Hlas lidu

Mirek Cirnfus

Umřel mi strejda. Jmenoval se Milota a byl jsem na jeho pohřbu i na následném karu, kde jsem se po dlouhé době setkal s nejbližší rodinou. V kuřáckém koutku jsem zachytil několik vesmírných myšlenek.

Tak třeba rodina, všichni mají něco společného, tvář, gesta, hlas, oči, vlasy, chůzi atp., a většinou drží pohromadě, aspoň v kritických momentech. Každý z nich, z nás, umře na smrt a nic se na tom nedá změnit. Kostky jsou vrženy. Je to běh vesmíru. Zrovna takový běh vesmíru je i pomsta.

Můžete umřít v sauně, spadne na vás květináč, nebo se utopíte v řece, ale nepůjdete z pomsty zabíjet Finy, nebudete trávit ryby, či hubit zahrádkáře. To všechno je tu s námi, auta, vlaky, les kde umrznete, lešení ze kterého spadnete a to umření způsobem nám blízkým, patří k našemu životu. Je to riziko,patřící k našim poměrům. Rodíme se a umíráme jako rodiny, kmeny, komunity a tvoříme stát, který má své hranice. Někdo cizí nás napadne,chceme se bránit. Někdo cizí někoho z nás zabije, chceme se pomstít.

Ne tak ve spolku zvané Evropská Unie. Zmrdozkundozpýčozhovnospolku. Tam se dočkáme tak leda úsporné žárovky, zateplení v každém slova smyslu, solidarity, semknutí, lítosti, pochopení, ještě většího semknutí, cyklostezky a dotací pro každého kundu, který zaseje,nebo koupí krávu. Hlavně nebýt nepřátelský k afroarabské invazi zmrdů. Bránit se je xenofobie, pomstít se je rasismus a upozornit na to je extrémismus.

Flusnu na každého pračuráka z evropského, či našeho parlamentu, komise, nebo jak se ty zmrdoorganizace jmenují, který hlasuje pro přijímání muslimského odpadu do našeho státu. První teroristický útok na našem území musí znamenat smrt nějakého ústavního činitele a jeho rodiny, který je sem pozval, nebo to schvaloval, plus vyhlášení války muslozmrdům. Jako akt odplaty a pomsty.

Pomsta je krásná, rasismus je zdravý, xenofobie není strach, ale ostražitost.0
Vivo

To má byť ďalšia prísaha na Václavskom námestí? Tam ste prisahali vernosť

Hitlerovi : https://www.youtube.com/watch?v=ABcc5OHSwQM
Benešovi : http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10116288585-archiv-ct24/2124110582...
Zápotockému : http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10116288585-archiv-ct24/2124110582...
Havlovi : https://www.youtube.com/watch?v=_QK6KwqinKM
...atď.

Tento typ mantinelizmu je na Slovensku cudzí a môže mať iba veľmi marginálnu odozvu.

Norman

Nechcem hodnotiť teraz Čechov ako celok, ale ak aj máš pravdu, tak tento chlap je výnimka:-)
Nenazval by som autora hysterickým, poznám ho virtuálne už dlhšie, je kľudný a nemenný, hysterický budú onedlho mnohí iní.

Vôbec by som nepovedal, že je to mantinelizmus, ba ani to, že na Slovensku nemá šancu. A ja, popravde, dúfam, že bude mať presne takúto odozvu. Nemyslím tento článok tu (tu čítanosť až tak nenaberie, ale je na facebooku, tam má svoj priestor), ale ten implicitný pocit prítomný v milónoch, tak, ako v tomto chlapíkovi.
Ten pocit tu je a k tomu "mantinelizmu" dôjde.

Ľudia sú sice defétistickí a "ubití", ale tento rozšírený pocit stále neznamená neschopnosť konať. Ono sa to ľahko prepóluje - a ako to my síce žiaľ nemôžeme spustiť, tak to ani nik nemôže zastaviť.
Veď uvidíš.

