Ľubov

authenticated user

texty

Včera večer som tri hodiny počúvala reláciu Ariadnina niť, zaujalo ma, že E. Páleš chce hovoriť o Ukrajine a Kosove. Ako sa neskôr ukázalo, aj o Račaku a Odese. Priznám sa, čo nasledovalo, som nečakala. Až pedantne puntičkársky rozobraté udalosti, ktoré predchádzali bombardovaniu Juhoslávie. Dokonca to rozbalil tak, akoby bol priamo účastný.

komentáre

Ľubov

To nie my hľadáme Indiu,ale India hľadá nás,Rose. Ja som trocha šokovaná,ako to naozaj funguje.Pred pár dňami sme s Normanom prehodili pár slov o opulentnom krštení malého Marcelka,že či zlato a peniaze spravia z neho príslušníka vyššej kasty.Výsledok bol,že sotva,ale povrch môže byť akože kultúrnejší.Potom som si pozrela životopisný film o indickom matematikovi (meno mi momentálne vypadlo,ale majú ich ako maku,geniálnych matematikov),ktorý,hoci bol z chudobných pomerov,pokladal sám seba za brahmana,príslušníka najvyššej kasty.Do toho som si prezrela prácu I.Sýkorovej Matematika v Starej Indii. No,to sú veci...

Teraz Ty píšeš,že India je Ti cudzia....veď aj mne bola.Ale to náboženstvo,indickí bohovia IMHO nemajú s budhizmom veľa spoločného.Isté ale j,že v kolekcii "nových európanov"nenájdeme hinduistu,i keď moslimákov z Pakistanu a už aj z Bangladéša je dosť.
Na záver Savitri,voľne:"Vláda šudrov znamená koniec cyklu.Všetko sa začne odznova".

Ľubov

https://www.instagram.com/p/BX8fCQkFk4K/?taken-by=ivankatrump

ja si stále myslím,,tak nejako z kontextu mi to vyplývalo,že dlhodobo žiješ v USA.
Práve som sa Ťa chcela spýtať,či si niekde v tej trase, na nejaké osobné pocity zo zatmenia.A aha,Ty si v Ríme....

Ľubov

pred poslednými volbami,že" zvol si svojho oligarchu."Napriek tomu,z akejsi zotrvačnosti sa stále vraciame do toho starého klišé,že Fico a Sulík sú tí,čo rozhodujú.

Keď teda Ja a Ty zostavilo koalíciu,povedala som si,nech to para tlačí,majte si aj zadky pozlátené z eurofondov,hlavne sem nepúšťajte divých. Ale vidíme,že z nejakého dôvodu Ja a Ty mení postoj voči Bruselu. Toto by som od alternatívy chcela čítať,čo sa vlastne deje.
ps.Keď počúvam z archívu infovojnu,80 ročný dedko hneď spozornie:"Šak to je ten žebrák Dzurinda,čo to počúvaš,čo si šiši",:-(,darmo mu vravím,to je Lubo Huďo.Asi by mal ísť naozaj na obrazovku:)

Ľubov

Vedel si,že prvý krát na našom území sa objavili arabské čísla na tráme Beckovského hradu,pri jeho stavbe? Teraz sa venujem o 106 tomu stredoveku,tak som to objavila.

Tak tam nie je čo riešiť,sú dokonalé.Ale naša ľudská prirodzenosť je taká,čoho je veľa,to odmieta a čoho je málo,to chce.Anglický jazyk je dôležitý v robote(pre niektorých)ale my ostatní načo... ale áno,aj my obyčajní ju občas naozaj potrebujeme.Urobila som si slovník,kvôli deťom a letiskám.Pristálo,očakáva sa,mešká.Aj v mojom obľúbenom meste Budapešť je veľmi dobrý pomocník.Ale už vo Viedni s tureckým čašníkom jedine po rusky:).

Ľubov

Hej,niekto bude namietať,napr.ja.
Ani nie tak k Tvojej prekvapivej poznámke,že koniec ilúziám-nevedia všetci anglicky,ale skôr k azbuke.Znetvorenému gréckemu písmu. Oj,oj...

Vieme,že azbuka nie je originál,ten nám vzali veľmi dávno.
https://www.youtube.com/watch?v=Mmg0zKZ5-zo Neviem,či sme v skutočnosti viac nestratili,ako získali .

Ľubov

dík,Okoloidúci.Tieto pozitívne informácie dnes potrebujeme ako soľ.

Ľubov

Citát od Evolu
Kdo je skutečně vojákem, je jím z přirozenosti, tedy protože jím chce být. Proto v misích a úkolech mu přidělených, tak řečeně, nachází sám sebe. […]
Voják může považovat za své druhy pouze ty, kteří jsou pevně rozhodnuti hájit své posty. Ne ty, kteří se vzdávají, slabé či neschopné.

