Ľubov

authenticated user

texty

komentáre

Ľubov

Vidíš to ako súboj o zisk. Možno je to tak,ale aj v tom prípade ,ak vlastniť Slovana znamená mať zisk najväčší,otázka prečo ostáva.

Odpoveď nepoznáme,pretože nevieme kto sme a odkial sme,ani v čom je naša cena.
Oklamali nás.

ps. Z iných rás nie je zisk,degenerujú spoľahlivo a rýchlo a tento tvor (neviem určiť pohlavie)je konečná .
https://leakreality.com/video/6459/zombie-dance
Asi som mala pridať varovanie,ak náhodou máte neskorší obed ,ktorý sa v renesančnej Florencii volal banchetto.-)),môže vám prestať chutiť !

Ľubov

pravda. Čas posedieť pri vatre.
Čo ale k táborovému ohňu? Určite vhodnú pieseň
Toto bývala taká naša oblúbená,ale to sme ani netušili,že to je to rozlúčka partizána,čo odchádza do hôr bojovať za slobodu. Ach,tí južania.
https:.//www.youtube.com/watch?v=5FCNg2O_Ivs .-)

Dík.-)

Ľubov

že onedlho.
Ale viac ma trápi,že Normana niet.-( Napíš aspoň tri krížiky,aby bolo jasné,že žiješ.

Ľubov

Áno, tieto vývojové chyby je možné vidieť aj pred tisíckami rokov,to nie je nejaká špecialita dneška. Že to zrazu vnímame globálne,to je vďaka internetu.

Spomínam si na článok s Ludvíkom Součkom ,na otázku,ako získava svoje encyklopedické vedomosti,s úsmevom ukázal asi na tri krabice od topánok,kde mal usporiadané výstrižky z novín podľa abecedy. To bol jeho Google.
Bolo by dobré znovu si prečítať jeho prvotinu Tušenie tieňa, po 35 tich rokoch,ako budeme tie informácie vnímať dnes.
Zdanlivo som odbočila, chcem tým povedať ( na Součkovom príklade),že poznanie nestojí a nepadá na internete. Musíme hľadať pravdu neustále,veď je to prirodzené. Zmanipulovať rodičov zabitých detí cez rôzne benefity nemá slovenský "rukopis" Je to silná indícia,že tá ruka nie je od nás. Potom ale ani objednávateľ.

Ľubov

Áno,opluli. A to je ešte smutnejšie,ako ich smrť.

Najskôr,v tých prvých hodinách a dňoch,slúžili na rozbesnenie davu. Videla som,ako mama Kušnírovej vyšla na javisko upravená visážistkou aj kaderníčkou. Už to neveštilo nič dobré. Potom ju vozili ako jalovicu po jarmokoch,aby vytlačila slzu pred demonštratmi. Potom ju zobrali na večeru a s určitosťou zaplatili hotel a šoféra domov. Nepochybujem,že to bolo presne takto. Takto ju korumpovali.

Niekedy si myslím, že to,čo sa deje,je biblický boj satana proti človeku.

Ľubov

Z rôznych dôvodov som sa podrobnejšie pozrela na bio Josefa Urválka,onen neslávny symbol monsterprocesov,keď sa tie dve svorky navzájom ničili.

Dosť poučné. Citát J. Urválka 1968

„ Co tedy, proboha, po mně chcete, abych udělal? Vy si myslíte, že si mám sáhnout na život? Ne, nemohu a nebudu skákat z petřínské věže, to není možné. Kdybych to, pane redaktore, udělal, vzal bych na sebe celou vinu, potvrdil bych svou vinu a já ji necítím, tu má někdo jiný. V tom je rozpornost celé situace tehdejších let i dneška. “
Samovraždu spáchal o desať rokov neskôr. Povedzme,neoficiálne....
https://www.youtube.com/watch?v=nSWkYvohLw4

Ľubov

Českí špecialisti,psovodi,dnes odleteli do Bejrútu hľadať ľudí pod sutinami.
Klobúk dolu.

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/se-psy-vyrazi-do-sutin-hledat-ranene-...

