kali

komentáre

kali

Mám informácie z prvej ruky, že to testovanie v Nitrianskej automobilke na niektorých oddeleniach sa nerobilo vôbec dôsledne, len na špičku nosa s minimálnym takmer žiadným výterom, čisto iba formálne na oko. Z toho konkrétneho oddelenia vyšli všetci negatívny, tým pádom sa nemusí robiť žiadna odstávka alebo zatváranie a výroba pokračuje ďalej.

kali

„Človek to nezniesol, lebo neočakával, že keď ho prichytia, budú s ním zaobchádzať ako s každým iným zločincom, tak sa obesil.“
Bývalí policajný prezident s hodnosťou generál ktorý odslúžil cez 30 rokov v radoch polície neočakával niečo čo vie obyčajný pochôdzkar po 3 mesačnej službe, a od prekvapenia sa tak zosypal, že si najprv rozbil hlavu o postel, pre istotu padol z vozíka, načo následne sa radšej obesil. Sa spýtam na rovinu, si myslíš, že on vážne nevedel jak to funguje v kolúznej väzbe? Nechcete ho náhodou pre istotu vyhlasiť aj za retardovaného?

kali

Tá fascinácia časťou verejnosti nad Černákom je len ďalším zo symptómov degenerácie ľudstva pod vládou kapitalistickej mašinérie demokratického typu. Všimol som si to už dávnejšie väčšinou tá mladšia generácia vykazovala až neobvyklý záujem o slovenské mafianské pomery v 90 rokoch. Bol tam cítiť akýsi obdiv a rešpekt nad niečím krutým čo musel tak ostentativne sa prezentovať pred verejnosťou. Postupne som ale zistil, že je za tým podvedomá túžba byť niečim podobným, byť nejaký mafiansky boss alebo aspoň byť v tých štruktúrach, lebo predsa taký nemusia pracovať a každý sa ich bojí, je to čistá pózerina prameňjaca z frustrácia vlastného biedneho a prázdneho života ktoré im pripravila kapitalistické usporiadanie spoločnosti. Toto sa dá pozorovať jak táto generácia doslova žrala všetký tie hollywoodske mafianske filmy od Krstných otcov až po Kasíno. Toto všetko značí len vykorenenosť a strátu hodnôt dnešnej generácie, je to jeden z mnohých prvkov pred zrutením civilizácie ktorá stratila svoju vlastnú dôstojnosť.

kali

Alternatíva všeobecne, aj infovojna a dokonca aj z časti kotlebovský kulturblog stále stavia na mylnej premise akejsi slobody, že ľudia a masy zo svojej podstaty sú múdry a spolahlivý, vedia si vládnuť sami, len je im to neumožnené tyranskými vládami zamaskovanými do sprofanovanej demokracii. Toto všetko značí v prvom rade ideologickú slabosť a nevyrovnanosť. Nacionalizmus je pre nich zdá sa neuchopitelný, ako keby ho ešte nechápali, nedozreli pre neho, tak preto skočili na lep tým systémovým žvástom, že každý si môže tárať čo len chce a to je idealný a konečný stav ktorý je treba dosiahnuť.

kali

Alternativa uverila ilúzii o akejsi bájnej slobode a miesto toho aby ľuďom povedala jasnú a tvrdú pravdu, že nie sú nič viac len otroci nadnárodných velkokapitalových spoločností, ich nabáda k neposlušnosti, k rebelii a principialne odmieta akúkoľvek kázeň a disciplínu aj keby mala mať v sebe všeobecné dobro a múdrosť. To sú prvotné symptony akéhosi duchovného a morálneho úpadku. Alternatíva ktorá neponúka alternatívu, konzervatívci ktorí zlyhávaju v konzervovaní, progresívci ktorí nie sú schopný byť progresívny, a nad to všetko liberáli a pacifisti ktorí hysterický kričia po centralizácii a vojnách. Ide o príznaky hlboko zakorenenej neurózi spoločnosti ktorá je na pokraji svojho konca.

kali

„Myslíš si, že tieto pokusy o ovládnutie celého sveta len tak prestali?“ Neprestali len tak oni sa už dovršili, základy boli položené brettonwoodskou dohodou a nastolením monetárneho systému . A to čo tu dnes vidíme je len výsledok neschopnosti svetovládcov vládnuť, rozpadá sa im to v rukách, tak ako sa rozpadali všetky impéria, civilizácie a mocnosti naprieč históriou a to vnutorným rozkladom.
Obetovanie niekoho či už židov alebo iných kapitalových nadnárodných spoločnosti je len ďalšia forma toho istého naratívu o pokusoch dosiahnuť niečoho, čo je už dávno dosiahnuté. Postráda to logiku. Nikto nič neriadí, kocky už boli hodené a veci sú v pohybe zo zotrvačnosti. V kapitalizme vždy niekto na niekom bude chcieť zbohatnúť a to aj v prípade živelných alebo iných prirodných katastrof ako sú aj epidémie ale kludne aj záplavy, sopečné erupcie, zemetrasenia, tak je nastavený systém, hlavnou hodnotou je materialny zisk a ten budú chcieť získať najnižšie vrstvy až po tie najvyššie. Svet možno riadí nejaká superclass ale koniec koncov ona vedie už boj len medzi sebou, o svoj podiel, o svoj kúsok zdrojov a ľudia národov ktorých reprezentujú inštitucie zvané štáty sa v tejto hre stali len komoditou. Je to svetovláda bez vodcu, bez tyrana, bez nejakého reprezentanta, lebo v skutočnosti je to vláda mámonu, chamtivosti, nenažranosti a stupidného koristníctva. Stala sa obeťou vlastnej zvrátenej logiky a idei
Z tohto titulu je úplne zbytočné byť nejak rozčarovaný aj nad USA prezidentskými volbami. Celý tento tvoj príklad je založený na premisii, že Trump bol ten srpávny alebo aspoň minimálne ten lepší. Ale prečo, lebo jeho politika mala punc patriotizmu? A čo ak tam bol dosadený umyselne aby toto vlastenectvo ešte viac zdiskreditoval v očiach verejnosti? Tie volby sú už dávno len divadlo pre masy, prezidenti neriadia krajinu sú figurkami ostatných nadnárodných korporácii ktoré zvádzajú medzi sebou boj za svoje vlastné kapitálové záujmy.
Znova to zopakujem, kornovavírus je prírodný fenomén, jeho nekontrolované širenie v populácii má potenciál narušiť fungovanie kapitalistickej spoločnosti z globálneho hladiska, je v ostrom protiklade so záujmami väčšiny nadnárodných korporácii, lebo obchod a trh bude neaktívny. Keď otroci nebudú schopný pracovať, či už z dôvodov choroby, karantény, zaťaženého zdravotníctva tak celá štruktúra postavená na zisku sa začne rozpadať.
Na záver už len k tvojej poslednej vete, že všetko do seba zapadá. Zapadá to tam preto, lebo chceš aby to tam zapadalo, hovorí sa tomu synchronicita.

kali

Umyselne vypustený kým? Tým Gatesom alebo nejakou tou farmaceutickou nadnárodnou korporáciou? Bolo to aj s požehnaním Rotschilda a ostatných bankárov? A čo také spoločnosti ako Chevron, Exon mobil, Shell oil Company alebo kludne aj štáty OPECu ktoré sú na tejto kríze výrazne stratové? Tie sa nechali dobehnuť nejakou farmaceutickou lobby? Má azda farmaceutický priemysel väčšiu moc jak ten petropriemysel? A čo taký Bezos alebo Warren Buffet, sú toho tiež súčasťou? A, že mocný sveta potrebovali vytvoriť ekonomickú krízu aby ešte viac zbohatli. A nebolo by jednoduchšie aby FED nalial do obehu ďalšie peniaze zaťažené úverom, veď je to koniec koncov súkromná spoločnosť a môže si tlačiť tie švindel papiere jak sa jej zalúby a tým sa hrať s inflaciou podla svojho gusta, ako riskovať nejaký vírus ktorý je rizikový pre starších ľudí, čím bezprostredne ohrozujú život svojho najlepšieho agenta Sorosa.

