Tona Nagua

komentáre

Tona Nagua

Ak človek hľadá skutočnú slobodu nesmie byť vedený ničím z tohoto sveta.
Niekedy to, čo vyzerá ako negatívne, je tak extrémne pozitívne, že je to až nad naše prahy, aby sme to pochopili. A čo vyzerá ako pozitívne, je vlastne sladká pasca, ktorá má našu smrť u mnohých dokonca až v jadre.
Voliči Matoviča a iné podfuky uvrhli do tohoto následku -nepoznanie príčiny. A platí to čo vysloví tyran a spol a to je zákon. A teraz sa všetci pýtajú ako z toho von.
Nadávanie tu už nepomôže a vôbec nie vyplakávanie.
Žiadny vodca, guru, žiadna oddanosť ideálu. Je to o objavovaní akcie, ktorá oslobodí.
Dôvera môže byť infekčná. Tak aj debilita, neznášanlivosť ....
Treba vyberať múdro aby sme neboli nakazení.
Ľudstvo sníva sen a to bludný, že je na vrchole evolúcie ale zatiaľ sa tu iba pohadzuje hovnami. Nerozpustil však zatiaľ tú izoláciu tohoto chorého sna sveta.
Sen o idealizme. Ten kapitalizmus, komunizmus, .. alebo nejaké náboženstvá je žiaľ ten ideál. Máme tých, ktorí sa hrajú s falošnou mocou, s ktorou sa ľahko manipulujete. A tak sa stane ako sen sveta; izolovaný a odcudzený zo sna planéty a Ducha moci. A vy sa čudujete?
Gump - pes , ktorý naučil žiť ľudí
kniha a už aj film
https://www.youtube.com/watch?v=U3Kc9YBpjYI
Je stále niečo odkiaľ možno čerpať silu stratenú energiu.

Tona Nagua

surový bezpodmienečný vesmír vždy útočí na slabosť a vždy podporí silu. Často spokojnosť je len maska keď nás cez ňu myseľ privedie do pasívneho stavu. A nastane nové neželateľné zasahovanie do života človeka cez sen tohto sveta. A iba tento sen tohto sveta je hrozná izolácia a preto asi je plný psychoz, depresií atď.
Pod nohami sú kroky.

Tona Nagua

Odpustenie, nádej a viera sú "poor manovou" spiritualitou. Takáto spiritualita nepatrí tomu, ktorého duch spočíva v budovaní stratégií pre sebavedomie, silu a intenzitu.
Ľudia premenili prekážky na utrpenie a toto utrpenie im vyvoláva pocit zbytočnosti. Horšie je, že tento zmysel pre zbytočnosť sa stal duchovný. Tu ide však iba o niečo, s čím sa stretávame "NA ceste duchovného". Sú to iba hádanky a paradoxy, ktoré spôsobujú priemernému človeku obavy. Iba pre bojovníka je to výzvou k "dobytiu". Nehovorím teraz o proteste v ktorom ľudia chcú niečo vyjadriť. Avšak nepoužívajú silu /nemyslím fyzickú/, vôľu, zámer.
Ideš do posilňovne a tam používaš svoju silu proti sile a svaly rastú a sú pevné.
Prekážky v živote sú výzvou sily používať ju na jej rast kde prekážky sú tou protisilou. Základom sily je použitie sily. Použitie sily je základ sily. Či je tá sila strategická to si musí už každý sám zmerať. A tak sa energia neplytvá na hlúposti. Ku každému však sila pristupuje inak.
A tak pre niekoho je to ťažšia vnútorná prekážka, a tým väčšia musí byť snaha o vytvorenie vnútornej sily. To je vysoká úroveň dosiahnutia samogenerujúcich síl.

Tona Nagua

a tak ísť s bubnom na zajace vo svojom živote už nevolím, radšej tej prirodzený poryv vetra ale zase nie náhodný a tak aj referendum mi nepríde tiež hneď účinný lebo je za tým mnoho ALE.
Proste ľudia sa rozhodli ísť a netreba špekulovať pretože Matovič nie je vhodný aby zastával tú pozíciu, ktorú si vydobyl kritizovaním, šaškovaním, kupovaním si dôkazov proste v tele Matoviča sa zahniezdila úchylná sila a ten čas treba skrátiť, pretože úchylná sila v ňom je veľmi nenažraná, tyranská, podlá, živiaca sa utrpením iných.
Od počiatku je tu vojna medzi silami stvorenia a silami ničenia. Mnohí zo strachu nechcú rozlišovať tieto sily. Niektorí zase rozlišujú ale idú nato akosi divne a minú sa a výsledok sa môže stať ešte horším.
Strach sa bojí byť si vedomý. Uvedomenie vždy hľadá svoju hľbku.
Sme tu aby sme zdokonalili silu našej vôle, vytvorili jednotné pole a našli slobodu. Všetko ostatné je rozptýlenie, ktoré môže uškodiť tomu zámeru "vyhodiť Matoviča z okna".
Vôľa musí byť silnejšia ako sklony k samosabotážam. Tiež emócie majú tendenciu byť sebadôležité a zle vysvetľujú pocit, takže jednotlivec môže byť následkom a nie príčinou. Preto sme asi aj v tomto bode a nedochádza k poznaniu príčiny. Emócie bývajú často navrhnuté okolo obranných mechanizmov ega.
Slovenský ľud zabudol na nezlomného ducha a tak duch ochorel. Aj duch môže ochorieť. Len nezlomného ducha možno rozvíjať, ktorého nemôže nič ovládnuť.

Tona Nagua

... vezmi svoj osud do svojích rúk ...
https://www.youtube.com/watch?v=U4TA1yl5QCw

A zapáľ ducha, buď tým, ktorý vedie naše sny

Ukáž mi dušu hrdinu

Tona Nagua

v ktorej sa človek ocitá, pramení zo súhry ľudskej hlúposti a nevedomosti. Treba si to priznať a urobiť už krok vpred. To najhoršie je teraz sebaľútosť, pretože vznikne zotrvačná sila a tá vedie človeka k falošnému pocitu hodnôt. Ísť či neísť na testovanie? Na jednej strane nátlak na druhej konšpirácie a človek čo to počúva či číta tie komentáre a prosíka zbytočne o pomoc bábku čaputku či iných na fb fakt upadne do tej sebaľútosti, či zlého psychického stavu a nemá potom energiu, silu bojovať v tej vojne, ktorú vytvorili vyškerení za funkciu, tú divnú moc sa schovávajúci tyrani, ktorých si národ zvolil pretože ... to už každý vie aký je slovenský národ závislý, naivný a tak je to hračka pre úchylné sily rozohrať tu svoju hru. Ale ako vidno Matovičovcov je tu stále dosť. Sama viem aký má zamestnávateľ prístup a je to tak, ak sa nedáš otestovať: neplatené voľno, zaplať si zdravotné a pre niekoho aj výpoveď. Tyran siaha na to najzákladnejšie. Viliam Shakespeare ma jeden krásny sonet a keď vieme kedy ho zložil vieme ako sa tu tá úchylná sila drží už oddávna. Ano možno tam je aj odpoveď pre mnohých či sa nedať testovať, či sa ísť dať testovať a tak nevytvoriť doma scenár pre rodinu bez chleba. Vieme, že mnohé rodiny žijú od výplaty do výplaty. Zatiaľ tu nevznikla taká jednotnosť kde by všetci zamestnanci sa rozhodli neotestovať sa, čím by vznikol pre zamestnávateľa problém. Uvidíme ako sa s tým popasujú tí platení z daní ľudí akí sú bojovníci. Ak nie, sú aj iné možnosti a s tým musia vyškerenci počítať. Len dúfam, že sa ľud už poučí. A možno nie. Čo už.
Chce to hlavne kľud, toto sme ešte nemali a tak sa niečomu novému možno naučíme a zosilnieme. A do života príde aj iné poznanie a zdravý rozum. Prajem veľa síl, jasnú hlavu.

https://www.youtube.com/watch?v=SJw5BQba7zQ

Tona Nagua

Asi tak. To si celkom dobre uvažoval. Občas sa zadarí. Tie sušienky si našiel? Ja si možno tiež dám, prší a sušienky chutia za zvuku dáždika klop klop ale musím sa schovať a potajomky lebo papagáj urobí nálet a šlohne mi. Príroda. Idem už. Navštívil ma biely tiger zubatý. Krásny rešpekt obojstranný to sa ľudia musia tiež "naučiť". Čau možno zase niekedy nahliadnem čo máš nové.

Tona Nagua

A prečo sa tu do toho pletieš ? Tak to je ozaj z tvojej strany až príliš osobné a si preemotivovaný zo svojich nezdarov lebo iba začneš a nič nedokončíš a preto je tu stále namieste otázka Normana " a čo si urobil ty? Podľa toho ako píšeš žene, ktorá ti nič neurobila zjavne sa hlásiš ku LGBT teda si buzerant. Usmrkanec. Zalez do búdy.
HAIL ODIN.

