Dusanbe

komentáre

Dusanbe

malé naivné "jezuliatko - baránok" - to bude alegória na mladého liberálneho voliča !

Inak - už som to tu spomenul - ak si niekto zaslúžil pápežskú pozornosť, stretnutie a podporu pri jeho návšteve na Slovensku - tak je to jednoznačne otec Marián Kuffa.
Za to, čo celý svoj život robí pre tých naozaj najbiednejších.
Dobre ho skryli !
Ani slovo, pokiaľ viem, a predpokladám, že pápež o ňom ani netuší.
V tomto sa vysokí cirkevní hodnostári vždy dokázali zladiť so záujmami pravicovej politickej moci.
Najprv ho cez biskupa umlčali - Kuffovi zakázali jeho verejné aktivity na nátlak 3 politikov na biskupa.,

Teraz, pri návšteve pápeža bola najdôležitejšia široká mediálna prezentácia našej mrochty /nerád to označenie používam, ale raz môžem/ - jej zásluh na pozvaní pápeža, jej stretnutí s Františkom, atď.
Výborne zorganizovaná a zrealizovaná akcia PR-oddelenia prezidentského paláca.

Dusanbe

ale aj tak, neviem prečo, keby sa potápal čln so slovenskou vládou a nemal by som prostriedky na záchranu všetkých - Kollár by nebol posledný, -:)))

Dusanbe

to budú, na rozdiel od francúzskych klasických.
Ale budú mať -vraj - konvenčné hlavice.
Austrália si na príkaz Washingtonu masochisticky devastuje obchodné vzťahy s Čínou - najväčším obchodným partnerom.
Francúzi odvolali veľvyslancov z USA aj Austrálie na "konzultácie".
Bol to pre Paríž obrovský kšeft. Objavujú sa teraz, pravdaže obvinenia Francúzov z naťahovania dodávky a neadekvátneho navyšovanie ceny. Ponorky sa mali vyrábať na póde Austrálie - čo sa ale už pri amerických jadrových prechádza mlčaním.

Dusanbe

nám nepomôže, ak sami neukážeme dostatok jednotnej vôle a zodpovednosti.
Toto je hlavný problém tejto občiny nazývanej Slovenský národ !

Dusanbe

ale zvyšok posádky boli odborníci.
Teraz letia samí "cestujúci", resp. turisti- rekreanti - bez jediného odborníka - nemajú na palube ani odborného vedúceho zájazdu !
Navyše, letí vraj prvá žena černošského pôvodu - takže nejaké ďalšie prvenstvá tu budú, dúfajme, že stihnú opísať zážitky z letu lepšie, než tá chudera učiteľka - inak víťazka celoštátneho výberu na 1 civilné miesto v posádke Chalengeru.
Aké plytvanie a tuposť je vesmírna turistika sme tu už spomínali. Ale je to zrejme v plnom súlade s americkým štýlom života a ich "hodnotami".

Dusanbe

Prvý komerčný vesmírny let s čiste "civilnou" posádkou odštartuje dnes v noci:
https://vat.pravda.sk/vesmir/clanok/600773-vesmirny-let-caka-prvu-civiln...

Povezú sa v režime úplnej automatiky, ale aby sa za tie 3 dni úplne neznudili, budú "zbierať biologické vzorky" - čím samozrejme výrazne prispejú k pokroku v kozmonautike a ďaľšiemu rozvoju dobývania vesmíru človekom...
A vraj, že ľudstvu dochádzajú zdroje !

Dusanbe

"The table below shows that from 2020 to 2050, the bulk of the world's population growth is predicted to take place in Africa: of the additional 1.9 billion people projected between 2020 and 2050, 1.2 billion will be added in Africa, 0.7 billion in Asia and zero in the rest of the world. Africa's share of global population is projected to grow from 17% in 2020 to 26% in 2050 and 39% by 2100, while the share of Asia will fall from 59% in 2020 to 55% in 2050 and 43% in 2100."

Čo budú Afričania jesť, keď ich pribudne ešte 1,5 miliardy, keď už teraz je to tam viac než natesno ?
Navyše, prichádzajú klimatické zmeny - to ešte poriadne zamieša karty.

Ľudskú civilizáciu zrejme čaká "úzke miesto" vo vývoji.
Máme množstvo príkladov, že prírodný vývoj v minulosti nebol priamočiary a rovnomerný - možno nás čaká ďalšie zakopnutie a prudká zákruta, v ktorej sú tí "slabo pripútaní" vyhadzovaní za jazdy...

Dusanbe

Stručný abstrakt - "všetko je možné"
Ale inak zaujímavé a obsažné čítanie:
https://www.sciencemag.org/news/2021/08/new-sars-cov-2-variants-have-cha...