Julus Evola: Metafyzika války

Nikto z nás si radšej nepredstavuje situáciu,keď budeme potrebovať svojich vojakov.Videli sme chlapca z mimovládky, ale vidíme to všade.Mužov sa im podarilo skoro úplne infikovať,vieme,že muži ešte sú,ale 99% z nich je narodených pred rokom 1989.
No a na tých je,Kolodej,vychovať synov na svoj obraz.

Ľubov

Mauro Orbini bol benediktín,chorvát (a či srb)z Dubrovníka a samotný jeho život je veľmi zaujímavý.Musím však s Tebou súhlasiť v tom,že som tiež čakala viac informácií o našich,našich,myslím nás,severnejších Slovanov.Mauro píše o kráľoch Dalmácie,Chorvátska,Srbska,Bosny,Ruska a Bulharska.Čiže juh.
Moji predkovia sa však brodia snehom,majú na hlavách kožušinové čiapky a nie sú zvyknutí na slnko. Pretože mám výbornú pamäť,ja to jednoducho viem:-).

Vlastniť túto knižku je dobré.Dobré je zamyslieť sa nad Tacitovým opisom spôsobu života germánov v samostatnej kapitole Germánia.

Ľubov

No a zas máme robotu.Charlottesville a občianska vojna Sever proti juhu.
Príliš málo o tom vieme a hlavne nič objektívne,to je fakt.Zatial aspoň tieto pekné obrázky:)
http://napoleon-knihy.blogspot.sk/2015/04/pred-pul-stoletim-utichla-v-am...

Kto bol generál Lee? A prečo ho americkí vlastenci bránia,veď bol predstaviteľom porazených južanov.Opäť sa nám objavujú nové otázky,len stará známa pravda ,že" Historia -magistra vitae" ostáva.Medzitým som si už premrskala aj preklad americkej hymny na prekladači.
A tam zas otázka:" Veje zástava s pruhmi nad domovom statočných a slobodných?"

Ľubov

To je naozaj iba nedorozumenie. V podstate ale neviem,kto si :-). Pre mňa jednoducho živý duch-ako aj ostatní odtiaľto. Nie je čas to komplikovať.Sme partička živých duchov.

Ja sa tu stretávam s toleranciou,za ktorú ďakujem .
Musím ale povedať,že mi chýba Baloo,dosť.Keby som mala IQ 140,nebola by som zbytočne emotívna. Koho sa ja teraz mám opýtať,prečo má Štefan Bočkaj sochu na Námestí hrdinov,keď podľa mňa to bol zradca Uhorska.Veru nikoho:(.

Ľubov

Ak si máme klásť správne otázky,jednou z nich je aj tá,prečo je zrazu toľko pozornosti venované V.Mečiarovi.
Zacitujem pár viet z jeho rozhovoru v ZV:"1993-do hry začal vstupovať tretí sektor z USA.Ich najväčší hráči boli na Slovensku.Povedzme,Soros dal 20 miliónov na prevrat v roku 1998,aj to otvorene priznal a v Bratislave na univerzite mu za to tlieskali.Jeden z Dzurindových spolupracovníkov čestne priznal,že v januári 1998 mali na čiernych fondoch(opozičné strany)miliardu,a tá potom ešte narástla o ďalšie dve."

Takže si ďalej povedzme,že tento prameň vyschne,treba ísť touto cestou a explicitne ukázať,kto kolko dostal.Lebo čas prezliekania kabátikov je veľmi blízko.Pobavil ma včera rozhovor s Andy Hrycom,v ktorom sa štylizuje do polohy takého chlapského drsniaka:"Keď bude treba,kúpim si kalašnikov a budem brániť túto krajinu pred náplavami z Afriky(pre svojich vnukov)-to sú naozaj pekné slová,žiaľ,keby článok nebol aj súčasne reklamou na ten film Čiara.

Ľubov

"Množte sa menej". Okrem toho,je ich už tak veľa,že musí padnúť aj druhé tabu,znížiť ich počet inak.
Nie,nie,preboha,ja vôbec nemyslím na ich fyzické odstránenie,jest aj iné riešenie,ako hovorila Vilma Jamnická. Toto riešenie navrhla moja dcéra,keď mala asi 6 rokov,čiže vo veku,keď kráľ je nahý.
Pred poštou ich bolo neskutočne veľa,bola tam tlačenica ,chodili takto pre peniaze.
Niečo som znechutene zašomrala,asi že "Bože,kedy toto skončí".
No a malá lakonicky : "Nikdy.Najskôr musíme vymrieť my,až potom oni"

Po rokoch musím uznať,že to malo logiku aj nadhľad ,čo povedala.

