Piata kolóna sa hrnie "domov"

Štyridsaťtisíc židov sa prostredníctvom akéhosi predsedu rady Krymského fóra ochrany ústavných práv občanov Leonida Grača obrátilo na prezidenta Ruskej federácie, aby im bezodkladne udelil ruské občianstvo a umožnil im "návrat domov" na Krym. Sú vraj vysoko vzdelaní - samý dochtor a inžynýr - a Krym ich, podľa ich vlastných slov, potrebuje ako vzduch. Už údajne v Izraeli, kam zmizli hneď po rozpade ZSSR, vybudovali dostatočne kvitnúcu spoločnosť - ako môžeme byť svedkami, všakáno - a chcú sa teraz "vrátiť" tam, kam ich srdce tiahne a stať sa, opäť podľa ich vlastných slov, pyšnými občanmi Ruskej federácie, žijúcimi na Kryme.

Ak im Putin vyhovie, vraj sa to Ruskej federácii bohato vráti na hodnotných vzťahoch s paštátom bez hraníci Izrael a "bude to mať významnú medzinárodnú odozvu", čím je zrejme mienené spokojné pochrochtávanie z USA. Zároveň je tam temné vyvolené vrčanie, že ak nie... tiež to bude mať významnú medzinárodnú odozvu.

Pripomeňme si, že o Kryme židia tvrdia, že tam žili "už pred Kristom". Dôkazy si zaobstarávali rôzne, napríklad taký amatérsky archeológ Avram Finkovič vyrábal vlastnoručne nefalšované predkristovské nápisy na náhrobkoch. Za raných čias sionizmu miestni židia na Kryme prevádzkovali výcvikové tábory pre židovských teroristov, odchádzajúcich do Palestíny a zvlášť sa vyznamenali za čias boľševizácie v 20. rokoch. Vtedy na Krym, obývaný aj antikomunistickými Tatármi, Nemcami a Ukrajincami, navozil systém kvantá židoboľševikov z iných častí ZSSR, aby to tam ideologicky zrovnali a skolektivizovali. Zaujímavosťou je, že v ich kolektivizačnom úsilí im na Kryme pomáhala Americká židovská poľnohospodárska korporácia a celý ten kolektivizačný cirkus na Kryme financoval americký žid Julius Rosenwald.

Po rozpade ZSSR si krymskí židia rýchlo uplatnili "právo na návrat" do paštátu bez hraníc Izrael a nechali Krym napospas zlým časom 90-tych rokov. Tak rýchlo sa pratali okupovať Palestínu, že odkopli všetko minulé. Odrazu, v roku 2015, si spomenuli, že sú vlastne Rusmi a Krymčanmi, že Rusko vždy milovali a hynú túžbou po svojej krymskej vlasti.

Zvláštne je, že manažéri zahusťovania židovského obyvateľstva v paštáte bez hraníci Izrael (typu Nátan Šaranský) odrazu nad potenciáonym úbytkom 40 000 židoduší nenariekajú.

Čím to len bude.

 
JKPT

"vlastencoch", byť Vladimírom Vladimírovičom, bol by som очень, очень осторожным !!!...

Náhodný okoloidúci

Pobavilo ma, že píšu Vladimírovi Vladimírovičovi do Moskvy a nie Petrovi Oleksijovičovi do Kyjeva. Žeby nerešpektovali postoj "medzinárodného spoločenstva" vedeného Pindostanom ku krymskej otázke? :D

Buheh

postoj "medzinárodného spoločenstva", tak by mohli rovno napísať Pindosovi Obamovičovi do bieleho Baracku.

Norman

Hehe, no, občas sa aj gumám zeleným podarí dať dobrý vtip :-)

Ema

...keď dvojité izraelsko-ukrajinské občianstvo všetci majú. Len im je, čo sa Krymu týče, na chamajdu teraz.
I tak sa im po ruskom pasporte zacnelo. Podľa toho,čo píšu, každý večer soplia od clivoty do vankúša.
Je to fakt banda lacných cirkusantov.

