Chladiarenský box v Nitre

Okresný krízový štáb v Nitre si objednal externý chladiaci box, aby mali kde ukladať telá.

Je  to naozaj prvá taká situácia. Nie je mi jasné, ako k tomu môže dôjsť pri neškodnej viróze, akú už vraj väčšina ľudí prekonala - ale kedže ECDC prestala poskytovať dáta na dennej báze, respektíve pomenila formáty, neporovnávam teraz krajiny, a teda tak akosi neviem, ako na tom Slovensko je. Alebo už nechcem vedieť, ako ostatní?

 

Akokoľvek, za tento kolaps sú zodpovední:

1. Vláda SR, na čele s Igorom Matovičom - pre politické ciele zaviedol "plošné testovanie", nedržal sa postupov iných krajín a experimentoval tak so životmi miliónov Slovákov. Okrem toho zničil dôveru občanov vo vládu SR, čím stratil schopnosť riadiť národ a namiesto toho prešiel len na fňukanie (predseda vlády je mentálne labilný).

2. Popierači Covidu - pre rôzne politické dôvody anarchisticky popierali možnosť vysporiadať sa s pandémiou na úrovni, viedli ľudí k nedodržiavaniu racionálnych opatrení.

3. V obore ministerstva zdravotníctva všetci medicínski odborníci - z dôvodov neschopnosti a ľahostajnosti neboli schopní urobiť potrebné prípravy, zabezpečiť dostatok zariadení, ako aj personálu. Neboli schopní presvedčiť obyvateľstvo, namiesto toho sa aj mnohí z lekárov dopúšťali trestuhodných hlúposti podľa bodov 1. alebo 2. Tá hlúposť môže byť správanie sa ako "slovenský vedec" Pavol Čekan svojimi vyhláseniami, ako bude neočkovaných ľudí "dávať dole", alebo z druhej strany "doktor" Bukovský svojím šaškovaním proti rúškam (ešte stále to robí?) 

Myslím, že všetky tieto tri zložky sa musia poučiť na svojich chybách. Mali by sa. Ale nie som si istý, či sú toho schopní. Anarchistická zložka mentality slovenského národa síce nie je tak hrozná, ako u Čechov, ale zas to nahrádza primitívny egoizmus a iné nedostatky.

 

Nezostáva nič iné, iba situáciu v bezbrannej krajine sledovať.

 

Len bezodkladná starostlivosť

Nemocnice na Slovensku majú poskytovať len bezodkladnú starostlivoť. Tak to má byť celý mesiac. Nerobme si ilúzie, čo je "bezodkladné" je ťažko určiť, a tak možno povedať, že týmto príkazom slovenské zdravotníctvo, menovite minister Krajčí, vyhlásili kapituláciu pred situáciou.

To postihne, samozrejme, všetkých pacientov, vrátne žien a detí tých, čo sa hrdili, že Covid-19 je len slabučká chrípôčka. Toľko nielen k medicínskej, ale aj sociálnej nedostatočnosti predvídania týchto vrstiev spoločnosti.

Pozor, ja netvrdím, že SARS-CoV-2 je nejaká ebola - práve naopak, snažil som sa celý čas presvedčiť, že sa dá v normálnej spoločnosti zvládnuť. V Číne to zvládli za pár mesiacov. Už som tu kritizoval za zlé opatrenia Južanov, potom Britov, Švédov, Belgičanov a samozrejme Američanov. Tí všetci sa explicitne správali ako asociáli, Američnia tak robia trvalo. Teraz prišli dopady za vlnu hlúposti aj na Slovákov (a Čechov, odkliaľ hlavne sa infekcia momentálne valí na Slovensko). Pred týmto sme varovali - ale už je to tu, už viac nemá zmysel.

Ja netvrdím, že sa covid nedá prechodiť. Nuž ale, ako vidno, slovenské zdravotníctvo ani to nezvláda. Ja netvrdím, že slovenskí doktori sú nevzdelaní, arogantní, leniví - ale tak situácia momentálne vyzerá. Keď automechanik nevie udržiať auto pojazdné, nieto ho opraviť, niekde musí robiť strašnú chybu, alebo je neschopný podvodník. Nie je  isté, aká je naozaj situácia v nemocniciach - ale to doktori kričia, že sú na konci so silami. Ak tu teda niekto nafukuje Covid, tak sú to oni.  

zdroj napríklad trend

 

Náhodný okoloidúci

To je tlaková vlna a žiarenie Matovičovej atómovej bomby.

