Dusanbe

komentáre

Dusanbe

Čechom k Vrbĕticiam pribalila ešte aj Novichok - nejakým záhadným spôsobom sa súčasne v Česku hľadajú agenti s dvojitou identitou - ktorí mali priniesť Skripaľovi Novičok od Putina...
Asi ich potom Putin poslal vyhadzovať české muničáky.
Je to absolútna a absurdná propagandistická sprostosť - ale médiá to budú do ľudí tlačiť do úplného zblbnutia.
18 pracovníkov ambasády - Rusi sa oprávnene opýtali, či chce Česko zavrieť svoju ambasádu v Moskve.
Česká tajná služba je dlhodobo výrazným protiruským koňom v Českej republike,
otázka teraz je, či sa na tejto provokácii podieľa aj Česká vláda, alebo sú klamaní vlastnou tajnou službou.
Protiruská horúčka sa musí udržiavať - inak by možno aj Česko začalo jednať o Sputniku - takto sa posilní jednotný front a na Sputnik môže zabudnúť aj Slovensko.

Dusanbe

Rusko
- vyhostilo 10 pracovníkov USA ambasády
- obmedzilo počet krátkodobých víz pre pracovníkov USA State Department na 10 ročne
- zakázalo USA ambasáde najímať adminstratívnych pracovníkov spomedzi ruských občanov alebo občanov 3. krajín
- zrušilo platnosť "open ground" memoranda ešte z roku 1992, ktoré umožňovalo diplomatom USA voľný pohyb po území Ruska
- zastaví/zakáže činnosť nadácií a neziskoviek kontrolovaných State Department a iných amerických vládnych organizácií

Lavrov otvorene povedal, čo bude nasledovať v prípade pokračovania trendu - celkový počet pracovníkov USA zastupiteľstva bude zredukovaný na počet ruských pracovníkov v USA:

"Lavrov added that, with the US currently employing 450 diplomatic staff in Russia, and Russia employing 350 in the US, “the Americans will be asked to bring the number of employees in Russia in line with the number of Russians in the United States,” should relations between the two countries sour further."

Dusanbe

sa nejako divne vyfarbil.
Pôvodne vypadal normálnejší.

Zdá sa, že psychopati z Washingtonu začali hrať s Ruskom vysokú hru.
Myslia si, že do hry vložili len stabilitu a mier v Európe a životy Východoeurópanov.
Čo pre nich momentálne nie sú žiadne cenné hodnoty.

No uvidíme.

Dusanbe

Dusanbe

dáva KO Johnson&Johnson a AstraZenece:

https://www.rt.com/russia/521047-sputnik-blood-clots-astrazeneca/

“Unlike other vaccines,” the Russian jab goes through a four-stage purification process, consisting of two stages of chromatography and two stages of tangential flow filtration, which assures its “quality and safety,” the statement read.

The Gamaleya Institute concluded by saying that it was “ready to share its purification technology with other vaccine producers in order to help them minimize the risk of adverse effects during vaccination.”

Ak budú slušnì, tak im Rusi z Gamailejovho inštitútu ukážu, ako sa má robiť poriadna vakcína !
Výborné - a do toho ide do Moskvy rokovať Hamáček s Dankom.

Šéfka Dánskej liekovej agentúry na tlačovej konferencii pri vyhlásení úplného zastavenia
očkovania AstraZenecou - skolabovala.
https://www.rt.com/news/521031-denmark-vaccine-official-faints/

Baťová sa môže začať chystať.

Dusanbe

povedal na predchádzajúcej Matovičovej tlačovke jedinú vetu - a z obsahu aj prednesu bolo jasné o akú neschopnú bábku ide. Stačilo, viac je škoda strácať čas.
Všetci sa zriekajú slobodnej vôle a zodpovednosti za svoje "rozhodnutia", pred dávkou Pfizer či Astra Trombózy si nechajú podpísať papier, že za akékoľvek negatívne následky si môže pacient sám...

Dusanbe

ktoré nie je povolenie, na Sputnik ktorý vraj nie je Sputnik:
https://www.info.sk/sprava/188275/krajci-vydal-povolenie-k-vakcine-ktora...

