Etnické čistky v Arménsku

Je to jednoznačné - Arméni sú znova obeťou etnických čistiek. Nejakých 150 000 ich je práve teraz vyháňaných a vyhnaných z Karabachu, kde žili generácie. Nie sú zabíjaní, aspoň nie hromadne, ako sa to dialo pri genocíde Arménov pred sto rokmi, ale masové vysídlenie (podobné tomu v Sudetoch), je definované ako súčasť genocídy.

Státisíce ľudí, ako v Sudetoch najprv Česi a potom Nemci - vtedy celý svet vyskakoval, že nikdy viac - a dnes ani brvou nepohne, keď sa to deje. V masmédiách je to ututlávané a správy sú podávané štýlom, že sa vlastne nič nedeje. Etnická čistka po viacnásobnom vojenskom zásahu Azerbajdžanu voči Arménsku - to vytvára ďalší ťažký precedens, ktorý sa bude opakovať. Aj Rusko bude vyháňať menšiny, aj Izrael bude znova vyháňať Palestíncov, ale aj Európa bude vyháňať islamské etniká. Zničenie Náhorného Karabachu, akceptované medzinárodným spoločenstvom, je toho hlavným precedensom.

Ešte treba dodať, že sa tak deje po tom, ako sa Arménsko priklonilo k Západu a odklonilo od Ruska. Aj to niečo pripomína, a totiž Mníchov 1938, keď Západ naozaj podlo zradil ťažko proamerické Československo. Naozaj je tu jednotná logika - Západ má problém nahnať svojich žoldnierov bojovať za seba, nieto za iné krajiny, aj keď sú to spojenci. A preto platí, že ani Slovensko by nedostalo od Západu akúkoľvek podporu, nech by ho napadol ktokoľvek (napr. Maďarsko bude chcieť chrániť svojich krajanov), alebo nech by sa v ňom dialo čokoľvek (občianska vojna s tzv. Rómami či pribúdajúcimi islamistami alebo ozbrojenými ukrajinskými mafiami). Nik zo Západu nám potom nepomôže, to si buďte istí.

Celý takýto vývoj je daný aj tým, že po roku 1945 bolo uvalené tabu na otázku etnicity. Stanovila sa dogma, že sa hranice už nikdy v histórii nepohnú (absurdita podobná dogmám o plochosti Zeme), a zároveň aj to, že sa menšiny nesmú(!) v pokoji asimilovať do okolitej väčšiny - lebo to by bol nacizmus. Dokonca v USA je také rozpustenie oficiálne možné, ten známy uznávaný melting pot, ale tu v Európe to vraj nie je možné, asi by diabol vyletel z diery. Výsledky vidíme - vrátane vojen v bývalom Sovietskom zväze, ktorý bol pod vplyvom marxistického internacionalizmu abnormálne tolerantný voči svojim etnikám - teraz za tú naivitu tam ľudia platia vlastnými životmi.

Náhorný Karabach je proste začiatok jednej dramatickej a krvavej éry hýbania sa škatúl. Je to viac začiatok zemetrasenia, ako občianska vojna na Ukrajine.

slaven1

Arménsko je jasné. Tam je na čele miestny Naďo-šimečka, ktorý národné zaujmi predáva UK/USA (nehodiace sa preškrtnite). Už neviem ktoré z veľvyslanectiev nad ním momentálne drží kontrolu. Nie všetko anglicky hovoriace je USA. Arménsko má na čele miestneho Fica, ktorý kope za národné záujmy aj napriek podrážaniu nôh zo strany piatej kolóny (tá organizuje vojnu proti Arménom).

https://t.me/s/gevorgyankarine

[ "Перспектива, В. В. Пякин :подорвать Россию- подать сюда C0V1D и убрать топливо" ]
https://www.youtube.com/watch?v=CHJd0sEljQY
[ Валерий Викторович Пякин. Вопрос-Ответ от 25 сентября 2023 г. ]
https://www.youtube.com/watch?v=d35I6uKVwUY

