Masaker v Ankare

Treba sa pozastaviť pri výbuchoch v Ankare, ktoré si vyžiadali zatiaľ 95 mŕtvych a stovky zranených. Stalo sa tak pri manifestácii za mier - no, ale to sú všetky.

Na videu nie je vidno žiadne krvavé hrôzy, sú tam len reakcie davu, takže si ho kľudne môže pozrieť aj ten najprecitlivejší.

 
Pýtam sa úplne otvorene - prečo tí ľudia tak hystericky kričia a plačú? Čo čakali? Nevedia, kde žijú už desiatky rokov? Nevedia, čo robí aj ich vláda denne?
A čo im ten krik pomôže? Južanská emočná subkultúra nedokáže zvládať žiaden stres a prepadá sa pri každej príležitosti do hysterického sebaľutovania. Ale nejde mi o to ich kritizovať  - ide mi o analógiu:
Budú takto slabošsky reagovať aj Európania, alebo si zachovajú aspoň zvyšky svojej pôvodnej dôstojnosti?
 
Ema

...archívne dokumentárne filmy z anglosionistami vybombardovaného Dresdenu a atómovou bombou zničenej Hirošimy. To boli hrôzy skutočne apokalyptických rozmerov.
Čo je na týchto záberoch krátko "po"? Rozvaha a disciplína. Dokonca aj u detí.

Už sme tak zvyknutí na tento odporný južanský emočný cirkus a vreskoty ako na normu, že tie dokumentárne filmy pôsobia až absurdne.

Cico_Ciciak

Koho myslíš pod tým pojmom európania/európa? To je nejaký národ alebo štát niekde v Eurázii, alebo nebodaj nejaká "kultúra"? európa nebola nikdy jednotná a vždy tam kopali tak 2-3 mocnosti každá sama za seba a zvyšok boli len také otrocké hovná ako napríklad aj my Slováci (Slovania) a často si myslím, že aj celkom oprávnene! Proste ešte stále nám trčí slama z bot a je toho toľko treba zlepšovať a nahrádzať lepším, ale nik sa moc do toho nehrnie a radšej sa len nadáva buď na Rusko alebo západ - ussa (priznám, že často oprávnene). A ak tým myslíš západnú časť eu, tak ti poviem na rovinu, že mi to je skoro jedno a detto platí aj o tej degen zvrátenej západnej "kultúre"! Nech tie kurvy špinavé otrokárske zdechnú! Však len málo dobrého v skutočnosti odtiaľ prišlo a len zrada. Bojím sa len toho, že zase z tade potom príde len ďalšie zlo - nejaký ešte viac zdeformovaný islam/šariát. Teraz márne čakáš, že sa tam niekto začne búriť. Zatiaľ si ešte plávajú v celkom slušnom blahobyte a kedže západný zdegenerovaný človiečik meria kvalitu života a šťastie len hojnosťou materiálu (hlavne toho zvráteného a dekadentného), tak je ešte celkom v kľude. Prirodzené demografické problémy začnú tak za 25 rokov (na to nemusím byť nejaký odborník), keď už nebude z čoho toľko sa rozdrapovať. Proste západ (a teda ani my) momentálne nemá žiadnu alternatívnu kvalitatívne lepšiu koncepciu života a globalizácie k tejto otrokárskej biblickej davo-kratickej (Rusi už majú - ksb), kedže ju nie je nútený už celé desať-ročia hľadať. A načo aj? Však majú predsa hojnosť a nadbytok. Zatiaľ!

Almos Koppany

"Proste ešte stále nám trčí slama z bot ..."

Vieš čo, ak si mám vybrať medzi národom ktorému trči slama z topánok a národom ... a teraz radšej nešpecifikujem, stačí sa pozrieť okolo seba, tak je mi Slovák ďaleko sympatickejší.

S jeho priamočiarou sedliackou logikou a rozvážnosťou, ktorú jeho hysterické okolie považuje za zadubenosť, jeho vrodenou ahinsá/ahimsa/ahimsá - neubližovaním a neodporovaním násiliu ... atď.! Lebo štatisticky väčšina Slovákov si stále uchovali tento model chovania a je to model, ktorý mu umožnil PREŽIŤ tie najväčšie hurikány pomerne slušne a s podľa možností najmenšími škodami.

Hrdo sa hlásim k mojej zadubenosti, ktorá nemieni meniť svet. Z jednoduchého dôvodu - vychádza to z reálneho ocenenia našich možností.

Teraz nastal okamžik, kedy sa krásne odhaľuje mentalita národov v Európe! Stačí sa pozerať okolo seba!

Za posledných 25 rokov nikomu nevadili sociálne rozdiely na Slovensku, ľudia mrzli a umierali na následky podchladenia, úžerníci prenasledujú penzistov, nevieme sa postarať o siroty... atď..

A odrazu ľudia, čo vytvorili tento systém sa rozhodli, že budú solidárni s celým svetom a len preto, aby zamaskovali katastrofálne výsledky svoje vojenskej, ekonomickej a sociálnej politiky začali osprosťovať cez médiá solidaritou bez hraníc! Slovensko podľa týchto hlásteľov morálky má investovať 3x toľko do sociálene a kultúrne obtiažne adaptabilných islamských dezertérov v porovnaní s našimi sociálne odkázanými spoluobčanmi.

Ak by niekto premenil ten Gabčíkovský koncentrák na sirotčinec pre 1500 deciek zo Slovenska ale aj zo Sýrie, iba málo Slovákov by protestovali. Nie, my tam budeme kŕmiť dezertérov, čo odmietli brániť svoje rodiny a čakajú, že v ich domovine pôjdu za nich bojovať "križiaci".

Prepáčte, ale ja sa nedám poučovať o solidarite od moralistov model majiteľka sociálenho bytu a politická mŕtvola.

A už vôbec mi nebude vadiť mudrovanie hysterických falošných "nadľudí" z nášho okolia. Nenasadím si ani jarmuku, ani fez, ani burku, nebudem sa po zemi váľať v kŕčoch rusofóbie, islamofóbie ani antisemitizmu. Keď ma dokážu niečo PRAKTICKÉ tieto národy naučiť, tak sa poučím, ale pchať sa im do zadku ako to robí užerník scientologický Clear nemienim. Tak si predstavujem národnú hrdosť

JA SLOVÁK SO SLAMOU V TOPÁKACH!

Cico_Ciciak

Ukľudni sa môj. O čom to vlastne spievaš? :DD Priznám sa, že keby bol slovenský národ tak "kvalitný", jak v tých tvojich vlhkých snoch, tak by to bolo super, ale poviem ti na rovinu, že za tento dnešný slovenský národ by som asi nešiel umrieť. :DD Ale zase samozrejme, že je na čom stavať a voči hardkór západu sme na tom o čosi lepšie. Ja som sa ale vôbec nechcel baviť o utečencoch. Len som myslím popísal reálnu situáciu v (západnej) európe, či už dnes, alebo v minulosti. Slovák má veru čo na sebe zlepšovať (vždy je čo), taká je pravda. Pričom netvrdím, aby sa zmenil na nový živočíšny druh. :DD

Almos Koppany

s vlastnou predstaviu. Klasika, je to osvedčená metóda satanskej komunikácie každého fanatika.
Nik netvrdil, že Slovák je Nadčlovek. Stále sa pohybujeme na úrovni štatistického priemeru. O vlhkých snoch KSB sociálneho inžinierstva by sa dalo písať veľmi dlho ... :-D

Pláton inšpiroval už niekoľko generácií inžinerov ľudských duší, majiteľov pravdy (Ja som cesta, pravda i život ... originalita 0,00 prd). Elity, ktoré svojimi viac alebo menej "duchovnými cvičeniami" skončili ako banda násilníckych bláznov (jezuiti, SS, komunisti) - jednoducho predstava nomenklatúry riadiacej blbý národ historicky nikdy nefungovala.

