Aton

komentáre

Aton

Zdar, ten onen web už finito na večnosť?

A ku tej otázke - asi to dokazuje neexistenciu jediného, pravého a všemohúceho Alaha. Alebo, dá sa ešte povedať - je to vôľa Alaha.

Aton

Na HS som akurát narazil na článok, o varovaní pred rekordným suchom v Česku. Tak som si hneď spomenul, že v nadhlade ste presne o tomto písali, aj o tom ako sa to bude vyostrovať.

,,Na 80 procent podzemních zdrojů nemá dostatek vody. V létě bude mnoho obcí odkázáno na cisterny."

„Před několika dny odborníci představili svůj model, ze kterého vyplynulo, že Česká republika čelí největšímu suchu za 500 let,“

,,Podle ministra činí deficit srážek v České republice za období let 2014 až 2020 již 400 milimetrů. V některých v krajích dosahuje i jednoho tisíce milimetrů. Nejhůř je na tom Kralovéhradecký kraj, kde ubývá podhorská voda nejrychleji."

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/richard-brabec-sucho-opatreni-ministe...

Článok na HS: https://www.hlavnespravy.sk/cesko-zapasi-so-suchom-mnohych-nas-caka-voda...

Aton

Na tomto webe, je obrovské množstvo grafov a prehľadov o pandémii.

 

(Chcel som sem vložiť jeden graf z môjho PC, dlho som neprispel príspevkom a nevedel som ani za toho svätého prísť na to, ako nahrať obrázok z PC)

 

 

 

Aton

s tým páčením psíka nad stromom myslel čisto tak povrchne, samozrejme čítal som predtým v článku ,,Strom", ako to je s kontextom psíka aj vysvetlenie k novému logu. A už sa mi to logo páši aj povrchne, ako na pohľad.

Ja sem nakúkam každý deň v podstate, takže som už videl zmenené logo, a potom včera zrazu opäť psík, tak preto som sa pýtal. Ale možno som bol vtedy cez mobilné zariadenie a máš pravdu že včera keď som prišiel cez prehliadač PC, tak tam bol ešte ten keš(neviem čo to je asi nejaká pamäť :) Či keš či nekeš, ten browser čo mám, ma už fakt oňdí, no vďaka môjmu lipnutiu na zaužívanom a rituáloch(ľahko si "ušijem" železnú košeľu) ho stále užívam...síce mám už rok nainštalovanú Operu, je tam len ako taká záloha heh.

Aton

Ja tu mám opäť toho vlčiaka v logu, takže ste to navrátili, či len nejaký ťechňickíj lapsus? Ako mne sa ten pes osobne páči viac ako lev aj strom.

Aton

Posledný z križiakov, prvý medzi pokrytcami.

Aton

Novým rámom staré sklo nevyleštíš. :-D

Aton

Nik nie je bez culpy.

Misereatur nostri omnipotens Deus.

Amen

Aton

Oni boli potomkovia Fénických kolonistov, teda Semiti. Féničania boli najlepší námorníci a námorný obchodnici staroveku. Ale Rímania boli o čosi zrejme bystrejší, vedeli sa učiť, všetky tri Punské vojny Kartáginci prehrali, aj ked spočiatku mali námorne dosť navrh, Rímania okopírovali ich lode, a možno si kúpili aj nejakých Fénických admirálov aby zvládali taktiku námorného boja úrovne Kartágincov. Aj Scípio  sa učil od Hanibala, a začal používať jeho vlastné triky proti nemu. Pred bitkou pri Zame Scípio pozval Hanibala na stretnutie-vyjednávanie, v skutočnosti bol jeho zámer získať čas kým sa mu vylodia a zoskupia posily, čo Hanibal neodhalil. A počas bitky vraj, ked sa Kartáginske slony vrhli na Rímske formácie, Rímania rýchlo utvorili koridory, Slony prebehli a spôsobili minimálne stráty, potom už bolo lahké ich zlikvidovať(to bol určite dopredu nacvičený tah).Bitka pri Zame

Aton

Ved ja som sa o Féničanoch vyjadril pozitívne, teda neviem odkial Ťa napadlo že ich hádžem do "Yahweho vreca", len preto že som poukázal na ich etnicitu?

