Trumpov triumvirát

Nemožné sa stalo skutočnosťou. Donald Trump je oficiálnym kandidátom na prezidenta USA. Jeho nominačný spíč na zjazde Republikánov sa čo do dĺžky zaradil na prvé miesto prejavov svojho druhu v amerických dejinách. To ale nie je podstatné. Dôležitý je obsah. Pre nás v Európe, prerábanej americkými neocons na odpaľovaciu rampu vojny proti Rusku, je najzaujímavejšia časť, ktorú Trump venoval Hillary "wecame-wesaw-hedied" Clintonovej - svojej protikandidátke v boji o post US prezidenta - a nositeľovi Nobelovej ceny za mier Barackovi Obamovi. Oboch obvinil zo zlyhania americkej zahraničnej politiky, a to takto: "Naši občania čelia nielen katastrofe doma, ale žijú v pomeroch, keď sú vystavení jednému medzinárodnému poníženiu za druhým." Ako príklad uviedol teroristický útok na americký konzulát v líbyjskom Bengházi, pri ktorom bol americký veľvyslanec Christopher Stevens zavraždený, znásilnený a vláčený nočnými ulicami. Zabití boli ďalší traja pracovníci konzulátu. "USA sú v súčasnosti podstatne menej v bezpečí a svet je podstatne menej stabilný, odkedy sa Obama rozhodol zveriť ministerstvo zahraničných vecí Hillary Clintonovej." Konštatoval, že keď Obama menoval Clintonovú v roku 2009 za ministerku zahraničných vecí, o Daeši, aka Islamskom štáte, nebolo ani chyrovať, Líbya spolupracovala, v Egypte bol pokoj, v Iraku malo násilie klesajúcu tendenciu, Irán dusili sankcie a Sýria bola pod kontrolou. Súčasnú americkú administratívu označil za najhoršiu v histórii USA. "A čo máme po štyroch rokoch, počas ktorých bola Clintonová ministerkou zahraničných vecí? Islamský štát sa rozťahuje po celom regióne a celom svete, Líbya je v ruinách a Egypt ovládli radikáli z Moslimských bratov, čo primälo armádu vziať krajinu pod kontrolu. Irak je v chaose. Irán na ceste k jadrovým zbraniam, Sýria paralyzovaná občianskou vojnou a problémom s utečencami, ktorý je hrozbou pre Západ. Toto je dedičstvo Hillary Clintonovej: násilie, smrť a slabosť. Americkú zahraničnú politiku treba zmeniť, pretože zhrdzavela."

Takéto hodnotenia by Trump nikdy nevyriekol, ak by si to nepriali tí, ktorí sú esenciou americkej demokracie. Mešce v pozadí. Trump nie je nominantom republikánov, ale triumvirátu Charles Koch, David Koch a Sheldon Adelson. Prví dvaja sú stručne povedané Koch Industries, druhá najväčšia korporácia v USA. Adelsona z Las Vegas, jedného z najbohatších židov, asi netreba predstavovať. Ten, mimochodom, verejne vyhlásil, že je ochotný zaplatiť 100 miliónov dolárov, aby dostal Trumpa do kresla prezidenta USA. Ktovie, či ich minul všetky, alebo ušetril.

Vyzerá to tak, že Kochovci a Adelson si - aspoň nateraz - vojnu s Ruskom neprajú. Uvidíme, či (bez ohľadu na výsledky prezidentských volieb) títo traja vyhrajú zákulisný boj s neokonzervatívnymi krysami, ktoré pachtia po krvi a zákonite si teda vybrali za svoje verejné mávatko Hillary Clintonovú.

Každopádne sa Ruská federácia na útok zo západu pripravuje. Pre západ to má jednu blbú komplikáciu. Vojenským spojencom Ruska sa stala Čína. A o tom, čo všetko Číňania vo vojenskej oblasti majú-nemajú, netušia jelitá v Pentagone ani ň.