Tona Nagua

Ty žiješ iba vo svojej bubline a preto ani nemáš toļko snahy čítať čo niekto napíše a to už nehovorím, že empátia je iba tvoja hra ega. Takže po:
1. Bavili sme sa o útlaku veriacich a nie o cirkvi a jej zverstvách alebo spravedlivosti či nespravedlnosti
2. Kde berieš toľko úbohosti zase ma tu z niečoho obviňovať keď už som tu zverejnila svoj postoj.

Áno pravda bolí okoloidúci tak tu teraz vyskakuješ a si zhrozený že ťa dostihuje karma. Ži si ďalej v tej svojej bubline a nenavážaj sa do mňa aby sa nestalo že budeš mať sakra veľké problémy.

Tona Nagua

Vytratil sa úplne "cieľ" byť slobodný. Čo neznamena slobodu pohybu, pohodlie, luxus, večné šťastie, pokoj ... A tak sú tu samí predpojatí politici či ľudia čo žerú politiku a ukájajú si ego za počítačom a vedia ako nato a privolávajú ešte mŕtvoly z minulosti. Títo predpojatí politici so svojimi pominuteľnými úsudkami. A tak musia prijať tú zodpovednosť za to, že tento starý cyklus stále vyvolávajú a ešte viac ho prispôsobujú týmto smradľavým okolnostiam.
Musí prísť to uvedomenie toho rozdielu. Nedá sa žiaľ nič robiť s tým aký stupeň vedomia majú iní. K tomu " porozumeniu" musí dôjsť každý sám. Vedomie dáva vzniknúť vnímaniu. Vnímanie je vlastne stav zoradenia, zoskupenia a keď človek vidí aké ho ľudia majú tak netreba mať vešteckú guľu a ani jasnovidné schopnosti.
A tak až potom príde nový cyklus a on príde sám od seba. Nový človek.

Tona Nagua

Mýliš sa náhodný okoloidúci. Bol útlak. U nás doma do mojich 18 rokov sa absolutne nespomenulo náboženstvo takže tieto dogmy som nepoznala. A keďže náhody neexistujú a Duch chcel aby som spoznavala a in nehľadí na tvoje pohodlie odišla som v tomto veku od rodičov a šup do Blavy a čo sa nestalo jeden študent teologie a ja sme sa do seba zaľúbili. Tak som spoznávala prečo niekto dá prednosť akémusi bohu. Začala som sa stretavať aj osobne s nejakými kňazmi aby mi hovorili o tom svete v ktorý tak veria. Hľadeľa som do tváre kňazov ktorých mučili a bolo to aj viditeľné. Bol v nich smútok a iba vyprávali čo sa naučili ale tam hlboko v ich vnútri bolo niečo zranené a hľadali sami odpovede na svoje otázky. Samozrejme chodila som do kostola aby som vyciťovala čo tam tí ľudia hľadajú. Ak ma niečo očarilo bol to ten hudobný nástroj organ. Štb vždy čakalo po omši a zapisovali si hlavne študákov. Keď chceš o niečom tvrdiť tak musíš sa do toho "ponoriť" ísť aj za tú cenu rizika a na vlastnej koži spoznať. Nie iba tvoje dojmy. Samozrejme stretla som sa aj s kñazom čo bol Štb mal aj dcéru s ňou som sa kamarátila. Takže tak ako mali akciu na kňazov tak aj na mládež a iných strašne "podozrivých". Inak boli strašne tupí tí štb.

Tona Nagua

Presne tak je to s tou ľudskou pamäťou na Slovensku ,s každodennými spomienkami, ktoré si prikrášļujú dokonca sa pridá aj to čo nebolo. Všetky tie sionistické - izmusy sú tak pre mňa nedýchateľné. Hnevala som sa dlhé roky, dnes už nie je na tomto svete, na otca ktorý ma bil palicou remeňom rukou až kým som neprišla na to že existuje iná pamäť a ja som sa rozpomenula na svoju podstatu. Tak dnes som vďačňá za sparťanskú výchovu otcovi. Bolo mi dovolené sa ísť až po 3 rokoch po jeho smrti "pozrieť" čo je s ním. To čo som uvidela aj ten obrovský počet "ľudí" myšlienka držala obraz formy človeka bolo hrôzou ako skutočne ľudia končia. Často pochopíme prečo sa nám niečo deje až neskôr. Preto nemam rada dôchodcov a dôchodkyňe ktorí falošne trepú lebo ego ich drží mocne v putách tí trpiaci politickým predchádzajúcim životom v tých stranách kde sa zahniezdili ako vyvolení kde sa chlastalo, šukalo a všetko zneužívalo. Pamätám nato ako ma ako dievča kontrolovali, prenasledovali a cítim odpor k celej cirkvi a tej hnusnej dogme falošného kresťanstva, načo zase mnohí spomínajú ako na dobré. Niekedy je na hovno mať dar a "vidieť" a "cítiť" ten smrad. Konečne nech už príde TO čo najskôr a rozmätá to tú faloš, pokrytectvo tú odpornú ľudskú deštrukciu, hnusné ľudské zmýšľanie. Nech uvidia tú úchylnú silu ktorej sa odvzdali.

Tona Nagua

Spomínaš konzum, samozrejme pozornosť prúdi iba tam a pohltí podstatu človeka a tak je autenticita potláčaná. Rozvíjať budovať aj hmotné ale nie je zlo. Čo je teda pravým nepriateľom teda zdrojom tej ľudskej mizérie. Stačí sa pozrieť do Ameriky a ako to preberajú v Europe. Je to ako taký céčkový film tragikomédia. Nejaký človek, nejaka skupina má SEBAĽÚTOSŤ lebo sa s ním nezachádza ako sú jeho predstavy a prerastie to do tragického pocitu tej vlastnej dôležitosti takej zhnitej. Pozri stačí ak v práci niekomu zvýšia a sa to ostatní dozvedia a je oheň na streche - a prečo nie mne prečo jemu ... A o čo horšie je keď nejaká rasa ťahá svoju minulosť tú odpornú mŕtvolu sem a popridáva tam svoje choré výplody lebo niekto /vieme kto/, so zlým úmyslom ho hecuje že je vyvolená či iné, pridá nenávisť samopovýši sa rýchlo sám nad, príde skupina čo to zorganizuje zaplatená od toho nepriateľa a je to tu čo sa deje. Rasy sa nesmú miešať a tak ma každá svoja čušať doma. Manipulácia -nenávisť.
Čo človeka z tohoto vyvedie - postaviť ho tvárou v tvár voči obrovskému neznámu kde nemôže predvídať výsledok svojich činov. Príkladom malinkým je covid 19. Na Slovensku teda to prebehlo ľahko preto ľudia osprosteli a konšpirujú o ňom.
Neznámo tie tajomné situácie dostanú z človeka to najlepšie, tá neistota že nevieš výsledok. Ale ako píšeš ľud je zhypnotizovaný konzumom a slovaci vlastne ešte nepoznali ako iné krajiny čo je to skutočné utrpenie. Čo miliony ľudí zažíva ako sa s nimi jedná akú cenu má ich život. Slováci sú rozmaznaní a vyplakávajú, chúďatka nemôžu ísť ani na dovolenku. Žiadny bojovníci.

Tona Nagua

ale stále machruje. Toť on? :
https://youtu.be/g-RTiAplpNs

Ale radšej idem pozrieť keď prší krásny film, Posledný kráľ severu - tam sú ešte muži a nie takéto utekajúce pokrytecké handry.
https://youtu.be/th6TtEL2wzY

Tona Nagua

Úbohosť SBS služieb v nákupných centrách. Akosi už často sa mi stáva, že keď idem nakúpiť do nákupného centra do potravín, cestu mi zatarasuje a fyzicky ma obmedzuje nejaký primitív a to mladý a zdravý. Teda takto útočia po ženách. /Muži nevšimli ste si to ešte?/ Potrebuje aby som mu niečo kúpila, či iný aby som mu dala peniaze. Včera sa to opakovalo a pred obchodom mi obmedzoval cestu do obchodu a fyzicky sa na mňa tlačil a potom utekal za mnou do obchodu. Keď nepochodil, všimla som si však, že išiel za babičkou a ju otravoval a to ma vytočilo, že som urobila na predajni krik a aby zavolali SBS službu. Chytro stihol vziať ešte fľašu čo videla predavačka a žiadala ho aby to vrátil a keď prišla SBS - žena, tak ju obišiel a odišiel a nič.
Všetci vieme aké právomoci má SBS služba. Ale v jednom bode sa však uvádza, že majú zamedziť prístup ľuďom, ktorý požili alkohol či omamné látky. A u mnohých je to veľmi viditeľné a nehovorím o feťákoch, ktorí sú fakt nebezpeční. ALE VTEDY SBS služba ZÁHADNE ZMIZNE. HANBA , veď prečo by mali niečo riešiť keď majú plné gate a oni sa predsa prišli iba poprechádzať do nákupného centra a majú to zaplatené. Viete si predstaviť asi koľko starých dôchodcov radšej prispelo? Pretože ostatní sú zbabelci a nič nevidia. Apelujem týmto na mužov, aby začali byť všímaví a aby svoju silu nepreukazovali za počítačom ale v skutočnom živote. Ide doba kedy násilie primitívov začne narastať práve pre túto zbabelosť.

