Sputnik V budú vyrábať v Nemecku

Rusko oznámilo, že podpísalo dohodu s Nemeckom na výrobu vakcíny Sputnik V, napísala agentúra Interfax s odvoláním sa na šéfa fondu priamych investíci RDIF Kirilla Dmitrijeva. Podobné dohody Rusko uzavrelo s Talianskom, Francúzskom a Španielskom. Jednania vedú s dalšími spoločnosťami, napísal server Der Spiegel.
 
„Keď Európska agentura pre lieky vakcínu schváli, zmluvy umožnia jej výrobu a zásobovanie europského trhu“ píše Der Spiegel. Taliansko už před týždnom oznámilo, že vakcínu Sputnik chce vyrábať v Lombardii taliansko-švajčiarska farmaceutická spoločnost Adienne Pharma&Biotech už v júli.

 

Prelomenie tabu ruskej vakcíny by znamenalo politické zemetrasenie, zvlásť vo vzťahoch Európa - USA. Ale západne európske štáty už zrejme nechcú hrať blbečkov, keď si vakcíny ponechávajú Američania, Briti a Izraelčania (anglosionistcká trojka) a Európa sa má zmietať v novej vlne britskej mutácie covidu. Európa má na to, aby si sama vyrobila dostatok zrejme najefektívnejšej vakcíny.

 

Dodatočne som si uvedomil, že človek, ktorý ako minister zdravia podpísal výnimku na použitie Sputnika na Slovensku, Krajčí, je už mimo službu. Je otázne, ako sa za týchto pomerov bude vyýjať použitie týchto vakcín. Asi to potrvá, ak vôbec.

 

Naopak, kým AstraZeneca je už (dočasne) zakázaná asi v dvadsiatke krajín, Slovensko veselo očkuje, lebo ŚUKL sa vyjadril, že vakcína je výborná. Neviem, znamená to, že si Baťová osobne berie na svoje svedomie riziká spojené s touto vakcínou?

Žiaľ, nevieme a nič sa nedeje, lebo nemáme ministra zdravotníctva, nemáme predsedu vlády.

 
Dusanbe

aktívna v boji proti Korone - v Brazílii lobovala za zamietnutie vakcíny Sputnik:

https://www.rt.com/russia/518153-brazil-us-sputnik-vaccine-rejection/

Čaputová s Tchorčokom a spol. to predpokladám prišli pani veľvyslankyni sľúbiť manifestačne sami od seba.
To sú také charaktery, čo by v dobe minulej prisahali vernosť a lásku Moskve a robili kariéru na krajskom výbore ZČSSP, alebo aspom ako predseda podnikového výboru SZM, ako náš pán bývalý prezident a zakladateľ najproamerickejších Žaľuďov.

Dusanbe

práve zažíva najhoršiu krízu zdravotného systému v histórii:

https://www.bbc.com/news/world-latin-america-56424611

Americká proti-Sputniková diplomacia je spokojná...

Ľubov

Pokial sme zaregistrovali Bidenov odkaz Putinovi,tak už poznáme aj jeho asymetrickú odpoveď.

Objavila som náhodne toto video,živý prenos z Krymu k dnešnému 7. výročiu znovupripojenia Krymu k Rusku. Zdá sa mi to zaujímavé ale z iného dôvodu :
https://www.youtube.com/watch?v=wVaoxt961_s&t=134s&ab_channel=RT%D0%BD%D...

lebleu

Celkom vtipná. Okrem iného Vladimir Vladimirovič ponúkol senilovi Bidenovi otvorenú, priamu diskusiu, a to v priamom prenose. To by bol masaker.
„Ja by som to neodkladal príliš dlho na potom, na víkend by som chcel len do tajgy, trochu si tam oddýchnuť, a tak by prichádzal do úvahy buď zajtrajšok, alebo povedzme pondelok.“
https://www.hlavnespravy.sk/po-slovach-o-tom-ze-je-vrah-je-putin-priprav...

Ľubov

čo iné ale čakať od mierotvorcu.

Na oslave bol Putin nejaký inakší, (emotívnejší) ,nemáš aj Ty taký pocit z neho? Trocha taký trumpovskejší,hovoril akože k susedom Ukrajincom,ale v skutočnosti ku komu?

lebleu

Bolo to emotívne. Treba to pustiť Srbom a vezmú si späť Kosovo.

nové