk/blog/1693127/inspirovani-tarrantom/?fbclid=IwAR0nWDbq... Žiadna iná parlamentná strana nie je personálne na tomto takto ako LSNS. Stále na nich pekne vidieť, že je to naozaj hnutie z ulice a že sa tam prejavuje faktor "nemám čo stratiť". A to sa ešte museli zlúčiť s inými stranami, ktoré im poskytli nejaký solídnejší ľudský kapitál. Bez toho by to bolo ešte horšie.

A k obsahovej politike: no veď práve, oni obsahovo sú už dnes taká "obyčajná" konzervatívna strana na úrovni SNS. Len vonkajšok je stále taký "vykričaný", kvázi-radikálny - asi aby sa tí benčíkovci nenudili a mali o čom písať a NAKA zasahovať . A preto si kladiem otázku, čo dokážu takého presadiť, čo nepresadili alebo nedokážu presadiť strany ako SNS, Smer alebo Sme-rodina? Ono totiž aj tá SNS-ka vo vláde bola viac efektívna ako ukričaní kotlebovci odsúdení na večnú opozíciu (a v mnohom popohnala Smer). SNS takpovediac presadzuje tú istú národno-konzervatívnu agendu ako kotlebovci len s umiernenejšou rétorikou: tiež proti Marakéšu (aj tu kotlebovci ešte sprosto zmätkovali, ako to dobre popísal Blaha. Dokafrú to ešte aj v oblastiach, kde je súhlas) či Istanbulu. A ešte aj tie potraty SNS-ka začala riešiť ako LSNS, a sociálnu agendu sa zase obe strany snažia prebrať Smeru (SNS samozrejme presvedčivejšie). Rovnako sú aj obe strany pro-ruské. Akože (ideologický) rozdiel je tu fakt len v tom postoji k SNP a v Dankovej židofílii.

Ale aj keby bola LSNS nejaká lepšia a efektívnejšia, tak oni sú už takpovediac "za vodou", ako sa hovorí. Ja som ich volil 2x, volil som ich a podporoval dávno predtým, než sa tu mnohí k nim hrdo a verejne hlásili, ako prejav "fuck you" systém. Teraz už sú dostatočne silní, v parlamente budú a či budú mať 10 alebo 14% už nie je až také podstatné - podstatné je to, že ich voľba vyhovuje dnes žaľudom viac ako voľba Smeru a SNS. Ďaleko užitočnejšie bude teraz investovať do Smeru alebo SNS - lebo to je presne tá voľba, ktorá najviac smeruje k tomu, aby tu v r. 2020 bola obdobná vláda ako táto, a nie horšia, ako aj k zabráneniu toho, aby premiérsku funkciu mal Truban alebo Kiska. Ja to budem hádzať vo februári SNS a mama s bratom asi Smeru. Takto to už máme zatiaľ predbežne podelené.

Len dodám, že na Harabina by som sa zatiaľ vykašľal. Aj keby tá jeho strana prekročila 5%, on je z tých všetkých pro-národných lídrov dnes najhorší a najzmätočnejší. Chudák Michelko. Takže radšej LSNS ako Vlasť, ak si teda niekto chce vyberať len z týchto dvoch strán.

Norman

Ja som práve dnes povedal, že táto spoločenská atmosféra je už tak dusná, malomestská a odporná, že chodím k alternatíve len preto, aby som sa nadýchal čerstvého vzduchu. Nerobím si žiadne ciele ani nejaké ilúzie o svojom či našom dosahu. Proste chodím na slobodné miesta, lebo nedokážem byť medzi tým malomestským "slušným" tupým dobytkom (áno, tak už volám malomestské nuly, s ktorými už nechcem ani len konverzovať o ich primitívnych pokryteckých nezmyselných témach).

Takže - que sera sera.
Aby som to vyjadril marxisticky - :) budúci rok prinesie také spoločenské rozpory, že pochopia aj viaceré tie stredové strany a budú si musieť vybrať medzi cudzinou alebo domácimi záujmami, medzi alibizmom a rozhodnosťou. ĽSNS by možno rýchlejšie dosiahla zlom, ale asi by to nebol dobrý základ pre budúcnosť. Na nižších vrstvách bez skúseností sa nedá stavať, je treba, aby stredné vrstvy, vzdelaní aj zazobaní pochopili, že ide nielen o chudobných, ale aj o nich. Ba v prvom rade o nich, lebo proletári už zasa raz nemajú čo stratiť - ale ako si chce stredná vrstva zazobancov zachovať svoj majetok v americkej kolónii, ktorou sa staneme, ako si to tá hlúpa apolitická banda predstavuje - to je naozaj záhada. Pre majetok, ku ktorému zväčša prišli ako slepé kura k zrnu, už budú teraz musieť niečo spraviť a zariskovať. Ináč oň prídu.

A medzi nami, asi sa budem opakovať - ak by sa moci ma Vŕšku v Bratislave ujali žaľudoidi a podobný odpad, aspoň by niektorí obyvatelia zas pochopili. Nie som vôbec zástanca postoja "čím horšie, tým lepšie", to skoro nikdy neplatí, ale na Slovensku je očividne ešte toľko politických a ináč nedozretých idiotov, že im to nezaškodí.
Samozrejme, ja som politický tvrďák a nerobím si ilúzie o nejakom "zlepšení zdravotníctva" či o "zlepšení životnej úrovne" - nič také nenastane, v nič také teraz nedúfam a úpadok bude tak či tak. Nech si to svinstvo vyžerú žaľuďoidi a (bez navádzania) - teším sa na deň, keď potom prvých z nich začne ľud lynčovať aspoň tak, ako cigáni už začali lynčovať bielych.

Ergo - voliť akúkoľvek ľudovú stranu (LSNS, Smer, SNS) neznamená teraz pre ňu len dobro, takže nech to každý hodí aj podľa tohto názoru a nebojí sa, že podporí tých, čo si to "nezaslúžia". Môže to byť aj trest.

A vôbec by sme sa mali prestať už baviť o voľbách, pretože dôležitejšie bude mimoparlamentné dianie. Treba si zakladať domobranu na vidieku - a čo sa týka Bratislavy: Kotleba by mal prestať kecať, že má dvesto chlapov v nejakej cigánskej dedine, ale mal by ich mať v Bratislave. Tu sa vládne. Hic Rhodos, hic salta.

A čo sa týka ĽSNS poslancov v Bruseli - je pekné, čo robia, ale majú jednu jedinú úlohu na úrovni - nadviazať kontakty s LePen a Legou a podobne. Ak sa im toto rýchlo nepodarí - nech stranu radšej zas rozpustia a vytvoria inú - znamená to, že sú v slepej beznádejnej uličke. To je bežná taktika, aj Národný Front starého LePena zmenil meno, vodkyňu a podobné veci, aby mohol rásť.

vrbovčan

až priveľmi prekonšpirované. Na jednom diskusnom fóre sa objavil názor o úmyselných útokoch rómskej komunity a ich podozrivo ochotná medializácia s cieľom nárastu preferencií ĽSNS. Tým by sa znížila pravdepodobnosť víťazstva a zostavenia vládnej pronárodnej antiglobalizačnej koalície.
Na druhej strane sa liberálny blok chce robiť propagandu práve v regiónoch s veľkou podporou ĽSNS. Čo je podľa mňa kontraproduktívne. Lebo Ak niekoho z tábora ĽSNS a tábora nie dobre v politike orientovaných voličov, presvedčia, ten neprejde k liberálom, ale podľa mňa dajme tomu nie k Smeru dlhú dobu masívne dehonestovaného, ale k SNS. Čo by pre Rolanda bola dobrá správa. Ja sám som tu len pred nedávnom písal o kvalite poslancov SNS a úlohe Danka priťahovať na seba pozornosť a tým chrániť ľudí za svojim chrbtom.
Za seba hovorím: ešte je čas uvažovať nad výberom strany.