Tona Nagua

To si dobre vystihol, má niekoľkoročnú prax ako rozprávač. Priznám sa, že ho nejak nemusím počúvať a radiť ľuďom z pohodlia a bezpečia mi pripadá divné. Zarába dá sa tak povedať na Miguelovi Ruizovi, svet je gombička, prečo nie je aj pre nás? Miguel Ruiz povedal:
" Rozprávač príbehu má nad tebou moc, pokiaľ dôveruješ príbehu, čo ti rozpráva. Len čo jeho príbeh podporíš svojou dôverou, začína byť jedno, či je príbeh pravdivý alebo nie. Veríš mu; si nahratý. Buď vôľa tvoja." Koľko ľudí verí v Dušeka?

Prečítala som si od Ruiza jednu knihu a to tú kde sa jednalo o jeho smrť a návrat späť. Radšej ako počúvať preklady od Dušeka.
Pozrieť sa smrti do očí má veľký význam a vychýli to človeka z jeho osi. Už neverí báchorkám. A vidíš zhypnotizovaných ľudí. Som kresťan, som vyvolený žid, nie ja som vyvolený moslim ...

Dnes nabehla výplatná páska, ani neviem koľko ľudia dnes zarábajú. Mnohí žijú od výplaty do výplaty. To Dušek nepozná. Cez 800- 1000 býva moje číslo v čistom. Aké platy sú dnes na Slovensku? Človek by mal mať slušný plat, lebo práve z nízkych platov vychádza všeličo. Že vraj aj dnes v Bratislave odchytili nejakého s nožom. Ľudia robia kraviny. Už aj natáčali policajtov v akcii, že ... Mali mu ruky zlámať.

Dnes je v kalendári meno Ivan, tak ak je niekto Ivan, ešte to stíham a prajem teda Ivanom všetko najlepšie.

Tona Nagua

okolo toho je naozaj málo. Trošku som pátrala cez internet ale je toho ozaj málo a nehovorím o diskusiách na túto tému. Žeby kolektívna vina, strach? Najhoršie asi je, že to utajené ako niekto, niekde komentoval sa prevalilo asi vďaka niekomu kto si niečo kompenzoval. Toto čo sa stalo nie je žiadna maličkosť, že sa dá nad tým mávnuť rukou, to veru nie. Zase sa ukázalo ako je nepriateľ pár krokov vpred. Mnohí títo špeciálny bojovníci z radou tejto bojovej jednotky si uvedomili, že štát nemá kontrolu nad mnohými dôležitosťami týkajúce sa slobody, ochrany ľudí žijúcich vo svojej krajine a nepriateľ dosiahne svoj zámer až do samého konca ak sa nič "nepodnikne".
Schvaľujem to, že tu sa už zákonnymi metodami nič nedosiahne. A na toto oni apeľujú asi zo strachu aby sa o to už nikto nepokúšal. "Zlu", ktoré tu číha sa musí čeliť silou ale nie iba tou hrubou silou. VOJNA BEZ PRAVIDIEL. Samozrejme, že je treba rátať so stratami.
To najhoršie čo sa tu stalo bolo to, že sa niečo utajené ZVIDITEĽNILO vďaka niekomu a tak sa odhalil zámer. Tiež je zbytočné bojovať s pešiakmi, ktorí budú zase rýchlo nahradení novými pešiakmi. Celý ten holokaust mi pripadá vyvolaný sionizmom aby zviditeľnili čo chceli ale treba manipulovať aj s kolektívnou vinou na ktorú sa mnohí nalepia. To je ako aj so slniečkármi. Takže zatiaľ žiaľbohu kontrolu má iba nepriateľ a vie vyvinúť tlaky aby sa človek bál o základné prežitie a nevšímal si si iné.

Tona Nagua

Sionizmus tu ťaháš, heš ,že čistá idea.
https://youtu.be/Eb520HkZQvo

Tona Nagua

To či ľudstvo prežije závisí na schopnosti zmeniť vnímanie v základoch spoločnosti. Teda človek potrebuje pomoc v tom aby sa znovu spojil s abstraktným základom. Obmedziť vlastnú dôležitosť a prikladať dôraz tam kde treba. Uvedomiť si. Tak ak prikladáš význam hmyzu tak pre teba bude mať význam hmyz. Kľudne sa to dá už prirovnať, že hmyz a človekohmyz sa delia na užitočný, parazitický a neutrálny. Všetko má v sebe ten kód prežitia. Avšak človek by snáď už mohol povstať a vzlietnúť a nesprávať sa ako hmyz a hlavne ten parazitický.
Človek si nevie zobrať príklad z hmyzu ako včielky a iné, bez ktorých zahynie. Ich sila opeľovania a biologická kontrola škodcov. Ale tu človek nekladie dôraz, kladie dôraz na parazitický hmyz a podporuje jeho život ako napríklad lykožrút, ktorý likviduje celé smrekové lesy, kliešť atď ako aj podpora imigrantov, ktorí majú úplne iný proces, ktorý mali naplňať vo svojich krajinách a nie znižovať v iných krajinách vibrácie a likvidovať a šliapať niečo čo začalo pučiť do krásy u niektorých, ktorý neoslepli a neohluchli, vyhrážať sa a dominovať. Takže hmyz je hmyz a snaží sa iba prežiť a rozmnožovať a je aj v spodnej časti potravinového reťazca a človek by si mal uvedomiť kto je a zároveň si uvedomiť, že nie je na vrchole potravinového reťazca a tak si uvedomiť svoju mágiu života a to o čom to všetko je. Hmyz nemá na háku ľudí nie je tak vyspelý aby si uvedomoval niečo také.

Tona Nagua

Už len pestovanie repky olejnatej výhodnej zase pre niekoho. Vieš koľko zem prepláchnu jedom aby sa vypestovala? Zem je presýtená chemickým jedom. Mrtva zem. Silné poškodzovanie Zeme. Zem je veľmi vyčerpaná. Samozrejme potom sa to dostáva do vôd a čo chúďa hmyz?

Tona Nagua

Určite sa nejedná o nejakú entitu. Netreba zvaľovať vinu na entity ale človek by sa mal umierniť a začať sa chovať asi inak.

Čo sa týka cestovania mimo telo - tam to neprebieha, že je niekto zlý a dobrý podľa človeka. Ja som len chcela aby ľudia nemali predstavy ako z rozprávky o vesmíre. To sú úplne iné energie a iné vedomia, ktoré majú rôzne vnímanie ak bude mať vo vnímaní , že práve tvoja energia je jeho pokrm tak ťa zožerie ak sa dáš. Sme vo vesmíre tak je tu všeličo - podľa mňa človek je asi vo vedení čo sa týka deštrukcie. To, že s ním niekto manipuluje je predsa jeho vina. Na všetko musia byť predsa aspoň dvaja. Napríklad nad planétou sa vznáša smrad, odpad od človeka už len z jeho myšlienok. Človek sa tu zaštítil všeličím nepodstatným tak je z neho taký vesmírny kripeľ a nechce s tým nič robiť. Prišiel o "krídla".

Nemyslím si, že hmyz sa bude správať podľa očakávania predstavy človeka. Hmyz má na to určite dôvody prečo to robí, veď predsa práve človek narušil prírodu, klímu svojimi ego-zásahmi. Neviem ako cíti osa, mravec atď ale oni určite cítia čosi a tak sa tak správajú. Nehľadaj tam zlú entitu.

Tona Nagua

Fakt si ho tam poslal? Ich liebe nicht engel. Ja to mam zase inak som tu druhý raz. Prvý krát v tom výbornom čase keď zatopilo tú Atlantídu čo tak šalejú po nej, bola som v čase pri tom zatopení bolo to dosť zlé takžie viem odkiaľ monštrum prichádza a tak som vyzbrojená na tvrdšie jednanie mám dračiu energiu, keď večer čítam vyžaruje mi kräsna modrá na knihu, ľudia majú jantárovú, teda tam bolo všeličoľudia sa dívajú skreslene na atlantídu. Druhý raz som už už myslela že sem neprijdem. Chcela som hodiť spátečku. Drsňák Norman dala som kávu a naskočilo to tak oči mi tam padli, že aký Rammstein. Tak čau

Tona Nagua

Ak ti niekto nelezie di zadku a nepotvrdzuje tvoju skrivenú pravdu, pretože tvoj pohľad je sakra skrivený, tak ho dokážeš iba zosmiešňovať, vymýšľať. Ale čo na tom záleží čo si kto o mne myslí nie?. Mne dávno nie. Asi preto veľa ľudí už radšej odtiaľto odišlo. Tvoja myseľ je napadnutá asi vírusom. Venuj sa iba politike lebo na tom druhom poli si iba škodná. Opisuješ duchovnē články a potom to popieraš, nežiješ tak. Si agresívna bytosť. Tak možno o rok zamyslíš sa nad sebou a o rok bude z teba slobodná iná bytosť. Tak drž sa a veľa síl. Už nepíš nebudem tie hovadiny čítať.

