Zvrátená ekonomická vojna Ameriky proti Európe

Sú dva faktory, ktoré rozkrucujú koleso. Jeden horší ako druhý. Hovorí sa o nich už dlho, mnohokrát bolo pred nimi varované - a napriek tomu sú tu v plnej sile. Nemožno už o nich pochybovať, len ich pripomeňme. Ten prvý: Američania majú taký dlh, že potrebujú rozvrátiť svetové hospodárstvo, najlepšie veľkou vojnou. Ten druhý, ešte dôležitejší - fosílne palivá naozaj dochádzajú, a globálne netvory sa v panike začali ruvať o zvyšky.


Konflikt na Ukrajine stále nie je pre Američanov vojna dostatočných rozmerov. Ale jej moderátnosť nahradzujú za prvé jej obrovským mediálnym nafúknutím, a za druhé rozpútaním naozaj absurdnej ekonomickej vojny.

Ekonomická vojna sa niekomu možno zdá niečo menej krvavé či kruté, ako používanie rakiet, tankov a vojakov - ale to je omyl. Aj oficiálne a takmer úplne otvorene vyjadrili USA a ich vazali, že mienia sankciami Rusko hospodársky zničiť, rozkúskovať a jeho prírodné zdroje si rozdeliť. Oni pevne veria, že ich ekonomická vojna bude takto krutá.

Ak by si boli istí víťazstvom, Západ by na Rusko zaútočil aj priamo vojensky (nedávno to otvorene vyjadril aj škriatok Dzurinda - ten síce nič neznamená, ale nemá to z vlastnej hlavy, tak hovoria kruhy, ktorým slúži). Keďže vojensky to nejde, zaútočili sankciami, embargom, izoláciou. Považujú to aj oficiálne za plnohodnotnú krutú zbraň. A v podstate embargo bolo vždy považované za vojnu, za casus belli.


Tato ekonomická štvanica ale tiež Rusko nepoloží na kolená, každý to tuší. Tak prečo to potom robia? Len aby Rusov mučili čo najviac?
Nie, dôvod je iný. Zbraň ekonomického embarga a izolácie kope na obidvoch koncoch - a táto povedie k hospodárskemu armagedonu Európy. A to je to, o čo Amerika vlastne ide. Oslabiť čo najviac po Rusku a Číne ďalšieho svojho konkurenta, Európu.

 

embargo na Rusko

Mapa embarga Európy (to je to vľavo hore) a Ruska. Tipnite si, na ktorej strane sú prevážne zdroje ropy a plynu.

Ponúka sa námietka, že Európa je predsa partner USA, alebo aspoň vazal, jeho podpora - tak prečo by ju oslabovali? Ten mechanizmus je ale dobre známy a dosť častý: sú kolónie, ktoré sa nedajú udržať, prerastajú vládcovi cez hlavu, sú konkurenciou, sú nebezpečenstvom - tak sa musia skrotiť. Často na kontrolu nestačí armáda, treba kolóniu hospodársky zničiť. Prípadne aj opustiť, a vtedy sa už celkom uplatňuje metóda "spálenej zeme". Po nás potopa.

Američania fakticky okupujú Západnú Európu od roku 1945. Teraz ju strácajú. A než by jej mali dať slobodu, radšej ju zničia.
Také sú plány. To je to najhrozivejšie, čo sa chystá.

Línia moci je tu jasná: Washington-Londýn-Berlín-Východ. Na každej úrovni je dané centrum ochotné potopiť nižšiu (východnejšiu) rovinu. Londýn (západná Európa) sa bude utešovať, že ona zostane v bavlnke, a odnesie si to Nemecko a Východ. Ale aj Berlín (stredná Európa), sa bude utešovať, že aj on zostane v pohode, a trpieť bude iba Východná Európa.
A Východná Európa, tá už sa nemá čím utešovať. Začne kolabovať priemysel, zásobovanie a štruktúra (obchody, nemocnice).

 

 

Keďže je vraj vojna, môže sa všetko. Teda my môžeme všetko, a vy nič

 

Americký egregor má svojho nepriateľa, odchádza od soft power (mýtus "demokracia") k priamej totalite. Úplne otvorene skončila sloboda slova, ide sa nahrubo zbrojiť, armáda bude na prvom mieste, armáda bude rozhodovať o všetkom (aspoň formálne). Ale to nie je všetko.

