"Dobrovoľná evakuácia" á la Bezalel Smotrič

Izraelský krajne pravicový minister financií Bezalel Smotrič vyzval Palestínčanov z Gazy na dobrovoľnú emigráciu do iných krajín, podľa neho by pásmo neprežilo ako samostatná jednotka. Mesiac po začiatku vojny s Hamasom nie je jasné, aké má izraelská vláda dlhodobé plány v oblasti.

„Vítam iniciatívu dobrovoľnej emigrácie Arabov z Pásma Gazy do krajín po celom svete. Je to správne humanitárne riešenie pre obyvateľov Gazy a vôbec celej oblasti po 75 rokoch utečenectva, chudoby a nebezpečenstva,“ povedal Smotrič.

Times of Israel na konci októbra informoval, že na izraelskom ministerstve pre spravodajské služby vznikol dokument, ktorý odporúča Palestínčanov z Pásma Gazy vysídliť do Egypta na Sinajský polostrov.

Voči tomu sa vymedzil egyptský prezident Abdal Fattah Sisí. Káhira podľa neho „odmieta akýkoľvek pokus riešiť palestínsky problém vojensky alebo núteným vysídlením Palestínčanov z ich pôdy, čo by sa stalo na úkor iných krajín v regióne“.

Mimochodom, Smotričov ded je z Ukrajiny.

Viac o "Smotričovej doktríne" je tu:

Krajně pravicový sionistický politik Bazazel Smotrich vyslovil myšlenku na „rozhodující řešení“ Pásma Gazy a jeho obyvatel. Třem milionům palestinských obyvatel by se prý mělo nabídnout konečné ultimátum. Buď vzdát se svých národních aspirací a nadále žít na své půdě v podřadném postavení, nebo emigrovat do zahraničí. Pokud se místo toho rozhodnou chopit se zbraní proti Izraeli, budou označeni za teroristy a izraelská armáda situaci vyřeší. Smotrich dokonce hovoří i o zabíjení celých rodin, žen a dětí. „Válka je válka, musejí se zabít všichni, které je třeba zabít,“ měl uvést Smotrich.

„Ve skutečnosti je izraelské veřejné mínění o Gaze, kde se Smotrichova vize realizuje s krutostí, kterou možná nepředpokládal ani on sám, nyní ještě extrémnější než samotný text plánu. Je to proto, že Izrael v praxi odstraňuje z programu první nabízenou možnost – podřadnou existenci bez národní suverenity, kterou až do 7. října volila většina Izraelců,“ píšou levicoví novináři.

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Velmi-mrazive-Mezi-Izraelc...

Smotrič žije na okupovanom území Palestíny v usadlosti, ktorá je z hľadiska medzinárodného práva nelegálna. To len aby bolo jasno.

Tento genocídny magor je členom izraelskej vlády, voči ktorej si celý kolektívny západ nedovolí ani krivý pohľad. Aj včera nemecké posero Scholz ako v tranze vykrikoval, že Izrael je demokracia a dodržiava ľudské práva.

 

0
Norman

Ten jeho návrh sa výborne hodí aj na Izraelcov:
"konečné ultimátum. Buď vzdát se svých národních aspirací a nadále žít na své půdě v podřadném postavení, nebo emigrovat do zahraničí. Pokud se místo toho rozhodnou chopit se zbraní proti Islamu, budou označeni za teroristy a islamské armády situaci vyřeší"
Plus to, že "konečné ultimátum" veľmi pripomína "konečné riešenie".
.
Je to naozaj divné - naozaj chcú Izraelci postaviť svoj štát na dvoch genocídach: Nakba 1 a teraz Nakba 2? Naozaj, aj ak by sa im to podarilo, by boli v takom štáte spokojní? Majú neajký komplex menejcennosti, alebo je to nejaká atavistická beštialita?

Pharmy

ak by k tomu doslo, snad sa tymto neprisposobivym migrantom vyhneme :) nie je pre nas dobry ani scenar, ze sa zacnu hufne stahovat do Chazarie, na ktoru si v poslednej dobe spomenuli a uz to vraj nie je konspiracna teoria.

Norman

Chazáriu, teda dnes ju zatsupujúcu Ukrainu, mali tamtí obrezaní v zornom poli a postupne pod palcom od roku 1990. Oligarchovia, čo tam postupne vládli, sú verejne známi.

Pravda, nejaký explicitný druhý Izrael by bol iný jav - ale podľa mňa by im to nevyhovovalo. Taký explicitný "Izrael" je nie posilnenie, ale naopak oslabenie ich základnej moci - pôsobenie v zákulisí a skryte.