Aman Againsttime

Zdá sa, že niektorým Židom už svitlo, že pokračovanie v doterajšej politike Obamovej administratívy by sa v konečnom dôsledku nevyplatilo ani im samotným (čiže prevážilo racio nad patologickou a deštruktívnou nenávisťou), takže preto Trump.

Každopádne Clintonová stále ostáva favoritkou väčšiny Židov (väčšina amerických Židov volí demokratov - a to dosť výrazne) a v prípade jej zvolenia sa je čoho báť. Táto baba je regulérny psychopat (toto naozaj nepíšem ako urážku - kto ju trochu sleduje vie, že nie je normálna) a jej prezidenstvo (s veľkou pravdepodobnosťou) povedie k (ďalším) vojnám a konfliktom.

Trumpa si netreba akokoľvek idealizovať (a netreba mať zatiaľ ani nejaké prehnané nároky), ale v záujme celého sveta momentálne je, aby Clintonová (a celá tá psychopatická suita za ňou) nezískala jednu z najsilnejších svetových pozícii.

buko

samozrejme vsetky klipy sa daju zostrihat aby osoba vyznela negativne. Ale takto zhmotnena psychopaticka demonicka zloba, na tom netreba nic priklaslovat, to sa len tak nevidi

https://youtu.be/vqYJRc0TJkQ

https://www.youtube.com/watch?v=Hd4NH9jKNas

myslim, ze napriek kazdodennym spravam o masivnom uniku zdraveho rozumu z geopriestoru zvaneho U.S.A., vacsina americkych zidov, volicov demokratov a zien su stale normalni ludia a s tymto sa stotoznit musi pre nich znamenat znacnu davku masochistickeho sebazaprenia. Alebo sa mylim a ameriku caka coskoro doomsday

rosa

Donald Trump to vyhra.

Náhodný okoloidúci

Trump má tú najlepšiu kvalifikáciu byť prezidentom Spojených satanátov amerických - ovláda jidiš.

Aman Againsttime

Jidiš asi najlepšie ovláda Trumpova dcéra Ivanka - vskutku pekná a sympatická dievčina (z časti slovanského pôvodu). Škoda však tej konverzie na judaizmus :-( (všimnite si ako Židia nemajú problém s konverziami v prípade, ak sa môžu priženiť do bohatej a vplyvnej gójskej rodiny a obohatiť svoj genofond o "pekné arijské gény").

Každopádne stále platí, že viac kóšer kandidátom je Clintonka: 

 
Grigoriy-Ilmoran

Donald Trump nikdy americkým prezidentom nebude.
Keby predsa, znamenalo by to, že ja sa naozaj ničomu nerozumiem, robím preto hlúpe predpovede, a 21. Januára 2017 dobrovoľne uvalím sám sebe trest nikdy viac o politike alebo histórii nehovoriť ani nepísať, lebo si odjakživa si myslím, že ľudia by sa zo zásady nemali vyjadrovať k veciam, ktorým nerozumejú.

buko

Trumpa a jeho vzostup sledujem od zaciatku, bolo tam par milnikov ktore presiel a teraz som pevne presvedceny ze sa to uz nemoze skoncit inak ako jeho vitazstvom.
Samozrejme odmyslime si atentat, ci nahle vypuknutie obcianskej vojny, ci podobne zasiahnutia "vyssej moci" v jeho neprospech.
prezrad tajomstvo nech si to mozme po volbach porovnat.

Grigoriy-Ilmoran

Nedávno som videl na nejakej stránke približne takýto titulok: Päť dôvodov, prečo sa Portugalsko stalo majstrom Európy.
Nuž, stalo sa, ale všetci vieme, že taká vec je naozaj len náhodná, a celkom ľahko to mohla byť iná krajina. Oveľa vačšiu úctu k autorovi by som mal, keby takú vec bol napísal už v máji - pred funusom.
Školení odborníci majú vždy možnosť predvádzať svoju fundovanosť dvakrát: raz, keď presne vedia, ako sa budú veci vyvíjať, a potom znovu s rovnakou bohorovnosťou vysvetlia, prečo to dopadlo presne naopak, ako pôvodne predpovedali. O tom je novinárstvo aj politológia.

