Ľubov

authenticated user

texty

komentáre

Ľubov

chcela by som Ťa poprosiť ,nemohla by si napísať článok (keď budeš mať čas),ako sa bude prejavovať tento koniec konzumnej spoločnosti? Chápem to,ale chcela by som byť viac vnútorne pripravená. A neviem,na čo sa pripraviť najskôr- všetkého menej,alebo celkom nič.

Zdanlivý luxus,ten bude chýbať len hlupákom,chudoby sa skutočne nebojím,ale divočiny, chaosu,vrahov a zlodejov,tých sa bojím.
Najvážnejším problémom bude teda bezpečnosť.

Ľubov

Mňa to zas inšpirovalo k tomuto: Je čosi
neurčité,no dokonalé
vzniklo pred nebom a zemou
Je samo a nemení sa.
Preniká všetkým a nič mu neuškodí.
Možno ho chápať ako matku univerza.

Tak tento verš je presne o tom,čo Vatikán nikdy nebol.Aj keď sa nedá o ľuďoch povedať ani to,že by sa podriaďovali zákonom Tao. Už by to chcelo nejaké riešenie.

Ľubov

Je to naozaj hnus,čo stihol urobiť za týždeň,ale asi najodpornejšia je manipulácia s cenami testov.

https://www.facebook.com/smersd/videos/2593880440896522/ toto trvá 50 minút,už druhý krát počujem od prestaviteľa Smeru,že ak títo siahnu na sociálne najslabších,pôjdeme na barikády. Takto to povedal . Dobre,všetko je dnes možné.Aj to,že pôjdeme.

Ľubov

obdivujem ,ako si to dokázal a mám dobrý pocit,že si na Slovensku.Ako ja viem,že máme absolútne nekompetentnú vládu spolu s neuveriteľným parlamentom ,z udavačov sú štátni tajomníci,poslanci boli zvolení priemerne 2000 hlasmi a majú humantárne vzdelanie z neziskoviek. Takže ak boli nejaké rozdiely medzi Afrikou a Slovenskom,zrejme čoskoro zmiznú.
Ale si doma a čo je doma ,to sa počíta.Ešte malú radu,do lesa si odpíl kmeň z mladého agáta,cc 180 cm dlhý, priemer asi 6 cm,pekne rovný, a budeš mať zbraň,ak by si tam stretol napr.diviaka. Ja do lesa chodím s takou palicou,pocit je to lepší,cítim sa bezpečnejšie.

Ľubov

O tých paliciach som počula už dávno,keď tam bola moja známa na dovolenke. Vraj sú dlhé a drevené.
Dnes prešli vývojom a sú umelohmotné. najnovšie info z Indie
https://twitter.com/htTweets/status/1243244057041616896

Ľubov

že je to energetický upír.Viem,že to neznie seriózne,ale ja pár osobných skúseností mám s podobnými entitami.
Uvedomila som si to náhodou,pri sledovaní toho videa so Slotom,ako sa mu uvolnila tvár v okamihu,keď sa Slota rozčúlil. Situácie sa opakujú na videách ako cez kopirák: útočí tak,aby obeť urazil a ponížil,v okamihu,keď sa mu to podarí,je uspokojený.
Teraz ako premiér sa takto nacicať (energeticky)už nemôže,preto bol oslabený. Podľa všetkého, dlhé vykecávanie a pozornosť prítomných,je čiastočnou náhradou pre túto jeho potrebu.

Ľubov

Pretože informácie pred rokom hovorili,že premiéra bude tento rok.
https://www.hlavnespravy.sk/vo-svatom-tyzdni-pride-kin-film-mela-gibsona...

Písalo sa o tom,a zrazu,akoby uťal.Ešte raz dík.-),škoda,tento rok by to mohlo by/t obzvlášť zaujímavé.No,niečo na tom škrípe....Gibsona zrejme odpísali

Ľubov

mám takú prosbu k Tebe. Ty chodíš aj na tie americké stránky pre našich,či by si sa nemohol na niečo pozrieť.
Teraz na Veľkú noc by mal mať premiéru Gibsonov film Vzkriesenie Krista,čiža 10.apríla. A nikde nič,len obrovské ticho. Matne si spomínam,že Gibson niečo povedal o dž.,potom to rýchlo zamietol pod koberec,že vraj bol opitý. Ale vyzerá to tak,že skončil,neexistuje,nepíše sa o filme,v ktorom Kristus aramejsky zvolá"Moja krv na vaše hlavy"

Tak Ťa chcem poprosť,či by s vedel zistiť,či tá premiéra bude,alebo čo sa vlastne stalo s Melom Gibsonom...dííík

Ľubov

dva dni stará správa z Budapešti : https://www.infovojna.sk/article/ministerstvo-obrany-prebera-v-dosledku-...