Truhlík

Vznik Chazárie bol v pláne už skôr.
V 1930-tych rokoch chceli od Stalina (USA) aby na Kryme vznikla židovská republika. Vtedy tam už aj vznikali židovské poľnohospodárske družstvá (kolchozy, v Palestíne neskôr s názvom kibuce). Stalin to odmietol a založil Židovskú autonómnu oblasť na Amure v Birobidžane. Dodnes tam Židovská AO existuje. Hoci Žid tam možno nie je ani jeden.
Na Ukrajine sú kriminálni oligarchovia rôznych etník. Najbohatší Rinat Achmetov je Tatár. Najšpinavší sú však židia. To Yhor Kolomojski, predseda Európskeho zväzu židov, zorganizoval Odeský holokaust na Rusov, Korsuňský pogrom na Krymčanov, financoval nacistický pluk Azov, sám seba nazýval židobanderovec, vyhrážal sa v telefonáte zo synagógy prezidentskému kandidátovi Carjovovi verejnou popravou aj s celou rodinou, jeho pravá ruka Korban organizoval teror proti ruskojazyčným Ukrajincom a zo svojho koňa Zelenského spravil prezidenta genocídnej vojny.

Pharmy

Izrael drzi pohromade vdaka podpore tzv. kolektivneho zapadu (= krajin, kde zidovske diaspory ziskali vplyv na politiku a financie). S tym, ako zapad straca pozicie na geopolitickej sachovnici a ekonomicky smeruje do recesie, bude coraz tazsie zabezpecovat tuto podporu pre Izrael. Arabsky svet ma zase podstatne lepsie karty, co sa tyka zdrojov a za spojencov Rusko a Cinu. To pre Izrael nemusi dopadnut dobre.

Ak by doslo k najhorsiemu a bude sa odtial utekat, urcite velka cast zidov skonci v diasporach po celom svete. Ale je tu problem a to verejna mienka. Ta sa dost otaca (aj vplyvom islamizacie Europy) a preto sa urcite najdu aj taki, ktori uprednostnia bezpecie. A Chazaria, vyludnena od Ukrov, sa moze javit ako bezpecny pristav. Uvidime, co prinesie cas :)

Norman

Ako píšeš. Izrael je ako plod napojený na hlavné monštrum, USA a Západ všeobecne. Keď tento peňazovod a zbraňovod vyschne, z lodu sa stane okamžite potrat.
Prvé príznaky utekanie z Izraela vidno už dnes. Pravda. Izraelci nie sú "tá elita", takže im nebude dovolené utiecť vo väčšom množstve. Tu ma napadá práve analógia s Ukrainou - pred útokom Ruska vo februari 2022 z Kyjeva utiekla elita oligarchov, ale plebs, aj ten židovský, musel zostať. Niečo podobné sa bude odohrávať v Izraeli, ak k tomu príde. Kto neutečie už skôr, potom môže byť neskoro.
Európa: Návrat izraelcov do diaspory, teda aj do Európy, by mohol znamenať koniec proarabskej imigračnej politiky. Židia si premyslia svoju nepriateľku politiku voči Európe, podobne ako voči Rusku (vrátane Ukrajiny). Zas im bude dobrá aj stará dobrá Európa, ktorú síce nenávidia, ale čo sa dá robiť. Ich hlavný spojenec, USA, je možno viac rizikový, ako EU.
V každom prípade - z Europy sa musí stať pevnosť, ktorá nebude prijímať žiadnych "utečencov", pokiaľ to len bude možné. Toto je dnes taká základná myšlienky, ktorej sa politika musí držať. Imigrácia bola zlá už pred rokmi, keď Atých rôznych Južanov bola štvrtina, a Arabi boli pohodoví, nie militantní naštvaní zabijáci, ako sú dnes. Nesmieme na seba brať viny a zodpovednosť za zločiny Izraela.

Norman

Izrael si znova vyrába tisíce teroristov a miliony nepriateľov.
Podivný sebevražedný vzorec chovania.

Jozef Novak

O tomto som vôbec nevedel. Ďakujem. Nikdy nezabudnem, ako sa bratov šéf úplne sadisticky vyžíval a vytešoval humanitnému bombardovaniu Jugoslávie. Jeho manželka, keďže som tento rozpor nechápal a hladal vysvetlenie ho ospravedlňovala týmto paradoxom: "Viete Jozef, ked on stratil svoju rodinu v tých koncentrákoch...". Vravel som jej, že práve preto mi to nejak neštimuje, očakával som práve preto od neho k takým špinavostiam ten čistejší prístup. A ono naopak, niečo na spôsob: "Zdochla mi koza, susedovi preto musia skapať hneď dve!".

slaven1

Nie „genocídny magor“. Genocída je týchto „výnimočných“ ľudí príliš obyčajná. On je holocídny magor.

