mino

komentáre

mino

mal UA tenktorehonesmiememenovať Lazar Kaganovič-Kagan, jeden z najoddanejších a najbližších Stalinových spolupracovníkov.
Neznalosť vlastnej histórie a čaro nechceného spôsobilo že Nulandovej bozkávali na Majdane ruky.
Nulandovej partner a všetky deti sa volajú Kagan.
Kagan je vládca (kaganát) a sú nositelia informácií, programov a stratégií.

mino

-chcel som tu dať moje foto r.2019 z rozhľadne Janov pohľad na momentálne horiace CZ-Sachs. Švajčiarsko. Bola to katastrofa, dostal som foto r.2021 katastrofa na kvadrát.
Začali to Nemci na Šumave poslali problém s "riešením" do CZ. Teraz sa problém s "riešením" karmicky vracia Nemcom.

Slniečkárski ochranári sa vytešujú ako to dostane po požiari novú dynamiku samovývoja.
V podstate áno, aj vojna má podobný efekt, všetko sa musí vybudovať nanovo.

Mali sme šťastie, že u nás kalamity prebehli prevažne v súkromných lesoch s ešte hospodárením moderného lesníctva.

Hlášky od hasičov v teréne sú, že teraz by to mali prísť hasiť rôzni kváziekológovia amatérski, aj profesionálni.

V malom rozsahu bol podobný požiar u nás nad Bystrou, pod Ďumbierom. Južný svah s ponechaným palivom.

mino

v tom TU čku sedela posledná naozaj poľská vláda.

mino

EU, fon Lajno a Deutschland sa pripravujú aby v zime nezmrzli. Z jednej ich fabriky na severe SK odchádzajú týždenne cca 2 vlaky prvotriednej, čistučkej štiepky, biomasy z nášho dreva, lesov. A v BA kaviarni a alternatíve obľúbený Erik Baláž je … ticho…

mino

Každý takýto systém a osobitne exportná verzia má svoje špecifiká. Obávam sa že v počte zahynuvších, čo obyčajne nezvyknú takto presne udávať sú aj naˇsi vojaci poznajúci konkrétne tento systém. Alebo ako povedala pani p. My sme Ukrajina a Ukrajinci.

mino

Prvýkrát testovali dráhu B52 na SIAF2012. Údajne v miestach vzletu a pristátia dráhu betónovali do 5 m hĺbky. V cca 2006 som odlietal do Prahy a bola ešte stará dráha.
Nejaký čas musela vyzrieť, spravili merania a záťažové skúšky. Samozrejme tam musela byť kopa expertov a nie našich. V každom prípade na Majdan už bola hotová.
Vychádza mi, že to začali plánovať ešte pred BA (2005) stretnutím Bush-Putin, kde definitívne pochopili, že sa im vyšmykol z rúk a RU zoskočilo hrobárovi z lopaty.
Ešte jedna vec kdesi po 2012 ma prekvapila a to na ceste ZV-Detva pribudli a to na naše pomery nezvyčajne rýchlo a myslím aj mimo priorít , komfortné 4-prúdové objazdy miest a obcí.
To sa už začína podobať na Nemcami bleskovo postavenú betónku do Martina od smeru BB a Kremnice pred ťaženiami na východ.

mino

ale sa ich nakotilo.
Aj Caucescovci boli ešte pred hlavňami samopalov oprsklí a zotrvávali vo svojej pravde.
Kto si na nich spomenie, alebo poľutuje?

Čaputovej osobná veštba predpovedá vláčenie po uliciach.
Klaus ten starý harcovník s ňou zatiaľ ukážkovo zotrel podlahu.

mino

A pandemia este zuri - na vladnych vrskoch a v okoli?
V mainstrime a podaktorej alternative tiez...
Ach, maval som Vas rad, taka alternativna intelektualcina...
Zdravy sedliacky rozum a kontakt s realitou nepusti.

Je tam archiv, bez hudby to zacina kdesi pred 60 minutou starym znamym Smatanom. Chysta sa megakradez skryta za ekologiu... Uz budete spokojni, ONI su les...

