Почему нет военной интервенции РФ?

Namiesto detinských blábolov v podkarpatských mienkotvorných médiách o typoch pimprlákov, ktorí bojujú na Ukrajine (všetko v štýle opisu počítačových hier pre dorast: hentakí a takí potom ešte ďalší, ktorých meno sa nesmie vysloviť, lebo stratíte body a autor stratí pravidelný mesačný príjem) tu máme serióznu analýzu, prečo Rusko na Ukrajine vojensky nezasahuje. Odpoveď sa odvíja od skutočnosti, viditeľnej v provokatívnych rečiach a ešte provokatívnejších činoch poskokov USA, ktorí sa na Ukrajine násilným prevratom a "demokratickými" voľbami chopili moci: USA si ruskú vojenskú intervenciu veľmi prajú. Rusko pochopiteľne neurobí nič, čím by mohlo pomáhať Američanom v ich špinavej bezohľadnej vojne o zdroje tejto planéty. Na rane je práve teraz Európa.

"Aby sme pochopili, ako bude Kremeľ ďalej postupovať, sformulujme si jeho ciele:

1. Nedopustiť vstup Ukrajiny do NATO

2. Nedopustiť na Ukrajine vytvorenie a stabilizáciu rusofóbneho režimu, čo si vyžaduje denacifikáciu

3. Nedopustiť genocídu na obyvateľoch juhovýchodu Ukrajiny

V ideálnom prípade je nutné dosiahnuť všetky tri ciele, zároveň nezničiť ruskú ekonomiku v procese zmeny orientácie na Áziu a neumožniť Amerike oddialiť svoj koniec na účet Európy.

Ako sa dajú tieto ciele uskutočniť?"

Odpoveď je v excelentnom originálnom materiáli.

Kto chce anglický preklad, už je na stránke The Vineyard of teh Saker.

***

Ruská federácia dnes prevzala rotujúce predsedníctvo v Bezpečnostnej rade OSN. Ako povedal predstaviteľ Ruska v BR OSN Vitalij Čurkin, hlavnou témou bude Blízky východ. Konkrétne centrála militantnej nacistickej ideológie, ktorá plánuje urobiť zo života peklo aj nám - Európanom.

Nemá zmysel liečiť metastázy (jednou z nich je aj súčasný hanebný, proti vlastným obyvateľom zameraný režim na Ukrajine) a ignorovať tumor bez hraníc.

 

Doplnkové čítanie: The Future Visible in St Petersburg (Pepe Escobar)

Prasiatko

Vojna proti Izraelu by bola finančne lukratívna, a hravo v silách RF i ČLR, nikdy však na to nie je čas.
P.S. V prípade napadnutia Izraelu zmienenými armádami by USA ostali neutrálne! Sú síce falošní kokoti, ale majú pud sebazáchovy, že nevstupujú do vojny, z ktorej by im hrozil útok na vlastnú pôdu doma :D .
A vlastne to je ZATIAĽ všetko .

ushiro

Zaujímavý rozhovor s viceprezidentom Akadémie geopolitických problémov, Konstantinom Sivkovom:

http://vaseforum.sk/blog/?p=393

Ema

musíme pre to niečo urobiť - píše ideologické vemeno.
Hej, som za. Použijeme ho ako tuhé palivo namiesto uhlia. Tak ako sa to robilo počas ropnej krízy v ´73. Žiadna zázračná ťažba v Severnom mori (ešte k tomu prírode divženie prospešná), jak píše ten klamársky manipulátorský pičifúz. Uhlie, vietor, biomasa... No, aj ako biomasu ho môžeme energeticky zhodnotiť, má na výber.

Kríza v 1973 bola ďaleko komplexnejšia udalosť než nejaké ťahanice o ropu, ale rozhodne nebola štartérom ťažby ropy na severe, ktorá by zachránila svojím objemom energeticky pažravý Západ.

