Ďalšie cirkusy s ozbrojencami - zatknutie Haščáka

Našu políciu asi nemožno brať vážne. Dnes urobila ďalší cirkus pri zatýkaní Haščáka.

Kriminalita bielych golierov sa stíha v pohode a zatýka sa kľudne. Nikde na svete na to nepoužívajú ozbrojené prepadové koamando - to je asi nové špecifikum NAKA na Slovensku. 

Samozrejme, niekto im to politicky nariadil, robiť čo najviac cirkus.  Matovičova politická agenda je kriminalizácia Smeru, to jediné ho držalo v politike, preto sa vrátil po svojom nervovom zrútení. Keď začala Kuciakiáda, Matovič našiel svoje miesto a doteraz ho to neoupúšťa, a ani nikdy neopustí - to by chcelo dlhé liečenie v ústave.

Týmti policajnými šaškárňami sa Matovič a Lipšic chcú predvádzať. Kedže Jankovská bola v tomto smere prázdna, cez Haščáka sa azda chcú dostať na Fica. Pritom na šéfa Penty nemajú nič iné, iba obvinenie z fiktívneho vyplácania peňazí, z kúpenia nahrávky Gorila. Nuž, tak s tým teda Fico určite nič nemá. 

Finančná skupina Penta je stelesnenie zločinov "privatizácie". Jej napravenie ale určite nebude, ak Hasšáka bude poťahovaný za nejaké formalizmy. Nakoniec aj tak bude oslobodený, v kasínovom kapitalizme proste vládne plutokracia.

Matovič dnes bez vysvetlenia neprišiel na krízový štáb. Že by zisťoval, čo sa vlastne deje? Volal Lipšicovi aby sa dozvedel, kam bude žaloba smerovať? Možné to je.

Možné je dokonca aj to, že si Matovič uvedomuje, že ak ho nepodržia financie, tak je definitívne v prdeli. Ale v takej prdeli, že sa zastaví až sám v base. Matovič samozrejme sám osobne rozputáva túto kriminalizáciu politických oponentov - Jankovská, Gašpar, Kováčik - ale teraz NAKA možno iniciatívne a svojvoľne prekročila rubikon a Matovič práve zabil jeden život - ten svoj.

Ešte že všetko napísal na mňa, myslí si teraz biela kobyla. Nechcem robiť lacné porovnania, ale keď zabili Pabla Escobara, jeho vdova a deti dostali možnosť odísť do azylu. To bola ale skôr výnimka.

Ha, prepáčte, neviem prečo ma napadli príbehy kolumbijskej mafie. :-) V Trnave je to určite ináč A vôbec - Haščák je na prični, a moje podvedomie si robí starosti o Magoriča. Že by vedelo viac, ako ja?  :-)

 

 

 
Roland Edvardsen

Je to čoraz jasnejšie, že sú to účelové teatrálne akcie Matelka a jeho lipšicoidnej kliky (resp. tá ho ovláda). Takto, resp. takýmto spôsobom by sa normálne nezatýkalo. Hej, percentá Oľano padajú. Teraz vyšli ďalšie nelichotivé prieskumy na Matovičove pôsobenie od AKO. Potrebujú nejako prekryť všetky tie prúsery okolo korony, škôl, Kollára, hádok okolo prokurátora a pod. A jediné, čo ešte Matelkovi môže zachrániť krk je táto póza "veľkého čističa" pre (bohužiaľ na Slovensku) stále početné tupé mozgy, ktoré toto budú nekriticky žrať.
Mimochodom, aj tie názvy tých akcií (Očistec, Božie mlyny, atď.) sú účelovo náboženské, odkazuje to práve na neokonské (kdhácke či inak povedané aj anglosionisticko - vatikánske) pozadie/kliky, ktorých šedou eminenciou je aj Lipšic.

Norman

Presne tak.
Len ako udržiavateľ rovnováhy chcem dodať, že Krajčí a spol. nie sú až tak nalepení na katolícke smery (tie sú aj tak bež života). Títo sú nalepení na živé jedovaté hady, nehanbime sa to povedať otvorene, rôznych proamerických evanjelických "charizmatikov". A asi treba pridať aj to, že tí sú verná kópia židovských a prožidovských (politických) siekt.

