História sa opakuje...

 ...ako fraška. Kým voľakedy súťažili v kozme Rusko a USA, teraz súťažia miliardári Bezos a Branson, ktorí si tam realizujú svoje starecké vrtochy. Ako sme sa dozvedeli zo všetkých korporátnych mediálnych splaškov, v tomto dychberúcom súboji, na ktorý hľadí ľudstvo - pardon, holoopicenstvo - ako teľa na nové vráta, má momentálne navrch Branson. 

"Gratulujem celému nášmu úžasnému tímu Virgin Galactic za 17 rokov tvrdej práce, ktorá nás dostala až sem," povedal Branson pri návrate na Zem. Cieľ komerčných blších hopov do výšky pod sto kilometrov je ušľachtilý, a to "priblížiť ľuďom vesmír". Ide, pochopiteľne, o klamstvo - ako vždy, keď sa ten mamľas verejne vyjadrí.

Bezos sa už nechal počuť, že Bransonov vesmír ešte nie je vesmír a že jeho cestovka je samozrejme lepšia. Zamestnanci Amazonu globálne, aj v Seredi, mu veľmi držia palce a mladší si už začali šetriť na palubné lístky. 

Náhodný okoloidúci

Vesmírny vlak na ruský spôsob.
Наслаждайтесь путешествием :)

https://www.youtube.com/watch?v=t7kr7utvVEs

Norman

Rusko dokázalo už v roku 1961 poslať do kozmu človeka, ktorý na prvý pokus mnohokrát úspešne obletel Zem.
Títo chudáci "súkromného sektoru" o 60 rokov neskôr dokážu len tieto blšie skoky, ako píšeš. A ich cieľ? Míňať už aj tak miznúce energetické a materiálne zdroje na potešenie podobných mentálnych chudákov, ktorí ale vraj majú "zaslúžene" peniaze a moc.

Toto môže niekto chápať ako fungujúcu, spravodlivú, ba čo len trocha racionálnu spoločnosť? Toto nie je renesancia kozmonautiky, toto je naopak dôkaz preniknutia chorého agresívneho konzumného šialenstva už aj do oblastí, kde doteraz vládla veda.

Norman

Ale aby ľudia neprišli o podstatu:
česko nigérijský umelec...
"Jsem extrémně hrdý, že můžu reprezentovat Českou republiku a Nigérii i všechny snílky, kteří se vypracovali z ničeho silou své kreativní duše a vůle nikdy se nevzdat,“ uvedl Yemi na Twitteru spolu s poděkováním Maezawovi za jedinečnou příležitost.

„Už jako malý kluk jsem si přál letět do vesmíru. Brzy jsem si ale uvědomil, že bych pro to musel obětovat úplně všechno – dokázat se po všech stránkách fyzicky překonat. Když jsem se dozvěděl o úžasném projektu Yusakua Maezawy, uvědomil jsem si, jak je úžasné žít ve věku, kdy je za jeden život možné ujít cestu z libereckého sídliště přes Ameriku až do vesmíru,“ vysvětluje Yemi.

Start expedice, která bude trvat šest dní, proběhne v roce 2023. Kromě japonského miliardáře a vybraných hostů bude na palubě i technický personál. S ním by posádka měla zahrnovat asi 12 členů.
„Yusaku chce, abychom po návratu vytvořili něco, co nás jako lidstvo posune dopředu. Co třeba v důsledku povede ke konci válek a vymýcení násilí, pomůže nám vyřešit vleklé lidskoprávní problémy nebo navést debatu o klimatické změně novým směrem,“ popisuje smysl celé expedice český choreograf. „Neskutečně si ho vážím za to, že tuto příležitost nabídl právě různým tvůrcům. Jsem rád, že můžu prozatím reprezentovat Českou republiku a Nigérii alespoň ve zveřejněném videu,“ dodává.

Ešte raz:
Konec válek, vymýcení násilí, lidskoprávní problémy nebo navést debatu o klimatické změně novým směrem

Heh, proste (umelo hraný) utopistický debil. Ten čierny, ale aj ten japonský magor.

Ema

vymýcovat násilí do Nigérie hneď. Priamym letom z Prahy, načo okľukou cez Mesiac.