Nič nové/zaujímavé. Nič zaujímavé rovnako ako situácia zo včera v Izraeli. Konštatovanie, kt. sa objavuje na mnou čítaných telegramoch zhrnul Steve Bannon: Kde bol MOSSAD, CIA, DIA, Izraelská obranná spravodajská agentúra?

https://t.me/s/MIrvMomente/27810

Už sú aj memká:

Meet the Ghost of Akbar, the man who orchestrated the daring paraglider attack that defeated the Iron Dome, all Israeli radar systems, the IDF, Mossad, the CIA and every border guard who had eyes and ears.

https://ifunny.co/picture/meet-the-ghost-of-akbar-the-man-who-orchestrat...

Niečo v štýle https://www.mojevideo.sk/video/10e18/9_11_vysvetlene_za_5_minut.html :D (kultové video)

Situácia s Izraelom prichádza vo chvíle, keď Západ na čele s USA "dostal na piču" od ruskej koalície na ukrajinskom fronte a "western officials pressure media on Ukraine’s battlefield failures – WaPo" takže treba "niečo" na prekričanie.

https://www.rt.com/news/584244-washington-post-western-officials-reporte...

Jozef Novak

Ako som niekde čítal správu, už ani tie genocídy niesú také, čo kedysi bývali. A tak sa o tom príliš zmienka v naších správach neobjavuje a keď, tak len v tom zmysle, že Arméni vlastne s radosťou a s úsmevom opúšťajú svoje domovy a odchádzajú za krajším životom kamsi doneznáma. Problém je tu ten, že Azeri si zaviazali všetkých, pánov demokratov jak v Európe, za velkou mlákou ako aj v Rusku. Ono je to taká obyčaj, ukazovať prstom na Rusov, že sa nepostarali o Kurdov, Arménov... Ako v tom vtipe o PočkajZajac-ovi keď nemal čiapku, to bolo zlé, keď čiapku mal, tak zas vyfasoval pretože ju mal. Čiže keď sa postarajú: "To je agresia!". Keď nie, tak: "Mnichov!". V prvom rade je to vláda v Arménsku, ktorá sa mala postarať o svojích spoluobčanov. Tak ako počas Mnichova sa stalo u nás, pomoc Rusov odmietli, keďže ich orientácia(možno aj sexuálna) je "západ". Oni sú Americkí Patrioti, tak ako sa hrdo označili aj tu na Slovensku moja neter aj s jej druhom. Manželmi teda niesú, také zpiatočníctvo neuznávajú. Občianstvo slovenské a rakúske, bytom prihlásení v Maďarsku. Či sú si ešte istí aspoň v tom že akého sú pohlavia, som sa radšej ani už viac nepýtal. Každopádne Rusi sú v poriadnych kramflekoch, skrz sanción odmietajú v Európe odoberať ich plyn a ropu, vraj tieto obchodné položky prúdia do Európy z Ruska naďalej pod označením "Ázerbajdžánská". Však my v Európe si za svoje európske hodnoty ochotne a radi priplatíme. Tým sú teda v týchto veciach velmi zviazaný a tak na Kaukaze so štátom ktorý s ním ani netvorí hranice príliš toho nezmôžu. Zvlášť keď riešia iné omnoho závažnejšie vlastné otázky na západných hraniciach Ruskej federácie.

slaven1

Izraelský premiér Netanjahu: "Každý bojovník Hamasu zomrie. Hamas je ISIS. Zničíme ich."

https://t.me/casusbellilive/133117

Presne tak, Hamas je rovnaká proxy armáda ako ISIS. Tento modus operandi je mimoriadne prezieravý. Toto memko je staré viac ako 10 rokov:

https://steemit.com/meme/@amit86/isis-in-syria

Israel knew of Hamas attack in advance – US Rep. Michael McCaul has told reporters:

https://www.rt.com/news/584687-israel-knew-attack-egypt/

Krvavé divadlo

https://nadhlad.com/comment/45730#comment-45730

nové