Čo má NAKA na Fica a Kaliňáka? Nič

DenníkN je ústrednou hlasnou trúbou boja proti demokracii na Slovensku, a tak sa pozrime, čo dnes napísal v článku "Čo má NAKA na Fica s Kaliňákom". Preberme tu a okomentujme všetko, čo v článku je, aby ste ho mali k dispozícii, bez vynechávania. Postupne okomentujem svojimi osobnými myšlienkami, zareagujúc na to, čo príde, bez nejakej snahy o skreslenie. Nesnažiac sa suplovať právnikov a vyvracať obvinenia, ale zistiť, čo sa vlastne deje a z čoho obviňujú politickú opozíciu.

 

Bývalý vysoký funkcionár finančnej správy Daniel Čech priznáva, že pripravoval informácie o Kiskovi a Matovičovi, ktoré neskôr na tlačovkách používal Fico

Hneď tu je podstata. Možno nejaký Čech spracovával veci, ktoré nespadali do jeho právomoci. Alebo spadali? Očividne k nim mal prístup, a teda právomoci. Takže kde je problém?

Že neskôr zistil, že Fico na tlačovke povedal všeobecne známu pravdu, že Zem je gulatá? A pretože Čech tiež vedel, že je guľatá, a podľa toho usudzuje, že to od neho Fico odpísal? 

Mafián Rajecký zasa vypovedá, že dostal za úlohu rozposlať informácie o Kiskovej firme KTAG médiám a urgoval ho Bödör s tým, že Kaliňák je nervózny.

Mafián? Odkedy je niekdo vopred takto označovaný? Mafián? Ten človek musel zabiť aspoň desať ľudí, nie?

Robert Fico a Robert Kaliňák podľa polície ovládali zločineckú skupinu, cez ktorú sa snažili likvidovať politických oponentov prostredníctvom diskreditačných kampaní a zneužívali na to políciu a finančnú správu. Postupne vybudovali štruktúry, ktoré síce navonok vykazovali známky riadnej činnosti štátu, no ich jediným cieľom bolo udržať sa pri moci.

Takže Fico vybudoval štruktúry, ktoré "navonok vykazovali známky riadnej činnosti štátu". Navonok? A vnútri bolo čo? Bystrý vyšetrovateľ zistil, že snahou politických aktivít politickej strany je moc? To je zločin? Demokracia je zločin?
 
Vyšetrovatelia NAKA to píšu v uznesení o obvinení bývalého premiéra a ministra vnútra, ktoré má Denník N k dispozícii.
 
Takže Čurilovci to píšu ... 
A DenníkN to má zas k dispozícii. Ako prvý.  
 
O fungovaní tejto skupiny sa polícii podarilo získať informácie z výpovedí bývalého šéfa Kriminálneho úradu finančnej správy Ľudovíta Makóa či šéfa finančnej jednotky NAKA Bernarda Slobodníka.

Aha, ďalšie známe mená. Zavretie a zničenie hlavnej politickej strany na podnet dvoch-troch explicitných zločincov. Naozaj sa proamerická politická skupina na Slovensku zbláznila?

K obvineniu Fica a Kaliňáka prispel ešte aj ďalší spolupracujúci obvinený – bývalý šéf finančnej správy František Imrecze. Aj on mal byť v čele zločineckej skupiny, no obvinenie má odložené, a to práve preto, že s políciou významne spolupracuje pri vyšetrovaní prípadu.

Čiže obyčajný bordel na colnej správe, a aby si zachránil kožu, je ochotný kydať politicky správnym smerom.

Okrem doteraz známych výpovedí proti ľuďom zo Smeru vypovedali aj ďalší svedkovia – bývalý generálny riaditeľ daňovej a colnej sekcie finančnej správy Daniel Čech a človek blízky podsvetiu Tomáš Rajecký.

Všetci tí svedkovia  sú blízki podsvetiu, alebo spáchali (korupčný) zločin.
 
Vyšetrovatelia pri obvinení vychádzajú aj z Threemy Mariana Kočnera a tvrdia, že Fico a Kaliňák mali prakticky neobmedzený prístup k iným členom skupiny a mali v nej mať slovo a rozhodujúcu právomoc.