Golf este nehraju, ale uz trenuju beh cez prekazky. Minule vedla mna jeden prebehol na mojej zahrade, plot zdolal v letku. Len pokrcene pletivo a stopy zostali.
To bez srandy nam uz chodia po namesti.
Ked ich bolo okolo 1000 a nik sa ich nechystal vyhubit, tak som medveda videl prvy raz v zivote ako 28r. Dovtedy cele vikendy a poobedia v prirode, na bicykli. Teraz volnym okom pozorujem z terasy.

mino

Dnes opat dobra relacia na rannej INFOVOJNE 4.8.2021

mino

prepacte chyba

mino

Davam do pozornosti doobednajsiu relaciu na INFOVOJNE 19.7.
Medved je teritorialne zviera kde jedinec potrebuje cca40km2.
V doline kde doslo k usmrteniu je cca 18 medvedov, co je na medveda 3-5tis km2.

mino

Starostlivo pripravená viacrozmerná a viacvrstvová spravodajská hra. Novičok a Navaľnyj nesmie chýbať.
Výsledky budú veľmi biedne = ešte väčšia hystéria.

mino

Menší výbuch na zamedzenie veľkého. Ak naši CZ bratia zistili, že GRU pátra po šaržiach zbraní, munície ktoré by sa mali nachádzať v skladoch ČR, AČR pod kontrolou štátu a medzičasom sa objavili na území DLR, či už ako korisť, alebo zobchodované hrdinskou UA armádou.

mino

tak ich nazvali naši predkovia.
Životné skúsenosti, viac k tomu netreba.

Škoda, že poniektorí tu robia zo seba komediantov.
Ako keď niečo povie Grétka a všetky "osobnosti" si idú nohy dolámať aby jej pritakávali a robili krovie.

Týka sa to zovšeobecňujúcich komentárov tu pri téme dreva a lesov. Bača v Jánskej doline by vám to vysvetlil za 5 minút. Bez dešpektu, má to v krvi, odchodené aj s vzdelaním a hlavne sám doplatil na falošných prorokov, ktorých zovšeobecneniami ste napáchnutí. Ako sa hovorí: Pre stromy nevidíte les.
Alebo, ako hovorím: Naši ochranári chránia každý strom okrem tých od Tichej cez celé Záp. Tatry po Chočské vrchy vrátane a od Čertovice na východ a dnes aj na západ.
Zložitá téma.

Ešte raz: http://www.honors.sk/95/etika/les-ako-odraz-moralky-spolocnosti/

mino

“Ten SPUTNIK je mimoriadne účinný. Ešte ho len doviezli a jedna hnusoba je preč.”

mino

Je druhý Smatana. Je autor stránky “blizsienaokolo” a podobne ako Smatana mal za úlohu zastaviť stavbu severných ťahov diaľnice , kde obsluhuje priemyselnejši a ľudnatejší sever, plus Tatry a prepojenia CR, PL. Podľa nebo mala byt diaľnica na priamke BA-KE, aby to bolo príjemné pre zopár BA Košičanov a zožatej kukurici raz do roka. Ako Smatana začínal ako “ekológ” a ako ekológ vytváral prekážky a obštrukcie, predraženia a sklzy ako Smatana v PB, kde sú take rozšafné nadúrovňová ťahy a privádzače, ako nikde na svete vzhľadom na malé okresné mesto. Choma mu v jednej debate skoro j.ebol (Smatanovi) a vyčíslil jeho obštrukcie, sklzy na 9mld. -vtedy SKK.
Podobná stratégia bola už použitá na GabčíkoveNagymaroši, kde za ekológov boli Vavroušek asi Budaj a Maďari a za debila bol Binder a spol.

mino

Ako sa akurátni a hygienickí kaviarenskí povaľači vytešovali skraja jesene, že COVID postihuje hlavne voličov Fica, Mečiara, Kotlebu a Danka, tak dnes je to naopak. Ale stále je tu snaha trestať voličov SMER a i. A odmeniť progresívnych BA voličov. Preto nesedeli čísla Valovi, ktorý mal čušať a tiež povodne SMER primátorovi LM a i.

