Emócie Frankovej

Ľudia sa búria proti nenávistnej propagande 
http://afinabul.blog.cz/1702/ludia-sa-buria-proti-nenavistnej-propagande
Defamation - Ohováranie SK titulky
https://www.youtube.com/watch?v=7tS3w25JzWM

 

 

 

Vango Tango

s užasným článkom, o ktorom neviem povedať bez prečítania úvodného upozornenia, či náhodou nie je ironický a či je myslený vážne ...
http://necenzurovane.net/prez/kiska11.html

Svedčí to o "úrovni" "diskusií"

https://www.tyzden.sk/podlampou/34863/pod-lampou-s-fedorom-galom-na-plaz...
https://www.tyzden.sk/podlampou/34833/pod-lampou-special-s-fedorom-galom...

Keby človek nepoznal aktérov "dialógu", tak by som tiež pochyboval, či to nemyslia ironicky ...

PS : Norman, ako sa Ti páčil ten dokument?

Norman

Myslíš ten o ADL?
Už to tu kedysi bolo, možno sa to dá nájsť medzi videami ... Ale je to veľmi dobre na veľmi dobrú tému natočený filmík. Ten by mali premietať v školách.

Ináč, len tak som teraz nakukol dovnútra, ako izraelské decká cestujú do Osviečimu na výlet ... hm, to nie je žart :) .. teda keď tam človek vidí tú ich východoeurópsku štetlovskú mentalitu ... myslím že sa dá vyjadriť heretická myšlienka, že sa zvyšok východnej Európy tejto zberbe lepšie úbráni, ak sa radšej pokúsi stať drzými židmi, ako ušľachtilými idealistami. Taký vývoj by bol pre východoeurópanov určite ľahší.
Presne podľa dnešnej vety z jazykovej lekcie: Jedem das seine.

Vango Tango

Mne sa najviac páčil postreh jedného rabína. Aj u nás na Slovensku to možno vidno v plnej kráse - najviac o antisemitizme tárajú nepraktizujúci Židia, čo nechodia do synagógy. Mal som možnosť hovoriť so Židmi čo naozaj poctivo chodia každú sobotu na Haydukovu. Sú to veľmi inteligentní negresívni ľudia, ktorí sa na túto tému vyjadrujú veľmi rezervovanie. A je ich veľmi málo, často majú problém zohnať minimálny počet veriacich. Pojedačov šunkových chlebíčkov na rautoch, čo sa honosia svojim židovstvom, je ďaleko viac.

Židovstvo a Judaizmus sú po celé tisícročia úzko prepojené. Ak Žid stratí toto prepojenie, prežíva zákonite stratu identity. Nahrádza ju neustálym otravovaním okolia, ako mu všetci krivdia, lebo je Žid. Ale on nie je Žid, je to mešumed - odpadlík a čím viac to pociťuje, tým viac tára o antisemitizme. Oháňa sa utrpením rodičov a vyžaduje od okolia osobitné zaobchádzanie. Neschopný politik mešumed Fedor Gál, ktorý posral všetko na čo siahol (napríklad vybral na inzerát ministra vnútra (!) - vybral Mečiara) bude tárať o antisemitizme Slovákov len preto, aby SÁM PRED SEBOU ospravedlnil svoje odpadnutie od viery a svoju kolosálnu neschopnosť ako politika.

ORF urobila naozaj vynikajúci dokument, scény z vymývania mozgov pri návšteve koncentráku boli odvážne. Človek si musí uvedomiť, že Židovská mládež v Izraleli MUSÍ mať takto vymyté mozgy, aby akceptovala agresívnu politiku štátu.

Netvrdím že nejestvujú antisemiti, ale podľa môjho názoru je ich veľmi málo a nie sú až tak agresívni. Ľudia ako Gál sú ďaleko viac postihnutí nenávisťou voči krajine, ktorá nedokázala oceniť ich vyvolenosť, ako väčšina Slovákov proti Židom.