Truhlík

Videl som súčasný dokumentárny ruský film o Stalinovi a Kryme. Na Stalina bol medzi vojnami robený medzinárodný aj domáci tlak aby uvoľnil Krym pre židovský štát. Stalin od toho ale ustúpil a (na srandu králikom) vytvoril Židovskú autonómnu oblasť na Amure so stolicou Birobidžan. Dodnes tam tá ŽAO existuje. Po vojne tam bolo 30.000 židov dnes len 2.000. Čo by tam aj robili na Sibíri. Ale Krym to je iné kafe. Chazarské reminiscencie. Len keby ich knieža Svjatoslav nepobil.
Putin sľúbil podporu pri návrate každému kto bol deportovaný za Stalina z Krymu. V rámci Ruskej federácie. Putin anexiou Krymu (rusky - návratom domov) zrejme narušil cudzie ďalekosiahlejšie plány.

Ema

Kto kontroluje Krym, kontroluje celé Čierne more.
Preto sú Anglosionisti zúriaci.

Truhlík

Lenže bol plán A vytvoriť židovský štát na Kryme a keď to Stalin nepripustil tak až potom nastúpil plán B v Palestíne. A to je o svetovláde, nielen o anglosionistickej šachovnici a políčku o ovládaní Čierneho mora.

Norman

Je nepochybné, že Palestína bol plán A od konca 19. storočia.
Ale prognózy neboli najlepšie a mnohí v tomto smere skeptickí ruskí židia dávali prednosť predstavám o zemi na východe Európy, aj celý Soviet Sojuz mohol byť chápaný ako taký sionistický projekt, ale v každom prípade sa medzi vojnami projekt Krym zdal východoeurópskym židom (a tých bolo najviac) realistickejší a lepší, ako drbanie sa medzi Arabov.
A tak to Stalin s Krymom musel formálne zatrhnúť.
Aškenázov či Chazarov či čo to boli zač bolo treba prinútiť k odchodu do Palestíny, bez ich milionových počtov by žiaden Izrael nebol schopný vzniknúť. A tak im dal Stalin na výber - buď Palestína, alebo sibírsky Byrobidžan (alebo stalinské čistky), ale na Kryme si holúbkovia bahniť nebudete.

herostratos

Nie, že mohol, realizácia marxizmu aj bola pokusom o diktatúru judaizmu (len bez okatých odkazov na jeho rasisticko-fašistickú doktrínu).
S možnosťou "stalin" čistiek ti nesedia ani len roky. Je ti dnes kopec kníh s názvami "Hitler - zakladateľ Izraela", niektoré su pomerne čitateľné, fakt môžem doporučiť... hoci to už dnes nie je vôbec žiadne tabu.

A pokiaľ ide o samotný článok od Emy. To už vážne nebude dňa, aby sme o tej chamradi nepočuli?! Je mnoho spôsobov obrany voči parazitovi. Ale uznaj, parazit ťa vopred upozorní, že ťa ide infikovať. No a ty sa mu vyserieš aj s jeho hláseniami na hlavu. Odignoruj žida a možno ho trafí šľak. Ešteže Rusi zdravý rozum nestratili ...

Nikam sa nejede a je verím, že ani nepojede! http://tass.ru/en/russia/806888

Norman

Prirodzene, knižky ohovárajúce Hitlera nikdy ani tabu neboli.
Čo sa týka rokov stalinských čistiek, tak tie boli zaručene pred vznikom Izraela, čiže roky sedia.

Je rovnako prirodzené, že práve ľudia ako ty nechcú nič o židoch a sionistoch počuť. Prečo asi? Reči o tom, že ak zavreš oči pred nepriatelom, tak on zmizne, sú na úrovni 5 ročného decka. A prečo asi súčasná Mokva robí rovnkú chybu vyhýbania sa pravde, a ako to s ňou, ak tak bude pokračovať, môže dopadnúť? Veď aj v tebou linknutom článku sa nehovorí, že 40 000 Izraelcov nedostane to Ruské občianstvo. Nedostali ho zatiaľ. A ak aj ho nedostanú, podivné je už to, že Izraelci to považujú za vceľku reálne, že s nimi bude Moskva takto spolupracovať. Asi vedia, prečo.

Buheh

Wikipédia: "Anexia je jednostranné pripojenie štátu alebo jeho časti k inému štátu pomocou politického alebo vojenského nátlaku."

Jetotak: "Anexia je násilné a jednostranné pripojenie cudzieho územia (patriaceho inému štátu) k vlastnému štátu."