mino

Ktorý plagiátor ešte nebol ministrom, nech sa prihlási u súdruha Žinčicu.
Zaujalo ma na jeho prípade a vláde, ako sa im zrýchlene a násobne všetko vracia. Áno bude aj kolúzna väzba, zneužitie verejného činiteľa a určite sa niekto aj obesí, či otrávi...
Podpíšu ešte pár zmlúv, kúpia zopár vrtuľníkov, predajú Sliač... a budú nepotrební, budú príťaž, kameň.
Ich páničkovia hovoria - "Je nebezpečné byť našim nepriateľom, ale smrteľné je byť naším priateľom."
Zatiaľ by som to nechal vyhniť, nech si ho vychutnajú jeho voliči, jeho fanklub. Inak k rozumu neprídu.
Ako tu bolo povedané - SK je jedna veľká dedina a sedliacky rozum snáď ešte funguje, nepustí.
Nechal by som trochu dosť vyhladovať komediantov, jeho roztlieskavačov a tu spomenutú rôznu nepotrebnú čvargu.

Žiaľ musí to bolieť.

mino

Ak bude verzia o zasamovraždení neúnosná, či už ďalšími únikmi a klamstvami, verejnou mienkou, infopoľom.
A ak vylúčime Marťanov, tak bachari sú jediné možné riešenie rébusu a väčšina oviec to zožerie, ako žerú doteraz samovraždu.
Zahraničie je tichúčko.
Výsledok - buď sa priznáte, alebo tie dôkazy na vás vyrobíme.

mino

a vinníkmi budú ... samozrejme bachari...
Tí sú v tom tak či tak, ako o kajúcnicikov bude o nich a rodiny postarané.
Objednávateľa organizátor neexistuje, komisia nebude potrebná, tiež demisia celej vlády a týmto spôsobom to dokonca môže ustáť aj Kolík...
Už pár dní vopred sme boli pripravovaní na tento variant.

mino

Musí byť aby sa náhodou neprihodilo “Za slušné Slovensko II”.
Celé je to perfektne informačne pripravené, bezpochyby odborníkmi. Už prvý nástrel v médiách bol pokus o samovraždu. Nasledoval úkrok bokom a dozadu, príprava informačného a bojového poľa - výnimočný stav, vojaci do ulíc...
Ak sa dajú do práce užitoční idioti a tých je tam neúrekom, nepomôžu ani tajné služby. Celé sa im to začína akosi rúcať...

mino

Rečnili na TA3 pred akousi búdou ako v Bangladéši, okolo bordel a odpadky ako v Bangladéši, ibaže na búde bola tabuľa že Fakultná nemocnica, no ako v Bangladéši. Vraj sme v popredí, vo svete, EU. Hm. Asi ako kolónia.
Aj vtedy dávno sme boli sovietskejší ako Sovietsky zväz, ale takýto nápor propagandy nebol snáď ani za Stalina...

mino

Potom má nasledovať Odesa, horúcejší variant ako Krym.

mino

Tie psychopatovičove dlhé tlačovky, kde na ich konci platí úplne niečo iné ako na ich začiatku (stačí zopár krotkých otázok presstitútov), mi budú chýbať.
Akosi sa vytratili humoristi a ich relácie, na jeho tlačovkách sa veľmi dobre zasmejem a zabavím. Zo včerajšej tlačovečky som si odniesol že ideme byť svetoví v kloktaní žiakov nižších ročníkov ZŠ, toto sa tam objavilo v priebehu asi trikrát. Dúfal som, že pridá aj praktickú ukážku a dobehnú už konečne páni v bielych plášťoch s kazajkou...

Toto je už začiatok konca a zaujímavé je to sledovať. Nemám pri tom žiadne sebatrýznivé pocity, necítim žiadne zadosťučinenie pre jeho voličov. Že je časť národa blbá, časť ovplyvniteľná, zlomyselná-aspoň bude sranda (takto som sám raz volil MK) je jasné.

Toto je hlavne zrkadlo jeho sponzorov a jeho masívnej podpory mediálnej, finančnej, psychologickej. Samozrejme sú to samí fajnoví, akurátni, bohatí ľudkovia. Vrátane tých spoza plota jeho prvej povolebnej návštevy.