Tona Nagua

je v ňom napísané "že ktovie s kým to hovoril" a ja neviem s kým to hovoril a čakala som či niekto na to zareaguje, niekedy nechápem tak úplne čo tým chcel básnik povedať v ľudskej mysli sa je ťažko vyznať hlavne keď je poznačená nejakými ťažkosťami a tiež asi to bude tou syntaxiou. Ale musíš uznať tá veta posledná má niečo do seba. Norman musíš sa naučiť jedno neškatuľkovať, stále ma škatuľkuješ a prakticky ma tým chceš energeticky uzavrieť. To ty bojuješ ja som uvoľnená takto sa nikde nedostaneme. Čo furt píšeš akoby som bola v nejakej skupine či to mi vykáš? Nepoznáš seba a tvrdíš že poznáš mňa? Uvoľni to zovretie, že VIEŠ - hovno vieš a hlavne hovno vieš o mne. Ja nie som v žiadnej škatuľke. Ja si pamätám svoj príchod na Zem tak prečo sa mám niekde škatuľkovať? Nedáva to logiku. Duch má pre mňa "cenu" to sním sa spolu hrám a vedie ma ukázať mi to a to. Nepíšem o absolutne. A ňom nevie nikto nič, tak nebuď chytrý. Prišla som sem na Zem a treba niekde vyslať-správu prečo to tu nefunguje. Ale ked sem prídeš si vopchaný do týchto bažín, teda to čo vytvorili ľudia ako svoje plody a je len na tvojom vedomí ako sa tým prederieš. Takže určite si každý niečím prejde ale to sú IBA PRÍBEHY tak preboha NEVYPLAKÁVAJME. Ja nevyplakávam. Treba sa vyčistiť. Ráno a večer si prečistím centrá zvukom, a musím už disciplinovane pridávať ráno večer plank aká dlhá minúta to je lebo akosi aj nás to zasiahlo a sme pár dní v týždni na 80%. Príbehy, ktoré prežívame treba oslobodiť od tých emocii, veď o čo ide? Byť tým pravým mágom a nie makovicou. Postupne sa odkryje prečo ľudia tak bojujú a výsledky sú nulové. Ja už to viem aká mágia je za tým ale nepoviem každý na to musí prísť sám. A výsledky sa dostavia.
A ešte čítaj a nedomýšľaj si tie hovadiny OK. Nehraj sa na chytrého už je to nudné.

Tona Nagua

Skutočné objavy a nie nepodložené domienky. Treba pochopiť, že tie "autority" sú také podivné kotvy. Ale človek je pôvodom "šípom". Tak ako vidno mnohí skončili v tulci / v púzdre na šípy/ Bez síl vzlietnúť do výšin. Každý čo si vyberie. Vesmír určite nie je benevolentný. Tak to vyzerá potom, že o potulkách po hviezdach nemôže byť reč. Zaťažený iba pojmami fyziky hmotnosťou, rýchlosťou, silou, či prázdnymi slovami o inom čo sa povýšilo na piedestál. Slepá ulica.
Treba sa abstrahovať od umelých podsunutých náboženstiev a iných dogmien atď a počúvať prirodzené volanie sveta a vesmíru. Treba poodtŕhať niekým polepené nálepky kde na niečo oblepené zlatým pozlátkom nalepili nálepku pravda a liek a zistiť čo sa pod tým skutočne skrýva, a uvidieť, že na prirodzené,ktoré svojou nenávisťou snažiac sa rozdupať nalepili nálepku, ktorej hluchý a slepý svet uveril a odvrhol to.

Existuje taký príbeh, nie je z internetu, poznám ho odniekaľ inam, tak bez zdroja. Tak ho skrátim:
Po úzkej horskej pešinke kráčal človek..... Do tváre mu šľahali dažďové kvapky, ale to vyvolávalo iba pohŕdavý úškľab v jeho tvári. Bol ešte mladý, ale tvrdé rysy jeho tváre a umienený pohľad vypovedali o sile a rozhodnosti.... Niekoľko metrov pred ním sa cez cestu prevalila kamenná lavína a zopár balvanov mu spadlo priamo k nohám. Pútnik sa iba usmial a povedal: "To je všetko čo dokážeš? Ktovie koho mal na mysli, a išiel ďalej .... Dostal sa k najvyššiemu miestu. Obrátil sa proti silnému vetru, zdvihol ruku a hlasito sa rozosmial. "Tak tu som ja", vykríkol z plného hrdla. "Vidíš, že tu nikdo nie je, iba ty a ja. Tak poď a ukáž sa". Viem, že ma počuješ, veľmi dobre to viem".
Tu sa s veľkým hrmotom prihnal blesk a odhodil pútnika na skalu. Pokúšal sa vstať a zotrel si dažďové kvapky premiešané s krvou, objavila sa mu tržná rana.
Pútnik povedal: "A to má byť všetko čo dokážeš?". To som od teba čakal viac. Len poď a ukáž sa, čoho si schopný."..... /a také "hranie" pokračuje/.
Potom sa pútnik opýtal: " A prečo si ma nezabil? Si predsa všemocný, nie? Daj sa do toho a zabi ma. Spáľ moje telo ohňom, rozpuč ma ako malinu, rozdup ma na prach. Ukáž mi svoju silu. Ale, ale máš nasr.né v gaťoch, zbabelec. A to len preto, že my obidvaja poznáme pravdu. Ty všemocný a ja ničotný. Ty si nesmrteľný, zatiaľ čo môj život sa podobá letmému okamihu. Môžeš ma zabiť, v tom ti nič nebráni - ale nemôžeš ma prerobiť a nedonútiš ma aby som sa pokoril. To vysvetľuje tvoju nenávisť ku mne. Zničil si všetkých, ktorých som miloval, znetvoril si moje telo - ale môj DUCH sa ti nepodriadil, toho sa ti nepodarilo zlomiť. Jediné čo ti zostáva je zabiť ma, ale to by si zároveň musel priznať svoju porážku. Aké je to, keď si musíme priznať svoju porážku?. Aké to je , keď si musíme priznať, že sme prehrali? Ešte sa ti nestalo, že si prehral s obyčajným človekom? Teraz mlčíš. A dobre robíš. Ak nemáš s čím bojovať, odíď z môjho života. Stiahni sa!. Už nado mnou nemáš žiadnu moc. Chápeš?
NEMÁŠ NADO MNOU ŽIADNU MOC!.

Tona Nagua

Vieš o tom, že najjemnejšie poklady ľudstva sú ukryté tam, kde sa ľudia najviac boja vstúpiť?
Tak ako fakt nemôžem zato, že od narodenia sa sem mám tú "schopnosť, že mi zostali otvorené aj tie druhé dvere". A keď postupne bolo tej socializácie vykonanej na mne už dosť ako to sa robí aj na všetkých, tak tá moja silnejšia časť povedala dosť a vykonala transformáciu pre prečistenie. Zhorela som a povstala z popola a vyletela ako vták. Zhorela socializácia.
Ale keď svietiš tak si ťa vesmír všíma. Ďakujem mu za to, čo sa mi dialo, mám zase viac silnejšie energetické telo. Abstraktný základ áno ten návrat k nemu máme spoločný.
Tak mi to nedalo a uvažujem prečo taká divná interakcia a to už dlhú dobu.
Tak aj keď to nerobievam, berie to energiu a ju si sporím do rezervy radšej, využila som svoju schopnosť, aby som zistila prečo.
Nechválim ľudí, za ich slová, neklaniam sa im a ani nechcem aby mňa chválili či sa mi kľaňali lebo za tým je vždy manipulácia. Takže čo teraz napíšem je pravda žiadna chvála o tebe. Vskutku až ma to zarazilo máš zvláštnu silnú silu v sebe až takú, že sa jej chceš poddať. Lenže poddáva sa iba slaboch pretože ten slaboch ťa potom o tú silu či energiu oberá. Parazit. A ja nemám v úmysle aby mňa alebo ja jeho som odsávala. A vieš ja si chcem ponechať svoju vlastnú silu, moc. Ale čo tu robiť na Zemi tak treba skúsiť čo tu funguje. Fakt neviem ako tak môžu ľudia brať tak vážne politiku, až do krve sa biť za tú svoju pravdu. Ego - najžiarlivejší boh a chce a chce a hlavne tvoju energiu. Na nejakých planétach sa už takýto truľkovia vykynožili sami. Nič len zbrane a púšť. A tak si idem svojou slobodou. Každá búrka má svoj význam, prečistí sa vzduch a rozhodia sa semienka kade tade do úplne nových polí a možno niečo vyrastie. Teda ak zostaneme neutrálny keď búrka zúri. Príde jasnosť, však čo sa dá robiť proti búrke?