Pre údajne vzdelaný a slobodný ľud na Západe však ideológia tie udalosti sformulovala takto: zlí Arabi napadli dobrý Izrael, dobrý Izrael sa bránil, na čo zlí Arabi vypli pre Západ ropu.
A je to. Aké jasné a jednoduché, aby to aj Hirman pochopil a osvojil si bez najmenšieho zapochybovania. Plus aby k tomu vedel dokvákať dodatok experta na energetiku, že zlí Arabi s nami nevymrdali, pretože vďaka ich perfídnosti sme začali čisto a elegantne (a lacno, muhehe) ťažiť ropu "doma" v Severnom mori.

Jo, jo, cena ropy 3 USD/bbl pred krízou, 12 USD/bbl po kríze. Čísla ako z inej planéty.

Je to až trápne priehľadné, kto tu v podkarpatských médiách čie záujmy presadzuje. Dúfam, že Hirmanovi energetické korporácie za jeho drístanie - za ktoré raz môže byť potrestaný ako spolupáchateľ, ktorý nabádal na ničenie živej prírody - poriadne platia. Pretože kto sa takto prostituuje dobrovoľno a zdarma, je degenerát a jeho názor patrí maximálne tak do občasníka vydávaného nemocnicou Philippa Pinela v Pezinku, rubrika Naši zverenci píšu.

Náhodný okoloidúci

Vyšetrovací výbor RF de iure uznal existeciu Doneckej ľudovej republiky a Luganskej ľudovej republiky, pričom hlavným dôvodom bolo používanie zakázaných a prostriedkov a spôsobov vedenia vojny a vážne porušovanie Ženevských konvencií. Taktiež veľké množstvo obetí spomedzi civilného obyvateľstva, zničenie civilnej infraštruktúry vrátane škôl, škôlok a nemocníc...
Takéto kroky sa zrejme nerobia bez vedomia a súhlasu najvyššieho vedenia štátu.
http://novorus.info/news/events/16716-yuridicheskoe-priznanie-doneckoy-i...

http://sledcom.ru/actual/403388/

Necháme sa prekvapiť ďalšími udalosťami, sám som zvedavý, či to je len planá nádej alebo skutočný dôvod na radosť obyvateľov DNR (DĽR?) a LNR (LĽR?).

s1

USA napadne Rusko v roku 2015

Pôvodné video https://www.youtube.com/watch?v=Jqg8iutxhrw má už 200 000 videní.

Pavlik Morozov

Mizerný anglický preklad, niektoré fakty (mapríklad o oslobodzovaní Varšavy) môžu akurát tak nasrať (napríklad Poliakov), ... atď.! Stačí sledovať neverbálnu komunikáciu propagandistu a hneď vidno, že jemu samotnému je jasné, že tára! Z Ukrajincov robí nesvojprávnych debilov a žoldnierov USA, ... vojská na Kryme úplne ignoruje, to je príklad kontraporoduktívnej propagandy, ktorý poškodzuje Rusko v očiach ľudí, ktorí majú informácie aj z iných zdrojov.

Grigoriy

Ked idem po ulici, divam sa radšej do zeme, aby som ich neprovokoval, a vyhýbam sa aj miestam ich dislokacie.
Čo by som bol blbý, aby som ich konfrontoval?
Očúvaj, ty čo ľúbiš, pálenku alebo hašiš?

Náhodný okoloidúci

Ja si skôr myslím, že bude pokračovať s veľkou radosťou, len hľadá vhodný spôsob, prostriedky a načasovanie.
Ale treba ešte vedieť, Putin zásadne neurobí nič z toho, čo mu prisudzujú jeho oponenti, on zásadne robí niečo úplne také, s čím nepočítali.

s1

Izraelčania na SME môžu vypisovať koľko chcú, ale klamstvo je len klamstvo. Hentuto Stwora preložil z angličtiny Sakera, ktorý preložil z ruštiny odkaz od Emy.