Neviem si presne domyslieť,aké to môže mať dôsledky a či tým chcel Orbán ukľudniť Brusel.-)

Ľubov

Takéto rovnorodé zdravé skupinky sa začnú tvoriť znova. Nikdy nezaniknú celkom,pretože nemôžu,musel by zaniknúť vesmír.
Podobné k podobnému,nie je čo riešiť.-).To je nad (všetkým). Čo sa týka nápojov,tiež večná dilema.Pravdaže,ešte vôbec nevieme,ako budeme s vodou.
Ale Milan Calábek(to je český alternatívny liečiteľ) ma nedávno dosť milo prekvapil doporučením vypiť každý večer pred spaním 2 dcl.kvalitného červeného vína v kombinácii s kúskom čierneho chleba,ako prevenciu pred chrípkou.Keď nájdem ten odkaz,tak to doplním.
Ako som kúpila,tak predávam.

Ľubov

takže ten mu bude zobať z ruky a so psím pohľadom sledovať každý jeho krok.
Veď roky už len paberkoval. Ale to je úplne jedno,takých pročkov tam má magorovič väčšinu.
Tu som si trocha z nostalgie na bezstarostné časy pred koronou pozrela toto https://www.youtube.com/watch?v=rWkS4y3jggk

Všimnite si Matovičov úsmev asi v 1.32,to je úsmev uspokojeného sadistu. Vtedy sa cítil a aj bol reálne v bezpečí. Teraz to bude iné,pre nás všetkých. Buďme silní.

Ľubov

s prosbou.Píš,píš.-) a ak si naozaj v Afrike,veď je to na Veľký príbeh !!!

Ľubov

Predpokladám,že počas tej kontroly ,rovnako ,ako potom pred kamerou, pochválil svoju spoluprácu s Pellegrinim a tým podpísal svoj ortiel. Toto mu Matovič nezabudne a objektom jeho zbesilosti sa stanú,dovolím si tvrdiť,všetci ,vrátane upratovačiek.

Mala som kamaráta Jana. Po rozvode , (hovorilo sa,že je to schizofrenik), bol zbavený svojprávnosti,neviem ,asi súdnou cestou cez papiere od psychiatra.Ale chodil von sám. Často mi hovoril,že ho chcú zlikvidovať,"počúvaj,aj minule na križovatke zrazu zastavilo auto,vybehli z neho traja chlapi s nožmi a zaútočili na mňa."
Neviem,čo ma to napadlo,ale povedala som mu,že hej,videla som to. Ten výraz prekvapenia v jeho očiach ! Býval s mamou a tak bral pravidelne lieky.Postupne sa ale jeho stav natoľko zhoršil,že dnes už je v ústave . Býval obchodníkom .

Ľubov

To je známa vec,že Taliansko má na epidémie nejakú smolu. Strach kráčal celou Európou,ale práve ľudnaté Taliansko akoby si to najviac odskákalo. Pred morom bola len jedna záchrana:utiecť,ďaleko a dlho sa nevracať.To je ale dnes čisté sci-fi.
Boccaccio realisticky z Florencie:

Pohled na drobný lid a také na velkou část středních vrstev byl ještě žalostnější. Snad naděje,
snad bída je nutily zŧstat doma, a protože byli pořád ve styku se sousedy, upadali do nemoci
denně po tisících; a ježto je také nikdo neobsluhoval a nijak neošetřoval, umírali naveskrz bez
možnosti záchrany. Ve dne v noci hynulo mnoho lidí na veřejné ulici a mnozí z těch, kteří
sice zamřeli doma, dávali zvěst o své smrti teprve zápachem rozkládajícího se těla.( Dekameron str.6)

Ľubov

tá má 60 %. Je to placebo.-(.
Skúsim sa pozrieť ešte po tom Save,ale šance sú malé. Zajtra musím von .Dík za info.