Tona Nagua

Neporozumenie

Bol raz jeden učený mudrc, ktorý z tej veľkej slávy, namyslený na svoje vedomosti, spyšnel. Raz po celodennom putovaní pod horúcim slnkom úplne vysmädol. I tu zrazu vidí malý slamený domček so studňou, stojaci opodiaľ murovaného, neobývaného domu. Keď zbadal stáť pri studni ženu, šiel a požiadal ju o vodu. Načrela mu zo studne, no kým mu ju podala, zohla sa a vhodila mu do krčahu pár listov.

Mudrc sa urazil, no nepovedal jej na to nič. V duchu si však hovorí: „Čo ja jej za to len vyvediem? Toto si dovolila urobiť mne, mne?!“ I hovorí jej: „Ďakujem Ti za vodu, žena. A aj sa ti za ňu radou odplatím. A čože ty bývaš v tejto chudobnej chatrči a tu hľa, murované stavanie nechávaš prázdne stáť? Len sa ty tam nasťahuj, aj deťom bude lepšie.“ To povedal, lebo vedel, že tí čo tam kedysi žili, všetci pomreli, lebo dom bol postavený na zlom mieste.

Keď po dlhých rokoch znovu prechádzal krajom, zastavil sa pozrieť, ako sa to tej žene vodí. Pozerá a hľa, detvákov pribudlo a aj vyrástli a zdravie z nich len tak sršalo. I pýta sa ženy: “A to tu stále žijete a ste stále takí zdraví?“ Áno, odvtedy, ako ste mi to poradili. A zlú silu? Tú som zahnala láskou v každodennej starosti o môjho muža i deti.

Prekvapený jej dobrotou sa pýta: „A prečo si mi teda hodila lístie do vody, ktorú si mi podala?“

Vieš, voda v studni je veľmi chladná a videla som, že si rozpálený. V smäde by si pil hltavo, zaškodila by ti. Takto si musel piť pomaly.

I odišiel zaraz preč, zahanbený tak veľmi tým, že ho v múdrosti predišla obyčajná nevzdelaná žena, že nadobro zanechal učených múdrostí. Vedomý si toho, ako zle sa k nej zachoval, priznal si svoju hlúposť a prestal byť namyslený.

Zdroj: www.poznanie.sk

Tona Nagua

Skutočný pravdivý učiteľ je ten, ktorý presvedčí bytosť, že má na dosah nesmiernu moc a to je celé učenie, ktoré môže dať učiteľ. A učiteľ pozoruje a učí sa spolu so žiakom. Učí sa pozorovať znamenia Ducha, ktoré mu do cesty posiela, nie však to čo si praje ale to čo potrebuje.
Ľudia dnes však chcú definície, definuj to a to...
Definícia je však druhoradá. Prečo? Pretože sa mení ako sa mení naše porozumenie pre to, čo definujeme.
Potom chcú ľudia vysvetlenie. Avšak každý má zapojenú inú polovicu mozgu. Niekto "to" uchopí cez slová druhý však cez obrazy. Obraz vždy zachytí viac prvkov a prepojení ako slovo.
Najväčšou brzdou je nedostatok energie, pretože ju premrhá a odkladá lebo si myslí, že Duch počká. Teda ak niekto to potom odkladá až keď bude starší, že potom bude mať čas na také niečo, pretože dnes mu život ponúka lákadlá, ktoré prerastú do závislosti, zistí keď sa k tomu vráti, že je už slabý či starý a žiaľ tu už nezozbiera potrebnú energiu potrebnú prijať dar ohňa. A často sa stáva pri nízkom stave energie, že ten dar ohňa je už iba nezmyslom a to preto ako vieme, pretože nemajú dostatok energie aby sa dotkli mimo ich fokusu.
Poznanie je vždy individuálne a preto aj techniky, ktoré k nemu povedú cez Ducha budú individuálne. Teda nevybral som si ich preto lebo to povedal niekto so zvučným menom či, niekto význammý, obdivovaný. Takto si potom nárokujem na vlastnú moc.
Teda poznanie je vždy individuálne. Nie je to však dodatok k životu - á však teraz mám chuť a čas.

Tona Nagua

a super mirage, potešenie, že niekto vníma aj za. Ide o to považovať vedomie za akt bytia jasne si byť vedomí všetkých percepčných možností človeka. Ľudia sú si vo velikej časti však neni vedomí toho - aj tu je taký príklad na tejto stránke a úchylná sila ich používa k popieraniu niečo tak podstatného , čo vymenili za fantazmagorie toho áno som večná ,večný sadnú si a čakajú - nemajú energiu tak len klábosia a tvrdia ako im niekto zabraňuje byť hypnotizovaní, čo sa im stalo drogou tak sa potom aj tak správajú a tvoria si vlastne takú slovnú karmu nakoľko môžu zviesť niekoho na takúto cestu lenivosti a bezduchého spôsobu života - doterné osy./ Vždy keď niečo hovoríš vyslovuješ nesieš zodpovednosť. Tak veľmi dôležité je byť pragmatik. Takže percepčné možnosti veľkého množstva bytostí sú iba diktované danou kultúrou, ktorá žiaľ vo veľkej miere omedzuje tú percepčnú kapacitu. Tento vesmír neustále robí skúšky vedomia. Oslobodiť sa od tých ideologii a podivných pseudocieľov a tak sa dostať k tomu zdroju. Ide tu teda aj prácu s energetickým telom, ktoré zase veľké množstvo bytostí má odstrčené od seba, toto energetické telo má nezávislé vnímanie a nakladá s ním troma spôsobmi. Sme hlavne bytosti, ktoré vnímajú. Vnímanie je taký proces interpretácie senzorických dát, teda každý dokáže vnímať energiu priamo bez toho spracovania cez interpretačný systém. Ale na to treba vysoké množstvo energie ktoré ľudstvo utráca kade tade. Takže sú techniky a disciplína, špeciálna, ktorú ľudia odmietajú a tak vlastne odmietajú svoje vlastné pokračovanie, odmietajú život a vedomie, ktorého prirodzenosťou je byť pútnikom toto vedomie zadržujú v stojatých vodách taže budú veľmi prekvapení keď smrť zaklepe na rameno.
Určité "zážitky" nedostaneš hneď do tohto vedomia ale zase časom a iným dôjde k rozpomenutiu si. Takže sa vynára všeličo. Samozrejme "tam" to nie je ako "tu" kde sú ľudia ukrytý za svojimi domovami, vzťahmi, stránkami, hrami treba sa na také "surfovanie vyučiť" lebo tam stretneš všeličo. Mnohí však volia cestu psychotropných látok takých barlí, dochádza vlastne k zneužívaniu rastlín, ktoré majú tiež vedomie, takže častokrát zablúdia do bažín lebo to "nemajú pod kontrolou" a rastlinky sa vedia dobre pohrať rôzne s takou bytosťou a tak tu máme veľa skreslených neskutočných informácii ako to je. Toto fakt vedia praví šamani a ak tak majú znalosti ako pripraviť akú rastlinku niekomu aby uzrel aj inú realitu ak je zatvrdnutý iba na túto jednu.
Čo sa týka jaguára dobrý postreh. Samozrejme neríjdeš k jaguárovi a sme kamaráti, to nemusí dobre dopadnúť. Môže ti energiu poskytnúť jeho Duch a teda mne sa stáva, že jeho sila ma stiahne a skutočne je kamarátsky. Pred dvoma dňami ma" stiahol" energetické telo do svojej džungle a stretla som aj iné zvieratá, ktoré skutočne majú vnímania a vidia ťa. Fakt ma potešilo stretnutie aj s jednou opicou bola nádherná. Cesty sa nemajú voliť ako dobrodružstvo ide o iné. Tak toľko hádam stačí.

Tona Nagua

Norman wau čumím, že nevieš o čom je reč, o čo sa jedná a urobil si príbeh o niečom ani neviem o čom. Stačí skutočne napísať jedno slovo, a už len jedným slovom sa preverí duchovnosť a charakter bytosti. Preto žiadne tajné učenie ako si v článku raz písal nie sú ľuďom zdieľané. Norman uvažovala som čím by som ťa nachytala a vyšlo mi to.
Nuž ale máš čas to napraviť Fakt neviem čo ťa to posadlo jedno slovíčko, dobre ešte že si ma nenazval vrahom. Vyjadrovať sa k tomu čo napísal náhodný okoloidúci sa nebudem, Iris ona ma pozná? ty kokso koľko jedu, posudzovania a skrytej nenávisti v tejto stránke, či dôchodkyňi Ľubov jej to mentálne už tak nefunguje a iba dokola papagájuje - dôchodci chcú vyzerať úžasne, nuž tie bábiky a autíčka nikomu brať nebudem. pripájam niečo z tvojho: preklady klasiky.
janaka uváca ---- 20

-1.1

Ako získat poznanie? Ako sa stať slobodným?

