Srachckee.sk

Aj negatívna reklama je reklama, takže sa mi nechcelo reagovať na agresívno-provokačnú reklamu nového masmediálneho projektu Hospodárskych novín, lifestyle magazínu, ktorá beží v televízii a ktorou je polepené celé mesto. Ale jej  forma a úroveň sú dobrým príkladom súčasnej doby. Okrem toho som sa na nej úprimne naozaj bavil, takže mi to nedá, aby som sa nepodelil.

Ak ste ešte nevideli (nebojím sa, že by som im rozšíril počet čitateľov)

 

Je to samozrejme typická ukážka, ako sa sprostá ekonomická korporácia pokúša zarobiť na túžbach mladých po samostatnosti a originálnosti. Táto naivita čerstvo ochlpených deciek je prastará a vždy bola trápna a bola aj vždy zneužívaná - ale asi nikdy tak extenzívne, ako dnes, v dobe masmédií. Doba idiokracie je naozaj tu.

Ani názory tohto videa nie sú originálne, ale typické. Začína vetou

"Postoje našich otcov, nechajte si ich", pričom nejaký šašoid (nebudem tomu určovať pohlavie) v nohaviciach pod pazuchami a v štrikovanej čiapke blbečka, už chýbal len červený bambuľový nos, dementne vyvracia znechutene oči. Nuž, treba povedať, keď toto bude vymierať, nebudem to ľutovať.

Následne nejaký miešanec so spadntými viečkami (to má zrejme symbolizovať jeho schpnosť si užívať ) vrhne "Názory minulého storočia". Musím sa ako zástanca znalostí histórie naozaj zasmiať - som zvedavý, aké názory či hodnoty pridá táto generácia.

Neskôr je spomenuté vegánstvo a lesy, štylistická lož, ale témy tohto portálu kulminujú v "odvážnom" vyjadrenie, za čo idú títo "bojovať" - slečinka vyjadrí:

"Za to, že masturbovať nie je hriech". Ako musím povedať, že po desiatkach sexuálnych revolúcii v posledných storočiach, po propagande všetkých možných úchyliek a zaplavení kultúry naozaj všadeprítomnou  pornografiou, tak potom prídu Hospodárske noviny  a tieto bojovníčky s bohorovnou vážnosťou naozaj s témou, ktorá nemôže byť triviálnejšia. A čo tak bojovať za  právo špárania sa v nose alebo škrabania v zadku? Myslím, že pre tieto strašiaky, čo v reklame figurujú, by to boli témy viac vhodné. Po všetkých buzinechutnostiach títo prídu s "masturbáciou" - bože, je táto generácia naozaj dementná? Aby bolo naozaj jasné, nesmejem sa na ich "divokosti", ale naopak na ich mľandravosti, skrotenosti, ich život je len prázdna póza, póza a póza.

Samozrejme, táto biomasa za to nemôže. Narodili sa do prostredia masovej spoločnosti a tá ich takto zmrzačila. Nevratne mrzačila väčšinu z nich. Našťastie verím, že aj medzi nimi skryte prežilo zopár výborných, ktorí to potiahnu. Ale väčšina sa zmenila na odpad, ktorý si zaslúži to, čo dostane. Ktorý naozaj netreba ľutovať, keď  bude očičká vyvalovať nie pri hraní sa na cool idiotov, ale pri naozajstnej pandémii. Keď zažijú naozaj klimatický kolaps či neúrodu s rozvratom zásobovania. To potom bude veselo a uvidí sa, ako potom vykorenenú svoloč nebudú zaujímať  "názory otcov". Z toho hľadiska je video veľmi oslobodzujúce - oslobodzuje od určitého pocitu zodpovdnosti za tieto budúce generácie. Za toto? Sami si vybrali, respektíve si ako stádo nechali vybrať. Toto nie sú nepriatelia, ale je to bočný odpad.

 

Na sekundu sa vo videjku objaví flaša s ich sloganom (not sorry to think). Takmer subprahová reklama flaše, nie je vidno, čo je v nej, ale mllieko či čaj to nebude. Netvárme sa alibisticky, kovová flaša je symbol alkoholu, reklama na alkohol ako základná cesta tejto generácie. Dokonalo vystihnuté. 

To, že do názvu magazínu ukradli pojem brain možno považovať tiež za absurdné. Heslo "Not sorry to think" by mali radšej pomeniť na "Too stupid to think", alebo "Sorry, think? Not", či jednoducho "No think", čo najlepšie vystihuje ich úroveň (vrátanie lámania angličtiny do kreolského pidgin slangu).

 

 

 

 

 
Roland Edvardsen

"Bojujeme za právo na masturbáciu", panebože, to sú degéni. :-D Ale aspoň som sa mohol zase poriadne rozchechotať pri takýchto komediantoch, smiech je zdravý, tak aspoň na niečo boli dobrí. :-)
Len ja si myslím, že sa teraz aj krivdí dnešnej generácii, lebo podľa odozvy na toto video (no moc odberateľov zatiaľ nemajú), väčšina mladých tiež vidí aký retardovaný odpad to je. Dokonca aj v kontexte dnešnej úpadkovej kultúry. Nula bodov, nepredpokladám väčší úspech.

ilusion

Brain? Nee.

ilusion

Kua to sú nejakí nepriatelia rodovej rovnosti. Aké dve matky? Rodič 1 a rodič 2.

Ema

Hlavná téma - na Netflixe sú škaredé lesby, nerobí im to dobré meno
Drobnejšie správy:
- zo sveta: v Texase v migračnom centre jebú deti
- zo sveta fantázie: čo si mám myslieť o polyamorii a ako v nej uplatniť svoje masturbačné skúsenosti
- boj proti rasizmu: rómska bežkyňa má ovál v paži
- zaujímavosti: ako sa nezblázniť z normálnych udalostí
- zo sveta (ešte raz, pre istotu): ako vo svete mlátia žiakov

Toľko sračiek na jednom mieste, hehe. Obávam sa, že teliatka schopné hento konzumovať budú visieť rodičom na krku až do ich smrti a potom nevďačnú úlohu živiť antropomasu "s názorom" prevezme štát.

nové