Zvyšujeme
Včera celkom zanikla dôležitá správa, ktorá má potenciál zvýšiť hrdosť Sloveniek, Slovákov, Rómov hlavne v osadách a ďalších menšín, na našu vládu na čele s Katovičom. Jeho minister Naďčlovek slávnostne oznámil, že...
... obranné výdavky tento rok pravdepodobne dosiahnu po prvý raz 2 % HDP.
Hurá. V čase pandémie, keď si bude vyžadovať prežtie niektorých skupín obyvateľstva veľkú podporu od štátu, ideme nakupovať zbrane ako nejaká latinskoamerická junta.
Z prvej ruky tu máme správu TASR - vyboldované to najdôležitejšie:
Výdavky SR na obranu pravdepodobne dosiahnu v roku 2020 po prvý raz dve percentá hrubého domáceho produktu (HDP). Ako priblížil v rozhovore pre TASR minister obrany Jaroslav Naď (OĽANO), vplyv mali viaceré faktory, zvýšenie obranných výdavkov oproti plánu, pokles HDP aj mimoriadne opatrenia prijaté v súvislosti s pandémiou.
Ako vysvetlil minister, dve percentá vychádzajú z dlhodobých prepočtov odborníkov na obranné plánovanie NATO. Predstavujú sumu, ktorá je potrebná na udržiavanie stavu obrany. SR však minimálne od roku 2004, keď vstúpilo do NATO, nedosiahlo danú výšku výdavkov. Vidieť to podľa neho napríklad na starej technike či zanedbaných kasárňach.
„Práve tohtoročná situácia ukázala, aké mimoriadne dôležité sú ozbrojené sily pre bezpečnosť štátu,“ zdôraznil. Mnohé veci súvisiace s opatreniami prijatými pre pandémiu ochorenia COVID-19 by podľa neho bez armády nebolo možné zabezpečiť. Pripomenul, že profesionálni vojaci pomáhali nielen s plošným testovaním, ale i rozvozom tovaru, ochranou verejného poriadku, ale aj trasovaním kontaktov na regionálnych úradoch verejného zdravotníctva. „Aj preto je dôležité dávať čo najviac do obrany, ale financie aj správne míňať a nerozkrádať ich,“ dodal.
Bodka.
Toto nám oznámil človek, ktorý v novembri prehajdákal 100 miliónov eur na akciu, ktorej výsledky dnes vidíme na kolapse zdravotníctva, jačaní lekárov a nákupe chladiacich boxov na mřtvoly.
Zopakujme si pre zlepšenie nálady Naďčlovekovu vetu, ktorú vykotil pre TASR: „Práve tohtoročná situácia ukázala, aké mimoriadne dôležité sú ozbrojené sily pre bezpečnosť štátu."
Ako by povedal jeho kolega Krajčí, AMEN.
NATO nemá obranné plánovanie. NATO má len útočné plánovanie.
S tými dvoma percentami to môže byť aj tak, že sú to platby za vojenský šrot objednaný ešte predchádzajúcou vládou. Potom by v tomto prípade bol Matovič nevinne.
Inak to Borisko Kollár pred voľbami vykrikoval, že načo sú nám stíhačky F16.
Ale silný Matovičov, a to jednojednoznačne Matovičov, prešľap je zníženie daní bankám. Tým potvrdil status Slovenska ako kolónie.
Tie americké stíhačky bojaschopnosť slovenskej armády nezvýšia. V podstate Slovenská republika armádu nemá. Len pomocné zbory pre potreby USA. A tie stíhačky to je taká koloniálna daň.
Umláti nepriateľa kabelkou.
Tak ako Pašinjan v Arménsku. Z rovnakého hniezda.
Dnes si Naď pochvaloval, že majú veľa záujmcov o prácu v armáde. Nuž, ani nečudo, v zlej ekonomickej situácii budú takú prácu ešte mnohí oceňovať.
V správe TASR bolo potvrdené, že armáda má tabuľkovo 14 000 ľudí.
Hm, asi len polovica dokáže reálne bojovať v takej tej hybridnej vojne. V podstate by na Slovensko stačilo 10 000 bojovníkov, aby to tu zmietli. Ak by začali akciu v Blave, tak aj 2000. Samozrejme, na to, aby vykotili krajinu ako covid, do chaosu a strachu, by stačilo 200 teroristov, anarchistov.
je na čase zriadiť znova nejaký kurz pre každého mladého, aj mladú, aby neboli dieskriminované, podľa vzoru židoštátu. Také 3 mesiace by ale mohli stačiť, nie 3 roky, ako židoštát, my sa až tak nemusíme báť.
Je naozaj rozdiel vedieť, aspoň trocha, ako sa strieľa - a naopak nemať ani šajnu. Hnedoidi sa množia ako najatí, islám je agresívny kult - preto treba prístup k zbraniam aj pre bežných ľudí. Terorizmus tu už dávno je - tak nie je dôvod to odkladať.
Nuž ale - niet toho, kto by toto presadil. Anglosionisti zopsuli aj Fica, aj Pelleho, aj Kotlebu. A ľud tomu uveril. Nuž - ako hovorí akýsi slovenský klasik - botto - tak zomri. Ale trocha ináč "tak zomri, zomri detvo môjho rodu, čož sprostá si jak kýbel tvarohu"
Bez srandy.