jean

komentáre

jean

Tomáša (nie Petra) Zálešáka poznám od detstva. Nikdy nebol celkom normálny, ale že sa z neho stane taký ultrašebejovec, to by asi nepredpokladal nikto.

Vždy keď som ho stretol, tak sprevádzal nejakých anglicky hovoriacich ľudí. Čudovať som sa tomu prestal, keď som zistil, čo píše...

jean

Mas novy nick?

jean

Ten Tvoj sarkazmus a zlostné fŕkanie, to je len obrana. V skutočnosti si jemný a citlivý človek.

 

Prajem pekný slnečný deň.

jean

Hneď takto na ráno? To človeku dobre padne, si do niekoho kopnúť, však? Hneď sa deň zdá krajší.

Keby som rámcovo nepoznal Tvoju diagnózu, aj by som sa začudoval, odkiaľ sa v Tebe berie toľko žlče.

Ale skús sa občas pozrieť aj na seba, mi frend, explicitne a relevantne :)))))))))))))))))

P.S. Mimochodom, ujasni si, či používaš diakritiku alebo nie. Škodí to Tvojim skvostným príspevkom, uznaj, že také perly je škoda znehodnocovať hlúpymi maličkosťami.

jean

Heli ogabal tých Rimanov. A títo tiež raz obamujú.

jean

Ti starsi si este pamataju, ake to je, ked je krajina vyciciavana nadnarodnymi ropnymi pijavicami, a napriek tomu je coraz viac zadlzovana. Aj to je jeden z dovodov, preco sa opat raz jeden farebny demokraticky prevrat nepodaril a Hugo moze znovu smerom na sever ukazat prostrednik. Felicitacion, Venezuela!

jean

A co konkretne Ti na tom dokumente prislo take humorne?

jean

ze si sa ma zastal, prave som spekuloval ako sa vylizem z tej blamaze.

Zas som sa nieco dozvedel. Pomylilo ma, ze som viackrat niekde videl napisane "gojimovia". Potom spravne musi byt gojovia. Dakujem aj Tebe, Ema.

 

jean

som síce gojim, teda aspoň predpokladám (matka je vždy istá), ale rátať ešte viem. Šesť miliónov je síce pekná, magická, ale predsa len veľmi smiešna suma.

jean

ani sefard, a dokonca ani len mamzer. Je to oveľa horšie – žartoval som. Som iba obyčajný, prachsprostý gojim.

jean

co nam tie kurvy Egyptania dlzia ako odskodne za exodus. Minule som ratal, kolko by nam to hodilo na urokoch, ale mi nakvapkal pot z cela do kalkulacky, a ta sa zasekla.

jean

zlomyselnymi a zakomplexovanymi ludmi. Velke a velkoryse veci vzdy boli a budu trnom v oku malym potkanim dusickam – a Rusko vzdy bolo symbolom velkosti a velkorysosti.

Ale tu predsa ide o nieco celkom ine. Toto je systematicka kampan s cielom vyrobit ten spravny obraz Ruska.

A nielen Ruska – ovecky musia mat jasno v tom, kto je nespochybnitelny, kto je momentalne dobry (len sa treba snazit si to nepokazit), a kto je ten zly, ktoreho treba trestat.

jean

ale u diplomatov nie je až tak dôležité to, čo povedia, ako skôr to, čo naznačia. Z jej vystúpenia medzi riadkami až prekvapivo jasne trčal nesúhlas s tým, čo v Sýrii robia tzv. rebeli s podporou (rozumej na pokyn) tzv. demokratických krajín.

A najmä nesúhlas, a dokonca možno až až pohoršenie nad mediálnym valcom, ktorý veci prezentuje absolútne účelovo, čo je pri konfrontácii s realitou videnou na vlastné oči, u slušného človeka, akým sa ona zdá byť, celkom pochopiteľné.

"Oni", veď viete koho myslím, skutočne nemajú žiadnu fantáziu. Fakt sú tupí, a na to doplatia. Z Asada teraz odrazu robia hrôzostrašného netvora číslo jedna, tak ako inokedy z Ahmadínedžáda, Castra, Miloševiča, Kaddáfího, Husajna... je to stále dokola tá istá primitívna pesnička, tak sa nečudujme, že je to trápne a nudné dokonca už aj pre diplomatov.

jean

Za jeden kus tri mesiace a jeden tyzden. To sa oplati.

jean

Zabasnut za rozmyslanie, nezavislost, odpor. To su najtazsie hriechy.

jean

Uz vas zabasli?

jean

Tvorive to nebolo, ty kockata premudreta hlava.

jean

ň