Palestínska demonštrácia po druhé

Palestínčania už asi usporiadali viac demonštrácií, ale toto je druhá, ku ktorej som sa náhodou priplietol. Dnes, o 16:00 na námestí SNP. Prišiel som žiaľ až ku koncu.

Neviem, kto to organizoval, ani kto tam všetko rečnil. Ľudí tam bolo tak okolo 50, maximálne stovka. A absolútna väčšina zrejme Palestínčania, možno pár iných moslimov.

Ten posledný rečník (mal by som ho poznať, ale nie som si istý) sa pokúšal osloviť Slovákov, vstúpiť im do svedomia. Aby sa nebáli, a aby nenechali svinstvá bez reakcie, aby aspoň hovorili nahlas, čo má byť povedané. Tak vyzýval ten chlapík, jasne, presne - a mal plne pravdu.

Žiaľ, kedže tam bolo málo Slovákov, nebude mať asi veľký dosah. Neviem, kde všade na webe bude záznam jeho výzvy, určite to nebude v prime time v RTVS (o iných TV ani nehovoriac). A tak Slovákom nik do svedomia nevstúpi. Žiaden Palestínec, ale žiaľ, ani žiaden Slovák.

Pritom táto vec nie je len o humanite, o zabíjaní detí a ničení nemocníc či kostolov. Je to o tom, že Palestínčania nie sú klasickí Arabi, ale výčnelok európskej mediteránnej civilizácie - takže útok na nich je naozaj útok na Európu.

 
 
 
slaven1

K statusu https://t.me/s/mimisramova/15608

"Juniori z Univerzity Komenského stoja pred úradom vlády. Protestujú proti preskúmaniu akreditácií troch nočníkov a jedného televízneho septiku. Vraj „útok na médiá je útokom na demokraciu“, „cenzúra nezastaví pravdu“ a tak ďalej a tak podobne. A zase Jano Füle, ktorého som mal inak vždy rád vďaka jeho nenapodobiteľnému humoru, aj keď nie vždy som s ním súhlasil, v podcaste Aktualít trepne, že alternatívne médiá sú „jed“. Chápem, dorast z katedry žurnalistiky nemusí s ohľadom na nedostatok skúseností, rozhľadu a vedomostí...."

Dnešných žumpalistov produkuje náš spoločensko-školsko-univerzitný systém. Učiteľský zbor do budúcich žumpalistov zakladá určité ideové prefabrikáty. Stoja za hovno.

Jozef Novak

Dany to spomenuté okomentoval slovami, že ludia z mejstrímu len dostali ochutnať svoju vlastnú medicínu.

nové