Znova ten voľný text "threma", ktorý bol mesiace vypracovávaný, teda doplňaný či upravovaný, agentom Tóthom.

V uznesení sa spomína aj množstvo mediálnych výstupov, ktorým Fico spochybňoval v posledných dvoch rokoch trestné stíhanie jemu blízkych ľudí, vyšetrovatelia však zdôrazňujú, že tieto podklady „nemajú v žiadnom prípade trestnoprávnu relevanciu a ani sa mu nekladú za vinu“.
 
Jeho obhajca David Lindtner pritom v stredu upriamil pozornosť novinárov práve na tieto pasáže – ako keby tie boli základom Ficovho obvinenia.
 
Tak sú prejavy Fica v obžalovacom spise ako "dôkazy", alebo nie? Tieto veci dokazujú, že obvinenie bolo spísané narýchlo, v zlosti, ako reakcia na vyšetrovanie kisku a podobne?
 
Kto bol nad Bödörom a Gašparom.
Vyšetrovatelia v uznesení píšu o tom, že svedectvá Imreczeho či aj Čecha a Rajeckého pomohli odhaliť vyššie poschodie zločineckej skupiny, ktorú obvinili v rámci akcie Očistec začiatkom novembra 2020.
Doteraz označovali za jej vrchol nitrianskeho oligarchu Norberta Bödöra a policajného exprezidenta Tibora Gašpara. Oboch obvinila NAKA aj v stredu v rámci akcie Súmrak, ktorá zasiahla aj Fica s Kaliňákom.
Z uznesenia o obvinení vyplýva, že podkladom pre ich obvinenie sa stalo práve vyšetrovanie kauzy Očistec, ktorá sa týkala pôsobenia zločineckej skupiny v polícii.
Úlohy a pokyny mali pritom zadávať aj Fico s Kaliňákom.
 
Pokyny podľa obvinenia smerovali najmä k diskreditácii politických protivníkov. Obvinenie Fica s Kaliňákom sa týka najmä diskreditácie lídra OĽaNO Igora Matoviča a exprezidenta Andreja Kisku. Dôkazy k týmto prípadom poskytli vyšetrovateľom práve nové svedectvá Čecha a Rajeckého.
 
Práca politickej strany a poukazovanie na konkrétne zločiny Matoviča a Kisku je v obvinení označované ako "diskreditácia politický protivníkov". Práca proti oponentom je v demokracii už zakázaná? A čo je potom dlhoročná vulgárna snaha zdiskreditovať Smer a Fica?

A hoci tejto zločineckej skupine nemali byť podľa vyšetrovateľov cudzie ani metódy nezákonného sledovania novinárov a iných osôb, podľa uznesenia neexistuje priamy dôkaz o tom, že na to dávali priame pokyny Fico a Kaliňák.
 
Aha, čiže ČISTÝ VÝMYSEL.
 
Za lustrácie obvinení nie sú, i keď z doterajšieho dokazovania je podľa NAKA zrejmé, že sa diali v prospech Smeru.
 
V prospech čoho a koho? Ako sa deje lustrácia "v prospech niekoho?". 
 
Čech: Dostával som lístočky s požiadavkami, Imrecze hovoril, že aj od Fica.

Aha, takže niekto niečo hovoril, že to je je príkaz od Fica. Príkaz zhora. Samozrejme, sám pápež poslal lístočky, dobre že nie Trump alebo Putin.

Významná pre obvinenie je výpoveď Daniela Čecha, bývalého generálneho riaditeľa daňovej a colnej sekcie finančnej správy.
Bývalý vysoko postavený funkcionár finančnej správy vypovedal o tom, ako ho Imrecze v roku 2012 oslovil, či by nešiel robiť šéfa daňovej a colnej sekcie. Keď súhlasil, musel ho odobriť vtedajší minister financií Peter Kažimír, pretože Imrecze bol Kaliňákov človek, čo Kažimír neniesol dobre a chcel vraj každého Imreczeho nominanta osobne schváliť.
Čech vypovedal, že po zhruba roku sa s Imreczem skamarátili a on sa mu začal čoraz viac zdôverovať. Hovoril mu o stretnutiach, ktoré mával a odovzdával mu lístočky s rôznymi požiadavkami.
Mali to byť požiadavky o pomoc pre ľudí z jeho okolia, nadriadených. Takto Imrecze vraj spomenul žiadosti od vtedajšieho poslanca Mosta-Híd a neskôr ministra spravodlivosti Gábora Gála či poslanca Smeru Mariana Záhumenského, ale aj od podnikateľa z pozadia Smeru Miroslava Výboha.
 