Tí, čo sa dnes snažia uhádnuť, kto z dvoch možných kandidátov nastúpi v januári budúceho roku do úradu v Bielom dome, berú do úvahy iluminátov, Židov, vojensko-priemyselný komplex, médiá, lobistov aj bankárov. Aby si dodali sebavedomie aj autoritu, citujú Chomského.
Všetky tie veci síce majú vplyv na to, ako to dopadne, ale žiadna z nich sama osobe nejde do podstaty.
Len preto, že vediac, že by to málokoho bavilo, že by to aj tak nikto nečítal, namiesto toho, aby som to nejako detailne vysvetľoval, poviem to podstatné hneď teraz:
Clintonová sa stane prvou americkou prezidentkou v dejinách USA.
Hlavne preto, že oveľa lepšie, ako Donald Trump odhadla ducha doby. Vie, že väčšina Američanov sa dnes nevie stotožniť s niekym, kto ma veľkú ídeu, je vodcom, a vie viesť národ k naplneniu takej idey. Ona nemá charizmu, ani nie je vodca, ale má oveľa životaschopnejšiu stratégiu, praktickejšiu: Povedzte, kam chcete ísť, a ja som tá, ktorá vás tam dovedie.
Kto by nemiloval takú osobu?
A, čo je duchom dnešnej doby v Amerike, kam chcú byť vedení dnešní Američania?
K socializmu.

Obrovský, doslova revolučný pokrok v oblasti technológií, kombinovaný s globalizáciou, demografickými, hodnotovými a sociálnymi zmenami, spôsobil za posledných približne tridsať rokov kolaps tradičných hodnôt, a vytvoril v Amerike masu ľudí, ktorá už nie je schopná žiť autentický, nezávislý, naozaj slobodný život, a je nútená spoliehať sa na štát, na socialistický štát.
Štát sa stal najväčším zamestnávateľom, lebo obrovská masa ludi, ktorú vyprodukovali nefunkčné rodiny, je už v súkromnom sektore nepoužitelná, nemá schopnosť v takom prostredí fungovať. Štátni zamestnanci sa grupujú v odborových organizáciach, ktoré svojou agresivitou a čoraz bezočivejšími požiadavkami typu "no more cuts", "job security" alebo "job creation programs" terorizujú a vydierajú štát, teda skutočne pracujúcich a hodnoty produkujúcich ludi.
Nútia štát, aby si na ich privilégiá požičiaval peniaze, aby neustále zvyšoval dane. Pritom, čím ďalej, tým viac, to, čo dávajú štátu je neadekvátne obrovským nákladom. Dobrým príkladom je školský systém zamestnávajúci obrovské množstvo ľudí s obrovskými nákladmi, ale výsledkom je to, že podľa ich vlastných štatistík, šesťdesiat percent mladých po absolvovaní dvanástich rokov v škole nevie prečítať a pochopiť jednoduché úradné tlačivo. Dokonca mnohí sa vôbec nenaučia písať a čítať. Školstvo nie je o výučbe, ale o vytváraní a udržovaní dobre platených pracovných miest. Väčšina ostatných funkcií štátu je na tom obdobne.
(Nemajte obavu, to príde aj na Slovensko.)
Málokto z nás si vie predstaviť, akou politickou silou v Amerike sú odborové organizácie zastupujúce štátnych zamestnancov, ktorí už dnes žijú v komunizme.
Clintonovej génius je v tom, že ona toto veľmi dobre vie, že na tom je založená celá jej stratégia.
Zadívajte sa do davu jej nadšených podporovateľov: tlsté černošské slobodné matky, gayovia, učitelia, policajti, hasiči, sociálne pracovníčky, NGO aktivisti, tuláci a feministky.