Norman

Je to výsledok SNP, za ktoré vyhlásil plošné testovanie izrealita v českých maskáčoch, posledný križiak Krajniak.

slaven1

Je nariadenie aby sa každý zomretý na podozrenie CHPO SARS2 pitval. Nepochováva sa a čaká sa až patológovia dooslavujú sviatky Vianoc a Nového roka. Aj oni majú právo na regeneráciu síl.

Propaganda toto zabudla zmieniť (zamlčiavanie faktov). Zdroj info je tu.

Čo ma prekvapilo je, že Nitra, krajské mesto, má v nemocnici len 565 posteli?! Je to sabotáž zdravotného systému (hlavne Pentou a ZP Union). Ešte, že nepodarila koncom roka 2019 ministerke Kaľavskej "stratifikácia" nemocníc (ďalšie kolo "optimalizácie" zdravotníctva) a Fico nakoniec doriadil rezort zdravotníctva sám.

Norman

že to minulý rok a roky predtým stačilo.
Čím sa táto vymyslená chrípôčka líši?

slaven1

Ja nepíšem, že SARS2 je "vymyslený". Ani nepíšem, že tento rok nie je chrípka* silnejšia. Píšem, že nedosahuje rozsah "pandémie". Pod pandémiou si predstavujem viac mŕtvych. Vycucajme si z prsta číslo: mŕtve aspoň 2% populácie.

WHO pred asi 2 rokmi (úloha: zistiť presne kedy) menilo definíciu "pandémia". Pred touto zmenou by "úradne" pandémiu vyhlásiť nemohli, lebo by tohtoročná (silnejšia) chrípka nezapadla do definície. Následne by nemohla prebiehať "celosvetová zmena režimu" (v neprospech Jozefa Maka), nemohla by prebiehať fašizácia krajin (obmedzovanie práv občanov, likvidácia vzdelávania, hospodárstva, strednej a nižšej vrstvy, športu, kultúry, pôrodnosti, zdravotníctva), nemohlo by prebiehať zavádzanie elektrobankového koncentráku (rušenie "špinavej" hotovosti, kamery na rozpoznávanie zarúškovanej tváre, robo-policajti, el. vakcinačné preukazy)... Neprimeranosť rozsahu opatrení voči rozsahu hrozby (Šesť slovenských slov, Norman).

Ďalší dôvod prečo je toľko mŕtvych je, že "generácia televízie, papierových novín a rádia" dostáva už pol roka akú inštruktážnu sadu? Už pol roka FAKE NEWS** programuje ľudí na "zomri". Ak sa bude niekto k tomuto komentu za 100 rokov vracať, tak nech si zostaví posudok spomínaných pojmov za jeden náhodný vysielací deň napr. RTVS za posledného pol roka. No a toto sme tu mali cca od marca 2020.

Ďalší dôvod ako hore píšem: v Nitre sa kopia mŕtvoly aj preto, lebo patológovia, sestričky a doktori sú na "rekreačnom pobyte" (boli sviatky).

--

* "chrípka" ako slovo (pojem) je tento rok zabudnuté, tento rok - prvý krát v histórii - sme chrípku porazili. Boli by to aj osláviť, no prišla mrcha "pandémia" :D

** FAKE NEWS, ktorých 80% radovej redakcie odoberá zomri.online na Fakebooku.

Ema

Celosvetová zmena režimu bola odštartovaná z čínskeho Wuchanu a celá EÚ, USA, Spojené kráľovstvo či Rusko sa nadšene pridali.

Doteraz sa nám v Nitre nekopili zosnulí v chladiacich boxoch pred cmiterom. Patológovia v predošlých rokoch cez sviatky makali, aj funebráci. Len teraz, tento rok, keď tu máme ne-pandémiu, si všetci doma váľajú predele, aby prispeli k celosvetovej zmene režimu.
Teba je tu v pitvore škoda, slaven.

