Postoj voči Amerike

Nejde len o zmluvu. Nejde len o to, či budú mať Američania dve nové nástupné letiská pre rýchle útoky na kohokoľvek vo Východnej Európe. Nejde len o to, či sa Slovensko môže stať obeťou strategickej vojenskej hry, v ktorej z nej veľmoci spravia fackovacieho panáka. Ide o samotný negatívny postoj voči americkému impériu.

Američania neustále hľadia na Európu ako na svoju kolóniu, ktorú si dobyli v agresívnych vojnách. Ich kolónia je Británia, ktorá v posledných rokoch bola odtrhnutá od Európy a zas daná na krátky povraz pod Washington. Ich kolónia je Nemecko, kde ani pes neprdne bez povolenia bastarda z Newyorku. Ich kolónia je Poľsko, ktoré si posralo vzťahy ako s Ruskom, tak s Nemeckom - tak teraz ako posledná kurva dúfa, že ju jej americký štamgast vytiahne z jej beznádejného postavenia. A aj ostatné štáty držia hubu a krok. Občas sa vystrčili Francúzi, ale keď Američania spustili kampaň, premenovali french fries na freedom fries, tak frantíkom vecheť zvädol.

Ale situácia sa mení. Cisár je naozaj nahý, Biden je naozaj dementný až polomŕtvy, americký dlh je astronomický a ich financie sú naozaj v rukách cudzincov. Sovietsky zväz naozaj skolaboval a to isté, úplne to isté hrozí špinavým kraviarskym americkým vidlákom. USA sú zdochýňajúci kvôň.

Zmluva, o ktorú žobrú, je dobrá príležitosť ukázať, ako sú USA slabé. Je to dobrá príležitosť ukázať, že Slovensko dokáže raz za čas sa postaviť za svoju slobodu, za svoje záujmy. Je to príležitosť vstúpiť do dejín. Vo svetle súčasného trhania sa o Ukrainu je to príležitosť zmeniť tok histórie, možno zachrániť mier.

Európa sa musí začať zbavovať svojej submisivity voči Amerike. Je treba sa oslobodiť a prestať byť sluhom Američanov, úbohým submisívným poskokom, ako nám to predvádza súčasná  úbohá prorežimná kultúra a politika. 

Pravdepodobne sa ale zmluvy nezbavíme a šancu na gesto premárnime, pretože tento režim naozaj nie je ani náhodou demokratický a pár proamerických zaplatených poskokov podpíše vlastizradu. Je to nekonečná politická, historická škoda.

Darmo ich niekedy potom čo aj postavíme k múru a odstrelíme ako psov. Darmo potom o pár rokov Američania odletia posratí zo Sliača ako nedávno z Kábulu. To už historickú príležitosť nevráti.

Ale tatranský národ holt nikdy nesplodil hrdinov, on si o tom len písal básničky. A ak aj splodil, tak si ich nechal rýchlo zabiť. A tak sa aj tí, čo by teraz mohli konať, zasa boja.

 

 kunduz MSF bombing

Záber z nemocnice MSF v Kunduze, bombardovanej US armádou (2015). Približne 30 mŕtvych. Nik nebol potrestaný, podľa US vyšetrenia bolo bombardovanie nemocnice omyl, lebo ich CIA informovala, že budovu využíva Taliban. Bodka.

 

0
slaven1

Za približne týždeň, počas olympiády v Čine, začne na okrajine vojna na popud USA.

Aké sú dôvody iniciátora? Napr. tieto: Za pol roka, v Novembri, majú v USA voľby do senátu.

https://en.wikipedia.org/wiki/2022_United_States_Senate_elections

Aby demokrati (teraz pri moci) úplne neprišli o senát, musia do mája upokojiť situáciu v ekonomike, kde zúri približne 20% ročná inflácia.

To sa im nedarí, navyše FED ide zvyšovať základnú úrokovú sadzbu (teraz 0.0% - 0.25%).

Demokrati skúšali pretlačiť volebný zákon na spôsob "nie je dôležité ako ľudia volili, dôležité je kto počíta hlasy" a nevyšlo im to.

https://www.reuters.com/legal/government/biden-nominates-lindenbaum-fede...