Kartáginci po strate Sicílie a Sardínie (Prvá Punska vojna) obrátili pozornosť na Hispániu, ked sa Hanibal stal velitelom Punskych vojsk v Hispánii, bola už velká časť poloostrova pod Kartáginskou kontrolou. Do sporu s Rímom sa dostali kvôli obliehaniu mesta Saguntum ktoré Rímania považovali za spojenca, po jeho páde a Kartáginskom odmietnutí odvzdať Hanibala Rímu, Senát vyslal elitné vojsko lodami do Hispánie, očakávali rýchlu vojnu na Hispánskom území. Žiaden Rímsky útok priamo na Kartágo nebol pripravovaný, to až v Tretej Punskej vojne.
Hanibal šikovne a nečakane preniesol vojnu do Itálie, páprdi v senáte mali nakálane v tógach. Voči Hanibalovi vyslali narýchlo zložene neveteránske armády, navyše s blbými velitelmi ktorí nepriatela podceňovali. Osvedčil sa až známi Fabius Cunctator ktorý uplatňoval vhýbanie sa bitke, a Hanibal sa dostal do slepej uličky. Rím sa potom poučil od Hanibala, a preniesol vojnu rovno do Afriky, tým donútili Hanibala stihnuť sa. Hanibalov problém bol ten, že ho doma v Kartágu osrávali vlastní-rada starších ktorá mu v odmietala poslať do Itálie posili ked mal Rímanov na dlani, potom ked už Rímania boli v Afrike rada sarších pištala aby ich Hanibal zachránil.

Ja si myslím že nešlo o preventívnu vojnu. Príkladom preventívnej vojny je až Tretia Punska vojna, ked Rím preventívne napadol Kartágo obávajuc sa jeho rastúcej moci po porážke v Druhej Punskej vojne.

Zaujímalo by ma, odkial máš to o tom pochovávani Rímanov s poctami?

Aton

Norman, ako blábol to myslím ked to niekto myslí na Severnú Ameriku. Tam nebolo totalitné hospodárstvo ako v civilizáciach Strednej a Južnej Ameriky, teda ani tá populácia nemohla byť vysoká. Nespochybňujem to, že ľudia žijú skoro všade, ale v akej hustote, hustota a počet Aboridžinov tiež boli nízke. Severoamerický nomádi a polonomádi žili v menších skupinkách (kmeňoch) roztrúsených po širokom území, neviem si tam predstaviť sto miliónovú populaciu čo žije v stanoch a žije v symbióze s prírodou(teda bez toho aby nejako menili svoje prostredie). Ak by tam žil taký počet ľudí tak by to muselo byť v rámci civilzácie s totalitným hospodárstvom, a zanechali by tam pozostatky urbanizácie ako v Južnej a Strednej Amerike, v Severnej len v južných púštnych častiach tuším, ale tie sídliská mali kapacitu do tisícov nie státisícov. Videl si Gibsonove Apocalipto? Tam boli Tí primitívnejší indiáni čo žili v pralese, v malých kmeňoch, a civilizovaný Indiáni čo žili v urbanizovanych oblastiach, ktorých počet bol vysoký. Ked som prvý raz pozeral cez gúgl erf satelitne snímky Spojených štátov prekvapilo ma, že dnes sú vlastne všetky tie prérie zmenené na polia, dokonca celé štáty, ako Iowa, sú vlastne jedno velké pole rozparcelované na štvorčeky ktoré obsahujú obdlžníkove polia. Schválne, pozrite si to:

mapa

 

Aton

Ano, to je výsledok iniciatívy Americkej vlády pri vybíjaní bizónov, aby tak narušili indiánom ich spôsob života.