Dusanbe

je naozaj "úlet".
O čo lacnejšie a racionálnejšie by vyšlo dať im kvalitného jointa - a nech tvoria, :-)
Alebo kartón koňaku - to je už drahšie a neviem či ešte dostatočne "slniečkárske".
Zúfalstvo.
Inak neviem - moc to nesledujem - či sa ešte v Kozme robia nejaké nové rozumné experimenty.
Už dobrých 30 rokov by sme mali byť zaplavení novými superčistými materiálmi a superšpeciálnymi liekmi, ktoré sa dajú pripravovať len v prostredí mikrogravitácie, kvôli čomu sa muselo na obežnú dráhu trepať také množstvo ľudí, ako si pamätám.

Dusanbe

momentálne spustili totálnu mediálnu štvanicu.
Už protestuje pomaly aj Zväz slovenských upratovačiek.
Niekto to musel zariadiť - médiá aktuálne obsadil Jednotný národný front proti Sputniku V a Matovičovi.
Ešte aj Teleki dala do pľacu niekoľko takýchto článkov...

Dusanbe

tak.
Rovnako ako Baťová netestuje ostatné vakcíny či Bamlanivimaby a spol.

Dusanbe

predsa musì byť zabezpečená aj medzi Kaspickým a Čiernym morom...

Dusanbe

som si doteraz myslel, že za povestnou dlhovekosťou kaukazských kmeťov je len kumys a zdravý životný štýl.
Takýto postoj k zdravotnej starostlivosti musí tiež prinášať svoje ovocie !
:-)))

Dusanbe

Pani MUDr. chváli liek o ktorom síce výrobca tvrdí, že účinkuje, pre ktorý ale neexistujú jednoznačné nezávislé a hodnoverné štúdie, ktoré by dokázali jeho účinnosť:
"Bamlanivimab has been studied in several trials. While some initial results on bamlanivimab seemed promising, further results have not shown any clinically-relevant benefit"
Zdroj Wiki.

Navyše, v USA bola jeho distribúcia pozastavená, pretože je opodstatnená obava, že na rôzne kmene vírusu neúčinkuje vôbec. Niekde ho idú podávať spolu s ďalším - iným podobne fungujúcim liekom - taký koktail monoklonárnych protilátok.

Ale to je všetko v poriadku.
Ale u Ivermektinu, ktorého účinnosť dokazuje množstvo lekárov na desiatkach pacientov - tam odrazu podľa pani doktorky chýbajú nezávislé a hodnoverné štúdie.

Dusanbe

podľa príbalovej informácie je na všelijaké parazity - červy rozlezené kade-tade po organizme.
Neviem, čím je obvoďák viazaný pri predpise lieku na plnú uhradu pacientom.
Možno nejaká známosť v lekárni by pomohla - 10 Eur balenie.
Ale veď ty si si už Kovid preskákala, takže nejaký čas by si mala mať protilátky, či nie ?

Dusanbe

som som sa čudoval, ako si toho Matoviča dokázal skoordinovať...
Ale nie, to by som naozaj nečakal, ani od teba. :-)

Táto Matovičova povahová črta je nakoniec na ňom to najpozitívnejšie, v Slovenskej politike možno jedinečné - hoci je blázon či psychopat (nech riešia odborníci) - nie je nikomu zastrčený v zadku a je nevyspytateľný a neovládateľný - nemá problém vytrúbiť veci, ktoré chce 99% smradov v politike udržať v tichosti pod kobercom.

Dusanbe

tiež za, keď chcel Fico dotiahnuť širokorozchodnú železnicu až do Bratislavy.
Aha:
Redaktorka:
"Nebylo by levnější a rychlejší pořídit více dopravních letadel a rekonstruovat klíčová letiště v hostitelských zemích, než modernizovat pozemní dopravní infrastrukturu?"
Americký generál:
"Ne. Musíme opravit železniční a dálniční síť pro přepravu velkého počtu těžkých vozidel a velkého množství paliva a munice."

