Miro

komentáre

Miro

Ukáž mi jeden prípad, ktorému za Smeru dodrbali prach, koho hodili do väzby, kto zomrel vo väzbe, advokát, politik, policajt(!!).

Nechce sa mi hľadať ale jeden prípad ( aj keď neskončil smrťou) otrepali Kalimu vo Infovojne. Mlčal ako zarezaný. Nakoniec sa vykoktal že ako minister aj tak nemal právomoc zasiahnuť.
O tom že Smer oproti tejto psychodely bande bol vzor cnostnej vlády sa nehádam. Ale ani ja sa v súťaži hádzania šípok nebudem porovnávať so slepcom.

Miro

Konkretne súdruh Blaha by mal v tomto prípade držať jazyk za zubami. A to v kontexte vyjadrení jeho " capo tutti capi" - Fica.
Súdruhovi v jednom rozhovore uletelo - ," špeciálny súd a špeciálnu prokurátoru v prípade víťazstva vo voľbách SMER nezruší ale zbaví ju gangstrov" ( ten záver mi uletel, ale bolo to niečo podobné).
Jasné, chápeme. Gangstrov šéfa z viedenskeho ústavu vymeníme za svojich gangstrov.
Congratulations pre všetkych čo zo zúfalstva chcú zas voliť súdruhov z NSD. .pardon, SMER - SD.

Miro

Škoda že tvoj optimizmus nezdieľajú aj Rusi. Už sa otvorene hovorí o diverznej akcií. Na Kryme sa má zaviesť stav "teroristického" ohrozenia. A s tými "len vybitymi oknami" si dosť mimo realitu. Minimálne je to blamáž ruskej kontrarozviedky.

Miro

Ta láska možno bude mať hlbšie korene.....

Lech Walęsa (Lejba Kohne),Tadeusz Mazowiecki (Icek Dikman), Bronislaw Geremek (Berela Lewartow), Leszek Balcerowicz (Aaron Buchholz), Alexandr Kwasniewski (Izaak Stolcmann), Leszek Miller, Adam Michnik (Aaron Szechter), Józef Oleksy (Szymon Buchwio), Jaroslaw Kaczynski (Benjamin Kalkstein)

Miro

Ten okrajinsky pošuk zabudol že sa nemusí nikomu vyhrážať. Však plynovod aj ropovod ide cez UA, čo im bráni vypnúť ho , keď už tak veľmi chcú zabrániť "financovaniu vojny" ?? Alebo im ide len o vyrábanie bordelu, vyvolávanie konfliktov v EU, skrátka jej "ukrajinizácia" ?

Miro

Musím ťa sklamať. Vovka na zdesenie ruskej verejnosti oznámil že ak sa Azovci skrývajuci ako potkani v podzemí oceliarní vzdajú, bude s nimi zachádzané ako s vojnovými zajatcami. Takže akosi tie reči o tom že budú pokladaní za teroristov sú preč. A to podľa informácií je tam "elita" náckov ktorí sa podieľali na odeskom masakri - akcia známa pod názvom "zápalná obeť".
V počínaní Kremla v tejto vojne je veľmi veľa otáznikov ...

Miro

Akože nemá čo ponúknuť ? Chaloši cítia tep doby a vytiahli ozaj aktuálnu tému, nič iné dnes ľudí netrápi.
V časoch nacifikacie Európy, a to najmä jej východnej časti, v časoch vyťahovanie banderizmu a iných pohrobkov nacizmu z hrobu , niet nad nápad začať riešiť "zločiny partizánov". ( Niežeby nejaké neboli).
Skrátka , ozaj niečo čo národ potrebuje akútne riešiť. Keď som to uvidel na Kulturblogu, spadol mi dekel.
Takže aj Republika ukazuje že je len spolok infantilnych pubertiakov.

Miro

S tým Kollerom to bolo "velke nedorozumenie". Má totiž menovca - Kollera, tiež analytik ale zo sorošovej stajne.
Niekto to telke poplietol - možno omylom , možno nie. Ale Martin Koller už mal v mainstreame istý čas zaracha.
Z tohoto vystúpenia bol v ČR celkom cirkus.

