Vive la France!

Luboš Blaha

Z facebooku Ľuboša Blahu: 

A zase do Francúzska. Tentoraz ma čaká Parlamentné zhromaždenie Rady Európy. Ako vedúci delegácie NR SR sa tomu nevyhnem. Opäť si budem môcť vychutnávať ten nekonečný pocit bezpečia, keď mi na letisku budú robiť spoločnosť tlupy uniformovaných vojakov so samopalmi. Sladké pocity. Ako v Damašku. Perfektné. Ale myslíte, že niekto v Európskom parlamente prijíma rezolúcie o tom, aké je Francúzsko nebezpečné? Nie, kdeže, obavy treba mať zo Slovenska.

Samozrejme, je tu veľký rozdiel - Francúzsko nemá korupciu. Akurát bývalý prezident Sarkozy si nechal financovať svoju kampaň líbyjskou vládou a potom namiesto splácania úrokov nechal zbombardovať Líbyu. Iný líder francúzskej pravicovej strany, bývalý kandidát na prezidenta, pre zmenu cucal štátny rozpočet cez svoju manželku, ktorá mu robila asistentku. A tak ďalej. Jeden korupčný škandál za druhým. Ale myslíte, že to niekoho v Európskom parlamente trápi? Nie, kdeže, obavy treba mať zo Slovenska.

Ale nebuďme voči Francúzsku nespravodliví. Liberálne think-tanky by nám určite pripomenuli, že na rozdiel od Slovenska tu nezabíjajú novinárov. Čo je vlastne pravda. Pretože pokus o vraždu novinára spred niekoľkých týždňov nevyšiel a pri útoku bola zavraždená "iba" jeho manželka. To je vlastne úplná pohoda. Kto by sa tým zaoberal. Európsky parlament určite nie. Ten radšej vytýka Slovensku, že je v ratingu slobody médií na strašidelnom 17.mieste. Akurát zabudne doplniť takú drobnosť, že len 10 členských štátov EÚ je v tomto ratingu pred nami a mimochodom, zbožňované Francúzsko je v tomto istom rebríčku na ďalekom 40.mieste. Ale rezolúcie treba samozrejme písať o Slovensku, nie o Francúzsku.

No dobre, dobre, ale vo Francúzsku aspoň neprotestujú desiatky tisíc študentov. Ehm - vlastne áno, protestujú. Blíži sa 50.výročie študentských protestov z mája 1968 a študenti tu už začínajú okupovať kampusy a univerzity. Protestujú proti Macronovi, pretože ten chce svojimi neoliberálnymi reformami oslabiť právo na vzdelanie. A do toho si pridajte masívne štrajky železničiarov - takisto proti Macronovým liberálnym reformám. Pracujúci ľudia sa zhodujú, že Macron je prezidentom pre bohatých. A odpor rastie. V uliciach, na školách, na nádražiach. Ale inak sa tu vlastne nič nedeje, akurát sa Francúzsko zmieta v štrajkoch a protestoch. Drobná paralýza - kto by sa tým v Európskom parlamente vôbec zaoberal. Treba riešiť Slovensko.

Mimochodom, na rozdiel od zlého bakaného Slovenska Francúzi na protestujúcich študentov dokonca nasadili polícajtov, ktorí ich násilím vypratali z kampusov a obžalovali ich z rebélie. Neviem, či použili vodné delá, ako kedysi Lipšic pri protestoch proti Gorile. Ale násilie tam bolo. Myslíte, že to niekto rieši? Nebláznite. Však Francúzi môžu. Veď protesty, štrajky a policajná brutalita sú v úplnom porádečku. Pokiaľ sa dejú na Západe. Ale pozor, ak sa protesty dejú na Slovensku, treba prijímať rezolúcie v Európskom parlamente. A vyjadrovať srdcervúcu podporu. A ukazovať prstom na Slovensko, že bububu, zlá slovenská vláda, ktorá neskáče tak, ako píska ulica. Koho by zaujímalo, že vo Francúzsku má Macron demonštrantov a štrajkujúcich úplne na saláme a ešte na nich posiela políciu...

Liberálne médiá takýmito ironickými poznámkami určite hnevám. Ako by mi určite povedali, nemôžem predsa porovnávať úchvatné romantické Francúzsko a jeho šviháckeho prezidenta Macrona s nejakým malým, postkomunistickým, stredoeurópskym Slovenskom - pcha! Treba si kopnúť do Slovenska, do vlastného štátu, to je predsa v móde. Akurát vo Francúzsku to akosi do módy stále nedošlo. Tu všade vejú francúzske vlajočky a stále počúvam o tom, aký je francúzsky národ veľkolepý a tak. Kto by sa odvážil kopať do Francúzska - hej, hej, aj vo Francúzsku zabili novinára, aj tam sa protestuje, aj tam je korupcia, aj tam je čoraz menej bezpečnosti. No a čo?!