Aton

Tých sto miliónov je fakt blábol, oni žili v symbioźe s prírodou, nemali totalitné hospodárstvo(taký výraz ste tu vymysleli, teda Norman tuším, len to už neviem nájsť), teda aspoň Tí v Severnej Amerike.

Čo sa aktívnej genocídy týka, to už blábol nie je, ako sa kolónie a neskôr Spojené Štáty rozširovali, indiáni im začali zavadzať resp. indiáni sa aj bránili. Tento proces sú vlastne Indiánske vojny, čo je súhrn voj. konfliktov ktoré trvali od 16. do 19. storočia: https://en.wikipedia.org/wiki/American_Indian_Wars

V inom komentári tu boli spomínane aj bizóny. Ked Američania stavali železnicu z East to West Coast Indiáni im to sťažovali, Americká vláda rozhlásila do sveta (zrejme je tým myslená najmä Európa) že akýkoľvek lovec môže prísť do Spojených Štátov a zastreliť si koľko bizońov chce + nemusí platiť clo ak si bude chcieť vziať trofeje domov mimo Ameriky. Behom nie dlhého času bola zlikvidovaná väčšina Severo-americkej populácie bizónov. No a čo bol spôsob tých indiánov (prériových)?, no predsa putovanie s bizónimi stádami pričom nikdy nezabili tolko bizónoiv aby ohrozili populáciu, nepotrebovali to, nebolo ich tolko. Potom už bolo lahšie donútiť ich k poslušnosti.

Vedenie biologickej vojny, resp. použitie jej prvkov nevyžaduje znalosť existencie mikroorganizmov a vírusov ani neoMarxovho manifestu. Stačí si dobre všímať súvislosti.
https://en.wikipedia.org/wiki/History_of_biological_warfare

Aton

Sovieti boli v kozme skôr ako Američania, asi preto že nemali tieto tri černošky.

Aton

Raper Rezník nedávno urobil klip aj so slovenským raperom Molochom. Divím sa že to video stále vysí na YT. Je tam aj takáto veta:,, V klietke mi dopravili Hollanda a Merkelovú, tu špinavú k*rvu som stiahol z kože jak prvú"

 

Aton

Ale ja som si naň klikol pravým, a potom dal "zobraziť obrázok" a mám to v original rozlíšení a môžem si to prečítať.

Aton

Fíborne, funguje!!  Tak vdaka.Katafrakt

Aton
Dobrý príspevok, o tomto som nepočul, vďaka za info. Norman mi už poradil: ,,ps k zobrazeniu videu: pod rámčekom si treba prepnúť "textový formát" do "filtered HTML". zjavia sa ikonky treba vybrať tú s filmom ( a tam zadať adresu videa)."   Ale ja to(filtered HTML) tam nemám na výber, Ty áno?    
Aton

za radu s vkladaním akurát že ja tam nemám "html filtrovač" v ponuke, iba "default" a "plain text".

S tým čo si napísal, súhlasím.

Aton

bolo podané.

,,Občianske združenie Spoločnosť práv občanov (SPO) podalo trestné oznámenie na Ľuboša Lorenza za hanobenie štátnych symbolov podľa zákona č. 63/1993 §2 – 6 o štátnom znaku pre vulgárne zobrazenie symbolu štátneho znaku Slovenskej republiky, tak že ho uvedený páchateľ zobrazil na svojom tričku vo vnútri symbolu ženského prirodzenia. Symbolika ženského prirodzenia v tvare piky ako pri kartách, avšak s čiarami označujúcimi ochlpenie, je vo verejnosti všeobecne známa. Na uvedený čin je možné aplikovať §423 Trestného zákona č. 300/2005 o hanobení národa, rasy a presvedčenia."

http://www.hlavnespravy.sk/pamatnu-tabulu-komunistickeho-funkcionara-roz...