Dusanbe

je základný princíp, nie hra s pojmami.
Inteligentné vedomie, ktoré sme dostali my - homo sapiens /či už akceptujeme materialistický pohľad na svet alebo idealistický/, by malo preskúmať, presnoriť, spoznať , pochopiť a pre svoje ciele využiť celé svoje "materiálne okolie" - t.j. celý poznateľný vesmír.
Ty ani ja, ani nikto na svete nie sme predsa naša/jeho DNA - a predsa kvôli nejakým kazom v tejto makro-molekule - napríklad - ty máš obrovskú šancu na cukrovku, ja na predčasnú smrť na infarkt, ďalšia takmer istotu rakoviny prsníka.
A to sme ešte stále "šťastlivci" - obišli nás všetky tie naozaj hrozné genetické choroby !
Takže - kto chce zakazovať výskum, ktorý v prvom kole povedie k odstráneniu takýchto chorôb ?!?
Nakopať ho kamsi !
Nie som odborník v genetike, ale myslím si, že toho, čo ešte stále nevieme je veľmi veľa.
Aké sú skutočné možnosti v tejto oblasti, kde sú hranice ovládania či vylepšovania tejto časti nášho materiálneho okolia - veľmi zaujímavé otázky a neverím, že by sa dalo dlhodobo zabrániť bádaniu v tejto oblasti.
Už tu boli v minulosti iné zákazy a za ich porušovanie boli ľudia dokonca aj upaľovalovaní - ani to nezastavilo ľudskú túžbu po poznaní a pravde.

Dusanbe

"Keď presuniem ukazovateľ na pätu stromu, zasvietia mi očká, lebo presne viem, koľko peňazí mi pribudne na účte keď ho spílim a vyveziem !" - toto je tá skutočná realita.

Kdesi nejaký odborník - budem ho v ďalšom texte nazývať "chruňo" /aby som nebol zbytočne vulgárny/ - napísal, že slovenské lesy sú vlastne obyčajné produkčné porasty, kde sa sadí, ošetruje - a potom zberá úroda, čiže "ťaží" - píli a rúbe.
Ako na poli - aby sme tomu rozumeli.
No a pred určitým časom, hovorí chruňo - naši otcovia a dedovia veľa sadili.
Porasty vyrástli a dorástli - a nám teraz nastala tá milá povinnosť pozberať úrodu.
Z celého Slovenska.
Čiže to vyrúbať, vyťažiť a speňažiť všetko - čo sa dá.
Lesov vraj aj tak pribúda !
Ročné prírastky drevnej hmoty sú vraj aj tak ďaleko vyššie ako ťažba !
/vec dobrej metodiky, že - keď do prírastkov "dreva" započítame aj zdrevnatené stonky burín a bodliaky - bude "biomasy" aj na vývoz/

Takto to vidí chruňo a kolektív...
Čo to znamená v praxi - vidíme v našich horách.

Dusanbe

vo Zvolene už dávno majú "virtuálny digitálny 3D les" !
Vraj sa v ňom môžeš prejsť po slovenských lesoch - tak, ako budú vyzerať v budúcnosti !
Bože , koľko toto stálo peňazí - a pritom "taková blbost !"

https://www.lesmedium.sk/o-com-sa-pise/virtualny-les

Dusanbe

je to o spoločnosti a vyspelosti ľudstva.