To sa už naozaj podobá na výpoveď prichyteného korupčníka, ktorý vypovedá, že počul hlasy zhora, a preto musel brať peniaze. Vlastne, aké "požiadavky" to Čech plnil? 
 
 
Jedna z požiadaviek sa týkala obchodu s leteckými náhradnými dielmi. „Tu ho Imrecze žiadal, s tým, že má požiadavku priamo od Roberta Fica, aby sa stretol s majiteľom tejto spoločnosti a pomohol mu v jeho problémoch s daňovým úradom,“ píše sa v uznesení. „S týmto pánom sa následne stretol a zistil, že sa jedná o podvod s DPH pri nákupe náhradných dielov, kedy táto spoločnosť nevedela vydokumentovať spôsob nadobudnutia týchto náhradných dielov.
 
Podnikateľ podľa Čecha niekoľkokrát povedal, že je priamo od Fica.
 
Jasné. Keď to tu anonymný podnikateľ povedal, že "je priamo od Fica", tak je to samozrejme pravda a Fico je krstný otec v pozadí. Kto by neveril?
Znova sa pýtam - je slovenská intelektuálna vrstva takto debilná, že toto akceptuje čo len minútu vo verejnom priestore?
 
Čech mu však povedal, že tento problém sa vyriešiť nedá.
Daniel Čech tiež podľa uznesenia hovoril o údajnej žiadosti Imreczeho, aby mu dodával zoznamy subjektov vybraných na daňovú kontrolu, ktoré nosí podnikateľovi blízkemu Smeru Jozefovi Brhelovi. „Zoznamy mu vždy vytlačil a dával mu ich v zalepenej obálke,“ konštatujú vyšetrovatelia.
 
Zneužívanie orgánov na šikanu vybraných podnikateľov? Och, koľká hrôza a aké neobvyklé, to určite predtým nejestvovalo, to vymyslel až Fico a sám spisoval všetky možné zoznamy.
  
Potom už chceli „náboje“ na Kisku a Matoviča
Požiadavky na Čecha sa stupňovali – a to najmä pred voľbami, či už prezidentskými alebo parlamentnými, kedy boli v Smere nervózni z prezidenta Andreja Kisku a neskôr z opozičného politika Igora Matoviča.
 
Prečo by boli nervózni? Smer objavil verejné tajomstvo, že dvaja politici, Kiska a Matovič, sú daňoví podvodníci a zločinci a snažil sa to zverejniť a zločincov potrestať. Toto je zločin?

Podľa Čecha prišli požiadavky na diskreditačné informácie. „Oni to však nevolali diskreditačnou kampaňou, vždy mu bolo povedané, že potrebujú náboje,“ uvádza sa v uznesení.
Čech vypovedal, že Imrecze od neho žiadal analýzu databáz, ktoré mala finančná správa k dispozícii. Informácie z nich mali súvisieť s Kiskom. Neskôr aj s vydavateľstvom, o ktorom Imrecze hovoril ako o náboženských fanatikoch. Čech nevedel, pre koho Imrecze tieto informácie žiadal, no keď o nich neskôr rozprával Fico na tlačovej besede, došlo mu, od koho zadanie prišlo.
 
A to isté sa týkalo aj Matoviča. Imrecze požiadal Čecha, či mu neurobí analýzu účtovníctva. Nikomu inému vraj nedôveroval, a preto oslovil jeho.
Čech hovorí, že keď prišiel za Imreczem, na stole boli štyri šanóny o Matovičovej firme RegionPress – dostal úlohu spracovať to „mediálne zaujímavo“, čo znamenalo, že mal používať expresívne slová, ako podvodník. Na základe analýzy Imreczemu povedal, že nie je dôvod pokračovať vo vyšetrovaní Matoviča, a to kvôli premlčaniu.
 
