Schwarzenberg - dement brežnevovského typu

Po internetu kolují poslední týdny zvěsti, že český ministr zahraničí Karel Schwarzenberg nabídl český azyl statisícům židovských uprchlíků v případě, že vypukne válka na Blízkém východě. Dokonce prý pražský Strahov připadá v úvahu jako vhodný uprchlický tábor. Není potřeba spoléhat se na tyto nepotvrzené informace a „spiklenecké povídačky“ - Schwarzenbergovo konání a vystupování na Blízkém východě je beztak již několik let neúnosné a nedůstojné pro reprezentanta suverénního státu.

Během své nedávné návštěvy v Izraeli poskytl Schwarzenberg rozhovor listu Jerusalem Post, který knížete považuje za „jednoho z největších zastánců Izraele v Evropské unii". Podle listu patří Česká republika spolu s Holandskem a Itálií k zemím, které v Evropské unii podporují Izrael nejvíce. Politická reprezentace větší části zemí EU podle Schwarzenberga nedokáže chápat násilné vojenské akce Izraele, jako např. tu z přelomu let 2008 a 2009. Proč? „Evropané nezažili 70 let válku a nechápou užití síly. Stali se z nich velcí bojovníci na mír“, má pro to vysvětlení Schwarzenberg, aby vzápětí vyjmenoval čtyři příčiny toho, proč „Česko“ (rozuměj současná politická reprezentace České republiky) tolik podporuje Izrael.

schwarzenberg

Bylo by sice normální očekávat, že ministr zahraničí nějaké středoevropské země by vlastně vůbec měl odmítnout takhle položenou otázku novinářů a měl by se snažit obrátit dotaz úplně do jiné roviny, např. proč se Česko tolik angažuje na urovnání konfliktu mezi Židy a Palestinci nebo podobně. To by ovšem nesměl být onen jmenovaný český politik, který otevřeně hovoří o jednostranné podpoře politiky Izraele a nedokáže k tomu vyjmenovat ani věcné, aktuálně-politické racionální důvody (i když není důvod pochybovat, že své věcné důvody k tomu má, těm by ale veřejnost asi nerozuměla). Jaké jsou tedy ony "důvody" pro "českou" podporu Izraele? V první řadě to mají být přátelské historické vazby, které se datují už z dob prvního československého prezidenta Tomáše Garrigua Masaryka, zaníceného obhájce sionismu. Druhým důvodem má být podle Schwarzenberga „společný osud obou nevelkých zemí v ohrožení větších sousedů“, tudíž také ostřílený argument proizraelské lobby působící v ČR, která pohrdavým způsobem srovnává neposkytnutí nekritické podpory choutkám izraelské vlády se zbabělým „mnichovanstvím“. Třetím důvodem je prý reakce na sovětskou nadvládu Československa, řekl ministr, tedy něco jako hluboký český „antiruský komplex“, řečeno střízlivými slovy, ne slovy českého ministra (Motto: Děláme teď naschvál všechno naopak, než po nás chtěli Sověti.). Čtvrtý důvod české podpory Izraele pramení prý i z toho, že „součástí naší kultury je tolik lidí židovského původu" (vztažmo i na současný stav?), cituje závěrem Karla Schwarzenberga Jerusalem Post.

Mnoho Čechů stále ještě mylně považuje Schwarzenberga za „Rakušana, který umí lépe německy než česky“. Ve skutečnosti lidé v Rakousku podivínského českého ministra zahraničí vůbec neznají, jeho jméno se v rakouských sdělovacích prostředích objevuje pouze sporadicky a když už, tak spíše v negativním smyslu (usínání během zasedání), a naposledy o sobě Schwarzenberg nechal hlasitěji slyšet před pěti lety. (Je nepravděpodobné, že osoba jako Karel Schwarzenberg by v Rakousku měla šanci uchytit se ve významné politické funkci nebo být dokonce ministrem spolkové vlády.) Poté, co kníže označilo v roce 2007 rakouské kritiky využívání atomové energie doslova za blázny, reagoval mj. i tehdejší mluvčí FPÖ pro životní prostředí, Norbert Hofer nevlídně na adresu českého ministra zahraničí: „Četl jsem knihu „Moje cesta zpět do života“ od Theresy von Schwarzenberg, manželky ministra. Jako mluvčí FPÖ pro postižené jí vzdávám nejvyšší respekt. Po své těžké nehodě na lyžích i přes ochrnutí úspěšně bojovala o své zdraví. U jejího muže bohužel člověk získává ten dojem, že se sám počítá do oné kasty, která nebere žádný ohled na blaho občanů. Kdo chodí na veřejnost s takovými přihlouplými výroky, vystavuje se nebezpečí, že se deklaruje jako zdegenerovaný potomek šlechtického rodu. Tohoto osudu chci knížete ušetřit a proto jej žádám, aby se neodkladně omluvil.“ Možná tím krásně diplomaticky vyjádřil něco, co má na jazyku i kdejaký Čech.