Nastalo oddelenie Ruska od Európy a americký egregor, ktorého to nebude bolieť, chce, aby oddelenie bolo absolútne. On to naozaj chce, nie je to len omyl, bľabotanie neznalých provinčných blbečkov, komando ide úplne zhora a je presadzované silou, s vedomím všetkých následkov. Chce Európe preseknúť všetky hospodárske spojenia na Rusko. A kedže v podstate s tým Rusko ráta, alebo to aj samo chce, stane sa to.
Rusko chce demilitarizovať Ukrajinu, chce mať nárazníkový štát, neschopný robiť problémy, bez zbraní a bez hospodárskej sily. Pointa je v tom, že to isté chce mať Západ z Východnej teda z nás( pod termínom Východnou Európou budem v texte myslieť najmä štáty Poľsko, Slovensko , Česko, Maďarsko a podobne). A tak sa zase raz dvaja rivali, Amerika a Rusko, bez slova dohodli a spojili svoje záujmy na zničení tretích strán.

 

 

Zdroje nie sú a nebudú. Ropu vám, milé deti, žiaden ježiško nenakaká. Už nikdy nebude

Zdrojov je málo a Amerika sa o ne mieni deliť čo najmenej.

Pripomeňme si, ako to bolo po zmene režimu v roku 1989. To predošlé hospodárstvo systém malo mnohé nevýhody a konkurenčne zaostávalo za Západom. Tento fakt ale zďaleka neznamená, že bolo bez hodnoty. Napriek problémom malo svoju ohromnú cenu, v podstate astronomickú hodnotu. Ale Západ, najmä Amerika, to dostal takmer zadarmo, za dumpingové peniaze.

Západ Východnej Európe po zmene režimu nepomohol, nevytvoril a nedovolil vytvoriť fungujúce hospodárske prostredie. Naopak, namiesto toho si privlastnil jej domáce striebro a čo nemohol, to nechal zbankrotovať. Dôkazom je neuveriteľne nízka hospodárska úroveň vo Východnej Európe teraz, viac ako 30 rokov po prevrate. Pripomínam - reálny socializmus skončil v bahne, ale tento poprevratový "kapitalizmus" je tiež jednoznačne neúspech.

Dôvodom je práve to, že Amerika s Východom neráta.
A presne tak, ako 
nechala zbankrotovať všetko to, čo fungovalo, tak mieni teraz Európu odtrhnúť od jej základného životodárneho zdroja, ktorý prichádza z Ruska. Východná Európa sa zmení na druhú Ukrajinu - na krajinu bez priemyslu (nebude mať energiu), bez hodnotovej tvorby, klesne na úroveň nerozvinutej poľnohospodárskej krajiny.

Navyše - východoeurópania by v takom prípade zostali pre západniarov len niečo ako nejakí druhí Rusi. Budú ich akceptovať ešte menej, ako doteraz ... lebo Putin. A ich bieda - za tú predsa bude potom už zodpovedná len Moskva, určite nie Washington, ktorý ich bude pásť ako  svoje banánové republiky.


Amerika, a s ňou jej vazali v Západnej Európe, nás už odpísali. Tentoraz definitívne. Svedčia o tom úplne jasne prejavy europoslancov a ich agentov, napríklad 
tento na TA3 (Ako ďalej Európa, 20.marec), kde vojnový štváč Vladimír Bilčík s penou na hube prikazuje, že Európa musí preťať životodárne tepny z Východu. A že pre ropu a plyn Európska Únia ponúkne "spoločné riešenia".

Čo sú "spoločné európske riešenia" všetci vedia. Nebudem tu písať podrobnosti o tom, že prístavy na plyn sú v Portugalsku, ale niet spojenia do Francúzska a do Nemecka. Že ropa pre Slovnaft musí byť ruská, inak by sa musela refinéria prestavovať mesiaci (ak by sme to vôbec dokázali). Proste: kým Západ by sám seba ako tak možno ošetril, pre nás by nezostalo nič, alebo niečo veľmi drahé, a skolabovali by sme do totálnej tragédie.