Americký socializmus.

Buheh

presne o tom je dnešná Amerika. A aj ja si myslím, že to tá odporná zmija vyhrá. Ale stať sa môže všeličo.

Niekto verí, že dejiny sú neomylne do detailu riadené nejakým vyšším princípom či duchom doby, iný si myslí, že sú reťazou nepredvídateľných náhodných javov, kde je zákonitý len celkový výsledok, a sú aj takí, ktorí si myslia, že všetko je čistá náhoda. Ale nech je to tak alebo onak, predpovedať výsledok volieb, ktorý (to vieme už teraz) bude tesný, je vždy vecou osobného úsudku jednotlivca, ktorý môže správne alebo nesprávne odhadnúť faktory, ktoré sú smerodatné, a tie, ktoré sú v danom momente menej dôležité. Pokojne sa môže stať, že sa mýlime a vyhrá Trump – a nie preto, že si nesprávne pomenoval sily a vplyvy formujúce dejiny, ale preto, že v tej konkrétnej chvíli rozhodne momentálna výslednica všetkých síl inak. Aj rieka občas tečie proti prúdu a aj Portugalsko občas vyhrá nejaké majstrovstvá, hoci súperi sú lepší.

Aman Againsttime

So spomínanou podporou pre Clintonovú zo strany kadejakých menšín a socanov to nemusí byť až také horúce ako sa môže na prvý pohľad zdať. Predovšetkým skutoční hardcore ľavičiari, ktorí pôvodne podporovali "komunistu" Bernie Sandersa Clintonovú úprimne neznášajú (kvôli jej intervencionizmu) - a to ďaleko viac ako Trumpa, ktorého budú voliť ako menšie zlo (dokonca i také extrémne ľavičiarske celebrity ako Susan Sarandon alebo Roseanne Barr sa vyjadrili, že by preferovali Trumpa pred Clintonkou).

Clintonová tiež výrazne stratila podporu zo strany LGBTQXYZ komunity kvôli jej pokryteckej apologetike islamu (tobôž po masakre v Orlande, po ktorom sa už mnohí buzeranti prebrali do reality). A prekvapivo ani Hispánci nevolia Clintonovú v takom počte, ako by možno človek očakával. Ide o to, že mnohí z nich si uvedomujú, že pokračujúci import kakaových ilegálov nebude ani pre nich samotných dobrý a zhorší ich postavenie na trhu práce.

Vo všeobecnosti platí, že Clintonová pôsobí na Američanov vrcholne nesympaticky a tých škandálov, klamstiev a zločinov z jej strany bolo príliš veľa na to, aby to normálny človek s nejakými zásadami vedel prehltnúť. Rozhodnúť môže práve táto antipatia...

Grigoriy-Ilmoran

V mojom stručnom náčrte nemohli byť spomenuté všetky faktory, ktoré ovplyvnia výsledok prezidentských volieb v USA.

Treba však pamätať, že dôvodom všeobecného úpadku krajín takzvaného demokratického sveta je skutočnosť, že tento svet je v stave, keď paradoxne, všetko to, čo je slabé, uplakané, menej vitálne, teda menejcenné, je zároveň nositeľom kapacity pre extrémnu emocionálnu intenzitu vloženú do politického zápasu.
Každodenne sme svedkami toho, že tulácko-lunaticko asociálna chamraď útočí, terorizuje, vydiera, štrajkuje, trucuje a vyplakáva o tom, ako málo sa o nich vyšší, nezávislý gazdovský typ stará, neustále mu pripomínajúc jeho povinnosť vytvárať svojou prácou, sebadisciplínou, obetavosťou, tvorivosťou a géniom podmienky pre ich ďalšie rozmnožovanie.

