Genocída dnes

Genocída, to nie je zabíjanie.

Slovo genocída je odvodené od slova "gén", "genotyp" , ktoré znamená určitú štruktúru v populácii. Táto štruktúra  prežíva množením, a môže biť zničená, zabitá. Tomu sa hovorí genocída.

To, čo treba zdôrazniť a pripomínať je jednoduchý fakt, že v súčasnosti sa pácha genocída na indoeurópskej populácii.

Toto nemôže nik spochybniť a ak aj niekto nepozná fakty alebo ich nechce poznať, je to len jeho zvrátený ignorantský postoj. Treba im ale  pripomenúť, že spolúčasť na genocíde je nielen tvrdo trestateľná, ale aj nepremlčateľná. Každý, kto podporuje úpadok, zničenie nejakej ľudskej skupiny, kto podporuje zničenie jej kultúry a nahradenie inou, je zločinec dopúšťajúci sa smrteľného zločinu.

Toto je principiálna pravda a až druhoradé je to, že indoeurópska etnická skupina, ktorá je v súčasnosti terčom genocídneho útoku ako zvonku, tak aj zvnútra svojich vlastných štátov, je už dlhodobo zároveň ťahač celosvetového pokroku. Aby si  aj menej bystrí uvedomili, čo ten "pokrok" znamená, azda by bolo lepšie hovoriť o bohatstve, hospodárstve. Ak sa zničia Indoeurópania, ak sa zničí ich funkcionalita, svet upadne do biedy, akú si tí bastardi, píliaci si pod sebou konár, nevedia ani predstaviť. Azda už ani nie je veľa tých, ktorí veria, že Indoeurópanov by mohli nahradiť iné etnické skupiny. Stačí sa pozrieť do Indie, Latinskej Ameriky, o Afrike ani nehovoriac. Ale aj keby to tak bolo – stále platí, že indoeurópské národy boli a sú jedinečné a nemožno v žiadnom prípade ani najmenej tolerovať akékoľvek pokusy o ich vyhubenie. Bolo by to minimálne také niečo, ako tolerovať rozbíjanie historických sôch, rezanie klasických plátien alebo podpaľovanie architektonickej klasiky. Každý barbar, ktorý také niečo robí, povedzme si na rovinu, si zaslúži smrť. To je univerzálny zákon. Každý má možnosť si vybrať a ak mu osud nedopraje vybrať si správne, my mu nemôžeme pomôcť.

Ydna R haplogroupa 

Na tejto situácii nič nezmení ani to, že ohrozená populácia, často v skratke označovaná za "bielu", nie je dokonalá a azda nejako osudovo predurčená viesť svet. Tieto typy tvrdenia sa nám pokúšajú podsúvať naši nepriatelia, ale nemajú na to žiadne právo. Nie bieli sú nerváci, nenávidiaci všetko naokolo, ale práve Semiti, Ázijci a Afričania typicky ukazujú  tieto postoje.

 

Samozrejme, "biela populácia" nie je žiaden absolútny a večný vrchol – evolúcia skrýva mnohé tajomstvá, ktorých hĺbku tu nemá zmysel rozoberať. Indoeurópska populácia má určite svoje limity, má svoje špecifiká, má svoje slabosti – ale možno aj PRAVE PRETO  ju treba dvojnásobne chrániť, pretože je to jeden z najväčších prírodných pokladov sveta. Nebudem preháňať keď poviem, že je to prírodný fenomén dôležitejší, ako svetové ropné bohatstvo a unikátnejší, ako všetky prírodné parky. Okrem iného aj pre to, že po jej vykynožení by následne boli aj spomínané prírodné  parky vyklčované a zničené ako väčšina Afriky či Indie.

 

Zaujať akýkoľvek iný postoj, ako tento, značí nielen byť primitívom, nehodným úcty v modernej spoločnosti, ale aj bez príčiny uľahčovať život nezodpovedným a ľahostajným. Povedzte im, čo robia, povedzte im, čo stvárajú. Strpčite im ich slepý život. Ukážte im, z čoho sa naozaj skladá tá polievka, ktorou sa denne kŕmia a s ktorou sú vraj tak spokojní.  Neapelujte ale  na ich svedomie či dobrú vôľu, to nie je treba – upozornite ich len na to, že ničia samých seba. Nik im neposkytne záchranný čln, nik ich nebude dvakrát prosiť, aby sa zachránili.

Určite zažijete veľa zaujímavého.