Tak to už musia byť v priadnej riti, dať tam takýchto debilov...

mino

je horší ako triedny nepriateľ.
Psychopatovičovo-pandemiovič nechtiac zrušil starostlivo informačne a politicky pripravenú pandémiu, infodémiu, reality šou.
Výsledok “padémie” v BA a okolí je na zaplakanie. V centre politiky, médií, novinárov,slniečkárov, úradov sú ich šialené mediálne výstupy v lufte a na vode.
V debatách sa uspokojujú,vytešujú že “pandémia” zasiahla hlavne voličov Kotlebu, Mečiara, Slotu a Fica. Ich zodpovedných, hygienických a akurátnych sa to netýka.
Doteraz sa to šíri v severných, chladných a sychravých dolinách. Ak klesnú teploty bude to aj južnejšie a možno ani nie. Uvidíme.

mino

(Ústav verejného zdravotníctva) už tretí krát, že som bol pozitívny. Už tretíkrát to isté, ľavá ruka nevie čo robí pravá. Ďalšiemu človeku z rodiny a spoločnej karantény volali už štvrtýkrát.
Nevedia si spraviť a udržať poriadok, evidenciu s niekoľkými desiatkami, stovkami ľudí. Čo preboha chcú s státisácami a miliónmi. Toto bude veľký prúser. Plus armáda k tomu. Podľa mňa ide o prípravu, test a odladenie postupov vakcinácie. Noty sú rozdané dávno pre ČR, aj SR a fototermín u Merkelovej je signál a požehnanie k akcii. Budeme pokusní králici.
Vopred akceptujem a súhlasím s majiteľom a správcom tohto fóra, že tu stačia jeho vlastné konšpirácie. Ale jedna konšpirácia mi tu vyšla...
Nebojte sa, ľahké prechladnutie, soplíky, kašlíky (desiatky ľudí) u nás bez teploty. Kolegyňa z práce niekoľko dní v posteli s nepríjemným priebehom a belesťami hlavy. Ide hlavne o mediálnu reality šou, pandémiu. Príroda si to preberie a niekto bude mať aj smolu, ako vždy ...

mino

Po revolúcii som si vytvoril súkromný bonmotík, doteraz mi platí a pasuje na väčšinu diania naokolo: Ak ide o peniaze nič sa nedeje náhodne. Ak ide o veľké peniaze tak už absolútne nič nie je náhodné.

Už som "vo veku", po revolúcii ešte žili rodičia a známi, čo zažili ešte R-U. Zažili spústu zmien, mien a prevratov.
Ja som bol mladý a hlúpy, veľmi som žral Nežnú. Jedna z uvedených (zažila na vlastnej koži znárodnenie) to komentovala: "Keď sa títo noví dostali k moci." A to bol pre mňa šok, žiadna radosť, žiadne zadosťučinenie. Títo ľudia už vtedy presne vedeli kam to smeruje a kde to skončí. Už to zažili.

mino

veľmi dobre fungujúci doteraz, na rovnakých základoch. Iba tovar, peniaze a spôsoby sa menia.
Rozbíjať, vytrhávať jednotlivosti a vyrábať clonu, kamufláž je ich spôsob prežitia.
Posledná veta je myslím odkaz na Krista, pretože ak bol ICH Mesiášom tak sú v riti. Podľa ich vlastných zdrojov a prameňov. Poslední budú prvými a všetko skryté a skrývané bude zjavné... Boja sa.
Ešte stále však majú šancu so sebou zobrať do pekla celý svet...