Ďalšie debilné heslo ich kampane pre slniečkárov akože dezorientovaných vidiečanov: Pohni hlavou

https://www.pohni-hlavou.sk/program

Roland Edvardsen

No, to čo píšeš možno je prekonšpirované, ale taká tá pointa podľa mňa platí: opäť asi nie veľmi populárny názor, ale mnohé tomu nasvedčuje, že globalistom bude viac vyhovovať "radikálne ukričaná", ale vzhľadom na nulový koaličný potenciál, neefektívna (alebo nie tak efektívna) strana typu LSNS, než možno síce umiernenejšia a s globalististami síce otvorene kolaborujúca strana, ktorá však nekolaboruje tak, ako si to predstavujú (Smer, SNS). A 6% SNS-ka dokázala v koalícii toho presadiť viac ako dokáže 12% LSNS v opozícii: to je dôležitá pointa.

Tieto voľby sú primárne o tom či sa udrží súdržnosť V4 - a táto súdržnosť, ak najvyššiu exekutívnu funkciu získa po Smere Kiska alebo Truban, bude vážne ohrozená. Už zvolením Čaptavej (a predtým kisky) sa to trochu naštrbilo, ale pri hlavnej vládnej funkcii to bude ďaleko ďaleko vážnejšie ako pri prezidentovi. Ja by som najradšej volil niekoho ako Marček (aj z recesie, ako výraz toho, čo si o tomto systéme myslím :-)), ale tentoraz už budem striktne pragmatický: preto Smer alebo SNS (resp. sme si to v rodine podelili. Brat sa o politiku veľmi nezaujíma a dá na mňa, tak som mu poradil Smer a ja dám SNS - kompromis :-)). Inak, keď už sme pri tom, tak Smer má možno najlepšiu kandidátku v histórii. Prakticky všetky tie najväčšie či najznámejšie smerácke svine sú dnes out (Kažimír, Kaliňák, Lajčák, Glváč, Maďarič...), naopak v prvej desiatke Blaha či Tomáš, a ani niektorí "Pellegriniho ľudia" ako Sáková nie sú až takí strašní. Bez akejkoľvek srandy, Smer je dnes (pre mňa) o čosi voliteľnejší než v minulosti.

A k tým Trubanovým výjazdom: to ani nie je tak o presviedčaní tých miestnych ľudí (aby volili PS. To takí tí bežní ľudia, z vidieka a pod., naozaj nebudú). PS stráca, prestáva byť aj pre blavákov a iných "horenosov" takou zaujímavou (holt, Čaput vlna opadla). Tak teda vytiahli kartu extrémizmu, pri ktorej sa chcú progresívci prezentovať ako tá "najpevnejšia hrádza" a mobilizovať (svojich ľudí), aby im náhodou neukradol nejaké tie percentá žalud. Preto to divadlo v napodobňovaní kotlebovcov chodením do obcí.

vrbovčan

Tento týždeň zaútočil Transparency International a dnes aj Truban priamo. Je to jasné prečo. Kiska berie voličov PS-Spolu. A až to vypukne naplno, bude to bitka. A ešte sa budú hádať aj PS a Spolu. Až dojdú k siedmym percentám.

Roland Edvardsen

Ak dôjdu PS a žaludi k 7%, potom narastie Oľano, KDH a SaS. Si veľmi nevyberieš, tie percentá sa skôr len presúvajú, než by rástli alebo klesali.

vrbovčan

neviem, či pochopil. Keďže PS-Spolu je koalícia dvoch strán, výsledok pod 7% by znamenal, že neprejdú do parlamentu.

Roland Edvardsen

Ja viem, že PS-Spolu potrebuje ako koalícia strán 7%. Ale nemyslím si, že rovnako ako PS, tak i žaludi skončia na 7%. Ak sa istý typ voliča odvráti od PS, tak najskôr skončí u žaľudov. Najväčšiu obavu mám z toho, aby nakoniec žaľud nepredbehol Smer a nezostavoval vládu. Počítam, že najskôr vypadne KDH. Štýl Hlinu pánbičkárom vôbec nesedí...

Norman

ale čo presadila SNS? Zostrenie antisemitského zákona, alebo tie hlúposti okolo rekreačných poukazov? SNS slúžila ako dobrý cieľ útokov, pretož vystupuje horšia a viac amatérsky, ako ĽSNS. Minister obrany je jedna hrôza, aj čo sa týka predajnosti USA.

Dohodnime sa tak, že ĽSNS nemá ten potenciál, čo by mala mať. Poviem tak, že to nie je žiadna strana s tou radikálnou iskrou, na akú sa hrala. Ale ... doba vždy potrebuje zmenu a vliť Smer, ktorý nielen že nemá iskru, ale aj sa prejavil ako strana zbabelá, ktorá SKLAMALA - ja som ich podporoval, všetci to tu vedia, mali ambície - ale teraz už nemajú ani tie.
Áno, ľudia v Smere sú teraz viac ľudoví a je tam azda menej zbohatlíkov (je to naozaj tak?). Ale to je primálo, ak nebudú mať program, líniu. Systém "ja som Blaha, silný muž" sa po voľbách zmení "Som v strane osamelý Ľubko, nemôžem nič spraviť".
Nový Smer vie konečne povedzme zaobchádzať s médiami, to je ale už málo. Samozrejme, dá sa do balvana na ceste ďalej rypkať obedovým nožíkom, ale účinný bude jedine dynamit. Áno, ĽSNS nie je zaujímavá strana, zatiaľ nie je a asi ani nebude - ale je to nejaká sila a ich voliči predsa len túžia po progrese, určite viac, ako osratučkí ťuťmákovia z Progresívneho Slovenska.
Skoro v každej dobe sa hodí podporiť dynamiku a silu. Tej sa boja plutokrati najviac. Ale ani nejde o to, že je to voči nim najlepšia obrana - dôležitejšie je, že je to jediná možná cesta pre určité typy človeka.

Roland Edvardsen

SNS urobila viacero blbostí, ale nepovedal by som, že vystupuje horšie ako LSNS. Ono keď bol Kotleba s Dankom v Ta3, tak aj oproti nemu pôsobil MK ako naivný blbeček, ktorý nerozumie, ako veci fungujú (a to už je čo povedať). Samozrejme Kotlebovi hardcore fans to vždy vidia inak. Pre nich je vodca niečo ako poloboh...

LSNS je aktívnejšia na webe, aj v terénoch, robí jednoduchú, ale veľmi hlučnú a viditeľnú propagandu, a preto je úspešnejšia + samozrejme ťaží z imidžu martýra, ktorý jej vytvárajú aj globalisti. SNS zohrala napr. hlavnú úlohu pri odmietnutí Marakéša a pokiaľ viem ľudia ako Paška sa pomerne ostro vyhraňujú voči NATO -agende, napríklad. Proste len nie sú takí hluční ako LSNS. Ja samozrejme viem, že s SNS to nie je bohvieaké, ale tak to je proste pri celej politickej scéne. A jediné, čo LSNS poriadne presadzovala bola tá pro-life agenda, zrejme preto, aby k sebe prilákali viac kresťanských voličov. Ale to je strašne málo, skoro nič (nehovoriac o pochybnosti či problematickosti celého pro-life, čo sme tu už viackrát rozobrali).

