Pozrite si, do čoho idete

Známy to bonmot z komédie, keď doktor odporúča hypochondrovi ísť sa pozrieť do krematória, aby videl, do čoho ide - ten pozná stále ešte väčšina čechoslovákov (malé písmeno, lebo to nie je národ).

Pozrieť sa, do čoho idú, je už načase aj pre široké vrstvy obyvateľstva. Ale kam ich poslať?

Pre začiatok odporúčam film The Day after z roku 1983. Údajne najúspešnejší televízny film všetkých čias.

Dobre sa dívajte. 

Aj keď na webe je k dispozícii samozrejme celý film, táto časť v podstate stačí. Čo bude potom, to už aj tak nezažijete.

Dokonalé. Každá umelá inteligencia by škodoradostne povedala: Nádherné.

 

 

ps. recenzia a ďalšie filmy s podobnou tématikou

Spomínaný Deň potom. Ako celok to zrejme nie je moc kvalitné, ale ide o námet.

https://www.csfd.cz/film/18159-den-pote/recenze/

 

Film tu odporúčaný.  

https://www.csfd.cz/film/6835-na-brehu/prehled/

 

Najlepšie recenzovaný film. Rok výroby 1984. Pozrel som si to v tieto dni, je to naozaj kvalitné. Taký hraný dokument, poučné.

https://www.csfd.cz/film/4700-vlakna/recenze/

 

Tiež oceňovný ruský film. Pmätám si to ešte zo socíku, z TV, tak veľmi ma to zaujalo.

https://www.csfd.cz/film/73016-dopisy-mrtveho/prehled/

 

Všteky filmy s touto tématikou sú vyše 30 rokov staré - ľudstvo si zrejme po roku 1989 myslelo, že tento problém šťastne prekonalo. Mýlilo sa.

 

niektoré linky na priame stiahnutie:

https://datoid.cz/W6oZ8g/vlakna-threads-1984-en-cz-tit-avi

 

 

 

 

Autor: 
téma: 
Ema

že jadrová vojna sa vyhrať nedá.

Zelenskyj je z toho zmätený, pretože jeho pasáci v Bruseli a Washingtone mu tvrdia, že keď sa mrak rozplynie, v žiari slnka bude stáť veľký víťazný Chochol.

Každopádne zvesť o tom, že jadrová vojna sa vyhrať nedá, by sa mala niesť až do Varšavy, kde sa dnes zišli militanti z Bukurešťskej deviatky, vrátane agresívneho pĺža. Apropo pĺž. Dnes písali, že kvôli Globsecu sa zavedú hraničné kontroly, keby sa náhodou okolo potuloval nejaký Kalibr.

Truhlík

Tento americký film nám premietali za komunistov na internáte. Legálne.
Dnes by to najskôr zakázali. Ale nikto to neskúsi.

Norman

Dosť bol vtedy spomínaný aj v tv, si spomínam, možno tam aj bežal, nebol zakázaný, naopak propagovaný, v tomto smere boli komunisti výrazne protivojnoví.
Filmy už zakázať nejde, v dobe internetu, a vlastne ani knihy.
Ale nový trend je prerábanie filmov, aj čiastočné
https://www.ta3.com/clanok/264775/ds
To je dobré svinstvo, dobrá blbosť.

Truhlík

Ja som si pozrel na internete napríklad film Prefetto di ferro. Kto už si pozrie Day after ?
V TV to nedajú tak ako bol zakázaný film Bitka pod Viedňou.

Norman

Hej, to je pravda, praktický zákaz filmov je v tom, že ich nedajú do TV, ktorá je žiaľ stále pre určitú veľkú časť obyvateľstva hlavná ideologická sila.
.
Prefetto di ferro - som nagooglil a spomenul som si, že som to videl (možno to tu niekto spomenul už pred časom, neviem ) - veľmi taký presvedčivý film, si pamätám - ťažko povedať presne prečo sa zdá vydarený, inšpiratívny. Samozrejme, musí mať človek nejaké sympatie k charakteru a hodnotám Hej, myslím, že ten film by aj dnes ľudí dokázal ovplyvniť.
Day after by tiež musela dávať TV, aby mal dnes nejakú váhu.
Bitka pod Viedňou som si doteraz nepozrel ani ja :(

slaven1

"Podali sme niekoľko infožiadostí. Predsa len, už aj deduško Biden sa nechal počuť, že je po kovide a žiadnu mimoriadnu situáciu v SŠA už udržiavať pri živote netreba. Na Slovensku, kde počas plandémie preberali bez výhrad všetky výmysly, ktoré došli spoza mláky, akosi stále váhajú. Veď posúďte sami. Odpovede komentovať nebudeme, ponecháme to na fantáziu informovaného čitateľa."

