Útok Hamasu na Izrael bola operácia pod falošnou vlajkou

Dňa 9. októbra 2023 zaútočili sily Hamasu na juh Izraela, na mesto Siderot, na blízke kibuce a hudobný rave festival. Tak sme začali pred týždňom.
Dnes je 16. októbra, teda necelý týždeň po čine, a hmla sa začína zdvíhať.

Okrem nenormálnej reakcie vlády Izraela, okrem označovania Palestíncov za zvieratá a volania po ich vyhnaní z Gazy a celotýždenného bombardovania toho koncentráku, začína sa svetová pozornosť vracať aj k samému teroristickému útoku Hamasu.

Prvá otázka je, prečo vlastne? Prečo teraz? Cui bono?

Hneď druhá otázka je, Ako? Ako dostal Hamas zbrane, ako dostal Hamas také dobré informácie, ako prekonal Hamas najstráženejšiu hranicu na svete?

Prečo?

Na tú otázku nejestvuje vysvetlenie. Áno, Izrael zabíja Palestíncov, po jednotlivcovh, aj po desiatkach - ale to robí celý čas.
Možno bola príčinou sama možnosť - Hamas dostal moderné zbrane z Ukrajiny, drony, možno nejako protipancierové zbrane, boh vie. Ale táto odpoveď "preto, lebo Hamas mal novú silu" znamená v inej formulácii "preto teraz, lebo teraz nám niekto dal zbrane".

Ako?
Táto otázka sa nedá vysvetliť normálne. Hranica je naozaj najstráženejšia na svete, Izraelci stále rátajú s prípadnými útokmi, aj vzdušnými. Rátajú s možnými tunelmi a prepadovými komandami Hamasu - také niečo sa už dialo. Na tejto hranici je nepredstaviteľné, aby sa cez ňu dostalo nepozorovane stovky a stovky Hamas militantov, a aby z druhej strany nebola pripravená rýchla vojenská odpoveď. 

 

Na Zvedavcovi je text akéhosi izraelského velitela práporu menom Kerem Šalom, ktorý situáciu dobre pozná. Bol veliteľom úseku plotu v Gaze:


Něco mi tady nesedí!!! Je to záhada, na kterou nemohu najít odpověď.

Náhodou vím, jak to v Gaze a na hranicích chodí. Byl jsem velitelem sektoru Kerem Šalom (Rafah), velel jsem sektoru Kissuf, znám velmi dobře obvodový plot, vím, jak tam armáda pracuje. Byl jsem v uprchlickém táboře Šatí v Gaze, měl jsem na starosti uprchlický tábor Džabalíja, dělal jsem přepady na plotě a v hloubi oblasti. Setkal jsem se s Gazany, jedl jsem a dýchal Gazu.

Překážka je postavená tak, že ji nepřekoná ani liška:

Nastavte výstrahy podle tří úrovní tlaku. Musí upozornit na to, že je podříznutá. Existují nepřetržité síly, které jsou zodpovědné za to, že během několika minut, ne-li vteřin, dorazí k místu, kde je v plotě poplach. Každý den proveďte alespoň jeden nácvik průniku. Každý subdivizní úsek má pohotovostní oddíl, jehož úkolem je zvýšit sílu v nouzové situaci. Pozorování rozptýlená podél hranice pokrývají každý její centimetr. Pozorovatelky jsou mistryněmi v identifikaci. Nevynechají jedinou chybičku. Odhalí pohyb ještě dříve, než se přiblíží k překážce – ve dne i v noci.

Na problematická místa (mrtvé zóny) umisťují tank s pozorovacími a detekčními schopnostmi a děsivou palebnou silou. V některých případech jsou odstřelovači nasazováni přímo v terénu.