Ak niekto sklamal, tak je to práve LSNS, lebo do nej, na rozdiel od Smeru, sa dávali väčšie očakávania. Dokafrali to pri voľbe ústavných súdov, zachovali sa sebecky pri prezidentských voľbách, hlasovali za pád vlády a nedávno si sa sťažoval aj na ich blamáž so zlatom z Británie. A ako sa aj sám napísal, ani len s tými západnými stranami (FN, Liga, a pod.) sa nedokázali spojiť a predbehla ich Sme-rodina (holt, rýchlejší prví berú). Ako som už uvádzal, nikomu sa nečuduj, ak považuje LSNS za kontrolovanú opozíciu. Kotlebove tajné stretká so Sulíkom (o ktorých mlčal ako ryba, hoci ich mohol využiť voči opozičníkom - a bohvie s kým všetkým sa ešte stretol, kto si ho mohol kupovať alebo kto s ním manipuluje, že áno?), ako aj jeho podpora Kisku v prezidentských voľbách proti Ficovi (kedy ešte svojim súputníkom rozosielal sms-ky, aby volili Kisku) takýto náhľad na LSNS len utvrdzujú, rovnako ako kriminálne živly v popredí na ich kandidátke.

Ja nemienim riešiť, čo z LSNS bude o pár rokov, či chytí nejakú dynamiku či kvalitu. Ako som už uviedol, je dobré, že v NR SR je aj takáto strana, k čomu som už dopomohol. A nateraz to takto stačí, z jej rastu na nejakých 13% nateraz nič nebude, skôr to vyhovuje zlým živlom (možno ak by mala nejakých 20% a viac, bolo by to zase iné...). Ja riešim situáciu tu a teraz. A teraz to jednoducho vyplynulo tak, že budem v rámci pragmatizmu voliť tak, ako som napísal - lebo chcem mať čo možno najčistejšie svedomie, že moja voľba najviac smeruje (kresťanským jazykom povedané) k umenšovaniu zla.

Norman

ale kedže sa to týka určite aj otázok či postojov iných, tak ponúknem odpovede či kontranázory.

1. debata v TV - debaty či pôsobenie v nich je len jeden aspekt, nie ten najpodstatnejší a aj v nich záleží na praxi. Kotleba má samozrejme menej skúseností, ale až také zlé to nie je ( ja si dokonca myslím, že sa veľmi zlepšil, má rutinu a to určite nie som jeho slepý obdivovateľ. A myslím, že nemá až tak veľa slepých obdivovatelov ani v strane - proste tým ľuďom tam vyhovuje, aby to robil on. ) Čo sa týka nejakých štátnických vedomostí - zas veci závisia od praxe. Danko je tam štyri roky priamo pri veciach, tak k niečomu predsa len viac pričuchol. Ale tiež predtým nevedel ani prd, podobne ako dnes Truban či iní. Okolo politikov je buffer úradníkov, len vďaka tomu to nekrachne, keď sa po voľbách mení vláda, lebo prichádzajú vždy tí, čo nemajú šajnu.

2. ĽSNS už tak neťaží z pozície "martýra" --- ale dá sa povedať že stále z toho, že je INA. Ale ani to už nie je základná ich karta. Skôr by som povedal, že je to to, že ich proste spoločnosť potrebuje. niektoré oblasti asi už začínajú mať pocit, že ich treba ako soľ. hej, soli nemožno mať veľa a sama nestačí - ale bez soli je to tiež ceľkom zle - ako vedia už malé deti z rozprávok.:)

3. SNS bola pri moci, a nielen teraz, ale aj za Slotu. Kto je viac kontrolovaný plutokraciou, "podnikateľ" a zbohatlík Danko, alebo Kotleby, to je jednoznačné. Nepochybne, ĽSNS robila nevynútené chyby, ale taký zjav nie je možno cielene kontrolovať. Hlasovanie za zlato - ďalšie nepodporenie Smeru, lepšie povedané, ĽSNS nepodporili radikálny ťah - ale ktovie, ako to naozaj a čo všetko za tým bolo. Aj tak to bol naozaj len predvolebný cirkus, lebo do volieb by sa nič nevybavilo. ĹSNS v tomto očividne až príliš dáva akcent na svoje hlasy - ale možno je to už choroba z povolania, deformácia systémom, ktorý rozoznáva len hlasy, percentá, percentá a percentá - a nie samotnú vec za zákonmi.

4. Samozrejme, že je Kotleba osobne kupovaný a chytaný do sieti - ale taký je systém. A čo - kúpia si ho a uzavrú s ním povolebnú koalíciu? Ťažko. Dokonca aj tie extrémy s hákovými krížmi a podobne dnes už ľudí nezaujímajú. Tie politické veci v ĽSNS sú rozbehnuté a nedokáže ich moc zmeniť ani Kotleba (dokázal by ich tak maximálne nejak pokaziť, ale nie riadiť do kooperácie s globalistami. Ergo - ĹSNS je čiastočne kontrolovaná opozícia, ale je to zároveň kontrolovaná kontrolovaná opozícia.

5.Čo sa týka voľby Kisku - asi nik nevedel, čo je to za hovado. hej, je pravda, že ľudové strany majú výrazný odpor voči Smerákom, aj Ficovi - nuž ale dá sa to chápať, po všetkých tých naozaj ostrých "antifašistických" oaptreniach a rečiach. KTO urobil z ĽSNS "fašistov" - boli to z polovice médiá, a z druhej práve Smer a ich koalícia, aj SNS. Títo vtedi podľahli lákaniu mať fackovacieho panáka, na ktorom sa odbavia. teraz znášajú následky - stratili potencionálnho spoločníka. Áno, dá sa za tým vidieť aj čierna ruka sionistov, ktorá podporila tento rozbroj - ale nie tak ovplyvňovaním ĽSNS radikálov, ale ovela viac ovplyvňovanám Smeru a SNS - a tí skákali, ako žid pískal. Za chyby sa platí - a oni boli blbí vtedy, keď už mohli a MALI vidieť.

6. ĽSNS je naozaj ľudová a nemá teda príliš šarmu na politické mechanizmy, nik učený z neba nespadol. Ale aj ako také pasívne balvany majú svoju cenu. Smer aj SNS svoje šance už mali - veriť v zázrak sa nedá. ĽSNS nezvládlo Kuciakovský prevrat - ale zvládlo to azda SNS či Smer? Nie, tiež nie. nechali sa odrbať ako malí chlapci. Ak by toto bol koniec kola v rímskej aréne, tak aj keď viem, že každý sa snažil - palec dole pre porazených.

Ale hovorím, kým dá ktokoľvek hlasy SNS či Smeru, stále je to menšie zlo. nikomu to nevyhováram. Ete sú dva mesiace, ešte prídu "škandály" a uvidíme, či nebude treba radšej podporiť samotný Smer. SNS by som ja osobne už nezachraňoval.

Roland Edvardsen

Točíme sa stále v kruhu. Môj pohľad je taký, že jednoducho bagatelizuješ nedostatky a omyly LSNS, ktoré ja považujem za vážne a ktoré ich môžu v budúcnosti dobehnúť. Každý to má inak nastavené, pokiaľ ide o citlivosť a akcent...Ja tam ten povestný balvan či dynamit dnes veru nevidím - globalisti počítali s vysokými preferenciami LSNS.
Nemusíš mi písať, ako to je s SNS a Smerom. Pointa je, že ide stále o menšie zlo v porovnaní so žaľudmi. SNS je menšie zlo s koaličným potenciálom, LSNS je menšie zlo bez koaličného potenciálu (a veľa sa asi nezmení, dokým tam bude Kotleba). A človek už za tie roky vie, čo môže od tandemu Smer- SNS čakať, na zadok veru z toho nepadám. Ale oni kolaborujú s globalistami otvorene, zatiaľ čo LSNS svojou hlúposťou a malichernosťou - čo je v istom zmysle ešte horšie. Záchrana SNS-ky je dnes úplne racionálna stratégia, ako pomôcť Smeru v zostavení čo možno najmenej patologickej vlády (v rámci tunajších pomerov), resp. ako znížiť pravdepodobnosť prítomnosti kisky a Trubana vo vláde, resp. na vrcholových postoch. Ak by LSNS mohla ísť so Smerom, tak by to bolo zase iné. Hovorím, ja sa riadim podľa okolností, nie tým, kto sa mi ako páči. Inak by som napr. nevolil vo voľbách Harabina. Také je to jednoduché.

