Midnigtcowboy

komentáre

Midnigtcowboy

Trepeš bludy, fakty si vykladáš ako chceš. Škoda s tebou reči. Ale v jednom si sa kurevsky sekol. Na UA chodím týždenne, do Bieloruska, občas, do Ruska málokedy aj keď mam tam plno známych. Možno tušíš. Mame pers. agentúru orientovanú na dovoz ľudí najmä z UA, ale začali sme aj Bielorusko, najmä IT.
Ale k veci. Naposledy som bol v Bielorusku v Breste v októbri. Denne komunikujem s partnermi. KLAMEŠ. Žiadna koroňa hystéria ani podobné šialenstva tam nie sú.
Klameš v jednom, budeš aj v inom. Reaguješ hystericky ako ženská v prechode.

Midnigtcowboy

Všimol som si ze štamgasti tejto stránky sú tak trochu covid maniaci, ale prosím, môj dom, môj hrad. Ale aspoň fakta by ste mohli akceptovať.
A je trocha detinské dávať oponentovi do úst slová, tvrdenia ktoré nevyslovil.
Takže:
1. Ano, covid existuje, a podľa všetkého bol umelo vytvorený za konkrétnym účelom. Tým ale iste nebola likvidácia ľudstva. Smrtnost vírusu nie je nič extra, skôr podpriemer. Inak, ani psychopatickí anglosionisti nevypustia niečo čo by ich mohlo tiež ohroziť. Nie, až tak šialení nie sú.
2. Keby ten vírus bol naozaj tak nebezpečný, tak elitu sveta nevidíte vyškierať sa kade tade pri ich spoločných bosoráckych zletoch ale sú zalezení v izolovaných bunkroch kde by dýchali stokrát prefiltrovany vzduch. Ozaj, spomínate na Globsec?
3. Ako sa zverejňuju štatistiky tak sa ukazuje že úmrtnosť za rok 2020 je niekde v rámci štatistickej odchýlky, niekde je aj o dosť vyššia mimo štandardnej odchýlky ale stále sú to údaje, ktoré sa už v dlhodobom sledovanom období vyskytli aj bez tzv. epidémie. Druhá otázka že koľko ľudí zomrelo naviac kvôli zanedbaniu zdravotnej starostlivosti z dôvodu "covid opatrení" a v tejto súvislosti aj vďaka roky prebiehajúcej likvidácii, pardon, optimalizácii zdravotníctva. A nie, nie je to slovenské špecifikum.
Áno, behom roka sa s údajmi kreatívne narabalo (vid taliansky cenzus kde údaje vybrali z 1980 obcí ktoré spĺňali požadovaný cieľ, zvážanie pacientov do regiónu atď, ale celoročne údaje sa už ťažšie upravujú.
4. Je zaujímavé že najmä v našom civilizačnom okruhu (nie, my nie sme celý svet) sa ignorujú úspešné protokoly liečby už známymi liekmi a novým Bohom je očkovanie a to ešte povinne pofidernou mRNA vakcínou a nie vakcínami zo starej, vyskúšanej vakcinačnej školy. A nie, nie som rusofil, takou vakcínou je aj Astra Zeneca, ale ta je akosi ignorovana. Zjaveným božstvom je Pfizer.
5. Záverom. Panika, opatrenia boli namieste keď sme o víruse vedeli málo a najmä keď boli indície že je umelý a nevedeli sme čo tým "autor" sleduje. Existencia desiatok biologických USA labakov po svete , ktoré sa už ani nemaskuju že majú civilný výskum, to ozaj bol dôvod na zvýšenú opatrnosť.
Ale dnes virus mame zmapovaný, vieme že postihuje v absolútnej väčšine ľudí už s nejakou imunitou poruchou a u väčšiny ľudí nespôsobí ani soplík - na rozdiel od chrípky. Opatrenia by sa teda dali cielene prijímať (zdravotníctvo, domovy soc. služieb), miesto rozmrdavania peňazí na "testy" by štát mohol prispieť na podporu imunity ľudí rozdávaním vitamínov, imunostimulatorov.
Ale nie. My miesto toho ideme likvidovať ekonomiku, drasticky obmedzovať ľudské práva, stresovať ľudí "počtami nakazenych" na základe pofidernych testov.
A tieto likvidačné opatrenia krajiny zavádzajú ako na povel. Chudák Lukašenko asi nechápal komu povedal nie. Takže nemá epidemiu ale zas má majdan.
My zas budeme mat čoskoro covid pasy (čas medzi konšpiraciou a realitou sa výrazne skracuje) a iné vymoženosti New Brawe World. Nuž ale, ako mi babka hovorila, kto chce kam....