https://akw.sk/slovna-ekvilibristika-ministerstva-zdravotnictva-sr/

Výničmoný stav umožňuje kradnúť. Naširoko. Netreba výberové konania robiť.

slaven1

Do Kyjeva smerovala vlakom ďalšia zásielka zbraní. Popri všetkom bol "na palube" aj iný neužitočný náklad v podobe jaternice zo Slovenska a „plniča rozkazov“ z Česka.

https://t.me/s/casusbellilive/104460

Oficiálna predstaviteľka našej krajiny sa v tejto fáze konfliktu išla opäť klaňať americkému teroristickému režimu na našich hraniciach. Je to tupá kurva* alebo mi niečo uniká? Viete, ja som len "riegionál", možno to ozaj pre niečo treba. Napíšete mi?

--
* Rozpor nie je v tom, že je kurva, rozpor je v tom či je hlúpa/tupá.

Dusanbe

"poplašnej správy" ?!?
Veď už bolo viac-krát v hlavných masmédiách povedané, že obavy verejnosti z jadrovej vojny sú vlastne zbytočne prehnané a predstavy ľudí neadekvátne staromódne !
Vraj sa toho netreba až tak veľmi báť - jadrová vojna by prebehla pod high-tech taktovkou Pentagonu - hladko, s použitím tých najmodernejších a najdrahších technológií na svete.
Tak im trochu dôverujte a nepodliehajte proruskej propagande.
Viete o niekom, kto má s tým väčšie skúsenosti, ako Pentagon ?
No tak.
(Ibaže by nie...)

Norman

tek som na to znova klikol, či to nie je príliš.
Páči sa mi, ako v tých prvých scénach telefonujúcich vojakov v pozadí klepe dialkopis, alebo ihličková tlačiareň ... nahá opica vždy verila, že ich zachráni aktuálna "pokročilá technika a lektronika". Vtedy to bola ihličková tlačiareň proti balistickým raketám, heh.
A potom musím oceniť následné scény paniky medzi ľuďmi. Človek videl viacero katastrofických filmov, ale to ke už dávno, vlastne aj tento "Deň potom" je jeden z posledných toho obdobia, potom s tým prestali (asi to prestalo na ľudí zaberať). Oceňujem tú masovosť, stovky a stovky štatistov behajú v uveriteľnej panike hore dole po ulici. Možno je to aj tým, že predkladaný dôvod - nukleárna vojna, sa stáva reálny (určite ovela viac, ako útok nejakých narťanov v iných filmoch). Teda nejde tu o samotné utrpenie tých ľudí (ako v iných filmoch), ide tu o tú masovú PANIKU, ktorú sa pokúsili zobraziť a zobrazili. Masová panika, aj keď v rôznom širokom zmysle slova, je veľmi pravdepodobná. Panika bude hlavný dôvod kolapsu spoločnosti anglosionistov.

Dusanbe

Najlepších filmov o jadrovej katastrofe je austrálsky televízny film "On the beach"

https://www.csfd.cz/film/6835-na-brehu/prehled/

Tie davové scény chaosu a paniky sú pravdaže veľmi blízke predpokladanej realite,
mňa ale za srdce viac chytila pokojná spoločná eutanázia mladej rodiny, ako to najlepšie východisko pred blížiacim sa smrtiacim radiačným oblakom.
Ale to je jedno, "Vsjo ravno !" - zmrdi ovládajúci smerovanie tohto sveta netrpia takýmto sentimentom.