Pavlik Morozov

Situácia na Slovensku je diametrálne odlišná od napríklad Česka a Poľska. Rusofóbia má malé šance zakoreniť medzi väčšinou Slovákov, s výnimkou hŕstky radobyintelektuálov z Bratislavy a Košíc, ktorí si s jej pomocou liečia vlastné komplexy z malosti. Ani na úrovni súčasnej vlády nemá prakticky žiadnu podporu, reakcia SMERu je pragmatická a zohľadňuje riziká prepuknutia iracionálnej rusofóbie.

Preto keď čítam a pozerám stupídnu propagandu mediálnych prostitútov, človeku sa musí obracať žalúdok. Na Ukrajine pracuje nie jeden Slovák, máme teda o tamojšej situácii aj iné, ako masmediálne zdroje informácií. Priznám sa, že ma irituje protiruská aj protiukrajinská propaganda. Pre mňa je brat Slovan aj Rus, aj Ukrajinec. Cieľom tých desiatok miliónov Slovanov, žijúcich mimo oblasť konfliktu, by malo byť pomôcť čo najrýchlejšie situáciu upokojiť a nie urobiť z tejto tragédie objekt vzájomného sa okydávania sa na spôsob klubového fanatizmu rowdies.

Prvý krok je začať rozlišovať medzi občanmi Ukrajiny a Ruska a vládami, čo tam vládnu. Na Ukrajine vypukol chaos už dávno pred Majdanom. Kreatúry ako Kučma, Timošenková, Janukovič, ... , všetky tie oligarchické amorálne štruktúry splodila nezvládnutá transformácia po rozpade Sovietskeho zväzu. Je tragédiou Ukrajincov, že rôzne národnosti tam žijúce sa nechali zatiahnuť do ruvačky nenažratých pažravých zločincov o korytá. Biednemu národu, vo svojej väčšine živoriacemu na hranici chudoby a pod ňou, vládla hŕstka pažravých oligarchov, ktorým už od dobroty nebolo rady. Idiot nezodpovedný Janukovič vsadil na nacionalistickú kartu a vyhral voľby. V úrade prezidenta sa správal ako odtrhnutý z reťaze. Majdan nebol výsledkom nacionalistických rozbrojov, tie poslúžili neskôr iba ako nástroj na rozdúchanie požiaru vášní! Dnešná vládna moc na Ukrajine má viac ako pochybnú legitimitu a svet sa tvári, ako keby sa nič nestalo.

Kto potreboval začať mútiť vodu na Ukrajine? Koho použili ako to povestné drievko, čo sa začalo špárať v tamojších hovnách, nakálaných nie obyčajnými Rusmi a Ukrajincami, ale vládnucou oligarchiou? Pozrime sa najprv na tie teraz už poriadne smrdiace drievka! Zopár máme aj doma, aká bola ich očakávaná odmena? Čo čakal Mikuláš Dzurinda, ten morálny a na Slovensku už vďaka svojmu vládnutiu úplne diskreditovaný modrý trpaslík, keď poskakoval na barikádach Majdanu? Išiel ponúknuť "úspešný príbeh transformácie na Slovensku"! Úspešný? Ako pre koho! Miklóš, Zajac, Kaník, celá Hayekovská banda, ... atď., tí všetci sa už evidentne videli ako poradcovia a experti novej "proeurópskej vlády" na Ukrajine. Ruky, ktoré držali tieto posraté v lajnách špárajúce sa drievka ale ostávajú v anonymite! Keď poznáme drievka, poznáme aj cieľ - "úspešný príbeh transformácie" na Ukrajine. Ak vieme pre koho bol úspešný na Slovensku, vieme odhaliť aj ruku, čo držala to drievko špárajúce sa v Ukrajinskom lajne. Podľa smradu doma ho poznáme!