Midnigtcowboy

Prepáč. Ale také prekáračky sú vhodné pre deti do pieskoviska. Rozhodujúce sú dáta, dáta a ešte raz dáta.

P. S. Tento vírus nezbedník iste medzi nami je a bude. Iste naň niektorí ľudia, najmä ktorí už nejaký problém majú, môžu aj zomrieť, ako aj na iné choroby. Ale iste to nie je zabijak ktorí ide zlikvidovať ľudstvo. To nie je treba. My to zvladneme aj sami.

Midnigtcowboy

Že brutálny. My si takto veselo žijeme už nejaký ten čas

Midnigtcowboy

Pomaly štatistické úrady začínajú vypľuvat dáta. Len na ukážku.
Počet úmrtí v Nemecku za posledných 5 rokov:
2016: 910899
2017: 932263
2018: 954874
2019: 939520
2020: 874340 (do konca Novembra 2020)
čerpané zo stránok nemeckého národného štatistického úradu. Ale december už žiadnu pandémiu nevyrobí.

Počet úmrtí na Slovensku:
2010: 53445
2011: 51903
2012: 52437
2013: 52089
2014: 51346
2015: 53826
2016: 52351
2017: 53914
2018: 54293
2019: 53234
2020: 53643
ŠÚ SR.

V ČR je v roku 2020 (predbežne) o 5000 viac ako minulý rok a je tiež vyšší ako posledné roky ale zas z hľadiska dlhodobého priemeru je pod.
Nuž, počkáme. V marci by mali byť údaje už Eurostatu pre všetky členské krajiny.

A čo sa týka "nového" britského kmeňa vírusu - ďalšia mediálna sračka. Podľa ruského ústavu (Gamaljeva) v súčasnosti už majú zdokumentovanych asi 40 mutácií oproti kmeňu ktorý izolovali v Taliansku (zas ta ruská pomoc nebola celkom len tak... ). Koľko ich v skutočnosti je si netrúfajú odhadnúť. Tento vírus mutuje veľmi rýchlo, ale to ho skôr oslabuje.
Takže, udržujte paniku.

Midnigtcowboy

Zabludim na SV kvôli jedinej relácii - Casus belli.Az na štýl moderovania výborná relácia, hostia majú k veci čo povedať (nie tárať). A mam pocit že pri vojenských témach majú veľmi dobre informovaný zdroj.

Midnigtcowboy

Dosť primitívny príspevok vzhľadom na tento portal.

Midnigtcowboy

V záujme zachovania duševného zdravia som to po 40 s vzdal.

Midnigtcowboy

Nechcem byť kazišuk, teda nechcem Ti brať ilúzie ale pokiaľ tento národ bude mať čo žrať, nepohne s ním nič.

Midnigtcowboy

Ale iste. S tým súhlasím. Ja len tak pre poriadok.

Midnigtcowboy

Ale inak je v tom chaos. Novelou TZ na tento zoznam zabudli. Niektorí "experti" tvrdia ze konkrétny prípad posúdi znalec, iní že je to cele nejasne.
Samozrejme, je jasné ako si to táto chunta vylozi.

Midnigtcowboy

Choroby, ktoré sa považujú za nákazlivé ľudské choroby v zmysle § 189 a 190 Trestného zákona

1. AIDS (syndróm získanej imunodeficiencie) vrátane jeho nosičstva

2. amébová úplavica (Amoebiasis)

3. besnota

4. botulizmus

5. brucelóza

6. čierny kašeľ

7. hemorhagické horúčky:

a) epidemická hemorhagická horúčka (Nephrosonephritis haemorrhagica)

b) iné hemorhagické horúčky vrátane horúčky vyvolanej vírusom Marburg a Ebola

8. horúčka Lassa

9. cholera ázijská

10. legionelóza

11. meningokoková meningitída

12. mor (Pestis)