Každý den před svítáním probíhá procedura „poplach za úsvitu“. V tuto hodinu jsou všechny síly vzhůru (v tomto případě také v hodinu, kdy do Izraele vstoupily stovky teroristů). Noční směna se střídá s denní. Velitel každé jednotky kontroluje osu, aby se ujistil, že během noci nedošlo k infiltraci. Stopaři, kteří se pohybují na ose, umějí rozpoznat stopy. Vědí, kdo překročil plot, kolik a dokonce kdy.

Každý scénář má jasný postup. Například postup pro infiltraci teroristů, postup pro braní rukojmích. Vše je napsáno krví a osvědčuje se už léta.

Existuje několik dalších vrstev zabezpečení, o kterých není na místě hovořit. Zkrátka mluvíme o překážce, která se osvědčuje roky a roky.

Tak jak se sakra může palestinský traktor pohnout směrem k plotu, aniž by na to někdo zareagoval?

Jak se traktoru podařilo na dlouhou hodinu sabotovat plot a otevřít přístup do Izraele, aniž by na to někdo zareagoval?

Jak to, že stovky teroristů a civilistů překročily bariéru, aniž by kdokoli na naší straně hnul prstem?

Jak to, že teroristé dorazili pěšky i v autech, ozbrojeni od hlavy až k patě, do desítek izraelských osad, aniž by naše strana jakkoli zareagovala?

Jak je možné, že stovky teroristů zůstaly na izraelském území dlouhé hodiny, postřílely stovky Izraelců, rabovaly majetek, aniž by z naší strany došlo k jediné reakci?

Jak se stalo, že stovky teroristů unesly desítky Izraelců, překvapily vojáky, důstojníky, když nebyli připraveni, a unesly je do Gazy, aniž by je někdo zastavil?

Jak je možné, že nebyla vypálena jediná kulka?

Jak to, že se to všechno stalo před naším nosem?

Kam se poděla celá divize?

Kam se poděly tři brigády?

Kdo spolkl 9 praporů?

Kam se podělo 36 rot?

Kam se poděla celá pravidelná pěší brigáda, která obvykle převyšuje elitní?

Kam se poděly všechny záložní prapory, které posilují pravidelnou armádu?

Kam se poděly tisíce vojáků???

Někdo tady musí podat vysvětlení!!!“

https://zvedavec.news/komentare/2023/10/9825-utok-hamasu-na-izrael-je-za...

 

gaza genocide

Gaza oktober 2023

 

Aký je najpravdepodobnejší model celej veci?

1.V Izraeli sa ujala moci nová vláda zložená z radikálnych strán. Tych najradikálnejších, z náboženských fanatikov, z militantov, zo židovských fašistov.

2. V izraeli vládnu preto ťažké nepokoje, státisícové demonštrácie. Vláda ich ignoruje, ale potrebuje nejak tromf na svojej strane. Rozhodne sa preto tajne na vyhnanie Palestincov z Gazy, prípadne aj Západného brehu. Zdá sa im dobrá doba, svet je zahltený ukrajinskou vojnou, na nedávne vraždiace beštiálne činy Izraela svet skoro vôbec nereagoval. Extrémistom v izraelskej vláde sa to zdá ako vhodná chvíla.

3. Potrebujú svoje WTC, nejaký útok, ako 11. 9. 2001 na USA, aby mali "ospravedlnenie" Neviem, koľko im trvalo zvažovanie typu false flag útoku, ale nakoniec sa rozhodli pre útok Hamasu na Izrael. Niečo, ako teroristický útok islamistov na klub Bataklan v Paríži pred rokmi. Tam bolo vyše 200 mrtvych. Asi také niečo by sa malo spraviť aj teraz. Konkrétne na rave festival, ktorý sa bude konať v púšti blízko hraníc s Gazou. To sa zdá bigotným židom vo vláde prijateľná obeť, pretože na festivale sú aj tak hlavne cudzinci, položidia zo sveta, liberálni sexuálne neviazaní vzývači akejsi pohanskej kultúry, ľudia, ktorých by tvrdí radikáli vo vláde boli schopní aj sami vystrieľať, keby mohli. Je rozhodnuté, hlavná obeť bude rave festival

