Beštia Behemot ukazuje svoju pravú tvár: žiadna pomoc pre normálnych ľudí

Nad vodami sa vznáša duch nekonečného dlhu USA. Toto monštrum potrebuje byď vypustené na obete -  na Európu, Rusko, Čínu a ostatné krajiny sveta. Je to jeden z dôvodov nastávajúceho kolapsu.

Ak by si niekto myslel, že problémy s nedostatkom energií bude režim riešiť nejako solidárne, veľmi sa mýlil. Korporátny svet, ten tisíchlavý šupinatý behemot, sa začína prebúdzať a revať, že on nikomu nič nedaruje. 

Jedna z papulí behemota, Medzinárodný menový fond - MMF, vyzýva vlády európskych štátov, aby prešli od nejakých prípadných celoplošných podporných opatrení k cielenej, teda omedzenej pomoci len tým, kde to bude už naozaj nevyhnutné. Doteraz sa pomáhalo - či hovorilo, že sa bude pomáhať - veľkodušne. Behemot to musí zaraziť, pretože špinavý plaz tu nie je pre žrádlo, ale žrádlo pre beštiu. 

MMF priamo vyzval európske štáty, aby prenášali stúpajúce ceny energií na spotrebiteľov. Dôvod? Podporia tak „šetrenie energiou“, ako aj prechod na zelenšie energie.

Aby sa nepovedalo, The Financial Times vraj dodáva, že Európa by však zároveň nemala zabúdať na ochranu chudobnejších domácností. V pomeroch ako na Slovensku je to 90 % domácností.

Ešte raz:

Vlády jednotlivých európskych štátov, ktoré sa dnes pokúšajú ochrániť domácnosti pred rastúcimi nákladmi (na energie) pomocou cenovej regulácie, znižovania daní a dotáciami, „by mali umožniť, aby sa zvýšené náklady na energie preniesli na koncových užívateľov, a tým ich podnietili do šetrenia energiami a odklonu od fosílnych palív“, napísala v blogu námestníčka riaditeľa MMF pre európske záležitosti Oya Celasunová.

Tá síce zároveň dodala, že jednotlivé európske štáty by v prvom rade nemali zabúdať na zavádzanie opatrení, ktorých cieľom by bola podpora domácností s nízkymi príjmami, ktoré prudký nárast cien energií pociťujú najviac - ale to je len prázdna fráza, nič také sa diať nebude.

Spotrebiteľské ceny energií v eurozóne stúpli medziročne o takmer 40 percent (elektrina o 400 %), čo je dôsledok prudkého nárastu cien energií na svetových trhoch, ku ktorému došlo - ah, máme vinníka, po obskočení Ferda Mravca Broukom Truhlíkom. Oh, nie, žartujem, samozrejme nie, na vine je - ruská "invázia" na Ukrajinu. Tá za všetko môže.

A tak Menový fond vyzáva štáty, aby nepodporovali spotrebiteľov, ale držali obyvateľstvo v biede - iba tak dosiahnu, že nebudú mať za čo kupovať si energie. Bravo, totálny kapitalistický blahobyt dosiahnutý. Toto prekonáva aj Rumunsko za vlády Caucesca na konci socialistického úpadku. 

 

zdroj Trend

0
Truhlík

To bolo 1971 keď arabské štáty vyhlásili ropné embargo na (západnú) Európu.
Rusi vtedy postavili plynové a ropné rúry do Európy a lacnými a spoľahlivými dodávkami energií umožnili 50 rokov rastu a blahobytu.
Potom tá vyjebaná fašistická eurokomisia prijala 3. energetický balíček a ukončila Európe budúcnosť. To by ma fakt zaujímalo, kto mal taký vyjebaný nápad nakupovať plyn od burzových špekulantov a nie od Rusov na základe dlhodobých kontraktov priviazaných na cenu ropy.
To tak v skratke. VTEDY sme vyhlásili vojnu Rusku. Toto tu teraz sú následky. Spolu aj s tým zeleným šialenstvom. Rusi sa už NIKDY nevrátia na európsky trh. Tam v juhovýchodnej Ázii sú miliardy hladných krkov čakajúcich na ruské energie.
Neni boľševický eurokomisár energetiky nejaký Šefčovič ?

nové