Norman

Dík za tip.
Čo sa týka paniky, keď nad tým rozmýšlam, nejde mi ani tak o realizmus, ako skôr o to, že je zobrazený stav, keď sa dav zobudí zo svojho tupého nekonečného spánku. Aj keď je to už nepodstatné a neskoro, je dobre, že im to film ukazuje (aj keď práve kvôli tomu podobné filmy nebudú sledované).
Na brehu - situácia komunity ktorej hrozí tiež vymretie znie zaujímavo.

slaven1

i chlapci načali rozbegať sa na rozne starony. I pravilno delayut, až tak ďalšio pojďoť, ja tože rozbegu

https://www.youtube.com/watch?v=LvftfzHGAZw

S určitosťou krachlo American century (heh, spomíname si ešte)
https://t.me/investigativnyblogSK/29512

Truhlík

Šialenosti Europas Untergang už pomaly ale iste nestíham ani sledovať.
Taký vtip je. Prečo majú židia veľké nosy ? Lebo vzduch je zadarmo.
Toto sa rozhodla zmeniť EÚ. Zdaniť produkciu CO2 bol nápad aby Rusi Untergangu platili ročne 1 miliardu jewro. Len akosi to teraz s vojnou nejde dohromady.
A tak tú miliardu na výplaty darmožráčov so sexuálnymi úchylkami nebudú mať od Rusov. Tak to naložia na chrbát obyvateľstvu.
Návrh je 50 eur na tonu ( vyprdenú ?) CO2. Nuž taká priemerná rodina zaplatí cez 1500 eur ročne.
Geniálne, néééé ? Raz som videl v TV tú reláciu o 7 dňoch kde sa bavili baviči, komedianti a tragédi Lasica, Feldeková a spol o fekáliách. To takí vymýšľajú.

slaven1

USA v súčasnosti zažívajú najväčší pokles vkladov komerčných bánk od roku 1934. Podľa Financial Times " práve prebieha kríza a trhy, politici a odborníci predstierajú, že žiadna nie."

https://www.ft.com/content/fd1a730b-1207-43bf-850a-296dd40c1f45

Zdá sa, že svet sa pripravuje na pád "najväčšej, heh, ekonomiky sveta". Ostávajú poslední biľakovci ako ľudia okolo tupej Jaternice. Čo má byť nech bude.

slaven1

Napr. čo najrýchlejšiu integrácie do RVHP (Euroázijského hospodárskeho spoločenstva)

https://finviz.com/screener.ashx?v=111&f=ind_banksregional&o=change

Musím sa priznať, že som trošičku nervózny, čo to zase prinesie...

slaven1

"Kyjevský režim sa dnes večer pokúsil zaútočiť bezpilotnými lietadlami na kremeľskú rezidenciu prezidenta Ruskej federácie."

http://kremlin.ru/events/president/news/71091

Kyjevský režím? Podľa Peskova bábky útočia, nie bábkovodiči. Rozumej to palica bije psa.

Takže takto stav situácie v elitných kruhoch Ruska. Predajú na raz.

slaven1

narušiť vzťahy s jeho bábkovodičom v prípade, že bábkovodič o útoku vedel, hovoria moskovskí experti.

Dementné nie? No a teraz ako to znelo v originály:

Ukraine’s strike on the Kremlin could affect Kiev’s relations with Washington depending on whether the US knew about the attack, experts say

Ukrajinský útok na Kremeľ môže ohroziť vzťahy Kyjeva s Washingtonom záležiac na tom, či Spojené štáty o útoku vedeli, hovoria experti. Experti na čo? Na predaj záujmov vlastného štátu? A aké „US“. Sú to „USA“ – to „A“ v názve znamená, že „Americké“ – slovo ohraničujúce prirodzenú pôsobnosť.

https://www.rt.com/russia/575718-west-kremlin-drone-attack-experts/

Norman

akoby jestvovala nepísaná dohoda:
my, rusi, zaútočíme na ukrajinu, aby ste vy, USA, mali zámienku na protieurópske sankcie, ale zaručíte nám, že ukrajina nebude naozaj útočiť na nás. A my sa zas zaväzujeme, že budeme hryzkať slabo a pomaly.
.
Niečo podobné ako v 1989 - my, rusko, vám dáme východnú európu, ale zaručíte nám, okrem iného, že sa nebudú trestať naši komunisti a že našim komunistom zostane veľká časť privatizácie, že my budeme tvoriť nových kapitalistov. (USA to druhé síce nedodržali, ale zo začiatku to tak bolo)

nové