Pokiaľ to budú riadiť a ovládať militantní psychopati a nenažrané, dna nemajúce chamtivé kreatúry, tak to bude v prvom rade zneužívané pre armádu a pre potreby a chúťky najbohatších pár percent ľudstva.
Pretože, okrem iného, tieto veci nie sú jednoduché a teda, momentálne, ani lacné.
Príklad:
Keď, nedajbože, ochorie niekto z vašej pokrvnej rodiny na niektorú formu onkologického ochorenia - je možné, že mu spravia aj genetické vyšetrenie - či choroba nie je podmienená geneticky, a ak áno, môže zistenie druhu poruchy nasmerovať lekárov na výber tej naozaj správnej formy liečby.
Pretože častokrát sa bez týchto informácií stáva - že sa nasadí chemoterapia, ktorá je na daný druh poruchy spôsobujúcej bujnenie - úplne neúčinná, zato ale zaťažuje a poškodzuje organizmus, takže pacientovi pomôže, ale len rýchlejšie do hrobu...
Ale k veci - keď sa genetickým vyšetrením zistí, že je to naozaj dedičné - je asi úplne logické, že príbuzní - súrodenci, deti - by tiež mali mať možnosť dozvedieť sa, či tiež zdedili rovnakú predispozíciu.
Toto vyšetrenie im už ale poisťovňa neschváli, nepreplatí. Pokiaľ sú zdraví.
Keď tiež dostanú rakovinu - potom možno áno !
Zistiť dopredu, či príbuznému tiež hrozí reálne riziko a je potrebné venovať zvýšenú pozornosť prevencii, častejším kontrolám, dôslednejšej zdravej životospráve - to už nie !
Cena takého vyšetrenia je cca 600 Eur.
Z perspektívy trans-humanizmu a úžasných možností, ktoré genetika môže priniesť - je takéto a podobné vyšetrenia taká jednoduchá prkotina, čo ja viem, povedzme ako kedysi, nie tak dávno, napríklad krvná sedimentácia - v každej ambulancii všeobecného lekára bol nonstop využitý taký stojanček s kapilárami a nejakými gumennými štuplami na konci a doktor, keď vás vyšetril, povedal sestričke:"Spravte mu sedimentáciu !"
Ale už takéto základné genetické vyšetrenie je nepreplácané a pre veľkú časť populácie nedostupné.
Koľko potom budú stáť nejaké ozajstné genetické "zákroky" - napríklad preventìvna oprava práve takéhoto chybného génu u vášho budúceho potomka, alebo "vylepšenie" jeho IQ, či fyzickej kondície, atď.
To budú tak nákladné postupy a technológie, že budú - pri súčasnom nastavení spoločnosti - dostupné len pre super-bohatých.
Aké toto môže mať dôsledky pre ďalší vývoj ľudstva - dobrá téma pre sci-fi literatúru.

Dusanbe

- pokiaľ viem, ono to už je tu.
Budúci rodičia detí, ktorým zistia ešte pred pôrodom genetické choroby - až na poľutovaniahodné výnimky - neváhajú siahnuť po akejkoľvek momentálne dostupnej liečbe takýchto závad DNA kódu.
Prvé pokusý v tejto oblasti sa už dejú.
Zakazovať skúmanie tejto časť hmotnej existencie človeka mi pripadá podobné, ako kedysi cirkevný zákaz prvých pitiev s odôvodnením posvätnosti chrámu ľudského tela.
Dnes už asi nik neodmieta pomoc modernej medicíny /až na zanedbateľné výnimky - neviem, Svedkovia Jehovovi stále odmietajú napr. transfúziu ?/.
Nedá dnes niekto sebe alebo dieťaťu napr. so zápalom pľúc antibiotiká ?
A keď bude možnosť, aby lekárska veda zvrátila u budúceho potomka silnú genetickú predispozíciu napr. na rakovinu prsníka - čo je racionálne a humánne na odmietnutí tejto možnosti ?!?
Spoznanie a podmanenie si celej dostupnej prírody je cesta a aj poslanie človeka.
Samozrejme - ako so všetkým - sú s tým spojené aj riziká omylov, zneužitia či obrátenia nových poznatkov proti ľuďom.
Ale to je už trochu iný problém, na zvládnutie ktorého by mal mať ľudský druh a spoločnosť dostatok síl aj vôle - lebo ak nie - neochránia ho od cesty do záhuby ani nové úžasné objavy genetiky ale ani zákaz genetického bádania.

Dusanbe

Trochu mimo tému, ale dobré a odhadujem, že sa bude páčiť:
https://dedic.blog.pravda.sk/2021/08/20/nemecko/

Dusanbe

Podľa toho textu keď "vypukne" v nejakej triede Kovid - stačí jeden prípad pozitívneho testu, tak očkovaní môžu veselo ďalej chodiť do školy - uplatnia si "výnimku" - ostatní idú na 14 dní do domácej karantény a potom sa musia otestovať !

Dusanbe

"Farebné štáty americké" - už o pár rokov bude obyvateľov USA bielej rasy menej ako 50%, pokles sa oproti starším predpovediam prekapivo zrýchľuje:

"Whites are expected to fall below 50% nationally by 2045,"

https://www.rt.com/usa/531896-census-diversity-white-decline/

Dusanbe

Sulík má nejaké "investičné" plány s kúpeľmi Sliač.