Aton

Ja ked vidím tieto exkrementne slúžky Dávida typu KalamusLorenz, tak sa mi, ako sa vraví, otvára nožík vo vrecku, ako tu už nižšie napísal 1488, ten znak je dielom toho copro umelca, Kalamus Lorenz a aj ten bradatý z náušnicami(neviem meno) sa poznajú, keďže pochádzajú z jednej a tej iste kloaky. Podávam tu odkaz na video z celého toho teátra, je to divadielko, o nič iné tým lajniakom nejde. Mimochodom neporadili by ste mi niekto, ako tu obrázok či video vložiť tak aby si rovno zobrazil?

Aton

ked zoberieme do úvahy že EU ide o vytvorenie politickej únie, a za tým účelom potrebuje zničiť integritu národných štátov Európy. V zhode s týmto plánom funguje aj propaganda ktorá užíva dvojaký meter, selektívny súcit, emočne vydieranie a neposlednom rade aj číre klamstvá. To že plán beží potvrdzuje aj skutočnosť s migrantmi, to oni sú jedným z hlavných prvkov narušenia integrity národov Európy. Preto je úplne v pohode ked niekto špiní Slovensko, je to v súlade s vyššie uvedeným.

Aton

ktoré mal na sebe, zobrazovalo štátny znak SR v ženskom pohlavnom orgáne: http://www.hlavnespravy.sk/wp-content/uploads/2016/05/lorenz-stat-znak-2...

Aton

Inshallah....................................................................................................................إن شا الله

Aton

sa prosto prepočítal, môže si robiť srandu z Pegidy z Bavorského prezidenta, dokonca aj z Merkelky, ale nesmie si robiť srandu z Erdogana, to je náš najdemokratickejší spojenec predsa, musíme sa mu líškať ako by sme boli nejaké vazalske kráľovstvo na periferií Osmanskej ríše. No šak čo ked sa Sultán naserie a nadvihne emigračné stavidlá, čo si potom mi Europania bez hraníc počneme:?

Aton

prečo hanba mi? Aspoň napíš prečo :o)

Aton

je jednoznačné, a väčšina z tých 3 milónov čo ho videla, ho pochopila, si myslím, jednoznačne: krásna farebná rozmanitosť verzus hnusná jednotvárna vybledlosť. Potom tam boli dostadené pojmy čo ktorá skupina predstavuje..

ked je tam ta pasáž kde spieva: ,,We are proud of not being proud"
tak tam bežia Tí praví farební(rozmanitý, multikultúrny) Nemci s vlajkami EU..

potom to dievčatko čo začne vulgárne hovoriť o tom ako Tí vyblednutý zaostalí majú pochopiť že všetci sú to občania Nemecka(pričom si moslimská žena dáva dole burku ukazujúc že je normálna žena, pastor ukazuje že nosí podväzky, žid si podáva ruku z moslimom..v pozadí vlajka EU) a môžu si robiť čo chcú.

Praví Nemci(bez Nemeckej vlajky, s EU vlajkou) nakoniec "preválcujú" vyblednutých...ako inak sa to dá chápať, ako tak že multikulturalizmus, globalizácia, nový svetoobčania prevalcujú "staré myslenie", ved oni tam zaútočili na tých "vybledlých" nie naopak.

Tie dvojznačnosti ktore si predtým opisoval, prídu mi také, umelé, naozaj riadne zašite. No ale koľkí z tých 3 milionov ľudí, čo to zhliadli, takto uvažujú? Ved aj Ty si sa nad tým zamýšľal, a pritom si si nevšimol že to nie je Till z Rammstinu... Ale dobre, pripusťme že je to dvojznačné ako Ty opisuješ, a že satirik to vlastne myslel skoro úplne naopak ako to vypadá. Ja sa ale pýtam že čo z toho? načo? s akým účinkom?
Pritom treba vedieť aj to, že satirik si takto zarába a že pracuje vlastne so štátnou televíziou ZDF konkrétne sa jeho program vysiela na "filiálke" ZDF Neo ktorá je určená pre kategorie 18-45 rokov, a ten klip bol vysielaný aj Nemeckým divákom, konieckoncov v samotnom videu je symbol "zdf_neo".