Realita je taká, že 95% ľudí jednoducho bojuje o svoje prežitie (samozrejme každý z nich má inú predstavu, čo to "prežitie" znamená) a nemá čas na čítanie hlbokých myšlienok napriek reklame typu:
"Po prečítaní a spracovaní tohto dokumentu podvedomím, bude miera chápania prebiehajúcich procesov v prírode a spoločnosti danou osobou postupne vyššia, ako miera chápania globálnych „elít“, manažmentu firmy kde pracuje, politikov európskeho “formátu“, slovenského, či lokálnych samospráv."

Položím jednoduchú otázku - naozaj si myslíš, že tie Tvoje "globálne elity" chápu čo robia? :-D

Obávam sa, že autori myšlienok
http://www.koncepcia.eu/pouzivana-terminologia/

nechápu sami seba a neostáva mi iné iba odporučiť aby si doštudovali filozofiu a psychológiu.

Buheh

chápu čo robia do určitej miery. Totiž naozaj je rozdiel medzi nimi a ostatnými. Nie že by boli inteligentnejší či lepší. Oni iba zdedili popri napchatých trezoroch určité know-how ako s masou pracovať.

Tu je naozaj racionálne jadro DVTR: triezvy opis machiavelistického pragmatického know-how pár vychcaných zmrdov, ktorí sedia pri prameni. Nič viac a nič menej.

Ak Ťa (aj Normana) vytáča, že niektorí z nedostatku iných podnetov prijímajú DVTR s prehnaným nadšením a fanatickou nekritickosťou, tak sa s Vami úplne stotožňujem. Ale ani s negáciou to netreba preháňať.

Norman

mňa to naozaj nevytáča. Seriózne som pred tým varoval.
Ale keď sa to začne preberať - nemôžem to brať vážne.

Čo sa týka myšlienky, že elity vládnu skryte a oblbujú masy - tak to jadro je v každej alternatíve už 50 rokov. Alebo 500 rokov, by som povedal :)

A nemyslím si, že by mnohí preberali KSB a DVTR s prehnaným nadšením - na to je to príliš nechutné. Iba ak to povedať tak, že to niektorí prorusi preberajú, pretože bohužial nič iné z Ruska nepoznajú. No, je to ako keď za socíku niektorí preberali z Ameriky napríklad Travoltovské účesy a chôdzu, pretže nič iné z Ameriky nepoznali. Lepší príklad ma nenapadol :)

Minule na levanet dokonca explicitne propagovali stalina a boľševikov - ech, uchnem, eto, tovarišči, naverno mne ne nada. Idite v pizdu materi i kisku berite s soboj. :)

Norman

je to čoraz horšie, už sa to podobá Tolkienovej fikcii stredozeme so samými symbolmi.

príklad z tvojho linku:-------
Algoritmus, Algo-rytmus = návod, postup, metodika riešenia problému,
Etymologická interpretácia pravdepodobne najbližšia objektívnej realite:
st. gr. algo = bolesť, nižší (nízkofrekvenčné hierarchicky nadradené dlhodobé procesy dominujú vysokofrekvenčným – jedno z univerzálnych pravidiel teórie kmitania)
----------------

Naozaj je dobre, aby sme držali spolu - ale ak si nejaká skupinka začne stružlikať svoj vlastný meč z dreva, alebo presnejšie povedané z hovna - tak ich treba varovať, a ak nepomôže, dať od nich ruky preč. Naši nepriatelia sa totiž nehrajú a ich zbrane sú z reálnej ocele.
A to potom bolí tak, že ani an-algoEtiká ba ani anál-getIká proti tomu algo-rytmu nepomôžu.
:-)

Je mi trápne sa na tom smiať ato ešte verejne, ale keď tu padol link, to sa nedá odolať, tak pre seba, do archívu:-----------
Informácie = registrované a neregistrované zmeny vo vnímaní okolia

V sociológii sa hovorí o teórii poznania (pr. Gnozeológia), no nepopisuje sa, ako pracuje.
Hovorieva sa: „Niečo mi napadlo.“ = „Prišla mi myšlienka.“
Odkiaľ prišla myšlienka (Informácia)?
Človek nie je slobodný pri výbere informácie, myšlienky.
Každá informácia – myšlienka je daná HNR
---------------

registrované a neregistrované zmeny - to je ako u utečencov.:)
Fakt, skoro každa inštitúcia robí z trivialit vedu, ale nie až takto, nie až takto úboho, súdruhovia!!!!
HNR - hierachicky najvyššie riadenie - toto je ich najlepší výkon :) Žiaden boh, riadenie, to nie môja myšlienka, to alláh... čo hovorím, to HNR rozhodol. Čosi ako v minulosti Ústredný Výbor, len ešte vyššie.

Ľubov

V súvislosti s Ksb,a to je paradox,teraz to bude vyzerať,že som nejaká vínna muška,ale fakt ja nedokážem pochopiť tú ich n u l o v ú toleranciu pitia alkoholu. Lepšie povedané, obhajujú až fanatickú abstinenciu. A vtedy ma napadlo,čo to znamená? Čo to je,kam kráčajú? Nejde o to,že som zdedila tri vinohrady,skôr o moju autentickú životnú skúsenosť,že chlap,ktorý je abstinent,začne byť časom zženštilý a krivák.Zas nechcem propagovať druhý extrém,alkoholizmus,božechráň,Veď aj náš kardiológ je známy tým,že si každé ráno dá pár kvapiek koňaku.Najlepší je gruzínsky,pre obsah rutínu.
Svoj príspevok ukončím tak,akoby to urobil hudobný dramaturg. http://www.karaoketexty.cz/texty-pisni/robo-grigorov/po-vine-180345

ps Buheh, však mám pravdu?

Norman

Európa je jeden veľký subkontinent.
Je to rodisko jednej veľkej a najprogresívnejšej rasy ľudstva, ústredné miesto jej dejín.
Nie je jednotná - obsahuje všetky možné varianty belošského potenciálu, aj tie najlepšie - a to najväčšie v zmysle percentuálnom ( hustota na počet obyvatelov), ale možno aj v absolútnych číslach (beloši v Amerike aj Rusku sú rozriedení, takže ich nie je až toľko). To je výhoda a hlavne cena Európy. To je objektívny faktor, pre ktorý sa Európy nemožno vzdať len zo strachu, že je pod útokom. Utekanie a vzdávanie sa domoviny nie je náš postoj.