Dajte už pokoj s týmto cudzím termitom. Krym bol keď, tak anektovaný v roku 1954 – politicky, proti vôli obyvateľstva ho pripojili niekam inam, než patril. Vlani to nemalo s anexiou nič spoločné: tí ľudia sa v referende rozhodli sami pre nezávislosť od Ukrajiny a následne požiadali o pripojenie k Rusku.

Norman

Keď sa v roku 1919 robili nové hranice z brucha a podľa zájmov zločincov, mafiánov, sektárov - tak bol všeto ok. Keď sa neskôr museli tieto hranice korigovať, všteky prasce kvičali o zločinnosti zmeny hraníc.

Podobne, keď sa v roku 1991 robili nové hranice podľa vnútorných predpisov prehnitej komunistickej ríše - tak bolo vraj všetko v poriadku. Dnes, keď kvôli tejto svojvoľnosti dochádza k napätiam a vojnám, tak tie isté svine, čo to takto zlepili, kvičia o nemennosti "historických hraníc".

A tešia sa, že z toho bude nový svetový konflikt.

baloo

Málokedy počuť takúto vetu od Slováka.

Norman

Určite aj ten bol robený horúcou škuľavou ihlou.
Ale zas to spomínam ako historickú vec, tieto veci sa predsa ešte raz pretriasli počas 2. Vojny - bolo by rozumné tu zas niečo posúvať?

Truhlík

Samozrejme mala byť hranica viac na juh s Ostrihomom, Matrou a Miškovcom. Plus enkláva okolo Békešskej Čaby a Slovenského Komlóšu.

sandro

Pri hladani zdroja pre clanok som narazil na toto : http://www.willtheblogger.com/post/24061738385/ultra-orthodox-jewish-ral... :))) Predstava. ze ty a Norman by ste sa ocitli niekde v strede ma pobavila. Normalne vas oboch rad citam, ale tu si dovolim oponovat, kedze mam osobnu skusenost so zidmi odtial. Naozaj existuju ludia, ktori svoje zidovstvo nejak neriesia. Naozaj odisli preto lebo nemali vela inych moznosti. Tam boli pre kazdeho iba zidmi, teraz v Izr su pre kazdeho iba ''rusi''. A co je zaujimave, oni sa Rusmi naozaj citia. Dufam, ze to neznie ako z pravdalaskarskeho frazeologickeho slovnika, ale proste to tak je. Nezovseobecnujem, poznam ich len zopar a jeden z nich je moja zena. Ta je teraz pre zmenu vystavena mojmu stredoslovenskemu nacionalizmu s obrazom Tisa na stene, ktory mal moj dedo zaveseny na stene tiez, pocas minuleho rezimu:) Zivot nie je jednoduchy a nie vzdy plati zid=sionista.

Norman

To je v poriadku, že tí ľudia to tak "naozaj cítia", že sa naozaj chcú vrátiť do Ruska. Ale vidno, že niekto to podporuje aj ako určité politikum.
Ono, národnosť ani štátne občianstvo nie sú maličkosť. Človek si nemôže jeden deň obliecť jedno a druhý deň druhé, prípadne mať v skrini 5 rôznych a meniť ich podľa počasia. Politického počasia. V tomto mam jednoznyčný postoj - žiadne dvojité občianstva, žiadne povolovania "návratov". Raz odišli, sú cudzinci. Za chyby sa platí.

Čo sa týka tvojej ženy a tejto dôležitej témy - tu nik ani náhodou nedáva rovnítko žid=sionista. A nie kvôli politickej korektnosti či obavami pred zákonnou mocou (tá hrozí beztak len pri holokauste). Sionisti sú beztak často nežidia a aj židia sú často nežidia (či už kultúrne alebo geneticky). A mnohí nežidia sú často židia (či už kultúrne alebo politicky - a nemyslím to ako nadávku, proste sú takí :).
Vedie sa masívna kampaň a zákonmi chránené klamstvá o zločinoch belochov voči židom a podobne. Motívom je naháňať židom strach, vytvárať u belochov výčitky svedomi a a vytvárať u belochov zábrany, aby sa nechceli zapojiť či len podporiť belošké hnutia, pretože, prirodzene, nechcú nikomu nič zlé. A to je riadne zákerné a riadna psychologická zábrana na to, aby beloši nepodporovali vlastné politikum.