Ľubov

ale odložili to,niekedy na september,možno,potom,neskôr...
Norber Lichtner sa v rannej IV pýtal Jany Teleki na názor,prečo sa tak stalo....podľa nej sa celý prípad bude musieť otvoriť znovu,pretože obžaloba je podložená nedostatočne .
Neboli vypočutí svedkovia obhajoby a to je také zásadné pochybenie,že pri Kočnerovom odvolaní by slovenská justícia,ale aj Slovensko ako štát utrpelo medzinárodnú hanbu.
Čo bude v takom prípade so sudkyňou samotnou,som nepochopila,ale spomínali akýsi paragraf,čo by ju prípadne mohol zachrániť,ak by konala protiústavne,a to ten,že konala v nevedomosti,že je proste sprostá.
V tejto situácii sa treba spýtať ale aj to,načo máme pani Kolíkovú, žaluďovú ministerku spravodlivosti,pokial v súdnictve pracujú takto nekomtetentné osoby, aké závery z toho urobí?
Zrejme sa spolieha na ten istý paragraf.
Toľko stručne zhrnuté novinky v prípade Marián Kočner dnes doobeda.

Ľubov

tak sme sa o to prirodzene zaujímali. To je normálne. Neskôr,ako hovoríš,nezakrývaný a hlavne nepochopitelný obdiv k Mohamedovi ma tiež prebral.-).

Napriek tomu ich akceptujem,aj keď nepodporujem. Stále k nim chodím čítať niektoré preklady.
Z alternatívnych webov mne najviac vyhovuje Nadhľad,práve preto,že tu "musím" trochu kontrolovať svoju záľubu pre všetko,čo nazývame mágiou. Inde je to také volnejšie,či už AE news,Tadesco,alebo aj PP P.Hájka.IV je na hrane.

Každé budúce ráno môže všetko zmeniť. Preto je lepšie byť pripravený.

Ľubov

Asi ste už o tom počuli,chcela by som nejaké presnejšie informácie,vzg.ru píše o stovkách zranených.
https://translate.google.com/translate?hl=sk&sl=ru&u=https://vz.ru/&prev...

Prepáčte,neviem,kde to mám dať ,tak to dávam pod debatu o atmosfére.

Ľubov

Ak porovnávame kúpyschopnosť. Lepšia kuracina stojí do tisícky,na to jednoducho u nás nemá každý.Ani ja ((.
A niečo rozhodne budem potrebovať. Niečo,čím získam čas zavolať mestskú políciu 159 . Možno bude stačiť aj sprej.
Mladíkov pribúda a sú čoraz sebaistejší,treba ale jednoznačne pripomenúť,že iba keď sú v početnej prevahe.

Pokial chodia na prechádzku popri rieke (stále je to v rozšírenom centre mesta) dve ženy a sú také neopatrné,že nemajú so sebou nič na sebaobranu,môže to skončiť naozaj zle. Deje sa to,nikto o tom nehovorí.

ps. Mailer,trocha mimo témy,ale veľmi by ma zaujímako,aký je rozdiel medzi švajčiarskou a tou "pravou" nemčinou. Dá sa to porovnať prípadne ako rozdiel medzi slovenčinou a češtinou? Dík vopred.

Ľubov

Najskôr to bola len blbá nálada,ako Havel nazval atmosféru rozčarovania a apatie v 90 tich.
No bola to priam Krásna doba,popri tom,čo je tu dnes a čo Ty nazývaš špecifickými okolnosťami. Ja to len upresním,ocitli sme sa v regulérnom blázninci.

Demokracia je ten najodpornejší odrb na človeku.Zabíja nás . Je naozaj najvyšší čas vrátiť sa k prirodzenému,hierarchickému poriadku-takému,ako je napríklad v lese.

Ľubov

Vražda spustila majdan. Objednávateľ musel zmanažovať tisíc vecí,aby "vražda nebola zbytočná" (cit. Hríba na festivale Pohoda) Áno,odznaky,zvukárov,aparatúru,rečníkov,dopravu,médiá.
All for Jan zaplavilo celú instagramovú sieť,oživiť mladých potkanov zo Slušného Slovenska...atď. A teraz si neviem predstaviť,že pri tolkých investíciách si "objednávateľ Kočner" vyberie na vykonanie činu ťuťmákov z vedlajšej dediny. Plus do toho namočí bývalú frajerku. Nie,nemôžem.

A samotný majdan? Oslabil CME? .-)) Nie,v žiadnom prípade. Priviedol k moci tých,čo rozpredajú posledné zvyšky plynu,energetiky a vody. Dobrú noc, drahé Slovensko.