Ospravdlňuje sa za tento sarkastický koment ale nedalo mi. Nahodný okoloidúci, rád čitam tvoje komenty, máš niekedy zaujimavé postrehy (najmä ohladom genov a ich rozloženia v populacii ako sú haplogroupy atď). Ale tento naratív o akomsi riadenom spiknutí elitármi ktorý vždy a všetko majú pod kontrolou a riadia to niekde z poza okruhlého stola je dosť naivná predstava o fungovaní sveta. Písal som to už aj pred tým a tuším to niekde aj Norman zdôrazňoval. Neni v záujme finančnej elity aby ľudia (otroci) boli zavretý niekde doma v karantene a nepracovali, neni v ich zaujme keď ekonomika stojí, keď sa netvorý nadhodnota a nemajú svoje dividenty. A to, že tu nejakými opatreniami šikanujú ľudí je len logickým vyustením takto hierarchizovanej spoločnosti kapitalistického typu povojnovej éry. Čiže nie zámerom a plánom ale zákonitosťou zapričinenou usporiadaním spoločnosti.
A vakcinacia je tak isto jej logickým dôsledkom. Prosím vás, je nás tu už vyše 7 miliard. Africká populácia svoje počty za posledných 80 rokov pomaly ztrojnásobila, kapitalistický spôsob života ľudí sustreďuje do urbanizovaných nahustených priestranstiev velkomiest kde sú v neustalej interakcii s množstvom ďalších ľudi, to je liaheň a raj pre rôzne patogény, bakterie a vírusi. Je uplne logické, že mocný sveta chcú tento fakt nejak riešiť, lebo si dobre uvedomujú, že takýto spôsob fungovania spoločnosti je neudržatelný. Ale prečo to píšem, chcem tu vyzvať alternatívu ale aj všetkých tých bojovníkov proti systému, keď už chcete tú slobodu v očkovaní ale aj vo všetkom ostatnom, dajte si dohromady tieto súvislosti a pochopte, že keď naďalej budete alebo chcete nejakým spôsobom participovať na tomto režime je vaše volanie za slobodou len obyčajne egoistické gesto jedného kverulanta ktorý jednoducho nepochopil alebo nechce chápať to ako funguje svet.

Ps, k umyselnosti vypustenia vírusu. Treba použiť aj tu occamovu britvu a z toho mi vychádza, že vírus je umelý ale von sa dostal náhodou, skôr spôsobom nehody, pravdepodobne z toho Činskeho laboratoria vo Wu chane. A ak bol vypustený zámerne tak možno Činanmi, tým covidom a jeho dôsledkami zmietaný západ ktorý si s ním nevie poradiť im celkom vyhovuje.

kali

To o čom pišeš je otrocká morálka ktorou je tento národ zužovaný a ty sa ju snažiš len ospravedlniť miesto toho aby si ju prijal ako údel akej si národnej nedozretosti. Kant raz povedal, že kto sa správa ako červ nech sa nečuduje, že bude zašlapnutý. To, že majú ľudia ix problemov a nemajú čas a nie sú schopní vidieť veci v suvislostiach a najisť ako píšeš pravdu je do značnej miery spôsobené ich pohodlnosťou, mentalitou a v neposlednom rade závislosťou od tohto tak zvaného „civilizovaného života“ otroka ktorý mu ponúka kapitalistická demokracia vybudovanou vlastným pričinením lebo ho ovládla, závisť, chamtivosť a mámon. V prvom rade každý musí začať od seba, a je nevyhnutné aby náš národ prešiel istými utrapami a strasťami zapričinenou vlastnou letargiou a neschopnosťou jej obyvatelstva poznania.
Ps, Staněk robil poradcu niekoľkým vládam, a aj napriek tomu ako sa sám vyjaril vždy všetko stroskotalo na vyšších záujmoch.

kali

Tu by som ešte poznamenal k Normanovmu komentáru, že pre každého otrokára naprieč históriou bolo a je životne dôležité aby otroci pracovali a nesedeli niekde zavretí (napríklad doma). Otrok ktorý nepracuje, je nevyužitý a neefektívny otrok, dokonca sa dá povedať, že tu prívlastok otrok stráca svoj zmysel. A v tom je ten paradox ktorý si mnohý v alternative mali uvedomiť v dobe prvej vlny a v karanténe zavretí niekde sami so sebou keď mali čas rozmýšlať nad svojím postavením vo svete. Miesto toho sa tejto tvrdej pravdy zlakli a radšej budú žiadať až prosikať návrat svojho otroctva, tej ilúzie slobody.
Druhá vec ktorú by som k tomuto chcel povedať je, že argumenty alternatívy a všetkých tých vyzívačov starých pred covidových čias sú postavené tak ako aj článok vyššie na akejsi snahe velkokapitalistov a nadnárodných korporácii pandémiu nafukovať aby mohli ešte viac zbohatnúť a získať svoju moc (prirodzene tam patrí Gates a farma lobby, neviem ale kde je potom taký petropriemysel, ktorý je na tejto kríze vyslovene stratový a istotne má väčší vplyv ako nejaké firmy s vakcínami). Vážený, je uplne logické, že v kapitalizme sa vždy niekto na niečom snaží nabaliť a podobný vzorec by platil aj pri iných prirodných alebo živelných katastrofach. Tak isto je uplne logické, že natom najviac stratový budú tí najmenej majetny a bohatý ešte viac zbohatnú, lebo jednoducho tak je rozložený svet a také sú pravidlá hry zvanej kapitalizmus. Ten kto má viac majetku, zdrojov, hentých švindel papierov má vždy lepšiu vychodiskovú polohu, je vždy o krok vpred, je vždy viac informovaný, ma viac slobody. Kocky sú už dávno hodené, Európa minimálne od 1945 roku je zotročená a je tragédiou, že toto stále niekto nedokáže pochopiť a keď nastane nejaký problém prírodného fenoménu ktorý túto štruktúru tohto zvrateného systému môže aspoň z časti naštrbiť, tak ešte bude volať heslá aby ho zachránil. A Bohužial bez obetí to nejde, za slobodu sa vždy prelievala krv.

kali

"Ja nechápem tých ľudí v jeho okolí. Tí majú z toho pasiu, či čo? :-D"
Mám z druhej ruky informáciu, že Sulikov syn sa nechal počuť, že jeho otec v tejto vláde neskutočne trpí ale, že nemá na výber. Aj by ma to tešilo, len bohužial s ním trpí aj zbytok národa.

kali

Treba uznať, že Matelko dostal do rúk úrad vlády v nezávideniahodnej situacii v čase pandemickej krízi, ale na druhú stranu schopný a prezieravý štátnik by mal vedieť aj takúto situaciu využiť vo svoj prospech a viesť národ ako pravý líder. Kdežto Matovič na plno preukazuje svoju neurotickú povahu a v čase kedy by mal byť oporou, ľudí uráža, zhadzuje a najnovšie týmto nezmyselným celoplošným testovanim už aj vydiera. A je dosť možné, že sa tohto premierského postu drží už len vyslovene preto lebo ho baví štvať ľudí (veď sme to videli počas jeho opozičnej činnosti) a tieto jeho chaotoické kroky, nariadenia a najmä komunikácia s verejnosťou sú akási pomsta za klesajúce preferencie. Je už snaď zbytočné túto kreaturu nejak komentovať, všetko podstatné Norman zhrnul v članku, ostáva už len dúfať, že jeho odchod z postu bude čo najrychlejší a hlavne veriť, že táto krátka dystopia jedného chorého človeka bude pre tento národ dostatočným mementom do budúcnosti.