Nebudeme predsa napĺňať paragrafy o nejakom brojení proti nejakej skupinke - katolík, protestant, žid - ku všetkým rovnako. Je to jeden druh fanatizmu.

Roland Edvardsen

Inak tie názvy sú ťažké klišé, ak už sme pri tom. Keď budú zatýkať Fica, ako plánujú (vraj už existuje aj konkrétny zoznam, ktorý by chceli stihnúť do Vianoce. A Fico a Pellegrini majú byť konečná - aj keď konečnou by som si pri Matovičovi nikdy nebol istý :-)) tak to ako nazvú? Armageddon? Posledný súd? Trápni magori. Aj teraz nový názov zase z Biblie - Judáš. Otras.

Mladý Melicher mal teraz dobrý príspevok na FB. Áno, Matelko už nejde len po Smere, ale aj po iných stranách - Hlase a Sme rodina. Lučanský je Pellegriniho človek, nie Ficov (a Pellegrini mal asi aj v pláne ho časom dostať do Hlasu). A ešte zadržali aj istého Beňu, námestníka SIS, ktorý patrí k Sme rodina. Tam ide zase o zastrašovanie Kollára kvôli voľbe GP.

Hovorím, zlatí dzurindovci. To boli síce zlodeji a globalistické svine bez škrupúľ, ale nie totálni blázni a fanatici a chápali, že nemôžu prekračovať isté hranice, keď sami sa topia v špine. Matelko, chorý produkt o.i. aj tunajších korpo-splaškov a ich dlhodobého zhubného pôsobenia, je však už celkom iný level. Nie, naozaj som neveril, že ako niekto narodený po 89-tom si zažijem reálneho diktátora vo vlastnej krajine. Bez akéhokoľvek preháňania, Matovič je naozaj mentálny nasledovník takých "és" ako Caligula, Robespierre alebo Ceausescu. Ostáva už len veriť, že aj dopadne obdobne. :-)

Norman

je toho toľko, že to už ani nestíhame zapísať do kroniky.
Revolúcia už teraz požiera vlastné deti, Matovič spravil zrejme zoznam, ale či sa zrealizuje ... Samozrejme, kapitalizmus robí z každého "podnikateľa" podvodníka, ale Matovič je prvý premiér, ktorý bol pred nástupom do funkcie skutočne zločincom. Plus tam má Kollára, Krajniaka-podvodníka z Gorily, Sulíka, ktorého švagor skončil v base ako podvodník, Kiskovu stranu - toto je skutočná strana zločincov. Bez akejkoľvek metafory či preháňania. Za dzurindu sa samozrejme presúvali nekonečné majetky, zvlášť mimo Slovensko, ale toto sú úplne primitívna banda gangstrov.
Dúfam, že sa navzájom povraždia. Ako mafia zvykne.
A po Smere idú nie pre to, čo tam on mal za svojich debilov (Počiatek, Kaliňák ) ale naozaj pre to, že bol či je politicky aká taká sociálna demokracia. To je hlavný dôvod a je hrozivé, že také množstvo v podstate vzdelaných malomeštiakov im to žerie.

sandro

Toto je dobry point. Ocistec, Bozie mlyny... Nikdy som si to vlastne neuvedomil, nakolko pre mna ako katolika su to normalne slova, ktore u mna nevzbudzuju podozrenie. Ale naozaj to bije do oci, zrejme si chlapci nemohli pomoct :) Pravdu ma aj Norman s blaznivymi evanjelickymi charizmatikmi, som rad, ze v tomto tu mame vcelku jasno.

Roland Edvardsen

Tu chcem zdôrazniť, že tu určite nejde o nejaký anti-katolicizmus obecne. Vlastne naopak - náš pohľad sa celkom zhoduje s tradicionalistickým katolicizmom spred 2. koncilu, ktorý tiež vatikánsku sročku vníma ako zapredanú anglosionizmu (slobodomurárstvu - to je výraz, ktorý zvyknú požívať).

