Špinavá smatana

Spoločnosť je bezpochyby vec viacvrstvá a jej riadiace elementy sú dosť často rady v pozadí. Aby mohol náš občan získať prehľad a vedel, komu má poďakovať za blaho, zobrazujeme zatiaľ stále len skôr skúšobne prehľad tých aktívnych, ktorí nadšene slúžia mocným tohto sveta, podkladajú sa im a volajú po tom, aby boli zbičovaní (ako vo filme Pacho Hybský zbojník).

Je to zoznam ľudí, ktorí podobne ako tí v 50-tych rokov podpisovali petície za obesenie Horákovej a iných politických vezňov, a dnes aktívne podporujú anglosionistický režim, vyzývajú na vojnu a ak im to ich  bábkovodcovia prikážu, zajtra budú rovnako aktívne a nadšene žiadať napríklad moju alebo vašu smrť.

Svoje mená vystavili títo ľudia do verejného priestoru sami, takže si nemôžu sťažovať. Ich zopakovanie tu nie je v žiadnom prípade nejakou výzvou na násilie voči nim, je to len bežná informácia, who is who. Teda niečo, čo je bežné aj v ich vysnívanom svete. Aby sa nezabudlo.

Toto je zobrazenie ich najnižšej vrstvy, tých neužitočných, tej vaty - len s drobným naznačením organizovaných štruktúr nad nimi.

Týchto aktivistických ľudí si systém pestuje ako šampióny, ako určité parazitické huby na tele národa  -  ale oni nevytvárajú ani náhodou nejakú slušnú smotánku, tvoria len špinavú kyselú smatanu.

 

 

Technická poznámka:

na vybratie použite jeden klick, na zobrazenie vzťahov dvojklik, prípadne ctrl-dvojklik.

Typy zobrazených skupín, od agentúr cez média po zamestnania, sú myslím samovyvsetlujúce.

 

 

Dáta sa budú priebežne doplňovať.

 

Zdroj a inšpirácia: rarášok

Prehľad v samostatnom okne.

Embedding: <iframe src="http://nadhlad.com/datavid/smatana.htm" frameborder="0" width="982" height="1662"></iframe>

afinabul

http://www.cfr.org/ = http://www.rmv.cz/ = http://www.sfpa.sk/ : pojítkom je Magda Vášáryová
**
http://www.opensocietyfoundations.org/ = http://osf.sk/ : pojítkom Soros, Radičová má zväzok s http://www.ivo.sk/6385/sk/aktuality/grigorij-meseznikov-na-workshope-nos...
**
Nadácia otvorenej spoločnosti - Open Society Foundation v spolupráci s partnermi v období január až september 2012 realizovala výskum Benefity inklúzie vo vzdelávaní. Výskumný tím v zložení Jana Huttová (nezávislá konzultantka), Oľga Gyárfašová (IVO), Martina Sekulová (IVO) vypracoval na základe výsledkov výskumu rozsiahlu štúdiu Segregácia alebo inklúzia Rómov vo vzdelávaní http://www.osf.sk/media/docs/pages/Segregacia-alebo-inkluzia-romov-vo-vz...

Norman

Títo profesionáli budú separvane v druhom kole, lebo na nich treba doslovne vymyslieť koncept, je ich nakoniec ako blch pod klobúkom - aby žiadna zbytočne neušla. Aby sme sa v tom konečne vyznali a vedeli, aké sú zásluhy aj nejakej pani Hutovej či Gyarfášocej - veď určite nie sú malé a patria do archívu.
I keď IVO a jej ľudia sú práve už aj tu.

Truhlík

Pod religio patrí jednoznačne Bezák.

Truhlík

A ešte mi tam chýbajú Čarnogurský, Mikloško, Figeľ, Palko. To sú takí debilní neocons.
A kde je Mihály a Schlesinger ?
A za bombardovanie Juhoslávie - Dzurinda, Migaš, Schuster.
A celkovo by tam mali byť premiéri, predsedovia NRSR, prezidenti a ministri vojny za ktorých sme účastní v nejakej špinavej vojne či farebnej revolúcii. Čiže Afganistan , Juhoslávia, Líbya, Sýria, Irak, Ukrajina. Možno profilom nie celkom patria do smatanovho zoznamu špinavcov ale poslúchajú ich a tým pošpinili svoj mandát od občana.
Tak napríklad účasť na ozbrojenom prevrate na Ukrajine - Lajčák, Lipšic, Kollár, Droba, Kiska, Fico, Duleba.

Norman

Petičníci sú jednoduchá hromada neužitočných idiotov, takže poslúžili aspoň na toto.
Tamtí profesionáli sú zložité klbo, na ktorom sa pracuje. A medzinárodní, to je hodné novej mapy špinavcov ... atď atď.
Hej, taká Ukrajina je sama o sebe udalosť a zaslúži si samostatnú mapu obžalovaných a odsúdených zločincov.
Dík za každú reakciu.

Truhlík

Aha. Ďalší užitoční idioti do zoznamu.
Vyhlásenie hercov proti rozhodnutiu vlády
http://www.omediach.com/tlac/item/6630-vyhlasenie-hercov-proti-rozhodnut...

Truhlík

Kto hľadá nájde. Tak som hľadal slovenský preklad us zákona FARA. Ten som nenašiel lebo to je asi tabu ale predsa len iný zoznam.
Liste: Diese Journalisten sind in der "Atlantikbrücke" Mitglied
http://homment.com/atlantikbruecke

niktoš

Oceňujem vašu prácu.
Hašto je psychiater, tu je uvedený v rubrike história, to sa mi nezdá výstižné.
Technické vyhotovenie stránky je nedokonalé, zobrazuje sa mi html-kód namiesto odkazovaného obsahu, sú aj iné drobné technické nedokonalosti, odporúčal by som jednoduchšie technické vyhotovenie.

Norman

Táto práca je tu skôr z historických a nostalgických dôvodov. Tento formát už nie je teda technicky podporovaný, práve pre určitú technickú náročnosť. Ak niekedy, tak to bude prepracované do lepšej formy - ale v podstate sa dajú zoznamy viesť úplne jednoducho, takže momentálne asi nie je spločenská potreba takého diela..

Okrem toho, sú akési normy o menách a súkromných dátach, takže toto ju treba naozaj brať čiste ako estetické dielo a nemá nič spoločné so skutočnými osobami - každá taká podobnosť je čiste náhodná.
Veríme len, že toto naše výtvarne dielko podnieti iných, aby to si spravili svoje vlastné súkromné pavúky.

Ale dík za pripomienku, ktorá nám umožnila to vyjasniť.