Náhodný okoloidúci

Slaven síce občas zvykne prestreliť, ale o "veľkom resete" tzv. globálne elity uvažujú veľa rokov a plánovali ho už pred kovídom. Toto Slaven nevymyslel. Kovíd samozvaným "globálnym elitám" len poskytol zámienku na jeho štart. No a keďže autor výraziva "Veľký reštart" (Great Reset) Veľký Šváb je už dedo nad hrobom, iste by rád zažil a videl výsledky svojho celoživotného snaženia. A tak od začiatku kovídovej krízy sa objavujú názory, že celé to prebieha v duchu hesla "využi príležitosť a ak neprichádza sama, vytvor si ju".

Mne by sa však viac páčila verzia resetu podľa Hampla:

Velký restart by to tedy chtělo, to zcela nepochybně. Zlikvidovat největší světové bankovní skupiny. Nuceně rozbít největší světové korporace do mnoha menších firem (euportal.cz)

K nemocnici v Nitre len toľko, že neviem, akú mala tamojšia patológia kapacitu predtým a akú má teraz. Nevieme, koľko % mŕtvych pitvali pred kovídom a koľko teraz. Lebo v minulosti nebol každý zosnulý pitvaný, viem to podľa mojich starých rodičov, ktorí sú už veľmi dávno pod zemou, tých neotvárali, to viem od rodičov.

Ema

aby sa od strachu nepopišal.

Jo, Veľký Šváb. Jedného som takého poznala aus Schwaben, sympatický Bavor so statkom, mal podobné výrazivo. A horšie.

Náhodný okoloidúci

Slavena neprevychováš, treba sa len naučiť brať ho s rezervou. Občas prestrelí, občas prinesie zaujímavé a podnetné postrehy.

Norman

nehovorilo sa tomu hmyzu Rusi?
Švábi a rusi provází život člověka již po staletí.
http://www.brouci.cz/detail-clanku/1573_svab-obecny-a-rus-domaci.html

Náhodný okoloidúci

To sú dva rôzne druhy, aj keď sú príbuzné.
Ale keď si ich už spomenul - v pamäti sa mi vynorila otázka a odpoveď, myslím, že to bolo v Andrásyho Humorikone.
Otázka od poslucháčky: Prečo sa Nemcom hovorí švábi a švábom rusi?
Odpoveď od humoristov: Lebo švábov je toľko ako Rusov a sú drzí ako Nemci.

Ema

Škoda.

Veľký reštart urobí príroda. Budú jej egál také či onaké žvásty, ktoré sa valia sociálnymi médiami. Ver mi, v tom sa dobre vyznám. A komplexne.

Náhodný okoloidúci

Bič a cukor? Bič možno znesie, lebo nosí pancier a cukor mu možno nechutí :)

Norman

restart a to všetko nemá nič spoločné s covidom.

Náhodný okoloidúci

Ja viem, že to všetko je dlhodobo plánované, nadnárodní papaláši o tom kvákajú už dávno, nerobia s tým žiadne tajnosti. Ale kovíd im ponúkol vďačnú zámienku na urýchlenie celého procesu.

Norman

Nie je spustený žiaden reset.
Zneužívaný je covid iba lokálnymi politikmi a magormi, ako napríklad Matovič a zákaz vychádzania. To ale nie je reset, ani u nás, ani v USA, ani inde.

Keď Covid prejde, ako tak prejde, potom bude zneužívaný. Ale každým a všetkými. Tiež to nebude ten Reset.

Spájanie Covidu s Resetom nepomáha ani riešeniu covidového problému, ani problému totality mocných.

Náhodný okoloidúci

My nevidíme do zákulisia a nevieme, čo sú skutočné úniky informácií a čo sú len podvrhy.
Takže len trpezlivosť a pevné nervy a vo vhodnom okamihu sypať piesok do súkolia, ktoré nás má zomlieť. Ak sa nám podarí ten vhodný okamih odhadnúť.

Norman

S prístupom "my nevidíme do zákulisia" nemá zmysel napísať ani slovo.
Od začiatku tu razím hlavne myšlienku, že správna analýza a logika dokáže odhaliť veci za klamlivou oponou. Aj keď ich rôzne zakrývajú. Oni ich totiž zakrývajú len pre bežnú pozornosť konzumom opitého človeka - ak niekto naozaj chce, pravda sa dá odhaliť.
Ale veci musia dávať zmysel.
Postoje - oni vedia všetko a všetko je podľa ich plánu sú defétistické a len na škodu. To tvrdím tiež odjakživa.
Takže len trpezlivosť a pevné nervy a nefantazírovať.

slaven1

„Celosvetová zmena režimu“ hodil na mňa človek, ktorý má, napíšeme to takto, v oblasti intelektu a duchovného rozvoja ešte čo robiť. Udivilo ma, že už v širokom národe (mimo hlavného mesta) cirkuluje takáto informácia. Zároveň ma prekvapilo ako výstižne to nazval. Celosvetová zmena režimu.