Ľubov

hovorili,že na ruky namiesto tých antibakteriálnych gelov,čo nie sú,je dobrá náhrada. Nikde som ju ale nenašla,tak ma napadlo,že si kúpim nejakú lacnejšiu vodku,čo som aj urobila a naliala som si ju do malého ostrekovača. Dnes som s ňou umývala aj kľučky a aj podlahu na chodbe. Surrealizmus je už tu,prišiel rovno k nám do bytov.

ps.A ochranné rukavice do mhd získate tak,že si kúpite farbu na vlasy.Tam sú,v každom balení.

Ľubov

vyzerajú ako súrodenci.

A vidím,že máme obaja aj istú slabosť na Danka.-) a SNS.Je to teraz nevhodné spomínať,ale on má naozaj mimoriadne symetrickú tvár(Danko) ,je tam istá podoba s Filipom IV. Le Bell.Všimla som si to hneď. Filip ale nebol nejaký skvelý kráľ.Ostal po ňom len ten piatok 13.teho. SNS nového predsedu bude mať,mne by sa páčil Viliam Horňáček. Asi ho nepoznáš.

Dnes pribudlo 41 a nikto to zatial nešpecifikuje. Sú iba dohady,že sú to repatrianti,momentálne v Gabčíkove.

Ľubov

iba Peter Pellegrini a Denisa Saková.

Ľubov

v tento upršaný deň : https://www.youtube.com/watch?v=_vpJuM85ONk ,všimnite si,ako profesionálne Stanke hrá "rozhodný hnev". Rola : Veľmi,veľmi nahnevaný muž.-))).

Dávam to sem samozrejme v kontexte s prosbopisom Pellegrinimu-naozaj vtipné. Ešte aj Magálová -kuchárka tam stojí a tvári sa tiež rozhodne. Dovarila ste,madam.
No nič,stáva sa,že tragédia a komédia sa tesne stretnú na hrane noža. Pročko,teraz jeden z prvých mužov OĽaNO,sa možno za nich prihovorí.Nie,samozrejme žartujem.Zamotaný do pavučiny vnútrostraníckych intríg, nikto nebude pomáhať nikomu.

Ľubov

aspoň trocha ľudský,také mám z neho dojmy. Blavák,čo predával bony ,naozaj nečakajme žiadneho génia,ale v porovnaní s jedovatými hadmi M.,S. bude určite rásť.
Ale čo bude s nami...:-(

Ľubov

ja ho pozorujem už dlho.-), má vysoké eq.
Práve som sa vrátila z lesa,7 km po Tribečskom pohorí,hneď,ako ste to tu spomínali ,som vyrazila. Ozaj je tam ticho- drozdy plavé,asi osem veveričiek,v dialke srny voľačo obhrýzali,fauna je vo výbornej kondícii,môžem potvrdiť.
No trocha ma mrzí,že sme tento rok prešvihli hlasovanie o Európsky strom roka,neviem,či tiež hlasuješ.
Tak aspoň kandidátov-krásavcov si pozrite. https://www.treeoftheyear.org/Hlasovani?lang=sk-SK Keď už sme v tom lese,čo je prirodzené,lebo do kina sa už chodiť nebude. Dosť dlho. Aj Tom Hanks vraj má koronu,že sa preto nemôže vrátiť z Austrálie do Ameriky,no tomu nech verí ten,čo seno žerie. Asi aj jemu už došli holyvúdske cukríky z bonboniéry.

Ľubov

Jaguár v Nitre ani pazúre neukázal,a už balí.Pretože si neviem,predstaviť,ak táto celosvetová pandémia skončí,že sa znova vrátime k starým zvykom-dve,tri autá v rodine.Jedno určite
na nákupy v meste,pre mamičku. Nedáva to zmysel,nie,bude to inak.Zas mi trocha pomútil hlavu Nikola,čítam asi 50 krát je autiobiografické spomienky. O tom,že všade,na každom mieste planéty sa nachádza do výšky 60 cm magnetické pole. No a tá krásna teória hovorí,že je to energia,na ktorú má každý z nás svoje právo a zadarmo.