ps. V tom kotli ortodoxných židov by som nemal najmenší problém. Za prvé by som sa pridal k ich brojeniu proti internetu :), za druhé ortodoxní sú (často?) proti sionizmu a Izraelu, teda proti spojeniu judaizmus a primitívna politika napodobňujúca imperiálne štáty. Takže by som ich ani príliš ukecávať nemusel - ale ak, aj tak by som ich ukecal:)

sandro

za starych casov by som ti dal K+.
Len jedna technicka. Krymcania z Ruska v 90tych rokoch neodisli, odisli z Ukrajiny. Odtialto(SR) sa ale asi nikto nikde vracat nebude(a ani utekat, aj ked smer maticka Rus bude v blizkej dobe velmi aktualna alternativna)..Za dvojite obcianstva ja som, v specifickych pripadoch. Npr. nehodlam akceptovat idiotske a zlocinne rozdelenie silneho Ceskoslovenska.

Ema

"Tam boli pre každého len židmi".
Kde tam? V Rusku? A to KTO povedal? Rus?
Čakám na odpoveď.

Ema

Tak si aj bez nej povedzme, že naši majstri bonmotov, ktorí sa tak radi vyhraňujú voči celému svetu starou známou, ale stále spoľahlivo fungujúcou hrou na obete všetkých a všetkého - a tí z Ruska na obete Rusov a Ruska zvlášť - si prvú polovicu toho bonmotu vymysleli.

Nie Rusi pripomínajú židom, ktorí tam žijú, že sú židia. Presne naopak. Ako všade. To nie Rusi robia rebríčky židovských boháčov či intelektuálov v Rusku. Robia ich židia - aby dali najavo svoje pohŕdanie Rusmi. Nakoniec, z ich dielne (ruská Nudelmanová, aka Nulandová a spol) sú aj globálne stereotypy šírené mainstream médiami - tie o večne ožraných polodementných slovanských mužikoch. A z tohto židovského pohŕdania Rusmi potom vyrastá ich ochota vysrať sa na Rusov a Rusko, keď sú v problémoch, a odísť na lepšie. Prípadne sa spojiť s ich nepriateľmi a ešte im riadne podkúriť.

Tí, čo odišli z Krymu - je egál, že ho vtedy okupovala Ukrajina - do Izraela, dali svojím odchodom najavo, že im na Kryme nezáleží. Bodka. Keby to bolo na mne, aj to ukrajinské občianstvo im odnímem. Rozhodli sa - a za rozhodnutie musí KAŽDÝ znášať zodpovednosť. Aj tí, čo majú pocit, že tento svet vznikol pre nich a môžu si tu ako sopľavý nevychovaný pankhart robiť, čo sa im len zachce.

sandro

Hovoril som najma o vychodnej Ukrajine a Krymskej oblasti. Skutocnost je taka, ze velmi vela terajsich zidov odtial vie iba po Rusky a Putina vnimaju ako svojho prezidenta. Lojalita k Rusku je samozrejme slabsia ako u Slovanskeho obyvatelstva, ale nie zanedbatelna. Primarny je pocit vlastneho pohodlia a prospechu(to specialne u zien nie je ale nic vynimocne:) sorry:) ), avsak cit pre spravodlivost a objektivny pohlad na udalosti je prekvapivo vysoky. Ked sa vsak pozrieme na Slovakov, tak to casto nie je inak. Slov Zid je npr. v Doneckej oblasti brane tak negativne, ze sa pri komunikacii s nimi nemoze ani vyslovit, berie sa to doslova ako nadavka. To som spociatku nevedel a tak som trochu nechapal ich reakcie:) Tolko moje kratke hodnotenie na zaklade osobnych skusenosti. Samozrejme, tvoj prispevok je skor globalny pohlad, moj sa tyka obycajnej jednoduchej vrstvy ludi, ktori svoje zidovstvo proste neriesia.

baloo

Isto to bolo aj v SME, ale keďže to nečítam pre istotu sem dám link:
http://ua.korrespondent.net/ukraine/3542723-u-lvovi-proishov-antysemitsk...

"Valtsman - Porošenko, Kogan - Turčinov, Kličko - Etinzon, Grojszman, Kapiteljman - Timošenko, Bakaj - Jacenjuk, Ťahnibok - Frotzman
Židovské bratstvo rozpredá Ukrajinu!"

Míting bol ohlásený a povolený, nekonali sa žiadne výtržnosti.

(Len to povedali nahlas a kupodivu sa to dostalo aj do správ)

nové