Traja zradcovskí králi z východu žiadajú dlhú a krvavú vojnu

Jedným z troch akoby vyškolených v tíme americkej obludy generála Hodgesa je potkaní pysk, náboženský fanatik s krycím menom Svätý Heger z Buče. Za koho sa to nešťastné stvorenie z akejsi divnej politickej strany pod prahom parlamentu vyjadruje, nie je známe. Nevedno ani, kde to trio dementov zobralo plnokrvný hoax, že „ak Rusko zvíťazí a Ukrajina padne, na rade bude stredná Európa."

Domnievam sa, že mobilizácia je už len otázkou veľmi krátkeho času - a brátislafskí trtkovia namiesto chlípania odrodovej kávy v Cvernofke budú srať v rohoch zákopov a nebudú mať príliš náladu poustovať to na insta.

Dnešná správa z TASR:

 

Tri opice tiahnu na Krym

Dočasne poverený premiér SR Eduard Heger a šéfovia vlád Česka a Poľska Petr Fiala a Mateusz Morawiecki v spoločnom článku v americkom zahraničnopolitickom časopise Foreign Affairs v pondelok vyzvali slobodný svet, aby vytrval v podpore Ukrajiny. Zdôraznili, že zamrznutý konflikt alebo iba čiastkové víťazstvo Ukrajiny nič nevyriešia.

„Ak Rusko zvíťazí a Ukrajina padne, na rade bude stredná Európa,“ vyjadrili svoje obavy. Naopak, v prípade porážky Ruska sa podľa nich zníži pravdepodobnosť, že podporovatelia Ukrajiny budú musieť neskôr sami krvácať.

Premiéri troch stredoeurópskych krajín trvajú na tom, že je potrebné dosiahnuť stiahnutie sa Ruska aj z ukrajinského polostrova Krym, ktorý anektovalo v roku 2014. V opačnom prípade by to podľa nich bol signál pre „všetkých autoritárskych šialencov, že je v poriadku, ak napadnú svojho suseda na základe nenávistných výmyslov a zabijú pri tom tisícky nevinných civilistov“.

Mier na Ukrajine je možné nastoliť iba na základe podmienok, ktoré si nastolí sama Ukrajina, tvrdia premiéri. Upozorňujú, že zmrazením konfliktu by si Rusko iba kúpilo čas a v dlhodobom horizonte by to neprinieslo stabilitu a nezlepšilo ani bezpečnostnú a ekonomickú situáciu.

Pripomenuli, že krajiny strednej Európy v minulosti zakúsili „ruský revanšizmus, totalitu, okupáciu, deportácie a masakry“ a aj teraz sa nachádzajú na frontovej línii širšieho konfliktu s Ruskom. Vyzdvihli svoju pomoc ukrajinským utečencom, ale aj vojenskú, ekonomickú a humanitárnu podporu Ukrajine.

 

Zbrane a konfiškácia ruského majetku

Povzbudilo nás, že vojna dodala transatlantickému spojenectvu novú energiu,“ napísali ďalej s tým, že v reakcii na ozbrojený konflikt na Ukrajine mnohé členské štáty NATO zvýšili svoje obranné rozpočty a rozhodli sa modernizovať svoje armády.

Je však jasné, že naša spoločná bezpečnosť si bude vyžadovať ešte viac zdrojov – finančných i ľudských –, aby sme si v budúcnosti zachovali náš vojenský a technologický náskok,“ podčiarkli.

Podľa nich by spojenci nemali v podpore Ukrajiny vylučovať žiaden druh konvenčných zbraní a pri ich dodávkach by nemali otáľať.

Heger, Fiala a Morawiecki sa tiež postavili za myšlienku zriadenia osobitného medzinárodného tribunálu, ktorý by súdil najvyššie ruské vedenie za vojenskú agresiu voči Ukrajine. Navrhujú skonfiškovať ruské aktíva na Západe, ktorých hodnota sa odhaduje na 350 až 400 miliárd dolárov. Tieto zdroje by sa potom mali použiť na obnovu Ukrajiny.


Ukrajina v NATO

Na júlovom samite vo Vilniuse by NATO malo podľa nich malo „jasne a dôveryhodne vytýčiť pre Ukrajinu cestu k jej členstvu v Aliancii, a to jednak podľa toho, ak a kedy si to bude želať Kyjev, a jednak kedy to podmienky dovolia“. Dovtedy musí NATO poskytovať Ukrajine nielen politické uistenia, ale aj bezpečnostné záruky, aby sa nestala „raz a navždy šedou zónou“, apelovali.

Čo sa týka Ruska, je potrebné dať mu najavo transatlantickú vojenskú silu a jednotu, zaviesť voči nemu tvrdé sankcie a izolovať ho.

Na to, aby Európa ostala celistvá a slobodná, bude naďalej kľúčová angažovanosť a vedúca úloha USA,“ píšu premiéri v závere s tým, že podpora Ukrajiny pomôže odstrašiť aj prípadných agresorov v iných častiach sveta, napríklad v Ázii.