Norman

Veď veľmi dobre vieš, že KAŽDE náboženstvo má svoju politickú formu, aspekt. A táto politická časť je absolútna väčšina z každého náboženstva. Je to 90%, alebo skôr 99% ... tak prečo sa vždy obávať a kontrolovať, či je tá či oná kritika naozaj zameraná na politiku, a či náhodou nie je, preboha, zameraná na nejaké to jedno percento nevinných veriacich? VŽDY je zameraná na politiku.

Druhá vec je, že ty a tebe podobní ľudia dostali svetonázor a pojmový aparát v židovstve (možno v jeho kresťanskej odnoži, že, ale tá kniha je židovstvo, a neskôr to bolo ešte okorenené "zákulisnými znalosťami" z "originálneho židovstva").

Nebudem to zľahčovať, ale je to ako so základným pubertálnym imprintingom - daj mladému do postele čiernu, zafixuje sa na exotiku, daj mu tam zelenovlasú, zafixuje sa na vodníkov. A do konca života si bude naozaj myslieť, že najlepší sex je práve s vodníčkami. Nuž, a všetkým mladým na "vzdelanie" určeným kandidátom strkali v mladom veku do postele idealizované a často maskované židovstvo. Tu jeho "správnu" časť, samozrejme. Práve vtedy, keď sa tvorili a usádzali hodnotové konštatnty budúcej riadiacej elity.
Ukázali na slnko a povedali "šemeš", či ako sa to povie - a mnohé tupé mladé hlavičky si začali myslieť, že nebyť židovskej kultúry, slnko by nejestvovalo.
Určite chápeš, čo mám na mysli.

Čo myslíš, ako vznikli Hríb, Dostál, Lasica, Šebej, Gál a všetok ten odpad šábesgójov (lebo správne píšeš, že ani židia žiadni židia nie sú ). Keby som ich mal vymenovať, zaplnil by som viacero stránok, viď hore v menu "pavučina", ale veď vieme, ktorí sú to. Od mlada im to podkladali a oni sa naozaj boja, že pri urážke žida, ak by rovno nezhalso to slnko, tak by to bolo nefér, lebo veď to žid to slnko vymyslel. A ak nie ten žid, tak jeho ded, a ak nie ten židoded, tak predsa ŽIDOVSKY BOH to slnko vymyslel.

A sme doma.
Takto vás majú v hrsti.

Myslíš, že žartujem a preháňam, ale keby si sa pozrel do seba, uvidel by si to tam.
Nemyslím, že to dokážeš, ale bude ti z toho aspoň zle, keď sa aspoň pozrieš na prvú sekundu otvorene na ten odpad, ktorý nie si ty, ale ktorý do teba ktosi nakládol ako vajíčka parazitov.
Nič v zlom, vážne nie.

Vango Tango

Najlepší sex je s cigánkami, viem o čom hovorím ... :-D Taký temperament biela žena nemá!

Vango Tango

Je to normálne, psychologicky dobre preskúmané. Na Slovensku ho máme skoro všetci a to v rôznej miere. Nie som birmovaný, ale tá kresťanská kultúra je vo mne. A to bude aj príčina, prečo som ochotný skúmať aj iné náboženstvá a dobre vychádzať aj s mohamedánmi aj židmi. Nehovoriac o exotických sektách. Ale málokedy (osobne vôbec nie) som sa stretol s podobým záujmom u veriaceho mohamedána. A to poznám veľmi kultúrnych sunitov i šítov, čo niektorí žijú na Slovensku roky.

Čo do mňa niekto nakládol nie je vôbec odpad, je to moja súčasť. Skôr by nám malo byť zle z nášho Tieňa. Napríklad kvôli môjmu si nikdy nepožiadam o zbrojný pas a nebudem mať doma strelnú zbraň. Keď som bol svedkom mimoriadne násilníckych scén v Paríži, veľmi som sa začal čudovať policajtom, že nestrieľali ostrými.

Náhodný okoloidúci

Mne sa zdá, že Židia majú silné nutkanie miešať sa iným do života a nepoznajú v tom mieru a za každých okolností na seba chcú strhnúť pozornosť.