A samozrejme u Matoviča je priamo napojenie na sionisticko-americkú letničiarskú scénu skrz takých ako Krajči, Heger (spracovaný v Amerike, čo otvorene sám popisuje), Kremský a iní. Inak aj sám Matovič sa má zúčastňovať s Krajčim a Mikulcom nejakých ich spoločných letničiarskych seansí (na jednej tlačovke to naznačoval aj Pellegrini, keď sa vyjadril, že títo ľudia tvoria "komunitu" a chodia na nejaké seansy (aj do nejakej synagógy, teraz sa mi nechce zisťovať, ktorá to presne je. Ale Matovič mal odtiaľ raz aj fotku s Mistríkom). Oni, Oľajno, sú sionistická sekta - jednoznačne.

sandro

Medzicasom pribudol Judas:) Ocakavam akciu Jahve, tam dosiahnu vsetci spolocne vyvrcholenie a vieme koho konecne zoberu do vazby.

sandro

dnes som narazil na FB na video, tak sa este vraciam k blaznivym letniciarom. Toto mame vo vlade. https://fb.watch/3zZe7Svkji/
Toto su chore veci, toto nema nic spolocne s nasimi predkami, ktori vzdy rozjimali v tichu, pripadne sa venovali spolocnym spevom. Toto su realni magori.

Roland Edvardsen

Tiež som už videl. Asi budúca pani riaditeľka nejakej nemocnice. Takýto sú teraz dosadzovaní do riadiacich funkcií na úkor odborníkov. A takých má Igorko najradšej, takých potrebuje, s takými sa dobre manipuluje.
Cez Krajčiho a Hegera je tam jasné napojenie na sion-letničiarsku scénu v USA. Ja by som radil tunajším katolíkom a luteránom, aby si poradili so šialenými heretikmi nejako obdobne, ako si s nimi poradili ich predkovia v Münsteri:https://www.thelocal.de/20180503/muenster-theocracy-history-anabaptists

Roland Edvardsen

Ale inak musím tiež napísať, že toto videjko mi dnes spravilo deň, to boli iné záchvaty smiechu. Ten vysoko "sofistikovaný" prednes, tá "relaxačná" muzika, gestikulácia, "ovládanie aramejčiny", jednoducho všetko :-). Človek by ani neveril, akých magorov tu máme, čo všetko si tu pestujeme.

Norman

cargo cult
A títo len napodobujú tzv. charizmatických kazateľov z Ameriky. Tí sú síce podvodníci, ale vedia, ako na to. Títo hlupáci nevedia ani to.

K tomu ale treba pridať, že ak sa situácia aj okolo pandémie nezlepší, alebo prídu iné problémy, tak sa tento fanatizmus bude zväčšovať. Nič iné tým chudákom nebude zostávať - len jední si zvolia za vzor sionamerických vreštiakov, iní ruských rasputinov a tak podobne.

Dusanbe

Čo si pamätám, túto hanebnú tradíciu kabaretného zatýkania kukláčmi so samopalmi spojenú aj vylamovaním dverí a zastrašovaním celej rodiny, založila ešte predchádzajúca vláda - prípad Rostas a pravdaže Sheila.
https://www.tvnoviny.sk/domace/2009684_naka-zadrzala-sheilu-ktora-sa-zvi...
Netušili, akú neodolateĺnú hračku pripravili pre psychopatoviča a spol., a že po voľbách si takto začne NAKA chodiť po nich samotných.
Haščák si to zaslúžil 100 krát viac ako vyššie spomenutí - my sa ale budeme tešiť na chvíĺu, keď si takto začnu chodiť po členov dnešnej vlády, :-)

sandro

Vsade zatykanie a zatial v parlamente: zvysenie dane z prijmu pre mensie firmy z 15% na 21% + zrusenie odvodoveho zvyhodnenia 13. a 14. platu. A to vsetko v casoch, kedy by naopak mal stat v maximalnej miere aktivnych ludi podporovat. Takze ti co preziju, dostanu od vlady bonus - 21% dan :)
Potvrdzuje sa znamy fakt - tkzv. pravica(podla medii, marxistickych politologov, komentatorov, atd.) na Slovensku dane zasadne zvysuje, lavica ich znizuje. Dobre si este pamatame na okamzite plosne zvysenie dani Radicovej vladou alebo zrusenie vyssieho pridavku na dieta do 3.roku zivota pre matky, ktore do systemu nieco odviedli(zasluhovost). Naopak, tento sa hned zvysil plosne pre vsetkych.