Pochopiteľne nie "celosvetová" v zmysle "celá zemeguľa". "Celosvetová" zmena režimu nie je možná, lebo rôzne "medvede" svoje "tajgy" nevzdajú. Tým celosvetová sa myslí, zmena režimu (usporiadania spoločnosti) dolárovej valutnej zóny a eurovej valutnej zóny, na ktorý sa nám ide rozpadnúť jednopolárny, americký svet posledných 30 rokov.

"Celosvetá zmena režimu";-) je dobre zhrnutá tu: Андрей Фурсов с докладом "Год Великого перелома" в Фонде Горчакова.

Čína

Celosvetová zmena režimu bola odštartovaná z čínskeho Wuchanu a celá EÚ, USA, Spojené kráľovstvo či Rusko sa nadšene pridali.

V Čine si cez SARS2 riešili v prvom rade svoju polievočku. Tvrdí to Reuters, tvrdí to Pjakin, informácia všeobecne cirkuluje v ruskom segmente internetu.

Koncom roka cez SARS2 v Číne v Chu-pej, provincii Wuhana, spravili taký tlak, že Číňanci v bežnom živote vystrašení z negatívnych bodov do miestneho elektrokoncentráku s názvom "Systém sociálneho kreditu" na jeseň 2019 prehadzovali policajné autá.

Následne šanghajský klan (dnešný prezident Číny je od nich) narobil poriadky vo Wuhane s klanom čínskych Konsomolcov. Na jeseň roka 2019 na základe boja proti SARS2, bolo vymenené vedenie KSČ vo Wuhane a SARS2 v Číne skončil (viď moja narážka na Čínsku štatistiku s nula ochoreniami :-) Viac o SARS1, konsomolcoch, SARS2.. je spísané v knihe Nikolaja Vavilova "Čínska moc".

USA

"Štátna elita" USA, ktorá je podľa Vavilova s konsomolcami v Číne za dobré, potrebovala u seba doma v prvom rade zaručiť víťazstvo "ne-Trumpa" (voľba poštou, Dominion). Na to potrebovala dymovú clonu "pandémie" (pharma-aparteid na Slovensku, zatiaľ najostrejšia fáza "pandémie" u nás, šla práve v čase volieb v USA).

Emuška, aj si toto budeš čítať aspoň do tohto bodu, napíš mi prosím ťa, koho si podľa teba vybral americký ľud (nie oligarchovia) vo voľbách 2020 za svojho prezidenta: Bidena alebo Trumpa? Zaujíma ma tvoj pohľad v tejto veci.

Európa (vrátane Ruska)

Európske štáty sú suverénne? Ďalej, v Bielorusku bolo pred akože "voľbami" Lukašenka, tak ako jedna z mála krajín v Európe začala chrípkovú epidémiu pretvárať na pandémiu až v neskoršom štádiu.

Záhadou pre mňa ostáva prečo bolo nariadené Švedsku nepridať sa k "pandémii" už na jar. (tipy mám).

Rusko sa nepridalo "nadšene". Rusko "pripojila" miestna komradorská elita, ktorá tam vládne od 90tych. Séria videí Kurgiňan o koronavíruse (všetky som si nevypočul).

Rusko je kolónia. Nájdite si videá poslanca dumy E. A. Fedorova. Normálne by som odkázal na YT kanál RUSNODu "zasuverenitet", ale Google ho na jeseň vymazal.

Slovensko

Na Slovensku je rozsah opatrení proti tzv. "pandémii" umocnený ešte novou koloniálnou administráciou, ktorý za tohtoročnú epidémiu CHPO skrýva svoju nespôsobnosť riadiť krajinu (čo ľudia vybrali to majú). Za ¾ roka dorazila školstvo, rozleptala súdnictvo, zabila hlavu polície, umocnila hospodársky prepad...