Aman Againsttime

Dávam do pozornosti článok od Hanusa, ktorý vyšiel na židokatolíckom Postoji: https://www.postoj.sk/21270/preco-maju-kotlebovci-problem-s-natalkou
Je zaujímavé sledovať tieto bitky medzi katolíkmi, kedy sa obe strany navzájom obviňujú z toho, že nie sú pravými kresťanmi. Mohol by mi už niekto povolaný vysvetliť, čo je to vlastne to kresťanstvo? :-D

Každopádne mne táto hra vadí tiež, ale z trochu iných dôvodov ako katolíkom (hoci, nepopieram, že sionisti majú RKC v zuboch a radi sa vyžívajú v jej hanobení). To čo sa stalo tej malej cigánke je samozrejme hrozné (vidíte, aj takýto fašista a "sociopat" ako som ja to musí uznať) a tí podľudia, čo to urobili v prvom rade pomohli anti-belošskému systému viac než väčšina xenofilov – no, veď preto tu máme teraz túto hru. Chcem tým povedať, že tu máme opäť len ďalšiu zvrhlú propagandu určenú na vymývanie mozgov mládeži, ktorá má za cieľ posilňovať tzv. bielu vinu. To je primárny problém tejto hry a nie nejaká panenka Mária (teda aspoň pre mňa).

Náhodný okoloidúci

Objektívne treba uznať, že bieli sa dopúšťali zločinov voči iným, napríklad úplné vyvraždenie Tasmáncov Angličanmi, otrokárstvo, vykorisťovanie, vykrádanie zdrojov iných národov, zločiny Španielov a Angličanov voči Indiánom...

Ale na druhej strane neuznávam dedičnú vinu, deti nemôžu niesť zodpovednosť za to, čo urobili ich rodičia alebo prarodičia. Človek by z princípu mal mať zodpovednosť iba za to, čo môže ovplyvniť, za nič iné a z viny a chýb rodičov sa nanajvýš tak poučiť - aby ich neopakoval a vyhol sa im.

Norman

Čo má nejaký ČESKÝ prípad spoločné so Slovenskom?
Chce niekto vážne povedať, že ten čin mal nejaký politický motív? Je štýl života konkrétnych cigáňov v Čechách politikum pre Slovensko? Ak Gál chce, môže na tragédii toho decka parazitovať aj do smrti, každý vie, že je nechutný kanibal - ale nech to nik nevláči na Slovensko.

Čo sa týka tej katolíckej hry - vidno, že nemajú chrbticu. Skutočne nechutné, to je naozaj ako z filmu: "Tu máte bič, pán veľkomožný, udrite si", Ecce catholica. Martin Hanus, otrok a inkvizítor v jednom (lebo on vie, že kotlebovci sú vinní, čo je úplne absurdné tvrdenie).

Mne samozrejme tiež vadí tá soška Panny Márie pred hákovým krížom. A to za prvé nie som katolík, a za druhé považujem svastiku za prastarý symbol dobra, voči ktorému je aj pojem "svätý" slabý , a to bez ohľadu, že bol politicky používaný v Európe 20. storočia - nielen Nemcami.
Vysvetlenie je jasné - kult panny je symbol celej európskej či bielej kultúry, číže začmudené semitské čriedy plujúc naň urážajú všetkých bielych, a za druhé je tamto zalomené naškrabané na stene len politická nadávka, hnusná karikatúra, úplne tak isto, ako košotvorec s čiarou je len odporná urážliva karikatúra ženskej mágie.

Aman Againsttime

"Vysvetlenie je jasné - kult panny je symbol celej európskej či bielej kultúry, číže začmudené semitské čriedy plujúc naň urážajú všetkých bielych."

He, he, trochu si rýpnem, nech je zaujímavá diskusia. Neobhajoval si tu náhodou raz protestantov, ktorí mali istú dobu hobby v rozbíjaní sôch panenky Marie, keďže ju (správne) vnímali ako pokračovanie pohanského kultu? :-)
Inak pre mňa je mariánsky kult jeden z najsympatickejších čŕt katolicizmu, keby dačo. Súhlasím, že to treba vnímať nielen ako útok na katolíkov, ale na Slovákov či bielu rasu obecne.