Budapešt 1883,prechádzka v mestskom parku s p.Szigetim. "Slnko už zapadalo,prechádzali sme sa a ja som nahlas recitoval Fausta(vždy som mal rád poéziu)Poznal som naspamäť celé básnické zbierky,recitoval som verše a na chvíľu som sa zastavil. Zaujala ma autorova fantázia.Vtom,akoby mnou prešiel blesk. V jedinom okamžiku som všetko pochopil,začal som palicou do piesku kresliť náčrty ,toré sa stali základom patentu v máji 1888.Dokázal som to nakresliť tak jasne,že aj Szigeti to hneď pochopil.
Bolo to výnimočné,myšlienka bola hneď hotová a úplna."

Ľubov

Rozmýšľala som ,či sa nejedná o nejakú recesiu,však pán Lasica. Oni to možno naozaj myslia vážne ?
https://dennikn.sk/minuta/1806104/?ref=mwat&

Tak toto som naozaj nečakala,škodoradosť necítim,skôr zdesenie. Hľa,osobnosti. Ale ako sme spomínali,zrýchlovanie karmy bude gradovať,prácu stratia postupne všetci tí ,ktorí pre ľudí bez jedla budú bezvýznamní a nepotrební.

Ľubov

práve príjemné to nie je,ale keď ja som taký večný študent.-),chcem rozumieť tomu,čo sa deje a prečo,však ma chápeš.
Tiež sa prikláňam k Tvojmu názoru,že jednoducho to musel urobiť,akože založiť žaluďov ,je vydieratelný .Alebo basou,alebo ešte niečím iným. Nemyslím ale,že končí dobre.
A čo čaká ostatných ? Je taká indícia,že za rúškami,ktoré by mali prísť z Turecka v najbližších dňoch,sú výborné vzťahy Lajčáka a Erdogana.Ktovie,dnes nás už nič nemôže prekvapiť.
Ako sa máš,ako to všetko nesieš? Len výnimočne si dovolím byť trochu osobná,pretože sme zamrzli v nejakej divnej situácii. Bolo by dobré nepanikáriť,mám tu 40 kníh ešte neprečítaných.-) a trocha bošáckej na hrdlo.

Ľubov

https://www.instagram.com/p/B9E15BDngXE/ je to naozaj zaujímavé,tu mu nič nebolo? Ale bolo,nevyzerá zdravo, aj keď nie som lekár,ale tak nejako to vidno. Má v sebe niečo ako rozklad.

Mám pár kníh o čínskej medicíne,o tých rozdieloch v diagnostike,keď oni sa vždy pozerajú na človeka ako celok.A tento má lepkavú kožu. A navyše často klame.Kto klame,poškodzuje sa,hovoria celostní lekári.Mierne výkyvy v klamaní ešte dokáže naše telo vykompenzovať,ale ak je nehovorenie pravdy trvalý stav,príde k autodeštrukcii.
Aj naši starí to vedeli,mlčať zlato. Teraz síce neklame,že je chorý,ale zrejme je už neskoro.

Ľubov

Práve som sa vrátila z lídla. Všetci do nohy niečo na tvári,aspoň sa to tvári ako rúška. Dokonca aj cigáni si nedovolia vojsť bez šatky cez nos. Veru,vírus nás dal do laty.

Zatial je všetko,najviac sa míňajú zemiaky a cibuľa,stále prikladajú tovar.Ale viem si predstaviť,že to tak nebude. Optimistické predpovede hovoria pod 40%,Nemci 70%.
Kto si včera všimol,aký je Pelle vyčerpaný,ja hej,má dosť,ale klobúk dolu aj pred pokladníčkami v obchodoch a aj pred ženami,čo šijú a šijú rúška a stále ich nikde nedostať.

Ľubov

že sa niečo deje. No,premena sveta sa deje. Vlaňajší september to spustil na plno,spomeňte si na 14 ročného žiaka,zabil ho vetrom odlomený konár. Potom prišiel 13.november a ťažká nehoda autobusu,potom Viola a Prešov,potom ďalšie a ďalšie udalosti,pre niekoho bezvýznamné,iných zasiahli priamo do srdca.
Rozmýšľam,čo by som mala robiť pre svojich brátharov (nesúcich spoločné bremeno).Dúfam,že ma niečo užitočné napadne,keďže neviem písať,ako Ty.-)ale vedela by som sem dať zoznam tých najviac osvedčených žalmov,aby si ten,kto sa chce modliť,mal možnosť vybrať.