Na to, aby ste pochopili reakciu Putina, stačí porovnať situáciu Rusov na Kryme a v oblastiach na východe Ukrajiny, kde sa teraz bojuje. Nič viac, to stačí. Ak nie, porozmýšľajte trochu o legitímnych geopolitických a vojenských záujmoch Ruska v Čiernom mori. Pozrite sa dobre s kým susedí Ruská federácia na juhu a na rastúcu moc týchto krajín. Rusi sa stali opätovne nárazníkom, chrániacim aj Slovensko proti veľmi vážnym hrozbám z potencionálne veľmi nestabilných krajín na juhovýchode od našich hraníc. Silné Rusko ale aj Ukrajina je aj v našom záujme. K situácii sa na rozdiel od niektorých tu diskutujúcich naozaj veľmi objektívne vyjadril Konstantin Sivkov:

http://vaseforum.sk/blog/?p=393

Slovania spamätajme sa, je nás viac ako 300 miliónov!

Apelovať na jednotu Slovanov a zároveň kŕmiť Slovákov jednostranou a neobjektívnou kampaňou je farizejstvo! Je to prakticky obhajoba hanebného systému, ktorý má na svedomí situáciu, ktorá priviedla obe skupiny extrémistov do vzájomného konfliktu. Nacionalistické štvanie proti Ukrajincom nie je ani v záujme Ruskej federácie. Ak pozornejšie sledujete vystúpenia Putina, tento veľmi inteligentný a pragmatický politik si to veľmi dobre uvedomuje. Máme aj na Slovensku veľké šťastie, že je na čele Ruska politik takého formátu, inak by bola vojna na spadnutie!

Ak bolo v niečom Slovensko úspešné, tak to bol pokojný priebeh rozdelenia Československa. Nakoniec napriek šovinistickému a škodoradostnému syčaniu menšiny (ale poriadne hlasnej vďaka médiám) Čechov sa samostatnému Slovensku nedarí až tak zle, ako prorokovali. Dokonca sa v poslednej dobe zdá, že dnes možno v Čechách je v niektorých ohľadoch horšia situácia, ako na Slovensku. Riešenie krízy na Ukrajine je teda "rozvod" - minimálne federalizácia Ukrajiny až na úroveň modelu Švajčiarsko, s vysokou autonómiou regiónov, kde je jasná národnostná väčšina. A tieto regióny nech si riešia svoje vzťahy s Ruskom podľa svojej regionálnej potreby, bez delenia Ukrajiny!

Pokiaľ nejaký Slovák sa chce považovať za priateľov Rusov a Slovanov, mal by predovšetkým poznať veľmi pohnutú históriu tohto regiónu. Traumatické zážitky z minulosti sú príčinou pre nás často nepochopiteľných tvrdých reakcií Rusov na provokácie zo Západu. Kto ich chce pochopiť , mal by poznať ruskú kultúru a predovšetkým študovať (nie čítať!) Dostojevského, z ktorého diela čerpala psychoanalýza Západu (napriek tomu, že si to nechcú doteraz otvorene priznať!).

To čo tu na tejto stránke čítam, záujmom Ruska nepochybne škodí. Dokonca tak, že by som sa nečudoval, ak by niektoré tieto "proruské" nenávistné drísty produkovali dobre platení propagandisti - nepriatelia Ruska v USA a Izraeli.