kali

Ako som tu už raz niekde písal, a tuším to aj Roland spomínal, Matovič vsadil všetko na jednu kartu. Hazarduje so zdravým národa len aby sa zapáčil mocipánom na západe a v lepšom prípade ak by to aj neskončilo úplným fiaskom aj sa ukázal pred celým svetom. Navyše si natom robí osobný biznis. Toto všetko svedčí o megalomanskej narcitickej poruche jedného egomaniaka.

kali

„Gates niekolkokrat v rozhovoroch naznacil, ze aktualny stav s COVID je priprava, akesi cvicenie na buduce smrtiace pandemie ktore maju prist „
V tomto bode cítim akúsi sugesciu, že pandemia je úmyselne vyvolaná mocnými sveta, neviem možno sa mýlim a si to tak nemyslel. Podstatné ale je, že aj celá alternatíva preberá tento narativ o Gatesovi ako niekym za oponou tejto koronakrízi. Toto všetko ale postráda akúkoľvek logiku. Pri smrtelnejších vírusoch sa ľudia zákonite budú správať ináč, čim väčšia smrtnosť tým viac pôjdu ekonomické záujmy bokom. Nato netreba žiadne priblblé cvičenia len základne znalosti zo psychologie.
Jedným z hlavných argumentov označujúcich Gatesa za nejakého vinníka je, že o vírusovej epidémii rozprával pred 2 rokmi. Okrem toho, že to celé bolo vytrhnuté z kontextu tak netreba byť žiaden zbohatlicky insider ťahajúci za nitky, dokonca nemusíte byť ani genius aby ste vedeli, že v takto premnoženej populácii ktorú dosiahlo ľudstvo koncentrovane do tak tesných, nahustených a pre človeka v skutočnosti neprirodzených priestorov ako sú mestá, je len otázkou času kedy sa s nami vysporiada vyššia moc, príroda samotná. Ja už teraz hovorím, že ak ľudstvo nezačne niečo robiť so svojím nekontrolovaným množením a životným štýlom západných krajin tak v priebehu nasledujúcich možno 10 rokov vzniknú ďalšie závažnejšie epidémie ako budú napríklad bakterie rezistentné na antibiotika. Takže ano, je možno fajn, že si tu robíme takéto cvičenia hoc nech sa o tom vyjadruje aj nejaký Gates.
A toto platí o všetkých bodoch čo si naznačil, obzvlášť ten posledný je nevyhnutný a dokonca žiadaný. A ano mocný sveta o tom istotne diskutujú, oni totižto tiež žijú na tejto planéte a zrejme si začínajú uvedomovať, že cesta neustáleho lineárneho rastu (niekam nevedno kam) kde sa uberala dnešná civilizácia zrejme má svoje hranice v samotných zákonoch univerza a príroda sa s nami aj s nimi veľmi ľahko vysporiada. Ich smola, že si to zrejme uvedomujú už neskoro. Dnešný nárek bežnej populácie nad dôsledkami celéj pandémie neni ničím iným iba zákonitým sťažovanie sa obyčajných otrokov ktorým doteraz ich pohodlné otroctvo nijak nevadilo, ba až ho vítali a žiadali si ho.

kali

Istotne ste počuli, že Matovič keď bol na sumite v Bruseli o celoplošnom testovaní informoval skôr Merkelovu ako Čaputovú ktorá sa to dozvedela z jeho tlačovky. Matovič týmto celoplošným testovaním ide vsadiť všetko na jednu kartu, buď sa celá táto operácia podarí a bude za frajera v celej Europe a možno aj vo svete (to je pravdepodobne jeho vlhká naviná túžba, typická pre takeho egomaniaka s diktátorskými sklonmi) a keď nie tak aspoň sa zapáči tým darmožračom v Bruseli, že mal odvahu robiť experimenty na jednom národe, lebo tu už zrejme aj tak skončil a väčšina národa aj jeho voliči ho začinajú doslova nenávidieť.

kali

Tento protest sa dá parafrazovať slovami otroci protestujú ba až zúfalo prosia aby mohli naďalej otročiť, tragedia dnešného západného sveta aj nášho národa. Tu v tomto videu hneď od 0:18 https://www.youtube.com/watch?v=BIQGx51Lx4w Pani explicitne a jasne žiada aby im vrátili to čo mali do teraz. Ako keby som počul žobráka ktorý prosí o kúsok suchého chleba ktoré mu v jeho biednych podmienkach obyčajného živorenia niekto zobral a chce ho späť.
Teraz títo nešťastníci protestujú, ale ja sa pýtam kde ste boli do teraz? Čo ste čakali? Život na dlh, úvery na chvilkové pôžitky ako sú prihluple dovolenky niekde pri zaprášenom mori, zbytočne drahé autá, mobili a plno ďalších nezmyslov ktoré vám zvyšovali váš spoločenský status a ktoré len prehlbovali váš malomeštiacký život úplne závislí nad tým čo dnes rôzny tí apologéti kapitalizmu povýšili na boha a to je ekonomika a neviditelná ruka trhu, bude nejakým spôsobom dlhodobo udržatelný? Pekne naivná predstava. Tento vírus len nastavil zrkadlo tomuto svetu a tá západná civilizácia, tá slávna demokracia, nie je schopná sa s týmto problémom vysporiadať, to značí jej slabosť a predzvesť jej konca.

kali

Ćo som postrehol vyjadrili sa k tomu len Mazurek s Uhrikom na svojich fb https://www.facebook.com/MilanMazurek.NRSR/posts/854276208675941, inak naozaj celá alternatíva mlči, zdá sa, že momentálne nemajú nič iné na starosti len riešiť handry na ksichtoch.

kali

Tie pcr testy presne detekujú RNA toho virusu. Nie su to teda žiadne nepriame merania nejakých protilátok alebo metabolických zmien organizmu. Inak povedané ak si naprskáš ten virus na svoj stôl, a zmeráš ho tým testom tak bude pozitivný aj ten.

kali

Nicholsnová je ten typ poslušnej malomeštiackej karieristky ktorá bude vždy papagájovať tak aby sa páčila mocným. Ale narozdiel od Ciganikovej sa pri tom Sulikovi naučila aspoň vychovane správať a nie šialene hysterčiť pri každom domnelom spochybnení ženskej emancipacii (viď včerajšia debata s Kotlebom na RTVS, ona mi proste príde ako nejaká ženska obdoba Matoviča). Plus sa jej dáva, že bola ochotná vytiahnuť kacirsku tému sterilizácie ciganok. To ju samozrejme ale neospravedlňuje a v tom europarlamente je so Šimečkom a Beňovou snaď najväčšia škodná.

