Dohoda na usporiadanie Anatólie. Rok 1920.

Norman
prasiatko Mlsko

Tá mapa Norman je zbytočne komplikovaná. Stačia maximálne 4 štáty: - Grécko, ktoré by dostalo naspäť Káriu a samotnú Bythýniu a Pontus, Arménom odovzdať Kappadociu a ako odškodné aj celú Galatiu! Nuž a Kurdom za tisícročné príkoria právom patrí Cilicia, Kommagena a Taurus.
Neviem a nič nechcem vedieť ani počuť o žiadnom "Tureckom národe". Existuje len národ Grécky, Arménsky a Kurdský! Ostatné sú len utečenci . Štvtvrtým štátom by bola Konštantínopol ako mestský štát, niečo na spôsob Singapuru.

Norman

je mapa nejakej dohody z 1920, korá nebola dodržaná. Ide samozrejme o sambolickú pripomienku.
Ale výnimočne s tebou takmer súhlasím, predovšetkým so samostatným, v určitom zmysle medzinárodným, Konstantinopolom.

Ovšem cesta je ťažšia. Bolo by možno zorganizovať v Turecku novú revolúciu, vysvetliť im, že niektorí sú Gréci, iní sú Arméni a Kurdi, tí to o sebe vedia. V Istanbule zasiahnuť medzinárodnými silami.
To je samozrejme len utópia, ale ak by sme boli žido-američania, presne takto by sme to skúsili polepiť - a skončilo by to úplným rozpadom a nekonečným masakrom, ako vždy. Ale aj tak by sme to spravili.

Náhodný okoloidúci

Do Wikipédie to niekto pekne a podrobne napísal. Turci sú už len politický "národ", etnických Turkov je asi len 10%, zvyšok sú poturčení Gréci, Arméni, Kurdi, Slovania.

https://sk.wikipedia.org/wiki/Turci_%28Anat%C3%B3lia%29

Ľubov

a k pohanským psom .Okoloidúci,mám tušenie,že tento spôsob leta,2016,bude zvláštny,na to ani nemusí byť nikto z nás Vanga.:( A to ste zatial ani nespomenuli Cyprus,je tiež blízko.

Už aj vrabce na streche čvirikajú,že Kurdi dostanú zbrane.No od koho asi.Arménska genocída,to je len sto rokov,to sú:starí rodičia,rodičia,deti ,vnuci.Iste nikto nezabudol.

Pokial ste sa Norman a Aman dosť podrobne bavili katolicizmus vs islam,do trojčlenky sa pomaly dostáva pravoslávie,a dovolím si povedať,že aj starokresťanské arménske cirkvi ožijú.Veď nech ožijú.

Náhodný okoloidúci

"Proroctvá" my racionálne založení síce vnímame ako výmysly a želania, ale pohľad na ne môže zmeniť vedomie toho, že "proroctvo" má slúžiť na naprogramovanie verejnej mienky, aby prijala určité deje a zmierila sa s nimi, prípadne sa na nich dokonca aktívne podieľala. Ale "proroctvo" môže úlohu programovania splniť iba vtedy, keď je zverejnené. Preto sa "proroctvám" venuje taká pozornosť, ale každý si ich vykladá tak, ako mu to vyhovuje.

V tomto článku je zhrnutých množstvo "proroctiev" týkajúcich sa budúcnosti Konštantínopolu, čiže Carihradu, a tiež "chorého muža na Bospore", ako kedysi ktosi výstižne nazval Turecko.
O týchto "proroctvách" predpovedajúcich zánik Turecka vedia aj samotní Turci...

http://politikus.ru/articles/64213-predskazaniya-starcev-o-nashem-vzyati...

prasiatko Mlsko

Rozdiel medzi racionálne založenými a tými, čo veria prorokom je len ten, že jeden verí v Boha, druhý nie.
Aj vojny 20. storočia boli predpovedané, čo na tom pokladať za výmysel? Nostradamus napr. predpovedal, že v r. 2019-2021 zanikne Talianska republika. Pre racionálneho výmysel, pre takého ako bol Nostradamus či Pýthie iba informácia z komunikácie z Bohom...(hoci pripúšťam, že z pohľadu bigotného kresťana to bola komunikácia s "falošnými démonmi") :D

Náhodný okoloidúci

Čítal som tak povrchne jeho proroctvá, kedysi to strašne frčalo. Dopredu sa podľa nich nič predpovedať nedá, až spätne sa dajú s prižmúrením oboch očí aplikovať na nejakú udalosť.
Ale treba robiť rozdiel medzi "proroctvom" a plánom. Napríklad plánom veľmocí vo vzťahu k menším a slabším štátom.