Ľubov

Je to Afrika. Pritom sa nepodarilo z pamäti vymazať fakt,že najdhšie udržateĺný systém prežil v Delte oficiálne 5000 rokov,neoficiálne možno dvakrát toľko.
Štátom organizované polnohospodárstvo,ale predovšetkým,žiadne premnožovanie. Jednoducho Maat.

Ľubov

Ju zatiaľ vidíme,má pár odkazov na internete. Toĺko titulov a vo svojej podstate barbar.
" Nech odpadne,čo je zhnité,"pokračovanie určite poznáš.

Dávaj na seba pozor !

Ľubov

Eve Pilarovej je už lepšie. Možno to tam teraz,pri stretnutí , takto vyzerá:
https://www.youtube.com/watch?v=PKvsWdjH2i4&list=PL2D47078ABEC986A1&index=5

Ľubov

Kiska tak rýchlo zmizol zo scény,aj keď je pravdepodobnejšie,že sa naozaj bojí o život, s mentalitou potkana ani nemôže inak.

Je tu ale aj vážna otázka,čo bude s potravinami. Opakovane spomeniem tú dedkovu skúsenosť ,keď "večer nič a ráno párky za 500 korún."To bola mena peňazí myslím v 52 hom. Ako tomuto predísť.... keď minister hospodárstva bude Sulík.

Ľubov

aby Čaputová odložila vymenovanie vlády o 14 dní? Pre mimoriadnu situáciu. Čo ak agenti,akonáhle sa dostanú oficiálne k moci,ako prvé otvoria hranice?
V noci som na to myslela a ráno čítam,že to isté napadlo aj Chmelára.

Ľubov

Toto je momentálne najväčší problém. Preto asi aj včerajšie vyjadrenie Pellegriniho,že štát môže zlyhať.
Po víkende (bratislavčania sa radi lyžujú)očakávajme výrazný nárast .

Pokial som dobre rozumela,v prípade,že v Prahe bude zachytených dvesto chorých,Praha sa hermeticky uzavrie.
Presne toto sa musí urobiť v Bratislave,nie sú z iného zadku ako my ostatní,ani tí z Wuchanu.
To by mohol byť začiatok,a nasledovať musí regulácia počtu nakupujúcich potraviny za asistencie polície.
Veď Matovic volal po novej paradigme. Prosím,teraz má príležitosť.

PS.Pretože naozaj sme diváci na Velkej premene sveta.Do akej miery aj účinkujúci,to už je na každom z nás.Dnes som od príbuzného,čo robí v cent.Orange dostala info,že vo februári posielali 15 000 sms do Talianska klientom,ktovie,aké údaje má O2 a ost. Chápete,čo to môže znamenať...nie 8,ale oveľa viac.

Ľubov

https://www.youtube.com/post/Ugx3TwQaz78hV3X_C_R4AaABCQ

Radšej raz vidieť,ako stokrát počuť. Takže niečo berie

Ľubov

dúfam,Pellegriny pred odovzdaním funkcie šialenému Matovičovi urobí.
Zabezpečí,aby sa krízovou situáciou zaoberali tí istí ľudia,čo doteraz.Matovič aj tak nič iné,ako vrieskať lebofico nedokáže. Čoskoro mu nikto nebude venovať pozornosť.
Ael,čo sa to v skutočnosti deje za oponou? Prečo vírus? Zdá sa,zatial to nevie n i k t o .Es komt der Tag???

Ľubov

Nebojím sa a ak čestne,potom sa aj trocha teším.
Pod schodami v pivnici nájdete odložené rýle a motyky. Koniec trávnikov,bratia, na každý fliačik zeme zasaďme kapustu,zemiaky,cibuľu. To je naša burza,to sú naše cenné papiere.
Iba sa prirodzene vrátime k tomu,v čom sme najlepší. Norman, výborný článok.

Ľubov

Tak,ak prvá myšlienka je tá správna,tak potom by to najslabšie miesto mali byť kádre. Sluhovia na spodnom rebríčku.Lebo to ma ako prvé napadlo. Ako viete,máme už novú vládu,ministrov a aj nomenklatúra bude vymenená.
Ešte majú novinárov. Poznáme ich všetkých aj ich zenit. No a do tretice systém má oligarchov.
Ak som na niečo zabudla,doplním neskôr,ale myslím,že to je všetko,čo majú.