Na rozdíl od českých poměrů je však jisté, že nejpozději po poskytnutí takového rozhovoru pro Jerusalem Post by rakouský ministr zahraničí byl na domácí půdě vystaven nebývalé kritice médií a opozice a musel by se pod tímto tlakem i zodpovídat (a to i ve vlastních řadách!), a patrně by to stálo i jeho post, protože takováto slova by byla považována za absolutní faux pas, za neprofesionální přístup a za znemožnení. Je k neuvěření, že Schwarzenbergovi toto otevřené a demonstrativní stranění v otázce blízkovýchodního konfliktu  v Česku bez nějakých otřesů vůbec prochází a že se proizraelská lobby v českých médiích může z těchto počinů ministra takto otevřeně radovat.

zdroj: Náš Smer

 
Norman

dávam do archívu - no, ani na smiech to nie je.

Karel Schwarzenberg je adoptovaným z vetvy schudobnenej a hmmm... trochu degenerovanej vetvy slávnej rodiny. Na rozdiel od svojich nevlastných vzdelaných príbuzných z rodiny, čo ho adoptovala, si tento "kníže " nedokázal za celý život urobiť ani maturitu. Nezákonným prelomením Benešových dekrétov v jeho a Havlovom prípade na rozdiel od tisícov iných reštitučných nárokov iných rodín, na ktorých boli Benešove dekréty aplikované ,získal rodinné majetky predkov inej vetvy Schwarzenberov, než tej z ktorej pôvodne pochádzal. Získal síce nehnuteľnosti reštitúciou , ale naďalej smrdel grošom. Preto vymysleli spolu s neskorším uhľobarónom Bakalom tunel do Českého "stříbra" . Dali sa s Bakalom nominovať do dozornej rady štátnej Karlovarskej Becherovky, kde si pripravili jej privatizáciu. Založili akciovku SALB, z fabriky na výrobu likéru potichu urobili štátnu akciovku a počas jednej prestávky zasadnuta českej snemovne predložili poslancom na schválenie privatizáciu fabriky na svoju firmu SALB, pričom nikto nemal tušenie, kto je za touto firmou. Bez toho, aby za privatizované akcie becherovky zaplatili im bolo umožnené následne akcie predať veľkej nadnárodnej spoločnosti Pernod Ricard a až potom uhradili smiešnu privatizačnú cenu. Český štát tak prišiel o vyše 2 miliardy od Pernodu, ktoré si rozdelili Bakala a "kníže" . Až tu získal kníže cash.
Kníže požíva mimoriadnu podporu českých médií aj so svojou TOP 09, kde hrá prím Kalousek, dovolím si povedať národom najviac nenávidený politik známy svojimi kauzami rozkrádania a svojími alkoholickými excesmi.
Účasťou na Bilderbergských schôdzkach sa Schwarzenberg zaradil, je typickým eurohujerom, na rozdiel od iných českých politikov.
Tento Karel "Cimmemann" ležící spící, nedoštudovaný hájnik by ťažko dostal odo mňa miesto hájnika vo vŕbovom háji, nieto ešte hlas v prezidentských voľbách. Za elitu schopnú zastávať prezidentský úrad by ho mohol považovať len veľmi neinformovaný človek, alebo niekto so závislým, zaplateným názorom.

 

autor: melish

nové