Ľubov

že ostaneme spolu ešte veľmi dlho. Spolu teda relatívne,samozrejme,aby som Ťa nevydesila:).

Hej,kde sú Sumeri a ich 60 druhov pív,kde sú Rimania a ich hygiena,kde tí,čo vedeli stavať mosty.

Nejaká blbá nálada,ako to už pred koncom civilizácie býva a navyše je aj spln.

Ľubov

to som ja vynechala z diskrétnosti.-). Už v septembri sa tam má totiž otvoriť významný hviezdny portál-budeme mať návštevu.

Ľubov

kamarát,Ty si ešte nepochopil,že tu nám pšenka nepokvitne:) ?

Títo ľudia veľa vedia,pozri archív,čo všetko sa tam nachádza,žial,takú jednoduchú a elementárnu vec,že Mesiac je kolonizovaný šedými,nie,to nepochopia!:-)Sú to empirici,čo sa dá robiť,rešpektujme to,ale ten deň príde ajtak.

Máme jeden cieľ,posunúť sa k pravde.Teraz ide o to,či po centimetroch,alebo naraz o 500 metrov.
http://dromedar.zoznam.sk/cl/1000016/1303229/Starobyle-Tiwanaku---skutoc...

Ľubov

Ešte by som chcela niečo povedať na tému" Mať India volá",totiž,spomínané tvory,čo zabíjajú zvieratá v zajatí,ja už hádam ani za cigáňov nepokladám.Fakt neviem,čo to je,nejaký zmutovaný druh,ktorý vznikol z nedotknutelných.
Teraz niečo celkom iné, bizardné tak,že by to ocenil samotný Kusturica
https://www.youtube.com/watch?v=Sv3RT59ZDfQ na východnom Slovensku vznikla určitá rodinná dynastia(spomínate si na nevestu?),je jasné,že pasú najmenej polovicu všetkých ciigáňov v Anglicku a nevedia,tieto v podstate večné deti nevedia,že ako tie hromady peňazí minúť.Tak to vrážajú do krstín,na prvé sv.prijímanie,do osláv 18,30,50 atď.To posledné,čo by som urobila,je nejaké moralizovanie.Svet ,náš chtonický svet stojí na tom,že sprostejší robia na šikovnejších.Ak šikovní na sprostých,vidíme,čo sa deje.
Ďalšia vec,čím nás môžu inšpirovať je ono zabudnuté "Carpe diem",príliš myslíme iba na to,čo bude.Priznám sa,chcela by som tak 30 minút denne mať niečo z nich.No,brahman z Marcelka asi nebude,ale ja mu aj tak želám,nech sa mu tí z Luníka,Letanoviec aj Malaciek plazia pri nohách.

Ľubov

Toto je vážne,nedá sa na to zabudnúť.Plameniaky majú priemerne dve kilá.Sú bezbranné.

Chcela by som Vás poprosiť,aby sme si zvolili plameniaka za symbol všetkých obetí hnedoidných beštií.Či už to bude obrázok na pohári,alebo na tričku,alebo na vankúši.Je to skôr pre ženy,viem. Nevinné obete nemajú žiadny pamätník a zrejme nikdy mať nebudú.
Preto ma napadla takáto myšlienka,dúfam,že mi rozumiete.

Ľubov

Terapia http://ema.blog.sk/detail-prosto-stastie.html?a=ae6ee1843353da13bae9be63...

Pristihla som sa,že čoraz častejšie chodím na starý Emin blog, je mi potom trochu lepšie,keď to čítam.Neviem,či o ňom vieš.Tie nicky sa menia,možno si nový,možno starý.

Vojna je na obzore,a niekedy si myslím,dobre,nech.

Ľubov

a zapadniki,hej,toto je také základné rozdelenie,S.Chelemendik bol samozrejme slavjanofil.

S Rusmi je to zložitejšie ,my sa mi oveľa viac páčime.Hehe,strašná veta:))).
Tá ich slabosť na zlato a všetko trblietavé ,značkové...no,asi som nikdy nestretla skutočného Rusa,to bude tým.Rusa si idealizujem,aspoň že to viem.
Teraz,posledný čas ma zaujala iná téma,celkom vážne sa zaoberám informáciami o feudalizme,o pojme,ktorý sa bude čoraz častejšie objavovať a to "biela,hornouhorská šľachta".Chcela by som,aby sa alternatíva trocha viac sústredila na nás,Slovensko,ale nie na negatíva,presne opačne,na to skvelé.
Viem,že to by Ti nestačilo.Ja to chápem,nemáš jazykovú bariéru.

Stránky