13. kiahne (Variola vera) vrátane alastrimu

14. ornitóza a psitakóza

15. otravy a nákazy infekčného pôvodu šírené potravinami a vodou

16. paratýfy (A, B, C)

17. plynatá sneť

18. prenosná detská obrna (Poliomyelitis anterior acuta)

19. salmonelózy

20. slezinná sneť (Antrax)

21. sopľavka (Malleus)

22. šarlach

23. tetanus

24. trachóm

25. trichinóza

26. trichofýcia všetkých druhov

27. tuberkulóza pľúcna a mimopľúcna

28. tularémia

29. týfus brušný (Typhus abdominalis)

30. týfus škvrnitý (Typhus exanthematicus)

31. úplavica bacilárna (Dysentéria)

32. vírusový zápal pečene typu A

33. vírusový zápal pečene typu B

34. vírusový zápal pečene bližšie nešpecifikovaný

35. záškrt (Diphteria)

36. žltá zimnica (Febris flava)

Midnigtcowboy

Ten zoznam nie je priamo v TZ.
Je vo vyhláške. Podobne ako máš trestné činy na úseku ochrany prírody. Napríklad chránené rastliny. Tiež nie sú vymenované priamo v zákone.

Midnigtcowboy

Nechce sa mi hľadať ale mam dojem ze korona stále nie je na zozname chorôb, ktorých sa tento paragraf TZ týka. Tie choroby boli dané taxatívne, myslím ze vyhláškou. Co som naposledy pozeral v lete, tak covid tam stále nebol.

Midnigtcowboy

Postup pri vzati do CPZ je jasný. Okrem iného - zoberú vám všetko na čo by sa len náznakovo dalo obesit. Ak to ta fuchtľa vypustila tak to značí iba jedno.. toto smrdí ako prasacia farma.

Midnigtcowboy

Skúsil som môj kontakt vo vojenskej v RK. Cez telefón ani necekol na tu tému.
Co sa týka varianty že nejaký vysetrovatel/lia si ho podali je malo pravdepodobná. Na rozdiel od holoúdskych filmov to nezvyknú byť rambovia.. a Lucansky je kus chlapa.
No, zatiaľ len fabulujume...

Midnigtcowboy

Vychádzajúc z tvojej logiky co v prípade ak sa prijme ústavný zákon,teda jeho rozšírenie, nejaký nový článok, ktorý bude v rozpore s už platnymi ustanoveniami? Kto ten chaos potom bude riešiť? Duch Svätý?? No, pri tejto vládnucej bande ani to sa nedá vylúčiť?

P. S. Nie som zástanca súdneho aktivizmu.

Midnigtcowboy

V každom prípade si dejiny Slovensko zapamätajú. Za pár mesiacov v našom civilizacnom prostredí rozvratit štát, jeho inštitúcie, de facto znefunkčniť právny systém, z z ústavy spraviť zdrap papiera,... výkon hodný diktátora vyššieho formátu. U nás to dokázal jeden priemerný psychiatrický pacient

Midnigtcowboy

K tomu množstvu drabov. Slovensko ich ma výrazne najviac na obyvateľov v rámci EÚ. Neviem ako je to v porovnaní so Severnou Kóreou.
Kontrolná otázka. Za koho vlády došlo až k rakovinovému bujneniu silových zloziek??
Správne, a celé to riadil jehu pusipajtáš, bulharský chazar. Ale ako sa hovorí, karma je zdarma. Pomaly ich toto monštrum začína zožierat.

Midnigtcowboy

Mne ten opis priebehu choroby pripomenul veľmi ťažkú chrípku ktorú som mal asi vo veku 12-13rokov.
Bohuzial, musel som si vystačiť s obyčajnou chrípkou. Covid vtedy ešte neletel.

Midnigtcowboy

Mala poznámka k tej Australii. Máš neskutočne naivný pohľad. Asi pramení z neinformovanosti.
Dá sa toho najst veľa o skutočnej situácii s invaznymi druhmi v Austrálii, ale prikladam len copy textu s aktuálnou problematikou - Libanoncami - čoskoro vo vasich kinách.. pardon, vo vašich uliciach.