Dusanbe

má prísť až budúci rok, toto sú len také drobnosti.
Čo sa dá očakávať je viac-menej jasné - keďže je to pod Sulíkovou taktovkou - zvýšenie zaťaženia zamestnancov, živnostníkov a drobných firiem a zníženie zdanenia veĺkokapitálu - banky, dividendy, atď.
Vďaka výnimočnému stavu sa obchádza verejné obstarávanie - nakupuje sa viac než 2-násobným tempom ako obvykle, pravdaže spôsobom rovnakým ako obvykle - predražene a korupčne s províziami.
Do toho splátky výpalného protektorovi za zbrane, prepad príjmov kvôli korone a hlavne neschopnosť a babráctvo pri žiadaní a najmä zmysluplnom využití prostriedkov dostupných z EU !
Výsledky bačovania tohto zlepenca sa dostavia a ťarcha následkov dopadne - na nás.

buko

Opat sa to potvrdilo aj teraz, ked konecne po dlhych rokoch mame akoze pravu, nefalsovanu "pravicovu" vladu. Zatial som si nevsimol znizovane danovych sadzieb, no zvysovanie uz vidno. Naposledy, ked vladla podobna skupina ludi (2010-2012), tak to bol doslova holokaust zivnostnikov.

Paradoxne - klenot a danovy raj pre investorov a kapitalotvoenu vrstvu tu prijal Smer. Este raz - jednu z najvyhodnejsich krajin na svete pre investovanie spravil zo Slovenska Smer. Ak tu drzite cenne papiere (akcie, ETF atd.) dlhsie ako rok, tak neplatite dane ani odvody.

Zatial co tieto akoze pravicove strany prisli zatial stale len s novymi danami.
V case koronakrizy so zvysovanim dani moze prist iba socialne monstrum.

slaven1

Včera, 3.12.2020, som si náhodou vypočul metanie vykalov z dielne "Slovak Radio". Nejaká spravodajská relácia podvečer. Asi Rádio "Žumpál". Vraj v USA epidémia pokračuje v nebývalom rozsahu. Že majú nejaké "tri smutné rekordy". Počet ochorených za deň až dvéééééstóóótisíííííc.. a nejaké ďalšie "info-seno".

V USA prebehol bezprecedentný volebný podvod, keď klany stojace za Bidenom sfalšovali výsledok volieb prostredníctvom médií, voľby poštou, technologických firiem z Kremíkovej doliny, systému elektronického hlasovania Dominion...

Je mesiac od ukončenia odovzdávania hlasov (3.11.2020), a "vedúca" krajina Západu ešte stále nemá oficiálne výsledky volieb. Na Wiki už druhý týždeň svieti info o sčítaní 99% hlasov. No nie je to ohromné? Mesiac od konca hlasovania, v krajine s najvýkonnejším počítačom (označenie stroja od slova počítať) na svete!

Včera ráno Trump ohlásil v prejave, ktorý nazval "This may be the most important speech I've ever made" (46 min) plný útok voči volebným podvodníkom. Hlavná udalosť dňa USA a významná udalosť sveta. A "Slovak Radio" o USA? Covid, covid, covid, covid, covid, covid, covid, pandémia, smrť, strach... Slovenský rozhlas dáva Slovákom žrať seno. Drží krajinu informačne podvyživenú.

Poznámka: Radiožurnál to nebol, záznam zmienenej relácie nie je v zverejnenom archíve. Nechcú sa seba vytvárať dôkazy :-)

https://www.facebook.com/153080620724/posts/10165908467175725/

Ľubov

pozorovať boj Trumpa a pár ľudí okolo neho proti tým najmocnejším. Ale vieš, malá červená kontrolka vo mne už svieti neustále. Nepozerám sa zase iba na nejaký film? ((.
Ale chcem tomu veriť že nie, že sa nájde ešte pár tých spravodlivých,ako v Sodome .Všetko to visí na šnúrkach od sudcovských gatí. Lebo podvod je to jednoznačný.
Ak sklame a zradí aj Najvyšší súd,prehrali sme.