A? Aha, niekto prekračoval svoje právomoci, pri pokuse chytiť veľkého daňového podvodníka. Fico a Kaliňák by mali dostať vyznamenanie Biela vrana.
 
Čech vypovedal, že vtedajší šéf daňových kriminalistov Ľudovít Makó mu hovoril, že aj on dostal rovnaké zadanie.
Ani v tomto prípade nevie bývalý funkcionár finančnej správy o tom, kto o túto službu Imreczeho požiadal. Z tlačoviek Fica mu však bolo zrejmé, že podklady smerovali k predsedovi Smeru.
 
Ako sa zisťuje, že informácia, ktorá bola možno priam verejným tajomstvom, smeruje k Ficovi? 
 
Cez Tomáša a na pokyn Fica
Imrecze vypovedal, že Čechom vypracovanú analýzu k Matovičovi odovzdal osobne vtedajšiemu hovorcovi Erikovi Tomášovi priamo v jeho kancelárii na Úrade vlády.
Podľa uznesenia sa následne mali v trojici stretnúť Fico, Tomáš a Imrecze. Niekdajší hovorca premiéra, dnes poslanec Hlasu, údajne na stretnutí informoval Fica o výsledkoch analýzy a aj o
možnostiach jej využitia. Cieľ bol jasný – diskreditácia Matoviča.
 
Politická diskreditácia hej - ale na základe pravdivých FAKTOV.
 
Erik Tomáš ešte vlani v lete tvrdil, že žiadnu analýzu od Imreczeho nežiadal. „Robert Fico ani túto tému vo volebnej kampani v roku 2016 nekomunikoval. Matovičove nadhodnotenie nákladov pri prevádzkovaní služobného vozidla sa totiž stalo témou až v roku 2017, teda rok po voľbách, pričom ju otvorili samotné médiá,“ povedal pre aktuality.sk. 
 
Sľúbené miesto ministra pre Imreczeho a nelegálne peniaze navyše
Keď sa tieto diskreditačné požiadavky kopili, Čech sa o tom bavil s Imreczem a tvrdí, že kritizoval Smer za zapojenie finančnej správy do predvolebného boja. Imrecze však podľa neho nemienil prestať, mal vraj sľúbené miesto ministra financií, pretože s Kažimírom sa počítalo ako s guvernérom Národnej banky Slovenska. Imrecze ponúkal Čechovi miesto šéfa daniarov.
K postom mali prísť po voľbách v roku 2016, no nič z toho nebolo. Imrecze sa nestal ministrom a Čech musel odísť z finančnej správy.
 
Takže naši svedkovia konkrétne nedostali predpokladané fleky, a z toho zrejme pramení aj ich nenávistná výpoveď o tom, pre koho vraj svoje prečiny páchali. 
 
Vysoké funkcie mali podľa uznesenia zabezpečiť lojálnosť členov celej zločineckej skupiny. Mali dobré platy, no okrem toho „bola lojálnosť členov zabezpečená aj tým spôsobom, že okrem legálneho príjmu z funkcie im bol vyplácaný aj iný, násobne väčší príjem zo súkromných zdrojov osôb blízkych skupine z podnikateľských kruhov“, píše sa v uznesení.
Typickým príkladom majú byť Imrecze aj Makó, ktorí už vypovedali o fungovaní celej štruktúry.
 
Verím, že v colnej správe kolujú peniaze-úplatky. Makó je zločinec, sám sa priznal, všetko o tom svedčí. Toto celé je ale ten najnaivnejší spôsob pokúsiť sa v podstate bežnú korupciu v colnom či daňovom priestore hodiť priamo na premiera štátu. Niečo absurdné, rovnajúce sa blbosti Matoviča. 
 
