17. november 2022. Policajný štát

Je november 2022 a Slovensko je v stave polomrtvej ryby, ktorá sa už pomalyy, pomaly ale iste, začína rozkladať.

Na Šafárikovom námestí bola klasická Marčekova skupina. On a Kotlebovci. To isté, po tisíci raz.

Okrem iného Peter Kotlár tam oznámil, že všetci zostárneme a zomreme, aj politici zostárnu a zomrú. Zakričal som, že nech je to čím skôr, čím som ale porušil jeho pointu, že je jedno kedy sa tak stane, ale že sa tak stane. Takže treba čakať, ba sa vraj treba spoľhnúť na deti, že tie to za nás vytrhnú.
Alebo nevytrhnú, milý Peťulo. Ľudí si myslím nepresvedčil. Sneh sa topiť nezačal a kvetinky nezačali kvitnúť (on spomínal nejakého sádhua, ktorý to vraj dokáže - ja by som ale dával prednosť sádhuovi, ktorý dokáže roztopiť nie sneh a kvetinky, to dokáže každý blbec, ale vie odstrániť stuchlinu a kal v ľudských mozgoch - to je skutočné siddhi).
 

Niekde v meste v autách bol Smer, Hlas(?) a Republika. Automobilový protest mal zmysel v časoch covid reštrikcií, dnes určite nie. Ja som tie autá nezachytil ani náhodou, neviem kde boli a kto si ich všimol. Vy ste ich videli? 

V Starej tržnici Martin Putna, filológ a rusista, vysvetloval ľuďom, ako to s Ruskom je. Doslovne povedal, že Rusko prepadlo omylu svojej vyvolenosti. A že vyvolenosť národa je to najväčšie zlo a omyl, čo môže byť. Ale že sa to netýka židovského národa. Lebo jediný vyvolený národ je národ židovský. 

Čo dodať? Dokonáno jest, nič netreba dodávať. Väčší blbec, ako sme doufali. Fatálny prúser :-)

 

Na námestí SNP nejaká kapela velila "Na Cherson" a mávali Ukrop zástavou. Nepovedali im, že o Cherson sa nebojovalo a nebojuje?

A všade hliadky, policajti, tajní, opancierovaní policajti, aj na koňoch.

 

Kone na Šafku.

 

Kone na SNP námestí  hore.

Tie isté kone zboka.

 

Kone na SNP zdola (to sú  iné, ako tie hore, aj keď aj tu je krajný beľko - asi má veliteľ vždy bieleho, nejaký paragraf z konskch predpisov :). Celý čas tam tie kone s jazdcami museli stát a počúvať ten hnus, čo tam zavýjal. Skutočne ich ľutujem.

V pozadí Stará tržnica.

 

 

Ľudia opúšťajú sál Starej Tržnice po kecoch rusofóba Putnu. Znechutení, unudení, otrávení.

 

A tu naša policajná sloboda v plnej kráse: obranný val na spodku SNP. Prvý val, za nimi boli tie kone. Je to na smiech - nikdy za komunistov nebolo v nasadení toľko opancierovaných fízlov, ako v tieto dni slobody a demokracie. Za to ručím.

 
 
 
Na Šafku zatial  koncertoval Ortel. Naživo, len pár stoviek divákov (a  to ešte starších), priamy kontakt s kapelou, moderátora im robil osobne Kotleba. Fotky som necvakal, zabával som sa. Skutočná Pohoda :)
 
 
Toť vsjo.
 
Slovensko je teda ako polozdochlá ryba, ktorá už začína smrdieť. Stredné vrstvy sa stále držia režimu, ale inflácia a obava o hypotéky im nahlodáva poslušnosť. Už sú očividne neistí, na námestí SNP ich bolo málo. Na druhej strane národná alternatíva je zas rozbitá a v podstate chromá. Nik sa teda radšej ani nehýbe, nič sa nedeje. 
 
Treba počkať, ako ten nasledujúci polrok vymetie hospodárstvo aj zdochnutú pseudokultúru vštkých možných razení. Slovensko nemá genetocký hardvér na rýchle pohyby a hlboké myšlienky, ba ani na ostrý humor, s tým sa definitívne nedá nič robiť. Ale aj tak sa bude meniť,  aj tak bude sranda.
Sranda, pretože ľutovať ľudí nejak nemožno. Každý má svoju karmu a niet takého sádhua či boha, ktorý by ju za nich rozpustil. Musia to urobiť sami. Každému, čo jeho jest.
 
 
slaven1

Včera bol Medzinárodný deň študentov, ktorým pripomína ako časť Nemcov zhypnotizovaná ideológiou Nacizmu pozabíjala českých študentov, ktorým sa nepáčilo obsadenie ich krajiny, pričom Nemci českému národu počas svojej správy zakázali vzdelávať sa (uzavreté vysoké školy). Zákaz trval až dokým vyššia sila rukami Sovietov nepremenila Berlín na prach. Dve podstatné body z prvého odstavca: „zákaz vzdelávať sa“ a „Berlín“.