My všetci žijeme v Európe. Ak si niekto myslí niečo iné, tak sa tragicky mýli.

To, že nákaza pokračuje od morských národov, od tých, čo mali najviac kontaktu s chorou exotikou, je síce pravda, ale keď dostane človek nejakú infekciu na ruky a nohy, tiež sa to bežne nerieši tým, že si ich odtne a dúfa, že bez nich sa mu bude žiť lepšie.

Čo sa týka zdochnutia - neboj sa, zdochne kopa vinných aj nevinných, aj na západe aj u nás - toto sa ti bezpochyby splní. "Prirodzené demografické problémy" sú už dávno tu, aj keď je pravda, že ich ešte mnohí nevidia kvôli zbabelosti vidieť pravdu.

Len na záver - Ksb nie je koncept, ale vírus, ktorý, ak by sa v Rusku naozaj rožšíril, by privodil jeho ďalšiu stagnáciu a pád. No, ale podľa mňa sú Rusi zdravý zemitý národ a takým blbostiam v takej forme, ako je Ksb, veria aj u nich práve len "západniarčinou" infikovaní chorí neurotickí jedinci. Preto je Ksb zrejme viac populárna u nás, ako u nich :-)

Cico_Ciciak

Samozrejme, že si uvedomujem to, že keď budú mať problémy tie kurvy na západe, tak to príde aj sem, ako aj vždy prišlo (budú sa chcieť napríklad na nás zahojiť a tak podobne), však som to asi aj napísal (nechce sa mi to znova čítať). Ale aj tak proste nemôžem inak a v duchu to tým kurvám prajem. Celkovo ale západnej eu neverím, a myslím si, že to už nezvládne. Majú tam už účelovo nainštalovaných hodne časovaných mín. * http://cicociciak.blogspot.sk/2015/09/dalsi-pokus-popisat-dnesnu-situaci... * Ale radšej prejdime na ďalšiu tému, kedže tu už nemám, čo by som ti k tomu povedal. Takže - ksb/dvtr. No poď mi napísať o tom trocha viac a niečo bližšie, lebo ma to celkom zaujíma (už som niekde niečo od teba negatívneho zazrel na túto tému, ale už sa nepamätám, o čo konkrétne išlo) + aj nejaké (proti)argumenty, lebo to vypadá, že si to asi aj čítal, ty západniarčina. :DD Inak, ak je ksb/dvtr západniarčina a určená pre ruských západniarov, či čo to melieš, tak západný marxizmus bol kapitalistický projekt určený pre Rusko! :DD Ja si myslím, že je to momentálne najlepšia a naj-ucelenejšia teória a koncepcia dneška. No poďme, nehanbi sa, tie fakty/argumenty, že ksb/dvtr je vírus. :DD Skôr to asi budú len také tvoje subjektívne osobné názory, domnienky, pocity a dojmy, ale aj tak si ich rád vypočujem. Predom vďaka

BTW: Inak sa musím tiež priznať, že ma tvoja (ne)"argumentácia" a namiesto toho len nejaké primitívne posmešky ohľadne ksb, celkom sklamala. Mal so o tebe trocha väčšiu mienku. Vieš ako, na takejto nízkej úrovni môžeš diskutovať s nejakým hlúpym kotlebovcom a tak, ale nie už so mnou. Ja som už kapánek inde. Trocha ma to urazilo, musím sa priznať. :DD

Cico_Ciciak

Ešte dodám, že nie že by som s mnohými tvojimi názormi nesúhlasil, ale na rovinu ti poviem, že nie je to nič, čo by som už 1000x niekde predtým nevidel. Proste len také kritizovanie a kňouranie. Ksb/Dvtr a jej propagátori naopak poskytujú aj nejaké rady, návody a postupy, ako riešiť problémy, dosahovať určité ciele a meniť tak spoločnosť/svet k lepšiemu a nielen pre super bielych árijcov, alebo nejakých už dávno zabudnutých Slovanov (minulosť je v určitých ohľadoch fajn - napríklad, aby sa nerobili chyby v budúcnosti - ale nesmie brzdiť a zadogmovať človeka a jeho vývoj). Napr.: * http://cicociciak.blogspot.sk/2015/09/riesenie-dneska-2.html * Aj udo ti posledne na zvedavci písal:

"Takže o čom sa tu bavíme?
Plakať nad rozliatym mliekom, ako naší starí otcovia vravievali?

Cesta k spravodlivejšej spoloČnosti vedie iba cez vzdelávanie, informačnú osvetu.
Áno, je dlhá, no príjemná a bezpečná.
Preto mali zodpovednejší z Archontov v AtÉnach takú hrôzu z demokracie,
lebo vedeli, že pri aktuálnej úrovni vzdelania, miery chápania populácie,
pôjde vždy iba o kryciu formu davokracie.
T.j. teroru tých, čo manipulujú bezpriezorný dav.
Oligarchia = po starom fašizmus.
Teror menśiny voči väčšine pomocou jej manipulácie cez informačný náskok.

Bavte sa teda zo svojimi blízkymi, tu na fórach, vstupujte do politiky v samosprávach. Je úplne jedno do akých "strán". Nebojte sa konať. Návody (http://leva-net.webnode.cz/koncepce-socialni-bezpecnosti/#DVTR) k vstupu do reálnej politiky máte k dispozícii. Budete vedieť viac, ako vaši preccedovia a iba tak ich donútite sa vzdelávať i prestať s vrahmi, sociopatmi kolaborovať. Konajme, bo zajtra je neskoro.
Znova nás neobabrú!
Je koniec začiatku.".

Myslím si, že inak to fakt nepôjde.

Norman

Ja sa nemienim zahadzvať blbými teóriami. Možno by sa ani Udo nemal, lebo potom to skočí tak, že onanuje okolo archontov a takých vecí, ako sú "AtÉny" a "spoloČnosť" a podobne - to sú tie jeho úplne neplodné a doslovne dementné pseudoetymologické hlúposti. Tým tú Ksb teda neoživí.

Chcem ťa požiadať len o jedno - nedávaj do nadpisov komentára bodky. Ak si to ešte nepochopil, ak tam nedáš nič, systém tam hodí prvé slová. To je lepšie. Ešte raz, ak nenapíšeš nič, vyzerá to lepšie :-)

Cico_Ciciak

Aha, už mi je to jasné, ale nie s tou bodkou (tam to asi závisí od systému). :DD Sklamal si ma fakt, chlapče. Dogmatizmus = smrť! Takže zbohom! :DD Ale sem tam sa na nejaký článok od teba pozriem, aby som vedel, ako si postúpil/povyrástol. :DD BTW: A nezahadzuj sa fakt s blbými teóriami, to ti fakt nestojí v živote za to. :DD

Norman

tvoju slušnosť.
Ach, škoda, že všetci géniovia nie sú takí, ako ty.

Ľubov

sociálnej bezpečnosti-škoda,že je to také rozsiahle,a zložité. Priznám sa,že ma niektoré"jednoduchšie"definície zaujali.Napríklad veľmi známa "Mierou svojho chápania pracuješ pre seba,mierou svojho nechápania pracuješ pre tývh,ktorí chápu viac".