Ľubov

Ty ani nepripúšťaš možnosť,že nie je vrah...(ja tú možnosť pripúšťam,som teda hlúpa v možnom Božom dopustení?) Opakujem,už posledný krát,aký mal motív? Zavraždiť dvoch ľudí a tým ukončiť aj svoj život....naozaj,prepáč, myslíš si,že Kočner je idiot ?

KOB označuje ,pokial som dobre pochopila, intuciu a svedomie ako základné znaky človeka.

Ľubov

Velmi dobry postreh,hned som si spomenula na jeden clanok u nas,ktory mal nazov Stribog.
My tu ten pribeh pozname,ale kedze viem,ze si trocha dalej (iba geograficky)precitaj si o nom par slov.
Je to fascinujuce,mozno naozaj Prozretelnost niekedy trocha pomoze
https://bystrica.dnes24.sk/bystrican-jaroslav-kuracina-mal-som-len-odvaz...

Ľubov

co na ten film isli. Ako vidime,z roznych dovodov.)).

Tak ci tak,oskar je zrejme tutovka. Je dobre to obcas vidiet,ten ich pad do priepasti,na dno.

Ľubov

Je to ako obohrata platna,aky mal motiv?
Ako suvisi vrazda dvoch ludi s Kocnerovymi zmenkami? Stale predsa plati,ze chcel peniaze od CME https://sk.wikipedia.org/wiki/Central_European_Media_Enterprises ,alebo nie?

Nikto z nas netvrdi,ze je to neviniatko,ale postavte ho vedla Miklosa. Potom to bude vyzerat inak,napokon,ludova mienka,tu dolu,to tak vidi uz dnes.
Kolko v lastne dostal? 25 rokov ,ma 57 a z basy by mal vyjst v roku 2045.Smiesna predstava.
V jednej serialovej casti Simpsonovcov sa mihne mapa strednej Europy,rok 2024, a po Slovensku tam uz nie je ani stopa.
Co my len vieme?(((. Nevieme ani len to,komu vlastne visime na snurke od gati. Ja si(ale nie som odbornik) myslim,ze zatial je to stale snurka od gati CME.
Dokedy? Mozno do septembra.

Ľubov

Mam na Teba malu prosbu,ci by sme si tu nemohli otvorit take male filmove okienko,kde by sme si mohli pohovorit o najvacsom odpade dnesnych dni, o filmovych producentoch,reziseroch a hercoch .
Ale aj naopak. O tom,co sa nam paci na dnesnej kulturnej revolucii.

Chcela som ist na Havla,som predsa stale extravagantna,ale potom som si povedala,ze Meky bude stacit. Na film Meky som isla preto,aby som sa z nejakej podprahovky dozvedela,preco je Zbirka taky oblubeny u Jana Krausa v jeho relacii.
ze asi nestaci iba to,ze je "taky britsky". A veru,to nestaci. Treba povedat,ze film vo mne nevyvolal ziadnu nechut k Zbirkovi,je to skladatel z celej duse,len Lucenica mal platit ferovo.

Ľubov

Pretoze Kocner je buduci prezident Slovenskej republiky. No zasni a smej sa,este mas chvilu casu.

Ľubov

nepochodila. Knihu Husak nemaju,ale ako stalemu stamgastovi mi ju vraj zozenu (z ineho mesta,z inej kniznice.)
Mozno sa mi to zdalo,ale nejako zvlastne sa na mna pozerali:)),nevadi,je to moja cesta.

Dobre,navrhujem temu docasne( kym budem mat knihu)odlozit ako pat.situaciu.Som totiz velmi zvedava na informacie pocas Slovenskeho statu.Nie na psikov,tych ma rad predsa kazdy.(Tesla vo svojich spomienkach ako 80 rocny venuje tri strany kocurovi Macakovi a gunarovi,ktoreho sa bal).
Tesim sa,ze sa v knihe urcite mihne aj postava slobodomurara Imricha Karvasa.Aale,to boli nastastie taki hrackarski slobodomurari( spolu so Stefanikom),bat sa treba len tych od cisla 30 hore.
Ak sa pytas na neprijemnosti v suvislosti s Banasovou knihou,nuz,pre mna je to jednoznacne epizoda na Sibiri.
Dobre,stal sa teda francuzskym generalom,ako a preco,kedze mal modru knizku,dajme bokom. Podla mna jednoducho potrebovali nejakeho ochotneho hlupaka,ktory z vyhriatych parizskych budoarov a kaviarni pojde na rusku frontu. No,Benes,ktory dobre poznal Stefanikovu ctiziadost,ho podporil. Mrzi ma to,ale Banas ani slovkom nespomenul fakt,ze cs.legie v Rusku financne vyznamne podporil klan Kypusovcov,drotarov z velkeho Rovneho. Stefanikok to musel vediet,napriek tomu vo svojej servilite voci Masarykovi ziadal,aby vojaci hovorili cesky. Prave vtedy som si uvedomila,aky tragicky omyl bol jeho vstup do politiky.
Je niekedy tazke byt Slovakom,ja to chapem, a hodnotit nase osobnosti este tazsie.