Koniec hlásenia o aktuálnom stave vojny, do ktorej nás, Európanov, šikovne vmanipulovala prašivá americká administratíva pre blaho amerického vojensko-priemyselného komplexu a korporátov ako takých. Preto generálneho tajomníka OSN nezaujíma nič iné, len aby "bola zachovaná obilná dohoda" na vývoz obilia od nových majiteľov chochlozeme. A preto Lavrov dnes konštatoval, že svet nabral novú, veľmi nebezpečnú črtu - odklon od diplomacie. Veď samozrejme. Korporáty nemajú diplomaciu inkorporovanú vo svojich totalitných štruktúrach.

 
Norman

Je to priam oficiálna výzva na vstup do vojny, ktorým sa po vojne, ak vôbec niekto prežije, mienia USA oháňať aby ukázali, kto ich vtiahol do vojny, kto vojnu spôsobil. Budú to Česi, Poliaci a Slováci.
Ak by aj nebolo tak zle, tak treba zdôrazniť to o vedúcej úlohe USA. To je naozaj ako za komunistov, ich vedúca úloha - len teraz majú vedúcu ulohu cudzinci, americkí anglosionisti.
A toto traja premiéry propagujú kde? Žiadne diplomatické prostredie, ale u svojeho pána v špinavých médiách.
.
Môj právny názor je, že za toto si Heger už jednoznačne zasluhuje guľku do hlavy. Štvanie do vojny a zvlášť vo výnimočných situáciách - to ohrozuje miliony a desiatky miliónov.
.
Keďže ale všetci sme skeptickí ohľadne schopnosti Slovákov brániť sa a odolávať vládnucemu režimu, možno predpokladať verziu, že Slováci pôjdu na nejaký front a budú tam zomierať. Ak tak ale bude, dostanú len to, čo si zaslúžia. Asi je to jediná možnosť, ako vytvoriť z tohto gulášu životaschopný národ.

Truhlík

Čo je to "ruský revanšizmus" ?
Skutočne neviem. Čo tým chcú povedať ?
A furt hľadám tých Rusov. Len ich neviem nájsť medzi židoboľševikmi a ani potom medzi vládcami Sovietskeho zväzu.

Norman

nebudeš mi veriť, ale presne to isté upútalo aj mňa (a minúty som nadával)
Nič také doteraz nejestvovalo, nikdy nebolo. Ale dá sa predpokladať, že to budú používať často a tvrdiť, že Rusko chce revanš za rozpad ZSSR.
Ale dôvod práve takéhoto pojmu je jasný.
Asi sa boja priamo do novín napísať to spojenie rusko-fašizmus, ktoré zaznieva len neoficiálne od "amatérov" v diskusiach, tak niekto vymyslel "ruský revanšizmus" - pojem "revanšizmus" je pre politického analfabeta spájaný najčastejšie s "neofašistami". A tak politický plebs to bude vnímať ako "ruský neofašizmus".
.

Dusanbe

Hovno na policu - nemôže to dobre dopadnúť...
Vlastne by s patrilo v prípade Slovenska napísať "dočasne poverené hovno" !

Norman

https://standard.sk/347793/heger-sa-zahral-na-vojnoveho-jastraba/
Upozorňuje na paradox slabých vládcov a silných slov. Teda nevidí či nechce vidieť to tak, že im toto bolo prikázané z USA.

slaven1

RVHP zlikvidovala sovietska nomenklatúra okolo roku 1989. Do 15 rokov sme boli v Eurozväze. Eurozväz sa rozpadol 24.2.2022. Vstup nášho územia do EAHZu pôjde tento-raz rýchlejším tempom :D

https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%95%D0%B2%D1%80%D0%B0%D0%B7%D0%B8%D0%B9...

Truhlík

Čo na to mala vplyv sovietska nomenklatúra ? Bol to rozkaz USA. Likvidáciu RVHP presadili ich agenti ako Václav Havel.
Súhlasím, že to bola fatálna chyba a tým začala likvidácia slovenského priemyslu. Lepšia hrať druhú ligu ako horskú.
Nevyhnutné kroky na záchranu Slovenska som tu napísal. A je to program na 20-30 rokov. Samostatnosť, spolupráca na globálnej úrovni a účasť na deľbe práce k tomu patrí. EuropasUntergang je slepá ulička a EU sa dostáva do izolácie. Zvrátiť to môže iba vojna (preto ju vedieme ako kolónia anglosasov).

slaven1

Zničenie RVHP bola súčasť väčšieho procesu: Likvidácie ZSSR (rukami vtedajšej elity ZSSR - nomenklatúry).

Pridaj prosím ťa odkaz na "Nevyhnutné kroky na záchranu Slovenska" nech si prečítam ako to vidíš ty.

nové