Norman

nepíšem to len tebe, Rolando, ale snažím sa naformulovať tak všobecne, pre každého.
Aj keď sa to už niekedy opakuje a. prirodzene, sú to známe fakty - len vysvetlujem jeden -môj- pohľad na vec.

Myslím, že medzi našimi postojmi je jednoducho rozdiel ten, že ja chcem viac zmeny. Chcem pridať iné elementy do parlamentného cesta. A ĽSNS odráža kus Slovenska, tú časť, čo v parlamente okrem nej nie je.
A ešte - ja moc neverím na také metódy, že vyhrať voľby akousi taktikou a tým sa vyhneme zlu - ak na Slovenskú je dostatočné množstvo naivných idiotov, čo sú schopní voliť žaľuďoidné strany, tak sa to nedá obísť fintou. Neverím na ich čičíkanie ani na prispôsobovanie sa im. V Európe je a bude otázka prístupu k Američanom najväčšia deliaca čiara. A kým sú v Amerike pri moci títo Američania, tak neodporúčam žiadne kompromisy s nimi.
A o tom, že hlasy či percentá ĽSNS pomáhajú aj Smeru, som tu už tiež rozvádzal.

Ale netvrdím, že jestvuje ideálna voľba a cesta.

Je to LEN parlament, a to myslím bez irónie. Naozaj budú v budúcnosti rozhodovať dôležitejšie reálnejšie veci.

Roland Edvardsen

No, rozdiel je v tom, že ja dnes nevidím, ako by voľba LSNS prispela k väčšej zmene - a hlavne k lepšej zmene. Ale ako píšeš - nie je to až také podstatné. Kvôli voľbám sa netreba hádať, nestojí to za to.

Norman

zvlášť nie na vianoce - ako ty píšeš: nebudeme voliť tých krajších, ale tých potenciálne funkčnejších.

Náhodný okoloidúci

Smer urobil chybu, že tak ľahko podľahol davovej hystérii počas kuciakiády a stiahol Fica z postu premiéra, to bolo skoro ako priame priznanie viny. V tom sa zhodneme. Túto chybu ale mohol napraviť a neurobil to. Keď sa prevalilo, že talianska stopa v prípade "Janka a Marienky" je skrz-naskrz falošný podvrh, Fico sa mal ako alfa-samec demonštratívne vrátiť na post premiéra, bez ohľadu na kvikot slniečkárov a "slušnoľudí".

Roland Edvardsen

Fico sa stiahol na tlak Bugára, lebo hrozil rozpadom koalície, skôr než kvôli nejakej ukričanej Farskej a pod. On sám bol presvedčený, že takto to bude pre upokojenie situácie najlepšie. A jeho návrat na premiérsku stoličku bol potom už nereálny - príliš veľa tlakov proti tomu, vrátane v jeho vlastnej strane. Ani by tým strane už nijako zvlášť nepomohol. Oni si robia interné prieskumy a vedia, že Smer na čele s Ficom by volilo ešte menej ľudí, ako "nový" Smer s Pellegrinim, preto sa Fico stiahol aj z volebnej kampane (na návrh poradcov a imidžmakerov Smeru). A hlavne, Fico už ani nechcel byť premiérom (to sú jeho vlastné slová). Ani po voľbách nebude vo vláde, a asi po nich nakoniec odíde - aj zo zdravotných dôvodov. Veď už teraz jeho straníci hovorili čosi o tom, že založí nejakú nadáciu, po odchode, či čo. Otázka je, čo bude (terajšia) opozícia robiť bez Fica? Stratia svoj otrepaný argument "lebo Fico".

Norman

No, obávam sa, že Lebo Fico im vydrží ešte dlho, roky, desaťročia. Podobne ako Lebo Mečiar, alebo "Lebo komunisti". Tu máme vypestovanú dlhú a silnú tradíciu všetko hádzať na minulosť.

Pritom vláda Smeru jediná zabrzdila zúrivé ničenie a lúpenie kapitalizmu 19. storočia, ktoré tu prepuklo a nebyť nej, tak je to horšie.

Poviem to tak - Smer samozrejme nie je nejaka super strana a Slováci sú dobráci a ja neviem čo pozitívne, naozaj - ale to, že dokázali si politicky nechať takto dojebať stranu, ktorá sa ich, pracujúceho národa, jediná ako tak zastávala - to dosvedčuje, že sú politicky blbí, že nemajú vlastný politický rozum a potrebujú drsnejšie, silnejšie politické formy - aspoň niečo také, ako ĽSNS.
Skúšať to s inými jestvujúcimi politickými štruktúrami je ako skúšať použiť nejaké voskové nástroje na prácu s ohňom - všetky sa roztopia.
(samozrejme, obávam sa aj ja, že aj ĽSNS je tiež z vosku zlepená, ale povinnosťou vedy je skúšať :) Rad za radom )

Náhodný okoloidúci

Fico podľa mňa mal a stále má morálne právo na návrat do funkcie premiéra, bolo by to primerané morálne zadosťučinenie vzhľadom na falošné krivé obvinenia so spolupráce s Vadalovou mafiou pri kuciakocíde. A to by musel uznať aj Bugár, ak má harakter. Že on sám už nechce byť premiérom, to je druhá vec a treba to rešpektovať.
Fico ako jeden z mála alebo možno dokonca ako jediný na Slovensku nie je len politik, ale má určité štátnicke myslenie, zatiaľ čo Pelle je nezrelé manipulovateľné decko a ak sa dá do koalície so žaluďmi alebo duom "feťák/Miuko", bude to nielen zrada voličov Smeru a myšlienok sociálnej demokracie, ale vznikne vážna hrozba, že kvôli udržaniu sa na výslní sa Pele nechá vydierať a obetuje všetko, čo Smer dosiahol a bude ochotný pristúpiť aj na liberálne úchylnosti.

Roland Edvardsen

Opäť sa budem opakovať, ak niekomu tak veľmi vadí spojenie Smeru s PS a žaluďmi, tak potom nech volí SNS. Ono podpora kotlebovcov je tiež nepriamou podporou Smeru, ale zároveň viac globalistickej budúcej orientácie strany. Voľba kotlebovcov znamená podporu Pellegriniho a zároveň zvýšenie pravdepodobnosti spojenia Pellegriniho s kiskou, už neviem ako jednoduchšie to napísať.

A je aj naivné si myslieť, že by Fico nikdy nešiel s feťákom alebo žaluďom. Napokon vieme si prečítať Gorilu a vieme, že Fico uvažoval aj o koalícii s dzurindovcami - ktorí boli v tom čase jeho "arch enemy". Napokon to vystrčenie Pellegriniho bol práve i Ficov kalkul, aby sa tým zvýšila aká taká pravdepodobnosť, že Smer bude vo vláde (aj s kiskoidmi), keďže on chápe, že s LSNS je to nemožné (z viacerých pochopiteľných dôvodov). A práve toto je štátnické uvažovanie, nie infantilné "s týmto nepôjdem".

Morálne právo môže mať, ale politická realita je dnes taká, že Fico je dnes rovnako na tom ako Mečiar. A ak nechcel, aby Smer dopadol ako HZDS, musel uskutočniť sériu strategických zmien a ústupkov. Či to vyjde a ako to do budúcna vystrelí, to je vo hviezdach. Ale ja dnes vidím, že to čo robí dáva celkom zmysel. A o Pellegrinim korporátne média zase píšu, že s ním manipuluje Fico. Ak je teda manipulovateľný, potom oboma smermi. Tak treba voliť tak, aby mohol byť po voľbách ovplyvňovaný viac takými ako SNS a Sme-rodina, než PS/žaludi, no nie?