mino

Tento fenomén ťažko popísať, no existuje. Po II.sv. Sme pripadli víťazom, nik nám nič nezobral no naočkovali nám svoj vírus, po 89-om sme kolóniou v pravom slova zmysle aj s koloniálnym vírusom. Pri Rusoch sme sa mohli rozvíjať koľko sme chceli, len sme im museli patriť. V novej dobe okrem toho,že im musíme patriť nesmieme sa rozvíjať, prišli sme o zdroje. Pri Rusoch ešte aj ľudské zdroje dosiahli nebývalý rozvoj.
Podľa definície vojny:Procesy na ovládnutie cudzích spoločenských, ľudských a prírodných zdrojov (približne) sa Rusi v histórii vždy správali inak a otázkou je do akej miery sú infikovaní celosvetovým týchktorýchnesmiememenovať vírusom, aby sa začali správať rovnako.
Viete, že u Rusov, Slovanov neostával otrok otrokom do konca života? Odpracoval si svoje a podľa spôsobených škôd (otroci bývali vyslovene vojnoví zajatci, dôsledok vojny) a svojich znalostí a prínosu dostával slobodu. Ak si ho vybrala miestna deva, dostával slobodu spolu s ich spoločným životom.
Otrok t,j. Slovan je už produktom “slobodného obchodu” a je záhadná téma a tabuizovaná. Čo-to naznačil Kučera na SV. Budapešť a Praha boli centrá obchodu s slovanskými otrokmi. Budapešť na južný prevažne Arabský, moslimský trh a Praha pre západný. Týchktorýchnesmiememenovať obchodníci s otrokmi zopakovali svoje znalosti aj v Novom svete, ba skryte dlho fungoval aj u nás. Pozrite si tabuľu na BA Bibiána, ak tam ešte je. Preto sú aj naši klasici v nemilosti, lebo poniektorí písali o bielom mäse, obchodníkoch a jeho zdrojoch pre svoje bordely.
Tiež jantárová obchodná cesta je vedľajším zastieracím nezmyslom, ako aj určitý účel našej reťaze rozsiahlych hradísk a hradov zhodou okolností práve na obhchodných cestách v dosť pravidelnom intervale.
Trepem piate cez deviate, ale súvisí to spolu.

mino

Matelka dobehli lebofico-pele a následne klamstvá. V CR existuje usmernenie pre zariadenia soc. Služieb kde každé 2T testujú všetkých zamestnancov práve rýchlotestami. Takto by na 100percent zachytili problém včas. U nás lebodo Dunaja Matelko zariadil hlavne voličom a susedom smutnej pani zo skládky, lebokarmaje zdarma zopár pohrebov z DSS. Boli sme a boli by sme na tom moc dobre cca -(mínus)12 mŕtvych.
Svedkovia Matelkovi doteraz vykrikujú, ako ich majster, že rýchlotestami sa dá odhaliť že človek prekonal COVID. Nie som odborník, ale protilátky sa dajú po nakazení odhaliť od 2 do 17 dní, asi čím lepší imunitný systém tým skôr. Čo je postačujúce práve v prípade DSS na testovanie zamestnancov t.j. Relatívne mladých a zdravých, navyše zdravotníkov. Tiež rýchlotestami by sa dala sledovať situácia u romákov, zdravotníckych kolektívoch, v basách. Proste v kolektívoch. Tiež rýchle triedenie navrátilcov na hraniciach.
Rýchlotesty údajne zachytia 9 prípadov z 10 a z 10 zdravých určia jedného ako chorého. Matelkova 53 percentná účinnosť je nezmysel. Zdravotníkom chýbajú tiež testy na protilátky, z nich sa dá určiť v akej fáze ochorenia sa pacient nachádza.
Pozrite do svojich kariet a výsledky IgA, IgG, IgM tam určite nájdete. Žiadny doktor ktorý Vám ich dal spraviť nekričal, že ich treba hodiť do Dunaja. Iba ten čo tam na okolo Matelka na tlačovkách krúti chvostíkom, nevie ako z toho vybŕdnuť.
Ešte sa črtá jeden liberálno-pravicový prúser s testami samoplatcov. Už prestali zverejňovať ich úspešnosť, ale naposledy to bolo zo 600-700 testov jeden zachytený nakazený, v začiatkoch 1 z 60. Úspešnosť štátnych testov bola 3 krát lepšia preto Pele zatrhol samoplatcov. Hoci testovanosť úspešne rastie, väčšinou to budú testy vyhodené do Dunaja, zarábame si po DSS na ďalší problémém lebo testujeme viac naslepo ako cielene.

mino

Maďarsko medzi slovanskými krajinami nielen geograficky, geopoliticky ale hlavne geneticky.

mino

Takzvané "rýchlotesty" by práve tu boli pomohli na rýchle signalizovanie problému (aj v osadách, komunitách). Tiež pretestovanie pendlerov a aké-také rozdelenie ľudí v štátnej karanténe, aby neboli zdraví s chorými. Zdá sa aj testovanie personálu DSS (bez stresovania starčekov) a celkovo zdravotníckeho personálu by signalizovalo problém.
Lebo fico a pele, zdravý rozum v prdeli, zvyknite si.