Tá vyššia emocionálna intenzita sa okrem iného prejavuje aj v tom, že tam, kde gazdovký typ v politickom zápase rezignuje, napríklad tým, že sa volieb ani nezúčastní, tam chamraď prejavuje zvýšenú aktivitu.
Vzniká tak situácia, že vo voľbách nerozhoduje v skutočnosti názor väčšiny, ale emocionálne intenzívnejšia menšina, ktorá vždy presne vie, aké má práva, ale štíti sa každej povinnosti.
Ten najvyšší typ však už rezignoval nielen politicky, ale, čo je najhoršie, aj biologicky: rozhodol sa odísť zo scény dejín, majúc najmenej početné potomstvo zo všetkých druhov a typov.

Ešte chcem poznamenať, že to, čo nazývam "emocionálna intenzita", sa do ľudovej reči dá preložiť ako "nehanebná bezočivosť".

buko

Ahoj, dakujem za uvahu a skusim k nej svoje pripomienky, predtym vsak este male zamyslenie, prolog:
"Aky krasny prezidentsky suboj to mohol byt. Stamiliony dolarov v balikoch nachystane ako injekcne striekacky plne steroidov. Kandidati a milackovia medii a punditov dopredu jasni a vybrani: Hillary a Jeb. Prva zena-prezidentka versus dostojny reprezentant dynastie bushovcov pripraveny zvrhnut Obamu a opat vratit konzervativcov do sedla. Samozrejme divadielko pre tupe masy, obaja babky na spagatiku, vzdy poslusni a pripraveni dostat svoju injekciu a blabotat presne to co treba. Krajina by zostala nadalej ovladana tymi istymi silami ako doteraz, to iste Oko Prozretelnosti by dohliadalo aby vsetko slo podla Poriadku.. A potom prisiel Trump a ohlasil kandidaturu..."

Klucova opora tvojich argumentov v prospech Hillary tkvie v tejto tvojej vete:
"Obrovský, doslova revolučný pokrok v oblasti technológií, kombinovaný s globalizáciou, demografickými, hodnotovými a sociálnymi zmenami, spôsobil za posledných približne tridsať rokov kolaps tradičných hodnôt, a vytvoril v Amerike masu ľudí, ktorá už nie je schopná žiť autentický, nezávislý, naozaj slobodný život, a je nútená spoliehať sa na štát, na socialistický štát."

Cize ty predpokladas, ze skaza severoamerickej spolocnosti je uz neodvratna a ze skazeni budu volit zase len skazu, vymenou za prazdne sluby a ci kratkodobe benefity ako ked fetak vzdy da nakoniec prednost svojej droge ked dostane slobodne na vyber.
Ano, presne toto je ten turning-point, ktory sposobuje, ze Amerika sa priklana k socializmu. Presne toto su tie priciny, ktore Trump pomenoval svojim typicky (a naschval) jednoduchym slovnikom: "We're not winning anymore".
Skusim ta vsak presvedcit, ze to vidis prilis cerne:
- Nezabudaj, ze amerika bola postavena na uplne inych principoch a tie este stale rezonuju ako zdedeny "kulturny software". Princip makaj na sebe a nieco dokazes. Princip si slobodny (stale funkcne 1st a 2nd amendment). Princip posluchaj autority, silne vojsko, policia.
- Dalej imigracia... ty ju vidis negativne, ale hispanci a ini prichadzali do US naozaj zit si svoj americky sen, nie ako teraz prichadzaju fluchti vyzierat socialne davky a hrat sa s mobilmi. Nikto im zadarmo nic nedal. cez umyvanie hajzlov a ine podradne roboty sa ticho, bez protestov, vypracovali az niekam, k svojmu snu zabezpecit pre svoje deti ten sen. Ich deti, vychovane podobne to v sebe este maju. Instinktivne citia ze Hillary im to rozbije. Paradoxne su to prave bezprostredni potomkovia imigrantov co nechcu dalsich imigrantov.
- Ti skutocni socani su supporteri Bernie Sandersa a oni Hillary neznasaju, vidiac jej korupcne korporatne pozadie - tvrde intelektualne a pomerne vplyvne jadro za nu nebude nikdy hlasovat (vobec by som sa necudoval ak pojdu potichu protestne volit Trumpa).
Este aj Michael Moore - Obamov kamarat, laviciarsky socan a aktivista na plnu hubu povedal, ze si mysli ze Trump to vyhra.
- Stavkove kancelarie: Trump zacinal ako outsider, bez sance na nominaciu nieto este prezidenturu. pred mesiacom este bol na neho kurz 6.0. Teraz je 2.3 Nezabudaj ze ludia miluju stupajuce trendy.
- Hillary a jej skandaly. Je ich omnoho viac ako Trumpovych, na neho uz v podstate nemaju co vytiahnut, vsetky patrony vystrielali v nominalkach. Uz iba opakuju tie iste blaboly o rasistovi, islamofobovi. Uz to na nikoho nezabera. Assange sa vyjadril ze kym terajsi wikileak zatriasol celou strukturou demokratickej strany, dalsi uz pojde priamo po Hillary a da jasny dovod na jej trestne stihanie.