Ruku na srdce: nech je to vo Francúzsku akokoľvek, Macron je aspoň bojovník za ľudské práva úbohých sýrskych detí! A aby to dokázal, hádže na Sýriu bomby. Lebo bomby vždy priniesli mier, to je jasné aj malým chlapcom v škôlke. Vlastne - najmä im. Dospelejší ľudia si mierotvorným účinkom bômb nie sú až takí istí, najmä ak drahé milované Francúzsko nemá dôkazy o použití chemických zbraní... a ak svojim bombardovaním Sýrie Macron porušuje medzinárodné právo... Ale kto by sa tým v Európskom parlamente zaoberal, nebláznite!

Macron sa môže vykašľať na nejaké právo. Keď Francúz povie, že sa bude bombardovať, tak sa bude bombardovať a opováž sa niečo do toho drístať, ty stredoeurópsky nevďačník! Juj, kdeže by Európsky parlament prijímal rezolúcie proti porušovaniu medzinárodného práva Francúzskom, Britániou či USA, zabudnite na to. Treba prijímať rezolúcie proti Slovensku. Stredná Európa znesie...

Priatelia, skrátka, neviem sa dočkať, ako si opäť vychutnám Francúzsko. Krajinu, o ktorej Európsky parlament nikdy neprijme žiadnu kritickú rezolúciu. Pretože táto krajina je proste perfektná. Všetko je tu super, ešte aj tí vojaci so samopalmi na každom kroku sú vlastne úplne cool, aj my na Slovensku by sme si takých mali zadovážiť, je to nová móda zo Západu, hádam nechceme zaostávať. Nech žije Macron, nech žije Francúzsko, nech žije Európsky parlament. A nech žije dvojaký meter. Bez neho by v Európe náhodou zavládla rovnosť - no pfuj. Že rovnosť! To už je len krôčik ku komunizmu! Čo to táram, že rovnosť. Ešte ma zatknú za rebéliu. Chcel som povedať - vive la France! ;-)

 
autor: Ľuboš Blaha
 
 
 
Poznámka z Nadhľadu:
Je príjemné pozerať, ako sa im rozpadá ten ich svet. Je zaujímavé vidieť, že každý, kto má len trocha intelektu a pár minút na uvažovanie, sa vysmieva bruselskému úpadku. Aj smeráci na vlastnej koži pocítili, že tlak cez dav na ulici je umelý, že také cirkusy sú na Západe bežné a ak treba, rozbijú sa na padrť.  Videli sme všetci už tisíce podobných záberov, najhoršie azda z pokusu o osamostatnenie Katalánska, a nič sa nestalo, žiadne veľké haló. A tu na Slovensku sa ide niekto snažiť nám všetkýcm nahovoriť, že zopár posratých študentíkov na námestí má nejakú silu? Kde, ukážte mi ju, nech ju vyskúšam.
 
Prebral som tento text z facebooku, lebo je zbytočné písať, keď poslanec to už urobil je za to platený. A aby bolo vidieť, že myšlienky alternatívy prenikajú aj do parlamentu - aj keď upozorňujem, že Blaha je osobne zrejme mentálne prikovaný ku svojim kotvám, takže to nie je žiadna chvála jeho osoby ako ceľku, len jeho určitej práce. A je to aj príklad toho, čo a ako by mala minimálne písať parlamentná nacionalistická strana,  teda Ľudová strana NS.
0
mirage

vyzera, akoby sme sa blizili k casu, o ktorom sa bude v dejepise pisat ako o obdobi tzv. 2 farskej republiky

rosa

Velmi dobre napisane.

Jozef Novak

Všimol som si, že mám opäť možnosť vstupovať do diskusie. Vdaka za udelenie povolenia a za skvelý článok. Je to všetko pravda.

Norman

Vždy sa dalo vstupovať do diskusie. Len sa bolo treba zaregistrovať (vpravo hore).

To ale nebolo jasné, navyše sa akosi stratili upozornenia na to, a ľudia sa aj tak neradi registrujú po cudzích stránkach (ani ja nie).

Už viackrát sme to takto skúšali otvoriť, lebo pozitívna odozva vždy poteší, ale vždy to na niečo narazilo.

senil

Francie se rozpadá. Francie je mrtvá. Skončí to občanskou válkou. A na vině jsou kolaborantsné elity, které islám podporují a umlčují jeho kritiky. Proto se situace dostala až tak daleko.
http://www.epshark.cz/clanek/575/francie-smerem-k-celkovemu-poddani-isla...

Ľubov

o tom,či Francúzsko bolo niekedy naozaj jednotné. Hej,myslím na juhovýchod,sever tam poslal svoju prvú križiacku výpravu proti katarom.Mali inú vieru,inú mentalitu,iný jazyk.

(cca pred 800 rokmi)to je príliš krátka doba,aby sa na to zabudlo,ako ich pobili v Beziérs.
Ak je Paríž mŕtvy,nemusí byť mŕtve celé Francúzsko.Pán si svojich pozná.

Norman

Na tomto portáli má Grigorij ban, čiže zákaz prezentácie, nech by skúšal písať čokoľvek.
To platí - a nie je najmenší dôvod to meniť, nie je žiadna kríza a ani desaťtisíc ľudí na námestí to nezmení. Je to vec prevencie a princípov.
Ďalšie prípadné príspevky budú mazané bez oznámenia.

nové