Norman: ,,Čo sa týka podpora pôrodnosti - to ma vždy vie nabudiť. Akože aj ty navrhuješ teraz rýchlo trtkať, aby sa nám narodilo vela bielych decák a tak cez škatulu chceš bojovať s týmto problémom prisťahovalectva? Čo máte stále s tou pôrodnosťou? Ste chlapi alebo chamajdy??? Namiesto drbnutia do stola a odsťahovania čiernych figúrok chcete narýchlo prcať biele?
(ospravedlňujem sa, že som sa miernil a nepoužil tie výrazy, ktoré som naozaj myslel a ktoré si tématika zaslúži) "

Tak toto sa ma trošku dotklo, ako by si si hned domyslel môj názor a zaradil ma do "skupiny".

Ten môj príklad z pôrodnostou bol myslený iba ako príklad, a ani nie úplne vážne, pretože som sa Ťa v tej vete pýtal či si naozaj myslíš že to video, ten klip, vyjadruje opak toho čo vyjadruje. No lebo ja ked som to videl, tak som videl čistú propagandu NeoMarxgazínu so "svetoobčanmi" a vytváranie obrazu hlúpeho zla z ľudí, ktorí napr. podporuju Pegida, alebo euroskepticizmus. Čo je štandard, velice to je vidieť v Amerických filmoch.

Aký je môj názor na demografiu Európanov?

Dovážanie/púšťanie čiernych figúrok, nie je riešenie vymierania Európanov, to je samozrejme totalny drist, je práve naopak, záhuba Európanov, či už ako našej kultúry tak aj našej genetickej integrity. Ale to že sa to deje, je len potvrdením toho, že sú to naozaj čierne figúrky, a že nimi niekto ťahá, to vieme, je to zjavné a nepopierateľné.(židovka Barbara Spectre predsa vravela že židia musia naučiť Europanov ako byť multikultúrny. Migranti sú organizovaný aktivistami, pri každej udalosti, typu: pokus o prerazenie hraníc, či prebrodenie "strašnej" rieky, sa medzi migrantami nachádzaju jasný organizátori, majú zakrytú tvár, ale i poznávacie znamenie napr. červená šatka trčiaca z ruksaku, dokonca som na videu z Madarských hraníc videl ako takýto aktivista komunikuje s novinármi, nie pred kamerou)

Čo to spôsobí v súvislosti s trendom (natalita bielich figúrok vz. čiernych) v budúcnosti?, no čo asi? občianske(socialne) nepokoje, násilie, a v konečnom dôsledku vojnu.(ako povedala "historička" v relácii so Sulíkom: ,,dlhy sa vyškrtajú revolúciou a vojnou", teda budúcnosť je jasná budúcnosť je vojna, pretože "dlhy")

Pozrime sa na Slovensko, jeho populácia neintegrovatelných s vysokou natalitou, je dnes už nezvládnutelná bez radikálnych riešení, čím dlhšie sa bude čakať, tým radikálnejšie bude to riešenie, a to platí aj na Západnu Európu s jej "čiernymi figúrkami".

Natrtkať si treba toľko, koľko som schopný zaopatriť, a hlavne vychovať. Ale je tu podpora rodín a rodenia detí, zo strany štátu a médií? Je tu ale mediálna podpora "rozmanitosti" a "obohatenia" od migrantov, a že je to dobré, a že je to riešenie. Ano je to riešenie ktoré pomôže zničiť Európske národy.

Nemôžeme problém preľudnenie napr. v Afrike riešiť potravinovou pomocou, ked to znamená len nárast počtu hladných krkov, áno stavajú sa tam aj školy, ale často kresťanské kde deti sú indoktrinované k "milujte sa a množte sa". A potom si má Európa nechať otvorené hranice? ako trepal ten Nemecký trtko v relacii zo Sulikom, čo sa tváril ako by zožral kilo citrónov, je to vraj humanizmus.