Náhodný okoloidúci

Danko potom, ako z neho vyliezlo, že chce účelovo prijať zákon na likvidáciu kotlebovcov, aby odstavil politickú konkurenciu, lebo to sľúbil kamarátovi z Knessetu, sa pre mňa stal toxický a nevoliteľný a vôbec sa nečudujem, že SNS pod jeho vedením stráca percentá. Inteligentní a čestní jednotlivci ako napríklad Paška to z biedy nevytrhnú. A k tomu Gajdoš nominovaný za SNS a jeho F-16, Lubyová nominovaná za SNS a neschopná zariadiť vyučovanie v slovenskom jazyku pre slovenské deti na južnom Slovensku... Čiže SNS visí na šnúrke Bugárovych gatí. Harakter Béla zdvihne obočie a Danko je z toho pokakaný.

Ale to, čo píšeš, je práve to, o čo išlo v prípade 50-dňového moratória na predvolebné prieskumy - aby sa ľudia mohli rozhodovať slobodne podľa volebného programu a presadzovaných myšlienok a nie podľa kalkulácií s percentami.

Roland Edvardsen

Nepíšeš nič čo by sme nevedeli a o čom sme tu už nediskutovali. Podľa mňa je napr. Danko jedno z najväčších hoviad aké sa v slovenskej politike objavili - nie ani tak ideologicky, tam je more horších, ale povedzme štýlom, prejavom, maniermi, osobnostnými charakteristikami (závisť, malichernosť, detinskosť, Dunning-Kruger a pod.) - jeho vydieranie a neustále napádanie koaličných partnerov je úbohé. Ale ako sám píšeš, Danko nie je celá SNS.

Pozri sa N.O., mne je samozrejme šumafuk koho budeš voliť a z akého dôvodu - každý má vlastný rozum a zváženie situácie. Ja píšem za seba a dávam podľa mňa najvhodnejšiu radu v prípade tých, ktorí chcú zabrániť Trubanovi a Kiskovi v prístupe k najvyššej exekutívnej funkcii a udržať jednotu V4. Alebo vážne chceš dávať SNS, Danka či Smer a Pellegriniho na roveň Kiskovi a Trubanovi? To snáď nie, asi tie rozdiely chápeme, dúfam. A aj spojenie Smer + kiskoidi bude stále lepšie ako Radička 2. A aj Fico takto kalkuluje, lebo sa právom bojí toho, čo sa bude diať, ak vyhrá nakoniec Radička 2. Napokon hádzal som tu link na rozhovor so Sulíkom, ktorý sa už Ficovi vyhráža stalinistickými súdnymi čistkami. Nebude to sranda (aj keď si niektorí myslia, že so žaľudom a feťákom ako premiérom to bude "aspoň sranda" :-)).

50-dňové morátorium bola len ďalšia zahlcujúca trivialita, ktorá nič nerieši. Sa divím, že to niektorých ľudí tak interesuje a trápi. To, že 5-6 stranám hrozí vypadnutie z NR SR a že je medzi nimi aj SNS je viac ako rok známa informácia. Prečo by sa racionálna analýza stavu vecí na Slovensku a pragmatický prístup mali vylučovať so slobodnou voľbou? Slobodne budem voliť tak, aby nebol Kiska alebo Turban premiérom. A prosím pekne, kto číta programy strán a verí im? :-) Väčšina z nás nejako kalkuluje - pri voľbách aj dennodenne.

Náhodný okoloidúci

Otázka ale teraz je, kto bude ťahať za dlhší a kto za kratší koniec v prípade vzniku koalície Smer - Žaludi. Myslíš si, že žaludi nebudú vydierať Smer ultraliberálnymi požiadavkami (LGBT, votrelci) a hroziť položením vlády? A je Pelle natoľko duševne a morálne silný, aby tomu dokázal odolať?

Inak ja nekladiem Danka a Pelleho na úroveň Trubana a Kisku, oni sa tam kladú sami, svojimi vyjadrenaimi a postojmi. Napríklad Dankove ostré vyhrážky kritikom islamu, lebo mal na VŠ spolužiaka moslima.

Roland Edvardsen

Za silnejší koniec by mala ťahať strana s väčším počtom poslancov a ministrov. Nikto nevie, ako sa to nakombinuje. Ale spojenie Smeru a žaľudov viac uškodí žaľudom než Smeru. Voliči Smeru to skôr odpustia a pochopia, ako sfanatizovaní voliči globo opozície. Ono niekedy najlepšie zničíš svojho nepriateľa tým, že urobíš z neho svojho spojenca. Sa pozri na to ako dopadla Sieť a ako dopadne Híd. :-)

Aké vyjadrenia na úrovni Kisku a Trubana? Neviem o tom, že by Danko alebo Pellegrini propagovali drogy deckám na školách alebo volali po prijímaní migrantov ako Truban a Kiska. A to s tým islamom Danko už viackrát vysvetlil. Btw, Danko argumentuje úplne rovnako ako Le Penová, t.j. že treba bojovať s islamským terorizmom/extrémizmom a nepúšťať si potencionálne riziko ohrozujúce našu kultúru, ale zároveň nie paušálne odcudzovať všetkých moslimov aj vzhľadom na medzinárodné vzťahy. Jeho vyjadrenia neboli najlepšie formulované, mám s nimi istý problém a tiež je by bolo na dlhšiu debatu téma vzťahu islam a islamský terorizmus. Ale opäť, to je skôr problém Dankových formulácií a neschopnosti adekvátne tlmočiť myšlienky, než ideológie SNS.

Norman

Truban - nemá predstavu veciach, u neho platí ten efekt, že hlupák si myslí, aký je šikovný
Kiska - nasratý magor, chce si chrániť kožu a pomstiť sa iným. Arogantný kriminálnik. Nestará sa o vec a zásadne slúži židom a američanom.
Beblavý - hlupák bez svetonázoru a chrbtice, sluha.
Sulík - jeho horizont je tiež len podnikanie
Matovič - mentálne nestály magor, potencionálny despota

Šancu na premiéra majú prví traja, že.
Je možné, že niektorí dajú po voľbách prednosť Pellegrinimu pred Kiskom (a inými magormi).
(Možno by tomu riešeniu pomohol vzrast percent u ĽSNS :)

Roland Edvardsen

Vychádzajú dnes len traja lídri na vrcholnú funkciu: Pellegrini, Truban, Kiska (v tomto poradí, zatiaľ, ak beriem na vedomie percentá podľa prieskumov). Beblavého nepočítam, lebo formálne je lídrom Truban (aj keď to vyzerá, že v reáli to teda riadi Beblavý a Truban je len atrapa). Matovič, Hlina a Sulík premiérmi nebudú, poslední dvaja budú radi, ak sa vôbec dostanú do parlamentu. Pri Kiskovi je ešte možné, že nakoniec sa dá nahradiť niekym ako Remišová zo strachu pred úplným zhovadením.

Nemyslím si však, že by nakoniec dali prednosť odskúšanému Pellegrinimu. Ja neviem...treba si všímať ich vyjadrenia. Veď Kiska sa vyjadril, že nikdy so Smerom, aj v prípade, že tam už nebude Fico a bude patriť Pellegrinimu. To, že si to dali do zmluvy situáciu naozaj mení. Pacta sunt servanda - a ak to porušia, strašne si naserú do vlastného hniezda, toto im voliči neodpustia. Takže v tomto smere chápem, že niekto chce voliť LSNS. :-) Stále, ja som za pokračovanie tejto koalície (Smer - SNS + niečo, hocičo) v záujme predchádzania zbytočným škodám.

Norman

že Kiska chce byť šéfom - a obávam sa, že on vie využiť intrigy, a je medzi nimi najstarší ... On a zhovadenie? Takú myšlienku on nepozná - veď on je šašo, on chce ľudí zabávať, je to exhibicionista.
A Beblavý - no, podľa mňa ambície má. Ten Trubana ešte nejako podtrhne.
Naopak Truban - myslím, že toho akoby prechádzal záujem.