Pred časom som zbystril pozornosť - minister dopravy odrazu vyhlásil, že štát dlhodobo zanedbával Kúpele Sliač a musia to chytro a prudko napraviť !
Niečo preto rýchlo predajú a peniaze vrazia vraj do kúpeľov.
Odrazu dojemná staroslivosť o kardiakov a ďalších kúpeľných hostí - ktorých je tam ako šafranu, pretože - veď viete - zdravotné poisťovne potrebujú zisky a nie platiť poinfarktovým pacientom váľanie si šuniek v nejakých kúpeľoch. Trh ich predsa vylieči !
Je za tým nejaká súkromná firma a záujem Sulíka.
Zrejme sa opakuje obvyklý scenár každého liberálneho zmrda Sulíkových rozmerov - štát bohate podporí jeho súkromné "slobodné" podnikanie.
Dúfajme len, že to nie je niečo ešte oveľa horšie -druhý veľkozmrd Naď zatiaľ "očistil" letisko Sliač od civilnej časti a ďalej kuje niečo v mene záujmov americkej armády o čom verejnosť nič nevie.
A po každodennej službe sa mužstvo aj dôstojníci predsa musia niekde aj zabaviť či rozptýliť...
Takáto kombinácia dáva už naozaj mnoho možností na úžasný "investičný zámer", či nie ?

Dusanbe

jednoznačne sedieť.
Nevenoval pozornosť riadeniu, určite išiel rýchlo a zabil človeka na prechode.
Pamätám si presne, čo povedal vodič vo vedľajšom aute, okolo ktorého Lipšic prefrčal a ktoré bez problémov pred prechodom zastavilo. Išlo vo vonkajšom pruhu .
Možno si práve SMS-koval so Zsuzsovou, alebo inou - pokiaľ viem, toto sa seriózne vôbec nevyšetrovalo, či nepoužíval mobil v čase nehody alebo pred ňou.
Je pravdepodobné že áno - inak by chodca zbadal včas a nemal problém zastaviť !
A tiež si veľmi dobre pamätám, ako sa Lipšic chladnokrvne vykrúcal a po zabití zhadzoval vinu na obeť - ako sa mu mimo prechodu hodil pod auto alkoholik...

Dusanbe

kombinácia - Arménec z Prahy, pred hotelom v Monaku.
Ale zvláštnejšie je, ako mohlo auto podskočiť, ked vodič vystúpil, aby - vraj- odovzdal kľúče !
Strašné kraksne, tieto Bentley, už kvôli deckám to radšej nekúpim, tuším aj Kočner to mal.
Budú si musieť kliesniť cestu "do vesmíru" ako bežní proletári...
Ale plynie z toho aj racionálne poučenie - nikdy nenechať takéto dieťa v naštartovanom aute, alebo s kľúčom v palubovke /ani tie elektronické, na gombík/ a taktiež zvážiť možnosť manipulácie s ručnou brzdou...

Dusanbe

Už to spláchlo aj v Rakúskom Salzburgu.
Nič pekné - niektorým ľuďom na záberoch išlo zjavne o život.
Uvidíme, čo a kedy sa ujde Slovensku.

Dusanbe

problémy ľudstva vyriešia komerčne mimoriadne úspešní zakladatelia on-line obchodu, nebuďme zaujatí.
Berú si predsa silný tím expertov z rozličných umeleckých oblastí.
Len neviem, načo budú drahé miesta vo vesmírnom module zaberať aj akýsi technici rozumejúci sa iba tej rakete !

Dusanbe

ma prekvapila tá neskutočná suma.
Veď to by bolo, napríklad, najmenej na 48 stíhačiek F-16 !
Rád si pozriem podrobnejší rozpis tej sumy - kam sa premrhalo také obrovské
množstvo peňazí - resp. kto a koľko miliónov na tom profitoval.

Dusanbe

je veľmi pravdepodobné, že práve tebou spomínané osoby sú medzi tými 3 politikmi, ktorí dali príkaz na umlčanie Kufu !!!
Som inak veľmi zvedavý, či sa pápež pri svojej vraj dlhej návšteve dokáže nestretnúť práve s Kufom !
Veľmi pochybujem, že to nespraví - čo bude určite zaujímavý moment.

Dusanbe

píšeš "hajzel a alibista" - nechcem protestovať ani prikyvovať - len som ho tak nejak bral
ako to najlepšie, čo doteraz v prezidentskom paláci u nás sedelo.
Mal aj adekvátne vzdelanie a minulosť - tak neviem - mali sme podľa teba aj lepšieho prezidenta ?
(pravdaže sa to nevylučuje...)

Dusanbe

A čo na to svetové mas-médiá, vlastnené zväčša v rukách indiánskych majiteľov ?!?
Bolo už zhrozenie, bolo už obvinenie, bolo už , že nikdy viac - a hlavne navrhli už nejaké miliardové odškodnenie !?!
Že nie ?!
Ako je to možné ?

Dusanbe

Tak toto výborne vystihuje a vysvetľuje, prečo máme ten nepríjemný poci, že tento systém je chorý !
Niekedy naozaj stačí prestať na chvíľu používať cudzie slová a všetko je hneď jasnejšie.