kali

Veľmi dobre napísaný text. Ja by som tu ale ešte trochu zavrtal do tých skôr zdravotných aspektov a najčastejšieho argumentu týchto bojovníkov proti rúškam a to je, že je veľmi vela tzv bez priznakov.
Tu by som zdôraznil tak jak sa hovorí, že dávka robí jed, platí aj v tomto prípade. Tie prípady asymptomatických sú zrejme spôsobené aj vďaka rúškam ktoré do značnej miery vytvárajú barieru kvapôčkam ale nie stopercentnú, nejaké častice sa dostanú ďalej. Podstatné ale je, že je rozdiel keď ste v kontakte s niekým nakazeným a obaja bez ochrany dychacich ciest a dotyčný na vás prská obsah svojej ustnej dutiny ako keď on aj vy máte nejakú pokrývku úst a nosa. Ten rozdiel prenosu a výmeny kvapôčok je markantný a keďže väčšina ľudí od marca nosí aspoň nejakú handru cez tvár to môže byť dôvodom tych nakazených bez priznakov. Ďalším faktorom môže byť samotná mutacia vírusu pre ktorý je z evolučného hladiska vyhodnejšie byť slabší.
Navyše ten vírus je tu príliš krátko aby sme robili nejaké závery a či náhodou nebude mať dlhodobé následky (už teraz sa objavujú pripady ľudí ktorí po prekonaní ochorenia trpia zťaženým dychaním, chronickou únavou, bolesťami hlavy alebo miernou stratou čuchu a chuti). Existujú vírusi ako Varicella zoster, tento virus spôsobuje ovčie kiahne, po prekonaní tejto choroby virus nezaniká, len sa uloži v nervoch a je neaktívny. Po rokoch, kludne aj 10, 20 ale aj 30tich sa može prejaviť znova formou pásoveho oparu alebo očného oparu.
Rozhodne by som tento koronavírus ešte nezlahčoval, je to enviromentálny problém a aj tieto problémi su alternatívou tiež vždy zlahčované a odstrkované na druhú kolaj a len vypovedá o tom ako je zapadná civilizacia slabá a neschopná vyriešiť ako hovoria v podstate len obyčajnú chrípku. Čo potom máme očakávať keď príde niečo vážnejšie a to mi verte ono príde, či už rezistentné bakterie na antibiotika, alebo iné enviromentálne katastrofi. Príroda si vždy nájde cestu, a ľudstvo je už nechutne premnožené.. ( a len taká poznámka, minimálne tri z naväčších vymieraní druhov v histórii planéty bolo spôsobené premnožením niekoľkých druhov na úkor ostatných. Dnes človek spolu s prasaťom domacím a kravou tvorí násobne najviac cicavcov ťažších jak 5 kilo oproti ostatným, naopak niekoľko druhov za posledné obdobie už vymrelo a niekoľko tisícok sú ohrozené)

kali

Tieto teórie o čipoch sa do širšieho povedomia populácie dostali s tým známym dokumentom z dielne Alexa Jonesa Zeitgeist a od vtedy sa viralne šíri už cez pätnásť rokov naprieč všetkými tými alternativnymi spravodajskými webmi (u nás iba nadhlad a snaď prop do tejto problematiky zbytočne nevrtal a nespadol). Okrem toho čo zdôraznil Roland (čipy sú už v občianských preukazoch, ľudia dobrovolne dávajú svoje údaje na sociálne siete, a projekty ako Echelon len dokazujú, že nejaké podkožné očipovanie na kontrolu populácie naozaj nie je nutné) je problémom tejto teórie celé to posolstvo a samotný naratív o zotročovaní ubohého ľudu elitou. Možno je to pre niekoho novinka, ale my už dávno zotročený sme. Otroctvo je nevyhnutná súčasť civilizácie ako takej a nejaké dristy o slobode v dobe kedy o všetkom rozhoduje velkosť majetku a kapitálu je toto len smiešna naivná predstava.
A toto táranie o čipoch len priživuje predstavu o akejsi iluzornej slobode a lepšom živote ktorý tu mal len teraz nedávno byť a upevňuje presvedčenie a vieru v správnosť v demokraticko kapitalitstickom usporiadaní sveta anglosionistického typu.
To isté platí o tých žvástoch o redukovaní ľudskej populacie a spájanie elitárov s národno socialistickým eugenickým programom. A samozrejme týka sa to aj Kotlebovcov a toho ich večneho boja proti abortom. Ak aj je nejaký elitár ktorý chce redukovať ľudskú populáciu je to len dobre a najlepšie keď začne s nekontrolovaným množením v Afrike a v krajinách tretieho sveta. Alebo bojovníci vočí týmto eugenickym programom ktoré má na nás Gates uvaliť chcú vlastne čo? Nekontrolované množenie a potom keď nás tu bude pätnásť miliard tak očakávame vavrínovy veniec?

kali

Myslím si, že tu bude hlavným vinníkom alterantivné media všeobecne, ako spominané HS ale aj infovojna a rôzne tie fb pseudonarodno-alternatívne skupiny a stránky ktoré v poslednom čase nezdielajú snaď nič iné len to ako sú rúška zdraviu škodlivé (prosím vás povedzte to potom takému zubárovy alebo chirurgovy keď na vás bude vykonávať zákrok, alebo takým kukláčom ako sa otrávia s CO2) a ako farmaceutické firmy chcú zaočkovať a očipovať celú populáciu. Kotleba a obzvlašť Fico sa len vezú na tejto vlne ošialu alternaívy a zbierajú naštvaných voličov voči protiepidemiologickým opatreníam. Aj keď je pravda, že u Kotlebu by som zato ruku do ohňa nedával, on naozaj uprimne verí tým spikleneckým teóriam o čipoch a redukovaní ľudskej populácii v réžii rôznych tých elitárov s Gatesom na čele.

kali

Hrnko je očividne ďalší oportunista. Navyše ten posledný Kollarov nechutný škandal s tou transkou z neho robí vo všetkých tých narodno-konzervativnych kruhoch príliš toxickú osobu. A to, že väčšina ľudí nevidí, že Sme rodina je Lipšicov projekt je pri dnešnej politickej gramotnosti medzi voličmi celkom pochopitelné.

kali

Samozrejme, že ide aj o ľudské zdroje, kto by potom obhospodaroval to ich nechutné bohatstvo.

kali

Nepovedal, ale istú sugesciu z tej otázky som cítil. Keď sa niekomu dejú nejaké prikoria spôsobené niekym iným a pritom miesto toho aby sa proti tomu bránil si začne dávať otázky prečo sa to deje práve mne, može mať len dve vysvetlenia. Buď je to len obyčajné slabošské vyplakávanie a neschopnosť niesť udel života, alebo v tom ubližení začne hľadať nejakú osudovosť a vlastnú dôležitosť čim len koniec koncov kamufluje svoju neschopnosť v čin.

kali

Im je uplne jedno či sa tam nachadzajú Slovania, Germani, alebo kludne aj Iranci a Činania, stále vidia svet len talmudisticky a to „my a gojovia“. A nakoniec ich kozmopolitné neomarxistické ideológie aj tak robia z človeka len hnedú bezduchú masu poslušných otrokov tzv homo economicus. Jednoducho neni v tom žiadna dôležitosť Slovanov, iba prosté, sme na nesprávnom mieste v nesrpávny čas, alebo ak by som mal byť viac drakonický, po konci druhej svetovej vojny bol podmanený germánsky svet a po rozpade komunistického projektu sme na rade my. Chcem tým zdôrazniť hlavne skutočnosť, že nepotrebujeme názor nepriatela nato aby sme si uvedomovali vlastnú cenu.

kali

Lebo sme predsa tí najlepší... Ale nie robím si srandu. Bude to preto, lebo Rusko sedí na najväčších prírodných zdrojoch, má potencial byť svetovým hegemónom a nahradiť upadajúcu zapadnú civilizáciu na čele s USA. Rovnako je natom aj Čina a ďaleký východ. Je to len konkurenčný boj velmocí (ich najbohatších vrstiev) kde ústrednú rolu hraje to kto ovláda a urve čo najväčšie množstvo zdrojov (vratane ľudí, otrokov) produkujúcich zisk. Vo svete kde o bytí rozhodujú ekonomické hodnoty sú takéto sugestivné otázky typu „prečo zrovna nás“ dosť nezmyselné a netreba v tom hladať nejakú našu vínimočnosť

kali

Neni ešte dostatočne zle nato aby ich to presvedčilo. Väčšina ľudi je stále opitá konzumom a až keď príde o svoje pohodlie a bezpečie domova aj tzv stredná vrstva, tých nadutých mešťanov zavislích na ekonomickom raste, potom sa zrejme pohnú ľady. A tu sa dá iba s Normanom suhlasiť, čim skôr to príde, tým lepšie.

kali

My nevieme čo je vedomie jak vznika kde sa nachádza, nevie to ani veda a filozofi sa nato snažia najisť odpoveď už tisiročia, tak by si mohla svoje teorie o esencii energie a svetelných štrukturach niečim overitelným aj podložiť a odpoustiť si tieto invektiva.
K tým potratom, nemusíš byť hneď tak vzťahovačná je mi jedno čo si o tom myslíš, daval som to sem v ramci debaty ako takej.

kali

Blbosť je skôr toto. Myslím si, že by bolo lepšie zostať pri biologickom vysvetlení ktoré sa dá vedecky a empiricky overiť, ako nejake pseudospiritualne ničim nepodložené dohady.