Napokon,to jedine,co po nas ostane,je Laska.

https://history.hnonline.sk/1-svetova-vojna/1040542-ceskoslovenski-legio... par fotografii z tych casov,Bieli proti Cervenym.

Ľubov

ze sa prave tu stalo nieco take.... Okoloiduci a aj Ty,Roland,vela som sa od Vas naucila a som na Vas hrda.

Ľubov

ale stava sa,ze sa mylis .Teda podla mna. (usmev)
Tak ako tentoraz . Kritika Husaka ,a prave v dnesnych casoch,ked na cele rezimov stoja degenerati,je trocha zvlastna,akoby tam bolo az nieco osobne.
Pojdem do kniznice,zozeniem si nieco o nom,napr.toto je dost nove https://www.martinus.sk/?uItem=645973
,uvidim potom lepsie. Oci mi dost otvorila napr.aj Banasova kniha o Stefanikovi Prebijem sa,padol jeden ideal zas.

ps. Pisem bez diakritiky,nemam inu moznost (slza)-

Ľubov

Napadlo ma,ze pri sucasnom zrychlovani karmy sa lahko moze stat,ze Breiner a spol. budu hladat azyl prave na Kube.... a to paradoxy len zacnu ...

Ľubov

že práve on má nahradiť Fica vo vedení Smeru. No tak nahradí.
Kádre nie sú ... budú musieť rásť za pochodu. Videla som dobrý dokument o tom,ako sa postupne rozišli cesty Fidela a Che Guevaru ,nebolo zle by sa na tých dvoch pozrieť. Obaja chceli to isté, boli priatelia a nebolo tam závisti ,dokonca ani ego (možno bolo,Che bol milovaný a pritom nebol kubánec ,ale argentínec )napokon ho Fidel upratal do nejakej stredoamerickej džungle a bol koniec. Legenda však žije.
Je to romantický príbeh,Che Guevara chcel čistú Revolúciu,Fidel tak trocha šachovú partičku-chápal,že priamočiarosťou sa nepriateľ nedá poraziť. Dnes je Kuba jednou z posledných krajín, kde sa nemusia báť povinného očkovania proti kovidu. No pasaran!

Ľubov

Väčšina z nás má skúsenosť,že aspoň časť svojho života prežila v rodinnom dome,takže je to pomaly archetyp " slovák býva v dome.-)". Druhá skúsenosť je,že sa potom o tie domy súdia súrodenci,to je tá smutnejšia vec na tom. Len som chcela spomenúť,že bývanie v rodinných domoch je pre nás samozrejmé. Nie tak pre rusov. Ale kultúrne sa tu niektorí obohatili a aj doma ,v Moskve chceli tak bývať. Tam,tam je to skutočne nedostupné.Zvlášť,keď oni si myslia,že rodinný domček by mal mať plochu aspoň 500 m2. Rassia balšája.-)

Ľubov

celkom zaujímavé https://www.youtube.com/watch?v=CvbMM0fyV5U Bol to skúsený rečník aj herec. Vedel sa tváriť naduto a aj skromne. Tak nech konečne odpadne,čo je zhnité,čím skôr.

Najviac mi je ale ľúto,ako vyzerajú v súčasnosti naše kúpele,Sliač a Korytnica.Ľudia umierajú na infarkty, a práve na Sliači sa liečili pacienti s chorobami srdca. Aj deti -LD Slovensko. Naozaj sa liečili,žiadna Potemkinova dedina to nebola.

