Odvolať ministra zdravotníctva - ale na truc tam nikoho nedať?

Tak teda Krajčí musel odísť - ale malé rozmaznané decko tam na truc nikoho nedalo. Je kríza, treba organizovať a rozhodovať závažné veci - ale Matovičovi to je jedno.

Občas sa stáva, keď musí odísť nejaký minister, že jeho post formálne preberie predseda vlády, de facto nejaký námestník. Ale to je možné v dobe kľudu, nejaké menej kritické ministerstvo. V tejto dobe krízy nedať okamžite na ministra zdravotníctva náhradu hraničí so zločinom zanedbania.

Formálne to bolo hodené ako druhé ministerstvo na Hegera - čiže ten to akože zvládne ľavou zadnou? Ale aj toto proforma menovanie ukazuje, ako je Matovič paranoiddný - ministerstvo musí zostať nielen  Oľanu, ale aj ich triumvirátu, nikomu inému. Úplne kalsický despotické správanie.

Prečo si za týždeň (toľko trvalo rozmýšlanie v kríze) nedokázal vybrať nového ministra, to  je naozaj otázka. Tak veľmi sa bojí, aby ten človek, čo bude mať prístup k dátam, bol kontrolovateľný? Môže odhaliť to, ako detinsky falšovali počty testov a výsledky plošného testovania? Môže odhaliť aj oveľa horšie veci? Ak je to tak, tak sa nového ministra tak skoro nedočkáme.

Táto vláda by mala celá odísť definitívne do politického pekla, a do reálnej basy. Tento stav, čo dosiahli proglobalistickí agenti Sulík a Remišová svojou kampaňou proti vakcíne z Ruska, ale spôsobil, že zdravotnícky chaos v krajine sa ešte znásobil. Politicky je odchod Krajčího lepšie ako nič, realisticky je to ale krok k horšiemu. Každý deň takéhoto stavu je absurdný.

 

 

nové