Otazka moralnosti abortov aj z filozofickej perspektivy sa rieši aj v tomto videu https://www.youtube.com/watch?v=2AVrztA_mjI

kali

Pokial v buducnosti prevladne homo sapiens tak ti garantujem, že túto planetu vyžerieme, vydrancujeme a nakoniec aj vykapeme (to bude možno aj nápoveda kde je velký filter v tzv teorii vysvetlenia fermiho paradoxu). Slovami klasika, čo je velké na človeku je to, že je mostom nie učelom.

kali

Kolaičný potencial Smeru a ĽSNS. No jedine sami so sebou, spoliehať sa, že táto vlada sa predčasne rozpadne a vo volbách uspejú takým výsledkom aby vytvorili dvojkoaliciu popripade jednofarebnú vladu, čo je ale pri momentalnom "rozpade" Smeru a slabom politickom vytlaku a izolacii LSNS zrejme dosť nerealne. Chcelo by to nejaké povastenie fenixa v podobe SNS, hlavne do vedenia dať nejakého charizmatického človeka, lídra a nie ožranov, hysterky a židovských pätolizačov neschopných artikulacie.

kali

Ľudia sú jak deti, keď ich vychovávaš dobre a slušne, dávaš im lásku, ale ich aj adekvatne potrestáš a naučiš discipline tak z nich vyrastú riadní sporiadaní ľudia. Naopak, ak ich zanedbavaš, chováš sa k ním zle, nebodaj ako trýznitel vyrastú z nich väčšinou psychicky nevyrovnaní labilní jedinci nachylní ku kriminalnym deliktom, jednoducho zlí človek. Kapitalizmus je systém ktorý realne dáva ľuďom ilúziu, že môžu všetko a byť všetkým, rozmaznava ich aby ich na čas umlčal, pričom ich učí, že uspech je podmienený čo najväčšou zakernosťou, vypočitavosťou a prešibanosťou (hodnoty produkované hebrejským, puštnym mozgom). Je to systém ktorý hraje na tie najprimitivnejšie pudy a ľudí socialne odlučuje. Zakonite sa na vrchol tohoto systému može dostať nie ten najlepší (ako rôzny tí pravicový apologeti typu Sulik hovoria) ale ten najhorší. A takéto vedenie spôsobuje presne to, čo spôsobuje zlý psychopatický rodič svojmu dieťaťu.

Ľudia majú svoju prirodzenosť ale tá nemá len tienistý charakter, ale aj ten svetlý (rovnako ako to dieta tiež neni od prírodý zakerný, sociopatický egomaniak), a je vždy podmienená tým kto ju riadi a tvaruje k svojmu idealistickému obrazu. Ľudia potrebuju vedenie, svojích lídrov, niekoho kto sa o nich postará a určí ich smer. Dnes a najmä Europanov sa to týka na takých ľudi marne čakajú a preto sa uchylujú k svojim adoptivnym tyranským rodičom v podobe glabalistického finančného kapitalizmu. A čim viac sa bude na toto upozornovať, tým je viac pravdepodobné, že raz sa Europsky človek rozhodne vratiť ku svojím koreňom a snaď niekedy nájde svojích pravých rodičov.

kali

Toto by sa malo tesať do kameňa, lebo mnohí nechápu, že tento globalny system, tento kapitalizmus hrajuci sa na demokraciu je z principu korupčný. Veď v USA tú korupčnosť dokonca zlegalizovali a hovoria tomu eufemisticky lobby. A tieto naivné otázky ktoré sa tu pýta truhlik vyššie, ktoré jak keby som od Lichntera počul, len znova legitimizujú tento system. K čomu tu potom máme tú tzv "alternativu" rôzne tie smiešne radia keď nedokážu vysvetliť ľuďom tak jednoduchú vec, že problemom je v prvom rade korporatny kapitalizmus a nič to nezmení nejaká fiškálna politika, čo je len zasterka a že riešením je zničenie zakladov tohoto systému.

kali

Prop mal svojho času pre nich výraz neobolševici, ktorí svoje reminiscencie kamuflujú do panslavizmu a rusofilstva všeobecne. Nacioanlistické kruhy na Slovensku sú týmto pekne presiaknute obzvlašť tí ktorí sa točia okolo "mesiaša" Rostasa. V extremnych pripadoch ako je nparíklad Ratko Sudecký to potom vedie k revizii Katynskeho masakru kde tento nechutný čin opäť hádžu na Nemcov.

kali

Podla francuzskeho biologa z 19 storočia Jeana Louisa Armanda de Quatrefagesa mali byť Prusi miešanci Finov a Slovanov. Geograficky by to mohlo davať logiku, osobne si ale mylím, že z velkej časti sa tam zamiešali aj Germani počas kolonizacie vychodnej Europy medzi 9 a 14 storočim.

kali

Podstata a princip nosenia tých rušok sa dá parafrazovať ako "ty chraniš mňa, ja chranim teba". Preto nemá zmysel nosiť respiratory, dokonca ani plynové masky, lebo filtrujú vzduch ktorý nadychneš ale nie ten čo vydychuješ, tým sa straca zmysel toho masového nosenia ochrany dychacích ciest. Ľudia by to, už mali konečne pochopiť, že tie ruška nenosime preto aby sme ochraňovali seba, ale druhých a toto sa podvedome velmi ťažko prijma v dnešnej dobe.

kali

Podstata Staněkovych prednašok je o previazanosti a naslednej kaskadovitosti udalosti, o tom ako si davať informacie do tzv architektury suvislosti, všetko je nejakým spôsobom poprepajané. Čo je ale z mojho pohladu najpodstatnejšie, je, že pri niekolkých vymieraní druhov v historii tejto planety, tak mu predchadzalo premnoženie tohto druhu a ubytok iných druhov. To premnoženie spustilo sled udalosti na ktore priroda reagovala zmenou podmienok ktoré v konečnom dôsledku vytvorili rovnováhu aj keď za cenu vymierania.

Každopadne Staněk to vie celkom dobre podať (nazvyme to že má dar reči, nepôsobí nudne), aj keď sa to javý dramaticky, sám je mnohými označovaný za katastrofistu, bohužial taká je ale pravda. Tu nadhlad čitam celkom pravidelne a aj keď neprispievam poznám filozoficke razenie a nazory tu pritomných, tak mi prišlo celkom vhodné to sem dať, aj keď je to trochu dlhšie, kto chce čas si najde...

Okrem ineho aj tento članok velmi dobre vystihuje tú hlavnú pričinu zmeny prirodneho prostredia a klímy, ktorú rôzni tí klimatickí alarmisti nikdy nepovedia https://deliandiver.org/2016/10/environmentalismus-versus-demokracie.html

kali

Nejde len o zmenu klímy ale o celkove zmeny prirodneho prostredia, kde planeta prirodzene sa snaži zachovať rovnovahu diverzity, ktorú človek narúša nie len emisiami ale aj nezodpovedným pristupom k prirode samotnej, vyrubom lesov, drancovaním a hubením živočišnych druhov, chemizacii ornej pôdy, vody a vzduchu a v neposlednom rade svojím monumentalnym premnožením sa v preurbanizovanej spoločnosti...