Norman

Akože sme prehrali na strane Trumpa? Ale Trump už prehral tieto voľby. Na tom nezáleží.

Dúfam, že to nemyslíš nejak vo väčšom s tou prehrou, ľudí ako Trump a spol sú tisíce, milióny. Tento prehral, iní lepší vyhrajú. Veď vôbec nezáleží na tom, či americkí tlstoši obrazne vhodili do urny jednej alebo druhej viac či menej hlasov - je to UPLNE jedno, to realitu nezmení. Tá si ide svojím smerom. Aby som to vyjadril názorne: Aj tí, čo dnes v Amerike kľakajú pred negrami, im zajtra budú fakliť mozgy automatickýmu zbraňami. To sú reálne voľby, tie bieli Američania neprehrajú.

Ľubov

pretože mu ukradli niekoľko stototisíc hlasov,akože toto mi má byť jedno?
Veď sme videli podporu,ktorú mal na predvolebných stretnutiach od Američanov a potom dôkazy o falšovaní,cenzúra v prospech Bidena ,zas a opäť rovnaký scenár ako aj tu,v Európe.
Ak je Biden víťaz,potom áno,prehrala som aj ja.

Norman

ale keď Trump nedokáže mať naozaj väčšinovú podporu, tak nejaké percentá už hore dole nehrajú až takú rolu. A že to už neuhrá, to bolo pravdepodobné pár dní od volieb. Nie celkom jedno, ale načo sa tým ešte trápiť? Až taká výhra ten Trump naozaj nebol.

slaven1

Ak sa nad tým zamyslíš v situácii s falšovaním volieb nie je až tak ťažké predpokladať súperov ťah. Keď k tebe idú indície, že voľby sa sfalšujú, môžeš pripraviť šachovnicu tak, aby boli ťahy v tvoj prospech.

Veď čo „krásneho“ sa podarilo? Sily za Trumpom potrebovali vyjasniť, kto stojí proti nim. A vyšlo to.

Príklad: útok špeciálneho komanda na servery CIA vo Franfurkte (mesto-domov ECB ale hlavne Červenoštítovcov), ktoré použili na podvod s prístrojmi na elektronické hlasovanie od Dominion.

Ukázalo sa, že CIA a hlavne jej vedenie treba „reorganizovať“. Tým, že tajné služby pomohli sfalšovať voľby, sa ukázalo, koho treba poslať do výslužby.

Vďaka tomu, že podvod s voľbami sa udial, bude rozdelený Google, okresaný Facebook, okresaný Twitter, okresaný Youtube. Z dlhodobého pohľadu pre zemeguľu je toto lepšie.

Treba sa na to celé pozerať ako na bitku Ňaňajských malčikov, len to nie sú kopance, ale výstreli do hlavy :-) Biden je kandidát globalistov. Politicky je aktívny od "nepamäti".

V 1979 sa zúčastnil ako senátor za štát Deleware delegácie ZSSR. Deleware je pod kontrolou globalistov (Česvenoštítovcov). Je to „výnimočný“ legislatívny paškvíl: medzinárodný daňový raj priamo v USA :-)

Biden ukážkovo zlieva. Aj s ohlásením víťazstva otáľal 4 dni. Aj do kabinetu nominuje starých známych odmarazencov. Na scéne sa opäť objavili Kerry, Psaky...

Ďalší kľúčový termín vo vrámci Sfalšovanie prezidentských volieb je 14. december, pretože vtedy bude vrámci procesu voľby prezidenta v USA toto:

On the first Monday after the second Wednesday in December, about six weeks after the election, the electors convene in their respective state capitals (and in Washington, D.C.) to vote for president and, on a separate ballot, for vice president.

Obyčajné informačné operácie v ovládaných médiách nebudú stačiť. Preto sa pod tento dátum pripravujú v amerických kolóniách rôzne operácie na odvrátenie pozornosti. V slovenskom prostredí to bude „lockdown“ (spôsob označenia ako samodôkaz odkiaľ vietor fúka).