Norman

Ja som obhajoval protestantstvo.
Je všeobecne známe, že vtedajšie svetonázorové rozpory vyústili do niektorých "dogmatických" rozporov - prijímanie pod obojím, uznávanie či neuznávanie svätých, uznávanie či neuznávanie Márie, povolenie svatieb kňazov ... a ktovie koľkých ešte.
To, že som poukazoval na to, že reformácia, ako aj jej názov hovorí, bol pokus o reformáciu, teda vylepšenie, neznamená, že popieram či neviem či neuznávam, že kult Matky a Panny zároveň je jeden z najstarších archetypov.
Puritáni mali konkrétne dôvody, možno správne, možno nesprávne, prečo sa ho vzdali. Veď predsa podľa teologického vzťahu k mýtu Márie nebudem posudzovať celý komplexný reálny fenomén protestantstva:)
Ja prirodzene neverím ani na to, že nejaký Ježiš bol telesný syn boha, ale určite viem, že kedže kresťanstvo je historicky a geopoliticky náboženstvo Európy a bielych, tak urážanie jeho symbolu je urážanie nás všetkých. Špeciál teda urážanie cudzincami.

Človek sa môže možno nesprávne vyjadriť, ale myslím, že táto logika je jasna konzistentná.:)
Možno jednou vetou - aj keď nie som príslušník určitej viery, keď neverím v jej teológiu, môžem uznávať ich primeranú kultúrnu hodnotu.

Už sme sa zhodli - reálny katolicizmus nie je vhodný POLITICKY, lebo je SLABY a POPLETENY a INFILTROVANY. Ale to neznamená, že nás cez neho môžu urážať. Naopak, to znamená, že musíme chrániť ešte aj katolicizmus.
Sedí? :-)

Vango Tango

"...reálny katolicizmus nie je vhodný POLITICKY, lebo je SLABY a POPLETENY a INFILTROVANY."
Dokáže byť (V USA je to evidentné) veľmi agresívny, cieľavedomý a silný!

Káždé náboženstvo/sekta má svoj politický rozmer. Aj bojovný ateizmus, najmä ten vulgárny. Tento rozmer je priestor, kde sa kultivuje fundamentalizmus:

https://www.youtube.com/watch?v=6TYQj_1dkTI
https://www.youtube.com/watch?v=C7bwJnLISSE
https://www.youtube.com/watch?v=wFDP8-nILJA

Aman Againsttime

Katolicizmus je v USA agresívny, cieľavedomý a silný? To teraz narážaš na Bannona? :-D: https://www.postoj.sk/21151/stephen-bannon-a-nastup-novej-ideologie

Podľa mňa je katolicizmus v USA ešte slabší než tu, pričom ani historicky mu v USA nenáleží také postavenie aké má napr. u nás.

Podľa mňa jediná krajina, kde je katolicizmus (relatívne) silný (ak samozrejme nepočítam Vatikán) je Poľsko. Aj to skôr v politickom zmysle, keďže v bežnej realite sa to veľmi neodráža (viď napr. nízka pôrodnosť Poliakov).

Ľubov

Určite vieš,že táto snaha je tu takmer neustále.Veľkí reformátori,ako František Assiský,alebo aj súčasnejší však nedosiahli v podstate žiadnu zmenu.Až teraz som si uvedomila,že reforma by sa musela týkať každého z nás.Ide o to chtonické cítenie hmoty.O ten kult hada v našom vedomí,kŕmime ho každou reklamou na auto,úver,žrádlo pre psov(aj pre nás)No,eséni z nás takto veru nebudú.
Aj tak mi je ľúto len tak to vzdať.Veď oproti moslimom,aspoň tomu,čo sa tak označuje a vždy sem prichádzalo ničiť,sme ako anjeli.Tak už dúfam len v nejaký zázrak:).

afík

Študenti si vyskúšali, ako sa cítili židia
http://afinabul.blog.cz/1703/emocie-frankovej-ii

nové