O Kaliňákovi vypovedá človek z podsvetia
Zatiaľ čo pri obvinení Fica vychádzala NAKA aj z výpovede Čecha, pre obvinenie Kaliňáka bolo kľúčovým svedectvo Tomáša Rajeckého.
Z tejto výpovede vyšetrovatelia usudzujú, že je „jedným z najvýznamnejších dôkazov svedčiacich jednak pre konštatáciu podozrenia z vedúcej úlohy Roberta Kaliňáka a Norberta Bödöra v zločineckej skupine, spôsob jej fungovania, prepojenie politiky na podnikateľské prostredie a získavanie neférových výhod v politickom boji za účelom presadzovania záujmov skupiny“.
 
Rajecký vypovedal, že mal za úlohu zabezpečiť zverejnenie údajov daňového tajomstva spoločnosti KTAG exprezidenta Kisku. Tvrdí, že ho o to požiadal „Noro“, čiže Bödör, pričom on to zariadil cez známeho.
Rozposlanie informácií o Kiskovej firme KTAG na novinárske emaily podľa uznesenia meškalo, pretože Rajeckého človek mal technické problémy. Bödör ho vraj v tom čase urgoval a vysvetľoval to tým, že Kaliňák je nervózny.
 
Na jeseň 2017 napokon prišli do novinárskych emailov z anonymnej emailovej adresy viaceré dokumenty týkajúce sa Kiskovej firmy KTAG, napríklad aj celý protokol z daňovej kontroly firmy.
Rajeckého výpoveď podľa policajného uznesenia „preukazuje celú postupnosť, ako sa chránené informácie mali dostať od osôb Tibor Gašpar a Norbert Bödör k médiám, aj účel a profit členov skupiny z tohto konania, čím sa preukazuje aj motivácia vedúcich členov skupiny pre takéto konanie v rámci získavania neférových výhod v politickom boji, úspech v ktorom bol základným predpokladom udržania činnosti skupiny, a to aj za cenu páchania trestnej činnosti“.
 
Ešte raz: "chránené informácie" sú dôkazy o zločinoch Kisku?  To je naozaj na Bielu vranu pre všetkých, čo v tomto zločine Kisku posúvali informácie na verejnosť. 
 
Tomáš Rajecký mal v minulosti blízko k piťovcom aj k Marianovi Kočnerovi; spoločne s konkurzným právnikom Zoroslavom Kollárom čelí obvineniu z korupcie a ilegálnej výroby a distribúcie cigariet.
Rajeckého vlani v lete zadržali na úteku v Španielsku, v decembri ho priviezli na Slovensko vládnym špeciálom. V Španielsku mal pri sebe falošné doklady.
Tomáš Rajecký je známy aj z fotografií s dnešným predsedom parlamentu a Sme rodina Borisom Kollárom z Kuby, na ktorých sú aj s Jurajom Ondrejčákom známym ako Piťo. Fotky sa objavili po voľbách 2016, Kollár z ich rozposlania médiám upodozrieval Kočnera.

Podsvetie, cigarety, Kollár. Toto nemá so Smerom nič spoločné.
 
Stretnutia v hoteli Zlatý kľúčik, aj na Úrade vlády
V uznesení sa píše o sérii stretnutí o akcii proti Kiskovi.
Napríklad na prelome jari a leta 2017 v rodinnom dome v Nitrianskych Hrnčiarovciach požiadali Bödör a Gašpar o informácie šéfa daňových kriminalistov Makóa. „Už pri tomto stretnutí mal obvinený Tibor Gašpar k dispozícii nejaké podklady z trestných konaní týchto vecí, a to na základe žiadosti od Roberta Fica, ktorý mal s Andrejom Kiskom osobné aj politické spory,“ píše sa o stretnutí v uznesení.
 
Makó vypovedal, že následne získané materiály o Kiskovom podnikaní odovzdal Bödörovi a Gašparovi v hoteli Zlatý kľúčik v Nitre. Bödör ich následne mal dať Rajeckému a ten zariadil, aby ich dostali médiá.
 
Odovzdávanie informácii médiam ako "zločin zločineckej skupiny"? No, Lipšic by sa mal obávať.
 
Uznesenie vyšetrovateľov tiež opisuje údajnú schôdzku na Úrade vlády, o ktorej vypovedali Imrecze aj Makó, na ktorej vraj od nich Fico žiadal informácie o daňových deliktoch Kiskovej spoločnosti KTAG. O tejto schôdzke vieme už od leta 2021 z výpovede Imreczeho.
 