Pripomínam, že 2 týždňový Apardeid na Slovensku (najostrejšia fáza opatrení proti takzvanej „pandémie koronavírusu“) zavedený na príkaz koronaprotektora šiel pod najostrejšiu fázu falšovania prezidentských volieb 2020 americkými štátnymi elitami.

Náhodný okoloidúci

Je zaujímavé, koľkí "politici" a "vodcovia národov" a "prezidenti" vyzývali Trumpa, aby priznal volebnú porážku a stiahol sa. Ale nikto nevyzval Bidena, aby priznal volebný podvod a išiel sa zakopať na smetisko dejín.
To smrdí.

slaven1

Čarnogurského dostredená úvaha:

Jaroslav Haščák, jeden z najbohatších a najvplyvnejších Slovákov, skončil vo väzbe. Očividne to neočakával, ako asi aj málokto na našom malebnom Slovensku

Na fotografiách však už dávno vyzerá strhane, ako človek, ktorý denne rieši veľa problémov, a ktorý stratil pokoj na duši. Stal sa totiž zajatcom okolností. Napriek svojej moci a bohatstvu stratil možnosť riadiť svoj život, musel sa iba rýchlo prispôsobovať okolnostiam, pretože vonkajšie vplyvy, vplyvy mimo jeho firmy a blízkeho okolia, začali smerovať spoločnosť a jeho okruh záujmov smerom opačným ako pán Haščák predpokladal.

Pán Haščák a skupina Penta zamestnávajú veľa ľudí, riadia veľké finančné aktíva. Cez banky, v ktorých majú svoj vplyv, priamo ovplyvňujú životy ďalších státisícov ľudí. Svojimi aktivitami v slovenskom zdravotníctve majú vplyv skoro na každého občana Slovenska. Veľmi rýchlo narástli a zdali sa byť neohrozenými. Získali aj potrebný mediálny vplyv. Stali sa miestnou elitou, ktorá nepriamo spolu–riadila Slovensko. Preto ich postupy a ciele začali porovnávať so svojimi očakávaniami aj nadnárodné štruktúry.

V praxi to vyzerá tak, že pokiaľ sa ciele skupiny Penta zhodovali s očakávaniami medzinárodných štruktúr, dostala Penta nepriamu zahraničnú podporu a prístup k ďalším zdrojom, najmä finančným a informačným. Keď sa ciele skupiny Penta začali rozchádzať s nadnárodnými záujmami, boli ponechaní sami na seba.

Každé spoločenstvo má samoočistnú schopnosť. Ľudia sa poznajú a vedia, kto je kto. Pokiaľ sa niekto správa arogantne a v neprospech spoločnosti, spoločenstvo ho dokáže potrestať, pokiaľ niekto zvonka trestu nezabráni. To sa skupine Penta práve stalo. Boli ponechaní sami na seba a spoločenstvo, Slovenská republika, v rámci samoočistných postupov, tentokrát dokonca v rámci platného práva, začalo pána Haščáka postihovať.

Dnes sa totiž našla na Slovensku nová potenciálna elita, ktorej ciele v liberálnej časti spektra sa nadnárodným štruktúram pozdávajú viac ako ciele skupiny Penta. Je to skupina Eset.

Skupina Eset, pozostávajúca predovšetkým z technokratov, nemá žiadne morálne zábrany a nevyzná sa v histórii, a ani v etike. Bolo jej umožnené rozprávkovo zbohatnúť v USA vďaka ich vynikajúcemu počítačovému softvéru. Ich úspech však má podmienky, ak chcú žiť na Slovensku. Jednou z nich je čiastočné prevzatie spoločenského riadenia. Začali preto cez vytvorenie a financovanie denníka N, ďalším krokom je finančná podpora importovaných politických myšlienok, reprezentovaných predovšetkým stranou Progresívne Slovensko a podobnými progresívne-liberálnymi mimovládkami.

Aj spoločníci skupiny Eset stihli vyrobiť právne prešľapy, najmä pri nepriateľskom prevzatí hotela Carlton, pri ktorom im pomáhali rovnakí hráči ako predtým skupine Penta: pán Kováčik a pán Zoro Kollár. Ich prešľapy však zostanú nateraz ignorované, pretože im z vonka bude poskytnutá podpora a ochrana.