V Australii sa hlasilo k libanonskym korenom 230 000 ludi v 2019 (predpokladane narast na 2021 je 244 600)…ja verim, ze to cislo je omnoho vacsie (mozno 500 000)…s toho 75% zije v Sydney a to povacsine v zapadnych stvrtiach, niektore cisto libanonske zbytok Melbourne. Tu v Sydney sa im hovori skratene (hanebne) Lebs. Cechoslovaci pouzivaju slovo Lebaci. Preco hanebne, k tomu sa dostanem neskor.
Do roku 2000 ked som dosiel sem do Australie som o nich prakticky nepocul…popri bezneho vzdelania zo socika. Byvala francuzka kolonia, kriziacke vojny, obcianska vojna a cedrove drevo na vlajke. A to som zil v rokoch 98-00 v UK. Este par rokov predtym ako student o prazdninach. Rychlo som behom roku 2000 zacal narazat na fenomen „Lebak“. To su vam proste ludia velmi specificky vzhladovo, kulturne a aj spravanim. Asi by som ich radil skor do kategorie militantnych Arabov aj ked ciastocne komunitu tu tvoria krestanske denominacie. Dajme tomu, ze to su ty umiernenejsi lebaci, ale stale by som bol podozrievavy. Jednoducho su to ludia, ktory sa mozu kludne rovnat arabskym komunitam a teda myslim tych co robia bordel v Francuzku, Nemecku atd….
Asi prirovnanie by som mohol dat k nasim skusenostiam s Albancami ci Kosovcami. Velmi neprijemna komunita, v podstate jeden z najvacsich problemov v Sydney. Nepocujete prilis o komunite greckej, talianskej, vietnamskej, korejskej atd….je ich samozrejme strasne vela, ale v policajnych zaznamoch su to nesignifikantne komunity. Lebanese su specialne, dokonale organizovany zlocinecky gang v Sydney…v podstate no go zone pre mna. Policia ma specializovanu jednotku na potlacanie kriminality lebanonskych gangov…velmi vela je ich infiltrovanych v gangoch a zrejme aj v policajnych zboroch. Spravy a cisla su verejne potlacane a nezverejnovane. Mal som znameho na vyssom policajnom poste a na otazky mi odpovedal prikyvovanim co ma len utvrdzovala k odporu k tomuto etniku. Policajti to volaju MEOC cize Middle Eastern Organised Crime. Brutal, nevypocitatelny, a jednoducho maximalne nebezpecny. V roku 2016 policia nasla RPGcko u jednej z rodiny…vraveli ze este hladaju dalsich 9! To ze vacsina z nich ma libanonske korene netreba pripominat. Obcianska vojna v Syrii hrozbu iba znasobila, pretoze pre tychto lumpov to bola pozvanka na trening zadarmo. Vacsina sa uz nevratila, pretoze ich dal Assad to pozoru, ale aj tak spravy ako a kolko je v Syrii na strane protiasadovskej ludi s australskym pasom boli alarmujuce. Je to taka komunita ktora ma spravanie podobne aj nasim ciganom…velmi rodinne previazana, malo kto z nich sa hlasi k Australii, samozrejme pas im vyhovuje. Ked sa povie bratranec…tak to je nielen ten najblizsi ako my pozname, ale to su vsetci bratranci a ich potomkovia, ktory su znami…to znamena 2, 3, 4 koleno atd…. Ako nahle je jeden z nich ohrozeny (obvineny) to je ako lavina…poznam tie zabery zo sudov, kde pred sudnou salou caka 100 rodinnych prislusnikov, ktory vykrikuju, vyhrazaju sa atd…vyholene okolo usi a krk do pol hlavy, zlate retaze, gycove oblecenie pokial mozno znackove…no hroza.
Mnoho s tychto Lebanoncov su etablovany biznismans, kedysi ovladajuci podsvetie dnes podnikatelia. Su aj za infiltrovanim motocyklovych gangov, ktore boli kedysi cisto motocyklove hobby, dnes su to proste doupe kde normalny clovek nevkroci. Lebanonci sa v malom mnozstve stahovali sem do Australie niekedy od zaciatku prvej svetovej vojnu, vtedy sa im hovorilo Ottomani ci Syrcani…nejaky Lebanon neexistoval.
Vzdy som lutoval Cesky a Slovenky, ked sa zaplietli s nejakymi Lebanoncami (kvazi talianske typy) a takmer vzdy to skoncilo divokymi prihodami. No proste skratim to. Je to narod divych, nekompromisne militantnych ludi…urcite by som sa nenechal zamestnant ci udriaval priatelske styky s nimi. Par som ich zamestnaval ako zodpovedny veduci v obchode a takmer vzdy boli problemy s ktorymi som neratal. Neskory prichod do prace, neslusne spravanie voci zakaznikom, drzy a zvacsa neoblubeny medzi ostatnymi zamestnancami, nehodne gangsterske spravanie…dovodov bolo vzdy hromada, nehovoriac o 10kach bratrancov na ktorych bolo treba davat pozor.