Priemyslení bosovia už vedia, koľká bije, a prepadli panike, robia, čo vedia. Už dokonca aj niektorým novinárom dochádza, čo by europoslanci vlastne chceli. Lenže hovorím - toto nie je hlúposť nejakého lokálneho blba, toto je cielený zámer zámorského egregora zničiť východnú Európu. Ešte aj to Rusko je v podstate len zámienka. Preto tento tlak neprejde len tým, že si všetci akosi  veci vysvetlia a všetci si uvedomia hroziace tragické následky. Následky sú totiž týmto psychopatom už známe, ba práve preto toto presadzujú.

Zopakujme, čo tu chcú vedome nastoliť, :

---
Pre nedostatok palív by skolaboval priemysel, ale aj doprava. Zastavili by sa veľké továrne a ľudia by prišli o príjem. Postupne budú prestávať jazdiť autá, kamióny, verejná doprava, železnice (už sa deje).
Prestalo by sa kúriť, prestalo by sa variť, prestali by postupne fungovať obchody, viazlo by zásobovanie, kolabovali by nemocnice, zavreli by sa školy, postupne by prestala tiecť voda v mestách, skolabovala by kanalizácia, verejný život a služby a infraštruktúra by prestali fungovať.
Naopak, narástla by kriminalita, ľudia by začali rabovať. Najprv obchody, lekárne. Potom by začali rabovať medzi sebou, sused susedovi. Vyhrával by ten, kto má viac sily a zbraní. Polícia by bola nefunkčná. Ľudia by začali umierať na chýbajúcu zdravotnú starostlivosť a viaznuce zásobovanie. Medzi prvým diabetici, kardiaci, onkologickí pacienti a akútni pacienti.
Štát by nebol schopný zabezpečiť chýbajúce tovary a služby, postupne by narastala anarchia a prudko by klesala autorita štátu a jeho schopnosť zabezpečiť a vynútiť si poriadok a bezpečnosť.
---

 

 

Postindustriálna doba. Základný model, ktorý chce byť nastolený

 

Skúsme sa na vec pozrieť a vysvetliť ju z ešte väčšieho nadhľadu. Priemyselná éra trvajúca pár storočí je stvorená len a len lacnou energiou. Ako bude energia dochádzať, čo je už teraz, mocné centrá sa rozhodnú stiahnuť končatiny. Nebudú už mať dostatok energie a sily na udržiavanie svojich plošných industrializovaných celkov, ale sústredia sa len na udržanie centier s tým, že zvyšok sa vráti do akejsi predindustriálnej doby.


Tragédia toho prístupu je v tom, že centrá si takto budú chcieť predĺžiť svoju moc, budú si chcieť zachovať svoju schopnosť produkovať výkonné zbrane, kým vidiek bude úplne bezbranný. To platí o zbraniach aj hospodárstve vôbec. Tak, ako v týchto dňoch 
Západ zahodil zo dňa na deň  bez akejkoľvek hanby masku "slobodnej tlače", tak v krátkej budúcností možno len niekoľkých rokov zahodí masku "rovnosti a slobody" a bude bez hanby presadzovať feudálne pomery.

Ak by to išlo tak, ako by chceli sociopati vo Washingtone. 

 

 

 

10
buko

Par bezvyznamnych US platenych trtkov uz vyzyva na ukoncenie aj Nord Stream 1, dvojka im evidentne nestacila.
https://twitter.com/search?q=End%20Nord%20Stream%201&src=typed_query

ako a cim chce nahradit 60 miliard kubikov plynu co cez tu ruru za posledny rok pritiekol, nepovedia.
https://www.hellenicshippingnews.com/nord-stream-2021-gas-exports-reach-...