Keďže svetový policajt USA má ešte veľké kladivo, tak kopnúť do šachovnice skúsia ešte cez vojnu na okrajine (Ruska).

Tu do hry vstupuje naša krajina, keď americké letiská na Slovensku budú použité ako logistické základne na prepravu vojenského materiálu a vojakov.

Už dopredu je jasné kto v tejto vojne vyhrá - Rusko - otázka je iba s akými stratami pre nás: Budem mŕtvy? Bude moje mesto rozbombardované? Otvori sa príležitosť zbaviť sa "našej" proamerickej politickej elity ženúcej Slovensko "na bajonety"?

Vojnová propaganda:

https://www.instagram.com/p/CZFMbEuKTlw/
https://dennikn.sk/2690842/shooty-sikana/

slaven1

3.1.2022 Matt Lee, korešpondent AP zo StateDep požadoval nejaký overiteľný dôkaz od Neda Prica, hovorcu Blinkena, že Rusko pripravuje útok na Ukrajinu, overiteľný dôkaz iný od jeho slovných obvinení.
https://twitter.com/thehill/status/1489336004637044746

5.1.2022 Ukrajinské delostrelectvo ostreľovalo Doneck. Dym z požiarov viditeľný v oblasti mesta
https://t.me/s/casusbellilive

Bloomberg.com mal na titulke 5.1.2022 pol hodinu správu že Rusko napadlo Ukrajinu
https://www.zerohedge.com/geopolitical/kremlins-slams-dangerous-bloomber...

Dmitrij Peskov, vzhľadom na množstvo dezinformácií, ktoré agentúra Goldberk za posledné dni vypustila navrhol používať pojem "Bloomberg news" ako synonymum pre "fake news".
https://www.rt.com/russia/548415-kremlin-bloomberg-fake-news/

Zdá sa, že vojnu na okrajine sa nedarí rozpútať.

Ešte takýto záver:
Fico v rozhovore pre CNNFAKENEWS: Či Slony sexujú alebo sa bijú, vždy trpí tráva.
https://www.youtube.com/watch?v=qQQIQseKsj8

slaven1

Prvý zaútočil Kyjev, píše Thierry Meyssan z Voltairenet.org:

„Tentokrát, v roce 2022, se Britům podařilo přesvědčit Evropany, že 24. února Rusové zaútočili na Ukrajinu, aby ji napadli a anektovali. Moskva se prý snaží obnovit Sovětský svaz a chystá se postupně zaútočit na všechna svá bývalá panství. Ve skutečnosti kyjevská vojska zaútočila 17. února odpoledne na vlastní obyvatelstvo v Donbasu. Ukrajina pak ještě zamávala červeným hadrem před ruským býkem: Zelenský při projevu před politickými a vojenskými představiteli NATO shromážděnými v Mnichově oznámil, že se jeho země chystá získat jaderné zbraně na ochranu před Ruskem. Podívejme se na údaje OBSE z hranice Donbasu: Celé měsíce se tam nebojovalo, ale od odpoledne 17. února pozorovatelé této neutrální organizace zaznamenali 1 400 výbuchů denně.“

https://www.novarepublika.online/2022/04/novy-svetovy-rad-vyhozen-dvermi...

Takže, prvý zaútočil Kyjev. Ale kto je Kyjev. Ukrajinu kontroluje západ na čele s USA (vstičný pridelenec vrámci Bidenovej administrácie je Victoria Nulland). Hlavná úloha konfliktu na Ukrajine je odvrátenie pozornosti od hospodárskych problémov v USA doma (a vycucať EÚ). A Američanom sa to - rozdúchať 3. svetovú, u nás doma - mimoriadne darí.

Ema

Potrebujú spolupáchateľov.

https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/614607-korcok-situacia-na-ukrajin...