Midnigtcowboy
Midnigtcowboy

Môj známy (vtedy 43 ročný) prekonal pred troma rokmi ťažkú pneumoniu. Mal po operácii oslabenú imunitu, do toho fasol chrípku a už to šlo. Mesiac hospitalizácie.

Ročne sú takychto prípadov tisícky...

Midnigtcowboy

Iba idiot nemení svoje názory ak je konfrontovaný s faktami. Jednoducho sa objavuje stále viac informácií ako to naozaj s tou pandémiou je. Strach z ostrakizacie už prekonalo aj par svetových kapacít z oblasti virologie a priznávajú "farbu".
Áno, tiež som na začiatku podľahol mediálnej masáži, však podľa co nám servíroval mainstream bol dôvod na obavy.
Ukazuje sa však, že tu sa hrá o niečo celkom iné. Možno mame to šťastie a byť svedkami zápasu o pre formátovanie sveta.
Len nie som si istý ci je to výhra.

Midnigtcowboy

Vidím ze šialenstvo zasiahlo aj doteraz príčetné osadenstvo nadhľadu.
Skúsim niečo na ukľudnenie.

https://www.casopis-sifra.cz/pro-80-nakazenych-lidi-je-koronavirus-jako-...

Midnigtcowboy

Ale najprv čo je fakt. Amíci obracajú lode s výzbrojou a muzstvom čo mali sa nasáčkovat do Európy na to veľké cvičenie proti, oné, ruskej agresii. A oni asi vedie "vo co gou"

Takže teraz trochu konšpirácie. Citát.

Čínská vláda považuje za zdroj Coronaviru podle našich posledních informací elitní výzkumnou laboratoř amerického námořnictva NAMRU-2. Tato laboratoř s názvem Naval Medical Research Unit Two spadá pod Námořní zdravotní výzkumné středisko nakažlivých nemocí v Silver Spring ve státě Maryland [4]. NAMRU-2 je divize, výzkumný oddíl, jehož náplní je výzkum nakažlivých nemocí potenciálního vojenského významu v Asii. To je přímo definice této divize. Divize má své laboratoře ve Vietnamu, v Laosu, v Singapuru, v Thajsku, v Indonésii a na Filipínách. Laboratoře zkoumají virové a biologické kmeny nákaz tradičních v prostoru jihovýchodní Asie, což je tedy alespoň oficiální náplň práce těchto laboratoří. Čínská vláda obviňuje USA, že právě z některé laboratoře NAMRU-2 pochází Coronavirus, který má tak specifické chování a znaky, že napadá a nejlépe se rozmnožuje právě v plicích asijských mužů. Chápete? Najednou to do sebe dokonale zapadá.

Američané se urychleně před

Midnigtcowboy

P. S. Info od bratislavských vrabcov. Spejeme k vyhláseniu výnimočného stavu. Ale samozrejme nikto z co len trocha kompetentných netuší co spraví "sonderkomando" po nástupe k moci

Midnigtcowboy

Ad 1. Slovo od jednej virologičky z BA. Trvalo to pokiaľ ta info cez pár ľudí dorazila ku mne. Títo ľudia fungujú na doraz, už na pokraji kolapsu. Ale k veci, co tu neodznelo. Vírus ma už tri popísané mutácie (aj mi povedali odborný názov, ale bohužiaľ, ja už mám HOSIPA, Dg. HOvnoSIPAmätam.) Taka rýchlosť vytvorenia mutácií je neobvyklá.
AD 2). Objavili sa reinfekcia. V Číne už otvarali šampanské.... a bum! Nie šampus, ale reinfekcia už vyliečenych pacientov.
Ad3) Ako laik a ateista sa zmožem len na jedno. "Pan Boh nám pomáhaj".