Kiska eo Smerom nikdy - ale "noví politici" s "novým Smerom" - v rámci "národného porozumenia - no, to si viem predstaviť. Bude nám sveta žiť.
Vlastne bude úspech, keď vo vláde nebude Kiska a Žaludi. To samotné bude v podstate stačiť. :-)

Práve som dostal pozdrav emailom od Hnutia Slovenská Liga - to je tá už bez Mečiara. Tú by sme mali zabrať a vytvoriť skutočnú ostrú stranu :-)

Náhodný okoloidúci

Buďme si istí tým, že západné tajné služby majú spracované dôkladné psychologické profily všetkých významnejších politicky činných osôb na Slovensku a vedia, čo na koho platí a podľa svojich požiadaviek to vyťahujú a dávkujú.
Porovnateľnou zhovadilosťou je aj zasahovanie do našich volieb zo zahraničia cez sorosoidov. Na to naozaj treba prijať silný zákon o zahraničných agentoch a dôkladne a s nulovou toleranciou dohliadať na jeho dodržiavanie. To by bola ozajstná očista verejného života. Ale na toto chýba politická vôľa, robia sa len povrchné kozmetické úpravy.

Náhodný okoloidúci

Veľmi dobrá diagnostika ich mentálnej úrovne, Norman :)
Možno to nakoniec dopadne tak, že nikto nebude schopný zostaviť parlamentnú väčšinu bez tichej alebo otvorenej podpory ĽSNS, ktorá je ale oficiálne pre všetkých tabu, čiže nastať môže pat, a v tom prípade pezinská Barbie môže do predčasných volieb vymenovať úradnícku vládu z jej poskokov, ktorá začne pretláčať jej agendu a to by možno aspoň časti zaslepencov otvorilo oči. Aj keď, sme na Slovensku...

Norman

tak uzavrú veľkú koalíciu - teda koalíciu Smer s časťou globalistov. V podstate sa to stalo už v roku 2016, keď sa Smer spojil s Gazdom a s Maďarmi.

Neviem, či Barbie môže vymenovať nejakú úradnícku vládu, to asi nejde, tak to azda nebude. I keď ... kedže ide naozaj o americké strategické základne v strede Európy ... a podobne dôležité veci ...

Norman

Chcem len pripomenúť tú variantu, že ak žaluľi nebudú mať dosť percent, siahnu aj po SNS.
Nechcem zas jednoznačne tvrdiť, že Danko sa nechá do toho zatiahnuť, ale považujem to za pravdepodobné. A v ich koalícii už SNS nebude celkom k ničomu.
Ergo - podpora SNS do volieb neznamená, že sa vláda žaľuďoidov nestane. Odhadujem, že žaludoidi budú potrebovať SNS, záleží na výsledkoch Maďarov a iných.
Dá sa dokonca povedať, že ak SNS prepadne so 4%, dva idú žaluďom, dva Smeru a LSNS (po jednom). Keď postúpia (napríklad so 6%), celých ich 6% pôjde žaludovej koalícii Netvrdim, že ja tak uvažujem, ale dalo by sa to aj tak vidieť :)

Danko spravil naozaj veľkú chybu s tým antisemitským zákonom. Keď prehrá tieto voľby, musí to pripísať najmä tomu. Svojej submisivite voči židom.
Na Dankovi je odporné aj to, ako začal zdôrazňovať, že môže odísť. Áno, 4 roky sa pohral s politikou a môže odísť späť ku svojím prachom, kým si neurobí väčšie škody. Takýto prístup k verejným veciam je veľmi nesympatický.

Roland Edvardsen

Opäť, podpora SNS neznamená, že nenastane vláda žaluďov - ale smeruje k zníženiu pravdepodobnosti takého výsledku. SNS je najprirodzenejším koaličným partnerom Smeru - napriek tomu, že Danko hysterčí a vydiera. Hovorím, to čo sa dnes trochu črtá je koalícia na osi Smer - SNS - Sme rodina. Kollár v strane tlmí Krajniakov vplyv a bol by o čosi viac prístupný spolupracovať so Smerom. A ja keď si porovnám Sme rodina a SNS, tak SNS je o čosi istejšia v tom, že nezbehne k žaluďom než Sme rodina (lebo žaludi aj zmluvou SNS vylúčili, na rozdiel od Sme rodina). Ak SNS prepadne bude to aj práca Harabinovej, zdá sa dnes, zbytočnej strany.

sandro

viem, ze si reakciou tak trochu ...ehm... do ust, kedze som sa vzdal prispievania, ale ked tu zaznie ocividna hlupost(aj ked tych je tu v posl. dobe viac, npr. konspirovanie o expresnom burani nebezpecnej bytovky v Presove kvoli niceniu dokazov a pod., ale tak to nie su nosni ludia tohto webu), bez nalezitej korekcie, treba na to poukazat, aj ked som uz dlhsie len pasivny citatel. Sme rodina vznikla kvoli tomu, aby volic s preferenciou pre LSNS odovzdal hlas terajsej opozicii. T.zn. z kosiara, kde vsetkych nazyvaju nacistami a fasistami pretiahnu tu najsprostejsiu vulgarnu spodinu na svoju stranu. Myslel som si, ze toto je kazdemu jasne. Komu nie je, tak ten vobec nechape lokalne procesy v domacej politike. Nedivil by som sa, ak by napad s Kollarom ako lidrom skrsol v hlave uchylneho Lipsica. Kazodpadne, v tom case krachujuci Kollar je uplny niktos, je to nula, ktora je absolutne pod kontrolou, vzhladom na jeho surovu a trivialnu kriminalnu cinnost v minulosti + bolo mu dovolene zobrat si ku korytku nejake konkubiny. Staci aby operativci Lipsic s Grendelom mavli rukou a do rana je zmasakrovany mainstreamom. Staci si spomenut ako uzkostlivo ho chranili ked sla cez Kocnera von jeho komunikacia s maloletou subnormou z resocializacneho centra. Toto bola celkovo Kocnerova specialitka a ako vidno, cela tato suita, vratane Lipsica, funguje najma cez tie najnizsie a najzakladnejsie pudy. Kto kontroluje stranu realne cez Krajniaka a Pcolinskeho necham na kazdeho usudku. A to je vsetko.

Norman

Samozrejme, nemusíme, nemôžeme ani nechceme všetko korigovať ani sa ku všetkému vyjadrovať.

Áno, Sme rodina je umelá strana na odlákanie ľudí z nespokojného tábora - to je dosť známe. Žiaľ, ceľkom sa im to darí, napriek Kolárovej osobe. Treba si zrejme stále pripomínať, že volič naozaj uvažuje len pár mozgovými bunkami a aj to len asi desať minút pred voľbami. Alebo, reálnejšie - uvažuje podľa ksichtu, peňazí a inej moci, čo je za politikmi. Kolár je (údajne) bohatý a úspešný prejebávač (hlavne peňazí). A tak ho určití ľudia volia.
Všetky takéto politické strany sú naozaj spolok za účelom dobytia spoločnosti a následného vyplienenia.
To je ich hlavný motor.
S takýmito ľuďmi demokracia naozaj, ale naozaj, nikdy nebude a nemôže fungovať.

Roland Edvardsen

A tu niekto o Sme-rodina akože tvrdil niečo iné? Však už v r. 2016, po voľbách sa tu na Nadhľade písalo o nich jasne ako o podvode na pro-národnych voličoch. Z toho, že sa Sme-rodina jasne nepomenuje ako kontrolovaná opozícia sa môžu viniť iné alternatívne weby, určite nie Nadhľad.