Ľubov

Jakeš,Havel,Dubček,Svoboda..... nejde len o socializmus,pôsobili v politike 20-30 rokov po veľkej vojne.
Dnes je to už 75 rokov,myslím,že práve toto je jednou z príčin,že sme tam,kde sme. Sociálna nerovnosť je podstatne výraznejšia a úpadok je všeobecný. Toto nemá s nostalgiou nič spoločné,politici s dnešnou mentálnou úrovňou no,poviem to takto,neboli štandartní. Alebo to nebolo tak vidieť,aj to je možné.

Obrovsky klesla miera kompetentnosti,to predsa vidíme všetci.Ale načo sa trápiť ešte viac,ako je treba?
Pretože nastala absolútne nová situácia,Breiner uteká s vreskotom z New Yorku na nejaký hrad v Škótsku,či kde.-),márne,sme na planéte opíc.

Niekedy sa zamyslím,načo sú mi všetky tie prečítané knihy,načo sú mi životné skúsenosti,keď sme sa dostali na loď bláznov.
Slaven,je pravda ,že za tie roky si pustil veľmi málo osobného peria. Ostávaš miestnym tajomstvom.-),moju priazeň stále máš, Milouš minimálne neprezliekol kabát a na oslavy 1.mája chodil skoro sto rokov.

ps. Budúcnosť-mladosť z mimovládok https://zemavek.sk/potravinova-sebestacnost-je-nezmysel/
O sedliakoch : https://www.hlavnydennik.sk/2020/04/01/preco-sa-vytratili-sedliaci/

Ľubov

https://www.novinky.cz/zahranicni/amerika/clanek/v-usa-po-17-letech-prov...

Možno je tá správa dôležitejšia,ako na prvý pohľad vyzerá,tak to sem dávam pre info.
Je to naozaj iba subjektívne,ale na mňa pôsobí povzbudzujúco. Aj keď v kontexte posledných udalostí a spätnej karmy ( ČEKA,pardon,NAKA) sa návrat trestu smrti bude týkať každého z nás. Napokon,my o tom aj tak nebudeme rozhodovať. (či sa obnoví a bude realizovať)

Ľubov

Ani jeden z nich nemá rád komplimenty,takže len stručne: bez takých to naozaj môžeme zabaliť.Našťastie,vieme,že sú v poriadku.

Potrebujeme veľký severný plán záchrany.Napriek tomu,že Putina údajne niektorí volajú Líška zo severu,a tiež mnohí z nás,ako počúvam svojich priateľov, čakajú pomoc z Ruska,necítim to celkom tak.K záchrane musí prispieť každý jeden z nás- uvažujme !

Na záver si dajme Upanišádu ( to sú tie texty staršie ako 6000 rokov,Kozák ich nazýva protobudhistické,ja ich vidím ako protokresťanské.-),to je jedno,v hlavnej úlohe Človek.

Čhandogya up.,4,5,6

" Vpravde,nie kvôli manželovi je manžel manželke milý,ale kvôli láske k Človeku(átmanah kámáya) je jej milý,vpravde,nie kvôli manželke je manželka manželovi milá,ale kvôli láske k Človeku je mu milá,vpravde,nie kvôli synom sú synovia otcovi milí,ale kvôli láske k Človeku sú mu milí, vpravde,nie kvôli získanému je nám získané milé,ale kvôli láske k Človeku je nám získané milé...,vpravde,nie kvôli svetu je nám svet milý,ale kvôli láske k Človeku je nám svet milý.
Tohto Človeka by sme mali hĺadať,počúvať,rozmýšľať o Ňom a spoznávať Ho."
(skrátený úryvok)

Ľubov

aké články pred 9 timi rokmi na Nadhľade.
Páni,klobúk dolu.( aj pred archívom.-))

Ľubov

tohto nepochopiteľne odpudivo sa správajúceho pápeža,chcem spomenúť ,že obchod s bielymi kresťanmi bol v prvom rade o peniazoch,presnejšie,o zlate . Slovenské eldorádo,krajina zlatého trojuholníka Kremnica-Štiavnica-Bystrica bolo magnetom pre lov. Zajatci,pokial patrili k bohatým rodinám,dali sa fantasticky speňažiť cez výkupné.
Pokial bežná neurodzená kresťanka -panna stála na trhu 20-80 zlatých,zachoval sa prípad istého šlachtica Dócziho ,majiteľa hradu Revište,za ktorého turci žiadali výkupné 20 000 zlatých.A dostali ho.
Turci mali záujem najmä o mladučkých chlapcov- vieme prečo. Desivé sú svedectvá,že brali aj celkom malé deti,tie jednoducho hádzali do kožených vriec,prežili len tie najsilnejšie, tiež končili ako janičiari.