Nevieme nič. Vieme len o kecoch nejakého podvodníka.
 
„Následne krátko po tomto stretnutí sa uskutočnilo druhé stretnutie na Úrade vlády, ktoré opäť inicioval obvinený Robert Kaliňák, a ktorého sa zúčastnili okrem neho aj obvinený Robert Fico, obvinený Tibor Gašpar, obvinený Norbert Bödör a František Imrecze, na ktorom si dohadovali ďalšie kroky smerom k diskreditácii Andreja Kisku na základe už získaných údajov daňového tajomstva,“ píše sa v uznesení.

Fico v stredu tvrdil, že na Úrade vlády nikdy takáto schôdzka nebola.
 
Zato keď niekto, obvinený a tlačený k múru povie, že schôdzka bola, treba veriť jemu.
 
Dôkazy podľa vyšetrovateľov vychádzajú z vysokej miery vierohodnosti vypočutých osôb a aj zo zistení z komunikácie cez aplikáciu Threema z mobilu Mariana Kočnera.
„Medzi osobami Marian Kočner a obvineným Norbertom Bödörom dochádza k rozoberaniu týchto záležitosti, oslovovaniu obvineného Roberta Fica titulom šéf, a je z nej zrejmé, že ide o uzavreté a konšpiratívnym spôsobom fungujúce spoločenstvo ľudí páchajúce protispoločenskú činnosť,“ píše sa v uznesení.
 
Podľa uznesenia z doteraz zabezpečených dôkazov vyplýva, že veľká časť aktivít skupiny okrem finančného zisku mala byť zameraná na „upevnenie moci strany Smer a jej zvýhodnenie v politickom boji mimo právom dovoleného rámca, a to prostriedkami, ku ktorým by sa bez využitia činnosti súkolia zločineckej skupiny nemohli v poctivom politickom súboji v žiadnom prípade dostať“.
 
Podľa uznesenia mali Fico a Kaliňák prakticky neobmedzený prístup k iným členom skupiny a mali v nej mať slovo a rozhodujúcu právomoc.
 
Čo to znamená "neobmedzený prístup"? Mali na nich telefón a dovolili si im kedykoľvek zavolať? No to je naozaj zločin, založenie zločinneckej skupiny. 
 
Malo ísť o nezákonné lustrácie, sledovanie, nezákonné získavanie iných chránených údajov a predpokladom, aby táto „symbióza“ mohla pretrvávať, bolo nastavenie nominácií vo vysokých funkciách ako akási ochrana.
 
Dosadzovali si svojich ľudí
Predstavitelia štátu v tomto systéme nemali fungovať obvyklým a regulárny spôsobom. Polícia to vysvetľuje napríklad tým, ako sa stal šéfom Kriminálneho úradu finančnej správy (KÚFS) Ľudovít Makó.
Presadiť ho mal podľa výpovedí oligarcha z pozadia Smeru Norbert Bödör, čo vraj okrem výpovedí dokazuje aj „vzťahová prepojenosť medzi obvinenými Robertom Ficom a Robertom Kaliňákom a osobou otca obvineného Norberta Bödöra“ z nahrávok z poľovníckej chaty.

"Vzťahová prepojenosť" ? 
Nelegálna nahrávka z chaty, ktorú všetci poznáme a vieme, že v nej nič mimoriadne nie je?
Ktorá je navyše ilegálna.

Fico s Kaliňákom mali podľa uznesenia na vysoké štátne funkcie „z pozície politickej moci, vopred pripraveným, dohodnutým a naplánovaným spôsobom“ dosadiť spolu s Bödörom minimálne Tibora Gašpara, Ľudovíta Makóa, či Bernarda Slobodníka. Kaliňák zároveň ovplyvnil Petra Kažimíra ako ministra financií, aby za šéfa finančnej správy dosadil lojálneho Františka Imreczeho, čo vopred odsúhlasil FicoKaliňák a Bödör.
 