 

 
N

Kedysi niekto urobil na známom webe preklad niekoľkých kapitol knihy Pochod Titanov Arthura Kempa, našla som aj veľa českých prekladov, ale nikdy nie všetko. Existuje niekde táto kniha, v češtine alebo slovenčine, vcelku?

Za prípadný odkaz vopred ďakujem. 

Norman

Asi ťažko existuje slovenský preklad, ináč by to Beo vedelo a nerobilo znova.

Pokračujú v tom vlastne? Asi už moc nie.

 

N

že tá kniha nebola vydaná v slovenčine, myslela som úplný preklad knihy na nejakých stránkach "s nadhľadom", na beu je niekoľko kapitol (po 18.-tu, potom už len sem-tam),natrafila som aj na českú stránku, kde to prekladali odzadu (od poslednej kapitoly), tiež tam nie je všetko. Ale v angličtine sa to dá dohľadať:)

Norman

a neprekladali to znova. V angličtine je to na webe, aj oni ti to určite pošlú, ak by si chcela doprekladať.)

Je to dobrý námet, ale nie je to najlepšie napísané, môj dojem.

Ema

má vyjsť čoskoro v ruštine.

Ale ako už bolo spomenuté, i lepšie sa napísať dalo.

Grigoriy

"...evolúcia skrýva mnohé tajomstvá, ktorých hĺbku tu nemá zmysel rozoberať ".

Ako by nemalo zmysel!? Kde inde, ked nie tu?

Ked Ti boli take tajomstva odhalene, nie je Tvojou povinnostou podelit sa o to aspon tu, medzi svojimi? Zmysel by to malo taky, ze by sa niekto od Teba konecne dozvedel nieco nove. Samozrejme, ze by si to musel podat v jednoduchej ludskej reci a nezachadzat do Tvojich obvyklych insitnych neoklasicko-ontologicko-postmodernych blabolov.

Chcel by som tiez (ako Tvoj ucenik) napomoct sireniu Tvojich velkych myslienok, ale nie je mi celkom jasne, ako ich uviest do realneho zivota.

Pises:

 " Zaujať akýkoľvek iný postoj, ako tento, značí nielen byť primitívom, nehodným úcty v modernej spoločnosti, ale aj bez príčiny uľahčovať život nezodpovedným a ľahostajným. Povedzte im, čo robia, povedzte im, čo stvárajú. Strpčite im ich slepý život. Ukážte im, z čoho sa naozaj skladá tá polievka, ktorou sa denne kŕmia a s ktorou sú vraj tak spokojní.  Neapelujte ale  na ich svedomie či dobrú vôľu, to nie je treba – upozornite ich len na to, že ničia samých seba. Nik im neposkytne záchranný čln, nik ich nebude dvakrát prosiť, aby sa zachránili."

Byt primitivom, to je naozaj to posledne, co by som chcel, a aj keby mi to osud a Prozretelnost pridelili, chcel by som to zatajit. Ulahcovat zivot nezodpovednym a lahostajnym, to je nieco, coho sa bojim este viac. Daj mi preto nejake naozaj prakticke rady, ako by som im ja mohol "strpcit ich slepy zivot".

Co povies, strpcilo by im zivot, keby som postaval na naroziach s velkym plagatom "Ste kurvy"? Alebo by bolo lepsie faxovat a e-mailovat nase posolstvo do ich pohodlnych uradov.

Najviac sa mi vsak paci to, ako planujes vydrbat s nimi, ked naozaj pride na lamanie chleba. Tie zachranne clny by sme im naozaj nemali poskytnut. A prosit sa im, to uz nebudeme vobec - mali nas pocuvat, kym este nebolo neskoro. Uz teraz sa tesim, ako po tej velkej katastrofe pristanu nase clny na Ararate, a zacneme vsetko odznovu - bez nich.   

 

Norman

ty radšej nič nerob a kľudne čakaj, OK?

 

Čo sa týka evolúcie, určite uznáš, že je to nie len téma ústredná, ale aj ťažká - takže rozoberať ju len tak mimochodom nie je možné. Musíš uznať, že môj postoj je na výsosť skromný a opatrný.) Ale - dúfajme, že ešte na to tu bude priestor a čas.

 

Čo sa týka môjich myšlienok - ak s nimi máš problém, vôbec ich šíriť nemusíš. Oni sú totiž založené na objektívnej skutočnosti - a tak, ako píšem v článku, ak niekomu nie sú súdené ...  Moje myšlienky boli vždy elitárske - a jedna z prvých poučení , ktoré Ti dám, je zbaviť sa tej zámernej fixácie, ktorú do hláv milionov, aj tvojej, vtlačili - že myšlienky sú zadarmo a že ich autori sú ešte radi, keď sa šíria.