4.Vykonanie - Hamas bol založený Izraelom a Izrael Hamasom výrazne manipuluje. Hamas je prešpikovaný proizraelskými zradcami, agentami. Pre Izrael nie je problém, aby Hamas zmanipuloval k akcii. "Prepašuje" k nim zbrane, presnejši dovolí k nim prepašovať zbrane. A potom len trocha stiahne ochranu hraníc, dá Hamasu informácie, spustí agentov-podpaľačov a teroristocký útok sa môže začať

5. Útok prebehne, stovkám teroristov je umožnené vyvraždiť nechránený rave festival, a iným preháňať sa po Siderote a kibucoch, a sem tam tiež vraždiť, aj izraelských vojakov, ktorých tam nejakých museli nechať. Až potom, s výrazným oneskorením,  zasiahne armáda a útok je po niekoľkých hodinách bez problémov anihilovaný. To medzitým, tie stovky mŕtvych, vrátane vojakov, sú nutné straty. Provokácia je skončená. 

6. Židovská celosvetová propaganda začína mohutnú vlnu. Hovorí dokonca o odrezávaní hlav deťom, to ale rýchlo prasklo ako lož. Slovenská babka, preživšia 2. sv. vojnu, sa ukáže tiež ako lož. Ale reálnych obetí je aj tak dosť, možno aj viac, ako malo byť, ale nevadí. Izraelská vláda vyzve 2 milióny civilov v Gaze, aby odišli. A bombarduje toto 40 km dlhé a 10 km široké mesto ako divá.

7. V podstate je vojensky všetko jasné, Gaza patrí Izraelu už dávno. Celé je to, ako by v roku 1943 Nemecko po prehre pri Stalingrade za trest išlo dobyť svoj vlastný koncentračný tábor Osviečim - a pýšilo sa tým ako vojenským víťazstvom. Tak hlúpi sú izraelskí židia vo vedení toho štátu.

 

To je všetko, sedem bodov najväčšej tragédie roku 2023. Zatiaľ. Celý svet sa len pozerá, americký svet samozrejme podporuje svoj izraelský kalifát, európska odnož amerického sveta drží hubu. Rusko si tiež chráni odstup, ale arabský svet aj Afrika hrozia odporom. Hrozia zastaviť dodávky ropy a plynu, možný je aj vojenský zásah. Nedá sa predvídať, čo všetko sa stane - ale čo sa stalo, je už takmer isté. Je jasné, že útok z 9.októbra 2013 bol v podstate false flag operation.

Izrael aj Amerika sa môžu hanbiť.

 

0
slaven1

Zhrnutie článku je v tomto komente https://nadhlad.com/comment/45729#comment-45729

Migračného potenciálu utečencov pred terorom "zvierat" z vedenia Izraela* sa zlakla aj Európska únia.

https://www.rt.com/news/585004-israel-gaza-eu-migration-extremism/

Asi aj oni čítajú Nahľad.

https://nadhlad.com/comment/45740#comment-45740

--
* nie všetky z vedenia Izraela sa správajú ako zvieratá

slaven1

Z postu: https://zvedavec.news/vezkratce/19894/

"Zpravodajskou sílu USA přímo v regionu představují především satelity. Viděli jsme, jak byla tato operace (Hamásu) provedena: byla provedena ne bodově, ale v takovém rozsahu a s využitím takových možností, jejichž příprava nemohla být ze satelitů přehlédnuta," vysvětlila Zacharovová v pořadu "Solovjov Live".

Podle Zacharovové je současná eskalace v regionu příkladem "teorie řízeného chaosu, která je základem politiky USA", přičemž chaos se zjevně vymkl kontrole.