Vtedy si vždy predstavím to bratislavské námestie 17.novembra 1989. A ďalší hlupáčikovia doma pri telkách,ako aj ja a celá rodina.Manipulácia davu bola,je a bude.Dnes je už človek oveľa ,oveľa opatrnejší.

peto

howgh

Almos Koppany

Po krachu komunizmu masa darmožráčov profesionálnych marxistov leninistov z obrovských naničhodných výskumných ústavov nemala čo robiť. A preto sa preladila na novú, ezoterickú vlnu. Ale to komunistické inžinierstvo ľudských duší im ostalo zažraté pod kožou a preto použijúc Cicovu terminológiu "snívanú svoje vlhké sny" o tom, ako budú za pomoci svojej pseudovedy ovládať svet.

Buheh

Rovnako dobre by sa kriticky na adresu dnešných západných ekonómov, na všetkých tých nositeľov nobelových cien za ekonómiu dalo povedať, že sú to patafyzickí darmožráči nimrajúci sa v dávno hnilej mŕtvole podvodnej kapitalistickej ekonomickej pavedy, keď realita sveta im utiekla tak cca pred 150 rokmi, a to som aj málo povedal.

Skúsme hľadať pozitíva, to čo je na veci životaschopné.

DVTR a KOB nie je ničím iným než koncepciou. Takou istou koncepciou, ako všetky ostatné. Teda je to nejaký model, spôsob videnia sveta, kde sa fakty usporadúvajú do určitých šuflíkov, a na základe toho vzniká nejaká aproximácia reality a vyplývajú z toho nejaké závery a nejaké kroky, ktoré treba robiť.

Vyznávači DVTR sami hovoria, že DVTR nie je jediný možný spôsob videnia sveta. Tento ich model je postavený na akomsi kybernetickom prístupe, ktorý pomerne realisticky analyzuje a zovšeobecňuje situáciu vo svete a navrhuje racionálne kroky ako k nej pristupovať. Nie je to žiadny zázrak, je to niečo ako program pre šachový automat: slabého šachistu porazí, ten lepší možno nájde slabé miesta – ktovie, zatiaľ Putinove ťahy vyzerajú omnoho inteligentnejšie než ťahy protistrany, aspoň tak sa mne osobne zdá.

V každom prípade je lepšie mať nejakú stratégiu než žiadnu. Ale na druhej strane, netreba urobiť tú chybu ako naši predchodcovia už tisíckrát pred nami: stať sa nekritickým obdivovateľom nejakej myšlienky, bezo zvyšku sa nechať naprogramovať mémami, ktoré vytesnia naše vlastné videnie sveta a zdravý odstup.

Treba stále mať na pamäti, že stromy nerastú až do neba a ani žiadna myšlienková štruktúra nie je taká úžasná, aby definitívne zatienila všetky ostatné.

Almos Koppany

"DVTR a KOB nie je ničím iným než koncepciou."
Persuázia - nazvime to veda o presvedčovaní :-D - pozná jeden princíp
(mimochodom Sovieti sa ňou zaoberali veľmi intenzívne, to je náhodička :-D)
- nájdi spôsob, ako presvedčíš svoju obeť že sama prišla na to, čo jej sugeruješ.

Jezuiti to praktizovali už dávno. Ich duchovné cvičenia sú RIADENÁ autosugescia. Ruská postmarxistická ezoterická pseudoveda zaodela tieto prastaré metódy do nového "vedeckého" šatu.

Som realista, iba málo ľudí má čas, schopnosti a prostriedky zaoberať sa vytvorením si panciera chrániaceho pred podobnými brutálnymi manipulátormi. Preto si z nich robím srandu kde môžem, lebo výsmech je strašná zbraň! :-D

Buheh

duchovné cvičenia, riadená autosugescia?

Tu sa Ťa musím spýtať, či si to vôbec čítal, a ak, tak či si to čítal dôkladne. Ja sa priznávam, zatiaľ som v tom viacmenej iba listoval, ale teda nič podobné, ako píšeš, som tam nevidel. Vieš mi nejako bližšie vysvetliť, čo máš konkrétne na mysli?

Almos Koppany

na stránkach http://www.koncepcia.eu/. Urobil som si záver, že je to sovietskou ezoterickou pseudovedou prevarená scientologická sračka, určená na osprosťovanie Slovanov. Inšpirovaní tým, ako L. Ron Hubbard zkurvil Freuda rozhodli sa, že pridajú k tomu ešte informatickú systémovú pavedu a slovník, aby takto zmodernizovali jeho Dianetiku. Je iba otázkou času, kedy a ako začnú vytĺkať z ľudí peniaze. Ak sa tak nestane potom je jasné, že ich financuje FSB.

Začať vecne argumentovať proti takej obrovskej mase sprostostí je veľmi obťiažne. Na každú kapitolu týchto naivných (?) hlúpostí by bolo treba napísať najmenej 3 vysvetľujúce, kde by si musel najprv definovať reálny stav vedy a potom vysvetlovať manipuláciu autorov a ich ciele.

Už len stránka http://www.koncepcia.eu/pouzivana-terminologia/
dokáže človeka doslovne skoliť, definície typu

"História = h-is-tória = korporátne umenie interpretácie dejinných faktov subjektom riadenia vzhľadom na objekt riadenia."

Takáto k-oko-tina (okatá kok-otina) je priehľadná ako sklo - predpokladá apriori postoj a k definovanému pojmu a pomocou úžasných ruských teórií riadenia (v praxi ale nedokázali riadiť ani mestké hajzle) osprostiť svoju obeť pseudomodernou terminológiou. Mohol by som pokračovať riadok po riadku, ale stojí to vôbec za námahu?

Buheh

keď som sa na to pozrel zbližša, zdá sa mi to čoraz podivnejšie.

Ale definitívny úsudok si spravím až keď budem mať čas. V každom prípade ďakujem za odpoveď.

Norman

Ty to vidíš tak, že lepšie staré auto, ako žiadne auto.
Ale ja to vidím tak, že je lepšie ísť peši, ako sedieť v starom zhrdzavenom vraku, ktorý sa už NIKDY nepohne.

Prirodzene, formálne ten vrak vyzerá ako auto, má aj kolesá, motor rozbitý, ale má, trúbky, kolečká, hriadele, na niektorých miestach je dokonca natretý na novo - ale nie je schopný pohybu :) A ak, tak pohyb v ňom je smrteľne nebezpečný.

Toto nie je o nejakom zostudvaní iných - ja som sa tu zastával Rostatsa a kolektívu, keď ste vy bez argumentu ho zhadzovali, zastávam sa aj Lichtnera a Huďa, dokonca (väčšiny) článkov na Prope, Beo, väčšinou tu alternatívu vyzdvihujem. Ale levanet s tou KSB ... fakt varujem pred jedovatými hríbmi.

Buheh

je v určitej situácii lepšie než žiadne. Mne sa vidí, že tento starý žigulák, na ktorom jazdia Putinovci, chodí celkom svižne, ale môžem sa mýliť.

Nemám tú DVTR nejako blážšie naštudovanú a ani na to teraz nemám čas. Ale príde mi to celé celkom rozumné – v čom vidíš tie jedovaté hríby?