Vivo

slniečkári-vítači boj o verejnú mienku prehrali. Každá politická strana, ktorá by súhlasila s kvótami, by spáchala politikcé harakiri.

Stojíme pred voľbami, župnými ale aj parlamentnými. Namiesto hysterických bojových výkrikov a rozvadenia sa, treba upevniť pozícii tých strán/kandidátov, o ktorých vieme že budú oponovať kvótam a to za každú cenu.

Nemal som informácie o tom, čo sa dialo v ĽS NS. Magát vyzerá dôvery hodný a jeho nasratosť má asi reálne dôvody. Ak je pravda to čo popisuje, tak Kotleba je sprostý vidlák ktorý rozbíja stranu. Keď zoberiem neustále útoky na SNS a Danka, tak naša "narodne orientovaná" politická scéna sa načisto zbláznila.

Som totálne zhnusený a už vôbec nie som istý, čo Kotleba nepreserie voľby župana BB. Ak sa tak stane, nech sa navyhovára a najprv nech sa pozrie na seba, ako si rozbil vlastnú stranu!

Ak vyhrá metrosexuál Niktoš Klus, tak to bude úplná katastrofa! Kotlebovci sa úplne rozvadia a preserú aj parlamentné voľby.

Preboha nech prestanú po sebe vybľakovať, čo im načisto jeblo?

Norman

Nemá ani zmyseľ sa nejako špeciálne zaoberať ĽSNS, lebo je to v reále len jedna zo strán. Má svoje špecifiká, jej existencia je prejavom tej energie, čo aj tento článok, ale nie je to jediná a už vôbec nie dokonalá cesta.

Nemyslím si, že by rozpory či čistky v ĽSNS boli až také nenormálne javy - ale pravdepodobne sú už príliš kontraproduktívne. Tento štýl politiky mal vrchol v pochode roku 2015 - odvtedy nedokázal rásť, preraziť bariéru. Dostal sa do parlamentu, ale tam mu došli sily, pretože bez strednej vrstvy a pri svojej uzavretosti na viac nemá. Tejto vrstve už nemá zmyseľ viac pomáhať, treba prisunúť ďalšiu level. Prirodzene, kiskoidov treba nechať, nech si na nich vybíjajú zuby.

Každý má nejakú rolu či zamestnanie, kotlebovci tiež nie sú len to, čo prezentujú, ale ich rola je už naozaj dosť ošuntelá, nezaujímavá. Ja som spokojný s tým, čo predviedli ... ale už nečakám viac, a už ma to osobne nebaví.

Čo sa týka volieb županov, myslím, že je to úplne jedno, ak LSNS prehrá. Ak vyhrá niekde, bude to výborne:) Oni vôbec lepšie pôsobia na tej regionálnej úrovni, tam robia aj kus dobrej práce, myslím.
.

Buheh

že by sa kotlebovci mali naoko pohádať, a rozdeliť na hardcore stranu a potom takú tú umiernenú, kde by vystrčili do popredia nejakú peknú babu. Dokopy by tak mali šancu nazbierať viac hlasov.

Žiaľ, toto asi nebude ten prípad...

Aman Againsttime

No, tieto rozpory v LSNS nie sú pre toho, kto sa dlhšie zaujíma o vývoj v strane, prekvapujúce.
O Kotlebovi je pomerne známe, že má veľké ego, nemá rád konkurenciu a nechce pustiť ku kormidlu nikoho lepšieho. Vyhovujú mi poslušní pritakávači a sluhovia. Bohužiaľ.

Magát naozaj nie je veľmi reprezentatívna značka, ale trochu ho poznám i z FB, a myslím, že charakterovo je to človek na správnom mieste, takže nemám dôvod mu neveriť. To, čo tvrdí zapadá celkom dobre do toho, čo som sa mohol o Kotlebovi dozvedieť od ľudí, kt. ho bližšie poznali.