Lidskoprávní prohlášení Washingtonu bohužel situaci jen zhoršují," shrnula mluvčí ministerstva zahraničí.

https://rusvesna.su/news/1697107309

slaven1

Židovský národ už nie je „bezdomovec“ a Palestínčania si tiež zaslúžia štátnosť, povedal najvyšší čínsky diplomat. Viac tu:

https://www.rt.com/news/585002-china-palestine-injustice-israel/
https://www.fmprc.gov.cn/mfa_eng/wjdt_665385/wshd_665389/202310/t2023101...

Ešte fotka aby sme mali predstavu ako po minulom týždni vyzerajú niektoré časti Gazy: Palestinians walk through the rubble of buildings destroyed by Israeli airstrikes in Gaza City, October 10, 2023 © AP / Hassan Eslaiah

https://www.rt.com/news/584609-israe-gaza-jericho-missiles/

--
* mám tam preklep v hornej poznámke pod čiarou, malo to byť "nie všetci z vedenia Izraela sa správajú ako zvieratá".

Ema

milión Gazanov do USA, milión Gazanov do EÚ. Naplánovali to rovnaké chazaroidné psychopatické mentality aké vyvraždili Romanovcov a uvrhli na Rusko boľševický teror, vrátane presunov ľudí, ako keby to boli škatule. Chazarská mentalita miluje sociálne inžinierstvo, prinášajúce nekonečné utrpenie. Miluje nariaďovať, diktovať, prikazovať - stále tá istá drzá chrapač. A kontrolovať všetko. Jedlo, vodu, držať ruku na spínači s elektrinou, na kohútikou produktovodu s palivami (toto všetko si necháva hradiť od EÚ za iksnásobok bežnej ceny a rehoce sa, aký je šikovný, náš veďviemekto). Toto je pre tie zbortené, zvrhlé satanské mentality ideálny svet. Všetkých mať pod kontrolou. Napríklad aj Európu cez dodávky uhľovodíkov. Preto ten šialený tlak, aby Rusko v Európe nahradila židoamerika.

V USA už konzervatívci oznámili, že "svoj" milión Gazanov neberú. Môžeme trikrát hádať, kde ten nešťastný dav vyhnaných ľudí skončí.

Egypt zatiaľ drží zavretý Rafah a vyzýva Gazanov, aby neopustili svoju pôdu. Odkedy je ale veľkým dodávateľom zemného plynu do Egypta Izrael, sú postoje Egypta ... takpovediac menej zásadové.

Najdesivejšie je, že sa toto mega zverstvo deje s vedomím a súhlasom špičiek OSN. Stačí sledovať ich reakcie na izraelský masaker v najväčšom koncentračnom tábore v histórii ľudstva, odrezanom od jedla a vody. Prakticky žiadne.

Zároveň ale treba tým povestným "šikovným hlavičkám" pripomenúť, že tak, ako sa môžu teraz vyháňať milióny Palestínčanov, môžu sa zajtra vyháňať milióny veďviemekoho. Tých, dúfajme, Amerika pojme všetkých.

Dusanbe

Nikdy som nevenoval pozornosť úvahám o presídlení veďviemekoho niekam inam - preč zo zovretia arabských susedov - ktorí nebudú k existencii štátu bez hraníc nikdy priaznivo naklonení.
/Veď nakoniec majú na to okrem historickej nenávisti aj dostatočné súčasné dôvody a Izrael si je toho vedomý./
Považol som to za hoax - veď tá púšť je ich "zem zasľubená" a položili za ňu už veľa životov - svojich, ale hlavne cudzích, povedané v skratke.

Ale v poslednej dobe, začínam byť pri rečiach o "Novom Jeruzaleme" neistý.
Koľko ešte ostalo Ukrajincov - myslím doma, na Ukroruine ?
Ostala tam asi polovica ešte nedávneho počtu - väčšina utečencov, ktorí si našli normálnu prácu v Európe, či inde - sa naspäť vracať nechce.