Norman

Ja o tom pochybujem.
Je to tak, ako napísal Almos, "masa darmožráčov profesionálnych marxistov leninistov z obrovských naničhodných výskumných ústavov " to produkuje a presadzuje aj do formálnej štátnosti - chcú zas byť jedinou doktrínou štátu.
Ĺudia okolo Putina to podľa mňa maximálne tak tolerujú.
Nie, Putinovci na žigulíku a na sentimentalite za slabou neschopnou minulosťou nejazdia :)

Vieš, vy ste všetci rovnakí - ani jeden z vás nevie povedať, čo je na tom systéme dobré, a vyhovárate sa, že EŠTE neviete. A je UŽ niekto, kto vie, čo to obsahuje a čo je na tom dobre? Okrem teda slubov, že to zahrňuje VŠETKO?
A ešte sa aplikuje na obhajobu toho KSB, že si to má každý pozrieť sám. Takýto dialog tu už bol.

Jedovaté je to, čo spôsobje problémy. Mám to rozoberať jednotlivo? V prvom rade, aj keď sa to hrá na teóriu, na definovanie pojmov a taký vedecký poriadok, v skutčnosti sú to neakceptovatelne povrchné a nepresné definície (viď vyššie). To je ZASADNA chyba aj klasická indícia zámernej neserióznosti, šarlatánstva. Podobne, ako asotrológia hovorí o rôznych geometrických a psudogeometrických matematikách, ale obsah je založený na nezmysle. A to je aj KSB.

Pravda, jeden faktor tu je: hovorím o prekladoch na levanet a podobne, ktoré sú zreme nepresné, prípadne selektívne. To, čo sa deje priamo v Ruslu ja nehodnotím, samozrejme. Pochybujem, že niekto z nás či z levanetu naozaj vie, čo sa tam deje a píše :) Ale pochybujem aj o tom, že to bude výrazne lepšie.

Buheh

Neviem už kde som to čítal, ale ktosi tvrdil, že ľudia okolo Putina vychádzajú práve z tohto.
Ty teda hovoríš, že je to celé podvod s nepresnými definíciami a spolu jeden veľký nezmysel.
Hm.

Fakt je, že tie preklady sú strašné.

Ach jaj. Budem sa zase raz musieť do toho začítať a urobiť si definitívne názor. Ale predbežne sa mi to také hrozné nezdá, ako píšeš.

A... fakt sme všetci rovnakí?

Norman

Obete akéhokoľvek podovodu sú rovnaké - niečomu veria. To nie je hanba, všetci na nejakú blbosť veríme, čo nám iné zostáva. Ale aspoň si treba vybrať niečo na úrovni, hm.

Áno, čítať si mohol, že je to terajšia vládna ideológia. V tom je ten podvod, že si kdesi čosi čiítal.

Opakujem: tie ohromné inštitúcie v Rusku musia ničo produkovať, nejaké bláboly. Ja viem, že vystupujem zas z pozície znalca - ale toto sa hrá na technický prístup a hovorí o spoločnosti. Technických blábolov som už fakt prečítal v živote dosť, aby som vedel rozpoznať vatu. A o spoločnosti, zvlášť z takého toho marxistického uhla, som sa tiež načítal dosť - takže tiež ten smrad rozpoznám.

Čo sa týka začítania, posledne sa do toho išla začítať N a odvtedy sme o nej nepočuli. Možno zmenila nick :-)
Opatrne, sekty sú totiž ako drogy. Niekedy aj prvá dávka je fatálna :)

qedstar

Ono je to hlavne psychologizujúce, to KSB. Snaží sa to dotknúť "duše človeka", ale nesprávnym spôsobom. Typický výtvor asuras (oni sú presne takí).

Ľubov

a ten je neutrálny.Prečo mám pocit,že to berieš tak akosi emotívne. Ak nekritizujem Ksb,neznamená to,že k nim patrím.Nemôžem už principiálne,lebo som proti totálnej abstinencii.

Hovoríš,že máš inštikt,verím Ti.Ver aj nám trochu:).Ak to niekoho priťahuje,aj tak mu to nevysvetlíš. Norman,apropo,bola tu reč o paleofuturizme,veľmi sa teším na nové správy.

Doteraz som sa stretávala len s pojmom paleoastronautizmus,otcom je samotný Erich.Spomínať na budúcnosť ? Dobre,som za .

Norman

Paleodynamizmus, nie paleofuturizmus.

Názov máme, teraz k nemu vytvoríme obsah - teóriu. Dostatočne všeobecnú. :)

Buheh

aspoň viete, čo je vo veci.

Almos Koppany

Nevyzerajú, on je perfektne vyškolený spravodajský dôstojník a sovieti boli v ideologickej kampani teoreticky veľmi dobrý - až na to, že keď malo prísť na realizáciu teórii vo veľkej politike narazili na stranicke elity - senilné ÚV.

Andropov sa z nich išiel niekedy zblázniť a Gorbačov radšej zavrel krám - už sa s tým nedalo nič robiť! Bol na túto tému krásny seriál ruskej TV - "Brežnev" - treba si ho pozrieť! Podľa mňa autorom bol šéf Leonidovej ochranky. :-D

qedstar

Buheh je príliš inteligentný na to, aby nechápal, že DVTR je čistá lož :). Zvyšné odvodenia logickej reťaze si inteligentní na tomto fóre spravia sami... :).

1488

Zámerne vyberám z kontextu:

- odporúča sa čítať postupne – 3 až 5 strán za deň a navyše opakovanie
- trvá to individuálne pár mesiacov až 2 roky (samozrejme u niekoho aj viac alebo vôbec) a začne vznikať obrys mozaiky
- budeš na tom informačne a chápavo lepšie ako mnohí verejní politici, novinári, či rôzné autoriťky

Kurz (predmet) Dostatočne všeobecná teória riadenia je prednášaný študentom v mnohých výskumných ústavoch, čo začalo v r. 1997 na Fakulte praktickej matematiky – procesov riadenia na Sväto-Petrohradskej štátnej univerzite z iniciatívy člena – korešpondenta Akadémie vied ZSSR Vladimíra Ivanoviča Zubova (1930 – 2000).

http://www.dvtr.eu/

Kto sa chce pustiť do DVTR, doporučujem:
https://youtu.be/a239eThWae8?t=4m4s

Almos Koppany

môžeme spustiť osobitný humoristický blog s názvom
"DVTR - Scientologógia prevarená postsovietskymi pseudovedcami na ezoterickú sračku"

alebo Z hovna bič neupletieš!

http://mattstone.blogs.com/.a/6a00d8341bffb053ef01bb0809716a970d-pi

Stalin prehlásil, že kybernetika je buržoázna paveda, ktorá tvrdí že počítač dokáže nahradiť človeka. Sovietsky postmarxistickí teo-rectici riadenia dospeli dialekticky k záveru:

"Človek je dvojkanálový informačný systém, v ktorom prebieha neustála obnova informácii na 2 úrovniach:
genetickej – genetický kód, ako nositeľ v dnešnom ponímaní fyzickej, viditeľnej časti danej osoby.
negenetickej – psychika (vedomie + podvedomie) charakterizovaná kultúrou, v ktorej sa osoba nachádza."