Kryli skupinu aj seba
„Cieľom obvinených Roberta Fica, Roberta Kaliňáka a ďalších členov predmetnej zločineckej skupiny bolo okrem iného utajenie samotnej existencie zločineckej skupiny, ako aj utajenie páchania samotnej trestnej činnosti jej členmi, pričom niektorí jej členovia sú už toho času z konkrétnych trestných činov obžalovaní, prípadne odsúdení,“ píše sa v dokumente.
 
Ďalším ich cieľom tiež bolo utajenie spáchania vlastných trestných činov a to, „okrem iného aj zneužívania právomoci verejného činiteľa a ohrozenia obchodného, bankového, poštového, telekomunikačného a daňového tajomstva“. Z toho sú Fico a Kaliňák tiež obvinení.
Cieľom ich konania malo byť podľa uznesenie zabezpečenie si osobných výhod ako aj výhod v politickom súboji pre Smer v rámci politického súboja použitím „nedovolených prostriedkov a metód slúžiacich k získaniu informácií, ktoré diskreditujú politických oponentov“. Cieľom teda údajne bolo upevnenie a predĺženie politického vplyvu a Smeru a to by zároveň umožnilo ďalšie fungovanie tejto zločineckej skupiny.
Členmi skupiny vo funkciách mal byť minimálne policajný prezident Tibor Gašpar, riaditeľ národnej protikorupčnej jednotky NAKA Róbert Krajmer, funkcionár NAKA Marián Zetocha, riaditeľa NAKA Peter Hraško a ďalší ľudia z NAKA Bernard Slobodník, Pavol Vorobjov, Milan Mihálik, Vladimír Bisták či niekdajší šéf kriminálky finančnej správy Ľudoví Makó a prezident finančnej správy František Imrecze „ktorí páchali trestnú činnosť aj mimo záujmov obvinených Roberta Fica a Roberta Kaliňáka“.

--------------------
To je všetko z DenníkaN.

Nie som nijako spojený so Smerom. Nikdy som z nich nemal žiaden osobný prospech, ak nerátam všeobecný politický prospech občana republiky.
Ale toto, čo sa tu pácha, je jednoducho naozaj útok na slobodu národa, na úplne základy demokracie.
Ak necháme potopiť Smer, Fica, Kaliňáka, Paru - zajtra potopia kohokoľvek z vás. Kohokoľvek z občanov Slovenska.
Toto je také svinstvo, že by malo vyvolať okamžité masové demonštrácie, odstúpenie ministrov vnútra, spravodlivosti, celej vlády a okamžite nové voľby
 
Žiaľ, slovenskú úbohosť vidíme na každom kroku znova a znova. Slováci sa zaprisahali, že nebudú podporovať vojnu proti Rusku. Ale keď sa tak deje, nerobia nič. Slováci sa na námestiach a na webe zaprisahali, že nenechajú zavrieť predstaviteľov sociálnej demokracie, predstavitelov politickej opozície. Ale keď sa tak deje, nerobia nič. Nič nerobia občania, nič nerobia politické strany - okrem tých priamo zasiahnutých.
 
Obžaloba je slabá, hlúpa, neuveriteľná a nemôže prejsť. Ale aj tak je prekvapivé, ako málo je slovenská verejnosť schopná akcie, ako málo ich je aj Smer schopný zapojiť do prejavu aj na uliciach. Alebo nechce?
Pripomínam Smerákom, že roky kolaborovali so zahraničným režimom v nádeji, že im umožní život v systéme. Dnes vidia, že americký režim je jedovatý a oni sa ocitli na hrane, kde ľahko môžu padnúť do reálnej záhuby. Prečo napriek tomu stále s režimom kolaborujú. Prečo?
 
A kde sú reakcie ĽSNS a hnutia Republika? Myslia si, že to je vec Smeru, že sa to ich netýka? Kde je oficiálne stanovisku strany Republika? Nikde?  Veď koniec-koncov Republika nemá ani platformu, ktorá by oficiálne vyjadrovala ich názory. Nie, účet na facebooku je platforma pubertiakov, to nie je platforma vážnych štátotvorných strán.
 
 
Takže tak - aby sme vedeli, čo sa presne deje a kde sme.
 
 
0

nové