Rieky vyschli o 40 percent, elektrárňam chýba voda. Ceny elektriny to ale neohrozí. Hurá!

Pravda napísala pekný článok o tom, že rieky vyschli o 40%, ale, prezradím pointu, nemusíme sa báť, lebo ceny elektriny to neohrozí. Lebo množstvo elektriny vyrábanej z obnoviteľných zdrojov je aj na Slovensku len menšia časť.

Je to ale výborná ukážka "pozitívneho" postoja. Ak by napísali, že zdochlo 40% ekonómov, ale nemusíme sa báť, vlaky budú chodiť ako doteraz, tak by to bola pravda. Lebo ekonóm je len na dve veci.

Ale voda má viacero pozitív. Je pekné, že elektrinu vieme ešte vyrobiť aj z plynu a vôbec energiu z ropy - aj keď je to dnes zväčša zlá zlá zlá ruská ropa a plyn. Ale voda je aj na zavlažovanie, voda je život. Elektriny bude budúci rok teda ešte dosť, údajne, ale pôda zas výrazne vyschne.

Ak by sme mali dosť ropy, tak by to novinám asi ani nestálo za to zaznamenať, že klesli rieky o tých hrozných 40%. Veď príroda si nejako poradí, vždy si poradila, ešte sa nestalo, aby sa z nejakej oblasti stratila voda a stala sa z nej polopúšť a potom púšť. 

Či?

Takže nabudúce čakám správu, že rieky vyschli celkom, ale cena benzínu sa nezmení. Naopak, klesne, pretože po vydochnutí, úteku a vyvraždení sa holých opíc ostatné žiočíchy nebudú javiť o benzín záujem. 

 

 
slaven1

Tento rok s rekordnou účasťou, do Kazachstanu zavítal aj František. Randevú prebieha v sklenej pyramíde v hlavnom meste.

https://en.wikipedia.org/wiki/Congress_of_Leaders_of_World_and_Tradition...

Dokonca zavítal do Kazachstanu aj čínsky vedúci Si.

https://www.aljazeera.com/news/2022/9/14/chinese-leader-xi-jinping-in-ka...

slaven1

https://religions-congress.org/en/home
--
Škoda, že Piško Šušulík zdrhol z vlády. Ako správny potkan vie kedy opustiť potápajúcu sa loď. Teraz keď treba využiť jeho odhodlanie kolkovať eurobankovy. On bol pripravený na tento scenár už v 2012 :-) Síce hulič-liberál, no v tomto predbehol svoju dobu.

https://www.catholicnewsagency.com/news/252093/pope-francis-instructs-va...

Vatikánska banka žiada o presun všetkej hotovosti podriadených do 30.9. Info dávam, lebo euro do jari nemusí vydržať. Aj panbožkári robia nejaké pohyby snažiac za zabrániť straty.

Už teraz je parita v prospech doláru. Plán na presun aktív z EÚ do USA sa Američanmi rozpútanou vojnou na Ukrajine podaril.

A mažor Borrell ide sprostosti o „fašistickom Rusku“. Páči sa mi ako šarmatneho ho uzemnil Putin, zhruba v zmysle keby sme boli v roku 1936 tak v Španielskej občianskej vojne bojuje na strane Franka. Borrell je trockista.

https://www.youtube.com/watch?v=SiB-wJrRekw [Putin descalifica a Borrell y asegura que habría luchado con Franco en 1936]

Na konci každej vojny je menová reforma a bude aj na konci tejto. Blbé je, že sme ako krajina na tej strane čo ide prehrať resp. Slovensko (i Česko) sa "našou" politickou elitou nechalo zatiahnuť do hovna. Maďari hospodárske otrasy lepšie ustoja.

slaven1

https://www.reuters.com/markets/us/crude-us-emergency-reserve-falls-lowe...

Aby sme chápali prečo sem dávam túto správu. Na nízke ceny palív vďačíme, že USA dotuje chýbajúcu ropu na svetových trhoch čerpaním zo svojich rezerv. Dávajú z nich aj Európe. Nie pre ich dobré srdce, žiadne nemajú, ale preto lebo tak stabilizujúce svetovú cenu a tým cenu benzínu u seba doma.

https://www.bloomberg.com/news/articles/2022-04-18/texas-port-sends-stra...
[Oil From U.S. Strategic Reserve Heads for Europe Amid Global Supply Crunch]

Cieľ je držať "nízku" cenu paliva do Kongresových volieb (8.11.). Takto demokrati tlmia nálady nespokojnosti u seba doma. Do vtedy zhruba vydržia aj tie rezervy.

slaven1

Tak do Kazachstanu nakoniec priletel aj indický, čo je to - prezident, Modi, čínsky najvyšší funkcionár KSČ i prezident zemegule. Takto sa odfotili.

https://t.me/s/khazinml/4405

nové