Pokiaľ bude skupina Eset sledovať ciele, ktoré sú v súlade s očakávaniami nadnárodných štruktúr, budú ich konkurenti oslabovaní, likvidovaní a ponechávaní sami na seba.

Po malých hráčoch, ktorí nesplnili riadiace očakávania, ako bol pán Kvietik zo Slávie Capital, následne páni z Arca Group, a po väčších hráčoch ako je pán Haščák, budú musieť svoje ciele osvedčiť predovšetkým páni so skupiny J & T, pretože vlastnia na Slovensku banky, a banky sú obzvlášť spôsobilé na riadenie spoločenstva. Ak sa osvedčia, budú podporení, pretože v riadení je vždy potrebné vytvoriť konkurenciu. Veľkou slabinou skupiny J & T je ich aktivita v Devín banke a aktivita v Poštovej banke, najmä úkony pri jej nadobúdaní. Tieto ich pozície však môžu byť pretvorené aj na ich silnú stránku, ak budú chcieť. Podobne, prevzatie Prima banky je tiež slabinou skupiny Penta, ktorú sa veľmi snažia pretvoriť na silnú východiskovú pozíciu, hoci zatiaľ s malým úspechom.

Ďalšími samozvanými kandidátmi na posilnenie vplyvu je skupina HB Reavis. Ich aktivita pri výchove domnelých liberálnych elít v jednej internátnej škole nasvedčuje, že tušia, ktorým smerom sa majú angažovať.

Skupina Eset je neskúsená, potrebujú v riadení silnú konkurenciu, aby neuleteli. Pani Biháriová a pán Truban rozhodne nie sú osobnosti, ktoré je možné ponechať bez dozoru len tak riadiť krajinu ležiacu uprostred medzi západom a Ruskom. To isté platí aj o pani prezidentke.

Ak sa J & T neosvedčia, budú ponechaní napospas osudu. A ak sa nájde na Slovensku niekto schopnejší, bude zo zahraničia podporený a bude môcť vyrásť na vplyve. Ak nie, tak budú do riadenia na Slovensku dosadené osoby zo zahraničia. Podobne, ako je to dnes na Ukrajine, kde aj členovia vlády majú zahraničné pasy. Koniec-koncov, už dnes na Slovensku všetky banky vlastnia zahraničné spoločnosti, rovnako ako prirodzené monopoly, najmä v energetike. Nedávno bol za šéfa finančnej správy vymenovaný cudzinec, a nestretlo sa to so žiadnou negatívnou reakciou. Asi v blízkej dobe nezostane jediným.

Skupina Eset nemá dostatok vzdelaných kádrov na realizáciu riadenia, všetky zásadné otázky musia ich kádre, či už pani prezidentka alebo odborníci zo strany Progresívne Slovensko konzultovať so zahraničnými „konzultantmi“. Slovensko je však malé a, úprimne povedané, neposielajú sem ani zo zahraničia zrovna najšikovnejších odborníkov. Preto rast Esetu nebude rýchly a schopné kádre z iných skupín majú veľké šance na veľkú zahraničnú podporu.

Závisí dnes veľa predovšetkým na schopnosti kádrov podporovaných skupinou J & T. Menším tzv. oligarchom, ako sú páni Brhel, Výboh, Kmotrík a ďalší, sa tiež čas kráti. Nové riadiace kádre budú potrebovať uvoľniť priestor.

Väzobné stíhanie pána Haščáka svedčí o tom, že zahraničné nadnárodné štruktúry aktívne hľadajú na Slovensku nové riadiace kádre. Je ich u nás ako šafranu, preto budeme v blízkej budúcnosti svedkami veľkých riadiacich úletov a pádov, a zrejme aj nemalých spoločenských zmien.

Ján Čarnogurský

Truhlík

Ján Čarnogurský je zakladateľ korporátneho fašizmu v Slovensku. To čo opisuje je jeho dieťa.
Je jasné, prečo si MI6 potrebovala vytvoriť KDH.

slaven1

...a aj preto Janko vie o čom píše. Jeho článok sa tu ocitol preto, lebo je to jediný materiál, ktorý ku mne doputoval za posledný týždeň a nahliada na zatknutie vedenia Penty ako na manéver zahraničného, nadnárodného riadenia vzhľadom k Slovensku.