Naozaj sme svedkami bezprecedentnych casov zmien. A bude to boliet aj Rusko, aj Europu. Ale kym v Rusku sa z bolesti zrodi nieco nove, Europa, vyzera to tak, sa rozhodla v bolesti umriet.

slaven1

Aeronet hodnotí blokovanie Infovojna.bz:

"Na Slovensku zablokovali Infovojnu na základě utajovaných důkazů, které nikdy nespatříte! Tímto způsobem půjdou i v ČR, v rozporu s Ústavou, blokovat jakékoliv nepohodlné weby, o kterých NBÚ nebo BIS napíše tajnou zprávu a na tu se potom blokační úřad bude donekonečna odvolávat! Ani soud vám nesdělí, co je důvodem blokace! Vítejte v totalitě! Narozeni v komunismu, zesnuvší v revanšistickém nacismu!"

https://t.me/InfoVojnaOfficial/493

slaven1

Keď si to takto spätne čítam, tak ani jedna nálepka nie je dobre nalepená. Nebol komunizmus ale socializmus. A toto čo teraz ide byť nemôže byť "revanšistké" lebo vojna proti Rusku ako civilizácii alternatívnej Západu, ide non-stop už storočia a taktiež to nie je (nemecký) nacizmus ale forma fašizmu.

slaven1

Heslovito:

- americko-sorošovský tajtrlík Klus bo v TelAviv3 [Téma dňa: Rusi si už u nás neškrtnú a nezarobia, 23.3.2022], kde sa chválil o prijatí skvelého zákona O zákaze židov...ehm.. ruských spoločností v účasti na verejných tendroch prijatého v skrátenom legislatívnom konaní [takto vysielajú jeden krajinu-likvidujúci zákon za druhým].

- očakávajme zákon o zákaze účasti na verejných tendroch Ruska zo strany trpasličieho Slovenska (krajiny, ktorú dnešná politická elita doviedla až na Zoznam nepriateľských krajín)

- ako chceme získavať ruble, menu za ktorú od včera Rusi vyžadujú platby za plyn a čoskoro aj za ropu. Treba si pozrieť Šulíkov zúfalý úškrn, keď o tomto informoval [23.3.2022]

- chcelo by to sem fotku ako tajtrlíkovho syna drží na rukách americká veľvyslankyňa počas nejakej n-tej recepcie, kde si bol Klus po noty.

- Blaha k Naďovej „americkej skupinky“ na Ministerstve vojny https://t.me/casusbellilive/41045

- prebieha ukrajinizácia Slovenska pod americkou kuratelou (dohľadom)

slaven1

"Rusko nebude dodávať plyn zadarmo, ak Európania odmietnu platiť za palivo v rubľoch – Peskov"

https://t.me/InfoVojnaOfficial/548

Norman

tuje priamejší link
https://www.infovojna.bz/article/video-hovorca-ruskeho-prezidenta-o-voje...

Stojí za to sa pozrieť, na akej "úrovni" sú americké média.

Najviac sa mi zatiaľ páčilo "obvinenie", že Rusko unáša civilov z Mariupoľa do Ruska a, predstav si tú hrôzu, necháva či núti ich pracovať.
Bože, to je taká nezmyselná kravina, postavená na fóbiach z čias Stalina, keď boli pracovné tábory témou. Komu a čomu by prospeli v Rusku zopár blbečkov z Mariupola? Ak niekoho "vozia do Ruska", tak sú to zrejme "civilisti" s práporu Azov. Tí teraz zahadzujú insígnie, len tie rôzne vytetované kríže a blesky si doboha nemôžu zmazať, ani šmirglom to nejde. No prúser, tento moderný zvyk, tetovať sa ako posledná negerská opica. Nové časy, noví protiruskí neonacisti. A ja sa stavím, že niekde imt to Himmler v príručke napísal: tetovania sú znakom Untermenscha. Alebo nenapísal, lebo to každý vedel, zo svojej vnútornej usľachtilosti to vedeli - ale títo ju nemajú. Sami seba teda označujú doslovne AKO DOBYTOK.

slaven1

"Kňaza Jána Nemca zavraždili partizáni zo skupiny Čapajev 17. novembra 1944. Jemu a stovkám ďalších obetí nezmyselného vraždenia je venovaný nás najnovší dokument. PREMIÉRA DNES O 14:00"

https://youtu.be/zGukCahVTHY

Tak preto im ešte nezrušili kanál na Youtube :) Ich úloha je, vzhľadom na udalosti na Ukrajine, vychovať členov kárateľno-teroristických batalionov.

Jedna z vecí, čo prebiehala na Ukrajine, je testovanie technológií na riadenie spolonosti prostredníctvom strachu. Strach je nástroj riadenia spoločnosti, ktorí tlupárom ostáva, keď nastane prudký hospodársky prepad, presne taký ako prebieha. Viď. vyčerpanie modelu ekonomického rastu.