Norman

12 mesiačikov poletí na obežnej dráhe a tým sa dosiahne "koniec válek".
To je najhoršia idiokracia, akú si možno predstaviť, to je infantilizácia a úpadok racionalizmu v maximálnej miere.

A to nie je len nejaký idiot behajúci po parku, to je celebrita a hovoríme o ťažkých miliardách vyhodených na čo? Na "kozmickú turistiku".
Ak nás sleduje nejaká vyššia inteligencia, práve sa pošťala od rehotu.

Ema

tak prší.

Norman

Človek začína chápať, prečo v starých rozprávkach použili alegóriu potopy na ukončenie existencie ľudstva. Lebo autorom nešlo len o to ukončiť, ale aj dezinfikovať.
I posedel Boh a povedal "som to ale debil, vo svojej všeznalosti som nevidel, že ľudstvo je zlé, a tak to musím celé spláchnuť". A ešte aj to nezvládol.

Ema

aká je biblia hnusný zlepenec. Z ničiacich/tvorivých síl sa pokúsila vytvoriť akože monoteistické božstvo - a vyjde z toho bradatý klientelistický jebo, ktorý ide akože všetko zničiť potopou, ale nasúka do archy svojich adorantov a aby mali okrem seba čo zabíjať, tak aj zvery.

Dusanbe

problémy ľudstva vyriešia komerčne mimoriadne úspešní zakladatelia on-line obchodu, nebuďme zaujatí.
Berú si predsa silný tím expertov z rozličných umeleckých oblastí.
Len neviem, načo budú drahé miesta vo vesmírnom module zaberať aj akýsi technici rozumejúci sa iba tej rakete !

Ema

skvelý a rozhodný jedinec do kokpitu vesmírneho letúňa, ktorý už dnes vie, čo chce. Tiež bude reprezentovať Česko:
"Štvorročný chlapec v Monaku s autom svojho otca zrazil chodca a vážne ho zranil. Rodina dieťaťa, ktoré skúšalo šoférovať Bentley a spôsobilo nehodu, je arménskeho pôvodu a žije v Prahe. Vodič vystúpil z vozidla, aby kľúče od auta odovzdal zamestnancovi hotela a v tej chvíli podľa svedkov dieťa sediace na zadnej sedačke vystúpilo a sadlo si za volant. Potom stúpilo na plyn, auto poskočilo dopredu a zrazilo muža, ktorý práve vychádzal z hotela."

Dusanbe

kombinácia - Arménec z Prahy, pred hotelom v Monaku.
Ale zvláštnejšie je, ako mohlo auto podskočiť, ked vodič vystúpil, aby - vraj- odovzdal kľúče !
Strašné kraksne, tieto Bentley, už kvôli deckám to radšej nekúpim, tuším aj Kočner to mal.
Budú si musieť kliesniť cestu "do vesmíru" ako bežní proletári...
Ale plynie z toho aj racionálne poučenie - nikdy nenechať takéto dieťa v naštartovanom aute, alebo s kľúčom v palubovke /ani tie elektronické, na gombík/ a taktiež zvážiť možnosť manipulácie s ručnou brzdou...

Ema

aby zabil človeka.
Ale táraniny okolo zabitia, ktoré spáchal súčasný špeciálny prokurátor Odujgamba Lipšic z nedbalosti, bolo ako v šteku z Monaka.

Dusanbe

jednoznačne sedieť.
Nevenoval pozornosť riadeniu, určite išiel rýchlo a zabil človeka na prechode.
Pamätám si presne, čo povedal vodič vo vedľajšom aute, okolo ktorého Lipšic prefrčal a ktoré bez problémov pred prechodom zastavilo. Išlo vo vonkajšom pruhu .
Možno si práve SMS-koval so Zsuzsovou, alebo inou - pokiaľ viem, toto sa seriózne vôbec nevyšetrovalo, či nepoužíval mobil v čase nehody alebo pred ňou.
Je pravdepodobné že áno - inak by chodca zbadal včas a nemal problém zastaviť !
A tiež si veľmi dobre pamätám, ako sa Lipšic chladnokrvne vykrúcal a po zabití zhadzoval vinu na obeť - ako sa mu mimo prechodu hodil pod auto alkoholik...

nové