Svedkovia Matovičovi už zavádzajú tým, že rýchlotesty odhalia až prekonanie COVID, čo je asi blbosť, keďže ide o test na protilátky a zdravý imunitný systém môže už cca druhý deň po nakazení generovať protilátky, myslím si -nie som odborník.

Písalo sa tu o očiach Sakovej, vystupovaní Peleho. Tam bolo cítiť pokoru a zodpovednosť.
Vtedy Pele zatrhol testy pre samoplatcov, dnes je denne 600-700 testov samoplatcov vyhodených do Dunaja.

Dnes vidíme exhibicionistov, zmätok a improvizáciu.
Dovidenia v pekle priatelia.

mino

Nie na zisk ale na další nákup a pomerné rozdelenie testov, zdrav. Materiálu s primeraným ziskom.

mino

Ale po prvom dni vyhodnocovania súkromného testovania mi to približne vychádzalo na jeden pozitívny asi 60 negatívnych testov. U štátneho na jeden asi 20 negatívnych a to samoplatcovia mali platiť kdesi do 50EUR (pôvodne). Takže vyhadzovanie nielen peňazí, ale hlavne testov von oknom. Trikrát horšia úspešnosť, len tak z rozkoše, že si to môžem dovoliť. Za túto sumu si to tu môžme dovoliť všetci, ale kam dôjdeme.
Pellegrini vedel prečo to zatrhol.
Zasraní BA frikulíni prídu v autíčku, stiahnu okienko, nepohnú ani prstom a sú vybavení. Na vidieku ste sa nedočkali testu ani za týždeň, hoci prišli z rakúskeho Wuhanu a mali príznaky.
Samoplatcovia z rozkoše by mali platiť aspoň 500EUR, zľava na polovicu pre manažérov pracujúcich s ľudmi, majiteľov a kľúčových zamestnancov strategických fy a v odôvodnených prípadoch kde to zodpovednosť a svedomie káže na náklady fy (obchodníci, montážnici)...
Typická akcia Sulík-Matovič.

mino

Treba si všímať oči dievčat a žien, rúška ich zvýrazňujú a to tak, že často padám na zadok. Okná do duše sú otvorené, vidno tam veľa, preveľa krásy. Upozorňujem na to, chválim krásne oči a reagujú veľmi milo, zatiaľ všetky poďakovali a bol som obdarený krásnymi úsmevmi. Naše ženy sú normálne, skvelé, úžasné. Ony to dajú do poriadku, túto chorú zbesnenú spoločnosť.

mino

takže o nič nejde. Ide len o nápady, modely a vytváranie infopoľa.
Ideme do časov kde mediálne a komediantské prostitútky nebudú stáť ani za odpľutie.

mino

Voľbami rozhodujeme o použití NAŠICH peňazí, volebné programy by mali presne vyjadrovať účel, spôsob a objem použitia finančných prostriedkov. Keďže sme už v treťom tisícročí nech majú jeden hlas všetci po 20-tke, dva hlasy všetci (bez obmedzenia veku) zarábajúci aspoň minimálku až po medián, nižšia stredná trieda až po vyžšiu 3-5 hlasov, bohatší povedzme do 10 podľa odvedených daní. Dôchodcovia podľa zásluhovosti, existuje tam predsa nejaký dôchodkový koeficient. Kuva veď sme už očipovaní cez OP a e-gov by mal fungovať.
Plus drastické a drakonické tresty za lobing, podplácanie a akúkoľvek politickú korupciu, volebné a iné podvody, aj daňové.
Je veľmi demoralizujúce pozerať na ksichty vo vláde, smotánke, na “vrchole” spoločnosti a predstavovať si koľko by som si asi ako obyčajný človek odsedel s ich maslom na hlave.
Každého šikovného a “šikovného” oceniť po zásluhe zodpovedajúcim spôsobom.