Partner na dialóg

Celý tento koment píšem na webe (za ktorý som rád, že je), kde sa nerozumie rozdielu medzi "bolševikmi" a "trockistami". Na nadhlad.com chodím, lebo sú tu, v našej krásnej, dobromyseľnej dedinskej civilizácii Slovensko, ako-takí "partneri na dialóg".

Mnoho ľudí (nielen u nás doma) nemá "minimálne nevyhnutný obraz o stave dnešného sveta potrebný na prežitie". A za to im bude stiahnuté do peňaženky a na občianske slobody. A mne s nimi.

Aby som znížil mieru všeobecného úpadku, ktorý ide nastať na základe podriadeniu sa klamstvu, ktoré určuje veta "neprimeranosť rozsahu opatrení voči rozsahu hrozby", tak dávam svoj čas na takého siahodlhé komenty (ktoré si prečíta max. 10 ľudí, ale nech).

Podľa toho čo píšeš Ema, si nejaká nezorientovaná v príčinách a dopade na radového človeka opatrení proti tzv. "pandémie koronavírusu" aj ty. "Neprimeranosť rozsahu opatrení voči rozsahu hrozby" nevidíš?

Doteraz sa nám v Nitre nekopili zosnulí v chladiacich boxoch pred cmiterom.

Doteraz sme nemali "padnémiu", cez ktorú je celosvetový zákaz cestovať, nariadené nosenie handier cez pisk, 80% vysielacieho času starých médií sa venuje správam o smrti, zoptimalizované lôžka, stratifikované nemocnice, povinné očkovanie (v Dánsku), silikónová dolina za kritiku rozsahu opatrení nemazala účty, rozbité hospodárstvo, vzdelávanie..

Ak veríš že máme "pandémiu" a nie "epidémiu", tak tomu ver. Ak sa ti zdá, že opatrenia sú primerané a správne. Nech sa páči. No udrie to aj po tebe. Za hlúposť sa platí. A ja pôjdem s vami dole tiež, lebo tak to na potápajúcich sa lodiach s posádkou chodí. Nechcem!

Ako žije Francúzsko. Pohľad zvnútra.

Norman

Pozri, Slovan, nielen pre teba - sú určité fakty:

1.Dlhými textami v komentároch zahlcujes stránku. Snaž sa s týmto tvojím ťažkým zlozvykom konečne prestať. Alebo si založ niekde blog, alebo vstúp niekde do strany, alebo čokoľvek.

2.Ak tie dlhé texty. čo sem kopíruješ, nie sú ani tvoje, čo takmer nikdy nie sú, tak to je špeciál neslušné.

3.Nekomentuje tu teraz až tak veľa ľudí, tak som sa snažil, aby ste aspoň všetci stamgasti v podstate akceptovali myšlienky portálu. V čase pokoja to bol taký prepych, taký klub pre podobne založených. Ale samozrejme sa to nedá dosiahnuť, iba ak už majú ľudia predprípravu z kinderstube a podobne. Takže je mi ľúto, ale nestotožňujem sa s viacerými vašimi chybnými názory, ale nemám už čas a chuť to vydiskutovať či to opravovať. Od niektorých sa musím vyslovene dištancovať, viac sa nedá. Ale - neskúšaj modifikovať tento portál, a ešte tak naivne. Neopravuj názory tohto portálu a nevyjadruj sa o nás spôsobom, akoby sme boli hlúpejší od teba. V tejto škole je proste iná hierarchia, ako by si chcel. To nemôžeš zmeniť.

Veď si tu dlho, čudujem sa, že to nedokážeš akceptovať. Ďakujeme ti za tvoju priazeň, ale menej je niekedy viac.

slaven1

Čína používa zneplatnenie QR kódov, zavedených pod heslami "ochrany zdravia spoločnosti", na politické účely. ľudia chceli ísť protestovať proti miestnym banksterom. Nepustili ich do metra lebo nemali platný QR kód.

https://www.reuters.com/world/china/china-bank-protest-stopped-by-health...

"A protest planned by hundreds of bank depositors in central China seeking access to their frozen funds has been thwarted because the authorities have turned their health code apps red, several depositors told Reuters

...

Rights groups have warned China could use its vast COVID surveillance infrastructure to stifle dissent. Without a green code on their smartphone app, citizens lose access to public transport and spaces such as restaurants and malls, as well as the right to travel across the country."