Našim skutočným záujmom je, aby sa splnila predpoveď Sivkova "Ak Európania všetkých druhov a farieb, ktorí sú orientovaní na obnovu tradičných hodnôt v Európe, začnú vyhrávať vo všetkých voľbách, k čomu majú všetky predpoklady,... " . Súhlasím aj názorom, že v USA je reálne očakávať vnútropolitické otrasy, ktoré sa nevyhnutne prenesú aj do Európy. Podaktorým diskutujúcim by som radil, aby sa pokúsili dovtípiť, aké predpoklady mal na mysli Sivkov! :-D

Norman

Neviem presne, čo sú presne záujmy Ruska a ešte menej, čo im má škodiť na týchto stránkach. Ak ťa dobre chápem, tak sa tu podľa teba príliš kritizuje Ukrajina a menej sa apeluje na všeslovanskú jednotu.
Celkom krátko in media res:
Všeslovanská jednota je fiktívny mýtus, ostatne podobne, ako by bola predstava nejakej germánskej jednoty, alebo katolíckej jednoty. Parciálne rozpory často prekonali a prekonajú taký povrchný univerzalizmus. Staviať na slovanskej jednote by bola faktická chyba, omyl, pretože činy Poliakov a teraz aj Haličanov (aby som ich odlíšil od "ukrajincov") ukazujú, že v týchto končinách sú napätia a doslovne antagonistické rozpory. Konieckoncov, je to logicky pre to, lebo je to zlom medzi Európou a subkontinentom "Rusko".

Primitívna proruská propaganda tu občas je, to hej:), niektorí prítomí sú zaslepene proruskí, ale zas tá Rusku až tak neškodí. Ale to je o inom. V tomto konflikte, ako v každom, si treba vybrať a aj keď na oboch stranách sú nevinní, aj tak sa to bude musieť nejako rozseknúť.

Pavlik Morozov

Nie na adresu tohto serveru. Je dobre že dáva priestor všetkým názorom, ale v tomto prípade mám podozrenie, že to zneužil nejaký chucpe z Izraela na zákerné štvanie proti Rusom (nazývam tento typ propagandy "chujimitátor". A pôsobia plošne a v meradle ďaleko presahujúcom Slovensko (čítam aj diskusie v zahraničných médiách).

Náhodný okoloidúci
Ja viem, že svoj apel myslíš v dobrom, som zástanca Veľkej Slávie, veľkej všeslovanskej konfederácie, ale nemôžem inak, musím sa kriticky pozerať na zombifikované ukrajinské decká, ktoré skáču na školskom dvore a zborovo vykrikujú chto ne skače, toj Moskaľ a zabi Rusa a predovšetkým na ich učiteľov, ktorí ich na toto navádzajú, nielen na príkaz zhora, od Pravého sektoru (Pravý sektor  - to jsme přece my..., ako sa vyjadrila jedna dáma v rozhovore pre ČT), ale zjavne aj z vlastnej iniciatívy. Musím sa kriticky pozerať aj na tých Ukrajincov, čo sú ochotní za peniaze strieľať do svojich ruských bratov. Obávam sa, že v mnohých prípadoch je táto patologická protiruská nenávisť časti Ukrajincov a Haličanov neliečiteľná.
Pavlik Morozov

1. Aká bola situácia pred Majdanom?! Dens je pochopiteľne iná! Ale nejaké skákajúce sprosté decká, ktorým mohol niekto zaplatiť, nie sú argument!
2. ... protiruská nenávisť časti - problém je v krivdách za Stalina, ani s tým Banderom to nebolo tak jednoduché, ako sa väčšina Slovákov domnieva.

Sytémové zlyhania a zločiny jednotlivcov sa tu maskujú akousi iracionálnou nenávisťou Ukrajincov voči Rusom, pričom veľkosť tejto "časti" sa nešpecifikuje!

Náhodný okoloidúci

Ja by som to až tak nepodceňoval. Silná indoktrinácia v detskom veku môže zanechať trvalé škodivé následky.

Pavlik Morozov

Práve o tú ide! Príbeh Banderu a jeho rôzne interpetácie a zamlčovanie faktov sú krásny príklad. Nič nie je také jednoduché, ako nás kŕmia médiá. Jedna čas mojej rodiny doslovne s puškou v ruke bránili dedinu v pohraničí pred rabujúcimi Banderovcami. Ubránili, lebo Slovák keď striela sa pred bojom neožerie a väčšinou aj trafí ... :-D A napriek tomu vcelku chápali ich výčiny, lebo poznali aj príčiny. Medzi Ukrajincami a Rusmi to nikdy nebolo o nacionálnej nenávisti, vždy to bolo o ideológii (náboženstve). To, že sa nakoniec hajzlom podarilo tú nenávisť vyprovokovať, to je druhý príbeh.