Dusanbe

Tak už našli a zosúladili dvoch "kajúcnikov" na mat na Fica ?
https://www.postoj.sk/82722/fico-s-boedoerom-riesili-na-urade-vlady-vyse...

Dusanbe

ma napadá práve tento vtip:
"Víš Ládiku, tvůj tatínek je velice inteligentní, ale jinak je to úplnej debil !"

Dusanbe

je rýchlosť asociácie a tiež nájdenia na prvý pohľad neviditeľných súvislostí či analógií.

Ani informácie nie sú uložené v mozgu lineárne, ani činnosť mozgu nemá nič spoločné s klasickými počítačmi. Rýchlosť zbernice, nie je kľúčová, najmä ak nič také ako zbernica neexistuje.
Vždy sa zapájajú a navzájom interagujú rozličné časti a oblasti mozgu, kvalita a kvantita prepojení je preto kľúčová.
Je to taký koncert. Prepojenia sa vytvárajú, zosilňujú či chradnú najmä na základe vonkajších podnetov, aj keď tu má určite veľký vplyv dedičná dispozícia a tiež individuálnosť reakcie na rovnaké podnety.

Ale aby som len neprotirečil - ak sú poškodené "káble" - napr. je zlá izolácia - vzruchy sa nemôžu šíriť dostatočne rýchlo a ďaleko, tak to má pravdaže veľmi negatívny dopad na činnosť CNS - niektoré neurodegeneratívne choroby.
A ak je kábel rýchlejší - môže to celé prebehnúť rýchlejšie a v niektorých prípadoch
to má zaujímavé dôsledky - napr. kanadský hokejista Mário Lumieux /neviem či som napísal meno správne/ mal namerané výrazne kratšie reakčné časy ako väčšina populácie, takže sa dokázal zorientovať a reagovať veľmi rýchlo - ako keby pre neho reálny čas bežal pomalšie.
Len neviem, či mu namerali aj rýchlešie šírenie nervových vzruchov, možno áno, :-)
A tiež neviem, či by mu táto vlastnosť pomohla, keby sa namiesto hokeja dal napr. na vedeckú dráhu.

K téme - na podobné úlohy ako plní mozog sa skúšajú napr. počítačové neurónové siete.
Ak je sieť jednoduchšia, vieme presne namodelovať čo sa v nej deje.
Ale taká sieť je slabá - nezvláda zložitejšie úlohy.
Keď ale spravíme rozsiahlu sieť s množstvom prepojení - už veľmi nevieme, čo presne sa v nej deje - ale sieť dokáže po naučení zvládnuť oveľa zložitejšie problémy.

Dusanbe

bude podľa mňa najmä o množstve a spôsobe synaptických prepojení medzi neurónmi.

Dusanbe

Bola pred 40 rokmi romantická, malebná priehrada obklopená lesmi, s množstvom zátok, miesto kde sa o.i. konali veľké trampské akcie, kde sa dali loviť a jesť ryby...
Tie školské exkurzie je naozaj dobrý nápad, dal by som to povinne do osnov, nech deti vidia aj túto realitu súčasnej doby.
Nepovažujem za správne špiniť si do vlastného hniezda, ale keď človek počúva, napríklad ako bolo Ženevské jazero plné chemického odpadu z priemyslu okolo neho a ako sa Švajčiari jedného dňa rozhodli, že sa to zmení, a potom stojí pri jazere, kde znovu žijú všetky druhy rýb, kde sú pláže na kúpanie pre ľudí, do ktorého pritekajú rieky s čírou vodou - vidíte do hľbky 1,5 metra, tak musí minimálne skonštatovať - áno, sme iní, ako Švajčiari. Bohužiaľ.

Dusanbe

s hodinárskou presnosťou a maximálnou zodpovednosťou, ako upokojoval Netanyahu amerických partnerov:

At least 232 Palestinians, including 65 children, were killed over 11 days of fighting, while nearly 2,000 were injured, according to Gaza’s Health Ministry. Israeli officials say 12 citizens perished, among them a soldier and two youths.

Around 450 buildings across the Gaza Strip were destroyed or severely damaged in Israeli air raids, including apartment blocks, media offices, six hospitals, nine health clinics and the territory’s main Covid-19 testing and vaccination site, according to the UN’s humanitarian agency.

Dusanbe

zo strany USA.
Človek si často povie - "tí diplomati predsa nemôžu byť normálni !".

A naozaj - nie sú:
https://www.hlavnespravy.sk/nyt-u-rady-zastupcov-usa-v-zahranici-boli-ob...