Tu je ich zoznam:

Eduard Heger
predseda vlády SR a Bezpečnostnej rady SR

Členovia rady
Igor Matovič
minister finacií SR a podpredseda Bezpečnostnej rady SR

Jaroslav Naď
minister obrany SR

Roman Mikulec
minister vnútra SR

Ivan Korčok
minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR

Štefan Holý
podpredseda vlády SR

Veronika Remišová
ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR

Ján Budaj
minister životného prostredia SR

Milan Krajniak
minister práce, sociálnych vecí a rodiny SR

Norman

tie správne mená.
Ale zmluvu podpísali aj tak všetci vo vláde, jednohlasne.

slaven1

"Bývalého šéfa vojenskej tajnej služby Petra Bučku našli obeseného. Na miesto činu dorazil aj Daniel Lipšic, čo má naznačovať, že to nemusela byť samovražda"
https://www.hlavnespravy.sk/byvaleho-sefa-vojenskej-tajnej-sluzby-petra-...

Čo o ňom vieme. Bol to náš vlastenec alebo Naďovský zradcovský zkurvysyn?

Počúval som Ficovu vlačovku, že na Slovensko má prísť približne 1000ks vojenskej pásovej techniky a 3000 yankies ako "bratská" výpomoc.
https://www.youtube.com/watch?v=Y_1ww64N-Xo

lebleu

"Pán Fico, ak ste naozaj štátnik, zrušte toto zhromaždenie! Vám sa nič nestane a ochránite občanov Slovenskej republiky, ktorí by tam prišli."
Okrem toho, že je to drzosť, neznie to ako vyhrážanie?

Norman

Tentoraz im termín vyšiel výborne, uvidíme, čo sa stane, nakoľko tento národ dokáže naozaj demonštrovať svoje požiadavky a silu. Ideálne to nebude, ale treba dodať palivo, predviesť, čo si naozaj myslí väčšina národa.

Ema

Ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov vyhlásil, že NATO nacvičuje použitie jadrových zbraní proti Rusku za účasti nejadrových krajín.

"Uskutočňujú sa spoločné jadrové misie NATO, v rámci ktorých sa nejadroví členovia aliancie zúčastňujú na výcviku v nácviku použitia amerických jadrových zbraní proti nám," citovala ho agentúra TASS.

Povedal, že približne 200 amerických jadrových bômb sa už nachádza v piatich "nejadrových" štátoch NATO. Lavrov tiež poznamenal, že členovia Severoatlantickej aliancie sa zaoberajú spoločným jadrovým plánovaním.

Diplomat zdôraznil, že Moskva trvá na tom, aby boli jadrové misie NATO "okamžite ukončené".

https://vz.ru/news/2022/1/27/1140808.html

slaven1

Olovené platne určené na skladovanie jadrových zbraní sa na Slovensku od leta. Toľko k pripomienke k okupačnej dohode od Ústavu nad jadrovým dohľadom.

Dusanbe

- ako laik - na čo by slúžili olovené platne pri skladovaní jadrových zbraní ?
Štiepny materiál v hlaviciach bômb je dôkladne zapúzdrený - myslíš, že tie bomby žiaria tak, že musia byť skladované za olovom ?

Ema

to nariaďuje nejaká norma EÚ.

Dusanbe

som googlil - atómové bomby sa vraj skladujú v špeciálnycb boxoch v zosilnených leteckých hangároch - také tie oblúkové haly z hrubého železobetónu.
Niečo málo radiácie možno preniká aj mimo bombu - možno taký "skladník" v sklade jadrových zbraní má olovom tapacírovanú kukaňu, ale pochybujem.
Inak sa s nimi manipuluje ako s bežnými bombami.
Môžno je potrebné tieniť olovom nejaké servisné alebo rtg pracovisko, rádioaktívne materiály sa môžu v armáde používať aj inde, nie len v bombách.
Ale tá správa o olovených platniach na Sliači, bola pred časom v obehu, možno na tom bude pravdy trochu.

slaven1

Link na správu nájdeš?