Keď "Rýchla divízia" Slovenského štatu "okupovala" Ukrajinu, Slováci predstierali že sú okupanti a Ukrajinci prestierali, že sa im táto "okupácia" nepáči. Táto maškaráda vyhovovala Nemcom, lebo mali za chrbtom kľud, ale nevyhovovala Stalinovi. Stačilo poslať pár teroristov (vlastencov - parizánov :-D), urobiť pár zákerných útokov na Slovákov a bolo po slovanskej vzájomnosti! Mám to od očitého svedka, žiaľ je už po smrti. Mám pocit, že na Majdane a na Kryme sa udialo niečo podobné!

Ukrajinci a Rusi majú spoločné kultúrne a historické korene, bola by tragédia, keby konflikt začal ešte viac eskalovať. Na čo som chcel upozorniť je fakt, že nie všetci vlastenci nie sú skutočne vlastenci, ale že to môžu byť veľmi zákerní provokatéri, sledujúci vlastné záujmy.

Pozri si komentáre pod článkom

http://www.theguardian.com/politics/2014/jun/02/david-cameron-meet-vladi...

Luďom už z tej propagandy jebe evidentne už aj v Británii, treby si tie komentáre prečítať!

Norman

Hneď ten prvý od Bethany ... si zmýlil Himmlera s Hitlerom. Musel(a) googliť, aby zistil rozdiel. Nuž, ale že ho možno prirovnať k Putinovi, toľko dotyčné hovno vie.
Prečo čítať TAKÉ komentáre? Nepodstatný nternetový odpad.

Norman

Ale jeden výstižný komentársom tam našiel:

This is the problem the West have these days,our bluff has been called.

To je súčasny problém Západu: blafovali sme a teraz máme ukázať karty.

 

Hej, presne tak je to. Nič viac, nič menej. Každá hra má pravidlá a každý može prehrať, aj keď sa mu to sekundu predtým ešte nechcelo veriť.

Dusanbe

Petro-Dolrashenko will sign the agreement with EU after Obumer will ratify it (they are meeting in Poland so Obumer can modify the contract according the US interests in Ukraine)

Ani neviem, ci sa da aktualna situacia opisat lepsie...

Norman

:-))))))))

Prasiatko
Le Bleu

tak sú to riadne špiny.

Le Bleu

A inak, podobne aj toto.
http://slovak.ruvr.ru/news/2014_04_26/Ukrajina-uzavrela-Severokrymsky-ka...
Ale nepodarilo sa mi to overiť.

Náhodný okoloidúci

Od Turkov sa ešte nikdy nikto ničoho dobrého nedočkal. Stredná Európa s nimi má viac ako bohaté skúsenosti a snahy o novú Osmanskú ríšu nikdy neprestali strašiť v ich hlavách.

Le Bleu

Staré zlaté časy na maďarsko-osmanských hraniciach?
Všelikomu straší v hlavách.. Ozaj, Baloo, čo nové na juhu?

Le Bleu

Dobre vieme, že postoj Nemecka je a bude zásadný. (Lenže kto je to Nemecko?)
"A week ago I sensed that there is resistance in Europe and especially in offical Germany against the U.S. led aggressive campaign against Russia:"
http://www.moonofalabama.org/2014/05/ukraine-another-german-leak-against...