Chudák Naď sa z toho aj po.erie, koľko bude mať roboty.
Už teraz na Facebooku vzdychá ako nestíha - muničáky na Sliači, nový príjazd priamo z diaľnice - aby sa bomby či rakety nemuseli voziť priamo cez kúpeľné mestečko Sliač - a k tomu mu prihodia ešte železnice, mosty, podjazdy,....

Cvičisko si už americká armáda z Európy spravila - teraz si potrebuje pripraviť bojisko !
Vrchol v tom článku je, ako tá guma kritizuje českú legislatívu obmedzujúcu dľžku pobytu cudzích vojsk na území Českej republiky.
S radarom nepochodili, voči americkej základni sa Češi stavajú vlažne - tak chce americká armáda vydupať aspom bianko šek na neobmedzený pobyt americkej pechoty v Čechách.

Dusanbe

- faktická poznámka:
Len pre poriadok v pojmoch - ak je niekto proti rozpútaniu ďalšieho konfliktu, proti ďalšiemu bombardovaniu a zabíjaniu v mene arogantnej rozpínavosti a chorej túžbe určitých kruhov zaoceánskeho impéria ovládať celý svet - tak nie je žiadny "rusofil".

Ešte viac opodstatnený a racionálny je takýto postoj v tomto prípade - keď sa impérium snaží vyvolať takýto konflikt v blízkosti našich hraníc, keď si s požehnaním svojich lokajov v našej vláde pripravuje na území Slovenska vojenské základne práve na útočenie a bombardovanie smerom na východ, keď zaťahuje do tejto avantúry aj všetkých obyvateľov Slovenska a stavia ich do pozície rukojemníkov vo vlastnej krajine.
Ďalší konflikt, ktorý okrem tisícov životov civilistov prinesie chaos, rozvrat a biedu - ako si to museli zažiť ľudia v Iraku, Líbyi.

Prilepiť na všetkých ľudí, ktorí s takýmto vývojom a smerovaním do pekla nového konfliktu nesúhlasia nálepku "rusofili" - to je práve cieľom predajných médií a "novinárov" typu Soltész, Schutz a podobne.
Áno - toto označenie začína byť čoraz frekventovanejšie - ale je používané práve za účelom stigmatizovania a postavenia normálnych, zdravo a vlastenecky uvažujúcich ľudí mimo "oficiálnu diskusiu" - aby bola riadená a usmerňovaná poskokmi typu Soltész.

Povedzme si preto jasne - konflikt v tejto otázke nie je medzi slovenskou spoločnosťou
a nejakými "rusofilmi" - ale medzi väčšinou občanov, ktorí sú si vedomí hroziaceho nebezpečenstva a prospechárskymi kariéristami, budujúcimi si svoju kariéru rusofóbnymi postojmi a lokajskou službou v prospech zaoceánskeho impéria.

Sú to typy ľudí, ktorí by s rovnakou sluhovskou ochotou a zapredanosťou slúžili Moskve, alebo komukoľvek - ak by sa doba nezmenila, šplhali by sa ďalej a vyššie po kariérnom rebríčku predsedov podnikových výborov či ideologických tajomníkov SZM, KSČ alebo Zväzu československo-sovietskeho priateľstva.

A čo sa týka schopnosti slovenskej verejnosti, dať svoj názor najavo aj nejakou masovou akciou - bohužiaľ, v tomto nie som prílišný optimista - už máme nejaké historické skúsenosti a "tradície", že, (ďalej nepokračujem, ani ja nemám rád ľudí čo si okydávajú svoj národ).

Že sa niečo chystá sa momentálne ozýva naozaj z mnohých strán, aj keď spomínaný Zelenského výnos sa mi nepodarilo dohľadať nikde.
Dúfajme, že je to planý poplach, ale realita bude skôr iná - cieľom je zrejme vyvolať otvorenú ruskú reakciu na američanmi vyvolanú a podporenú ukrajinskú vojenskú inváziu do Novorossii.
Výsledkom nebude ovládnutie Novorossie Ukrajinou - tá o ňu príde - to otvorene zopakoval nedávno aj Lavrov.
Skutočným výsledkom bude ale ešte intenzívnejšie a radikálnejšie zatlačenie Ruska do polohy "darebáckeho štátu".
Americká propaganda a politická reprezentácia presne toto potrebuje - to je jej cieľom - vyhnúť sa otvorenému konfliktu a postupne dosiahnuť, aby sa s Ruskom na medzinárodnej scéne a pred svetovou verejnosťou mohlo jednať ako so Severnou Kóreou.
Izolácia, ďalšie sankcie, vylučovanie zo svetových politických a ekonomických organizácií - to je taktika USA.
Neviem, aký "asymetričeskij otvet" sa dá proti tomuto ťahu spraviť.