Ako sa zbaviť pút? To mi povedz, mudrc.

katha° jñánam avápto'ti katha° muktir bhavišyati

vairágya° ca katha° práptam etad brúhi mama prabho

@katham=ako @jJAna=poznajúci @avApto=získať @iti=takto @katham=ako @mukti=oslobodenie @bhaviSyat=stať sa

@vairAgya=stránenie sa @ca=tiež @katham=ako @prApta=dosiahnuť @etad=táto @brUhi=ukázať @mama=môj @prabh=mudrc

-1.2

Ak hladáš slobodu, priateľu, vyhýbaj sa zmyslom ako jedu.

toleranciu, úprimnosť, jemnosť, spokojnosť a pravdu ber ako liek.

muktim icchasi cet táta višayán višavat tyaja

kšam'árjava-dayá-toša-satya° píyúšavad bhaja

@mukti=oslobodenie @iccha=túžiaci @cet=ak @tAta=priateľu @viSaya=myšlienky, zmysly, objekt @viSava=jed @tyaja=vyhnúť sa, zavrhnúť

@kSam=tolerancia @Arjava=úprimnosť @dayA=-iné @toSa=pokoj @satya=pravda @pIyUSavad=nektár @bhaj=rožširuje

-1.3

Ani voda, ani oheň, ani vzduch či éter - to nie si ty.

aby si bol slobodný, vedz, že si vedomie, pozorovateľ.

na přthví na jala° n'ágnir na váyur dyaur na vá bhaván

ešá° sákšińam átmána° cid-rúpa° viddhi muktaye

@na=nie @pRthvI=zem @na=nie @jala=voda @agni=oheň @na=nie @vAyu=vzduch @dyaur=éter @na=nie @vA=alebo @bhavAn=bytie

@eSAM=toto @sAkSin=svedok @AtmAn=duša @cid=vnímanie @rUpa=tvar @viddh=vediac @mukta=slobodný

-1.4

Keď pokojne oddelíš vedomie od tela,

hneď budeš šťastný a zbavený pút.

yadi deha° přthak křtya citi vižrámya tišťhasi

adhun'aiva sukhí žánto bandha-mukto bhavišyasi

@yadi=keď, ak @deha=telo @pRthak=separovaný @kRtya=urobený @citta=vnímanie, mysel @vizrAm=odpočívajúc @tiSTha=stojaci

@adhunA=teraz @sukhI=šťastný @zAnto=pokojný @bandha=puto @mukta=slobodný @bhaviSya=budúci

-1.5

Nie si vyššia kasta ani askét, na pohľad si neurčiteľný,

si osamelý beztvarý pozorovateľ sveta, buď štastný.

na tva° vipr'ádiko varńo n'ážramí n'ákša-gocarax

asańgo'si nirákáro vižva-sákší sukhí bhava

@na=nie @tvaM=ty @vipraAdiko=kňažský stav @varNa=farba,kasta @na=nie @Azrami=askét, mních @AkSa=ani očami @gocara=pojem, myslenie

@asaNga=nedotknutý @asi=si @nirAkAr=beztvarý @vizva=kozmos @sAkSin=svedok @sukhI=šťastný @bhava=bytie

-1.6

Zákon-zločin, šťastie-bolesť - do tvojej mysle nepreniknú.

Ani netvoríš, ani neužívaš - si slobodný naveky.

dharm'ádharmau sukha° duxkha° mánasáni na te vibho

na kartá'si na bhoktá'si mukta ev'ási sarvadá

@dharma=zákon @sukha=šťastie @duHkha=bolesť, nešťastie @manas=mysel @na=nie @te=ty @vibho=prenikať

@na=nie @karta=činiteľ @asi=si @na=nie @bhoktA=užívateľ @asi=si @mukta=slobodný @eva=tak @Asi=si @sarva=celý

-1.7

Jediný sleduješ všetko, si navždy dokonale slobodný,

tvoja spútanosť je daná len nesprávnym chápaním.

eko drašťá'si sarvasya mukta-práyo'si sarvadá

ayam eva hi te bandho drašťára° pažyas'ítaram

@eka=jeden @draSTA=vidiaci, svedok @sarva=celý @mukta=slobodný @prAya=elitný @sarvadA=vždy

@ayam=toto @eva=tak @hi=určite @te=ty @bandh=puto @draSTA=vidiaci, svedok @pazya=sledujúci @Ita=iný

-1.8

Ja konám - ten omyl je ako jed čierneho hada.

To nekonám ja - túto esenciu poznania vypi, a buď šťastný.

aha° karte'ty aha°-mána-mahá-křšń'áhi-da°žitax

n'áha° karte'ti vižvás'ámřta° pítvá sukhí bhava

@aham=ja @karte=konať @iti=takto @aham=ja @mAna=bláznovstvo @maha=veľký @kRSNa=čierny @daMzita=pohryznutý

@aham=ja @karte=konať @iti=takto @vizvAs=viera @AmRta=nektár @pItvA=opitý @sukhI=šťastný @bhava=bytie

-1.9

Tona Nagua

Vravím že si srandista aké zásluhy? To o čom vravíš, Bodhirdarma je super, moja srdcovka shaolinci. Nejde o zásluhy to je také komunistické socialistické ale kdeže. Čo si si vypil?

Tona Nagua

ak máš tak povedz, sem s ním. Štrikovanie a iné ručné práce to brrr. Keď začal koronavírus a neboli rúška tak som sa musela premôcť a ušiť si vlastné rúško, keď som chcela ísť do práce busom. To bolo utrpenie, šla som podľa jednej pani na yuotube krok po kroku, prsty dopichané lebo zrovna takú hrubšiu látku som iba našla. Trvalo mi to dlho. Ach tie oči šelmy to je meditácia. V polohe rozumu je iné pochopenie asi také, že keď chcem okopať zemiaky vezmem si motyku ak nemám nejakú inú mašinku a pochopila som ako okopávať.Myslíš, že takéto pochopenie stačí na iné poznanie? hihi si ty ale srandista. Si lenivý? Nič nie je zadarmo to predsa vieš. Ja ťa niečo nútim? Teda to si domýšľaš. Kľudne seď a mysli si ako si pochopil.

Tona Nagua

Nemám toho plné zuby , všetko plynie, všetko sa mení , a áno každý vidí podľa toho koľko má energie, vysvetľovať nemá význam, na všetko treba energiu, nemyslím tú fyzickú. A čo tak vyhodiť všetkých politikov do zberu a dať priestor niekoľkým koordinátorom s energiou bez politických vzorcov. Táto Planéta nám nepatrí. Kedy si to človek uvedomí. Je živá, však sorry ale mnoho ľudí je už dávno mrtvych aj keď majú oči. Ako si už dobre povedal, to nie je o politike. Skutočný boj prebieha na inom poli, ľudia sa zatiaľ bavia s bábikami a autíčkami, ktoré si nechcú dať vziať. Tak nech ich majú. Neprišla som sa sem usadiť a slovíčkariť a potvrdzovať si svoju existenciu. Treba praktikovať a teším sa. Prišlo mi niečo "ako dar z neba" to len taký výraz, tak sa fakt vytešujem lebo to fakt funguje. No určite nie žiadna ezoterika.
https://www.youtube.com/watch?v=mHu6fGNW3kk

Tona Nagua

Vôbec som nenazvala tento vírus ako boj temna a svetla nepodsúvaj tu niečo čo nemám v úvahe. Covid je narusiteľ organizmu teda také neviditeľné zlo a žiadne temno či svetlo. Až tak mocný nie je, svoju moc má v tom že človek o ňom nič nevedel a ani o svojom fungovaní tela. mocný vírus ešte neprišiel. Prekvapená si stále lebo očakávaš, že tvoj svet bude aj svetom iných.Ty máš už veľa vzorcov z tých strán politických v ktorých si za mladi pôsobila, pfovedala som ti , že nie sme z rovnakého cesta. Pokračovala som tu za Normanom o štátoch, viď" Čechov, Švédov čo zradili nordické zásady" nie o hlavných vinníkoch o ktorých nevieš nič ,lebo tí su ešte neviditelnejší než ten vírus preto človek je taký prisprostý, asi si pozorne nečítala na čo som nadviazala ako aj ponechala to atď, lebo tvoja myseľ ťa zase predbehla aby vynikla a mala pravdu, že ty vieš kto je hlavný vinník a iba opakuješ nejaké bytosti ako papagáj. Môj život je hlavne o praktizovaní po energetickej stránke. Ľubov prepáč ale my dve nie sme kompatibilné. Tvoj svet nie je mojím svetom. Ja cítim ťa za slovami.