Ak sa CIA zaoberá takýmito hypotézami, znamená to hlavne, že oni už takéto prostriedky, metódy a činnosti majú zrealizované a vyskúšané....

Dusanbe

že zatiaĺ čo som zvelaďoval statok a záhradu, udiali sa tu rôzne nezvyčajné veci.
Neboli vôbec mnohé tvoje príspevky až také zanedbateľné, aby ich bolo treba všetky vymazať.
Neviem čo sa stalo, každopádne Ti naozaj prajem len všetko dobré, Iris.

Dusanbe

výrok povedali americké feministky ?!?
:-)
Slovami klasika, "Človek je šľachetný tvor asi tak, ako vie sliepka lietať."
Keď ju mimoriadne okolnosti donútia, alebo keď ju niekto poriadne nakopne - kúsok nemotorne a s krikom preletí, než skončí opäť na hnojisku.

Dusanbe

sprosté, zapálené a angažované, na vidinu "politických stáží" a ľahkej a veľmi dobre platenej kariéry v treťoseku a sorošových neziskovkách navnadené a nadržané politické štence.
Zmes naivity a čistokrvného oportunizmu, pripravení postupovať v šľapajách svojho zakladateľa, ohrdnutého záujemcu o vstup do KSČ, neskôr predsedu SZM a čakateľa, neskôr po stretnutí so Šorošom hlavného pozývateľa a strojcu cudzej vojenskej prítomnosti na Slovensku.
Inšpirovaní príkladom svojej súčasnej šéfky, ktorá bez váhania prezliekala svoje stranícke tričko a spravila by to na verejnosti v mene svojej politickej kariéry kedykoľvek znovu, vrátane spodnej bielizne...
Týchto aparátčikov, štedro podporovaných zahraničím ktorému slúžia, čaká svetlá budúcnosť.
Je už pravdaže aj v tomto segmente silná konkurencia a neľútostný boj o korytá, ale tých "najschopnejších" čaká politická kariéra a budeme ešte o nich počuť.

Dusanbe

stihli predať množstvu krajín, je to drahé - dobrá obchodná komodita.
Ono to asi nie je úplné placebo, ale je problém jeho neúčinnosti voči rôznym variantom vírusu.
FDA čo som naposledy čítal, ho schválila v kokteily s inou podobne fungujúcou protilátkou, ale len pre ľahké prípady štádia choroby u rizikových pacientov.
Tak môžu dokúpiť niečo ďalšie a miešať vnútrožilové kokteily, veď je stav núdze a všetko je dovolené, pravdaže okrem funkčných a dobrých vakcín Sputnik !

Dusanbe

tak do "slobodnej tlače" uniklo z vyšetrovania 2500 penisov:
https://www.novinky.cz/clanek/mobil-kurzova-pritele-skryval-2500-penisu-...

Takto sa to robí.

Dusanbe

aj AstraZeneca.
Tvrdí to pani prezidentka aj nejaká Kolíková:

"O potrebe zverejnenia zmluvy hovorí prezidentka SR Zuzana Čaputová, ministerka spravodlivosti Mária Kolíková (Za ľudí) aj opozícia. Šéfka rezortu justície upozornila, že zverejnenie povinne zverejňovanej zmluvy je podmienkou nadobudnutia jej účinnosti."

Inak by zmluvy boli neúčinné, povedala jasne šéfka.
Tešme sa, čítanie zmluvy s farma-gigantom nie je bežná vec, ale keď máme takéto dve schopné ženy vo vedení krajiny - zažijeme aj takéto niečo !

Dusanbe

Pravdaže sú to obyčajné konšpirácie, určite ľahko prídete na to, že prečo /minimálne by toho boli plné naše slobodné mainstrímové médiá, či nie ?/ , ale zas na druhej strane, sa mi tieto konšpirácie nejavia o nič horšie, ako to, čo sme čítavali v oficiálnych médiách napr. o Skripaľovi a Novičoku alebo takej Malinovej.
Tak prečo to sem nepástnuť ?

"V přípravě vojenského převratu v Bělorusku mohou být zapojeny i české tajné služby, případně politici

„Co je však důležité, to jsou nové informace ruských novinářů, které pochází přímo od běloruské KGB a jsou zdrojovány přímo od vyšetřovatelů. Juras Zjankovič totiž začal spolupracovat a odhaluje celou síť spolupracovníků na Ukrajině, v Polsku a teď se podržte, ať to s vámi nepraští… v Praze! Ano, podle informací ruských novinářů totiž Zjankovič po příletu z USA do Frankfurtu nad Mohanem počátkem tohoto měsíce neodcestoval letecky do Varšavy, ale odcestoval do Prahy, kde se zdržel 2 dny. Potom pokračoval do Varšavy.

