Africká matematika

UPOZORNENIE: tento článok je tak politicky nekorektný, že aj sám autor sa od neho dištancuje :D

 

Nie, nejdem sa venovať matematickým čarom okolo egyptských pyramíd, to nechám Erichovi a jeho fanúšikom. Zameriam sa na niečo iné, a to je matematika africkej populácie.

 

Takže predstavte si afrického muža a africkú ženu, oboch v plodnom veku. Písať o používaní akéhokoľvek druhu antikoncepcie nemá v súvislosti a africkou populáciou zmysel, takže je jasné, že čo styk, to potomok. Ja viem, tehotenstvo trvá 9 mesiacov. Ale ak napíšem, že takýto pár je schopný priviesť na svet 10 detí, je to celkom realistický odhad. A keďže pomer dievčat a chlapcov je celosvetovo približne 1:1, tak z tých 10 potomkov bude 5 chlapcov a 5 dievčat. Akékoľvek prípadné odchýlky, ktoré liberálna propaganda vyhlasuje za ďalšie pohlavia, africká poverčivosť bleskurýchlo odstráni. A vďaka výdobytkom modernej medicíny a sociálnej a potravinovej pomoci z Európy všetky deti prežijú.

A teraz si predstavte aj druhý takýto pár. Tiež africký muž a africká žena v plodnom veku, tiež 10 detí, 5 chlapcov a 5 dievčat.

Potomkovia týchto dvoch párov dospejú do plodného veku, dajú sa dokopy a tiež začnú plodiť potomkov. 10 chlap/c/ov sa spojí s 10 dievčatami (ženami), každý z týchto 10 párov privedie na svet 10 detí (5 chlapcov, 5 dievčat), tak ako ich rodičia.

Aký je výsledok? Štyria starí rodičia budú mať 100 vnúčat! 50 chlapcov a 50 dievčat.

 

Pokračujeme.

Predstavte si ďalších štyroch afrických starých rodičov, ktorí majú 100 vnúčat. Ich vnúčatá sa dajú dokopy s vnúčatami tých predchádzajúcich štyroch starých rodičov. Vznikne 100 párov a každý pár splodí 10 detí - 5 chlapcov a 5 dievčat.

Výsledok? 8 prastarých rodičov bude mať 1000 pravnúčat!!!

 

Ja viem, že tento výpočet sa niekomu môže zdať "pritiahnutý za vlasy", obrazne povedané, ale prax jasne dokazuje, že v Afrike to funguje práve takto. Spomeňte si na správy o Afričanke, ktorá vo veku 38 rokov mala 37 detí a neplánovala prestať.

 

Zhrnutie:

Vážení, TOTO je pravá príčina, prečo sa v Afrike tak prudko mení klíma, prečo sa tam toľko územia mení na neobývateľnú vybývanú púšť, prečo sa v Afrike bez prestania bojuje, prečo si tam ľudia v takom rozsahu navzájom idú po krku. Od tejto prvotnej príčiny sa odvíjajú všetky ostatné problémy Afriky.

Ľubov

ale je tu ešte jedna vec,jedna otázka,prečo .
Prečo s tým príroda niečo nerobí...tomu nerozumiem.No,možno urobí ....alebo aj nie.Všetci poznáme film Planéta opíc.

https://www.infovojna.sk/article/video-vyvrazdovani-a-ignorovani-pribeh-...

Toto je len prvá časť rozhovoru slovenského novinára s juhoafrickým belochom.Prosím,pozrite si to.

Norman

Toto je asi najdôležitejší problém,
a je fascinujúce vidieť, že ľudstvo si s tým nevie poradiť, ba ani o tom nehovorí.

Ako si predstavujú ti mlčiaci, že sa to vyrieši?

Luko

Byť mladý, pomenoval problém celkom výstižne a lepšie, než dnešní kmeti:
https://jurnecka.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=520968