Dusanbe

v tomto prípade agentúra "Per huba".
Na to sa linky odkazujú ťažko.
Niektoré linky sa určite snaží dohľadať Vojenská kontrarozviedka či iná spravodajská zložka, keďže takéto skutočnosti - ak sú pravdivé, tak určite podliehajú pod režim utajenia a ak nie sú, tak ich to tiež môže zaujímať - kde je zdroj.
Toľko k zdrojom, ale aj k hodnovernosti.

Ono je to nakoniec nie podstatné !
Pretože tá "zmluva" nijako neobmedzuje vôbec nič. Ak sa okupanti rozhodnú do svojich priestorov - ktoré kontrolujú len oni a nik iný tam nemá prístup, doviesť kontajner antraxu, alebo bedňu plutónia, alebo flakón Novičoku na ďalšiu otravu Navaĺného - tak si to tam dovezú.
Môžu uznať za vhodné oznámiť to vláde v Bratislave, ale aj nemusia - podľa toho, ako sa v danom prípade rozhodnú.
Keď si tam idú zriadiť muničáky podľa potrieb a noriem americkej armády a plánujú to letisko využívať na útoky na Rusko - chce niekto okrem smrada Nagya tvrdiť, že to vybágrujú, vybetónujú a obložia tak, že sa tam NEBUDE dať skladovať jadrová munícia ?!?

Ak treba olovené platne, tak ich tam dajú.
Či sú naozaj potrebné - to sú len také vedľajšie kutilsko-drobnochovateľské vajatania - vedecko-popularizačné okienko.

Ema

Situácia je vážna, keď už treba do boja nasadiť deti
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/615029-tomanova-rezortu-diplomaci...

Dusanbe

to už s hanbou stiahli z Fejsbúku ministerstva - asi to dostávalo priveľa "laikov".
Kto vie, koho to bol geniálny nápad - či nejakého .ebnutého kreatívca, čo ryžuje na "public relations" kampaniach pre ministerstvo, alebo priamo nejakého zeleného zrôsolovateného globseckáckeho mozgu.

slaven1

Obrázkom s detmi mozgové jastraby ukázali, že ich argumenty o výhode okupačnej zmluvy sú na infantilnej úrovni, ktorej veria iba najmladší.

sandro

hahah, tak toto je pre mna sprava dna:)) Krasne to zapada do tohto celeho infopola(asi najviac pouzivane slovo kedysi na levanete:) )
https://www.hlavnespravy.sk/holandsko-sa-roky-tesilo-z-mesacneho-kamena-...

Dusanbe

nejaká ftákovina - už na pohľad to vypadá ako drevný opál a ten pokrčený kartón s údajmi - moc dôveryhodne to nevypadá.

Ema

No prosím, maďarský minister obrany Tibor Benke reagoval na táranie senilného Bidena o rozširovaní vojsk vo východnej Európe: Maďarsko sa nepotrebuje spoliehať na zahraničné ozbrojené sily. Navyše, v súčasnej situácii nepovažuje za vhodné ani potrebné, aby boli v Maďarsku nasadené ďalšie sily NATO.

Na otázku, či je pravda, že USA rokujú o rozmiestnení bojových jednotiek NATO vrátane Maďarska, odpovedal, že USA aj NATO rokujú so všetkými krajinami hraničiacimi s Ukrajinou alebo Ruskom.

Dusanbe

radi pozvú na Slovensko aj tú maďarskú tisícku uošingtonských poslov mieru.

Dusanbe

"predseda vlády je obyčajný zbabelec, ktorý ide tam, kam nepatrí. Koná ako ukrajinský agent, ja konám ako chorvátsky prezident"

Asked if he feels the need to apologize, Milanovic said, “No way. I think the prime minister is an ordinary poltron who goes where he doesn’t belong... All I’m interested in is the Croatian interest,” he added.

