Murkoslav

authenticated user

komentáre

Murkoslav

Okrem povinnej jazdy v #metoo bolo politicky korektné aktivizovať sa aj v #timesup. Na spomínanom odovzdávaní filmových cien bolo vidieť množstvo hercov s týmto Times'up odznačikom pripnutým na hrudi.

Murkoslav

Lichtner má iste svoje muchy. A niektoré z nich mi aj dosť vadia. Ale som rád že existuje Lichtner a som rád, že niekto mal tú silu a začal riešiť alternatívu aj v inej rovine ako to bolo predtým. A síce bol to práve Lichtner ktorý išiel s kožou na trh. Ak aj možno existovali predtým nejaké iné podobné projekty, tak boli slabé a nemali také pokrytie. Samozrejme Lichtner nebol sám, boli s ním Koróni a Kršiak. Ale bol to práve Lichtner, ktorý im dvom doslova hučal dlho do hláv, aby sa nebáli a urobili spolu Slobodný vysielač. Vďaka Infovojne a vďaka Slobodnému vysielaču sa prebúdzajú masy. Že sa potom rozišli, to je pravdepodobne negatívum, ale to je téma na inú kapitolu. No dôležité je, že sa nerozišli v zlom, ale si stále dokážu podať spolu ruky.

Takže namiesto síce pekných, vcelku rozumných intelektuálnych analytických slov a viet napísaných na niektorých weboch, sú tu "novinári-alternatívci" medzi ktorých patrí aj Lichtner, ktorí nie sú anonymní a idú do rizika perzekúcií systémom. Pracujú doslova každý pracovný deň. Často krát to bolo aj s finančnou stratou. Možno sa občas aj Huďo opakuje a rozpráva dookola to isté. Ale netreba zabúdať aj na menej inteligentných poslucháčov. Aj oni majú pocit, že je systém zhnitý. Cítia že je to takto zle, ale nemajú dosť IQ aby si dokázali vyložiť situáciu. Takže ja osobne som rád a vďačný, že Lichtner s Huďom robia to čo robia. Ak niekto myslí že robia zle, tak má možnosť robiť to čo oni, ale lepšie. A tiež je tu možnosť napísať, zavolať priamo do živej relácie a povedať si názor. Skritizovať ich a navrhnúť im iné témy.

Murkoslav

Netreba zabúdať, že územie Slovenska bolo v čase vládnutia Tisa značne oklieštené - najmä z juhu. Myslím, že sa často do počtov do koncentrákov odvezených slovenských židov započítavajú aj počty odvezených zo Slovenského územia, ktoré bolo vtedy pod správou Maďarska. V jednej knihe som sa dočítal, že z Maďarska vyviezli či zahubili (tam aj priamo zabíjali okrem odvážania) 600 - 800 tisíc židov. Bolo ich tam hodne v Maďarsku. Veď v tom čase bola najväčšia synagóga v Európe (vtedy asi aj na svete) práve v Budapešti.

Murkoslav

Ak sa spoľahneme na zrak a sedliacky rozum, tak vidieť že genetický kód spomínaných indivíduí je dosť podobný. Prejavom sú podobní tiež. Mimochodom, na ostatných videách tohoto nešťastníka vyzerá skutočne ako pod vplyvom drôg. Ak budem chcieť dobromyseľne vylúčiť vplyv drôg, tak ostáva len konštatovať určitú mentálnu retardáciu. Minimálne, ten prejav vyzerá ako po čerstvom prebudení po krátkom dvojhodinovom nedostatočnom spánku.

Murkoslav

Srandy kopec. Ten vodca Slovenskej pospolitosti Jakub Š. nezaprie svoj semitský pôvod. To má byť akože vodca SP ? S čiernou bradou a obrovskou dierou v uchu ? To je riadna fraška.

Murkoslav

Maďarsko a jednotný národ ? V genetickom slova zmysle určite nie. Genetická nehomogenita v Maďarsku je minimálna taká ako na Slovensku. Slovanské korene tam má významná čast ľudí, možno polovica. Domiešaní sú tam hodne. Ich jednotnosť je len pozostatok maďarizačného procesu, ktorý začal možno pred 200-250 rokmi. Maďarizácia začala na území dnešného Maďarska. Obyvateľom tlačili do hláv výnimočnosť "tvoriaceho sa" maďarského "národa", aby tým posilnili maďarizačné procesy. Tento pocit ich výnimočnosti prakticky zotrval do dnešných čias. "Globálny prediktor" vytvoril uprostred slovanských krajín klin maďarského elementu. Treba pripomenúť, že to bola práve Budapešť kde bola najväčšia synagóga v Európe, a na svete. Až relatívne nedávno ju veľkosťou prekonali synogógy tuším v USA a v Izraeli. Paradoxne, v dnešných časoch už pánom sveta neveľmi vonia, ak si hrdý maďarský národ stavia hlavu (voči globalizačným procesom napríklad aj voči migrantom), viac ako iné národy.

Murkoslav

V USA zomrelo v posledných rokoch za podivných okolností niekoľko desiatok bankárov, proste ľudí ktorí sa točili okolo veľkých peňazí. Niektorí z nich skočili z okna, niektorí sa "zasamovraždili" niekoľkými výstrelmi, a podobne.

Murkoslav

Čo sa týka politických monster procesov v 50-tich rokoch, tak o tom pojednáva tento zaujímavý článok: http://www.czechfreepress.cz/tema-tydne/politicke-procesy-padesatych-let...

Podľa článku, bola Horáková jednou z mnoha obetí tejto veľkej akcie amerických tajných služieb s názvom "splinter factor" na zdiskreditovanie socializmu.

Murkoslav

No oni musia variť tú žabu stále rýchlejšie. Či už preto, lebo sa všetko stále viac saturuje. A oni chcú/musia na to patrične reagovať. Alebo sa ponáhľajú aj preto, lebo jeden z ich hlavných mecenášov stojí nad hrobom... a pánko by rád videl výsledky implementované, skôr než si ho vezme peklo. (Zničil už niekoľko srdcí. Tuším už má siedme.) No a pri tomto varení žaby, teda posúvaní hraníc, robia chyby. Už nestačí len zamlčiavať a zavádzať. Už nestačí občas použiť malú lesť. Už musia klamať vo veľkom. A to ich prezrádza. Čím to budú viac siliť, tak sa otvoria oči väčšiemu počtu ľudí. Oni síce trpia pocitom neochvejnej inteligencie a namyslenosti. Ale to je len ich pocit. Nie sú tak inteligentní. Nechápu že si takto pília konár aj pod sebou. A hlavne nechápu, že zvíťaziť môže len pravda.

A čo sa týka mladého panáčika Petra T, tak môže byť hoci aj z Hondurasu, či Ukrajiny, či Mexika. Svoj pôvod nezaprie. Malé očká, veľký nos, tvar lebky.. Veď vieme.. Zrejme bude trochu šmrncnutý/skrížený po predkoch trocha aj Slovanskou krvou.

Murkoslav

Nemyslím že Šebej či Vášáryová budú Slováci. Najmä ten Šebej má výrazné mongoloidno-chazarské črty.