Midnigtcowboy

Priznám sa. Vážne som to začal brat po správe nemeckých a čínskych virologov. Tento náš nový kamarát patrí medzi cyklické virusy. Organizmus si nevytvorí ani po vylieceni imunitu. A nie je k tomu potrebna ani mutácia vírusu. Potvrdene úmrtia (reinfekcia po "vylieceni") mladých pacientov!!!
Mam taky zlý pocit ze ešte nám tento beťarisko chystá nejaké prekvapenia. Kyslá tvar Merkelky o niečom svedčí. Iste vie viac ako my

Midnigtcowboy

Aký národ taka vláda? Koho si národ zvolil:

1.Narcisticky psychopat a zlodej "karpatského" typu.
2. Bývalý mafiánsky kuriér a najznámejší slovenský inseminator.
3. Neuroticky sociopat.
4. Užernik, pozemkový podvodník a ako bonus agent cudzej moci (aj keď tých bude asi viac).

Nie, tento národ si nezasluzi žiadne zľutovanie. Asi musí padnúť na dno aby si uvedomil ze voľby nie sú jedno veľké show.

Midnigtcowboy

Hra na "selektivnost" v prípade vírusov je v podstate ruská ruleta. Vírusy radi mutuju, prispôsobujú sa hostiteľovi.
Napríklad ak vírus potrebuje aby sa nadviazal na bunku nejaký receptor a ten daný nositeľ (istý genotyp) nemá, vírus dokáže sa "učiť" a nájsť si inú cestu, teda nadviazať sa na iný receptor. Toto by myslím nikto neriskol.... aj keď žijeme šialené časy.

Midnigtcowboy

Totálny rozpad západnej civilizácie.
Trocha z vlastnej skúsenosti. Priateľka skoro obden stojí frontu na CP SR kvôli podávaní pracovných povolení. Robí pre otrokarov co dovážajú otrokov najmä z krajiny na Okraji, ktorá radostne začala budovať tú, oné, pokrokovú liberálnu spoločnosť. Za každého otroka systém okrem iného pýta cca 160ojro za lekárske vyšetrenie na cudzokrajne choroby.(identické v každej krajine eurosojuzu) Ak otrok neprejde, musí ísť budovať svetle zajtrajšky do rodnej viesky.... A na druhej strane systém umoznuje/vita/ podporuje dovoz tvorov z najzamorenejsich oblasti sveta, ktorí sú infikovaní chorobami z ktorých sa my povodní obyvatelia poserieme (to bude ten optimálny prípad). To už fakt žijeme v blázinci?

Midnigtcowboy

Podľa mňa len zlý marketer. Chceli vytvoriť cúúúloveho frajera, kaviarenskeho drsnaka s ktorým sa mentálne nedovyvinuta mládež identifikuje. Podľa mňa sa teraz nejaký "šavivovci" sekli. Toto na Slovensku zatiaľ masovo neosloví.

Midnigtcowboy

P. S. Bol som pri nástupe Eichlera do VSŽ, ako emisara júestílu. Pomerne zblizka som mal tú česť vidieť čoho všetkého sú schopní vyvolení. Zmanipulovať banky - Ch. Manhattan, Priemyselnú banku, Národnú banku, MF SR... Ale najviac deprimujuce bolo poznanie ze všade nájdu prasivych potkanov ochotných im slúžiť. Toto je to zlo co nas ohrozuje. My sami.

Midnigtcowboy

Rozumiem Ti. Ale ja v tejto špine nemám chuť, priam sa mi bridí hľadať nejakú "morálku", fandiť menšej špine. Inak súhlas.
P. S. Markíza zmenku avalovala prostredníctvom štatutára Ruska, takže asi si tak istý neboli tým ze Rusko bude mať prašule. Ak teda uvažujeme s tým ze to nebol podvod.