Jednoducho v USA je to naozaj o konzervativcoch.. ktori sa posunuli vyrazne doprava a demokratoch.. ktori sa vychylili enormne dolava.
Alebo inak: je to o ludoch ktori chcu nieco zmenit a neboja sa pre to daco riskovat kontra ludia, ktori tak ako pises - chcu pocut ze vsetko bude dobre, hlavne ziadne neprijemne pravdy a nic nekorektne, ziaden "hate speech".

Ostatne Trump to vo svojich prejavoch uz vravi uplne na plno a nepokryte, kto chce pocuva:
"The jobs, income and security of the American worker will always be my top priority. No country has ever prospered that failed to put its own interests first. Both our friends and our enemies put their countries above ours. And we, while being fair to them, must start doing the same.
We will no longer surrender this country, or its people to the false song of globalism. The nation-state remains - the true foundation of peace and harmony."
Narodny stat zostane skutocnym zakladom mieru a harmonie. Neviem preco, ale chcem mat pocit ze tomu aj sam veri a ze po zvoleni to naozaj bude presadzovat.

Ak sa naozaj dejiny opakuju, myslim ze je cas opat si zopakovat Gandhiho pattern:
"First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win."

Aman Againsttime

Tak teraz už netreba pochybovať o tom, že to Trump vyhrá :-) : http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Hodne-tezka-vaha-Donalda-Tr...

Norman

V Amerike, keď napluješ do vzduchu, tak sa určite dopustíš antisemitizmu - lebo trafíš nejakého žida. Tam okolo Wasingtonz a Jeworku určite. Preto sú samozrejme aj okolo Trumpa. Amerika je proste taká. Nemyslím ale, že by TO charakterizovalo tohto človeka a že by preto tak úprimne zúfalo kvičali všetky sionistické média.
Ani pri Trumpovi nerátam s moc dobrým, ale pri ňom možno dúfať aspoň s niečiím zlým pre niekoho. Nepredpokladám príliš nejakú konštruktívnu politiku, ale je vceľku možné, že na deštruktívnu sa zmôže. S celou svojou texaskou energiou.
A to ten zasraný kontinent už naozaj, naozaj potrebuje. Potrebujú prestavbu a glasnosť, potrebujú ísť tam, kam komunisti - do hajzla.

Ema

píše Semišová, že Trumpa stvoril žid Schwartz.
Kto sa domnieva, že pani matka Mariška Trumpová sa zahodila s vykupovačom zajačích kožiek na jewyorskej Devonshire Road... ne. Schwartz bol Trumpovým ghostwriterom a len a len vďaka nemu nezostal Trump niktošským, celým svetom - a Amerikou zvlášť - zabudnutým miliardárom, dodáva Semišová.