Prosím, elektro-bankový koncentrák v praxi.

Náhodný okoloidúci

"Premiér v tejto súvislosti poukazuje na aktuálne odporúčanie Inštitútu zdravotných analýz (IZA). Vláde poslal odporúčanie, v ktorom „výrazne odporúča“ celoplošné testovanie na ochorenie COVID-19, ktoré je mimoriadne efektívnym intervenčným nástrojom."

https://www.hlavnydennik.sk/2020/12/31/premier-vyzyva-obyvatelov-aby-zos...

Norman

ťažko zjednotiť národ na serióznom postoji, ak má na čele takúto trosku
(Matovičov prejav 19 00 na silvestra)
https://www.ta3.com/clanok/1199890/prejav-premiera-i-matovica-o-aktualne...

Ale popravde, počúval som ho s úľavou. Je evidentne na konci so silami - a to je to, čo si aj zaslúži. Akoby Lučanského duch ho už vyžieral znútra.

Ema

dozrel na sanatórium. Nebol ani na tlačovke ministra zdravotníctva, muža v lone božom.

Bezvýznamné plus z tlačovky patrí Gröhlingovi. Po informácii Krajčiho, že športovať je povolené len v rámci okresu, vypadla z tupej lebky tupej novinárky takým tým odporným infantilným uškemraným tónom otázka, že ako to budú kontrolovať. Krajčí sa začal vlniť, že no...nijako - a vtedy vyštartoval k mikrofónu Gröhling a vypenil na tupaňu, že čo to kladie za kreténske otázky k opatreniam, ktoré sú v záujme nás všetkých. Aké kontrolovanie, doboha. Každý to má dodržiavať a hotovo.

Truhlík

Historická skúsenosť v Slovensku mi hovorí, že príde niekto ešte horší. A to mi bolo jasné aj za Fica, hoci toho ozaj nemusím.

Roland Edvardsen

Takže vždy každá nasledujúca vláda a každý nasledujúci premiér bol horší? Nepovedal by som. Skôr sa to vždy nejako striedalo, po horšom prišlo niečo o čosi lepšie, ale nie zase až tak moc, ako by bolo treba a naopak - skôr tak nejako to prebieha. A ľudia budú vždy s niečim nespokojní. Ale Matovič (a aj jeho vláda) je určite unikát v rámci histórie Slovenska - a to hneď vo viacerých negatívnych smeroch.

Norman

Matovičova vláda je výsledok úpadku vplyvu Ameriky. Ich hlavný favorit, Progresívne Slovensko a spol., zlyhalo. Amerika nedodáva peniaze, nedodáva knowhow, nedodáva už ani sľuby - tak mala k dispozícií len ľudí, čo to brali naľahko a amatérsky.
Z toho vyťažil extrémista Matovič, ktorého si samozrejme tiež obskakovali ako náhradu, ale nebol to základný kôň. Aj ten Lipšic je možno pre Američanov už nepohodlný - prúser so zabitím, znechutený, tiež plný iracionálnej nenávisti, druhý Matovič.

Nechcem tým viniť Ameriku ešte aj za Matoviča - ale jeho vláda je dôkazom, že nevládne hlavná Americká línia Kiska, Truban, Sulík. Úpadok vplyvu USA je ale len dobre.

Tiež vôbec nesúhlasím, že vždy príde len niečo horšie. Ako píšeš, strieda sa to. Veci sa nemôžu ani stále zlepšovať. Preto po Ficovi prišlo horšie a potom zas príde niečo lepšie.
A netýka sa to len politiky, aj všeobecne.

Roland Edvardsen

Ono sa nedá až tak dobre zovšeobecniť na lepšie-horšie, zväčšia menej horšie, menej lepšie, potom nejaký stred či šeď, atď. :-) Po neoliberálnych pokusoch, najmä počas 2. dzurindovej vlády, ktoré by dnes boli už nepredstaviteľné (proti-ústavné a proti základným právam) bola vláda Smeru istým sviežim závanom. Naozaj, aj preto trvala tak dlho, preto sa Fico relatívne dlho tešil obľube - lebo v Slovákoch ostala tá pachuť, tá historická pamäť po týchto neoliberálnych experimentoch (ale napr. aj zvrátenostiach v geopolitike, ako bola podpora bombardovania Juhoslávie) - a preto aj dlho vedeli odpustiť nejaké tie väčšie či menšie kauzy tejto strany.