Tieto prednašky hovoria za všetko
https://www.youtube.com/watch?v=Fb2N_0x75hM

https://www.youtube.com/watch?v=MWNVCZjZ-TI

kali

"Myšlienka belošskej alebo nordickej jednoty znie pekne, chýba už iba jedno - presvedčiť Nemcov, aby sa na Slovanov konečne prestali pozerať ako na korisť a začali nás brať ako rovnocenných partnerov. Sú toho schopní?"

A čo tak začať od seba? Panslavizmus a žvastanie o slovanstve a neustale vyplakvanie s patetickou sebalutosťou nad krivdami, belošskej nordickej jednote asi moc nepomože.

kali

"Ale keby ju naozaj plánovali, asi by boli lepšie pripravení a nedošlo by k obliehaniu Leningradu, ani k bitke pri Stalingrade. To je môj nepodložený predpoklad."
Je rozdiel viesť utočnú vojnu a obrannú vojnu (na prope o tom už bola debata)

O tom, že Sovieti planovali zautočiť skôr nepisal len Suvorov ale aj Solonin. Niečo o tomto útoku naznačuje aj samotná debata Hitlera s finskmy ministrom Manerhaimom https://www.youtube.com/watch?v=oET1WaG5sFk&t=62s (bolo toto videou na youtube s sk titulkami ale samozrejme bolo zmazané).

Ďalším dôkazom je, že Sovieti už v v septembri 1940, tri mesiace pred operaciou barbarossa mali vypracovaný operacia groza plán útoku tzv Mobilisatsyoni Plan 41.

Admirál Kuznetsov člen ustredného výboru komunistickej strany vo svojích pametiach z roku 1966:

"For me there is one thing beyond all argument -- J. V. Stalin not only did not exclude the possibility of war with Hitler's Germany, on the contrary, he considered such a war ... inevitable ... J. V. Stalin made preparations for war ... wide and varied preparations -- beginning on dates ... which he himself had selected. Hitler upset his calculations."

Možme pokračovať ďalej
Moskva už 5. apríla uzavrela so Simovicovym režimom pakt o neútočení. Hitler to správne vyhodnotil ako nepriateľské gesto. Nemeckí vojaci objavili v Belehrade dokumenty, ktoré tento názor potvrdili. V dokumente zo sovietskeho veľvyslanectva sa uvádzalo: „ZSSR zareaguje v správnu chvíľu. Mocnosti Osy do značnej miery rozptýlili svoje bojové sily a preto sa bude môcť ZSSR náhle pohnúť proti Nemecku.“ Nemecký diplomatický analytik Ernst Woermann pripravil súhrn korešpondencie bývalého juhoslovanského ministra zahraničia. Woermann dospel k záveru, že sovieti „povzbudzovali Juhosláviu do prípadnej opozície proti Nemecku. … Sovieti robia chvatné prípravy.“ Nemecký veľvyslanec v Štokholme princ Wied odoslal 16. mája do Berlína depešu: „Tunajšia zástupkyňa sovietskeho Ruska pani (Alexandra) Kollontai dnes podľa mojich zistení povedala, že nikdy počas ruskej histórie neboli na západnej hranici Ruska sústredené väčšie vojenské sily, ako v súčasnosti.“

Becker, Fritz, Kampf um Europa, s. 123

Hitler dostával zlovestné známky sovietskych vojnových príprav aj z iných zdrojov. Z Helsiniek prišiel šifrovaný telegram, týkajúci sa sovietskeho námorného atašé Smirnova. Ten sa zveril svojmu americkému kolegovi Huthsteinerovi, že „Rusko bude musieť s najväčšou pravdepodobnosťou vstúpiť do vojny na strane ostatných veľkých demokracií.“ Veliteľ nemeckej kontrarozviedky Walter Schellenberg hlásil dramatický nárast sovietskej špionáže, podvratnej činnosti a sabotáží. Prístavná polícia v rôznych európskych prístavoch zadržala prístavných robotníkov pokladajúcich výbušniny na paluby nemeckých, talianskych alebo japonských obchodných lodí. Vo väčšine prípadov boli páchateľmi komunistickí agenti. Dánska kriminálna polícia rozbila obzvlášť nebezpečnú skupinu komunistických sabotérov vedených Ernstom Wollweberom. Členovia tejto skupiny od roku 1938 prepašovali na paluby lodí výbušniny a potopili takmer 70 lodí smerujúcich zo škandinávskych prístavov do Nemecka. OKW denne registrovalo sovietske prieskumné lety v nemeckom vzdušnom priestore. Priebežne dodávalo Hitlerovi hlásenia o neustálom zvyšovaní ruských síl pozdĺž spoločnej hranice. Tieto aktivity boli „v stále vyššej miere výhražnej povahy.“

Kunert, Dirk, Deutschland im Krieg der Kontinente, s. 80
Meiser, Hans, Verratene Verräter, s. 244
Becker, Fritz, Kampf um Europa, s. 179

Suvorovovi možno nesedia nejaké čisla alebo fakty (napr to, že Stalin zo začiatku podporoval Hitlera) ale ako vidieť so svojími tvrdeniami neobjavil ameriku a je viacero zdrojov ktoré v principe dávaju jemu za pravdu...

kali

Chapem a aj s tebou suhlasím. Narodný socializmus je len termín, zrozumitelný výklad akejsi sily, ktorý v danom čase a priestore bol navhodnejší, čo dnes nemusí platiť. Dnes ale práve nejaký vhodný termín resp. pojem ktorý by rozhýbal túto silu celkom absentuje...

kali

K tomuto sa hodí jeden citát, bohužial autor nie je známy ale natom moc nezaleží, ide hlavne o podstatu:

"Národní socialismus nebyl vynalezen nikým - byl vytažen z věčných zákonů přírody, které existovaly od narození vesmíru a které řídily celý život od doby, kdy se objevil první primitivní organismus. "

Celkovo pojmy pravica a lavica nemajú nejaké väčšie opodstanenie v Europskom ponimaní ako je "blaho pospolitosti alebo ľudu". Sú to pojmy ktoré odrzkadlujú skôr židovské videnie sveta a reality, vykorenenosť a degradacia hodnôt len na ekonomické ciele. Nakoniec aj sám Rosenberg stavial kapitalizmus aj komunizmus (z ktorých oba pojmy vychádzajú) do jednej roviny, kde podstata všetkého je len číry materializmus...

kali

Nejde o to si idealizovať antiku ale skôr ju považovať za svetlejšiu časť našej historie ktorá v prvopočiatku mala nakročený vývoj tým správnym smerom. Dekadencia antiky jak v pripade Grecka tak aj Ríma nastala až v neskorších dobách ich existencie, v prípade Ríma to už bolo cisárstvo a obzvlašť dominát. Rim existoval cez 800 rokov a je velmi kratkozraké celé toto obdobie, najmä čo sa týka morálky a etiky zovšeobecniť do jedného nemenného výkladu. Je určite jasné, že inak bola vnímaná homosexualita za republiky a inak za dominát a to nehovoriac o interpretacii dejín či už z kresťanského (ako Norman poznamenal) alebo dnes aj z neomarxistického židovského pohladu (nakoniec Rimania židov prenasledovali a tí voči nemu citia nenávisť ešte doteraz, preto sa všade s Rímom spajá deknadencia a rozvrat ako už spominaný film Caligula alebo aj serial Spartakus).

Intepretacia dejin antiky je problém, lebo tu je podstatné kto to interpretuje. Alexander Macedonsky je dnes a hlavne laickou verejnosťou predstavovaný ako homosexual z dôvodu že vytvaral akési bratské spolky, čo si nejaký neomarxistický latentný úchyl môže vysvetliť ako hromadný mužský grupač. Faktom ale je, že tieto spolky boli analogiou k dnešným napr špotovým týmom ako sú tie futbalove alebo hokejove.

