Záplavy v západnom Nemecku

Dlhé viacdenné dažde spôsobili na západe Nemecka v niektorých oblastiach záplavy. Vyše 50 ľudí je nezvestných, zahynuli 2 hasiči a hlásení sú zatiaľ explicitne 4 mrtvi. Voda strhla niekoľko domov, desiatky iných sú zrejme fatálne poškodené.

Na miestach je už aj armáda so svojimi plávajúcimi obrnenými vozidlami

 

Samozrejme, podobné procesy nemajú nič do činenia s nejakou globálnou zmenou klimatických procesov a už vôbec nie s dôsledkami rastu a aktivity ľudstva.

 

 

 

Špeciálna je najmä rýchlosť týchto záplav. Samozrejme, že to nie je koniec sveta - o mesiac prídu dlhé suché obdobia s teplotou do 40 stupňov, a tie to pekne vysušia. A okrem toho, je to ďaleko, za hranicami, že. 

 

 
Ema

Merkelbaba im odkázala, že s nimi súcití.
Toto ma vždy udivovalo. V Európe je aj pri veľkých nešťastiach obetí relatívne málo. Navyše, mŕtvym je všetko už egál, vrátane kecov Merkelbaby. Napriek tomu sa vždy spomínajú, ako keby boli nejakým meradlom rozsahu tragédie. Skutočnú hrôzu ale zažívajú tí, ktorí v šoku pozerajú na zničenú, zmrzačenú krajinu, v ktorej majú ďalej žiť.
Opravia po jednej pohrome, opravia po druhej pohrome - ale tretí raz ich to už zlomí, už nebudú vládať ani fyzicky, ani emočne.
Európania nemajú mentalitu individuí príznačných napríklad pre Haiti, ktoré sú schopné žiť a chechtať sa aj na ruinách.
Veľa plaču bude v Európe. Živí budú závidieť mŕtvym - ale korporátne média budú naďalej počítať rakvy.

Inak, Buzibelgiu tiež vytápa a už škemrá o medzinárodnú pomoc. Jo, nech jej pošlú z Talianska tých skoro 600 párov usilovných čiernych rúk, ktoré sa minulý týždeň vygúľali z pašeráckej lode Ocean Viking v talianskej Auguste.

Norman

Až také zlé to nebude. Toto sú katastrofy, ktoré zničia len civilizačnú nadstavbu. Podobne ako zemetrasenie je ničivé len kvôli neprirodzeným stavbám. Keď odumrie nadbytočná biomasa, bude tu zas všetko relatívne ok.

A tragédia nezačne zo stredu, z Európy, ale naopak, sub-tropické pásma sa zmenia na púšť . Stred Ázie a Mexico ...
Tak, ako to už desaťročia prebieha. Nič netreba "predvídať", len prepočitať súčasné trendy.

Ema

...rúcanie civilizačnej nadstavby bude pre Európanov šokujúce a nebude bezbolestné. Aj včera pani odkiaľsi z Ahrweileru stála na kope ruín a konštatovala, že niet energie, niet mobilného pripojenia, niet pitnej vody, cesty totálne rozbité, mosty strhnuté, železničné štreky podmyté ...všetci na nás zabudli. No, v tomto budú veru odkázaní sami na seba a všetok ten hnedý hnoj, ktorý tam stihla Nemcom "neviditeľná ruka trhu" navoziť ako na skládku - a určite kolonizujú aj postihnutú oblasť - sa stanú nebezpečnou komplikáciou. Nemci nebudú mať energiu a zdroje, aby sa o hnedú pažravú háveď starali a napĺňali jej "sny".

Inak, záplavy sú svinstvo. Keď opadnú vody, začne všetko hniť a ak nie je dostatok dezinfekčných prostriedkov, nejaký koronavírus je v porovnaní s pozáplavovými zdravotnými rizikami smiešnosť. Oblasť po záplavách nie je príliš vhodná na život.

Norman

Aspoň tým ľuďom je takto zdôraznené, čo sú skutočné hodnoty.
Teraz tam nepríde nik s tvrdením, že to trh vyrieši, ani s kecaním o ľudských právach, o LGBT aktivistoch ani nehovoriac, však.
A hodne dlho tam nik taký nepríde bez toho, aby aspoň slovne nedostal po papuli.

Luko

Ono to nie je priamo k téme, snáď prepáčite.
Práve pozerám starý film z r. 1973 (na Nova Cinema) - Šakal (z nostalgie). Keďže mám čas vnímať okrem hl. postáva aj pozadie filmu, s úžasom zisťujem, že aj keď som už v polovici filmu, zatiaľ je všetko biele. Krčmári, predavači v obchode, ľudia na zastávke, v autobuse, ľudia na letisku, ...
Je príjemné sa aspoň takto vrátiť do bielej Francie. To už asi nezažijeme.

Norman

Kým sa Nemecko doslovne prepadá do bahna, stará komunistická Merkelica, vnučka kominternovej komunistky, politická FDJ aktivistka a despotická mrcha v USA preberá na rozlúčku čestné akademické tituly. Toto bol asi Rád včielky Máji - súdiac podľa farieb a pásikov. Príznačné je, ako údajná vyštudovaná fyzička (nikdy v obore nerobila) nedokáže dať na hlavu ani ten chomút. Zdá sa, že to bol najväčší (topologický) problém, aký v živote riešila.

https://tv.idnes.cz/zahranicni/usa-amerika-john-hopkins-univerzita-angel...

Nebyť prírodnej katastrofy, boli by v médiách orgie vyspevovania o jej úspechoch, to už bolo naplánované. Aj napriek tragédii boli také pokusy, len to nie je ono. Treba povedať: Merkelbaba minula na miliony negrov rezervy bohatej BRD a teraz sa na normálnych Nemcov postihnutých rozsiahlou tragédiou nedostáva.

Ema

A toto blbé sebastredné hovado bolo celé roky na čele Nemecka.
Aké symbolické, že si nasadzuje americkú oprátku v čase, keď kus Nemecka vyhlásil stav katastrofy.

Dusanbe

Už to spláchlo aj v Rakúskom Salzburgu.
Nič pekné - niektorým ľuďom na záberoch išlo zjavne o život.
Uvidíme, čo a kedy sa ujde Slovensku.

Ema

sa v Starom Meste zvolá dav na večernú pohybovú aktivitu - plnenie vriec pieskom.
Ale v hlavnom meste Igistanu nič. To sa len potom bude bedákať nad škodami.

Pozrela som Die Presse a hen, dve hrajúce sa dietky postrelené. V Štokholme. Sme si vydýchli, že neboli terčom streľby a nie sú v ohrození života. Čiže sa vlastne nič nestalo a na našom spôsobe života, ktorý si všakáno nedáme vziať, sa nič nemení.

https://www.diepresse.com/6009684/zwei-kinder-in-stockholm-beim-spielen-...

nové