Ono zase v zásade je aj dobré, že sa tie vlády po nejakom čase striedajú, že je tam nejaká dynamika. Smer už na konci stagnoval, myslím najmä tá posledná vláda s Bugárom a Dankom bola už taká nemastná-neslaná...Napokon aj Fico to chápal a chcel mať už pokoj a slušný dôchodok (s Kiskom to už bolo dohodnuté na ten ústavný súd - ale kuciakiáda to zastavila a Kiska ho podrazil. Ono, keď sa dnes človek pozrie na Hlas, tak vlastne pozerá na alternatívnu budúcnosť Smeru). Ale ten Matovič...nie, na cirkuse šialeného klauna ťažko nájsť pozitívum. Hej, táto vláda nie je nejako extra hrozná z hľadiska ideológia (neoliberálni dzurindovci alebo kdejakí tí dnešní progres urválkovia sú väčšie zlo), ale je veľmi zlá pre Slovensko z hľadiska bežného výkonu, takej tej praktickej politiky. Na druhej strane v podstate sa dá konštatovať aj to, že je vlastne aj dobré, že je taká zlá a šialená, lebo nemusí potom až tak dlho trvať. :-)

Kto príde po Matovičovi? Buď Pellegrini, alebo Sulík, ak teda budeme vychádzať zo súčasných trendov. Pellegrini bol už odskúšaný a nebolo to nič strašné - aj preto má dnes také vysoké preferencie, lebo je tu nostalgia za 2 relatívne stabilnými a s istou profesionalitou odvedenými rokmi premiérovania (čo teraz kontrastuje s hysterickým magorovičom). Ale jeho limity tiež dobre poznáme a ak sa naozaj dá dokopy s cigaňou..... A Sulík? To by bolo tiež veľmi zaujímavé vidieť na aké experimenty by si nakoniec trúfol - jak v ekonomickej (ten jeho pochybný odvodový bonus), tak i v spoločenskej oblasti (LGBT, dekriminalizácia drog...).

Mne by sa ľúbilo, ak by politika začala byť viac o týchto ideologických rozdieloch medzi stranami, či už v geopolitike, spoločenských otázkach, ekonomike, lebo veľký problém vidím v tom, ako sa tu dookola len "bojuje proti korupcii" a stále len justícia a korupcia a nič iné - na základe týchto tém sa potom vytvárajú vlády s ideologicky nesúrodými zoskupeniami spojené len, médiami živenou, nenávisťou k 1-2 stranám, akú máme teraz. Myslím, že po Matovičovi nastane práve tento posun - prídu konečne aj iné témy do popredia a médiá budú mať už iného hlavného strašiaka než Smer. A to bude v istom zmysle dobre.

Norman

kolísanie dobra a zla je samozrejme tá najzákladnejšia chronicky známa vec, o tom sa baviť je samozrejme vôbec pod našu úroveň. Baviť sa o tom, že 2+2 je 4.

Takže čo nás čaká v novom roku? No, bolo by dobre, aby došlo na reálne hodnotové otázky. Na "ideologické rozdiely". Ale z toho už sa stalo v politike len chabé krytie záujmov ani nie že ľudí, ale korporácií. A mocností.

Zo Smeru by sa mala stať usadená trvalá strana na politickej scéne. Aby už len svojou existenciou hovorila - nevyhrali ste. Strana, ktorá vyprchá, doslovne utečie zo scény, ako napríklad SDKU, podáva dôkaz o svoje prehnitosti od samého začiatku.

Ema

je známy - slávne očkovanie proti horúčke dengue. Bolo to len nedávno, pred troma rokmi. V dôsledku experimentu farmakorporácie Sanofi, ktorá oblbla filipínsku vládu, zomrelo okolo 600 deti. Ale načo sa tým znepokojovať, sú to "len" Filipínci.
Francúzska korporácia Sanofi za smrteľné následky preparátu Dengvaxia, ktorý mal samozrejme, požehnanie najodbornejších odborníkov, žiadne postihy neniesla.
Mimochodom, jedným z vážnych bočných efektov smrtiacej Dengvaxie bol prudký pokles zaočkovanosti Filipíncov z takmer 85 % pred očkovaním Dengvaxiou na 52,7% v treťom kvartáli 2019. Filipínci určite podľahli hoaxom, mali by im tam poslať antikonšpirátorských expertov zo Slovenska.