https://nadhlad.com/comment/45937#comment-45937

Zo Šolcom to bude krátky proces

https://t.me/s/indeec1937/13169

Norman

Ako miestny redaktor, a hlavne človek s desťročiami skúsností v tomto obore, ti poviem, že slovo "holo" pokojne možno a treba prenechať im. Nech si naň spravia hoc aj TradeMark.
.
Slovo "holo" je ako také pole, na ktoré majú oni namierené všetky zbrane a kto tam nastúpi, toho majú priamo nekrytého na muške a na toho sa vrhnú, ak to považujú za výhodné (niektorých nechávajú šaškovať, aby mali na ukážku svojich "fašistov" a "antisemitov"). Ísť za cielom cez také pole je naivné.
.
Za Napoleonskych vojen sa určite používali tiež rôzne pojmy a slová, a dnes po nich už nik nič nevie a ani po nich neštekne. Smotrič a podobní sú javom súčasnosti, nemienim s nimi riešiť zároveň žiadne problémy minulosti. Tie treba prirodzene tiež vyriešiť, ale na inom mieste a inokedy.
.
To neznamená, že sa slovu "holokaust" treba celkom vyhýbať - bez irónie či akéhokoľvek zľahčovania, je treba spomínať na obete rôznych holokaustov, napríklad spálenie Hirošimi, Nagasaki, Tokyo, Drážďan, iných európskych miest, desiatok vietnamských a laoských miest a dedin ... po svete je množstvo holokautov, spáchaných prevažne armádou USA a ich spojencami.

Norman

z toho linku - som zazrel

https://t.me/indeec1937/13179

Страны G7 снова выразили приверженность к мировому порядку, основанному на правилах

Krajiny G7 zopakovali svoj záväzok k svetovému poriadku založenému na pravidlách

Jozef Novak

Zo všetkých dostupných zdrojov som poznal že v tej Gaze je to velmi zlé. Napriek tomu netušil som že priam strašné. Dobre že Rusi nato poukázali.

Ema

Všetci to majú v priamom prenose. Ale všetci sa boja židoamerických berserkov - tých protiľudských okultných kreatúr, schopných prevrátiť na Gazu celý svet.

Ema

Zverstvo pred očami celého sveta za mlčania všetkých tých dobroľudských kresťanov.
Kresťania mlčia, lebo veď žid a jeho starozákonná príručka genocídy ako súčasť kresťanskej výbavy - kresťanskej "svätej knihy". Sme predsa židokresťanská civilizácia. Kto si poctivo prečíta starý zákon, zjaší sa od hrôzy. Od ojebávania slepého otca až po "zabite ich ženy, deti, ich dobytok zabite. A zabite a zabite a zabite." Kresťanská etika.
"Žid nenastavuje druhé líce, ale ty, kresťan, nastavíš aj tretie, keby si mal, keď ťa bude fliaskať žid - keď bude znásilňovať tvoje svedomie a nútiť ťa bez pohybu čumieť na krvavý masaker žien a detí."

Ak si kresťania myslia, že toto zverstvo v Gaze nebude mať vážne následky, a že sa ich tak nejako netýka, sú na ťažkom omyle.

Jozef Novak

Nájdi mi nejakého kresťana na "kolektívnom západe".

Norman

čo sme tu mali už dávno.
The Terrible spectre.
https://www.dailymotion.com/video/x1s08q1
They dont rule over me.
.
ps. Tu sme o tom písali, aj s textom
http://www.nadhlad.com/content/terrible-spectre-text

ilusion

Žid druhé líce nenastavuje, ale oko za oko a zub za zub. Ale to neznamená dve oči za jedno oko, ale len jedno oko za jedno oko. Ako do toho zapadá zabitie viac ako desaťtisíc Palestíncov za 1500 Židov? Porušujú príkaz vlastného boha. A ten trestá neprávosti rodičov na deťoch až do tretieho, či štvrtého pokolenia.

Ema

treba pripočítať zničenie (zatiaľ) vyše 55 tisíc poschodových domov, rozmlátenie kompletne celej civilnej infraštruktúry - energetických rozvodov, vodovodov, kanalizácie, rozbitie škôl, nemocníc, rozmlátenie poľnohospodárstva... Genocída nie je len zabíjanie ľudí, ale zničenie ich prostredia do stavu, keď sa stáva neobývateľným.

Zazrela som nejakých pičuzov mediálne mudrovať, že Palestínčanov nikto nechce, pretože robia problémy. A to je práve dôvod, prečo ich treba nechať U NICH DOMA a nenaháňať ich ako vzduté kozy, aby sa "dobrovoľne evakuovali".

Jozef Novak

To je obrovské množstvo tých 12000 civilistov a rozbité domovy, hospodárstvo, a to len za pár dní tej ich špeciálnej vojenskej operácie. Presný počet som nepoznal. Tu sa o tom už tak hlasno nehovorí ako pri ukrajine.

ilusion

Na Ukrajine je podobný počet civilných obetí, ale za dva roky...

Jozef Novak

Rusi sa ešte musia vela učiť Demokratickým manýrom naších rozvinutých, civilizovaných vyspelých... demokratických štátov