Sloboda prejavu, vlastizrada a Veľkonočná revolúcia

Ako už všetci vieme, v Prahe na Václaváku počas verejného prejavu Adama Bartoša došla polícia a stiahla ho z tribúny.

Tu je záznam jeho prejavu:

 

 

Zhrnuté, preložené:

Invázia počerných etník pokračuje podporovaná inštitúciami.

Z domáceho kresla, ale ani pokojne mávaním kľúčikmi na uliciach ju nezastavíme.

Vlastizradcovia musia byť potrestaní a za vlastizradu je len jeden trest. 

Plne sa k tomuto postoju pridávame a vyzývame všetkých, aby sa nedali zastrašiť, pretože naopak - ide o krk im, ich deťom a ich vnúčatám.
 
 
Bartoš bol pred pár dňami prvostupňovým súdom podmienečne odsúdený na rok za svoje vyjadrenia ohľadne židovstva za Rakúsko-Uhorska (rozsudok nie je pravoplatný, samozrejme bolo či bude podané odvolanie). Rok basy za hodnotenie udalostí spred sto rokov!! Vidno, že režim zahadzuje svoju masku a v panike kope okolo seba.
 
 
 
 
 

Sobotní demonstrace a její brutální rozehnání odstartovala VELKOU VELIKONOČNÍ REVOLUCI. Systém neunesl kritiku a hněv občanů a ukázal svoji slabost, ukázal, že se bojí, že mele z posledního. Akcí, kterou nás měl zastrašit, si nad sebou podepsal ORTEL.

Chtěl docílit fiaska naší demonstrace a přitom ukázal, že sám není připraven opozici čelit. Děkuji z celého srdce Lucii Haškové a Jirkovi Černohorskému z hnutí Za naši kulturu a bezpečnou zem, kteří prokázali velkou osobní statečnost a neztratili hlavu ve chvíli, kdy policie začala rozbíjet manifestaci. Děkuji svým kolegům z Národní demokracie za pohotovou reakci. Děkuji všem vlastencům za podporu a za to, že se nenechali rozehnat a mnozí čekali na chvíli, kdy zadržení budou propuštěni. Chci poděkovat všem, kteří mne podpořili před policejní služebnou v Krakowské a v Bartolomějské.

Chtěl bych učinit několik osobních poznámek, které v příštích dnech rozvedeme:

1) chci hlavu ministra vnitra Chovance, toho „zrádce zrádců“, který zradou do politiky vstoupil a včerejší zradou občanů se definitivně znemožnil. To nic nemění na tom, že požadujeme odstoupení celé vlády a vůbec pád tohoto prohnilého režimu

2) bude odvetná demonstrace (do 14 dnů), takový postup státu a pošlapávání našich práv si nenecháme líbit

3) jsou a budou podána trestní oznámení na velitele zásahu a magistrátní úředníky. Svobodu slova si v této vážné chvíli nesmíme nechat vzít. Prosíme všechny, kteří mají zajímavá videa a fotografie, jež můžeme využít, aby je posílali nám nebo Lucii Haškové. Jmenovitě děkuji Norbertu Naxerovi, který osobně na policii trestní oznámení bezprostředně po policejním zákroku podal.

4) policie si musí vybrat – buď bude stát na straně národa a chránit národ, nebo bude sloužit umírajícímu režimu. Nový režim spravedlivě odmění konání těch i těch. Včerejší zásah ukázal brutalitu některých policistů (evidentně finančně motivovaných, aby k brutalitě strhávali další), stejně jako statečnost těch, kteří proti bezbranným lidem zasahovat nechtěli.

5) celá akce byla dopředu připravená – o tom není pochyb. Mé zadržení se stalo nezávisle na mém projevu, bylo účelové (projev byla jen záminka). Z vícero indicií v průběhu dne i z pobytu na policejní služebně vyvozuji, že někteří dopředu věděli, co se stane.

6) policie není všemocná. Dokáže být sice brutální (pepřový sprej stříkaný na ženy, na staré lidi, dokonce i na tělesně postižené, zmlácený 80letý starý muž, který s otřesem mozku leží v Motole, zničená aparatura apod. – vše máme řádně zdokumentováno), na druhou stranu nebyla schopna reagovat. Zhruba tisícovka pochodujících vlastenců policii „povodila“ po Praze a hrála si s ní jako kočka s myší několik hodin, policie absolutně nezvládala a nestíhala. Pokud někdo zažil fiasko, byl to ministr vnitra se svým zákrokem proti pokojné manifestaci

7) nechtěně a neplánovaně se podařilo něco, k čemu jsem v projevu vybízel. Přál jsem si, abychom šli dál, od slov k činům, od řečnění a skandování k aktivnímu odporu vůči režimu. Ten svým neadekvátním postupem přesně toho včera docílil, když se lidé odmítli rozejít a postavili se na odpor. Překročili jsme určitý bod, podařilo se semknout lid. A příště nás bude víc.

8) Ukázalo se, že nemáme protivníky – druhý tábor nebyl schopen uspořádat protiakci, na Sobotkovu podporu před Lidovým domem přišli asi tři lidé. Naším protivníkem jsou jen zkorumpované elity, které v tuto chvíli ještě formálně na své straně mají ozbrojené složky, ale zdaleka je nemají pod takovou kontrolou, jak by chtěly.