He added that Kiev should “not constantly confront the thermonuclear and hypersonic power, Russia. It is not Serbia. Whoever encourages them to do so is a dangerous charlatan, and there are many in Europe.”
https://www.rt.com/russia/547702-croatian-president-calls-pm-ukrainian/

Ema

Schlpený ostrovný šašo má na domácej politickej scéne vážne problémy, a tak ich po vzore zaoceánskych kravských chlapcov začne vyvážať do Európy:


Británia sa pripravuje ponúknuť Severoatlantickej aliancii (NATO) "veľké" nasadenie vojakov, zbraní, vojnových lodí a lietadiel v Európe. Oznámil to britský premiér Boris Johnson v reakcii na narastajúce "ruské nepriateľstvo" voči Ukrajine, informovala tlačová agentúra AFP. Ponuka, ktorá má byť predložená vojenskému vedeniu NATO na budúci týždeň v Bruseli, by mohla viesť k tomu, že Británia zdvojnásobí počet svojich približne 1150 vojakov rozmiestnených vo východoeurópskych krajinách a do Estónska pošle "obranné zbrane" uviedol Downing Street.

Tieto opatrenia by vyslali Kremľu jasný odkaz - nebudeme tolerovať vaše destabilizujúce aktivity a vždy budeme stáť po boku našich spojencov v NATO tvárou v tvár ruskému nepriateľstvu," uviedol Johnson vo svojom sobotňajšom vyhlásení. "Našim ozbrojeným silám som nariadil, aby sa na budúci týždeň pripravili na rozmiestnenie po celej Európe, čím zabezpečíme, že budeme schopní podporiť našich aliančných spojencov na súši, na mori a vo vzduchu," dodal britský líder. Johnson tvrdí, že ak si ruský prezident Vladimir Putin zvolí "krviprelievanie a ničenie" na Ukrajine, bude to "pre Európu tragédia", píše AFP. 

 

Anglosaská stand-up komédia naberá (verbálne) grády.

slaven1

"Так что НАТО надо собирать манатки и отправляться на рубежи 1997 года", - заявил Рябков, štátny tajomník MZ RF.

https://tass.ru/politika/13380415

Takto pomáha Rusko zbaviť sa USA zbytočnej záťaže rozpočtu ako predstavuje NATO teraz keď USA skrachovali. USA odchádza z role svetového cajta - došli im peniaze, model ekonomického rastu sa vyčerpal - tak sa potrebujú zbaviť záťaže.

Rusi takto Američanom pomáhajú: z vonka, z pohľadu pracovníka radovej marketingovej agentúry v Bratislave denné čítajúceho Aktuality.sk, to vyzerá, že požiadavka na zrušenie NATO ide akože od Rusov. Liberálnemu planktónu v Európe sa to takto jednoduchšie vysvetľuje (znie to lepšie ako priznať "skrachovali sme"). Koordinácia tejto činnosti je výsledom stretnutia v lete v Ženeve a spoločných telefonátov koncom roka 2021 .

Preto sa aj ratifikácia okupačnej zmluvy zasekla. Proces sa spomalil, všimli ste si?

https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/615082-za-obrannu-dohodu-s-usa-ne...

Preto sa aj Maďari stavajú na zadné.

https://www.rt.com/russia/547731-hungary-nato-troops-ukraine/

Najväčší problém v USA je teraz inflácia. Viď Bidenova reakcia na otázku novinára, ktorý je tupý ako markizácka húska Veronika Kandráčová alebo markizácky ochlasta Adél Ghannam, keď "hlúpy zkurvysyn" nechápe, že na infláciu sa teraz nepýta.

https://www.noviny.sk/zahranicie/657227-hlupy-sk-syn-biden-hrubo-urazil-...

Demokraciu vytvorením volebnej komisie rozhodujúcej o tom ako národ hlasoval sa zrušiť nepodarilo, tak musia dať dokopy hospodárstvo. V novembri majú voľby sa senátu (viď opäť otázka „hlúpeho zkurvysyna“).

https://nadhlad.com/comment/42499#comment-42499

Hlavný dôvod americko-britskej mini-vojny na Ukrajine je odvrátenie pozornosti od bankrotujúcej ekonomiky USA a na riešenie niektorých operačných problémov - ako formálne odovzdať náročnú-na-financovanie Ukrajinu späť Rusom. No do toho všetkého tak bude ešte "angličanka gadiť".

https://nadhlad.com/comment/42550#comment-42550

Čo znamená rozsah NATO na úrovni roka 1997? Že Slovensko bude opäť mať armádu. Že budeme mať opäť povinnú vojenskú službu. Všetko veci, kt. treba k prosperite krajiny.

https://vetvicka.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=782364

slaven1

Držme si palce, zatiaľ sú šance, že americká okupácia našej domoviny bude zatiaľ najkratšia v jej dejinách.

https://www.ta3.com/clanok/228084/rusko-trva-na-stiahnuti-vsetkych-ameri...