Dôležitou súčasťou technológie strachu boli na Ukrajine kárateľno-teroristické bataliony.

https://nadhlad.com/comment/43141#comment-43141

Niečo ako Hlinkove gardy v Slovensko štáte, SS a SA v Tretej ríši, Revolučné gardy v Iráne alebo eskadrony smrti v Latinskej Amerike.

Týždeń premýšlam - ak je to s technológiou strachu ozaj tak - odkiaľ by sa na Slovensku mali vziať. No prosím.

sandro

Vyborny dokument. Co sa ti nepaci? napriek tomu, ze ja si vazim aj Slovakov, ktori realne bojovali proti Nemcom v SNP, tak naco to bolo vo vysledku dobre? Ze nas obsadili Nemci? Inak specialne Zidia by mali na SNP nadavat, nakolko sa vdaka nemu zase(uz pod Nemeckom) rozbehli transporty po kolajniciach, ktore boli uz zastavene na zaklade vypovedi dvoch utecencov.
Zachovat si zdravy rozum a vyvazene hodnotenie tej doby rozhodne na Slovensku neznamena nejaku nacizaciu. Aj u nas sa naslo zopar bestii(zname je sposobenie nasej armady v Bielorusku), ale tento narod to jednoducho nema v krvi. Pokial taky Karol Pazur bol u nas skor vynimka, tak na Ukrajine je to dnes bezny prislusnik armady.
Zamlciavat zlociny partizanov, nie je cesta.

Norman

Slaven, riadenie strachom je to najstaršie najprimitívnejšie riadenie, to nemusí dnes nik skúšať na Ukrajine

Vidno, že nedokážeš stráviť pravdu o vašich "partizánoch" - ktorí práve neboli nič iné, než tie tvoje "karateľné oddiely šíriace strach".

slaven1

Do vyčistených hláv našej mládeže, počas 2 rokov kultúrnej prázdnoty - žiadne koncerty, stretnutia, odstup 2 metre - v stave mozgu po reštarte (ideovej prázdnoty), v čase pádu mnohých ľudí zo strednej do nižšej triedy spúšťajú do informačného poľa negatívny obraz o SNP.

Mal by nasledovať pozitívny obraz o SNP (film Vlčie diery), ktorí dnešní mladý chlapci (15, 16, 17 ročný nikdy za povedzme posledných 15 rokov nevideli).

https://sk.wikipedia.org/wiki/Vl%C4%8Die_diery

Vieme, že pozitívny obraz o SNP nepríde, lebo úloha je vychovat účastníkov terbatalionov. Prosím, niektoré fotky ustašovských nacistov, všetko mladí muži:

https://waralbum.ru/209369/
https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Ustasa_guards_strip_prisoners.jpg

Norman

len s tým teraz, keď sa tak ostro stal protiruským, bude mať problém.
Ako môžeš hovoriť, že pozitívny obraz o SNP nepríde, keď si režim vždy v auguste ide zadok roztrhnúť, ako s nadšením oslavuje. Vidíš, kto využíva SNP?
Tvoje "terbataliony" nik na slovensku vychovávať nechce, naopak, chcú, aby slováci zostali aj naďalej mäkkí ako huspenina.

K tej fotke ustašovcov: viac, než čokoľvek iné, je to výsledok pomerov vzniknutých stáročiami tureckých a iných nájazdov, a teda lokálnou balkánskou kultúrou, mentalitou. Títo Ustašovci podobne ako Banderovci boli lokálne jednotky domácich zabijakov, na nerozoznanie od partizánov. Často mali aj podobný osud. Dopúšťali sa rovnakých zločinov.
Nemožno dôsledne odsúdiť Banderu a zároveň akceptovať tým hrozným nekritickým spôsobom SNP. No ale dobre, kašlať teraz na SNP, to nie je treba teraz riešiť.

Balkán alebo Ukrajina sú oblasti, kde dochádzalo v minulosti ku krutostiam, a to sa tam nabaluje a zostáva to v hlavách ľudí. Časom sa to vylieči - ale to by nesmel prísť americký brat a nesmel by to podporovať. To vedie k novej krutej vojne.