Dusanbe

som tu už spomínal.
Tak - a máme ho aj na Slovensku:

https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/583230-bamlanivimab-putuje-na-slo...

Kšeft za 11,7 milónov +DPH, s liekom s doposiaľ nedokázateľným účinkom, neschváleným agentúrou EMA a dokonca s pozastavenou distribúciou v USA:

The U.S. government has halted distribution of Eli Lilly’s COVID-19 antibody treatment bamlanivimab (LY-CoV555) as a monotherapy just four months after it received FDA emergency use authorization, citing a sustained increase in variants of SARS-CoV-2 that are resistant to the monotherapy.

Dávka po cca 1 000 Eur - ide sa rovno podávať infúziou, pravdaže je výrobcom určený len pacientom s ľahkými príznakmi, aj keď médiá si dail za povinnosť použiť v titulku prívlastok "ťažšie".

Dusanbe

- napriek tomu, že sme v detstve či ranej mladosti westerny a kovbojky "žrali", napadlo
ma už vtedy, že otázky hygieny museli byť v tých časoch ponímané inak, ako je súčasný štandart.
Veď už len predstava toho nekonečného cválania v konskom sedle - dlhé hodiny a dni v kožených kovbojských nohaviciach po prašných a horúcich vyprahnutých prériách bez kúpelne či aspom záhradnej sprchy - evokuje predpoklad dobre zapareného zadku a rozličných ďalších príbuzných problémov.
Veď aj častokrát tí hrdinovia z koní aj tak zťažka zosadali - ako keby ich naozaj mali.
Asi to boli takí dobrí herci - dokázali sa verne vžiť do postavy. :-)
Každý historický film je nejaká fikcia a idealizácia.
Vlastne pravdaže nie len historický.
Teda takmer každý - pamätám si z pionierskeho tábora premietali nám nejaký skvost soc. realizmu - nafilmovali jeden deň života jednej fakt obyčajnej rodiny - to do 5 minút pozerania znudilo, do 10 privádzalo diváka do depresie a zúfalstva a kto to dopozeral celé asi spáchal samovraždu - ale taký sa zrejme nikto nenašiel.
Česi natočili nejaký seriál z obdobia ešte ďaleko pred dobou Slovanov - k môjmu prekvapeniu sa mi
to zdalo celkom zaujímavé a snáď je to aj historicky hodnoverné.
Úplne všeobecne - najzdravší - aj podľa nálezov- boli ľudia v časoch zberačov a lovcov.
Čo neznamená, že sa im úrazy a rozličné ochorenia úplne vyhýbali - ale mali veľmi pestrú a striedmu stavu a veľa, veľa pohybu - takže boli zdraví !
Prvé civilizačné zdravotné problémy nastali pri usadení a rozvoji poľnohospodárstva - jednotvárna strava, usadlý spôsob života.
Napríklad v takom stredoveku, to bolo oproti dnešku veľmi kruté - 50 rokov sa dožívali máloktorí a trpeli množstvom chorôb a následkov zranení, o stave chrupu ani nehovoriac.
Ale toto nie je hlavnou resp. ani vedľajšou témou celej tej obrovskej kopy historických filmov na ktoré sa tak radi pozeráme - nevidím žiadny dôvod riešiť to špeciálne pri seriáli o Slovanoch.

Dusanbe

Chmelár to vystihol.
Viac o ďalších obetiach;
https://nypost.com/2021/03/30/photos-show-victims-of-horrific-alaska-hel...