"Aké ruské!" povedala by poručík Susan Ivanova a dodala by:
" I know, I know. It's a Russian thing. When we're about to do something stupid, we like to catalog the full extent of our stupidity for future reference."

Ale v rámci DVTR ponúkajú aj inú definíciu:

"Človekom je osoba žijúca v neustálom dialógu s Bohom. Snaží sa neustále zvyšovať Mieru chápania chodu vecí a cieľov HNR, s vôľou zameranou na kooperáciu pri napĺňaní týchto cieľov. Vníma seba ako námestníka Boha na zemi."

A aby sme to doplnili ponúknem ešte jednu definíciu:

HNR - Hierarchicky nejvyššie riadenie - priblíženia sa k objektívnej realite.

Je to naozaj "Veľký námet na premýšľanie" - 3 až 5 strán za deň a navyše opakovane ...

Možno títo páni naozaj vnímajú "seba ako námestníka Boha na zemi". Možno naozaj prežívajú intenzívne dialógy s Bohom. V každej psychiatrickej ambulancii majú bohaté skúsenosti s najmenej tuctom takto osvietených ľudí. Alebo táto partička pseudovedcov má iba za cieľ, aby ste začali vykonávať podobné duchovné cvičenia. :-D

Ľubov

aj slepý vidí,že problém máš v skutočnosti Ty. so svojimi predsudkami.

Pani N,vráťte sa.

Almos Koppany

nazvať nejaký výplod pseudovedy "Úplne najdostatočnejšia teória všeobecna"? Áno mám problém, s podobnými podvodníkmi čo vrámci boja proti iným podvodníkom ponúkajú smiešny ezoterický guláš.

Ľubov

o empatiu. Sú tam desiatky,možno stovky hodín práce,prekladov,kedy to robia a možno aj zadarmo.Sú to predsa neznámi ľudia,viem,že chodia aj sem a tu si prečítajú také hnusné slová,ako si napísal.Ezoterika už skoro nikoho nezaújma,možno mysticizmus,ten hej,ten má svoj zmysel,ale na ezo už väčšina kašle,môj názor.

Nechcem Ti radiť,le štipka určitej pokory nikomu neublíži,tu nejde o to,umývať záchody po čiernych papuliach,to nikdy,iný druh pokory myslím,verím,že mi rozumieš.Neznášaš Rusko,mne sa to takto javí,ok,je mi to jedno,ale potom vlastne ani tak nejde o Ksb,všakže...

1488

čítala si to vôbec ?

Môj osobný trápny názor na "Naj teóriu konkrétna" - pojmový aparát z kyber/matematiky sľubujúci zázraky. Budeš texty mantrovať dovtedy, kým to nezačne pôsobiť ako psychadeliká Alberta Hoffmana alebo holotropné dýchanie Stanka Grófa. Zmena vedomia, svet je ilúzia a uvidíš za oponu, olé. Verím, že takto to fungovať môže, iný praktický význam som nezachytil.

Napríklad:
....
To znamená, že bezpodmienečne udržateľný manéver má pravdepodobnosť úspešného zavŕšenia, podmienenú rušivými vplyvmi na uzavretý systém počas jeho priebehu, rovnú jednej. No táto pravdepodobnosť môže byť aj tak znížená až na nulu nízkou kvalitou manažérov (“kádre riešia všetko” J. V. Stalin).
....
Prepáč Jožko Džugašvili, ale tvojim akademikom nerozumiem..

Almos Koppany

v Bratislave minimálne v jednej ambulancii vysveľuje námestník Boha psychiatrovi svoje poznatky z pravidelných dialógov (Pod lampou) s Bohom. Naozaj by som bol zvedavý na Tvoju empatiu, keby si mala možnosť počúvať tie jeho pravdy a vidieť tú spúšť, akú urobili v jeho bezprostrednom okolí. Teším sa Tvoje nehnusné dobré slovo ...

Na Internete máš možnosť stiahnuť si v .pdf knižku od nebohého prof. Žuchu. Dočítaš sa v nej, akí sú psychiatri už vyhorení z toho, že počúvajú stále tie isté príbehy a z tej bezmocnosti, že nedokážu trpiacim ľuďom pomôcť.

Norman

Možno by jeden článok nezaškodil.
Mnohí sa tomu naozaj už asi príliš venujú.

Ale zas - už nestíham iné dôležitejšie veci. Ani o humor moc nestojím - vidíš, že to robí zlú krv.
Nechajme to dozrieť samé.

Ale ak niečo napíšeš, daj to priamo sem do komentárov a ja to pajcnem ako článok, nech je miesto, kde sa dá o tom diskutovať.

Almos Koppany

Ak počuješ lož, je morálnou povinnosťou ozvať sa! Minimum čo možeš urobiť je vysmiať sa jej autorom. Nemám moc niečo zakazovať, ani by som to nikomu neradil.

Mali ste niekedy vo svojom okolí (rodina, kamarát) obeť nejakých bludných predstáv? Viete si predstaviť akú spúšť dokáže takto postihnutý človek urobiť vo svojom okolí?

Tolerancia je krásna vlastnosť Slováka, ale mala by mať svoje hranice. Ľudí s klasickými infekčnými chorobami izolujeme a ak neposlúchnu, trestáme ich. Myslíte si že psychické infekcie nie sú infekčné a sú neškodné? Začnite sa viac interesovať o svoje okolie!

Jestvuje množstvo diagnostických systémov duševných chorôb. Majú svoju evolúciu ale ak sa v niečom zhodujú tak v tom, že človek ktorý sa začne považovať za námestníka Boha na zemi a vedie s ním denne obojstranné dialógy, taký človek trpí na jednu špeciálnu vetvu celej rodiny chorôb, ktoré nazývame schizofrénie. Majú svoj vývoj v čase a koniec je strašný!

"Nechajme to dozrieť samé."

Nakoľko sa nepovažujem za spasiteľa ľudstva a dokonca ani Slovákov :-D asi mi nič iné neostáva. Začal som pátrať na Internete a čím viac čítam o tejto psychickej lepre, tým viac mi to smrdí FSB. Nemyslím si, že táto zbraň hybridnej vojny by mala na Slovensku charakter ZHN! :-D Na to sme Slováci príliš prízemní (v tom dobrom slova zmysle). Ale môže mať rádovo desiatky až stovky obetí.

"Sú tam desiatky,možno stovky hodín práce,prekladov,kedy to robia a možno aj zadarmo.Sú to predsa neznámi ľudia,viem,že chodia aj sem a tu si prečítajú také hnusné slová,ako si napísal."

Možno som až moc empatický, lebo poznám potencionálne následky. Varoval som, umývam si ruky ako Pilát, nebudem viac špiniť Slovensko svojimi hnusnými slovami. Vina padne na tých "tolerantných a empatických", ktorí ma zastavili. Nakoľko si nenamýšľam, že som majiteľ pravdy, ani spasiteľ a už vonkoncom nie námestník Boha a nevediem s ním dialógy,

"... fiat voluntas tua sicum in coelo, et in terra."