Ľubov

Práve v tomto článku jeden expert čosi podobné hovorí
https://www.hlavnydennik.sk/2020/03/10/rusko-sa-neboji-padu-cien-ropy-an...

Cena ropy musí ísť dole,lebo je je priveľa (pribudlo veľa americkej bridlicovej).
Ale aj tak,tieto pohyby na burze cenných papierov nie sú našou šálkou kávy.-),prenechajme to chtonikom.

Ľubov

Nie si ekonóm .-)? Čo to znamená,keď padá cena ropy nevieš náhodou? Ja to chápem tak jednoducho,ako útok na Rusko...na majdanizáciu,je to ale úplne zbytočné. Určite majú pripravené nejaké rezervy

Ľubov

keď chce meniť paradigmu,bude mať dosť príležitostí.Už skoro.
Od dnes do 22.marca,t.j. dva týždne je karanténa aj na SPU v Nitre. Celkom rozumné autonómne rozhodnutie.
Ja sa spolieham trochu iba na Kollára,zdá sa mi z nich najnormálnejší.

Ľubov

Dík,že si konzervatívny.-).Na zdravie!

Ľubov

Však sme už častokrát porovnávali neuveriteľne prosperujúce 60te roky so súčasnosťou a výsledok bol v každom ohľade pre dnešok .... radšej to nenapíšem. Skončila sa doba Karla Gotta,tým je povedané všetko.
Ale,povedzme si,nebolo to šťastie (bez úvodzoviek)dané tak trocha aj tým,že neexistoval internet?
Sladká nevedomosť ! Mailer,ja Ti veľmi dobre rozumiem, teraz sa musíme snažiť nájsť niečo pozitívne aj na dnešku.
A ak nič také nie je,tak to vytvorme! .-)
Vďaka internetu sme mohli úplne vynechať televíziu, spolu s ňou aj umelé preudoosobnosti,takže ostali sami vo svojej bubline. Onedlho po nich neštekne ani pes .Ako tu sledujem filmy,väčšinou veľmi staré,americké a ruské,a potom čítam komentáre,čo na to hovoria ľudia,zisťujem,že často rozmýšľajú ako my.
Rus hovorí,"fuj,človek,aby sa bál do metra,tam monštrá s velkými hubami,keď chcem vidieť peknú ženu,musím pozerať staré filmy." Američan píše,""je jasné,že po celom svete sa ľudia prebúdzajú, na ich digitálne sr...y kašleme."

ps. Som rada,že Ťa zaujala moja poznámka o dýchaní. .-)
ps1.Objavovanie starožitností a dobrý typ na domácu karanténu https://www.youtube.com/watch?v=79i84xYelZI&list=RD_OKs2MWaBcA&index=6

Ľubov

Tak som si to podrobnejšie pozrela,aj vzhĺadom na udalosti v Grécku ( na pomoc pohraničníkom už poslalo po sto mužov Maďarsko,Polsko a Rakúsko. My nie)
Do vecí verejných mohli vstupovať iba bezúhonní muži,ktorí museli mať min.30 rokov.Raz za mesiac mohli hlasovať o návrhoch Rady,ktorú tvorilo 28 "starších".Tí boli zvolení vyššie spomínaným snemom doživotne. Ako poistka : dvaja králi,dedičná hodnosť,ale aj ich moc bola kotrolovaná 5,slovom piatimi eformi,ktorí mali posledné slovo aj nad Gerusiou (spomínanými starcami).Efori boli opakovane volení každý rok,spomínaným snemom slobodných mužov nad tridsať.
Takže zhrnutie: 5 eforov,volení každý rok snemom
2 králi dedičná funkcia,kontrolovaná eformi
28 gerusia-Rada starších,zvolení doživotne,kontrolovaní eformi
snem- všetci bezúhonní muži nad 30

A teraz si to porovnajme s Bruselom.

Ľubov

Varovanie pani prezidentky prišlo neskoro. Panika tu už je. Regály v Tescu ,kde bývala ryža, sú prázdne.