Dúfajme, že sa vypracú skorej, než stihnú zorganizovať nejaké streľby v Lešti s muníciou z ochudobneného uránu.

https://www.youtube.com/results?search_query=nato+sardinia
Sardiniens tödliches Geheimnis (Uranmunition, Thorium)

Prezerám si ranné správy od Švajčiarov a aj takýto srandovný článok:

https://www.ta3.com/clanok/228103/satelitne-snimky-zachytavaju-ruske-jed...

"Satelitné snímky zachytávajú ruské jednotky v blízkosti Ukrajiny. Zábery naznačujú, že Rusko pokračuje v rozmiestňovaní." Zdá sa, že ďalší satelit stratí spojenie s pozemnou stanicou.

Ema

od španielskeho krta Borrela, odkiaľ bude mať EÚ zemný plyn namiesto ruského. USA, Katar a Azerbajdžan. Len škoda, že cena nezaznela.
A tiež ani zmienka o Green Deal (napríklad americký plyn získavaný nechutným frakovaním) - o nutnosti dovážať kvantá plynu tankermi a narýchlo meniť európsku infraštruktúru. Ale hlavne, že Katar a plynovod BTC (najvyšší podiel v ňom má britský BP) sú pod kontrolou USA. Molekuly slobody :)
Lacný ruský plyn sme tak uvoľnili pre Silu Sibíri 2 do Číny.

Vskutku pozoruhodné, ako vie Európska komisia hodiť cez palubu Európanov.

Mimochodom, výber dodávateľov plynu pre Európu dozoroval Pentagon.

slaven1

Číny - "demokratická" a "ľudovodemokratická" - sa idú k krátkom čase zjednocovať. Peking neiniciuje zjednocovanie z kratochvíle, vyriešenie Tajwanu je operácia za získanie domácej popularity súčastného čínskeho vedenia po tom ako sa krajina valí do problémov s hospodárstvom.

https://nadhlad.com/comment/41881#comment-41881

Čínsky HDP ide padnúť okolo 20% (americký napríklad o 40%). Vyčerpal sa model hospodárskeho rastu založený na úverovaní občanov krajiny organizujúcej svetovú menu - americký dollár.

Preto to zjednotenie Čín na získanie popularity po vzore zjednotenia sa Ruska s Krymom.

https://www.georgesoros.com/2022/01/31/george-soros-on-china-remarks-del...

Ďurkovi chlebodarcovia vidia proces a zapúšťajú v predstihu modely propagandy. Konkrétne sa stavajú do ľudomilnej polohy zástancov slobody. Pod každým kameňom vidia "diktátora": Putin (už 22 rokov odmieta vzdať Rusko), Orbán (znárodnil centrálnu banku), Xi (ktorého prirovnávajú k nacistom - ako inak, že). Pripomína mi to 1998 na Slovensku, keď OSF porazilo „diktátora“ Mečiara a v 1999 ako prvé šli na predaj slovenské banky.

Ďurkovci zatrúbili na štátny prevrat v Číne, tak sa pripravme na jakot aj u nás doma.

https://www.rt.com/news/547892-soros-regime-change-china/

Dobre jeho prejav klincuje RT.com:

Soros is the founder and chairman of the Open Society Foundation, which backs liberal and left-wing causes in the US and around the globe, including Black Lives Matter, Planned Parenthood and immigration reforms. He has also taken an interest in US district attorney races, pouring millions into these contests, with some of these Soros-backed candidates now overseeing prosecution in America’s major cities.