Len aby to nedopadlo s niektorými tolerantnými empatikmi takto:

http://www.tvnoviny.sk/domace/1695125_zivot-je-smrt-stan-sa-vola-bozia-z...

Norman

kompromis medzi možnosťami a potrebami, medzi tým, čo by bolo treba rozobrať (a už nezložiť) a medzi tým, koľko máme času.

Nemám vysokú mienku o realite KSB a DVTR a podobne, ale to platí aj o ich nebezpčenosti a negatívach. Tento svet má ovela nebezpečnejšie chronické aj akútne chroby - a to je americký sionizmus a terajšia invázia afroarabov.

Aj tak tu nie je s kým o DVTR debatiť, lebo miestni mierni sympatizanti to vlastne nepoznajú, ako sami tvrdia. :)

fiat karma.

Almos Koppany

niečo na obecnejšiu tému ponúkam nasledovné:

Rozhovory s Bohom
V nakladateľstve TRITON vyšla v roku 2008 vynikajúce kniha
Marius Romme a Sandra Escher
„Hlasy“
http://www.martinus.sk/?uItem=53153
Keď si ju prečítate, prečítajte si všetky tri diely
http://www.martinus.sk/?uItem=145695
Rozhovorov s Bohom od autora Neale Donalda Walscha.
A aby ste mali úplnú predstavu,
https://sk.wikipedia.org/wiki/Zjavenia_Panny_M%C3%A1rie_v_Litmanovej
http://litmanova.info/1995.htm

V knihe „Hlasy“ sa dočítate, (nemal by som doslovne citovať) že v krajnom strese, v strachu a emocionálnej búrke sa môže stať, že a teraz zacitujem zo svedectva detí z Litmanovej
Ivetka Korčáková, nepochybne najinteligentnejšia z detí to popísala takto
http://zjeveni.cz/ivetka_zjeveni_marie_litmanova.php
Autori knihy „Hlasy“ spozorovali, že takýto príbeh má spoločnú schému:
strach->podivný hluk->sluchové a vizuálne halucinácie.

Jeden z géniov psychiatrie C. G. Jung zaujal k problému existencie Boha postoj (s ktorým osobne súhlasím, ale to nie je dôležité) že ide o fenomén ľudskej mysle a ako to taký je prístupný vedeckému skúmaniu. Dokonca uznával náboženstvo pre jeho psychoterapeutickú hodnotu!

Moderná katolícka teológia sa stavia k možnosti priameho rozhovoru s Bohom v takomto antropomorfnom zmysle veľmi opatrne. Ak dôjde k podobnému fenoménu, prakticky sú veľmi blízko k postoju Junga a snažia sa z tohto dialógu odseparovať tie antropomorfné prvky.

Je tu obrovské riziko, že ako to je napr. v spomenutom životnom príbehu Neala Donalda Walscha si autor urobí z podobného rozhovoru celoživotný kšeft a stane sa novým Poslom Božím – Majiteľom pravdy a jeho Veľkým námestníkom Zemegule.

Samozrejme takéto príbehy znejú ateistom ako rajská hudba. Ich časť zacíti príležitosť a snaží sa zneužiť fenomény ľudskej mysle na svoje ciele.

Vieru v Boha nepovažujem za duševnú chorobu. Na rozdiel od naivných interpretov genetiky si nemyslím, že človek je determinovaný iba génmi. Genetika sa stala pre šarlatánov ďalším úrodným poľom, kde paberkujú väčšinou dávno odhodené prekonané plody a používajú ich na svoje špinavé ciele. Nie je teda determinovaná ani geneticky.

Ak pocítite potrebu rozhovorov s Bohom, buďte veľmi opatrní. Ak Vám ju sugeruje niekto iný a nevychádzala to iba z Vášho vnútra, okamžite brzdite. Ocitli ste sa na veľmi nebezpečnej pôde! Vo Vašom nevedomí/podvedomí sa nachádzajú veľmi nebezpečné fenomény, ktoré zdravý človek používa iba zriedka a nepriamo.

Otvoriť bránu, firewall, to nie je hra pre amatérov!

Norman

V mnohom tu mnohí s tebou súhlasia, takže nie je treba sa štartovať. DVTR je postmarxistický produkt, takže neviem prečo si prešiel na posadnutosti s bohom, psychózy a podobne. Ale v poriadku, nik ti moc neodoruje. A nik tu ani nenaznačil, že "potrebuje rozhovor s bohom" - ty túto tému pocituješ ako problém?

Len sa chcem spýtať, ako sa genetika stala"úrodným polom pre šarlatánov"?
Fakt by ma to zaujímalo. Kto na genetike napríklad bohatne alebo si na nej stavia spoločenský status? Nič také nevidím. Naopak. Prečo to tak vidíš? Nie je to len podvedomé zafixované ideologické tabu?

Pre upresnenie - genetika nehovorí, že človek je determinovaný LEN génmi - hovorí to, že človek je determinovaný AJ génmi - a to do väčšej miery, než si dnešná stále iracionálna doba je ochotná priznať.

A opatrnejšie s termínami "naivní" a "amatéri". Veď vieš, aj takých slovníkov sú plné čakárne psychiatrov.

Almos Koppany

"A nik tu ani nenaznačil, že "potrebuje rozhovor s bohom" - ty túto tému pocituješ ako problém?"

Prečítaj si pozorne http://www.koncepcia.eu/kto-je-clovek/ :

"Kto je Človek?
Človekom je osoba žijúca v neustálom dialógu s Bohom. Snaží sa neustále zvyšovať Mieru chápania chodu vecí a cieľov HNR, s vôľou zameranou na kooperáciu pri napĺňaní týchto cieľov. Vníma seba ako námestníka Boha na zemi."

Na margo genetiky:
http://www.koncepcia.eu/clovek-je-informacny-system/
"Rýchlosť genetickej obmeny spoločnosti má periódu zmeny cca. 25 – 30 rokov (niektoré deti sa rodia matkám v 12. roku a niektoré v 60. roku života matky – dlhodobý štatistický priemer leží podľa početnosti Norm. štat. rozdelenia Gaussovej krivky cca. pri 25. roku)"
http://www.koncepcia.eu/zmena-logiky-socialneho-spravania/
a z toho vyplývajúci "Zákon času a rozpad davo-elitárnej spoločnosti"
http://www.koncepcia.eu/wp-content/uploads/2014/07/zakon-casu.jpg
Netreba komentár.