Teraz mi pristalo na monitore, že Kollár teda vylučuje určite Smer a LSNS. Aké "prekvapenie", haha. Trápnosť nad trápnosť toto vylučovanie - a dúfam, že to po voľbách mnohých dobehne, obdobne, ako to dobehlo Sieť a Híd.

sandro

Ja som len reagoval na tvoj post kde si tvrdil: ''Hovorím, to čo sa dnes trochu črtá je koalícia na osi Smer - SNS - Sme rodina. Kollár v strane tlmí Krajniakov vplyv a bol by o čosi viac prístupný spolupracovať so Smerom.'' Vlastne ako vidim, teraz uz aj oficialne potvrdili, ze to neplanuju. Ja nehovorim, ze si netvrdil, ze to je podvodna strana, akurat to treba stale pripominat lebo ako vidno, aj najsilnejsi sa zvyknu zviklat:)

Roland Edvardsen

Mal si napísať jasne na koho reaguješ a čo rozporuješ, to za prvé. Ja som sa zviklal touto vetou? A v čom je akože nepravdivá alebo problematická? Samozrejme, že v ničom. O tom, že zo strán tzv. demokratickej opozície prichádza do úvahy pri spojení so Smerom najviac Sme-rodina sa píše už dlhodobo - v mainstreame aj v tzv. alternatíve. Veď napokon niektoré hlasovania, ale aj mlčania či náznaky Kollára, dávajú racionálny podklad na minimálne uvažovanie aj nad touto možnosťou - rovnako ako prejavy silnej averzie medzi PS a kollárovcami. Opäť, ja by som si veru týchto ľudí a strany sám nevybral a veľmi dobre viem, čo sú zač, ale ak tu človek chce uvažovať o prijateľnejšej vládnej alternatíve po roku 2020, tak tá vychádza na osi Smer-SNS-Smer rodina (a povedzme do toho tichá podpora kotlebovcov, event. ešte Harabin či DV, ak im to nejako vystrelí. Ak, ak). Akože o čom sa tu vôbec chceme baviť? Samozrejme nie som jasnovidec, neviem, aké budú presné čísla, pravdepodobnosť, že Smer nebude môcť zostaviť vládu, a budeme tu mať 5 gramov bieleho s kiskou za premiéra, je vysoká - tak preto radím pragmaticky a inteligentne to hádzať Smeru a SNS. A v rámci udržania akého takého optimizmu teda píšem aj o scenári, kedy by sa Ficovi s Pellegrinim podarilo nejako nalomiť Kollára s Krajniakom, nejako si ich kúpiť či niečo im sľúbiť, obdobne ako to bolo pri takej Sieti (tiež podvod globalistov, ktorý sa ostro vyhraňoval voči Ficovi) alebo Híde.

Norman

To, že Smer dokázal zbaliť po voľbách 2016 nielen MostHíd, ale hlavne Sieť - hlavnú to stranu vtedajšej "prozápadnej opozície", je veru majstrovské dielo ktoré ešte nik dostatočne neocenil :-) A zároveň to dáva optimizmus, čo sa týka vývoja po voľbách 2020.

Bože, aký je vonku božský kľud, tak by to malo byť po celý rok 2020. :-)

vrbovčan

Do Ficovho náručia vohnal Matovič.
Populácia sa delí na petardistov a nepetardistov. Teraz bude výpredaj petárd. Tak pozor na to. Ale predsa len už je toho pomenej ako po minulé roky.

Náhodný okoloidúci

Omega-samčeka Procházku do spojenectva s Ficom dohnala predovšetkým jeho snaha podieľať sa na moci, sám seba asi videl ako riadneho alfa-samčiska a rodeného vodcu.
Inak spomínam si, ako s veľkou slávou v správach pretriasali, že Sieť sa premenovala na mriežkaSieť. A teraz po nich ani pes neštekne. Zaslúžene.

Ľubov

Možno je ich pomenej,petardistov,ale tí,čo ešte sú,prešli na nejaké nové druhy petárd.Sú oveľa silnejšie.

Veď sama som si na vine .Ísť včera v noci na ohňostroj,to bývalé kolegyne ,trocha také čudáčky.-),ma prehovorili. Vzduch sa otriasal po výbuchoch,všade plno dymu,pedardisti výskali od radosti,no ja som pointu nepochopila.Snáď tú,že to vyzeralo ako výbuch bomby,ale bomba to nebola.
Máš pravdu,treba si dávať pozor, dobrá rada.-).

Norman

že cigáni mlátia bielych pre voľby je naozaj príliš prekonšpirované, Vrbovčan.
Už to proste dozrelo, už budú cigáni bielych mlátiť a terorizovať a zabíjať nepretržite.
Kým im to bieli nezrátajú a nevrátia aj s úrokmi.

(pod vplyvom zákonov a autocenzúry sa stále obávam, že keď hovorím o násilí, tak nie je jasné, že hovorím o násilí. Tak teda áno, hovorím o násilí. A som za).

vrbovčan

že zámerné útoky sú konšpirácia, ale že je to médiami takto forsírované, nemusí byť konšpirácia, ale zámer. Ba mám obavu, že do volieb vypuknú nejaké nepokoje. Či už rasové alebo sociálne, do sveta sa bude trúbiť že rasové. A to môže pripraviť pôdu v medzinárodnej verejnosti pre pochopenie budúcich neštandardných mocenských krokov prezidentky po voľbách.

Norman

Hej, treba sa na veci pozrieť z rôznych stránok, človek nikdy nevie.
Ale nevidím, ako by teraz cigánska otázka pomohla globalistom. Skôr by sme sa moli zamyslieť, či tieto strety nepomáhajú národným hnutiam. Ale treba si zašpekulovať, čo by sa dalo spraviť a komu by to pomohlo.

Len opakujem - osadníci, lebo to už ani nie sú Cigáni, ako boli pred 30 rokmi - teda osadníci sú jeden z najdôležitejších problémov Slovenska. A zároveň môžu slúžiť ako taký filter, skúška ohňom alebo aspoň lakmusový papierik, ktorý ukáže, kto je kto, ako sa ten ktorý politik či verejná osoba k takému problému postaví.

vrbovčan

už dvakrát zaútočili na Kisku. Beblavých myslím množné číslo - manželov Beblavých. O čo ide.
Jednoduché. Kiska aj napriek tomu, že si kupuje percentá u agentúr a reálne má menej ako mu merajú AKO a Fokus, berie voličov PS-Spolu. Tí si to až tak nevšímali, lebo zrejme majú nejakú (neverejnú) dohodu o zostavení vlády. Ovšem PS-Spolu sa už blíži k hranici zvoliteľnosti. To je 7%. A to už nie je sranda. A teraz len začne kucapaca. Zmluva nezmluva (o neútočení). Stará p. Záborská to povedala dobre u Matoviča na pódiu. Zmluva o neútočení platí voči sebe, ale nie médiá voči strane. Haha. Dobre to má ten Beblavý vymyslené. Transparency Internacional v pozadí striehne a v prípade potreby bude útočiť. Tá predsa zmluvu neuzavrela.Toho si je vedomý aj Matovič a zrejme už na to prišiel aj Kiska a Hlina. A ak bude PS-Spolu ešte klesať, začnú na seba útočiť ešte aj Truban a Beblavý.
Na tej strane je 7 subjektov, ktoré sú všetky na pokraji zvoliteľnosti. Na rozdiel od Smeru a ĽSNS. Pripusrime, že SNS a Sme rodina prelezú a minimálne jedna alebo dve z opozície neprejdú. Jedna lebo dve to je ďalších 8% k ostatným stranám medzi 0 až 5%. Ten odpad môže byť 13 až 18%. A tieto percentá sa budú rozdeľovať medzi zvolené strany. Čiže k 25% (reálnych lebo to tak je kvôli falšovaniu preferencií) Smeru treba prirátať 25% z 13 až 18%. To je 3 až 4%. Takže Smer môže mať kľudne 29%, ĽSNS 15%. Prirátajme min po 6% SNS a Sme rodina. 56%
Dobre som to vykoumal. Nie? Do volieb sa udeje ešte veľa vecí. Normanom spomínané threemovanie, aj keď vďaka Tódovej ho už dosť postihla inflácia.