Tona Nagua

Moja úvaha. Vírus je tu od počiatku. Tento vírus covid 19 je taký hacker, votrelec. Vlastne je to narušiteľ tak ho možno označiť pod zlo. Priniesol nám správu. Toto zlo prišlo a prejavilo sa najviac tam aby sa zviditeľnilo to zlo, ktoré sa "prehliadalo" ale aj tak si to mnohí nevšimli, teda ako "vládne" tvrdá pravica a ľavica nič nerieši, aby sme zapojili politiku do toho, teda vynieslo sa aj tak na povrch všeličo o tých, ktorí zabudli, že sú platení z daní ľudu a mnohí sa v tejto situácie ešte aj poriadne nabalili - hyenizmus. Brazília - Bolsonaro, pre mňa zločinec, ktorý sa nezdráhal ešte viac v čase pandémie odlesňovať, zbohatnúť,ten čo nenávidí tých domorodcov ukrývajúcich sa hlboko v džungli a zobrať im ten kúsok zeme s ktorou nažívajú v harmonii.
Rusko - ďaľšia bábka, populista Putin, kde o slobode možno len snívať.
Taliansko - veď tam už imigrant mal väčšie práva a všetko zadarmo a ktosi na tom bohatol.
atď.
Jediná istota je, že je všetko neisté. Treba si zvykať.
Slovensko ide už akosi divno-divne tak ktovie čo príde.

Tona Nagua

Prečítala som si to tak "zbežne-rýchlo" autor to rozviedol na dlhšie pre ukázanie a pochopenie ako sa to ťahá odkiaľ a čo, a prišla mi z toho taká jedna hlavná myšlienka od autora a v podstate zachytil niečo zaujímavé.
Myslím si, že je skutočne aj namieste otázka, ktorá tu bola položená ? "Čo sme dokázali my" a čo ty osobne ?", ktorú by sme si mali položiť sami sebe, na ktorú zase myseľ reaguje divne.
Mne to príde, že najväčší nacista je myseľ.
Skutočne ide o to, že najväčšia úloha každého z nás je urobiť ten "skok" jednotlivo, e keď to robíme pre seba robíme to pre celú planétu, meníme svet.
Treba spoznať to nadčasové ja a prijať ho a tak vytvárať nový osud, ktorý bude skutočne slúžiť celému nášmu druhu. Keď sme chorí tak aj svet je chorý. Coronavírus nám dal zatiaľ malinkú lekciu a pre Slovensko sa učinil akoby zázrak avšak nabudúce to tak nemusí byť. Západný človek je fakt motivovaný pravidlami a nariadeniami, zákonmi. Predvídateľné pravidlá.
Človek musí vstúpiť aj do iného sveta a to do sveta veľmi skutočného aj keď sa líši od toho každodenného. Ale to je naša podstata, prečo sa k nej obracia človek chrbtom?. Toto kultivovali už dávno mystici, mnísi, jogíni ... tichá myseľ. Veľkou príležitosťou je aj predfrontálna kôra, niekto ju nazýva božský mozog. Každý by sa mal podieľať na evolúcii. Treba sa zastaviť a počúvať ten hlas, ktorý ľudia prestali počúvať.
Mne celé tie politické pisanice prídu veľmi suché, podvýživené, neživé to iba myseľ dokazuje svoju dominanciu a nechce pustiť k slovu niečo iné. Nemá to tú výživnú, životodárnu šťavu.

Tona Nagua

Problém je v tom, že dnešní ľudia nevedia kto sú ich skutoční predkovia a tak sa nám tu zreťazili tí "monštruozny falošní predkovia" a usadili sa vo vedomí. Tí podsúvaní so svojím chorým zámerom. Teda ak človek nepozná seba nepozná ani svojich skutočných predkov. Afričani a iní zabudli na svojich predkov, napríklad na skutočných afrických šamanov a podľahli radšej slabosti akoby mali čeliť tomu zlu a slabošsky utekajú za vidinou pohodlia, luxusu, a vtlačenou myšlienkou, že sú vyvolení a medzi nimi aj to nasadené množstvo s nenávisťou a úmyslom zraziť Europu na kolená, teda ona už vlastne je na kolenách, už sa chystajú jej odťať hlavu.
Jeden africký šaman v jednom živote hladoval ale čelil týmto ťažkostiam, nikde neutekal. Žiadny slaboch. Ale jeho vlastní ho už nepočúvali. Keď prišiel do Europy povedal:
"Všetci ste tak chudobní!" Požiadali ho o vysvetlenie. Povedal: "„Vy zažívate iba túto jedinú realitu, stratili ste kontakt so svojimi predkami, so zemou a nebom a vaše rituály už nemajú skutočný význam.“
A práve preto je tak Europa slaba, dokonca podporuje vymazanie bohatstva zanechané našimi skutočnými predkami a to preto aby sme boli ako také handry a nič viac.

Tona Nagua

Človek je určite schopný sa vyvíjať. Ale keď sa chce vyvíjať musí oslobodiť svoje vedomie od určitých pút. Preto hovorím "nie sme si rovní". Tak a som rasista. Človek si nesie veľké množstvo stôp, vzorcov správania sa, myslenia po predkoch, choroby, nenávisť, sebaľútosť a tiež každý človek nemá rovnako vyvinutý mozog. Človek zlyháva pretože nemá silu ochrániť sa pred tým dávno sformovaným príkazom. Jeho zdedené bláznovstvo je silnejšie. Je to jeho súkromné peklo, ktoré chce šíriť aj naokolo. Kde ostal abstraktný základ? Prečo zostal odpojený od zámeru? Prečo dokáže svoje zúfalstvo vyjadrovať iba násilnými a cynickými činmi? Prečo nechce pochopiť prirodzenú povahu vedomia? Áno niektorí pochopili ale niektorí majú k tomu ešte dlhú cestu len neviem či je správne nechať ich pokračovať pretože napáchajú toho ešte potom veľa. Sú tu tak zafixované tie historické predstavy židovsko-kresťanských a moslimských tradícií. A pre ne možno dosiahnúť ich podivného "mieru a šťastia" iba vtedy keď dobro zničí zlo. No problém je v tom, že nepriateľské strany sa nikdy nezhodnú na tom kto je dobrý a kto zlý a tak sú tu stále konflikty, vojny ... Bolo to vidno dobre aj na tom keď bol zvolený Obama. Áno rovnosť bielych a čiernych avšak potom po krátkom čase boli privilegované menšiny čiernych ako aj "spodina bielych". Ľudstvo zvedené na scestie. Koľko konšpirácii vzniklo a to tupých konšpirácii. Ako to komu vyhovuje. Ľudia, ktorí sa nazývajú spravodliví a plní lásky vyzdvihujú tupého kriminálnika. Páni keby okolo mňa prešiel asi by sa mi otvoril vo vrecku nožík.

Tona Nagua

Tak si sa odhodlala a nadviazala rozhovor, v ktorom prečo sa tak ospravedlňuješ a spomínaš tvoj - môj slovník či kto je na tom lepšie? Každý máme nejaký slovník, syntaxiu. Mohla si vedieť, že Smer už dávno nie je príbeh sily tak si nemusela očakávať a byť sklamaná. O čo si prišla? O energiu. Prečo by som mala očakávať ? Som z iného cesta.

Tona Nagua

Vrátila som sa práve z prírodného lesa a zase umelé oplodnenie. Teda keď som to načala tak ale iba niečo. Človek strašne niečo chce aj keď mu niečo práve v tom čase hovorí, že NIE, chce vlastniť dieťa, bábiku, hmotu ako akési pokračovanie seba a svojich nesplnených snov a nepozná čo je za tým dieťaťom. Inak však bonus na dieťa od štátu je dnes asi mizerný, nie? neviem ja už mám dospelé dieťa. Niekto silno chce a nemôže, niekto môže mať a potom sa ho snaží zbaviť a jedna skupina má z toho živobytie a výhody a aj na mobil. Hovoríme o fyzickom vedomí hej. Pretože vedomie je dvojaké. Ľudia sa dívajú povrchne a iba chcú. Ľudia podceňujú aj múdrosť tela všetkých tých šikovných živých buniek, teda aj funkciu semena a vajíčka.Takisto bez energie tela je človek iba kusom organickej hmoty, ktorým môže vedomie ľahko manipulovať. Však fyzické telá väčšiny ľudí spia a neuvedomujú si veľa vecí. Človek chce a tak si ani nevšimne čo zrodí. Máme fyzické telo ako aj svetelné telo. Čo asi za proces sa môže diať? Teda dochádza tam k hlbokému oživeniu /vo vnútri v kokone sú svetelné vlákna, vyžarovanie/, ktoré vyvrcholí splynutím dvoch častí toho žiariaceho jasu vedomia, ktoré sa oddelia z obalov obidvoch partnerov, teda odovzdajú niečo cenné dieťati zo seba. Chápeš, nič nie je zadarmo. Ľudia radi robia sprostosti, bóže oni chcú bábätko a chcú. Ale čo dajú tomu bábätku je im jedno. Bábätku asi niečo chýba. A planéta je preľudnená a nepochopenie a disharmonia narastá. Klonovanie a iné toho tu už bolo a kopu smutných trpiacich príbehov. Ale komu niet rady tomu niet pomoci. Na vedomie sa teda ľudstvo díva veľmi skreslene, nerozumie sám sebe. Ľahko sa manipuluje vedomím. Pravdy o vedomí to by ste chceli vedieť? hm už som spomínala manipuláciu vedomia, že?