Norman

ako hovoríš, nič nové, veď každý pozná delenie Pospolitosti. Ale opakujem, ja by som Kotlebovi ani nevyčítal, že kopne starých známych do zadku, veď nie sme malé deti, a každý, teda aj on, si môže vybrať, čo vedie prakticky k úspechu. Ale jeho politický profil je naozaj už príliš zafixovaný a prirodzene, nie najlepšie.

Samozrejme by som neradil, aby sa doplnil Buheheho slečinkou, ale naopak niekým ostrým, kto naozaj vie ako systému spôsobiť bolesť. Cesta nie je zmekčovanie a kolaborácia a lá Marion, Mirion a Merion, či ako sa všetky volajú, ale zakalené ostrie na húževnatej rúčke.
No ale to tak skoro tu, v královstve Pessburskom, naozaj asi nebude.

Vivo

Problém je v tom, že podobné maniere vraj panujú na župnom úrade. Boj o korýtka vnútri ĽS NS je ich vnútorný problém, ale pokiaľ sa rujú pri krmelci BB SK, tak je to problém ich voličov.

Nebudem posudzovať situáciu v BB SK, nežijem tam. Ale ak voliči NAPRIEK primitívnej negatívnej kamapni a Niktošom protikandidátom nezvolia Kotlebu, tak by to mal zabaliť, lebo sa mu strana rozsype. Za neúspech by mal niesť osobne následky!

Druhý problém je, aký to bude mať dopad na celoštátnej úrovni. Je zvykom národniarskej pravice, že najprv má prehnané očakávania a tie keď sa nesplnia, začnú sa ruvať ako hladné psy a je na nich žalostný pohľad. Videli sme to v SNS, teraz sa to deje vo Francii s FN.

Norman

Ani ja sa nezaujímam o župné pomery v BB a pravdu povediac, sú mi dosť ľahostajné. Ale určite nebudem veriť našim pravdivým médiam, keď povedia, že sa tam ruvú o korýtka. Kto, upratovačky a SBS?
Zato verím, že Kotleba ušetril - a poviem ti jedno :
Nič tak nedokáže uviesť ekonomistov do zúrivosti ako šetriaci prístup. Z toho doslovne šalejú a zúria.
A šetrenie Kotleba v BB ako tak dokázal.

Ja nevidím ani dôvod, prečo by mal v BB znova kandidovať, keď je v parlamente, a keďže v strane nemá overených ľudí, ľudí naučených na tento deformovaný súčasný cirkus, tak nie je ani moc múdre snažiť sa kandidovať do ostatných žúp za županov. Do mestských rád a lokálnych parlamentov ano, povedzme. Ale načo do župy, ak tam má byť župan v podstate bez väčšiny. To je nevďačná situácia.
A že by to bola škoda a rôzny Klusovci či mankovci by "rozkradli" ďalej kus republiky? No, to už je jedno, najviac sa odovzdalo do zahraničia za Dzurindu a jeho kurvy Radičovej, teraz sa nie je treba obávať, že ešte nejaký fundament sa zrúti. Ľudí by som za poslancov ďalej pchal, kde to len ide - pretože poslancov môže robiť naozaj každé tupé hovädo a byť Kotlebom, just by som do tých mestských parlamentov dával tých najhrubokrkejších orangutanov.

Počúvam ale, že má dobré preferenice v BB, tak to chápem, že asi bude kandidovať. Ale ak prehrá - nebuď naivný, nič sa nestane. Prečo by mal odstupovať? Ty dokonca naznačuješ, že pre nejakú neschopnosť či neúspech by mal on či všeobecne politici odstupovať :-) Neblázni, tak to nikdy nebolo ani nebude, NIKDE na svete.