Midnigtcowboy

S tým tvrdením že prítomnosť US Army ma byt klin do v4 sa nedá súhlasiť. Amici sú už nasáčkovaní v HU, PL, majú tam základne, zmluvy o voľnom pohybe. Ich prítomnosť by skôr upevnila V4-ku, a Poliakom by sa splnil mokry sen o Trojmori a ich líderstvom v tomto spolku.
Mame tu skôr niečo ako Sofiinu voľbu. Americké základne a - aké, také krytie Američanov proti Bruselu. Cena, už spomenuté základne, povinná účasť v provokáciach proti RF, ďalšie nezmyselné nákupy, resp. sponzoring US zbrojarskych firie. Alebo, primknutie sa k "jadru", so všetkým dobrotami co to prináša. Bubuši, multikulti, gender a zelené šialenstvo., odovzdanie posledných prvkov suverenity euroblaznom.

Midnigtcowboy

S tým tvrdením že prítomnosť US Army ma byt klin do v4 sa nedá súhlasiť. Amici sú už nasáčkovaní v HU, PL, majú tam základne, zmluvy o voľnom pohybe. Ich prítomnosť by skôr upevnila V4-ku, a Poliakom by sa splnil mokry sen o Trojmori a ich líderstvom v tomto spolku.
Mame tu skôr niečo ako Sofiinu voľbu. Americké základne a - aké, také krytie Američanov proti Bruselu. Cena, už spomenuté základne, povinná účasť v provokáciach proti RF, ďalšie nezmyselné nákupy, resp. sponzoring US zbrojarskych firie. Alebo, primknutie sa k "jadru", so všetkým dobrotami co to prináša. Bubuši, multikulti, gender a zelené šialenstvo., odovzdanie posledných prvkov suverenity euroblaznom.

Roland Edvardsen

To, že vyjednávať bude Pellegrini je pre Smer racionálny krok - má o čosi väčšiu šancu ako nenávidený, zdiskreditovaný Fico presvedčiť - veď ešte aj ten Kiska ho považuje za "slušného človeka" hehe. Ono Fico asi vedel dobre, prečo ho tak strkal všade do popredia a prečo ho napr. brával so sebou, keď vyjednával s Kiskom ten ústavný súd.

A píšem to teraz práve v súvislosti so Sme rodina. Práve kollárovci môžu byť tými, ktorí to prelomia, lebo sú očividne nie dobre kompatibilní so zvyškom globalistických opozičníkov a navyše oni jediní nepodpísali tú ich "slávnu" dohodu.

Z medializovaných informácií vieme, že Sme-rodina má 3 podmienky:
1. odmietajú LSNS (za predpokladu, že Kotleba nezmení postoj k SNP a holokauze).
2. odmietajú spolupracovať so stranou, ktorá bude presadzovať RP (PS), resp. byť vo vláde, kde by sa RP presadzovali.
3. odmietajú Smer. Lenže Kollár a Kraniak sa vágne či rafinovane vyjadrili tak, že odmietajú "Smer s Ficom". A my predsa máme teraz Pellegrinov "nový Smer", no nie? :-)

Inak ja by som volil práve Sme rodina - ak by to nebola kontrolovaná opozícia napojená na Izraelcov (to sa ešte dá predýchať, napokon to sa týka mnohých, aj Orbána, Le Pen a atď.) silne kolaborujúca s miestnymi globalistami (no, toto sa už predýchať veru nedá). Je to škoda, lebo taký Krajniak vie celkom dobre komunikovať a mal aj nejaké dobré nápady (zákaz mešít, zákon o mimovládkach a pod.). Uvidíme či ich nakoniec po voľbách nejako osvieti...

Norman

je osoba spojená s Gorilou, je tam nahraný. Je to riadny kriminálnik, ale súhlasím, že je zrejme prešibaný. A preto to robí, ako to robí - odoberá hlasy Smeru. Už aj ten názov nie je náhodný SmeRodina kontra Smer, to si ľudia mohli aj pomýliť.
Židom sa pchajú do zadku všetci, spojenie s LePen dostal Kolár určite len pre to, že sa to berie tiež ako sabotáž európskych nacionalistov. Samozrejme, ak by sa LePen či jej podobné osoby dostali vo Francúzsku k moci, mohol by aj Krajniak (a teda aj Kolár) prezliecť kabát. Dovtedy ... fiktívna pseudostrana.

Ak by nebol SmeRodina, európski nacionalisti by uzavreli dohodu s LSNS. Bolo by to dobré pre obe strany. Tomuto Krajniak zabránil, a tým vniesol do spoločnosti kus zla. Aj kvôli tomu je to zločinec. Oni ľudia to vedia a mám dojem, že kvôli tomu s ním nik nechce nič mať, je azda ešte horší, ako Matovič.

Roland Edvardsen

Nebol to tuším Krajniak, kto vypudil Marčeka a Šimkovičovú zo strany? Ja viem, čo je on zač, preto jeho stranu voliť nemienim. Ale opäť - kde berieš istotu, že by sa LePen spojila s LSNS, ak by tu nebola Sme-rodina? Inak s Le Pen istú dobu šaškoval aj Danko, aby potom odporne otočil: https://www.hlavnespravy.sk/predseda-sns-danko-pred-casom-ziadal-le-peno... No, možno máš dobrú pointu, že Danko má potenciál zradiť Smer po voľbách a išiel by aj s PS a Kiskom aj vzhľadom na tieto názorové obraty z minulosti.

Norman

Nevidím dôvod, prečo by sa nespojila s akoukoľvek parlamentnou stranou. Ale prirodzene, len s jednou.

Roland Edvardsen

S článkom súhlasím, ale aj tak by som si stál za tým, že má význam podržať aj SNS. V prípade patu, ktorý popisuješ, to Smer bude mať o to ľahšie, o koľko prirodzených spojencov sa v parlamente ocitne. A SNS je v tomto istá záruka. Smer a LSNS sa do parlamentu dostanú, SNS však hrozí vyhadzov, preto má strategický zmysel ju podržať - aj v kontexte toho, že Dobrá voľba a Harabin sú stále veľmi neisté projekty.

Norman

až na tú jednú vec: Danko zaručene zradí.
Myslím si, že keď už majú voľby dopadnúť zle, bolo by naozaj osoh z nich, ak by sa TAKATO SNS naveky odobrala do večných lovišť. Neschopná, kontraprodiktívna, prožidovská, zbohatlícka ... to nie je žiada dobrá strana, nech sa volá akokoľvek.
Ak by bol pat, Danko zaručene dá prednosť svojim triednym sionistickým kámošom pred Smerom. Dankove hlasy sú hlasy pre žaľuďov.

Roland Edvardsen

Nemusím tu už písať, čo si o Dankovi myslím. Ale nie som presvedčený, že by "zaručene zradil". Neviem odkiaľ berieš túto istotu? Danko podľa mňa tiež vníma také to základné rozdelenie medzi terajšou koalíciou a globalistickou opozíciou a prirodzene by mal inklinovať skôr ku Smeru, ak bude pat.
SNS mala aj svoje svetlé chvíľky vo vláde, pochopiteľne, mnohá kritika je na mieste, veď napokon ani ja som ich nijako nešetril, ale robiť z nich pomály druhých žaľudov? Prehnané.

Sinuhe

je to mimo diskutovanej témy: nevedel som to video prekopírovať do rubriky vidoo, ale nakoľko je to veľmi poučné, prípajam sem odkaz:

https://youtu.be/iKcWu0tsiZM

nové