Tona Nagua

Tento článok je pod témou degenerácia. Význam slova degenerácia asi nie je potrebné vysvetľovať. Je to fakt srandistické. Možno keby Nikola Tesla žil už by skonštruoval teleportačné zariadenie. Pokusy ale boli, nie? A nemuseli by sme riešiť, čo sa pri veľkej rýchlosti stane s hmotou.
Aký sme? Sme taký aký bol náš počiatok. A ktovie aký bol náš počiatok. Táto báseň mnohé vysvetlí.
"Byla stvorena v arizonském karavanu
po noci, kdy hrál poker
a popíjel s práteli pivo.
Jeho nohy se chytili
do roztrhaných krajek jej nočnej košele.
Ona voňala ako zmes tabákového koure
a spreje na vlasy do každého počasí.
Práve myslel na své skore v kuželkách,
když si všiml, že má erekcii.
Zajímalo ji, zda by tento život
mohl trvat ešte mnoho let.
Chtela odejít do koupelny
když tu byla pritlačena k podlaze.
V okamžiku kdy počal svoji dceru,
v sobe pridusil ríhnutí,
ale naštestí pro ni
byli ti dva práve v poušti
a v tom momente
zavyl kojot
a poslal tak mrazivý paprsek touhy
skrze delohu ženy.
Tento mrazivý paprsek byl vše,
co si prinesla do tohoto sveta.

Vesmír rozhodne či toto ľudstvo bude mať pokračovanie, keď poznanie chce priniesť na tácke.
Očakáva ho od druhých a sám nechce mať vlastné poznanie. Mať život znamená mať vedomie. Aké tragické keď nevie nič sám o sebe a nechce preto aby to poznanie mal nič urobiť. Čaká že mu to niekto oznámi. Nie som za a ani proti. Každý má svoj príbeh a zaplietať sa do osobných príbehov poznačených chaosom v myslení, divnými emociami, túžbami a iným je stratou energie.
Je tu niečo však čo nemá dobré úmysly pretože je to také.
Ale nad nie-priateľom sa dá zvíťaziž iba tak ako ho poznáme. Ale aké tragické je keď nepoznáme ani seba. Tak prehra je istá. Človek nevie k tomu ani čo chce. A volí spôsoby pri ktorých si akurát tak natrhne hubu.
Tak potom to veľké monštrum nemožno obviniť zo všetkého. A je tu predsa už tak dlho. A predsa ide proti tým, ktorý poznanie majú aby nezmenili jeho zámer a energeticky nepozdvihli tento svet. Zahynúť alebo sa podriadiť. Však existuje ešte tretia možnosť. A tú prijmú tí , ktorí skutočne pocítili tlaky tohto monštra.Toto monštrum dokonale ovláda mágiu. A mágia je podivná vec. Má hierarchiu. Mnohí nevedia, že pre toto monštrum pracujú a myslia si že pracujú pre "dobro".Zaujať postoj k tomu čo mám či nemám. Ale má človek ten postoj? Nie má iba akési rozprávkové predstavy o demokracii. Človek čo nevie a nechce sám nič o sebe sa odsúdil sám. Taký môžu byť fakt iba na srandu a netreba im nič vysvetľovať. A keď chcú vysvetliť kľudne im možno povedať bárs akú hlúposť. Zožerú ju aj s navíjakom. Ale čo to ich osud.

Tona Nagua

ak nevieš nič o vedomí a mozgu - viď tvoje video - nezosmiešňuj sa tu.
Vidno,že neokortex sa ti ešte nevyvinul tak škoda u teba spomínať prefrontálny kortex. Kde vidíš napísané moje vyjadrenie proti potratom. Vyjadrila som sa že som proti potratom? Vyjadrila som sa predsa , že je to na rozhodnutí iba tej ženy a teraz píšem o vedomí,žiaľ máš smolu nejedná sa o nepodložené dohady.

Tona Nagua

napísal si:" dokým tam nie je vyvinutý mozog, nemôžeme hovoriť o vedomí " - to je blbosť.
Asi nevieš čo sa deje pri sexe za fyzickou úrovňou. Preto ľudia radi dosahujú ten vrchol. Napísala som, že sex je mystérium bytia a preto by sa tak ku sexu malo pristupovať. Prečo? Pri sexuálnom styku dochádza ku svetelnému procesu. Na počiatku bolo, že sa sexuálna energia využívala k vytváraniu života, vtedy mali ľudia viac poznania ako rozumu a iného. Takže, vedomie začína v okamžiku počatia keď sa upevní vedomie obidvoch partnerov. Teda obidvaja partnery predávajú vedomie, ktoré sa ale nie vždy stabilizuje. Muž a žena majú to čo nie je vidno okom, svetelné štruktúry. Ako inak by si vytvoril "niečo nové". Telo je svedkom energetickej esencie univerza a vedomie je žiarenie, žiariaci jas, je energetickým prvkom. Keď vedomie dospelého dozrie pri procese rastu tak sa už nazýva uvedomovaným vedomím. Teda keď "ovocie" dozrieva uvedomovanie sa modifikuje potom v niečo zložitejšie, intenzívnejšie a dochádza aj k inej pozornosti ako len pozornosti pevných predmetov. Ale to je ťažká téma.

Tona Nagua

Tento svet má stále "problém" s potratmi. Dokonca myslím, že ešte stále to tak majú v Salvádore, žena po potrate putuje do väzenia a je jedno či to bol potrat taký či taký-samovoľný. Prírodné národy s tým nemali problém, žena si to kontrolovala sama a v prípade keď sa rozhodla počiatočné embryo nemať požila rastlinku a bez nejakého poškodenia tkanivo z maternice bolo vylúčené. Nikto by nemal mať kontrolu nad telom ženy a jej rozhodnutím, keď už sa to stalo a sama to neukontrolovala kedy mať sex - takže je to vec tej ženy a nie iných. Ale vieš dnes už nie je milovanie ale šukanie a šuká sa bez rešpektu k mystériu bytia, proste fyzický pud kedy to na koho príde, ktorý sa už tak zdeformoval a stal sa aj obchodom. Problém bude asi v tom, že druhí chcú mať čisté svedomie a nedívajú sa na to aké smutné, trpiace príbehy sa potom za ich divnými morálnymi zákonmi odvíjajú a to nehovorím o tom, že sa potom urodí aj to čo sme nechceli aby sa urodilo. Je tu stále problém nevedenia či po oplodnení je to už život. Možno Krajčí povolaný od boha to vie a tak vyaháňa diabla z ľudí. Ale načo to ľuďom hovoriť a odkrývať im to tajomstvo, ktoré potom budú zneužívať a preto sa nebudem tu o tom rozpisovať. Stačí sa dnes pozrieť napríklad do Ameriky čo sa tam deje. Má život cenu? Čo má cenu?

Tona Nagua

Nejde o kritizovanie ale trochu prísnosti na zobudenie sa z toho hypnotického stavu v ktorom sa časť ľudstva nachádza a tým strháva inú časť. Ukázať či pripomenúť smer. A potom nech si každý sám kráča a hlavne praktikuje. A vieme, že dnes už aj každodenný život je tiež také praktikovanie a do neho treba vniesť ten "postoj" či iné. Možno to niekoho zavedie k gita č k bushido kodexu či shaolinským zákonom, či inému lebo vieme, že spoločnosť, skupiny si vytvárajú vlastné morálne hodnoty čo je správne a nesprávne a chcú aby to prevzali aj ostatní. Ale na mysli teraz mám tie univerzálne morálne hodnoty a rešpekt, ktoré nezávisia od kultúry etnicity teda a tu patrí už to spomínané. Samozrejme nejde o vynucovanie týchto univerzálnych morálnych hodnôt je to dobrovoľné, tu neexistujú nejaké tie súdy a trestanie je to len smer k dosiahnutiu "vlastného rastu", ktorý na poli tejto reality vnesie harmoniu do spoločnosti. Pre politikov by som vytvorila zákony a keby porušili čo i len jeden museli by byť za to zodpovedný a samozrejme pole politiky by museli opustiť.

Stránky