Hovorím, Kotleba stráca pre nás zaujímavosť, lebo je už sformovaný, ale to neznamená, že by mal zmiznúť zo scény. Naopak, je dobre tam, kde je, Nemal by sa pchať momentálne ďalej (Parkinsonov zákon), ale ani odstupovať či ustupovať. Mal by ich tam kopať do vajec čo najviac.
Ale to mu radiť netreba, to dobre vie aj sám :-)

Vivo

V predovolebnej kampani sa určite budú vyťahovať konkrétne čísla. Kotleba ak má argumenty, tak sa obháji. Má prístup ku konrétnym číslam, lebo je župan. Ak to nedokáže obhájiť, je sprostý vidlák a chýry JPP (nie z médií) čo občas ku mne zavejú sú pravdivé.

Ak sa mu rozsype ĽS NS a nemám dôvod neveriť Magátovi, popisujúcemu žalostné pomery vnútri strany, potom preserie voľby do parlametu a môže kopať do gulí akurát tú hrstku smútiacich pochlebovačov, čo mu ostanú verní.

Detto problém návrhu na rozpustenie ĽS NS. Ak nedokáže využiť tento proces na NS ako tribúnu pre propagáciu svojich názorov a kritiku systému tak, ako to urobili najprv Hitler po "Pivnom puči" v Mníchove a neskôr Dimitrov po požiari Reichstagu, tak naozaj je načase, aby nastúpila na scénu nová nacionálne orientovaná antisystémová politická strana.

Zatiaľ jeho reakcie sú trápne, uplakané.

Perličkou je návrh

http://dennik.hnonline.sk/slovensko/967961-politikom-z-rozpustenych-stra...

vo vzťahu ku komunistom, majúcim na svedomí viac obetí na životoch ako nacisti! Otvoria mu priestor na diskusiu na túto tému a ak ho nevyužije, je naozaj čas na odchod.

Norman

v pohode a za radom:

1. Čísla v politike nemajú váhu:-) Vieme, že ši štatistik, a profesionálna deformácia robí svoje:-) Spoločnosť, politika a popularita nie je o číslach. (súhlasím, že by mohla či mala byť, ale nie je)

2. Chýry JPP sú rovnaké, ako lžimédia:) A čo myslíš tým "sprostý vidlák"? To je prvotný povrchný dojem nejakých snobov, to môže klamať :-) Koho dnes nemožno značiť za "sprostého"? A označiť ľudového politika za "vidláka" - to je ozaj nepochopenie reality, ten tvoj JPP :-))

3. Toho Magáta sme nejako rôzne pochopil. Podľa mňa Magát nehovoril, že sa strana LSNS rozpadá. Naopak, Kotleba robí čistky a nech už sme sa napočúvali všetci, ako sú čistky zlé, kruté a vlastne oslabujú, je to LOŽ. Je to vlastne tá istá lož, ako v súčasnosti o spoločnosti, že "diverzita je sila". Je to LOŽ a v praxi je naopak JEDNOTA sila. Aj keď samozrejme žiadna krajnosť nie je dobrá.
Ergo, LSNS sa správa už ako dozretá strana. Profiluje sa:-) Správajú sa nefér napríklad aj voči Magátovi - ale to je preto, lebo systém na nich tlačí a oni nechcú medzi sebou ľudí, ktorí stavajú na provokovaní.

4. Návrh na rozpustenie LSNS nie je žiadna sranda a tvoj opakovaný postoj, že to "musí" Kotleba využiť, je prehnaný. Ten útok je zákerný a môže sa zhoršovať - ako každý boj, môže vyhrať jedna či druhá strana a nie je dopredu dané, ktorá. Pokus zakázať stranu tu už bol, úspešný. Ty stále predpokladáš, že žijeme v právnom štáte, kde fungujú voľby a preferencie, kde ľudia veria na demokraciu. Nič z toho nie je pravda. V Rakúsku, keď nemohli ináč, nepohodlného Haidera zavraždili, to isté v Nemecku prípad Moelleman ( https://en.wikipedia.org/wiki/J%C3%BCrgen_M%C3%B6llemann )

5. Hitler nemal z pobytu v base skoro nič (okrem toho, že si nabudúce už dal pozor a stratil ilúzie o demokracii (čo by si mal aj ty)), a Dimitrov mal zo súdu absolútne hovno (netreba veriť komunistickej propagande - ale aj podľa nej - čo mal Dimitrov z procesu? Popularitu? No to mu sakra pomohlo).
Nie nie, súdna despocia a perzekúcia nie sú žiadne gentleman prečiny a sudcovia, ktorí sa jej dopúšťajú, by mali byť za takéto vážne ničenie samého základu spoločnosti obesení. Áno, obesení. Následnou súdnou mocou.