Manipulácie, tie sa šíria, ale myšlienky - tie sa dávajú pomaly a opatrne a len tým, ktorí naozaj komunikujú.

Kvapka, po kvapke, a znova od začiatku.

Źial, len málo je takých vytrvalých, ako si ty, aby to vydržali. Si proste dobrý, len to nevzdávaj. Zas si nájdem čas dám ďalšie kvapky :)

 

 

N
Norman

ale nijako ma neupútala. Čo objavné by v nej malo byť?

Historia je jedno zamlčovanie za druhým, aktuálne je poltačovaná rola Indoeuropanov za posledné tisícročia.

Ale za tým sú ďalšie vrstvy, až po pochybný a neistý vznik tzv. homo sapiens sapens, čiže Cromagnonca. Samé novoveké mýty a mýty. Vznikol pred 50 000 rokmi v Afrike a už o pár tisíc rokov je ho najviac v Austrálii. Ako a prečo tak rýchlo sa šíril práve tým smerom? Vraj "pobrežná dialnica" .. :-) A to posledných  cca50 km mora prekonal asi už zotrvačnosťou :-)

DNA by mala vniesť vela svetla a odstrániť mnoho hlúpostí. Preto všetci stále tak váhajú ... ako by to nebolo zaujímavé :-)

 

Ema

Hlavne by sa ukázal "blízkovýchodný" pôvod chazaroidov s ich nakradnutou prímesou slovanstva a germánstva.

Len tak, z dlhej chvíle si pozri sprievodnú fotografiu. Židovské uebermenschiatko

http://www.haaretz.com/weekend/israel-independence-day-2012/in-hectic-tel-aviv-green-still-survives-1.426327

To neboli Nemci, kto bľabotal o rasovom ideáli blond + modré oči (videl niekto niekedy fotografiu nacistických top predstaviteľov, prípadne Hitlera? Veď boli škaredí ako čertova cicina, ako vy mohli takíto tárať o nordických vizuálnych znakoch).

To bol niekto iný. To bol niekto stepne počerný, ktorého išlo z plavovlasosti jebnúť od závisti a ako vidno na fotke, úspešne si ju ukradol a odvliekol do brloha. Brloha ukradnutého. Ako inak.

 

Každopopádne by si mohol každý, kto môže venovať pár eur na vedu, urobiť genografický test svojej DNA. Jednak sa možno dozvie niečo zaujímavé o sebe, ale hlavne podporí skúmanie skutočnej histórie rozšírením databázy.

N

ale v recenzii píšu:

„Príchod človeka z Afriky,“ píše Timura, „nemá oporu v poznatkovom materiáli.“ Sú to silné slová a nie je vylúčené, že stúpenci iných názorov o vzniku Indoeurópanov (Árijcov) sa proti tomu ohradia. 

 ...odmietol názory, podľa ktorých dnešný človek má pôvod v Afrike (v Etiópii a Tanzánii), odkiaľ sa vraj rozšíril do Eurázie, na Kaukaz, do Číny atď. Je presvedčený, že neandertálsky človek vznikal paralelne v rôznych lokalitách. 

 Každopádne sa ju chystám prečítať. Kto má typy na niečo dobré v tejto oblasti, sem s tým :)

 

 

 

 

Ema

možno tu by si mohla nájsť zaujímavosti, ktoré sú pre ľudí neovládajúcich jazyk obvykle nedostupné

http://rugiland.narod2.ru/evropeiskii_genofond/u_istokov_evropeiskoi_tsivilizatsii_kultura_vincha/

Ostatné je na linke Европейский генофонд

N

za linky, prvykrát som o kultúre vinča čítala na osel.cz, tuším aj v súvislosti so stretnutím historikov v Rusku (predpokladám, že len slovanských), je to dokonca aj na wiki (prešlo cenzúrou veďviemekoho), len v učebniciach nič...

Ema, mala by si začať písať nejaké dejepisy pre školopovinných  :) 

Ema

a to deti nudí.

Niečo za mňa už napísali iní, len nechápem ich cenovú politiku

http://www.amazon.com/Energy-Wealth-Nations-Understanding-Biophysical/dp/1441993975

Skoro sto USD za takú knihu - to by som zaváhala aj ja.

No a tu sú dve gebraucht dokonca za 115 vindier európskych. Keby niekto nevedel, čo s nimi.

http://www.amazon.de/Energy-Wealth-Nations-Understanding-Biophysical/dp/1441993975/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1336803884&sr=8-1

Dôležité knihy by mali byť za symbolický poplatok.