Slovenská vláda bez Smeru

Je priam ťažko uveriteľné, ale Smer je na čele vládnej koalície čistého času 12 rokov, a to takmer v kuse, len s prestávkou s krátkym ani nie dvojročným pokusom zlepenca na čele s Radičovou.

Na Slovenské pomery je to neuveriteľná stabilita, väčšia, akú malo svojho času SDKU alebo HZDS. Predstava, že by to Smer ťahal ďalej, a to napriek útokom globalistických síl zo všetkých strán, sa zdá neuveriteľná. Treba si uvedomiť, že plutokratický režim funguje na periodickom vypúšťaní napätia - chvíľu vládne "ľavica", chvíľu "pravica", aby obyvateľstvo malo občas pocit víťazstva. Je to fiktívny pocit, je to len a len ilúzia - ale to je jediná výhoda "zástupnej demokratickej" - dá plebsu hry a falošné víťazstvá.

Väčšiu vytrvalosť v politike, ako Smer a jeho líder Fico, dosahovali len za ideálnych časov Helmut Kohl, Jacques Chirac, Francois Mitterrand a podobné osobnosti - ktoré ale na rozdiel od Fica existovali plne v súlade s globalistickými silami a v prosperujúcich silných spoločnosticah.  Potom je tu ešte prípad Putin - ale to sú tiež odlišné výnimočné pomery. A ak zoberieme Slovensko ako modernú politickú jednotku jestvujúcu od roku 1918, tak na Slovensku nik z domácich tak dlho nevládol.

Ergo, taká situácia nemôže trvať večne. Už teraz sú na sociálne demokratický Smer vykydané všetky neduhy a svinstvá kapitalizmu, ako by on za ne mohol. A podobne je to so SNS. Kritika by bola v poriadku, ak by spoločnosť chcela zvoliť lepších - ale iné podobné umiernene racionálne strany na Slovensku nie sú. A prognózy jednoznačne ukazujú, že polovica voličov chce stále to pozlátko "bohatého a spokojného kapitalizmu".

Každý človek s rozumom vie, že rôzni pravicoví podvodníci nás nikam nedovedú, ba ani nemôžu, lebo spokojný Západ nejestvuje. A ani nikdy naozaj nejestvoval, jestvovala len určité doba povojnového koristníckeho rozmachu. Teraz ale Západ trpí delením Amerika-Európa a samotná Západná Európa je ťažko rozkladaná novou aj staršou imigráciou afroaziatského materiálu. Západ už nemá ani na to, aby našim ľuďom niečo sľuboval. Jeho povojnový boom už dávno prestal fungovať.

Hore zmienená všeobecne známa realita ale nezabráni, aby na politicky zaostalom Slovensku nevolili tak, ako by neboli poučení poslednými 30 rokmi, ako by to už nezažili. Väčšina ľudí na Slovensku zrejme stále nedokáže myslieť na nič iné, ako na peniaze, peniaze a peniaze - a kto im ich sľúbi, ten vyhráva.

Viete, naozaj nemá zmysel zastavovať kyvadlo, keď sa už rozbehlo a dostáva do maximálneho švungu. Ani to nejde. Treba si počkať, až mu dôjde para. A globalistickému zlepencu dôjde rýchlo.

Mal by azda Smer vstúpiť do mútnych vôd ĽSNS a tak čeliť anglosionistom? Nie, to by za to nestálo, to nie je inteligentná cesta. Nie, treba globalistov nechať, nech sa uškvaria navzájom. Nik by tak nevykrútil politickým krkom kvokane Radičovej, ako to dokázala ona sama, respektíve jej vlastní ľudia Dzurinda, Mikloš a Sulík.

Alebo gazda Procházka - pred voľbami nespochybnitelný nový muž s vyhrnutými rukávmi. Stačilo pár dní po voľbách a celá jeho kariéra bola v troskách.

Títo dnešní novozlepenci nedokážu ani zložiť vládu, len sa o to budú pokúšať. Dlho budú skúšať ... marec, apríl ... uvidíme, necháme ich škvariť sa. Zožerú sa navzájom. A to je azda aj dôležitejšie, ako to, kto bude sedieť vo vláde.

Treba ale ísť a hodiť to niektorej zo strán protiglobalistickej trojice (Smer, SNS, ĽSNS), aby to  povolebné škvarenie malo vyššiu teplotu. 

 

 

 

 

 

 

 
0
Ľubov

Dlho nám trval spánok šťastných idiotov. Hrali sme sa na voľby. Tým nechcem povedať,že už sme bdelí,povedzme,sme o niečo opatrnejší. Ale myslime na podstatu.Čo je podstata? Veď Vy povedzte.
Smer nemôže do koalície s ĽS NS. To je realita. Koĺko by takáto koalícia trvala pri dnešnej presile liberastov ? Mesiac možno.
Vieme,že cena za Smer v opozícii bude bolestivá. Kiskooidov trocha zabaví zvyšovanie svojich platov a výmena doterajších tlačeniek v štátnej správe za vlastné.
Ale čo potom....

Norman

Tak ma napadlo, že to štvanie proti nim má za výsledok ani nie tak zníženie nejakých percent voličov, ako skôr to, že tie strany (LSNS a SMER ) nemôžu uzavrieť koalíciu. Tí jedni nie, lebo "fašisti" a tí druhí nie, lebo "korupcia".

No, nie že by na tom nebolo kus pravdy, ale je to zbytočné, z oboch strán.
Teraz už sa s tým nedá čo robiť, ale po voľbách by LSNS malo naozaj investovať do odborníka na vysvetlovania svojej (zle pochopenej) minulej radikálnosti. A obe strany do sympatizujúcich mediálnych (ľudových) portálov. (Áno, samozrejme, že média SÚ neutrálne ... ale niektoré môžu byť "s nami sympatizujúce").

vrbovčan

Trefné

slaven1

https://www.rt.com/russia/479994-climate-change-russia-moscow-temperatures/

Z krajov do našej hlavnej dediny hlásim, že aj my sme mali pomenej snehu. Skoro žiadny. Za seba sa nesťažujem, ja len, že kvôli deťom a vlekárom by mohlo dačo spadnúť. Deti nech sa zahrajú a vlekári nech pokojne budujú svoj kapitalistický sen. Samozrejme všetkým nám je jasné koho to je chyba: Môže za to Smer a Fic... Pelegrín. Tak, ešte že idú tie voľby, všetkým im to spočítame.

Norman

sucho teda začne už v marci.

nové