Bývalý šéf nemeckého Úradu na ochranu ústavy: "Teraz sme sa stali vojnovou stranou - proti Rusku".

Bývalý šéf nemeckého Spolkového úradu na ochranu ústavy Hans-Georg Maaßen sa to odvážil povedať verejne: Keďže Nemecko teraz otvorene dodáva Ukrajine BMP a iné ťažké zbrane, znamená to, že sa už priamo zapojilo do vojny s Ruskom. A teraz by sa mohla sama stať terčom ruských útokov. Ale na čo, pýta sa Maassen? Krajina nemá v tomto konflikte vlastné vojenské ciele.

Ukrajina podľa neho nie je pre Západ baštou ľudských práv, slobody a mieru. To všetko je len výmysel nemeckých médií.
"Je desivé, koľko ľudí opäť kričalo hurá. Ani nie tak na uliciach, ale v redakciách. Niektorí novinári už pravdepodobne snívajú o tom, že budú pochodovať do Kremľa, aby odtiaľ dostali Putina."

V novom roku prebehla médiami krátka kampaň o tom, ako Nemecko, Francúzsko a USA idú dodať Ukrajine väčší balík obrnených vozidiel, vrátane tankov. Tieto mediálne hry sú už ale tak úbphé, že sú pravdepodobne zamerané najmä na Ukrajincov - tí majú byť novým veľkým balíkom zbraní presvedčení, že sa Ukrajine podarí na juhu nejaký prielom frontu. Takéto dodávky zbraní ale naozaj znamenajú plné zapojenie daných krajín do vojny. Žiadne "argumenty" o tom, kto je "agresor", na tomto zapojení nič nezmení - NATO chce byť a bojovať na strane Ukrajiny, a tak bojuje na strane Ukrajiny. Sme plne v 3. svetovej vojne, a vôbec nie je vylúčené, že bude aj nukleárna.

  
slaven1

https://t.me/casusbellilive/87245

Na Slovensku sa začala pripravovať mobilizácia. Celkovo vec hodnotím ako správny krok. V Poľsku už prebieha (cieľ Poliakov je mať na jar 200 000 armádu), v Maďarsku a v Česku tiež.

https://zvedavec.news/prispevky2022/12/9472-rozsiahle-pripravy-na-mobili...

Niekoľko poznámok:

- časový rozpis mobilizácie je vyše roka. Takto o rok by Slovensko malo mobilizovať. Čiže ak fronta pôjde týmto pomalým tempom, tak za cca 1.5/2 roka budú na našom území bandy teroristov vycvičených USA/UK/EÚ*, ktorých Rusi vytlačia zo svojho územia. Bude treba vojenskú silu na to aby ich migráciu ďalej na Západ moderovala, resp. zlikvidovala. Rozsah našej "demokratizovanej" armády nebude stačiť. Toto je pozitívny scenár mobilizácie, keď sa sila použije pre dobro krajiny.

- Slovenskú politickú elitu riadi a ovláda USA. Je preto viac pravdepodobné, že odvedencov tieto politické avatary nasmerujú ako kanónfuter** pre ruské delá a rakety. Preto dilema spočíva v rozpore medzi potrebou chráni vlasť (svoju rodinu) pričom zároveň zúčastniť sa mobilizácie, znamená riskovať, že tvoja vôľa bude zneužitá a nasmerovaná proti národnému záujmu (tebe samému) keď odvedencov zradcovské vedenie armády (a krajiny) pošle zabíjať na Východ (prakticky forma masovej vraždy). Tí čo odmietnu mobilizáciu „z nedôvery“ skôr či neskôr zlikvidujú takéto vedenie armády (a štátu) a zároveň budú musieť bojovať aj proti svojim, ktorý budú tupo počúvať rozkazy zdochýnajúcej elity (forma občianskej vojny, oslabenie národa a existencie štátu lebo v Maďarsku elita háji národné, nie Americké záujmy, a takýto scenár je tam málo pravdepodobný).

- nezabúdajme, že okupačná/protinárodná propaganda stelesnená hlavne zahraničnými médiami Nový čas/Markíza/Express/Aktuality/Denník N už vyše roka premýva mozgy mladým "bujakom" (muži 15 - 25 rokov) a takto za rok budú ich mozgy ešte o rok viac vymyté.

_____
* Ukrajinských teroristov cvičí/ cvičilo aj Slovensko. Z toho čo viem cvičiť odmietlo Maďarsko a Chorvátsko
** Čítame Dobrého vojaka Švejka

slaven1

K článku: Chýba tam k zaradeniu Ukrajina2022 aj Ukrajina2014. Podľa mňa žiadna "aktuálna téma" Ukrajina2022 nemá existovať. Dnešná druhá fáza vojny na Východe je pokračovanie násilného prevratu organizovaného hlavne klanmi USA zavŕšeného v roku 2014. Že všetko začalo Rusmi v 2022 (Ukrajina2022) je verzia príbehu ala Trnkovský Denník N pre ich jednoduchých čitateľov.

Pre našich vyvinutejších, no mladších čitateľov, ktorý majú dnes cca 18 - 22 rokov, takto vyzeral Kyjev 8 rokov dozadu keď tam definitívne zvíťazila miestna "pravda a láska".

Začiatok:
https://englishrussia.com/2013/12/16/friday-the-13th-in-the-center-of-kiev/

Truhlík

Ďalší čo sa prebudil/precitol/ojasnozrivel/. Zrazu.
Norman to tu písal. Býva to pred skokom do truhly. Keď sa chcú opekniť.
A u takýchto po opustení úradu. Viď Banáš, Matovič, Fico, Čarnogurský, ...

Norman

som to sem prevažne len preložil, lebo nejaké litánie teda písať nebudem. Len som myslel, že to inde (mimo telegram) nie je, i keď som to neskôr objavil na HS, ale medzi ostatným šrotom....
Dávam tu tieto veci ako pokus ukázať dôležité - Úrad pre ochranu ústavy je niečo ako inkvizícia pre politiku. Toto je také varovanie pre Nemcov, že prekračujú rubikon, posledné varovanie "dôchodcu" Maassena... I keď on mal nejaké rebélie už v minulosti (fakt je lepšie, keď človeku pamäť slúži ako mne v minulosti, fakt to bolo pohodlnejšie ako teraz, keď si to nepamätám presne :-)

nové