Nkde som sa nedostala k údaju,koľkými životmi zaplatilo Slovensko za 163 rokov trvajúcu osmanskú okupáciu.
A to boli Turci o čosi civilizovanejší,ako Tatári-tieto zločiny sa už strácajú v hĺbke 12.storočia.
Boli sme lovení ako zvieratá,je zločinom o tom mlčať . Chráňme biele životy!!!

Ľubov

(nebudú sa to učiť),pretože nie sme slobodní ,ale otroci.
A pretože školstvo patrí medzi najvýznamnejšie nástroje genocídy,deťom v škole budú naďalej vymývať mozgy úchylným lgbt . A nepravdivým dejepisom.

Až kým nepríde ten deň. Raz predsa musí prísť.

Už som zistila,prečo neviem nájsť článok Príbeh Haitti z Priezoru com- história- niekto ho totiž vyhodnotil ako veľmi nebezpečný...
Článok ,ktorý si sem dal,je naozaj veľmi dobrý. Dlhodobo ma táto téma zaujíma-od kolaborácie s tureckými okupantami : niektorí richtári najmä na juhu si radi prilepšili-(sú o tom záznamy v obecných kronikách)až po príbehy skutočných hrdinov,ktorí položili životy v boji proti Osmanom.

S istotou viem len jedno,mali sa tu ako prasce v žite a chcú sa sem vrátiť. No dvakrát do tej istej rieky sa nedá vstúpiť.

Ľubov

Dobre,že si pripomenul tento explicitný príklad. Pred desiatimi rokmi, po zemetrasení st.7,bola tlač ešte relatívne slobodná,spomínam si na fotografie,ako haiťania sedia a pozerajú sa na hromady mŕtvol na uliciach.
No,sedeli len niektorí,ostatní rabovali. Márne dnes hľadám,na internete tieto fotografie.Ak Trump prehrá,prehráme všetci. Haitizácia môže pokračovať vo svojej víťaznej ceste a meniť Európu a naše Slovensko na Luník 9.

ps. Haiti- rozloha : 27 500 km2
Počet ob.: 11 750 000 (starší údaj)

Ľubov

ze sa uz coskoro chysta dalsie remake Planety opic....prave teraz, vsakze..zelezo treba kut za horuca.

https://www.moviezone.cz/clanek/39822-nova-planeta-opic-se-zacne-tocit-l...

Ak sa nemylim,je to uz siedma verzia od roku 1968.Niekomu sa predstava totalnej genocidy bielej rasy velmi pozdava.

Ľubov

Nagua,navrhujem zmier. Vnášať sem takéto osobné animozity pokladám za škodlivé.Ale predovšetkým je to hulvátske voči trvorcom tohto webu.
Dobre,asi som zišla z rozumu,keď som sa Ťa pýtala na Smer.-),som proste zhovorčivá . To je všetko,sme naozaj veľmi odlišné- tu ale nikto nie je rovnaký a rešpektuje sa to. "Žiješ svoj život ako každý iný a na nikoho sa nepodobáš," hej,presne takto sa mi to páči.
Máš svoje silové zvieratá,ja sa chcem stať kresťanom. Práve teraz,keď končí.

Ľubov

Hej,je to tak. Jediné,na čo máme aspoň zatial ešte aký taký vplyv sú naše vlastné rozhodnutia.
Práve som niekde čítala,že medzi psychické poruchy patrí aj sociálna idiocia,nekritický,až exaltovaný obdiv k istým etnikám,tu radšej skončím.
Prečo im je teda dovolené všetko? Pretože si nás kupujú. Spomínaný Mamon-teraz trochu nekorektne: blízky príbuzný babylonského Baala (kresťania Baala volajú Belzebub-pán múch),ovláda človeka cez najnižšie reflexy,závisť,chamtivosť. Sme takí? Áno,bohužial,sme.Tak čomu sa čudujeme.-((