Pokiaľ viem, vakcínou proti Covidu deti pre istotu očkovať nebudú. Aspoňže to.

Náhodný okoloidúci

Tak to dopadne, keď sa pôvodný dobrý úmysel získať imunitu bez potreby prekonania choroby zvrhne na čisto zárobkovú a vplyvovú činnosť.
No a aký je rozdiel medzi "konšpiračnou teóriu" a realitou? Asi tak pol roka.

P.S.:
https://ac24.cz/en/-/tisice-zamestnancu-nejvetsi-mnichovske-kliniky-odmi...

Odkaz na pôvodný zdroj:
https://va.news-republic.com/a/6912112590906720774

Nemčinári by mohli preveriť, či je to len "hoaxxxx".

Norman

Že odmietlo 20% sa testovať nie je predsa ani veľa. Aj keď sú to zdravotníci či vedci - tí najlepšie vedia, ako naslepo sa robia nové veci.
Mal by sa urobiť nejaký testovací národ, ktorý overí vakcínu. Ako žeraví sú očkovaní Izraelci - ale je otázne, či majú rovnakú vakcínu, ako my.
Ale aj tak - viac ako rizík vakcíny sa obávam toho, že sumárne nebude fungovať.

Náhodný okoloidúci

Viacero ľudí sa zamýšľa nad tým, či vakcína dodaná k nám je zložením totožná s vakcínou používanou v "západných demokraciách" alebo či sú šarže určené pre "nadľudí" a pre "podľudí", podľa novodobého kastovania.
Ďalšia vec - dávkovanie. Z ampulky sa má vytiahnuť 5 dávok s tým, že je v nej rezerva. Sú snahy vycucať z nej 6 dávok. Môže rovnakú dávku dostať 50-kilová suchá "vyžľa" aj 150 kilový sumo-zápasník?

K tým hoaxom:
To vieš, ak Jeho Veličenstvo Igor I. Najmúdrejší dokáže označiť za hoaxera profesora zo Stanfordu, tak už sa naozaj nedá veriť nikomu a ničomu. Len Nadhľad si drží svoj nadhľad :)

Norman

Dnes aj Čaputa povedala, že si máme ceniť nadhľad. Tak nejako.
Rozmýšlam, že jej pošlem link a žiadosť o grant, o pravidelnú dávku, alebo aspoň pošlem číslo účtu.

Náhodný okoloidúci

https://www.magazinslovensko.online/virolog-prof-mudr-beran-csc-mame-lie...

K videu ešte doplním článok, v ktorom sú info, ktoré vo videu neodzneli:
https://www.denik.cz/z_domova/epidemiolog-jiri-beran-rozhovor-20201218.html

A len tak pre zaujímavosť, porovnajte triezvy, racionálny, pragmatický prejav MUDr. Berana so slizkým propagandistom a lobistom Krčmérym, ktorý sa neštíti zneužívať náboženské cítenie ľudí, aby svojmu chlebodarcovi zabezpečil čo najväčší zisk,

Norman

dodaný počet vakcín na 100 obyvatelov

Zaujímavý nepomer. Dosť blbý nepomer. Ako vždy.

Ale svedčí to o niečom - covid ich už všetkých zmáha a takto chcú zabezpečiť izraelitám výhodu.

Žiaľ, kedže "alternatíva" sa prihlásila väčšinou ku ignorovaniu závažnosti covidu, nemôžu toto kritizovať. Respektíve to nemôžu dať ako ukážku, kto vládne západnému svetu.

 

Truhlík

Akou vakcínou ? To je pre mňa dôležitá informácia. Všeobecne sa neuvádza.

Ema

Uvádzané bez BioNtech. Zmluva je samozrejme tajná.

mRNA vakcína obsahuje embryá a nebolo jasné, či je to košer. Vrchný rabinát isto nakoniec dostal garanciu, že embryá sú len od podradných pronárodov, bez vyvolených potratov.
Bez košerného certifikátu by sa vakcinácia ani začať nemohla. Úplne vážne.

nové