Aman Againsttime

Na Semešovej je najzaujímavejšie to, ako dokáže vždy prekonať samú seba a ukázať, že sa dá klesnúť ešte do hlbšej žumpy než naposledy. Tá žena je skutočný talent. :-)

rosa

Docitala som sa tam, ako podava ruku ten, co ma amputovane ruky :o)))), potom je tam fotecka velmi nezdraveho muzicka, ktory ako som sa docitala je britsky sociolog na Slovensku robiaci vyskum internetovych diskusii, ktory prisiel na to, ze aj ked su vulgarne, tak su uzitovne :o))))), no a potom Trumpova fotecka s mimikou, ked si potahuje nos a vedla neho nejaky ciernobiely rovnakych rozmerov, ale bez potahovania nosu....:o))))to musi byt vaaazne :o)))
Joj som sa nasmiala, a to som tam bola lem 30 sekund.
Uvidime, co nam prinesie Trump.

Aman Againsttime

Či je denník N humoristický? Nuž, tiež mám dojem, že áno a to najmä pri takýchto článkoch: https://dennikn.sk/517646/517646/?ref=tit

Podľa babky je "nacionalizmus najhorší na svete, najväčšia pliaga" samozrejme s výnimkou toho židovského, keďže babka Margitka nemala problém angažovať sa v sionistickom hnutí a dokonca sa vysťahovať i do Izraela (etnického štátu), avšak chudák jej manžel sa bál manuálnej práce. :-D

Denník N veru vie ako bojovať proti anti-semitským stereotypom. Ďakujeme :-)

Norman

je to ideologický humus najzákernejšieho rázu.

Čo sa týka ale podobných príbehov, mali dôvod, prečo týmto židom, vezňom, nedovolili hovoriť o ich skúsenostiach. Ono sa síce ľahko navymýšlajú fiktívne "krutosti", keď ale ta stará rozpráva o tom, ako ju a setru previezli z Osviečimu do Augsburgu, kde sa následne Nemci zdravotne starali v (neďalekom) Dachau o jej krv kašlajúcu sestru a jej samej -pripomínam, židovskej vezenkyni - urobili operáciu slepého čreva - začína človek rozmýšlať, či denník N nespochybňuje holokaust a či by šéfredaktor nemal byť zavretý na pár rokov.
Operácia slepého čreva židovke v Dachau - no tí nacisti zrejme naozaj chceli všetkých židov vyhubiť - ale až po tom, čo im poskytli starostlivosť, akú v tej dobe mal málokto aj na Slovensku.
Nuž, to je ťažko, idiokracia pokračuje a tieto pubertálne redaktorky nechápu, čo robia :-) Napriek tomu opakujem - nie je to humoristický plátok - oni sú naozaj tak blbí.
Preto s nimi skončil ešte aj starý Gál. Nečudujem sa mu.

Buheh

Denník N, Denník N... je mi ľúto, drahí bratia a sestry, rád by som sa zapojil aj do tejto Vašej debaty, ale akurát o tomto periodiku nemám informácie. Ja ináč sledujem takmer všetky menšinové periodiká na Slovensku, ale niektoré mi predsa len pre bezvýznamnosť unikajú. Konkrétne je to adolescentne-záškolácky občasník základnej školy v Žabokrekoch, obecné noviny vo Valašských klobúkoch a ešte ten... Denník N.

Jediné čo ňom viem, je, že ho vydáva ten Majster N, čo ho poznáme z televízie, a že sa tam píše o jedovatých hríboch, či čosi také.

Ale sľubujem, že sa polepším, a hneď keď prestanú teroristické útoky islamistov v Európe, tak si ho prečítam.

peto

kym vychadza...aj ked hadam sponzori podrzia...