[78. výročí uzavření českých vysokých škol]
https://www.zivapamet.cz/wp-content/uploads/2020/12/TZ-17.11.-1939.pdf

[Flying over the ruins of Berlin in 1945 (in color), Part 1]
https://www.youtube.com/watch?v=ss2FuoFHkIc

Od roku 2020 do roka 2022 sa aj u nás doma rukami súčasnej politickej elity odohrával pokus o fašizáciu spoločnosti na základe ochrany zdravia pomocou „znásilnenej“ vedy, keď dochádzalo k zákazu pohybu, cestovania, zhromažďovania sa (neskôr povinného zhromažďovania sa). Aj pod hlavičkou WHO a Londýnskeho inštitútu na výskum tropických chorob boli na nás vykonávané medicínske pokusy látkami oficiálne označovanými ako „vakcíny“, prebiehal zákaz chodenia do práce, celým ročníkom bolo odopreté právo na vzdelanie. Zákaz vzdelávať sa.

[Avatar Janka oslavuje 33 rokov od nežnej s rúškom pod krkom a píše o slobode.]
https://t.me/casusbellilive/79833

Tento týždeň médiami prebehla správa, ktorá podľa denníka Prauda znie „Nemecko bude opravovať na Slovensku zbrane pre Ukrajinu“.

„Slovensko sa významným spôsobom nepriamo zapojí do vojenskej pomoci pre Ukrajinu. Nemecká ministerka obrany Christine Lambrechtová oznámila, že jej krajina plánuje zriadiť na slovenskom území stredisko údržby zbraní, ktoré Berlín poskytol Kyjevu. O jej pláne informovala televízna stanica ARD.“

https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/647218-nemecko-bude-na-slovensku-op...

Hlavná vysielacia správa „nemeckého“ rádia Express (akože už len „Nemci“ môžu vlastniť média) za utorok znela odlišne, že „Slovensko bude opravovať“ [zbrane bandám z okrajiny]. Toto sú chvíle, keď treba formálne Berlínu povedať „bež do piče“. Nech sú Briti-Američania vynútený konať napriamo, bez svojich avatarov. Berlín.

Truhlík

Tí popravení boli českí fašisti. Českí fašisti boli totiž jediní, kto sa postavil oproti nemeckej okupácii.
Medzinárodný deň študentstva je vlastne Medzinárodný deň fašizmu.

Norman

v akom zmysle boli fašisti, boli v nejakej organizácií ? (google mi nič neponúka, tak pýtam).

Truhlík

Áno. Národní sjednocení, Vlajka a Česká obec fašistická.
Nikto sa tým nijak zvlášť neoháňa. Tiež moc neohlasujú toho slovensko-poľského žida, popraveného s nimi, ktorý vydával falošné slovenské pasy českým židom na slovenskom veľvyslanectve v Prahe.

Norman

Plné Václevské námestie hajlujúcich Čechov poznáme, ale tento aspekt študentských nepokojov som nepoznal. Fašizmus bol vtedy štandardnou politickou silou, a v Čechách určite.
Na druhej strane to odzrkadľuje klasickú chybu Nemecka tej doby - napriek nejakej svojej teórii či formálnej snahe nedokázali prekonať úzkoprsosť a takýmito akciami si nabúravali svoju možnú kooperáciu so susednými národmi. A ako v tomto prípade, nielen s bežnou populáciou, ale čo je ešte horšie, aj s vrstvami, ktoré, aby som to napísal opatrne, s nimi mali niektoré spoločné charakteristiky.
Je dokonca na zamyslenie, do akej miery tieto javy znepriatelenia boli klasické zámerné rozoštvávania čiernej ruky z pozadia, a do akej miery to bol v minulosti založený jav nejakej takpovediac maloburžoáznej tuposti vo vtedajšom nemeckom štáte.
.
Ale dovolím si aj žart - vtedy zrejme kohokoľvek z Čechov by vybrali, z desiatich deväť boli fašisti. Oni vedia tak dokonale a bleskovo obracať kabáty vždy podľa toho, kto je momentálne najsilnejší pes, že sú v tom určite majstri sveta. Dnešná ich rusofóbia je toho aktuálnym dôkazom.

Norman

čo myslíš. A aj tak je to na Nadhlad. Ale rýchlo, lebo neverím, že nejaký osrtrý humor na Slovensku jestvuje - teda okrem nás, ale my sa aj tak celý čas krotíme.

nové