Norman

Rozhodujúci bude sumárny postoj Európy, to, čo tu naozaj je. Tzv. Nemecko je v lepšom prípade len hovorca tejto skupiny, hovorca jeho ťažiskovej časti - ale aj ten je teraz falošný, ako všetci vieme. My, Európania, sme momentálne neslobodní - to tak býva, väčšina ľudstva je tak či onak, ale hlavne politicky, neslobodná - to samé o sebe ešte nie je tragédia, aby sa tu zas ľudia od zúfalstva nevrhali pod vlak ako bartoška.
Vlastne nemáme ani hovorcu, ktorý by vyjadril pravdu, týkajúcu sa nás, Európanov.
Preto ľudia chodia na portál Nadhľad, pretože tam dokážu pravdu vyjadriť najpresnejšie.)

Jedna zo skrytých právd je, teraz už zas vážne, to, že časť germánska nechce rozkol medzi Nemeckom a Amerikou - z rôznych dôvodov sú si istí, že sa im podarí angloameričanov vnútorne kontrolovať a ovládať. Preto nedovolia transatlantický rozkol a sú jednou z rozhodujúcich síl, ktorá hrá túto hru.
Či sa im to podarí, je jedna otázka, ale isté je, že by to bolo negatívne. Ani Amerika nemá ovládať Európu, ani Európa Ameriku. Jediná cesta je rozťatie okovov - pre obe strany.

Ako z tohto vyplýva, skutočná a podstatná vojna sa nevedie na Ukrajine, ale tu, v Európe.

nick88

Ó Veľký Duchu,

ktorého hlas počujem vo vetre,

ktorého dych oživuje svet,

počúvaj ma!

Prichádzam k tebe ako jedno z mnohých tvojich detí.

Som malý a slabý.

Potrebujem tvoju silu a múdrosť.

Nech kráčam v kráse.

Daj, nech moje oči hľadia na červený a purpurový

západ slnka.

Daj, nech moje ruky majú v úcte všetko,

čo si stvoril,

a moje uši nech zreteľne počujú tvoj hlas.

Sprav ma múdrym, aby som mohol spoznať to,

čomu si vyučoval môj ľud,

poučenia, ktoré si ukryl v každom lístku

i kameni.

Sprav ma silným –

nie však, aby som bol nadradený svojim bratom,

ale aby som bojoval

so svojim najväčším nepriateľom:

so sebou samým.

Daj, nech som stále pripravený prísť k tebe

s priamym pohľadom,

aby keď vyhasína život

ako zapadajúce slnko,

môj duch k tebe prišiel bez hany.

(tradičná modlitba severoamerických Indiánov)

Norman

No, veď aj tak dopadli.

Norman

Ó Veľký Duchu,
nik by nemal byť taký klamár,
aby tvrdil, že ťa počuje.
Nik by nemal byť taký drzý, aby ti niečo prikazoval.
Nik by nemal byť taký drzý, aby si od teba niečo pýtal,
nieto ešte aby žiadal tvoju silu a múdrosť.

Moje oči už mnohokrát hľadeli na červený západ slnka,
moje ruky neustále cítia všetky možné formy,
moje uši zreteľne počujú šum sfér.
To je dané a nepotrebujem to rozširovať ani v priestore, ani v čase.
Nepochybujem, že to bude tak dlho, ako má byť
a nemám tú drzosť žiadať, aby si to menil.

Nechcem od teba múdrosť a silu, ani pod akoukoľvek zámienkou.

Nebojujem, plním len imanentnú prozreteľnosť.
Splním ju tak, ako je to dané a nebudem sa na nič vyhovárať,
ani čakať tvoju pomoc.

Viem, že veci sú také, aké sú.
Môj duch príde k tebe presne s takou hanou, akú si mu určil.
Určite sa nebude vyhýbať svojmu osudu
a pochybovať o nevyhnutnom len pre to,
aby vyhovel svojej egoistickej túžbu po nevinnosti
a svojmu strachu z omylov a dôsledkov.

Môj pohľad je taký priamy, ako si určil.
Viem, že to vieš.

