Tornádo 80 km od Bratislavy

Treba zaznamenať do kroniky, že včera, 20.6.2021,  bolo veľké tornádo na Morave. Je to zatiaľ najväčšie, skutočné tornádo na územi bývalého Československa.

Pripomeňme, že v Amerike sa tornáda vyskytujú na veľkých pláňach. Obyvatekstvo je pripravené, majú podzemné kryty, funguje varovná služba, a hlavne - osídlenie v týchto oblastiach je relatívne riedke. Vôbec si USA môže užívať v priemere najmenšiu hustotu obyvateľstva, a keď uvážime husto zaľudnené veľkomestá, tak zvyšok zeme je v porovnaní so strednou a západnou Európou priam "ľudoprázdny" - takže aj škody tornád sú relatívne nízke. Ak sa ale vplyvom zmeny globálnej klímy budú tornáda pravidelne vyskytovať v Európe - a všetko o tom svedčí - budú škody či tragické dopady niekoľkonásobne vyššie.

Samozrejme, buzerantské dúhové prestitútky hneď začali s propagandou, že tornáda sú vlastne normálna vec, že si na ne máme zvyknúť, že ľudia sa nemajú báť zomierať.  A len bokom  priznajú, že sa práve trhajú rekordy v teplote v Maďarsku a aj u nás napr. na Lomnickom štíte. Nie nie, všetko je normálne, zvyknite si na sucho a horúčavy. Len zlí fašisti popierajú, že sa máme skvele a že smerujeme ku žiarivým zajtrajškom.

Ale tak zopakujem - nová telacia nobrainee generácia dostane, čo si zaslúži. 

 

Aby sme si mohli rovno  pripomenúť, ako to včera vyzeralo.  

 

 

 
Ema

sa ťahal od Viedne smerom na Bratislavu, ale zvrtol sa na Moravu. Úplnou náhodou som to videla na radare. Ak by nezmenil mierne smer, veterníky z rakúskeho príhraničia by sme mali zapichnuté na Kolibe a v akom stave by bol Slovnaft a spolu s ním asi aj kus Bratislavy, tak na to radšej nemyslieť. Každopádne z plastových baráčikov s hrdým názvom Panorama City a Sky Park by tornádo F4 vykmaslo obyvateľov aj s bytovým vybavením.

ilusion

Pri búrke padnutý strom zničil aj sochu panenky Márie, patrónky Slovenska. A panenka Mária nič. Ani svoju sochu nedokázala ochrániť. Pýtam sa sám seba, čo to asi tak môže znamenať?

nové