Aman Againsttime

Keď som pozeral ten Bartošov prejav, tak som najprv len kýval hlavou a nechápal na základe akého zákonného dôvodu bol zadržaný. Potom som si uvedomil, že český Trestný zákonník je odlišný. Teraz čítam, že malo ísť o trestný čin "podnecovanie k nenávisti voči skupine osôb". Pozrel som si český Trestný zákonník a majú to fakt inak naformulované než my (u nás máme obdobný trestný čin "podnecovanie, hanobenie a vyhrážanie sa osobám pre ich príslušnosť k rase, národu, farbu pleti a pod.", ktorý spadá pod trestné činy extrémizmu, kým v ČSR tento trestný čin majú zaradený medzi "trestné činy narúšajúce spolužitie ľudí). Chcel som však povedať, že to majú naformulované prísnejšie - pretože u nich môže ísť o akúkoľvek skupinu, kým u nás zákon taxatívne vymenúva príslušnosť k rase, národu, národnosti, ďalej farbu pleti, rod a náboženské vyznanie.
Každopádne pri týchto trestných činoch je veľmi ťažké preukázať úmysel (vyžaduje sa vždy úmyselné zavinenie). Navyše čo presne dotyčný myslel pod "trestom najvyšším"? Je to hra o slovíčka a ich význam a kontext, v ktorom boli vyslovené (nuž, o tom je skrátka právo). Každopádne neverím, že toto malo šancu prejsť a zo strany polície išlo len o obyčajnú frašku. Ale dobre, aspoň urobili Bartošovi opäť reklamu :-)

Aman Againsttime

Ešte k Bartošovi: na ňom je veľmi zaujímavý jeho vývoj. On pôvodne začínal ako typický proti-islamský neokon, neskôr si prešiel fázou tradičného konšpirológa, aby sa nakoniec vyvinul na v podstate rasovo uvedomelého nacionalistu - názorovo nie veľmi vzdialeného od nás (a zaujímavý je i kontrast medzi jeho vonkajškom a názormi - veď tento uhladený, distingvovaný pán má omnoho drsnejšie výroky než náš Kotleba).

Celkovo česká alternatívne pravicová scéna má vo všeobecnosti zaujímavejšie a inteligentnejšie osobnosti než tá naša (nerád to priznávam, ale je to naozaj tak). O to zaujímavejšie mi príde, že je politicky menej úspešná.

Norman

Mňa potešilo hlavne, že sa naučil rozprávať. Tie jeho prvé prejavy (niekde ored US ambasádou pred pár rokmi), to mi pripadalo dosť hrozné.
Aj trocha lepšie pôsobí vizuálne, odhodlanejšie, presvedčivejšie, kľudnejšie.

Čo sa týka postojov, je to asi hlavne nie ani tak zmena názorov, ako skôr zmena toho, či si mohol či chcel dovoliť.

Samozrejme, že má drsnejšie, presnejšie a pôsobiacejšie výroky, a vôbec celú prácu, ako Kotleba.
Ak by mali v Čechách voľby teraz, možno by Národná demokracia alebo Okamurov Úsvit tiež zabodovali.

Mimochododm, Národná Demokracia, NAD, NADhľad, národnodemokratický pohľad - máme to všetko pod palcom, v skutočnosti my sme centrála:)

Aman Againsttime

Česká alternatívne pravicová scéna napriek tomu, že je celkovo zaujímavejšia a je v nej i viac prítomná "kvalita", je zároveň i menej jednotná. Naša scéna je konsolidovanejšia a jednotnejšia. Navyše na Slovensku je stále silne prítomný istý "neoľudácky sentiment", na ktorom sa dá celkom dobre stavať. Ide o niečo veľmi špecifické a špecificky zjednocujúce - niečo čo českému nacionálnemu či pravicovému disentu chýba. Neviem to inak popísať...

sandro

tak tak:) Netreba to inak popisovat, velmi presny prispevok.

Náhodný okoloidúci

Sobotkova "vláda" bez ohľadu na verejnú mienku pretláča prijatie pritečencov. Jedna obsiahla várka by mala zakotviť v Havířove, čo je pomerme malý kúsok od našich hraníc. Ak dostanú schengenské víza, budú nám tu voľne ľabzovať ako keby boli u seba doma a dajú aj nám pocítiť svoju prítomnosť. Nájde Ficova vláda odvahu zatvoriť v prípade potreby hranice s ČR a zaviesť hraničné kontroly?

Okamura zvoláva besedu, na ktorej chce agitovať za petíciu proti ich usídleniu.
Je to síce zverejnené na faszbúku, ale dá sa to prečítať aj neprihláseným a neregistrovaným.

https://www.facebook.com/SPDmoravskoslezsky/photos/a.898224840259029.107...

P.S. Jeden aktuálny:

Slniečkárka pomáhajúca v Grécku píše domov mame: "Mami, ako vieš pracujem tu s utečencami... No a ako by som ti to povedala... skrátka dostala som AIDS."
Matka píše obratom: "Milá dcérka ja sa v tých tvojich oceneniach nevyznám. Ale pochválila som sa tým v obchode a celé mesto ti to praje z celého srdca. Tvoja mama."

sandro

Odsudeny za buricstvo. Stara klasika, akurat je to v zakone trochu obkecane.
Podstatne je, aby ti fizli boli identifikovani a aby sa na nich nezabudlo. Oni si totiz myslia, ze im to prejde ako fizlom komancskym. Lenze to sa mylia, technika pokrocila.

Náhodný okoloidúci

Nie, nejde o žiadnu štátom priamo z našich daní platenú inštitúciu. To sa len komedianti navážajú do mladej speváčky Kristíny za to, že prijala pozvanie a zaspievala na akcii v Brezne (udeľovanie cien Mateja Bela), ktorú organizoval BBSK pod vedením istého Mariána K.
Niektoré jej pesničky a odrhovačky nemusím, ale celkovo mi devucha vždy bola sympatická a po tomto zásahu ideológov je ešte viac. Len viac takých odvážnych.

http://www.cas.sk/clanok/382664/kristina-zaspievala-kotlebovi-za-500-eur...

nové