Dušan Pútnik

komentáre

Dušan Pútnik

Vdaka za linky, niektoré poznám. V kontexte Európy a Ruska to na základe iných autorov celé vnímam veľmi podobne ako vytvorenie Nového Sveta a Nového svetového poriadku po tzv. objavení Ameriky, keď zrejme pod taktovkou Vatikánu bol v dávnejšej minulosti vytvorený Starý svet, teda Európa ako politicko ekonomický projekt na ovládanie a vykorisťovanie más. Keď prešli z inej upadkovej kultúry, možno z Egyptu.

Nie je mi však známe ako sa im podarilo vytvorenie klinu medzi vtedajšími bielymi "pohanmi", najmä ak žili v imperiálnom usporiadaní Veľkej Tartarie. (Aj tu však vidím paradox keď iní tvrdia, že Tartária bola dŕžava, čo je s impériom podstatne v rozpore). Moskovia takisto ako umelý výtvor Vatikánu neskôr prevzala prakticky celé územie bývalej Tartárie.(Aj tu možno ale z času na čas pozorovať situáciu známu u Stalina, keď bol pôvodný zámer tvorcov "ukradnutý" a snažia sa (aj dnes) ísť v opozícii a svojou prirodzenou cestou. Pokiaľ to samozrejme nie je len hra a divadlo pre šport a dve proti sebe hrajúce strany milujúci plebs.)

Celú vec naviac komplikuje aj spochybniteľné datovanie týchto dejov, keď podľa mnohých, a ja sa k tomu prikláňam, sa pred 300 až 400 rokmi "niečo" zásadné stalo a zmenilo. Myslím tým celosvetovo jednotnú architektúru tzv.koloniálny štýl, hviezdy pevnosti, z ktorých v oblasti Sibír neostalo nič len z výšky viditeľné obrysy základov plus veľké okrúhle jamy, vyzerajúce ako krátery po vybuchoch, stromy, ktoré nikde v tejto rozľahlej oblasti nie sú staršie ako 300 rokov, či fenomén zasypaných domov, kde pôvodné prízemie a často aj vyššie poschodia sú pod úrovňou dnešného terénu. V Kazani som sám videl pôvodné steny s dverami a oknami dobré 4 metre pod dnešnou úrovňou. Ale i v dalsich mestách na Volge, ktoré som navštívil.

Dušan Pútnik

Čo hovoríte na knihu Mauro Orbini, Kralovstvo Slovanov? Údajne nájdené kdesi v Kanade v knižnici v talianskom originálne, koncom 19.st.prelozene do ruštiny, (čo som prečítal) a pred pár mesiacmi čiastočne preložené a vydané aj u nás. Ja som bol ohromený. Hoci moderní akademici z tzv. univerzity tzv.filozofa z Nitry ma v jednej diskusii presviedčali, že toto dielo je už prekonané. Ako a prečo prekonané hoci knihu ani nečítali, mi už nevysvetlili pretože sa mi ako laikovi od nich dostalo len nadávania s akým sa nestretnes ani v ľudovej krčme. Ale to už z pristupu "vedcov" či politikov k plebsu poznáme veľmi dobre.

O "slovancine" v stredovekom Švédsku Norman hovorí.

Nejaký dnes neznámy britský historik Thomas William Shore pred 100 rokmi píše v jeho "The origin of the Anglo Saxon race" o Wendoch teda Slovanoch a ich kľúčovej úlohe pri novodobej kolonizácii Británie a tvrdí, že aj samotný Windsor bol založený Wendami, prevažne z Baltickej oblasti. Uvádza, že aj časť Vikingov bola slovanská, ich meno som zabudol. Na základe dobových západných a uznávaných zdrojov tiež tvrdí, že v ústí Odry existovalo tiež slovanské mesto, ktoré svojim obchodným významom malo byť ďaleko významnejšie než stredomorské obchodné centrá tej doby, cca 1000 n.l. Ďalší zaujímavý fakt, podložený starými zdrojmi a novými vykopavkami v 19.st.hovori o kultovom centre Svantovita na Rujane ako hlavnom centre európskych Slovanov, kde sa nikdy nepotvrdili stopy žiadneho teutonskeho kultu. Moja poznamka, umiestnili by si tí ľudia svoj hlavný náboženský "stan" na samotny okraj svojho teritória? O slovanských sídlach v Nemecku viac na tejto nemeckej stránke:

http://slawenburgen.npage.de/

Shore medzi iným potvrdzuje slovanské osídlenie až na území Holandska, ktoré však bolo len čiastkové a neskôr uplne asimilovane.

Podobných kníh v pdf sú na internete tony, prevažne v angličtine, nemčine a francúzštine, ktoré boli napísané v dobe pred 100 až 400 rokmi. Pojednavaju o cestách na uzemie Velkej Tartarie, o ktorej sa dnes nevie zhola nič. Aj podľa ilustrácií samotného Marca Pola bolo obyvateľstvo tamojšej oblasti vyhradne belošské teda európske a nie mongolske. Zachytil som aj správu, že obdobie tzv. Mongolskeho jarma v Rusku bol podvrh a nikdy sa nestalo a upravili aj učebnice.

Tiež sa na tieto informácie nepozerám z pozície panslovanstva, tieto názvy považujem za mätúce hlavne pre západných belochov. Osobne sa snažím poskladať mozaiku jedného pôvodne zrejme jednou rečou hovoriaceho bieleho etnika a som presvedčený, že žili na oveľa vyššej úrovni ako sa predkladá termín kmeňové spolocenstva. A podľa všetkého aj na vyššej od nás. Nemyslím si, že teória linearneho vyvinu je spravna a aj náš tzv.pokrok povazujem istotne za upadok a degradaciu.

Napriek všetkému neodsudzujem ani druhú stranu mince keďže polarita poslúži tým, ktorí rozmýšľajú na vzostup a osobný pokrok vo vyvoji.