Tieto chrípky sú každý rok akoby horšie. Mám skúsenosť z vlaňajška,na ryžu ani pomyslenie.
Najhoršie na tej svini sú vysoké horúčky. Dáte si dva acylpyriny , horúčka klesne a ste radi,že to skončilo.Omyl. Neprejdú ani dve hodiny a 39 je tu zas. Všetko sa opakuje bez konca, horúčky sa stále vracajú. Pretože som doma sama,áno,podľahla som na chvíľu panike,že umieram.Vtedy je najlepšie sústrediť sa na vlastný nádych a výdych. Kto ešte vie,môže to aj počítať.Nádych na štyri,pauza na tri,výdych na sedem.
A k tomu je dobré mať pri sebe pollitrovú šťavu z rakytníka rašetliaka.Na ex prosím,žiadne dávkovanie po lyžičkách,to je málo.

Inak máš samozrejme vo všetkom (ako v 75%) opäť pravdu.Občas ale pôsobíš dojmom,že sa Ti sem už nechce reinkarnovať.-)).

Ľubov

tentoraz sú to ruské noviny https://vz.ru/world/2020/3/3/1026700.html
"Rusko stratilo ďalšieho priateľa v EÚ".

Prekvapujúco dosť veĺa vedia o Slovensku,ale nevedia napríklad nič o nás.-).Resp.o mne,ja priateľom ostávam.:))
Z tých pár komentárov,ktoré nám venovali pozornosť,však cítiť zatrpknutosť :" Jediným priateľom Ruska je a bude iba jeho armáda ."

Ľubov

Aké čítanie na ráno ,rovno antická klasika. No,dobrí ste.

Staré řecké přísloví koros – hybris – até (tj. blahobyt – pýcha – pád) varovalo před svévolným vystupováním, odtud i české „pýcha předchází pád“, a bylo jedním z častých témat řecké tragédie. Když Achilles v Iliadě nechá vláčet Hektórovu mrtvolu koněm, dopouští se hybris. Podobně Kreón v Sofoklově Antigoně, když zakáže pohřbít mrtvého Polyneika. Niobé, dcera Tantalova a sestra Pelopova, matka sedmi synů, která se vyvyšovala nad bohyni Létó, jež měla jen dva. Létó se tím cítila uražena a Apollón s Artemidou ji museli pomstít: všech sedm synů pobili svými šípy.

Na Grécko sa tak nejako zabúda. Teraz na ostrovoch ,ktoré žili z turistiky v lepšom prípade všetci obyčajní ľudia schudobnejú,v horšom tam nebudú vôbec. Zlé časy ale robia silných mužov,blahobyt slabých.

Ľubov

Čítam práve,že od prelezenia do parlamentu týchto favoritov delilo iba 1000 hlasov.
Nuž,napadlo ma,že je to tak trochu aj odpoveď od VM (Vis Maior) Bhole 666 a použité ponožky pod slovenským znakom.

Ľubov

Hľadám,podľa svojich možností najnovšie informácie,čo sa deje v Grécku a nič!

Dokonca s prekladačom aj po grécky som hľadala . Pozrela som ešte na Vzglad ru a tam čosi je,preklad je taký ,aký je,čo sa dá robiť.
https://vz.ru/news/2020/3/1/1026548.html

Ľubov

ambasáda jednoznačne dala prednosť Naďovi pred neskúseným Trubanom a naozaj nepopulárnym Mivkom.
To súčasne aj vysvetĺuje ten podivný odkaz"štyri stotiny percenta".
Keď bolo referendum do EU, v priebehu noci iné cifry lietali. To Globsek vyletel o 10%,nie Matovič.

Ľubov

Súhlas. KDH je Orava a Orava je KDH .Už 30 rokov. Hlinovo koketovanie s liberálmi tento výsledok nespôsobilo,skôr si myslím,že je to dané tým,ako klesá počet detí v rodinách aj tu,v podstate v klanovom prostredí. Napr.obaja rodičia pochádzajú z desiatich detí,ale oni už majú spolu už len dve. A toto sa stalo pravidlom. Len dve.To vysvetluje menší počet hlasov.Mali by prestať myslieť len na ten svoj región,aj keď
Orava je prekrásna a väčšina ľudí je naozaj blond.-).

Stránky