""Keď Denník N začal v printovej podobe vychádzať koncom januára 2015, počítalo vydavateľstvo N Press s nákladom 17-tisíc výtlačkov, ktorý sa mal postupne ustáliť na 11-tisícoch. Predajnosť denníka však dosiahla vrchol zhruba na 5,5-tisíca kusoch, na jeseň minulého roka sa predaj hýbal okolo 4-tisíc kusov denne a v súčasnosti je to ešte o niečo menej.
„Predaj tlačených novín sa stabilne pohybuje medzi 3- a 4-tisíc kusmi,“ informoval Lukáš Fila, riaditeľ vydavateľstva N Press. To predajnosť meria samostatne mimo ABC SR a svoje výsledky neaudituje.
Takto nízky predaj radí Denník N na chvost medzi celoplošne predávanými novinami""

http://medialne.etrend.sk/tlac/dennik-n-sa-skriabe-zo-straty-print-mu-op...

Dusanbe

co pisu press-tituti, dokonca na BBC:

http://www.bbc.com/news/election-us-2016-36862749

Norman

Okrem toho, že toto obviňovanie Trumpa zo spojenia na Moskvu ukazuje paranoju a propagačnú úbohosť hodnú komunistov v 50 tych rokoch, zaujal ma záver.

It is not illegal to speak glowingly of an American adversary, or to share similar political values. Judging by the latest polls, it's not a deal breaker for American voters, either.

Čiže tvrdenie, že "vyjadrovanie sa obdivne o nepriatelovi" teda nie je trestné, ale že, na prekvapenie, neprejavuje sa na preferenciach u Američanov, že je tento "zločin" Američanom dosť ľahostajný..

Krista, u nás prišli s tým, že máme obdivovať Američanov a každé hovado ich ospevovalo ako zlaté tela, od rána do večera. Ale na Západe sú úplne prekvapení, keď si niekto dovolí povedať niečo pozitívne o Rusku.
Tomu sa povie ideologická drzosť, sebastredná psychopacia ("nás predsa všetci musia milovať, my nemusíme či nesmieme nikoho, okrem seba").
Tieto západne či anglosionistické postoje by bolo treba zanalyzovať a ukázať ich explicitnú patológiu a príčinu. Žiaľ, oficiálna psychológia nie je veda, a to platí aj o tejto politickej psychológii, tá vlastne ani nejestvuje. Takže môžeme len všeobecne ale objektívne a naisto skonštatovať, že angloamerickí ideológovia a masmédia sú politickí psychopati.

Dusanbe

a argumentacne slabe, ze by som to ocakaval niekde na topky.sk vedla rubriky dievca dna alebo v plus jeden den, ale nie na titulke BBC.
Co to znamena ?
Bud sa aj BBC prisposobuje "potrebam" citatelov, alebo niekto robi tuto pracu cielene.

Aha, aj teraz to riesia, ze vraj: "Pery dala napichať aj dcére, obe vyzerajú ako kačice!",
pardon, vlastne: "Trump 'encourages Russia to hack Clinton emails'"

http://www.bbc.com/news/election-us-2016-36907541

Hovada tupe, co toto zozeru.

Norman

To je mýtus. Vždy robia veci "zámerne", vždy sa snažia niečo presadiť.
Media sú platené reklamou, nie zákazníkmi - a ani v tých skutočne ekonomických prípadoch sa im nesnažia prispôsobiť, ale snažia sa si ich "vychovať".
Ale v maximálnej väčšine sú media IDEOLOGICKE, ako denníkN, sme, BBC či Nadhľad (aby som uviedol tie nám najznámejšie:) Lebo ani my nie sme vo vákuu, máme svoj svetonázor a ten presadzujeme. Prečo by to malo byť v BBC inak?

Ale je možné poveda, že sa prispôsobujú nie potrebám, ale úrovni čitateľov.

nové