Miro

Ďakujem za lichôtku. Nemám do 40. A darmo to zľachčujes trápnym pokusom o "iróniu"
Je naozaj konečná. Minimálne pre dve-tri generácie. Oproti tomu čo nás čaká bol žalár národov - Rakúsko -Uhorsko , božím požehnaním. A k tvojim faktickým nepresnostiam .
GR nemôžu odvolať, bola by potrebná ústavná väčšina , ktorú už fakticky nemajú( a aj to by nemuselo stačiť - viď rozhodnutie US v prípade referenda, podľa ktoreho ustavní činitelia majú " nárok" na svoje funkčné obdobie. ( To sú tie rozhodnutia ktoré autorov časom kusnú do vlastnej riti.)
A čo sa týka tvojho "rozloženia moci", nuž áno, charaktery sa formujú v ťažkých časoch a nie keď je pohoda. Skrátka, keď na to nemám, nechcem riskovať svoju kariéru, ohroziť svoj život, tak jednoducho takú funkciu neberiem. Je to chlapský prístup na rozdiel od detinských výhovoriek. A z čoho sa úplne dvíha žalúdok, GR nemal ani toľko cti aby rozhodol, mohol to aspoň prekvalifikovať na vyzradenie daňového tajomstva. Odpadol by problém "zločineckej skupiny" a tým aj príslušenstvo Špeciálov. Ani na toto nemal odvahu. Takýto ľudia sú tragédiou v zlomových časoch ktoré žijeme práve preto že vytvárajú ilúziu že rozhodoval niekto, kto je stále nestranný a nemožno ho priamo spájať s režimom.

Miro

A je rozhodnuté. Generálny prokurátor sa posral. Jediný mohol zabrániť uväzneniu Fica tak radšej delegoval túto kompetenciu nejakému nadrzanemu trtkovi z Gestapa ....pardon , Špeciálnej prokuratúry.
Takže Fica odstavia. Ktohovie ako to dopadne, či to nedá na Lučanského. Taký baypas veľa veci by vysvetlil a "ospravedlnil".
Obávam sa že je konečná. Aspoň na teraz. V tomto národe niet už žiadnej sily ktorá by zabránila nástupu ZLU. A kalich horkosti si budeme musieť vypiť do dna.

Miro

Áno. Tie fámy o raji v prvej ČSR stále pretrvávajú, ba až naberajú na intenzite. Skratka rodí sa nová "urban legend". Skoda že pamätníci ( ako aj moje dedko) vymierajú.

Miro

Neviem prečo máš potrebu klamať. Mne je Kellner ukradnutý. Iste to nebol žiadny svätec ale v tom hnoji čo sa tu objavilo po "plyšáku" ,bol skoro ako matka Tereza.. Klameš minimálne o tom tunelovaní fondov. PPF bol jeden z mála fondov kde malí akcionári neboli , pardon, ojebaný.
Čo sa týka splátkových spoločností a následnej exekútorskej nirvány, to primárne tiež nie je jeho problém a zásluha. Jednoducho nastúpil turbokapitalizmus a ovce mali dojem že so splátkovým kalendárom sa prebojujú až do raja.

Miro

Neviem prečo máš potrebu klamať. Mne je Kellner ukradnutý. Iste to nebol žiadny svätec ale v tom hnoji čo sa tu objavilo po "plyšáku" ,bol skoro ako matka Tereza.. Klameš minimálne o tom tunelovaní fondov. PPF bol jeden z mála fondov kde malí akcionári neboli , pardon, ojebaný.
Čo sa týka splátkových spoločností a následnej exekútorskej nirvány, to primárne tiež nie je jeho problém a zásluha. Jednoducho nastúpil turbokapitalizmus a ovce mali dojem že so splátkovým kalendárom sa prebojujú až do raja.

Miro

Aké to náhody.

7. marca zomrel pri havárii presne tohoto typu helikoptéry šéf, majiteľ francúzskeho koncernu Dassault (ikona francúzskeho priemyslu) - Oliver Dassault.
Vina ?
Dovolil si podpísať dohodu s Huawei o vybudovaní cloudovej siete pre celý koncern. Tento databázový systém spája aplikácie pre letecké simulátory pre stíhačky, systém riadenia obchodu a starostlivosti o zakazníkov. Od r. 2018 beží celá infraštruktúra Dassaultu na serveroch Huawei. Firmy rokovali pritom o dalšom rozvoji spolupráce. Predpokladá sa že aj vo vojenskej oblasti.

O dvadsať dní zomiera český miliardár ktorého aktivity sú zamerané najmä ruský a čínsky trh. Zomiera pri havárii toho istého typu vrtuľníka.
Vina ?
Kellner chcel budovať 5G sieť pre svoj telekom biznis CETIN (O2) na technologiach Huawei. Po zásahu ambasády nakoniec ustúpil. Naoko. Začal pripravovať predaj firmy cez burzu.(priamo to nešlo, kvoli možnemu zásahu ambasády) Hádajte kto mal byť kupec. Ano, Huawei.
Nato Kellner zomiera.

Nie, anglosionistická hydra na náhody sa nespolieha....