Dusanbe

že dvaja inštruktori / a pilot ?/, ktorí zahynuli spolu s ním, mali naozaj dobré životné poistenie, aby ostalo niečo na prežitie prípadným rodinám.
Ono je to pekné, nemusieť sa tlačiť na vlekoch či lanovke, ale niekedy je to aj nebezpečné.

Dusanbe

mi, že toto nie je geniálny politický ťah:

"V predvečer Veľkého týždňa, ktorý slávime ako symbol utrpenia, obety a odpustenia som sa rozhodol urobiť gesto odpustenia voči ľuďom, ktorí v politike zažiadali môj odchod z postu predsedu vlády - rozhodol som sa stiahnuť personálne požiadavky voči našim koaličným partnerom. Vždy som sa riadil starozákonným pravidlom oko za oko, zub za zub. Dnes som nastavil druhé líce ... a prezradím vám tajomstvo - bolo to sakra ťažké, pri mojej bojovnej povahe,) Slabosť? Nie, odpustenie a dobrý pocit. #MilujemSlovensko"

Nemôžem sa dosmiať.
A všetci sa postavili pekne naspäť do radu o ministerské kreslá !
Áno, asi ho spravil blázon, ale čo je v politike normálne ?
Spomenul som si na tú petíciu, akože slovenských Maďarov, ktorú provokatívne verejne odovzdali Matovičovi - zobral ju bez slova, podal niekomu stojacemu za ním - a viac sa o tom nebavil.
Vybavené, :-)
Raz sa možno dozvieme aj niečo z pozadia tejto súčasnej krízy. V minulosti sa častokrát podobné veci riešili nákupom poslancov. Zdá sa, že pri OĽAŇÁ-koch to buď nefunguje, alebo sa to už boja čo i len skúsiť.
Hĺa, aký krásny prínos do slovenskej politickej kultúry !

Dusanbe

obyvateľov Slovenska je zaočkovaných.
V Maďarsku, kde schválilo ministerstvo zdravotníctva už 7 vakcín - pretože je núdzový stav a je potrebné očkovať veľa a rýchlo je to:
"Yet some 1.8 million citizens have already received their jab. Quite a good result for a country with a population of some 9.7 million."
Čiže takmer 20 %, oproti slovenským 4,6 %.
Ako píšeš - v tom lepšom prípade do basy.
Pretože je to obyčajný hnusný zločin na ľuďoch.

Dusanbe

chceli ostať pri moci bez Matoviča a za každú cenu sa vyhnúť predčasným voľbám.
To pravdaže chcel aj Matovič.
Takže globalisti nedosiahli svoj cieľ.
Hodnotenie závisí - ako vždy - od uhla pohľadu.
Neviem - vláda globalistov, bez Magoriča, s podporou Sulíka a Kolára - ktorí si len chcú robiť v kľude svoj korupčný biznis - to by bolo to lepšie ???
Pohodlne sa usaďme, otvorme si popcorn, pardon, oravské syrové uzlíky - nie sme predsa tiež globalisti - a sledujme ďaľšie kúsky a kusy na scéne.

Dusanbe

za porážku globalistov, by sa podla mňa dalo považovať, keby Matovič svojimi bláznivými ťahmi vyšachoval Žaľuďov mimo vládu.
Toto vidím skôr ako takú remízu.
Cirkus pokračuje ďalej, Matovič ešte pripraví globalistom nové prekvapenia, dúfajme.

Dusanbe
Dusanbe

Matovičovi nadávame do psychopatov. Pardon vlastne nenadávame, len odhadujeme diagnózu.

Ja mu tak prajem, aby mu to vydržalo, aby sa mu naozaj ešte podarilo spraviť toľko neracionálnych a nepredpovedateľných ťahov, že sa z toho "globalisti" poserú.
Pardon, chcel som pravdaže napísať - požerú.
Vlastne mu - týmto spôsobom - tiež držím palce.

Dusanbe

Tak predsa vytiahol nejakého Jolíka z rukáva !
"Boj proti korupcii" - to nemôžu SAS, Smerodina ani Kiskovci nič namietať - aj keď chcú pravdaže ostať pri korytách najmä kvôli nej !