Ano, viem si predstaviť silnú a jednotnú Európu ktorá by viedla svet, umom by riešila problémy preľudnenia či ekológie, no to je len hlúpa útópia, nerealizovateľná v reálnom svete, ako komunizmus, kvôli "ľudskému faktoru", ľudia(spoločnosť) musia byť organizovaný, a ten kto ich organizuje má moc.

Ved Európa je na smiech, pozrite sa napr. na tú našu ekológiu, čo z toho že Európa bude najekologickejšia na Planéte, ked dvaja najväčší znečisťovatelia Zeme, USA & Čína(bašty dnešnej zvrátenej ekonomiky) na to kašlú, India na to kašle s úmyslom ešte viac znečisťovať, pretože sa rozvíjajú a ich dopyt po energonosičoch bude stúpať...ale mne je v skutku CO2 ukradnuté, stačí nejaká vyššia sopečná činnosť a hned sa klíma zmení, naše CO2 je oproti tomu šuviks.

Aton

To video je len parodia na Rammstein, preto tá hudba pripomínajúca Rammstain, a spev podobny tomu Tillovi, no spíeva to predsa satirik Jan Böhmermann, vypadajúci ako Till z Rammsteinu, Jan Böhmermann ho hrá, nikde som nenašiel informáciu že by to robil spolu s Rammstainovcami. Böhmermann je celkom dobrý napodobnovateľ-herec, tu naporíklad úplne totálne napodobnil hlas Hitlera: https://www.youtube.com/watch?v=oLpYnye9ADg

A ten popis pod tým videom(Bud Nemec) si čítal?:

,,The world is going completely nuts! Europe feels threatened by 0.3% refugees, the USA are about to elect a man, of who no one really knows who is pulling the strings under the toupee and just as if that was not bad enough, Germany of all nations has to disabuse the world of how to behave morally right. I mean GERMANY! They did not even win one single world war in history!"

Nemecko nás musí vyviesť z omylu, ako sa správať morálne. podla Teba je to myslené tak, že má zahodiť ideológiu dobrostráčského "humanizmu" , open border kultúru, a podporovať napr. pôrodnosť pôvodných Nemcov?

Aton

že satirik Jan Böhmermann pred pár týždňami vo svojej YT šou "Neo Magazin Royale" zverejnil toto hudobné video: https://www.youtube.com/watch?v=HMQkV5cTuoY

Všimnite si ako sú vo videu vyobrazený Nemci ktorí odmietajú dobrosráčský "humanizmus", sú šedý dav, a spieva o nich že "ste minulosť"... príde mi to ako neomarxistická propaganda na Neo "kráľovskom" magazíne.

Aton

Norman ved RT je Ruské medium.

Aton

"Nechceme jedlo" "Otvorte tie hranice" Mohli byste to dať do kategorie obrazy. Chcel som vám to poslať ale ja nepouživam outlook a ináč sa Vás neda kontaktovať.

http://media.gettyimages.com/photos/men-lift-a-young-man-in-a-wheelchair...

Aton

Vsimni si aký bullshit je v popise videa, vraj tam Madari dali obrnene auta s gulometom, no ak je dvojité vodne delo guľomet, tak ja som člen škotskeho rítu. Ak je to myslene na tie obrnené transportéry na konci videa, tak je to tak tiež dríst, pretože tie nie su osadené guľometom.

Aton

A podla čoho máme určiť že to je bojovník ISIL alebo Al-Nursa alebo FSA? Nemá insígnie, vidíme len že má maskáče, taktickú vestu, útočnú pušku AK-74, moslimskú bradu a čapicu. S toho vieme určiť že je to ozbrojenec. U mňa sú všetky tri možosti+niekoľko iných proti Asadovských frakcii, zlé. Našiel som dalšiu jeho fotku, drží na nej vlajku FSA, ale to nedokazuje že za ňu bojoval:

http://www.dailystar.com.lb/dailystar/Pictures/2015/08/17/446066_img650x...