Veď Haščáka zatkli nie preto, že niekto zo Slovenska chcel, ale preto, že to umožnila jeho zahraničná strecha. Buď preto, lebo je teraz zaneprázdnená problémami doma - falšovať voľby dá zabrať a z toho vytekajúce procesy (Londýn je teraz dosť rozhodený tiež) - alebo Haščáka už "vybývali", tak ako niektorí cigáni zvyknú "vybývať" obydlia.

Norman

Janko píše podľa naozaj jednoduchej logiky:

Zatkli Haščáka, teda je proti nemu nejaký stupeň nejakáho "riadenia" (asi sedemnásty).

Možno prevodovka:)

Keď Haščáka prepustia, Janko príde na to, že nejaký stupeň riadenia (asi trinásty) ho podporuje.

Ale nebuďme zlí - predpokladám, že to Čarnogurský sám nepísal, že tam má nejakého mudrlanta. Presnejšie povedané, že nejaký mudrlant sa mu utrhol spod kontroly:)

Náhodný okoloidúci

To písal Janko Č. mladší.

Norman

Nechcelo sa mi to overovať, ktorý, a myslel som, že mladší tak nefilozofuje. Ale je to zrejme vždy s ďalšou generáciou horšie.
U mladšieho to teda ani tak neprekvapuje, keby ale radšej okolo práva niečo posunul.

slaven1

Aj sa mi nezdalo, že je to od Janka Staršieho. Článok prepokladá určitú paradigmu myslenia akú sme u Janka staršieho (a ďalších ;-) doteraz nevypozorovali. Navyše posledný článok na blogu Janka staršieho je z 29.11.2020.

V najnovšom zamyslení na (americkom) Facebooku Janko mladší úvažuje nad odstavením Ústavného súdu od možnosti rozhodovať o ústavných zákonov:

Podľa jeho názoru, touto ústavnou zmenou „premiér a jeho svorka bojkov“ stratili svoju legitimitu a autoritu v očiach ľudí. „Presný opak toho, čo sa snažil dosiahnuť. Ľudia ho už vnímajú nie ako svojho vládcu, ale ako vládcu proti ľuďom.“

Bože aké jednoduché! Že to Fica nenapadlo, odhlasovať si zákon v ktorom Ústavný súd zruší. Načo sa v SMERe onďali s americkým prezidentom Kiskom alebo americkou prezidentkou Čaptapútovou, keď títo roky odmietali vymenovať ústavných sudcov.

Matovičov a jeho svorka bojkov Slovensko unášajú k diktatúre.

Truhlík

Môj názor na celú vec je taký.
USA potrebovali na rozkaz ADL a JWC obrániť CME a tak dali rozkaz na slobodnú poľovačku na žida Kočnera. S Kuciakom im to moc nevyšlo ale to nevadí. To s tým Magnitského zoznamom je prúser ale Who cares. Každý kto prešiel okolo Kočnera je odpísaný a tiež uvoľnený na odstrel. A keď už ich raz pozatvárali tak začali spievať a sa spustila lavína, ktorú nemá kto zastaviť. Kaliňák je tiež na odstrel (podľa mňa hlavný výkonný pracovník "poriadku"). Prokurátori a sudcovia teraz kričia - Chyťte zlodeja - aby sa ochránili a spravia aj nadprácu ak treba. Matovič nie je zviazaný s kriminálnymi elementami v deep state a ani na to nemá, nevie, nechce zastaviť. Tak sa to kotúľa dole svahom ako lavína.
Či už niekto chce ubrať Matoviča, Haščáka alebo koho je jedno. Na ich miesta sa radi postavia ešte horší. Lebo tak to v Slovensku funguje.
A presstitúti to je tá najspodnejšia žumpa spoločnosti. Pokiaľ sa s nimi nespraví poriadok tak nie je ani len svetielko na konci tunela. Ja už ani len hudobné rádio nemôžem počúvať aby som sa nerozčúlil pri ich svinskom spravodajstve.

slaven1

Teda Truhlík, ty asi zvládaš vysokú dávku hnusu, tupoty :)

nové