Inak čo sa týka filmov ktoré tu boli spominané musím upozorniť ešte na jeden a to najmä pre výstrahu, ktorý podobne ako 120 dní sodomie sa snaží utočiť ešte priamejšie a zakernejšie proti tým ktorý predstavovali boj proti tomuto zvratenemu dekadentnemu uchylnému hnusu a to je film Ilse: Vlčica SS (film som nevidel ale stačil mi popis deju a trailer)
Rozoberať hollywood a ich podprahové snímky kde takmer vždy každú autoritu ako je general, doktor, načelník policajného zboru hraje černoch, zapornú postavu predstavujúcu väčinou sklonmi k sadizmu a nejakej sexualnej zvratenosti hraje Nemec a zdravý rozum predstavuje žid, je už zbytočne nejak viac komentovať.

kali

Ale Norman prečo si tak vzťahovačný? Veď som povedal, že jeho tvrdenia boli uražlivé a prehnané a nikde som nepísal, že sa s ním uplne stotožňujem. Nakoniec aj ty sám hovoríš, že na východe je tých vyborných genov menej. Tak prečo tento postoj? Rovnako nikde neurážam Slovenov tým, že by som ich porovnával s čiernymi ako sa snažíš interpretovať, naopak poukazujem nato, že do zahraničia odchádzajú tí najlepší z nás, otázkou zostáva, prečo nezostanú tu aby pomohli v rozvíjaní svojho národa, prečo Norman odišli? A ak má byť odpoveďou zlá finančná situacia, tak potom sa nemožeš diviť mojmu postoju voči východným krajinám.

Važne sa ale teraz pýtam, a to mal byť aj dôvod celej mojej reakcie, načo je dobré to Jurečkové video? Načo je momentalne dobré nadávať na Nemcov, Francúzov, Britov, Talianov atď atď...? A nasledne tvrdíš: "Ste dve strany, jedna tvrdí, že Západ už príliš zdegeneroval a druhá tvrdí, že naopak Východ má "zlú mentalitu". Podľa mňa nemá ani jedna strana naaozaj pravdu a môj nadhľad je práve v jednote, o ktorú sa tu už roky snažím, ale viac k tomu už asi nemám čo dodať".

A čo asi podla teba Jurečka v tom videu robí? Veď je to presne on čo narúša tú jednotu.

Čo sa týka tej mentality, ano je to to do velkej miery aj kultúrou a správne poznamenávaš, že malým národom je vnútená. A my ako malí národ nám neostáva nič iné iba túto realitu prijať, prispôsobiť sa jej a využiť vo svoj prospech. Ale keď už si máme vyberať od koho nám má byť vnutená bude pre nás najlepšie ak to bude zdravá stredná Európa na čele s Nemeckom.

kali

Zdá sa že sme sa nie uplne pochopili, inak si neviem vysvetliť tú snahu mi vkladať do úst to čo som nepovedal. Nikde som nepovedal, že Slováci sú hlúpi, alebo bez vôle. To čo som tvrdil si vpodstate povedal sám v predposlednom odstavci, citujem: "V Európe sú roztrúsené výborné gény, tie, čo držia svet nad vodou. Sú aj mimo Európu, ale tu je ich dosť vela. A sú aj na Východe Európy. Menej, ale sú, sú ničené a vysávané, ale sú."
Nejde mi o to dehonestovať Slovákov (alebo Slovenov, keďže ste tu už rozvírili tú debatu :) ), ale skôr kritizovať postoje ktoré implicitne naznačujú, že my sme nadradený nad belochmi zo západu ktorých nasledne považujeme za pôvodcu naších nesupechov a utrpenia. Tu treba byť sebakritický a povedať si pravdu, že z velkej časti za to môže naša mentalita. Grigoriy v tomto zachádzal až pridaleko, jeho tvrdenia hraničiace až s urážkami nemohli byť akcepotvané na tomto portáli a urobil si to čo si urobiť musel, ale ja som chápal čo chcel povedať a keď sa nad tým človek povznesie a zachová nadhlad môže jeho slová brať ako časť skladačky ktorá má pomôcť intelektualnej elite tohoto národa ho nasmerovať na správnu cestu.

A že je to zaležitosť kultúry? Kultúra je odzrkadlenie duševnej schopnosti národa. My sme si tú kultúru vytvorili a keď ju nahlodal židovský parazit je to naša chyba, že sme jú dostatočne neimunizovali. Ale toto je problémom aj západných krajin len s tým rozdielom, že tam musela tiecť aj krv, či už v prípade Francúzov (revolucia) alebo Nemcov (svetové vojny).

Ďalej píšeš
"Jasne sa dá len ukázať, že téza o genetickej odlišnosti východoeuropanov je teda v rozpore s tvojím volaním po "jednote belochov", "jednote árijcov". Jednota pána a otroka? To nejde dohromady"
Tvrdiť to, že za problémi v ktorých sme si môžeme sami určite menej narúša jednotu árijcov a bieleho sveta ako to, že za to môže západ.

A tvoj argument o úspešných Slovkákoch v zahraničí, je podobný ako argument o uspešných černochoch.

K otázke na koho strane stojím, jednoznačne odpovedám na strane bielej rasy ako celku a tá tvorí populaciu aj tých krajín proti ktorým Jurečka vo svojom videu štve, preto som sa proti nemu tak ohradil. Momentálne sme v situácii kedy tieto geograficko-narodnostno-etnické spory nemá cenu vyťahovať lebo máme spoločného nepriatela ktorý ohrozuje existneciu nás všetkých.

S tými poslednými dvoma odstavcami úplne súhlasím.

kali

Príčina naších neuspechov je celkom jednoznačne mentalita stredoeurópskych národov a slovanských krajín ako celku. Sme tu skoro všeci dobráci, pracovitý, svojím spôsobom slušný ale aj naivný. V žiadnom pripade nie sme tvoriví, disciplinovaní a zdravo agresívni, sme skôr užundraní ktorí sa vedia len sťažovať ale ododhlanie a vôla konať absentuje. Dobre vieš, že všetky tieto vlastnosti determinuje skôr genetický faktor ako ten enviromentálny aj keď ten v podobe pol storočia židovskéhosocializmu na nás zanechal svoje stopy, ale nato sa tiež nemôžme vyhovárať, prekážky nás majú posilňovať.

Nič to nemení ani fakt že mnoho naších na západe prerazilo. Čítal si najnovší článok na prope? Konkretne táto pasáž, citujem: "Vedieme politiku lacnej pracovnej sily. Už od roku 1998. Slovenská práca je lacná a preto sem prídu zahraniční investori, postavia fabriky a prinesú pracovné miesta a cenné know-how. Akurát je tu jedna vec, ktorú liberálni tajtrlíci zabudli povedať verejnosti aj zamestnávateľom. Že vinou nízkeho finančného ohodnotenia a absencií príležitostí k osobnému rastu, odídu do zahraničia všetky mozgy a prakticky všetci schopní, talentovaní a šikovní ľudia."

Majú mozgy su šikovní a schopní preto sa týto ľudia na západe uchytia a prosperujú čo ale nemajú je zmysel pre zodpovednosť, obetavosť a odhodlanie pomôcť svojmu národu aj za cenu svojho pohodlia. To sú primárne dôvody naších neuspechov. Môžme tu nadávať na západ ako chceme ale jediné čo západ s nami robí je že nás iba upláca konzumom a pohodlnosťou tejto modernej zvratenej doby. Krmia nás ilúziou o slobode, rovnosti, prepychu, hodnotovým rebričkom pretkaným bezduchým materializmom a my ako správne zdomestikované zvieratá sa dobrovolne vrháme do tohoto otorctva globálnych elit. Je to naša chyba, že sa necháme takto oklamať, podviesť a opiť.