Ako si správne poznamenala Ema, čo tu robí? Chce snád svoj hrdinský boj voči Assadovi či ISIL viesť na dne Lamanšskeho prielivu v Eurounely? Alebo chce ponúknuť svoje žoldnierske zručnosti nejakej súkromnej soldateske?

Tak som našiel tento článok yahoo news: http://news.yahoo.com/syrian-rebel-leader-seeks-europe-fleeing-govt-jiha...

Vraj je to štukatér z Aleppa, vraj viedol 700 člennú jednotku hrdinských rebelov, a teraz je tu aby pomáhal ostatným v exile. To je vskutku zvláštne že FSA pustí takého skúseného veliteľa, pritom jej bojove úspechy sú na bode 0 kelvinovej stupnice.

V ďalšom odstavci píšu aký je to usporiadaný normálny chlapík po 30tke, vraj má ženu a ako sa s tal jedným z mnohých utečencov čo nelegálne vstúpili do Schengenu. Otázka je, že kde je tá jeho žena?, prečo ju nemá po boku tento obyčajný usporiadaný chlapík?

Dalej píšu a citujú Saleha: "The situation in Syria is very bad, war is eating everything," Al Saleh told The Associated Press in an interview on Kos. "(The) government destroy everything, buildings, people, they kill children, women — there are no safe areas in Syria."
Toto ani nebudem komentovať, prosto: vytváranie obrazu hlúpeho zla z Assada je na dennom poriadku., to predsa on môže za všetko...aka podobnosť s Putinom :-)

Dalej: "Everyone wants to leave Syria," he said. "My (home) is the most dangerous city in the world. About 70 percent of the city is destroyed ... In Syria, Al Qaeda want me, Daesh (the Islamic State extremist group), the government — I fought them all. I don't care. Some people are afraid. I'm not."

Bojoval proti všetkým, nestaral sa to (má v pi*i), a niektorí ľudia sa boja, ale on nie(aha tak preto ušiel)

Pašerákom dal 1000 dolárov.

Stažuje sa že ľudia na ostrove Kos ich nenávidia, vraj im nedajú nocľah a ani jedlo a vodu, dokonca ho chudáka vyhodili z obchodu ked si chcel jedlo kúpiť.

Chce sa dostať do Holandska a potom tam chce doviesť svoju ženu a 3 ročneho syna(kde sú vlastne teraz?)

V prvých dňoch "revolúcie" bol zasiahnutý do hlavy, a potom ako sa vrátil znova do boja, vládna stíhačka naňho vystrelila raketu, ale tá ho minula o 2m.

Nakoniec dodáva: "Everything in Syria is beautiful. It is destroyed but it is beautiful for me. Our streets our buildings, my friends ... everything is beautiful in Syria," he said. "Maybe I will come back after my family is in Holland. I can't leave my country, I have a name in my country. I can't lose it. My friends are still fighting there."

Aton

Norman, z pohľadu ľudí..ako zmena k lepšiemu ma napadol práve koniec poslednej ľadovej doby (aj ked neskončila iba má pauzu), pretože po nej akosi nastal rozvoj ľudstva.

Dopadne to sumárne dobre? Ale ved dobro ani zlo nejestvujú, je len naše hodnotenie, čo považujeme za zlo a čo za dobro, a to sa mení od kultury ku kultúre a aj od človeka ku človeku.

Vo svojom komente som chcel len povedať: že ked sa to teraz nedeje resp to nieje badatelne neznamená to že sa to nestalo. Ja tiež nie som expert. A máš pravdu že púšť je vlastne zem zbavená pôdy, a ano pôda je bio, ale nemyslím si že sa tvorí tak dlho ako sa tvorí ropa či zem. plyn. Ale tá pôda čo kedysi bola aj na sahare sa nerozložila, prosto ju odfúklo..detsky povedané
A voda? Pod Saharou sa nachádzaju celkom slušne zásobníky pitnej vody(viac vody než je v Kaspiku), ved aj Kaddafi dal vybudovať ťažiarne tejto vody a potrubia na jej rozvoz. Aj ked si pozrieš stelitne fotky, tak proste v strede púšte sú kruhy s priemerom niekoľkých kilometrov ktoré sú celé zelené, tam sa pestuje, a stačila na to voda + hnojivo, síce to nie je zrovna Ukrajinska černozem ale na tamojšie prostredie je to luxusné.