No a tie Tebou zmienené Pýthie - myslíš, že ako veštili? Že k nim niekto prišiel, vzal si časenku a o hodinku bol vybavený? To v žiadnom prípade. Kým sa k nim niekto dostal, čakal aj niekoľko týždňov na určenom mieste. Medzi čakajúcimi sa pohybovali skrytí agenti, ktorí z ľudí nenápadne ťahali, kto je kto, s čím prišiel, ďalší špióni zasa následne zisťovali pomery v krajoch, z ktorých prichádzali žiadatelia, a až na základe takto vyšpiónovaných informácií Pýthie vydali proroctvo - nejasné a viacznačné.

Čítal som tiež o jednom pokuse. Nemeckých "jasnovidcov" nechali spísať ich proroctvá pre nasledujúci rok a zapečatili ich a zamkli do trezoru. Po roku ich otvorili a porovnávali s tým, č sa naozaj udialo. Výsledok - totálne fiasko "jasnovidcov".

Ľubov

veľká téma,viem. Ale úprimne,skôr to je sila pre ruských. Naša tradícia je k nám v tomto skúpejšia,si myslím.Niečo by som sem dala,ak by Ťa to bavilo
http://www.forumhistoriae.sk/documents/10180/75044/AHN_12.pdf ale musíš ísť na stránku 213-Stredoveká pohanská ekuména v regióne Zvolenskej kotliny.Neviem to sem inak dať. Pre nás celkom zaújmavé čítanie,o fenoméne pustovníkov,ktorých pôvod je ďaleko pred príchodom kresťanstva ,už chápem,že predobraz všetkých týchto starcov bude opäť celkom inde.
Inak,stačí aj polovica,ak sa vyplní z tých proroctiev,márnosť,to aby som sa začala zbavovať majetku:).

prasiatko Mlsko

ja s tebou súhlasím, len mám zlý zlozvyk, predbieham časovú rovinu. Za to kvik platím vysokú daň= som pre Teba nedôveryhodné.
Inak, podobné mapky boli aj pre Strednú Európu, kde plánovali rozdelenie bývalého Rakúsko-Uhorska, ešte pred 1. svetovou vojnou. Utópia, sa po vojne stala alternatívnou realitou. Podobne to bude s dnešným Tureckom. Po Veľkej vojne...no a čo, takýto krvavý a pokrytecký mier ako prežíva napr. Iraq, Líbya či Európa je horší ako krátka vojna, po ktorej sa všetko vykryštalizuje.

Náhodný okoloidúci
Na svetlo sveta vyšlo niekoľko článkov venovaných nespravodlivému určeniu hraníc na Blízkom Východe po 1.svetovej vojne.   Putin môže pripraviť Turecko o 30% územia http://politikus.ru/articles/64347-putin-mozhet-lishit-turciyu-30-ee-ter... Turecko zaťahuje slučku okolo Sýrie, a istiac sa podporou USA, opovažuje sa útočiť na Rusko. Podľa neoverených podkaldov, na ktoré sa treba pozerať s opatrnosťou, anoymné zdroje tvrdia - "Rusko sa chystá vypovedať Karsský a Moskovský dohovor, v dôsledku čoho Turecko môže stratiť 30 % svojho územia. Moskovský dohovor (1921) je rusko-turecký dohovor o "priateľstve a bratstve", podpísaný 16. marca 1921 v Moskve predstaviteľmi Veľkého národného zhromaždenia Turecka a vládou RSFSR (presnejšie by možno bolo Sovietkskeho Ruska - NO). Na základe dohovoru sa arménske mestá Kars a Ardagan stali tureckými. Vrch Ararat sa tiež dostal na územi Turecka. Podľa dohovoru, Moskva jeho platnosť predlžuje každých 25 rokov, a teraz, ako sa približuje ďalší termín podpísania, Moskva to nemusí urobiť, na zákonnom základe. V tom prípade bude Turecko musieť vracať ohromné územia. Treba pripomenúť, že tieto územia pod správou Turecka sú doteraz nezaľudnené, po genocíde Arménov v rokoch 1853 - 1923,  keďže Turecko vždy bralo do úvahy návrat území okupovaných od začiartku storočia, a preto tam neinvestovalo a chýba tam súčasná infraštruktúra. (voľný a nie celkom doslovný preklad - NO)   Tu je ďalší článok plný zaujímavých údajov, napríklad o tom, že Moskovský dohovor bol podpísaný pod extrémnym tlakom Turecka, ktoré sa vyhrážalo útokmi do hĺbky ruského územia až po Kazaň a Altaj, s tajnou podporou Londýna. Ten sa mi už nechce prekladať.   http://www.yerkramas.org/article/?id=98214/rossiya-mozhet-rastorgnut-mos...