Dusanbe

je Naď ?
Konformný štátny úradník, ktorého vytiahol z politickeho odnikiaľ Matovič= OĽaNO a dosadil ho za ministra.
Z pohľadu politickej moci, popularity či nejakej voličskej podpory je to absolútna nula, posledný človek oprávnený na to, aby niekam posielal či určoval miesto Matovičovi.
Je to zas mediálna hra na ovčanov.

Dusanbe

nám vypadol slizký had Naď.
Ten neodchádza, naopak - v čase totálnej vládnej krízy rokuje o nerozbornom priateľstve, ďalšom rozvoji a prehĺbení bratskej, pardon vazalskej, vojenskej spolupráce s pani veľvyslankyňou USA.

V médiách rieši, kde, ako a prečo potrebujeme a dáme Matoviča, kde bude jeho nové miesto.
Všimnite si titulky článkov v posledných dňoch - minimálne na Pravde - Naď opakovane rieši osud Matoviča.

Naď je teda pevný - stálica, on je ten pevný bod, zakotvený vo vláde zrejme spoza plechového plota, ktorý je mimo akékoľvek zmeny či výmeny v tejto vláde, mimo tieto prudké politické turbulencie.
Všetko je v pohybe, nevieme, ako píšeš, kde skončí Sulík, demisiu podáva Korčok, ale Naď -naše svetlo v tmách ostáva svietiť.

Dusanbe

že mňa Sulík vôbec neprekvapil. Presne to zapadlo do mojej dlhodobej predstavy o ňom.
Strašne by som sa zasmial, ak by Joker Matovič teraz vytiahol na nich všetkých - Žaluďov, prezidentku aj SAS-károv nejakú ďalšiu zo svojich obľúbených habaďúr, nejakého skrytého Jolíka z rukávu.
Pravdaže, zdá sa, že v obehu sú už len známe karty a Matovič ťahá za kratší koniec - ale mohol by prekvapiť, nech sa ešte pobavíme.

Dusanbe

v skutočnosti vládne Amerikou ?
Bolo by to strašne smiešne, keby to nemalo tragické dôsledky pre svet:

https://youtu.be/2UfsqZ1T6E8

Dusanbe

nie si - to je taká trochu obskúrna a zneuznaná kvalifikácia.
Ale v Mexiku sa už niečo z toho, co si predpovedal deje, aha:

https://www.rt.com/russia/518493-mexican-army-sputnik-shipment/

Dusanbe

musel slintať blahom:
"Minister a veľvyslankyňa ocenili spoluprácu oboch krajín aj pri bezpečnej likvidácii nadbytočných konvenčných zbraní."
Asi mali na mysli výbuch v Novákoch, keď pri likvidácii konvenčných rakiet - najmä na nátlak USA - zomrelo 8 ľudí.
Nadbytočných zbraní sme mali ešte z čias ČSĽA obrovské množstvá - pravdaže všetko to treba chytro zlikvidovať, aby nákup nových - tentokrát tých potrebných - rozumej najlepšie amerických - sa mohol plynule rozvìjať a narastať.
Alebo možno chystali nejaké ďalšie výhodné vývozné kšefty typu 3 veľké univerzálne vrtuľnìky ruskej výroby /čo skončia v Afganistane/ za 2 ľahké americké + slovenský doplatok ?
No, uvidíme, určite sa to čoskoro dozvieme, na Naďovom facebooku - má predsa ešte stále to svoje motto: "zodpovedne a transparentne" pod ktorým napríklad jedným šmahom bez diskusie zrušil civilnú časť letiska Sliač, budovanú a rozvíjanú Banskobystrickou VUC -kou desiatky rokov.

Dusanbe

nejaký čas na Slovensku. Všimol som si ho dávno, vtedy písal napríklad o ľahostajnosti svojich spoluobčanov v prípade vraždy Slovenky v Rakúsku - možno si spomenieš.
No, nevravím že ho detailne poznám a súhlasím - ale je to jednoducho iná profesionálna aj ľudská úroveň ako väčšina toho, čo sa tvári ako novinári v našej gubernii.