6. Uplakané reakcie tu predvádzajú židia už 2 000 rokov a aj keď je to, ako píšeš, odporné a smiešne, aj tak to má svoju funkciu. Neviem, prečo by aj naša strana si nemohla sťažovať.

---
Last but not least - ten link na článok o návrhu, aby členovia rozpusteného subjektu nemohli byť ďalej politicky činní (už sme to tu aj včera spomínali), je zatiaľ najväčšia politická debilita, akú na Slovensku v novej demokratúra za 28 rokov kto pustil do diskurzu. Je to vlastne najväčšia politická debilata za posledných sto rokov - lebo aj keď predtým sa páchali politické zhovadilosti aj zločiny, bola to určitá logika doby a vplyv medzinárodných okolnosti. Toto tu je lokálne NOVUM bez príčiny, blbosť sama o sebe. No budeme sledovať, kto sa bude v tomto angažovať. V každom prípade platí - ak si to vyskúšajú na Kotlebovcoch, nezastvia sa a nakoniec táto revolúcia - lebo to by bola revolúcia - zožerie aj svojich tvorcov.

Nuž ale hovorili sme vám, že žijeme v TOTALITE, ale väčšina tomu nechcela veriť.
Nechcem byť zas moc čierny, je pekný deň, ale logika nepustí - pripomínam - budú nasledovať aj (justičné) vraždy.
Systém zahadzuje masku.
Mali sme pravdu.

Vivo

je politik, ktorý si nedokáže uvedomiť svoju reálnu silu a po dosadení do funkcie si užíva ten svoj "úrad" ako nejaký turecký bimbaši z románu Karla Maya.

Nie je čistka ako čistka. Ak aj Hitler urobil čistku, tak veľmi drastickú. "Nacht der langen Messer" bola tiež namierená proti radikálom, ale NSDAP neoslabila, iba jej upevnila zázemie, ktoré potrebovala na upevnenie mocenskej podpory v Nemecku.

Ak Magát má silnú podporu v ĽS NS a naozaj to bol on, čo bol najaktívnejší, tak potom táto "čistka" nie je o posilnení strany, ale o jej rozbití. Koho tým Kotleba získa do svojich radov, ako si zlepší svoje zázemie?

Politika nie je o vybľakovaní hesiel, ale aj o kalkulácii voličskej podpory. Možno sa mýlim, ale tie zvady, čo ty nazývaš eufemisticky "čistky" ĽS NS iba oslabujú. Malá jednotná prdi stranička, bezvýznamná a dobrá iba na opľúvanie nacionalistov vo všeobecnosti (aj tých čo s Kotlebom nič nemajú) by sa Ti páčila? Mne nie!

Bimbaši zneužívajúci svoj úrad nie je ľudový politik. Nakoniec voľby župana BB SK ukážu, čo bolo na tých JPP pravdivé.

Nebyť procesu po "Pivnom puči", Hitler by sa nedostal do médií. Tam vzbudil záujem verejnosti vo väčšom merítku. Dimitrov sa stal ikonou komunistov po spomenutom procese a to ako skončil je úplne iný problém.

Hrátky s mocou Ti môžu imponovať, ale tú moc musíš nejak uchopiť. Sprostý vidlák je hlupák bimbaši, ktorý sa nedokáže chopiť ponúknutej príležitosti. "Ľudovosť" nie je synonymom pre hlúposť.