Je to naozaj až tak absurdná myšlienka - návrat do Chazarie a vytvorenie druhého Izraela na úrodných pláňach Ukrajiny ?
Ako si napísala "chazarská mentalita miluje sociálne inžinierstvo" - a vidíme, ako sa za pár mesiacov, maximálne rokov, dala preformátovať Európa.
Myslím, že už túto myšlienku prestávam považovať za absurdný hoax.
Treba byť v strehu.

lebleu

A to ešte keby ste vedeli, koľko blízkovýchodných kamarátov má vybavené maďarské, české, slovenské, poľské a iné pasy. A všeličo tu skupujú.

Ema

11:00 Status palestínskeho Pásma Gazy sa bude po plánovanom izraelskom pozemnom útoku na toto územie riešiť „globálne“ a bude predmetom diskusie izraelských politikov a ďalších krajín. Povedal to dnes na tlačovej konferencii hovorca izraelskej armády, ktorý odpovedal na otázku, či Izrael po skončení pozemnej operácie v Pásme Gazy zostane a toto doteraz palestínske územie ovládne. Informovala o tom agentúra Reuters.

„Máme na stole všetky možnosti, ako by sa to mohlo skončiť,“ odpovedal dnes hovorca izraelskej armády Daniel Hagari na otázku, čo bude po pozemnej operácii izraelskej armády do Gazy. „Vláda tiež rokuje o tom, ako by to mohlo vyzerať… je to tiež globálna téma, záleží aj na tom, ako bude vyzerať situácia v regióne,“ dodal Hagari.11:00 Status palestínskeho Pásma Gazy sa bude po plánovanom izraelskom pozemnom útoku na toto územie riešiť „globálne“ a bude predmetom diskusie izraelských politikov a ďalších krajín. Povedal to dnes na tlačovej konferencii hovorca izraelskej armády, ktorý odpovedal na otázku, či Izrael po skončení pozemnej operácie v Pásme Gazy zostane a toto doteraz palestínske územie ovládne. Informovala o tom agentúra Reuters.

***

Genocída v koncentračnom tábore Pásmo Gazy, páchaná židovskou armádou, nie je žiadna "globálna záležitosť". Židia už chcú chrstnúť krv na iných a sami trepať ručičkami, aké ich majú čisté.
Všetci pajáci z EÚ sa tam teraz pretŕčajú ako drbnutí. Nás ale zaujíma, čo tam robila von Leyenová, ktorá tam utekala tajne ako potkan s pár svojimi "poradcami" . Nikto v EÚ netuší, aká bola agenda. Vieme len, že "vyjadrila plnú podporu Izraelu" (NIE v mojom mene!) a ani slovom sa nezmienila, že ten genocídny paštát je povinný dodržiavať medzinárodné humanitárne právo. Ale od svine, ktorá zamorila EÚ pfizerovskými vakcínami a vyšachovala seriózne európske vakcíny, možno čakať len to
najhoršie.

Hlas rozumu: - Ovce, máme tu medzi nami hyeny!
Progresívne ovce: - Nie, to nie sú hyeny, to sú ovečky, ktorým bolo voľakedy ublížené.
Hlas rozumu: - Pozrite sa, čo páchajú! To robia len hyeny. Sú to hyeny.
Progresívne ovce: - Nie, nie, ovečky, sú to, ovečky, ovečky...
Hlas rozumu: - Sú to hyeny a musíme sa brániť.
Progresívne ovce: - Fašista! Fašista!

Namiesto hyen vidia ovečky. A furt len ovečky. Takto funguje hypnóza. Určité sekty ju perfektne ovládajú, dá sa povedať, že už tisícročia si cibria túto techniku ojebávania. "Podrezané deti", "beztrestne znásilnené ženy", neustále stúpajúce počty zabitých Hamasom ... sme zvedaví, kedy cinkne magická šestka. Mimochodom, pri tých deťoch sa chvíľu v médiách vyskytlo, že boli "upálené". Už len varenie mydla chýbalo.

Dusanbe

o čo ide, už mnoho desaťročí, nič nové sa predsa nedeje.