Dusanbe

o Sputniku. Vlastne o našich tradičných "Poturčencoch horších od Turka":
https://www.postoj.sk/73563/vasa-prozapadna-elita-sa-ocitla-mimo-zapadu

Dusanbe

práve zažíva najhoršiu krízu zdravotného systému v histórii:

https://www.bbc.com/news/world-latin-america-56424611

Americká proti-Sputniková diplomacia je spokojná...

Dusanbe

pravdepodobné, povedal by som dokonca, že viac než pravdepodobné.

Tí zmrdi sa nezastavia pred ničím. Dlhodobo na diskreditácii Ruska pracuje MI6 a toto by bola pre nich finančne aj logisticky úplne jednoduchá operácia s veľkým dopadom politickým ale najmä finančným.

Nájsť pomocníkov medzi slovenskými rusofóbmi bude tiež veľmi ľahké a predpoklad nejakej garáže zabezpečenej na úrovni skladu poľského sladoledu v dedinskej predajni Jednoty je tiež veľmi pravdepodobný.
Ak "upravia" len pár kusov v rámci balenia či šarže - nezistí to nik, pretože sa určite neodkladajú takmer prázdne
ampulky po aplikácii vakcíny s evidenciou ktorá osoba dostala konkrétnu dávku.
A keby aj nejakým zázrakom áno - veď by to nakoniec skúmali rovnaké vojenské labáky ako vzorky Skripaľa či Navaľného - znovu žiadny problém.
Podstatne menej nákladov, problémov a komplikácií všetkého druhu ako mali so Skripaľovcami či Navaľnym a výsledok - obrovský.
Povedal by som - až neodolateľný !

Ty si veštec Norman !
(Iba ak by si sa mýlil - je potrebná dodať, aby sme sa vyhli podozreniu, že nevenujeme dostatočnú pozornosť podozreniam zo šírenia neoverených informácií...)

Dusanbe

niekto z Vás náhodou na horách:-)

Dusanbe

"Namiesto 300-tisíc 25-tisíc
Namiesto očakávaných 300-tisíc dávok vakcíny AstraZeneca v marci príde na Slovensko 25-tisíc dávok. Informovala štátna tajomníčka rezortu zdravotníctva Jana Ježíková."

Dnes ma kolega s úsmevom informoval, že médiá priniesli správu, že slovenské testy Sputniku na myšiach a morčatách dopadli dobre.
Keď som sa ho opýtal, ako dopadli slovenské testy Astra-Zeneky na myšiach a morčatách, ostal zjavne zaskočený.
Neviete niekto - ako teda dopadli testy Astra-Zeneky na myšiach a morčatách ???
Alebo to testujú rovno na Slovákoch ???

Dusanbe

aktívna v boji proti Korone - v Brazílii lobovala za zamietnutie vakcíny Sputnik:

https://www.rt.com/russia/518153-brazil-us-sputnik-vaccine-rejection/

Čaputová s Tchorčokom a spol. to predpokladám prišli pani veľvyslankyni sľúbiť manifestačne sami od seba.
To sú také charaktery, čo by v dobe minulej prisahali vernosť a lásku Moskve a robili kariéru na krajskom výbore ZČSSP, alebo aspom ako predseda podnikového výboru SZM, ako náš pán bývalý prezident a zakladateľ najproamerickejších Žaľuďov.

Dusanbe

si len pri zbežnom prehľade pozrieš koľko je kade-tade vo svete SMI - sredstva masovoj informacii, pre neznalých :-) takých Makarkinov, tak človeku až zle príde.
Najväčším nepriateľom a zradcom Ruského národa sú práve takéto prostitútky v službách a na výplatnej listine vrahov Ruska.
Nie že by na ruskom politickom živote nebolo čo kritizovať a zlepšovať, ale títo ľudia aktívne pracujú na oslabení, rozvrátení a deštrukcii Ruska a na jeho podriadení záujmom západnej oligarchie.

Asi si to Rusi zaslúžia, keď produkujú a nechávajú priestor takému množstvu škodnej.
A my na Slovensku - sme na tom rovnako.