Každý sa môže presvedčiť, nájdite si napríklad mesto Sabhá, je v strede pustatiny, a obklopujú ho stovky zelených polí. Ved aj naši Izraelský priatelia si vytváraju taketo polia na púšti v tých ich kibucoch, vody maju na polievanie dosť, narozdiel od Palestíncov, Tí jej nemaju dosť ani na pitny režim...

Tu je článok o tej "púštnej" rieke: http://www.boinc.sk/clanky/saharska-velka-umela-rieka

A ešte, neviem kde si videl u mňa optimizmus ? :-)

Ja osobne si myslím že technológiami by sme to mohli dosť ovplivniť a možno aj celú Saharu znova "zafaunovať" ale to je niečo ako ten projekt Venus z filmu Zeidgeist(či ako sa to píše) čo je UTOPIA. Ja tvrdím že to nie je nemožne, ale je to nemožne pre reálne ľudstvo.

Aton

,,Upsss... už nieko niekedy videl, ako sa z púšte stala opäť zelená krajina?"

Ale Norman, to že to "niekto" nevidel neznamená že sa to neudialo.
Nikto nevidel ani ako sa z Atacamy stala púšť, svedkovia sú už mŕtvi(a to netvrdím že to boli ľudia, aj zviera je predsa svedok, no tichý :) )

A netvrď že v prírode sú len zmeny k horšiemu a ešte horšiemu, určite sú aj zmeny k lepšiemu ( z pohľadu ľudí, ved kto iný by to hodnotil že :-), jedna taká sa udiala pred 12-14000 rokmi ked nastalo oteplovanie, čo umožnilo rozvoj ľudstva, a za nejaky čas sa to opäť vráti, čo spôsobí problém ľudstva(jeden z mnohých).

Aton

Tiež som si to všimol ako šikovne.. nahradili ten výraz globálne otepľovanie výrazom "zmena klímy-klimaticke zmeny"

Aton

Videl som video na HS, páčilo sa mi, a myslím si že ten Vaľo má veľký kus pravdy, veľmi mi imponuje že sa pohybuje v terene, že navštívil, a danú problematiku skúma, v mnohých krajinách, a ponúka vskutku jednoduché riešenia. Ale opäť je tu problém, že azda nik o ne nestojí. Ako bolo spomenuté v dokumente, ťažiari guľatiny, aj ked už svoju činnosť ukončia, nerekultivujú les(teda skôr to čo z neho zostalo), nechajú to tak, pritom bolo spomenuté že vraj to majú ako povinnosť(rekultivovať), tak teda ako je možne že sa tak nedeje?

Teraz k veci o klíme: Klimatické zmeny sa diali, dejú sa a diať sa budú.

Napísal si: ,,ak si niektorí myslíte, že za to nemôže človek, ale sama príroda - o to viac by ste sa mali obávať."

Myslím si že človek to do istej miery môže ovplyvniť, negatívne aj pozitívne, ale to je všetko, klimatické zmeny nezastavíme. Momentálne žijeme v dobe interglacialu ktorý začal pred cca 12-14000 rokmi, je to medziladove obdobie počas ktorého sa zvýšia teploty, a potom príde opäť glacial, to je naša doba. Treba sa báť? Mám sa báť smrti? môžem ju zvrátiť?, samozrejme som za to aby sme sa snažili pozitívne ovplyvňovať klímu (zníženie emisii, zastavenie odvodňovania kontinentov) Ale to či vybuchne na nejakom ostrove nejaká Krakatoa, alebo v horšom prípade viac takých sopiek, to neovplyvníme, ani činnosť Slnka či Mesiaca.