Podle těchto informací se měl sejít v Praze a poté ve Varšavě hned s několika představiteli české a polské politické scény, ale jména zatím ruští novináři nemají, protože KGB je zatím nechce pustit, protože se budou asi snažit rozkrýt celou síť, kdo všechno stál za pokusem vojenského převratu v Minsku a plánem na vyvraždění Lukašenkovy rodiny. Naše redakce má slíbeno, že jakmile budou informace uvolněny, dostaneme je jako první v ČR. Jaká to budou jména, to podle všeho potom vysvětluje dost možná ten jekot a hysterii, která v ČR vypukla minulou sobotu večer.

Tiskovka Babiše a Hamáčka v sobotu večer byla svolána naprosto narychlo a v nezvyklém čase pozdě večer a mnoho novinářů se nad tím pozastavilo, že když vyšetřování výbuchů ve Vrběticích trvalo 7 let, proč nemohla tiskovka počkat na druhý den ráno v neděli v nějakém normálním čase, případně až v pondělí?

Proč úřad vlády rozeslal pohotovostní esemesky všem novinářům, že se mají urychleně dostavit na vládu? Co bylo tak důležité a hořelo to tak moc, že to nesneslo odkladu? Informace o kauze, která se vyšetřuje už 7 let? To jako vážně? Také vám to neleze do hlavy jako nám? Proč ta tiskovka musela být tak narychlo? Díky ruským novinářům na to teď už zřejmě známe odpověď.

Běloruská KGB podle ruských novinářů zachytila komunikaci mezi monitorovaným telefonem jednoho z již delší dobu sledovaných assetů CIA v Praze, který je na pozici pracovníka amerického zastupitelství v Praze a telefonoval v sobotu v odpoledních hodinách několika lidem z okolí vlády ČR a následně i několika kontaktům na vnitru a rovněž několika soukromým osobám přes mobilní aplikaci Viber.

Tento asset podle informací požádal českou stranu o urychlenou pomoc, neboť západní agentury se právě dozvěděly, že Bělorusko hodlá odvysílat reportáž o zadržení dvou agentů CIA v Moskvě, kteří chystali vojenský puč a vraždu Lukašenka s rodinou v rámci Operace Silence, takže je potřeba minimalizovat škody a za každou cenu přehlušit mediální prostor jinou kauzou. Jedinou cestou na zahlazení stop je mohutné zavrtění psem, odvedení pozornosti skandálem ještě větším, než je zatčení dvou agentů CIA v Moskvě a jejich usvědčení živou nahrávkou.

Reportáž o chystaném puči v Minsku jako první přinesla běloruská televize ONT TV [5], která ji odvysílala večer v sobotu 17. dubna 2021. Ihned po odvysílání reportáže začala podle běloruské KGB čilá komunikace na sledovaných telefonních číslech mezi americkým velvyslanectvím v Praze, Úřadem vlády, Ministerstvem vnitra a BIS. Úřad vlády 25 minut po reportáži začal rozesílat českým novinářům urgentní esemesky a emaily s pozvánkami na mimořádnou tiskovku na vládě okolo 21. hodiny večer. Materiál z Langley nesmí být uveřejněn, protože Američané v něm udělali kardinální chybu, nesmysl, právě kvůli tomu, že si mysleli, že ve Vrběticích došlo jen k jednomu výbuchu.

Posunuté materiály ze CIA tak nelze použít před veřejností."

A tak ďalej.
Text ponúka ale niekoľko veľmi jednoduchých a racionálnych otázok, ktorých zodpovedanie môže ľahko pomôcť odhaliť, či sa jedná o konšpiráciu.

Napríklad:
"Skutočne sa tlačovka premiéra o výsledku 7 ročného vyšetrovania tak závažnej veci ako Vrbětice, zvolávala nečakane v sobotu večer na cca 21.00 hod pomocou SMS a e-mailov ?"
Že sa o takto závažnom materiáli nejednalo najprv v českej vláde, tak ako sa to obvykle robí - nad tým vyjadril veľké počudovanie v médiách aj samotný slovutný Andor Šándor.
Naozaj sa nejednalo - no asi výnimočná situácia si žiada výnimočné riešenia.

Dusanbe

dnešných časov:
https://cnn.iprima.cz/rusaci-mi-dluzi-milion-rika-farmarka-z-vrbetic-ods...

Šoltész Árpy:
https://www.hlavnespravy.sk/soltesz-putin-je-ako-hitler-vztahy-s-ruskom-...