mino

Páči sa mi nový Žaluďov protikorupčný nalepený úsmev,

mino

Či?
Pozrime na to z druhej strany, Matovič je bezpochyby šikovný chlap. Neriadená strela, môže aj príjemne prekvapiť.
Ak myslel vážne svoje vyjadrenia, môže podpindosníkov aj neutralizovať.
Kto by bral vážne Matovičove vyjadrenia.
Či?

mino

To je ale pocit, človek sa prebudí do prvého pracovného rána a konečne v Tejto krajine nebudú vo vláde žiadni zlodeji, mafiáni, daňoví a iní podvodníci,
hlavne nie Kočnerovci, psychopati, ani buzeranti. Či?

mino

Paralelne ide info o najväčšom prepade na WallStreet od 2008. Podobá sa to na situáciu po 1985 kde sme boli sovietskejší ako ZSSR a info zo sovietskej Pravdy sa tu šírili ako samizdat. Za pol roka môže byť nová koalícia kôl v plote a nadpráca pre USA sa im ZRÁTA. Hlavne ak budú prázdne obchody, dražoba a kompletne nezvládnutá situácia. “Lebo Fico” už nezaberie.
Ak po 30rokoch trhu, slobody a demokracie sa bude opäť pracovať na “uťahovaní opaskov”, tak ... všetko pôjde veľmi rýchlo a bude sa ešte zrýchľovať.

mino

Tiež o politike, politikoch a "nových" politikoch v predvečer volieb:
http://www.honors.sk//admin/files/90.pdf
http://www.honors.sk/95/etika/les-ako-odraz-moralky-spolocnosti/

Vďaka a hold Dušanovi za jeho prácu, kde potvrdzuje to, čo máme zakódované v kolektívnej pamäti a intuitívne sme vedeli. Vďaka za rozsiahlu činnosť, vrátane trestného oznámenia na GP.
http://www.slsk.sk/

mino

ktorí bývajú vo vlastnými rukami postavenom, prípadne v bytovke a osadníkov sa stránia ako čerta. Kiskoidné trúby určite voliť nebudú, na základe týchto info a videí nabetón. Pravdou je, že týchto zas dokážu uplatiť z našich daní pozitívnou diskrimináciou, ale to robí aj Fiko.

mino

ešte môžte voliť Spolu s vĺčaťom Erikom, ktorý sa už chystá na ministra ale nie ŽP, ale aby sme prišli o posledné prežitky socializmu - lesy, pôdu, vodu... Predpokladám pár rokov zháňa "investorov".
Dlho som tu nepísal, lebo ste ma nasrali - v debatách o ochrane lesa. Podkôrnik sice nie je invázny druh - je pôvodný, ale ak sa mu vytvoria podmienky a dovolíme mu, tak sa geometrickým radom množí a správa sa invázne. Pokiaľ nezožerie všetko čo sa dá a vybýva dovtedy šťavnatý les zadržujúci vodu. Podobnosť s inými nie je čisto náhodná a práve preto ste ma nasrali.
Tak debilné heslo MY SME LES!, nedokázali stvoriť ani komunisti. Grerténizmus, parta rozmaznaných deciek z BA a okolia je po vĺčaťovej prednáške a filmoch múdrejšia ako stáročné ťažko získané, overené postupy a skúsenosti. Ktoré tiež prestávajú platiť, ale našťastie sú tu ešte rozumní ľudia.
Poctivá veda aj s omylmi, pokorou a noblesou, žiadny greténizmus:

https://m.youtube.com/watch?v=vpTHi7O66pI&time_continue=1184

Chemickým, potravinárskym, obchodným, dopravným a i. gigantom, korporáciám a klimaalarmistom, politikom to neprinesie nič, skôr skomplikuje. Takže asi nič...

Naša politika a ohnisko podkôrnika v Tichej je pre svet ako mačací prd. Ale treba im načúrať, nasypať piesku do ložiska, súkolia keď sa tam ešte nedá strčiť roksor.