(nevyslovená intemplácia neznámej rasy nenapísaná v 45. storočí pred svojím neobjavením)

Boh

Takých pätolizačov ako on tu už bolo,
ale všetci padli, um ich porazil,
ale teba Norman môj syn, ovca i poživeň,
teba môj nikdy sila cudzích faktov nepremôže
ty budeš hrdo stáť, na vrchole mojich hnedých voňavých vrchov
a viest ako pastier svojich bratov
vždy keď ma uzrieš, skloníš svoju šiju a ja s nesmiernou láskavosťou
obdarím ťa manou, aby si mohol dlhšie niesť náš kríž a ťahať tak vpred celé ľudstvo.
ty mali ľudský červ smradľavý
keď doslúži, tak ho hoďte do jamy k ostatným červom nech už toľko neziapu, že im nedám nažrať

Norman

Či ne, Níče?

1488

Úsvit času prokletí démonům sílu dal
On na křídlech draků temnost a bolest rozdával
Zabíjel ohněm, poznal meč a jeho moc
Když stíny predátorů pohltily noc

Prosil bohy, toužil stát se jejích otrokem
Když hltal jed z žil nesmrtelných, zaplatil životem

Veden osudem do dne, kdy šepot Wyrdu čas zastaví
A triumf smrti chladem svým tě pohltí
Kopí Oskmeyjars branami nebes střemhlav letí
Slávu střídá pád, ze všeho zůstane jen popel a krev

Soumrak věků, dravec kořist ve svých spárech má
Oči vlků roucho temných hvozdů ukrývá
Had stvořil kruh v jehož středu srdce máš
Již marně, pýchou zlomen, bohy proklínáš

Tys chtěl se stát spasitelem, poznat tajný řád
Tys prodal sám sebe abys získal víc než můžeš dát

Veden osudem do dne, kdy šepot Wyrdu čas zastaví
A triumf smrti chladem svým tě pohltí
Kopí Oskmeyjars branami nebes střemhlav letí
Slávu střídá pád, ze všeho zůstane jen popel a krev

Popel a prach z tvých kostí, věčnost bude tvá
Krev v žilách potomků dědictví uchová

Plemeno hada ukončilo rytmus času
Pán ohnivé mlhy proklel otrocký lid
Krev černá burácí tepnami bytí
Kazatel přivedl slepé ovce nad propast

Veden osudem do dne, kdy šepot Wyrdu čas zastaví
A triumf smrti chladem svým tě pohltí
Kopí Oskmeyjars branami nebes střemhlav letí
Slávu střídá pád, ze všeho zůstane jen popel a krev

Popel a krev

Autor:
https://www.youtube.com/watch?v=kSbZcQ9duZg

1488

Ó Veľký Duchu,
Som drzý a smejem sa tomuto bláznovstvu a tebe.
Ešte šťastie, že nie si človek, ale Veľký a Duch.

Norman

To je ďalšia verzia, alebo tvoja reakcia na mňa, alebo na seba? Nick88 si ty, tvoja priateľka, tvoje slabšie alter ego (alias žiak)? Stráca sa tu prehľad, o nadhľade nehovoriac.

1488

Nie som Nick88, tá je v pitvore nová a jej 88 symbolizuje nekonečno-á, nič iné. Moja reakcia malo byť vlákno na teba a nadstavba na drzosť. Taký malý výkrik univerzu. Každú myšlienku čo mi vybehla, čo sa smie Bohu rieknuť a čo nie, som poplul. Upokojil vnútro a pomeditoval na nadhľad. Ak to vypadá, že sa tu čosi stráca, tak hen v tichu sa našlo.

Norman

Sorry, že som zaváhal a nebol si istý, čo chceš povedať. To myslím bez irónie.

Ja viem, že je nová a neskúsená. Dve nekonečná v nicku - tomu sa povie hybris.:) A ja že Heil Hitler :)

nové