Midnigtcowboy

Nemám chuť sa pridať - ani len nepodstatným názorom - ktora zlocinecka skupina je v tomto spore ta "krajšia".
Len pár poznámok z pohľadu veci ktoré sú mi blízke a nedávajú logické vysvetlenie.
1.Zmenky. Už od roku 2005 platí zákon, že právnické osoby sú povinné (nie je to vec toho ako sa vyspím) zverejňovať účtovnú závierku v registri UZ. Z toho by malo byt ľahko zistitelné ci boli zaúčtovane. Ak neboli, sú dve možnosti. Buď neexistovali alebo vid ďalej.
2. Štatutáry firiem sú povinný zabezpečiť vedenie účtovníctva, ktoré (zjednodušene) musí verne odzrkadlovat ekonomickú činnosť firmy.
Ak nie, dopúšťajú sa už tu trestného činu _porušenie povinností pri správe cudzieho majetku. Privádzajú do omylu akcionárov, obchodných partnerov, štátne organy.
3.Tie kecy ktoré sa objavili o tom ze zmenky sú "špecifické" a nemusia sa účtovať sú blud. Podľa typu zmenky a subjektu - bud priamo suvahove alebo podsuvahove účty.
4.Okrem toho, predpokladám ze Markíza robila aj audítorské správy. Statury sú povinný dat audítorskej firme pravdivé údaje. Ak nie, zavádzajú...s príslušnými konzekvenciami.
5. Zmenky majú svoj vlastný "život". Pri sporoch sa neskuma ich ekonomická opodstatnenosť ale formálne a obsahové náležitosti. (ci už kontinentálny alebo anglosasky zmenkovy a sekovy zákon). Preto sa pri zmenkach dáva pozor na ich formálnu správnosť a s tým súvisí ABSOLÚTNE bežná vec - notárska doložka na overenie podpisu. Nevidel som zmenku bez nej.. ani na "drobné" a nie na "tu desiatky melónov, tam desiatky melónov".
6. Z toho mi vychádza ze Slintoš aj s Kočnerom až ex post vymysleli (a najmä nedomysleli) tento biznis plán.
A ak nie, tak pri tom spravili neuveriteľne kiksy.
Co bránilo im dat overiť podpisy u notára (Kočner isto mal nejakého co by držal hubu).? Dnes by na súde boli vysmiaty ako lečo.
Tak ci tak. V tomto prípade je jedno za čo pôjdu bručat. Za podvod alebo za svoju tupost. Za katr patria.

Midnigtcowboy

S tým tvrdením že prítomnosť US Army ma byt klin do v4 sa nedá súhlasiť. Amici sú už nasáčkovaní v HU, PL, majú tam základne, zmluvy o voľnom pohybe. Ich prítomnosť by skôr upevnila V4-ku, a Poliakom by sa splnil mokry sen o Trojmori a ich líderstvom v tomto spolku.
Mame tu skôr niečo ako Sofiinu voľbu. Americké základne a - aké, také krytie Američanov proti Bruselu. Cena, už spomenuté základne, povinná účasť v provokáciach proti RF, ďalšie nezmyselné nákupy, resp. sponzoring US zbrojarskych firie. Alebo, primknutie sa k "jadru", so všetkým dobrotami co to prináša. Bubuši, multikulti, gender a zelené šialenstvo., odovzdanie posledných prvkov suverenity euroblaznom.

Midnigtcowboy

S tým tvrdením že prítomnosť US Army ma byt klin do v4 sa nedá súhlasiť. Amici sú už nasáčkovaní v HU, PL, majú tam základne, zmluvy o voľnom pohybe. Ich prítomnosť by skôr upevnila V4-ku, a Poliakom by sa splnil mokry sen o Trojmori a ich líderstvom v tomto spolku.
Mame tu skôr niečo ako Sofiinu voľbu. Americké základne a - aké, také krytie Američanov proti Bruselu. Cena, už spomenuté základne, povinná účasť v provokáciach proti RF, ďalšie nezmyselné nákupy, resp. sponzoring US zbrojarskych firie. Alebo, primknutie sa k "jadru", so všetkým dobrotami co to prináša. Bubuši, multikulti, gender a zelené šialenstvo., odovzdanie posledných prvkov suverenity euroblaznom.