"Kto na genetike napríklad bohatne"
Napríklad :
http://www.cd-genomics.com/Genomics.html?gclid=CKSsjbS3xMgCFYQfwwodMiIPyA
úžasný kšeft, ale keď sa porozprávaš s lekárom, čo študoval genetiku a dokonca sa jej profesionálne venoval, rýchlo prídeš na kamene úrazu tejto činnosti.
..."alebo si na nej stavia spoločenský status?"
Tak toto je na celú knihu!
Lebo predovšetkým si treba objasniť základy genetiky a to najmä fylogenézy. Jednoduchá predstava že podedíš nejaký kód (presnejšie výsledok spojenia dvoch kódov) a si nejak týmto determninovaný, je jednoducho naivná.
Istý čas frčal argument o štatistike uplatnenej na množine dekódovaných dát z genómu podľa rás. Výsledok, že rozptyl týchto dát v rámci rasy je väčší alebo rovný ich medzirasovému rozptylu sa mylne interpretoval a absencia genetickej odlišnosti medzi rasami. Viditeľné rozdiely sa vysvetľovali odlišným prírodným a sociálnym prostredím. To by si sa čudoval, aké granty a aký spoločenský status získali autori.
Keď sa však sústredíš na konkrétne sekvencie, uvidíš iný pohľad. Najmä na tie podmieňujúce abnormálne chovanie. Musel by si sa zahĺbiť do tajov matematickej štatistiky, aby si pochopil prečo je to tak. Skús získať grant, alebo uverejni prácu na túto tému a uvidíš, aký "spoločenský status" získaš. :-D A veľmi rýchlo sa dostaneš k téme, ktorá ťa teraz evidetne pohltila - k imigrácii! :-D

Ľubov

,čiže mier,Almoš. Už aj preto,že sa nám blíži 28.október,áno,dvestoročnica Ľudevíta a to vnímam ako sviatok .Ja som novembrová,rok narodenia skoro ten istý,tak sa prosím Ťa už nenadúvaj.Buď trocha velkorysejší,keďže máš nick nitrianskeho rytiera.A ja,navyše,po matke patrím k bývalým spolumajiteľom hrušovského hradu.:-).

Teraz máš nervy v kýbli,zdá sa,tak tému Ksb nechajme bokom. Rozhovory s Bohom,preboha,kto to číta? Ja sa Ti už aj bojím niečo povedať.Ešte ma šupneš do zvieracej kazajky.

Norman

Ten vyrieši všetky spory.
Ale píše sa to gulomet.
:)

Ľubov

takže opäť niečo nové a svieže.Chcem sem príležitostne posunúť veľmi peknú reportáž zo života dnešných Hopi. Radšej Hopi ako Turka.

Almos Koppany

na to by som nesmel mať na pri počítači 7 dcl strik 1:3 z moselského rieslingu
http://www.vinnakarta.sk/p/259/h-riesling
Príliš často vidím tú spúšť, čo dokážu napáchať inžinieri ľudských duší. Zo Západu sa na nás privalilo tsunami intelektuálnych sračiek, ktoré niektorí Slováci nedokážu zvládnuť. A teraz si vyzerala, obhajuješ rovnaké sračky, ale ktoré sa nám snaží niekto prehodiť z Ruska. Ako keby nám nestačil scientológ na čele štátu ...

Teda nevykopal som vojnovú sekeru, iba som sa otriasol od hnusu keď som prečítal ten ruský derivát scientológie. Naopak, mal som obavy, že im to žerieš. Som rád, že tomu nie je tak...

Ľubov

áno,skôr pre chlapov. Nie,nežeriem,som celý život príliš autonómna,vlastne,všetci sme v podstate sami.Len naozaj sa mi to nezdá tak nebezpečné,ako píšeš. Mne to príde ako projekt testovania nejakej budúcej formy veľmi jemného islamu.Ak sa nad tým len tak ticho vznášaš a pozoruješ,všimneš si to v tej koncepcii pomerne rýchlo.Neviem,či si zaregistroval včera na maistrríme dokonca reportáž z Iránu,ukazovali obrovské podzemné priestory v skale,kde stoja stovky rakiet v rade za sebou.Už nič neskrývajú. Hovoria:"Pozrite sa,sme silní".

Ak teda prediktor tejto Novej Perzie( to som si len tak sama pomenovala budúci civilizačný blok)chce vytvoriť pre nich novú ideológiu,nechce sa mi veriť,že by na to potreboval scientologické sračky,s prepáčením.Robia to pre tento svet,nie pre náš,trochu nechápem,prečo je to sprístupnené aj v slovenskom a českom jazyku,ale matričné rozbory literáryzch diel sa týkajú len Rusov.Hoci som knihomol,neviem sa na tom uchytiť,na Medeného jazdca napr.Takže toto naozaj neviem,prečo,ten kádrový korpus pre budúcnosť sa takto iste neupečie.

No dosť už,nemusíme byť prediktori,stačí si prečítať,čo hovorí Dobrovodský.

Náhodný okoloidúci

Mohlo by to znieť ako oxymoron, ale vyzerá to tak, že niečo také ako jemný islam na svete začína vznikať. Zásluhu na tom majú kto iný ako Vladimír Vladimírovič a Ramzan Achmatovič.
Po prvej čečenskej vojne Čečensko ovládli fanatickí islamskí radikáli, finančne a zbraňami podporovaní z USA a ideologicky podporovaní Saudskou Arábiou a vyhlásili "nezávislú" Ičkeriju, pričom ako vieme, slovo "nezávislý" sa na Západe používa ako synonymum pre kolónie USA.
V Ičkerii nefungovalo nič okrem zločinu, ale Čečenci si uvedomili, že s Rusmi v podstate nikdy nemali žiadne vážne spory, a tak sa s pomocou Rusov v druhej čečenskej vojne radi a ochotne zbavili vlády radikálnych islamistov a radšej sa pripojili k Ruskej federácii a sú z nich veľkí ruskí vlastenci, a to aj napriek tomu, že Rusi vo všeobecnosti sú pravoslávni ortodoxní a Čečenci sú v drvivej väčšine moslimovia - sunniti.
Ramzan Achmatovič sa snaží vládnuť v Čečensku pevnou, ale spravodlivou rukou a s pomocou moslimských duchovných vychováva svoj národ a snaží sa mládež odradiť od radikálneho islamu.
Stačí sa pozrieť na toto video a uvidíme to, čoho sa od Kisku nikdy nedočkáme - že sa úprimne a spontánne baví s obyvateľmi svojej krajiny.
https://www.youtube.com/watch?v=jW1WVJv7jaI

P.S.: zdá sa to len mne, alebo sa kostyméri filmu Piaty element v prípade kozmickej speváčky Divy Plavalaguny naozaj inšpirovali čečenským ženským odevom? :D
https://www.youtube.com/watch?v=2246g7AzbMc

Sinuhe

možno mám záujem, aj keď tie MaS vína sú takej tej "podnikateľskej" chuti, t.j. sú v poriadku, ale nemajú osobnosť. Ale povedzme, že mám záujem kúpiť. Keď si to už sem (vzhľdom na zameranie tejto stránky výrazne od veci) šupol, tak ako: vieš mi to dodať s nejakou zľavou, ktorá stojí za to, že si to sem natrepal? Tým nemyslím nejakých blbých 10 percent, ktoré dostanem v hociktorej vinotéke ...

1488

to bola len prípitková reakcia na ten diskusný strik z dojče rizlingu. Malokarpatská vínna cesta má v ponuke dobrú kvalitu za rozumnejšiu cenu ako MaS.

qedstar

DVTR je iný paskvil, rovnako ako CC sám.

Ľubov

Okrem zombií,o ich existencii dnes už nikto z nás nepochybuje. Preto také pravidlo bezpečnosti,ktoré som sa naučil tu na Nadhľade je,že je nás málo a že sa potrebujeme.

nové