Ešte k Maltézom. Mám rada tieto témy, neviem prečo.Viac templárov, rosekruciánov,rytierske rády všeobecne-myslím,že aj Rolanda baví táto časť dejepisu. Pôvodne za ich vznikom nebol chtonizmus,ale čistá idea. Presne o tomto hovorí aj Jan Kefer vo svojej Syntetike. Všetko sa to nakoniec zvrhlo,len naozaj silné osobnosti ostanú verné.Nepodľahnú.
Momentálne rozmýšľam nad jezuitmi,asi kvôli Františkovi. Kto vlastne sú a komu slúžia?
Pozri si pár citátov od jezuitu a geológa( prekvapivo spájal geológiu s najvyšším duchovnom) Pierra de Chardin.
https://www.goodreads.com/author/quotes/5387.Pierre_Teilhard_de_Chardin mne trochu pripomína,nejakou esenciou.-) nášho Andreja Kmeťa. Ale to by bolo na dlhšie...

Ľubov

Hej,je to tak. Jediné,na čo máme aspoň zatial ešte aký taký vplyv sú naše vlastné rozhodnutia.
Práve som niekde čítala,že medzi psychické poruchy patrí aj sociálna idiocia,nekritický,až exaltovaný obdiv k istým etnikám,tu radšej skončím.
Prečo im je teda dovolené všetko? Pretože si nás kupujú. Spomínaný Mamon-teraz trochu nekorektne: blízky príbuzný babylonského Baala (kresťania Baala volajú Belzebub-pán múch),ovláda človeka cez najnižšie reflexy,závisť,chamtivosť. Sme takí? Áno,bohužial,sme.Tak čomu sa čudujeme.-((

Ešte k Maltézom. Mám rada tieto témy, neviem prečo.Viac templárov, rosekruciánov,rytierske rády všeobecne-myslím,že aj Rolanda baví táto časť dejepisu. Pôvodne za ich vznikom nebol chtonizmus,ale čistá idea. Presne o tomto hovorí aj Jan Kefer vo svojej Syntetike. Všetko sa to nakoniec zvrhlo,len naozaj silné osobnosti ostanú verné.Nepodľahnú.
Momentálne rozmýšľam nad jezuitmi,asi kvôli Františkovi. Kto vlastne sú a komu slúžia?
Pozri si pár citátov od jezuitu a geológa( prekvapivo spájal geológiu s najvyšším duchovnom) Pierra de Chardin.
https://www.goodreads.com/author/quotes/5387.Pierre_Teilhard_de_Chardin mne trochu pripomína,nejakou esenciou.-) nášho Andreja Kmeťa. Ale to by bolo na dlhšie...

Ľubov

Tak sa mi zdá,že hrať šach by mohla byť účinná skrytá forma odboja. Predstavte si,učiť hrať šach deti tak od troch rokov- nie je to nová myšlienka, pozrite : https://www.webnoviny.sk/na-armenskych-skolach-bude-povinny-sach-chcu-ve... ktovie,ako to dopadlo s týmto zámerom.
Ono,nejde len o šach..-) Aj taký mariáš je rasistický. Tiež treba myslieť.

Ľubov

teľa na nové vráta.-((.

Každý boží deň nejaká šialenosť-neviem,či to sleduješ,aj Ameriku aj Európu tak dnes pribudla aj Austrália (šach je rasistický) Viac ma však znepokojuje toto https://www.infovojna.sk/article/iran-vydal-zatykac-na-trumpa-za-vrazdu-... do septembra ostáva 60 dní,ustojí to ten človek?

Ale neprepadaj beznádeji,Iris,určite nie sme žiadne slečinky, nás nedostanú,odídeme stredom !

Ľubov

https://truthtopowernews.com/how-jewish-elites-destroyed-national-geogra...

Všetci,čo máme radi Prírodu,sme si ho občas kúpili,keď sme si chceli urobiť radosť.Článok prináša informácie ,ako sa ničí všetko,čo bolo dobré (pre nás).
Les u nás je však stále les.-),sinajský piesok ho zatiaľ nezničil.

Ľubov

Pridám ešte jeden film. Všetci poznáte ten príbeh : https://www.tarak.cz/agora/ Ktovie,ako dlho budú takéto filmy volne dostupné,tak radšej nech je tu.
Ak si ho pozriete,zažijete parádne deja vu .(už prežité)

Ľubov

ale čo ak to začína už v torzných poliach?
To,čo sa dalo od Vernadského prečítať,som ako obyčajný človek prečítala,nie je mojím osudom chápať torzné polia,ani kvantovú fyziku. Len keď hovoríš,že to začalo hlboko....