Robia e-mailovú kampaň, už mi ponúkal ročný prístup zdarma DenníkN, teraz niečo "bez reklám" od SME-tiarov - už im asi tie propagandistické "mainstreamové" zlátaniny číta čoraz menej ľudí...

Dusanbe

dopadli Češi - dali predsa Rusku ultimátum, že musí všetkých vyhostených diplomatov vziať späť, inak že uvidí, resp. že nechajú v Prahe tiež len 5 diplomatov ?!?
Rosatom už zverejnil stanovisko k jeho vylúčeniu z tendra na Dukovany - najväčšiu škodu budú mať podľa neho české a ďaľšie európske firmy, ktoré by na stavbe participovali a vzhľadom aj na spoločné minulé akcie, mali veľkú šancu zaistiť si aj účasť na ďalších projektoch Rosatomu.
Škoda - Škoda, :-)
Naozaj neviem, tí českí rusofóbni politici - ako rozmýšľajú.
Že Washington chce tunajšie európske pomery, spoluprácu a stabiltu čo najviac rozdrbať, to je zrejmé a je zrozumiteľné kvôli akým cieľom.
Ale prečo sa k tomu nadprácou pridávajú naši či českí politici - no zrejme sú to naozaj úplnì oportunisti a nezodpovednì hochštapleri.
Alebo sa už vidia v čele légií, ktoré budú rabovať ruské bohatstvo a deliť si Rusko spoločne s americkými koncernami - podobne ako dobìjali ruské pláne kedysi českí legionári ?

Dusanbe

s vnútrožilovou výživou si náš hladovkár necháva podávať od lekárov !
Ale hladovku si Navaľnyj inak pochvaľuje - vraj je to oveľa lepšie ako Novičok.
Fraška pre mentálne inak obdarených.

Dusanbe

že nikoho nevyhostia, personálne zloženie rady a pokyny nepustia.

Dusanbe

zvolal nejakú Radu obrany - možno prihodia aj výbuch v Novákoch, podľa mňa sa tam tí dvaja s Novičokom pravdepodobne obšmietali...
Je to "highly likely".
Alebo budú vyhosťovať ruských diplomatov len tak ?

Dusanbe

Čechom k Vrbĕticiam pribalila ešte aj Novichok - nejakým záhadným spôsobom sa súčasne v Česku hľadajú agenti s dvojitou identitou - ktorí mali priniesť Skripaľovi Novičok od Putina...
Asi ich potom Putin poslal vyhadzovať české muničáky.
Je to absolútna a absurdná propagandistická sprostosť - ale médiá to budú do ľudí tlačiť do úplného zblbnutia.
18 pracovníkov ambasády - Rusi sa oprávnene opýtali, či chce Česko zavrieť svoju ambasádu v Moskve.
Česká tajná služba je dlhodobo výrazným protiruským koňom v Českej republike,
otázka teraz je, či sa na tejto provokácii podieľa aj Česká vláda, alebo sú klamaní vlastnou tajnou službou.
Protiruská horúčka sa musí udržiavať - inak by možno aj Česko začalo jednať o Sputniku - takto sa posilní jednotný front a na Sputnik môže zabudnúť aj Slovensko.

Dusanbe

Rusko
- vyhostilo 10 pracovníkov USA ambasády
- obmedzilo počet krátkodobých víz pre pracovníkov USA State Department na 10 ročne
- zakázalo USA ambasáde najímať adminstratívnych pracovníkov spomedzi ruských občanov alebo občanov 3. krajín
- zrušilo platnosť "open ground" memoranda ešte z roku 1992, ktoré umožňovalo diplomatom USA voľný pohyb po území Ruska
- zastaví/zakáže činnosť nadácií a neziskoviek kontrolovaných State Department a iných amerických vládnych organizácií

Lavrov otvorene povedal, čo bude nasledovať v prípade pokračovania trendu - celkový počet pracovníkov USA zastupiteľstva bude zredukovaný na počet ruských pracovníkov v USA:

"Lavrov added that, with the US currently employing 450 diplomatic staff in Russia, and Russia employing 350 in the US, “the Americans will be asked to bring the number of employees in Russia in line with the number of Russians in the United States,” should relations between the two countries sour further."

Dusanbe

sa nejako divne vyfarbil.
Pôvodne vypadal normálnejší.

Zdá sa, že psychopati z Washingtonu začali hrať s Ruskom vysokú hru.
Myslia si, že do hry vložili len stabilitu a mier v Európe a životy Východoeurópanov.
Čo pre nich momentálne nie sú žiadne cenné hodnoty.

No uvidíme.

Dusanbe

Stránky