Nikdy som nezbožnoval Fica, ale je neprehliadnuteľné ako im vadí. Dlhé roky a to je dobre. ĽSNS by mali mať dobre podchytenú, infiltrovanú a rozložiteľnú do 2T, max mesiacov, lebo holokauza... Sú to operetní fašisti, kopec členov s nižším IQ, ľahko ovplyvniteľní a presmerovateľní, myslím si...

mino

Minulý režim bol debilný, šedivý. Dohodol si ho u nás Stalin s našími terajšími spojencami, potom čo porazil nimi sponzorovanáho a nasmerovaného Hitlera. Ostatné sme si posrali sami. U Rusov sme mali najväčšiu dôveru, ale sami sme si zariadili tvrdší režim ako všetci naokolo. Kolektivizáciu si nedovolili v Poľsku, Slovinsku a živnostníci fungovali všade naokolo, plus guľášový socík v Maďarsku-napriek okupácii. Dnes nám opäť synovia a vnukovia tvorcov tohto totalitného režimu chystajú nové svetlé zajtrajšky.

V predvečer 30. výročia prevratu sme dostali darčeky ktorými sa v priamom prenose potvrdilo, kde sme to posledných 30 rokov žili a kam sme dospeli. Gorily, oligarchovia, mafiáni a predstavitelia moci, spravodlivosti si tu vytvorili vlastné kráľovstvo.

Zvukový záznam Gorily je rovnaký šok ako prejav Chruščova o Stalinovom kulte osobnosti. Nachádzame sa kdesi v roku 1956 minulého totalitného režimu. Prebehli všetky megakrádeže - znárodnenia, kolektivizácie, menová reforma.
Okrem menovej reformy tam boli okradnutí jednotlivci, rodiny.

Gorilami bol okradnutý celý národ, vrátane detí, sirôt, dôchodcov, chorých. Aj zdravých a schopných, ktorí pre vlastné vzdelanie a realizáciu odchádzajú do zahraničia a radšej sa už nevracajú.

Stratili sme všetko čo sme mali. Rozdali sme rodinné striebro, stratili to čo sme v ČS(S)R vedeli robiť, stratili trhy, ekonomickú a potravinovú sebestačnosť, stratili budúcnosť.

Nesklamal ma Fico, lebo som ho nevolil. Sklamali a rýchlo vyliečili náš najliberálnejší ekonóm, najlepší minister financií na svete s najlepším premiérom. Potom najlepší pREZIDENT, dobrý neskôr pa(o)dlý anjel.

Tento automobilkový režim sa rozpadne pri najbližšom svetovom ekonomickom kýchnutí a nežnú revolúciu si na rozdiel od komunistov nezaslúži.

mino

po vojnových štváčoch, ktorých sa posledné dni nakotilo neúrekom, aby sme, ako povedal Ernest Hemingway "Verím, že všetci tí, ktorí ťažia z vojny a prispeli k jej vzniku, budú zastrelení hneď v prvý deň občanmi svojej krajiny" ...ich nemuseli strieľať. Nestoja za to.

mino

pripravme sa na vreskot. Sudruhovia z kibucov asi zabudli lietat. Tiez vsetky lety na flightradare24 idu dosledne mimo Izraela. Dal som playback, za cely den nepristalo a nevzlietlo civilne lietadlo v Izraeli. Lodna doprava veľmi podobne. Putin hovoril o odpovedi, ktoru si vsetci vsimnu. Zeby to bolo ono?
Neraz sa pri utokoch maskovali tyktorinesmiememenovat za civilnymi lietadlami.

mino

pomohli recyklovať, t.j. dostať do parlamentu, inak nezvoliteľných bývalých Šorošovcov z OKS a SDKU.
Asi to nebolo zadarmo. Nejak to musia odpracovať.

mino

Pre mňa je toto čudo niečo medzi okresným tajomníkom a farárom.
Výraz, mimika, prejav - také čudo, podpriemerný farár+podpriemerný okresný tajomník.
Okresný tajomník a kádrovčík po tatovi.
Chceli by mať z neho kazateľa, ale čo keď nevypustí dve-tri vety z vlastnej hlavy, bez papiera.

Stránky