A že tento režím je obzvlašť nepriatelský proti východnej Europe? A proti komu inému má byť už nepriatelský? Briti skončili s nástupom Cromwella, Francúzi po velkej revolúcii a Nemci po dvoch nakrvavejších vojnách v historii ľudstva. Neni to našou vínimočnosťou, je to len preto lebo sme na rade posledný v tomto svetovom boji medzinárodného židovstva proti arijstvu.

kali

Ale no tak, čo si asi myslíš, že si z toho videa vezme jednoduchý slovenský ľud? Hrdosť, obetavosť, disciplínu alebo snaď odhodlanie? Nie, jediné čo to docieli je že sa zase bude ukazovať prstom na zlých Nemcov a zlý pangermanizmus a veškerá tvoja snaha na tomto portali o stredoeuropskom priestore vyjde nazmar, lebo spása sa bude zase hladať tam kam biologicky aj kultúrne nepatríme a to v Rusku a nepriatelom bude opäť germánsky stredoeuropsky svet.

Jurečka sa snaži navodiť dojem historických krivd napáchaných západom (konkretne Nemcami) na východných národoch ktoré burcuje a priahne po pomste čo dnes pri súčasných problemoch sveta nemá vôbec žiaden zmysel a je kontraproduktívne. Geopolitické názory panslavizmu 19 a 20 storočia dnes vôbec nie su aktualne, chod dejín je dynamický a vďaka globalizácii sa okruh nepriatelov zužuje a otázky narodnostné nahradzujú skôr tie rasové.

Otrockou moralkou sú opijaný aj ľudia západu, ale problém východu to bol od nepamäti. Aj tým skvelým Rusom museli začať vládnuť severania vikingovia aby vôbec utvorili životaschopný celok. Nerád to Norman hovorím ale Grigorij mal v mnohých veciach pravdu, aj keď jeho vystupovanie nebolo hodné tolerancie istá dávka sebakritiky nám rozhodne neuškodí aspoň nie tu medzi nami a obviňovať za naše neuspechy národy ktoré sú vo všetkých sférach života prelezené tým istým morom ak nie väčším ako my je čistý alibizmus.

kali

Tento typ videí len nahráva do karát tým šovinistickým panslavistom ktorí tu poslednu dobu boli aktívny aby svoju vlastnú neschopnosť mohli zvalovať na nejaký pomyselný historický mýtus o agresivite germanov a pangermanizmus voči svojím východným susedom v extrémnych prípadoch siahajúcich až k obhajobe Stalinského Ruska. Ďalšie hladanie nepriatela tam kde neni, vyťahovanie narodnostno etnických sporov ktoré situaciu len viac komplikujú miesto toho aby ju riešilo v neustáli prospech medzinárodného židovstva.

Slovanské národy potrebujú hrdosť, ale tieto reči neprinášajú nič iné len nenávisť a rozbroje bielej rasy ako takej. Vyzdvyhovanie cností ktoré zo širšej perspektívy a z hladiska prírodných zákonov nie sú ničím iným len otrockou morálkou a následnom vyplakávaní o tom ako sme podrobený je tiež príznačné pre porazeneckých a zbabelých ľudí zapadajúcich nádherne do frázy "svet je na nič znamená, že ja som na nič".

kali

Je zaujímave ako taký sčítaný a informovaný človek vyjadrujúci sa s tolkou odbornosťou ku každému problemu a ktorý ako jediný sa tu musel pochváliť so svojou vyškou iq ma takéto karidnálne medzeri v historii, že dokáže nazvať Nemcov ako tých ktorí začali vojnu.

Boli to Anglicko a Francúzsko ktoré vyhlásilo vojnu Nemecku a nie naopak, po tom čo zautočilo na drzé Poľsko ktoré neprijalo ani taketo mierove ponuky https://www.youtube.com/watch?v=BIEi9lXM0_U&t=2s a navyše samo štvalo do vojny z prehlaseniami o tom ako ich armáda obsadí Berlín.

Ako Ch. Bewley dokumentoval, poľské nepriateľstvo a vojnové štvanie proti Tretej Ríši už v roku 1930, keď nikto v Nemecku ešte nevedel, že Hitler príde k moci a žiaden Nemec ani nepomyslel na nejakú vojnu s Poľskom, poľské noviny ” Die Liga der Grossmacht“ uverejnili nasledovné:
” Konflikt s Nemeckom je nevyhnutný. Musíme sa naň systematicky pripraviť. Náš ciel je nový Grünewald (bitva u Tanenbergu v roku 1414, ktorá zlomila moc Teutónov), avšak tentokrát Grünewald v predmestiach Berlína, ináč povedané, Nemecko musí byť porazené poľskými oddielmi v strede ich územia, za účelom zasiahnúť Nemecko priamo do srdca. Náš ideál je Poľsko so západnými hranicami na Odre a Nise. Prusko musí byť znovu dobyté pre Poľsko a v skutočnosti až po Spree.“

A keď vezmeme do úvahy ake masakre robili Poliaci na Nemeckých menšinách najmä v Danzigu ktoré bolo z 90% Nemeckým mestom https://www.youtube.com/watch?v=IcLzejHBzNo je uplne pochopitelné, že to Hitler a Nemci nemohli nechať len tak.

Hitler ponukol Britanii asi 25 mierových ponúk ktoré boli odmietnuté

Nemci bombardovali Londýn v auguste, pričom Britania začala bobmbardovať tie Nemecké mesta už v júni v tzv nočných náletoch https://www.youtube.com/watch?v=6Heg3X2AfLI

Takže ano treba poznať najprv fakty a potom možme moralizovať nad tými ktorí vo svojej arogancii a nevnávisti voči národu ktorí sa previnil len tým, že sa chcel vymaniť z ich finačného zovretia neváhali porušovať všetky pravidlá a v situácii kedy svojho nepriatela mali na kolenách ho ešte zákerne skopali na zemi.

„Kdo odnaučil se plakat, ten učí se to znova při zániku Drážďan“

~ Gerhard Hauptmann ~

kali

Drang nach Osten je len jedna verzia výkladu historie a ďalšia forma uplakaného panslavizmu o akejsi sile a vynimočnosti Slovanstva a krustosti Germánov. Boli to Poliaci Slovania ktorí mali velkohubé vyhlasenia, že Berlin je ich mesto. A tak isto ako aj maršal Pilsudsky povedal: "Silne verím v čestné úmysly vášho Vodcu, avšak povedzte mu, že by nemal prehliadnúť skutočnosť, že odveká nenávisť môjho národa proti všetkému nemeckému je bezodná" nebolo ničím iným len prokovakcie.

A nemusíme isť až tak do minulosti, stačí sa aj dnes pozrieť do najväčšej Slovanskej krajiny ktorú mnohý považujú za spasitela sveta, že čo to tam maju za neobolševických pohrobkov schovávajuci svoje imperialne chuťky za nacionalizmus http://www.mojevideo.sk/video/28045/ruski_vlastenci_vyzyvaju_k_okupacii_...(cz_titulky).html

Nemecko dalo svetu na poli vedy, technologii, fylozofie, umenia a kultury len za posledných 150 rokov takú kvalitu o ktorej môžu všetky slovanské krajiny len snívať a to ich je niekolko násobne viac. Nalejme si už konečne čistého vína a prijmime fakt, že Slovanské národy nedosahovali kvalit toho Nemeckého, rovnako ako dnes čierna rasa nedosahuje kvalit tej europskej, takže akési lamentovanie o menejcennosti malo svoje opodstatnenie, veď aj sám tvrdíš, že sme neboli jednotny. A koho je to asi chyba? O zbytok sa už vždy postarajú večné zákony prírody.

Stránky