Dusanbe

už bulvárne:
Rozprával som sa schlapom s ktorým si Charles podal ruku, keď bol svojho času na propagačnej -marketingovej návšteve v slovenských lesoch. Má poriadnu silnú chlapskú ruku - vraj ju občas aj prikladá k naozajstnej chlapskej práci na svojej farme.
Možno sa Diane bridili gumáky v sobotné rána na vidieckej farme - aj tu mohol byť zárodok ich vzájomného duševného odcudzenia.
Kto vie ?
:-)))
Inak, tieto aférky kráľovskej rodiny zrejme Britské ministerstvo propagandy pretláča pravidelne aj do slovenských masmédií, ale súdiac podľa odozvy v diskusiách napr. na Pravde - úplne prázdne - sú už zrejme absolútnej väčšine ľudí ľahostajní...

Dusanbe

pri Ruských hraniciach treba predsa udržiavať a zvyšovať.
Keď okolo pilotovaných lietadiel koketujúcich s ruskou hranicou preletia SU-27, nerobí to
vraj chlapcom za kniplami dobre. Keď to bude bezpilotný prostriedok - tento faktor odpadá - stroj poletí ďalej podľa plánu, či pokynov na diaľku. Môže provokovať a testovať ruskú obranu desiatky hodín.
A kto už bude schopný protirečiť západným masmédiám, keď vyhodia správu, že ruské protivzdušné sily zostrelili demokratický bezpilotný prostriedok chrániaci mier v medzinárodnom vzdušnom priestore nad Čiernym morom ?!?

Dusanbe

https://gofile.io/d/fLfnTy

Dávajte si na tých ľudí veľký pozor !

Dusanbe

sa to číta !
:-)
Verím, že Igor je oveľa hnusnejší a zákernejší chuj ako Sulík a že si so Sulíkom aj žaľuďovou Remiškou poradí, ;-)

Dusanbe

- dobre vieme, že ak je za tým nejaký úmysel, alebo nedostatočné pochopenie komplexnosti javu - tak dokáže byť len číslami podopretou propagandou.
Úspešnosť vakcinácie, získaná odolnosť, úmrtnosť - všetko sú to štatistické údaje s ktorými sa dá hrať rôznymi spôsobmi.
Pri starších ľuďoch s vekom klesá účinnosť vakcinácie. To je fakt. Ale zase je to len štatistický údaj.
Zrejme je veľmi pravdepodobné, že pri určitých druhoch vakcíny bude stúpať aj početnosť nežiadúcich reakcií - možno aj so smrteľným koncom.
Už som tu asi písal - pred pár rokmi po očkovaní proti chrípke zomrelo v jednom domove dôchodcov 8 ľudí.
Na Slovensku. V jedinom, o ktorom mám dôveryhodné informácie.
Starší príbuzný dôchodca - čo sa nechal tiež zaočkovať na intenzívne naliehanie obvoďáčky - po očkovaní prežil jednu z najťažších chrípok vo svojom živote a s obvodnou doktorkou skončil.
Náhoda v "štatisticky nepodstatnej vzorke" - alebo bola ten rok "prisilná" vakcína ?
Koľko to mohlo byť prípadov v rámci celého Slovenska ?
Kto to kedy skúmal - štatisticky vyhodnocoval, či nebodaj zverejnil ?
Lekári, ktorí pod tlakom farma-zástupcov očkovanie doporučovali, či nebodaj priamo pretláčali - tí určite nie.
Veď starší ľudia zomierajú - prečo by lekár do úmrtného listu napísal ako dôvod úmrtia očkovanie, ktoré sám odporučil/nariadil ?!

Napriek vyššie uvedenému si myslím, že momentálne je očkovanie proti Kovid-u v centre takej pozornosti,
že ak by dochádzalo k takýmto udalostiam vo väčšom počte, tak by sa to nedalo ututlať - či už vo svete, alebo u nás.
Lekári, ktorých osobne poznám a verím im, očkovanie na základe svojich praktických skúseností odporúčajú - aj u starších ľudí.
Veci nie sú čiernobiele - áno, môžu sa objaviť aj problémy, ale zrejme je lepšie zaočkovať sa, ako čakať na príchod Kovidu v jeho "raw" podobe.

Stránky