Zabrať ďalšie územia, ďalej stlačiť či vytlačiť Palestíncov aj z tých kúskov, na ktorých ešte žijú.
/pôvodne som napísal: "ktoré im ešte ostali" - ale veď Palestíncom predsa v Izraeli nepatrí nič, píšme podľa skutočnosti - Jahve predsa daroval toto územie synom a dcérym Izraela a táto darovacia zmluva je istená priamo izraelskou armádou a jej verným spojencom - americkou armádou/

Jedna novinka tu predsa len je - chcú, ako píšeš - hromadne nejaký ten milión či dva Palestíncov "vyviezť" niekam ďalej od Izraela - povedal by som "na inú skládku" - tomuto spojeniu tu lokálne, progresívne obecenstvo lepšie rozumie, že.
Chcú skrátka, aby sa tento problém stal problémom svetového spoločenstva.

A Lajnová a spol im na to asi aj skočia - veď už svoju neschopnosť a tuposť opakovane, dlhodobo a prakticky preukázali.

Norman

Áno, chcú aby sa problém stal vecou všetkých a aby to OSN či EU za nich vyroiešila. To ale nepôjde.
Za druhé teda chcú, aby aspoň vina nepadla len na nich, ale na všetkých. Tento zámer ale zas len dokazuje, ako sú Izraelci, ale vlstne všetci sionistickí ťidia politicki sprostí - lebo aj ak by vina padla aj na európske krajiny, po čase sa tento pocit viny vo Francúzsku, Anglicku Nemcku ... zas obráti proti tým, čo ho zapríčinili - teda proti Izraelu.

ilusion

Podľa filmu Matrix má byť Sion napadnutý a zničený. Zo zvyškov má byť vytvorený nový Sion. Tak uvidíme.

Ema

ktorý bude chránený armádou RF z Tartusu a Chmejním.
To veru nebude Mavi Marmara.

Pred chvíľou židovská armáda zaútočila na nemocnicu v Gaze, plnú ľudí.

Jozef Novak

O ďalšom vývoji v tejto nepokojnej oblast!

Norman

Táto téma je tak horúca, že politické strany, vrátane tzv. ľudových strán, sa k nej neodvažujú pravdivo vyjadriť.
Nezávislé média - trúfam si odhadnúť, nerobím nejaký rozbor všetkých, v podstate tiež nie - všetky sa takmer limitujú len na "písanie holých faktov".
Preto len tu, na súkromnom portalí, môžeme napísať reálnu a otvorenú pravdu.

ilusion

V tomto s vami ľudia nesúhlasím. Podľa mňa nešlo o žiadnu falošnú vlajku. Jednoducho židovský boh je nevediaci a neschopný. Takže hocikto môže zaútočiť na židov a ich boh tomu nezabráni.

Dusanbe

pardon, vlastne Jahve ???
Zdá sa teda, že konflikt prerastá lokálne Zemské rozmery, :-)))

ilusion

To teda hej :) Skutky môžu mať nečakané dôsledky. Ako v tej poviedke o efekte opičej labky. Alebo je to zmluva s diablom, ako v tom filme?

Norman

každá zmluva s diablom je zmluva s vlastným hlbokým zlom.
ergo zmluvy s diablom jestvujú a fungujú tak, ako to popisuje kultúra - končia zničením toho, kto ju "podpíše"

slaven1

Resp. vysmädiť. Izraelské elity páchajú samovraždu. USA ich hodia cez palubu na raz.

В. Пякин: В. В. Путин, Си Цзиньпин и все остальные, Перспектива, 21.10.2023
https://www.youtube.com/watch?v=CLoXjiDtrtE

Dusanbe

strategická surovina privlastnená Izraelom a už dávno používaná proti Palestínčanom - sú o tom filmy.

Jozef Novak

Voda ako strategická surovina tu na Nadhlade zaznela nespočetnekrát. S jasným vyzionárskym spôsobom do budúcnosti Slovenska.

nové