Takže márnosť .... monarchia mi teraz chodí po rozume tak často,pretože vidím,že tento systém tzv.demokracia požiera sám seba. Naproti tomu len taká jedna rodina Migazzi,jej potomkovia v jednom pokolení založili Arborétum Mlyňany,postavili základy pre kúpele v Piešťanoch a Dudinciach. Kde zmizol ten potenciál ?
Nehovorím,že všetci boli takí-ale,blíži sa august.Na rad prídu turkobijci Esterháziovci. Ani jeden z nich by si o dnešného bruselského poslanca ani bicykel neoprel- obrazne povedané,taký priepastný rozdiel tam vidím.

Ľubov

kto stojí za zrušením monarchií a založením republík v Európe a Amerike.

Toto je téma najbližšej budúcnosti,nebude sa jej dať vyhnúť. Celkom sa na to teším.

Ľubov

som si všimla po prvý raz u Arona,v knihe Numeri je veľmi presne opísaný dress code,a čom sa smie vstúpiť do Stánku. Sú vycifrovaní ako do cirkusu-od hlavy až po päty explicitne určené farby,materiály,zvončeky a na čele-niečo divné.
Neviem nájsť lepšiu ilustráciu,ako toto https://sk.wikipedia.org/wiki/%C3%81ron_(prorok)

Je to nepresné,pretože nemá na čele kocku,ale nejaký kváder. Bol to symbol najvyššieho zasvätenia,Aronovci sa volali(jú) aj koheni.Geometrický tvar kocky sa stal neskôr v hebrejskej mystike symbolom duchovnej pravdy.
"Povedané v kocke." Tak sa hovorí,keď je niečo krátke a pravdivé

Ľubov

Myslím,že tomu rozumieš,ako to vidíš? Myslím si,že lepšie takto,ako sucho a 39 v tieni.

Les pookrial,čo to urobí s úrodou obilia,neviem- dlhý čas sa hovorí o tom,že potravín bude menej. Včera som bola v lese hľadať dubáky,vraj rastú. No,chodla som,ďaleko zašla sama a tu zrazu rovno predo mnou niečo veľké,hnedé a trocha lesklé.Pochopla som hneď. Pomaly som sa otočila,žiadne prudké pohyby,kanadský film Medveď som videla sto krát. Nič,ale situácia vážna:len les,ja a medvedie .
Na asfaltku som sa dostala ako v tranze a tam nejakí hubári chytráci hovorli,že medveďov je teraz velmi veľa,z Vtáčnika tí starší samci vyháňajú mladších smerom na Tribeč.
Takže opatrne.

Ľubov

máš pravdu,bol tam nevhodne,tak som to radšej dala preč.
Aj Tebe pekný.-)

Ľubov

...

Ľubov

Pellegrini s médiami za chrbtom .-),sám si napísal pikošku,že Štefunko v zúfalstve mu ponúkol flek predsedu v PS.

Ľubov

Fico odišiel od Weisa v roku 1999, mal niečo po 30 tke,neviem,či to bolo pred tým,ako Dzurinda povolil prelety. V každom prípade bola situácia doma podstatne iná. Migranti,vražda Kuciaka a snúbenice,pokus o majdan a potom korona a nakoniec aj globálna kríza,keď nikto nevie,čo bude o pár hodín. Nič z toho ešte nebolo. Ale vysmiaty Pellegriny zrádza Fica práve teraz,nevidíš ten rozdiel?

Ľubov

Je to ako čakanie na Godota,ale aj tak ,otázka k situácii v Amerike ostáva: kto tam zvíťazí?Alebo prehrá.
Pretože menšie a väčšie zlo prichádza práve odtiaľ,stredná Európa bez mimovládok ,to by sa diali veci.... dusiace zovretie hada by povolilo, všetko živé by sa slobodne nadýchlo.Na chvíľu.
Ale asi skôr treba byť realista-v našej slovenskej zemi sa nachádza príliš veľa dobrej vody.
A je tu ešte moment,že Ficovi je to už všetko jedno,v jednom okamihu tak na mňa pôsobill.V tom prípade bude menšie zlo naozaj zradný Pellegrini.

Stránky