Norman

ale pokiaľ viem, Magát nebol členom či blízkym LSNS a bol na kandidátke len kvôli voľbám. Jednota :) A po voľbách im je na nič.
nejde o to, čo by sa "mne páčilo" - už som povedal, je to ich predstava či možnosti, a sú pravdepodobne v súčasnej situácii efektívnejšie, ako nejaký "front ľudovej jednoty".
Čo sa týka čísiel či vyblakovania - to už nech si rozhodne každý sám - ale klasici sú za jedno, že v postojoch davu čísla nehľadaj. Iba ak by si chcel spočítať vlastné straty:)

Nuž, čo sa týka tých procesov, tvoj postoj zastáva asi aj Magát, že sa treba zviditeľniť - vynieslo mu to žaloby a to, že sa predsa radšej skrýva v zahraničí. Podobne to neprinieslo nič Stworovi či teraz bartošovi. Ja by som sa vyjadril takto: Každá taká podlá žaloba prinesie straty systému, občas aj ťažké - ale pre obeť perzekúcie to určite nie je nič príjemné a naozaj málokedy prospešné.

Čo sa týka Hitlera - vyššiu popularitu mu priniesol samotný puč, určite nie súd ani ten rok basy (pôvodne dostal 5 ). Puč bol zaujímavý - ale nakoniec bol rád, že ho prežil. Preto už žiaden ďalší nerobil, ale pohľadal si vplyvných kamarátov s peniazmi a kúpil si rádio. A film, a dokonca aj televíziu (to sa vie, že prvý verejný prenos televízie v histórii bol Hitlerov privítací prejav na Olympiáde 1936 ).
Pravda, ako pred Hitlerom tak aj teraz platí, že mocní naozaj nedokázali systém riadiť a ten sa rozpadal a tak hľadali nejakého obetného barana na špinavú prácu. Ten sa im takmer vždy vymkne z rúk a potom záleží len na profile danej osobnosti, ako to dopadne. Ech ech, čo sa týka inteligencie a ideálov sa predsa len Kotleba minulosti nedokáže vyrovnať, heh :-)

Norman

Ešte k tým hrátkam s mocou.
Nuž, hrátky s mocou imponujú mnohým ale naozaj len málokto má na to vôľu a odvahu, aby s ňou dokázal zdielať lože. V tomto by som sa nespoliehal na nejaké akademické znalosti či atribúty. Dosť robí prax a ak vynecháme mastodontov už zdochnutých (ako napr. Dzurinda, ktorý sa to aj tak NIKDY nenaučil) alebo ešte živývh (Fico, ktorý je tam jeden zo služobne najstarších ),
tak potom Kotleba má najviac reálnych skúseností s mocou. On ju totiž dobré pozná aj odspodu a odiaľ dobre vidno špinavé detaily fungovania tej starej babylonskej prostitútky. Takže Kotleba môže byť "sprostý vidlák", ak niekto chce, ale s mocou má na slovenské pomery už výnimočné skúsenosti. Možno lepšie, ako si sám uvedomuje či dúfa. Už je v švungu :-)

Vivo

"Kotleba má najviac reálnych skúseností s mocou."

Má akurát tak skúsenosť pojebaného slabšieho psa. V tom malom pašalíku, ktorý dostal pridelený od nasratých obyvateľov BB SK sa správa (podľa mojich informácií, ktoré nemusia byť pravdivé) ako turecký bimbaši. Má tam asi tak veľkú skusenosť s mocou, akú mal Mikuláš Dzurina - jej hranice boli príliš úzke. I keď uznávam, že Kotleba sa nikdy namusel cpať niekomu do zadku, ako to robil komsomolský poeta Mikuláš :
https://www.youtube.com/watch?v=AH_HYWCV8c0
jemu to evidetne ani nesmrdelo. Tomu sa hovorí obetovať sa pre národ! Tá jeho angličtina je na pomilovanie ... :-D