Za Slovensko dodám, že OSF u nás sponzorovala kariéru prokurátora Špeciálnej prokuratúry Tomáša Honza. Pokiaľ mi je známe, tak sa zúčastnil nejakých izraelských premývačiek mozgu organizovaných OSF.

Sinuhe

Veľmi dobre to vystihol dr. Drgonec v jednom z nedávnych rozhovorov: Slovensko ide s USA podpísať rovnaký typ zmluvy, aké vláda USA vnucovala v 19. storočí Indiánom.

Dusanbe

Jozef Bátora, politológ
Martin Bútora, sociológ, spisovateľ a diplomat
Miroslav Čaplovič, zástupca šéfredaktora denníka Pravda
Pavol Demeš, zahraničnopolitický analytik
Alexander Duleba, politológ
Radovan Geist, analytik
Ivan Godársky, MEMO 98
Ján Hacaj, podnikateľ
Dominika Hajdu, Globsec
Lucia Husenicová, Central European Institute of Asian Studies
Marián Jaslovský, publicista, novinár a hudobník
Matej Kandrík, Inštitút strategických politík
Miroslav Kocúr, teológ a pedagóg
Kamila Koníková, Slovenský inštitút pre bezpečnostnú politiku
Tomáš Kriššák, expert na informačnú bezpečnosť
Rasťo Kužel, MEMO 98
Pavel Macko, politik a generálporučík v.v.
Grigorij Mesežnikov, Inštitút pre verejné otázky
Daniel Milo, právnik
Marek Mračka, MEMO 98
Jana Poláčiková, vysokoškolská pedagogička
Miroslava Sawiris, analytička
Matúš Sloboda, vedecký pracovník
Arpád Soltész, spisovateľ a publicista
Matej Spišák, šéfredaktor Infosecurity.sk
Tomáš Strážay, expert na zahraničnú politiku
Boris Strečanský, odborník na rozvoj občianskej spoločnosti
Soňa Szomolányi, politologička
Matej Šimalčík, Central European Institute of Asian Studies
Ivan Šimko, politik a bývalý minister vnútra
Martin Šušol, špecialista na monitoring
Peter Terem, politológ
Michal Vašečka, Bratislava Policy Institute
Ľudmila Verbická, Ukrajinsko-Slovenská Iniciatíva
Miroslav Wlachovský, diplomat
Lucia Yar, analytička
Peter Zajac, literárny vedec a politik
Zuzana Zimenová, analytička pre oblasť vzdelávania

Dal som ho aj sem, aby sa v budúcnosti nestratil.
https://memo98.sk/article/nehazardujme-s-bezpecnostou-slovenska

A takto to podávajú médiá:
"Mimovládne organizácie, zástupcovia akademickej obce, širšej odbornej verejnosti a médií vyzývajú v otvorenom liste poslancov parlamentu k ukončeniu účelového zavádzania verejnosti a k podpore obrannej zmluvy medzi Slovenskom a USA. Odborníci dohodu podporujú a odsudzujú zavádzajúci diskurz."

"zástupcovia akademickej obce a širšej verejnosti" - vidíte ich tam - zástupcov akademickej obce ?

Zmrdi, ako strašne málo sa ich našlo, judášov. Ale "hrmot" v médiách bude mohutný.

Norman

Tak si vytvorili svoj "pozývací dopis". Dopis, kde sa hŕstka dovoláva cudzej veľmoci, aby sa odložil doterajší formálne nezávislý postoj na otvorenú vojenskú pdriadenosť.

A naozaj je ich len hŕstka - a skoro všetci zamestnanci USA, agenti - lebo všetky tie "mimovládky" a "inštitúty" nič iné nie sú. Treba na každom kroku pripomínať, že KAŽDŹ, každý poslanec, čo za zmluvu zahlasuje, a každý, kto toto podpísal, sa dopúšťa vlastizrady.

Samozrejme, žiadna úplná spravodlivosť nikdy nepríde - ale ľahko sa stane, že príde iný klan, iný strategický egregor, ktorý túto predošlú špinu vymetie. To sa určite stane. Každý by si mal dôkladne premyslieť, či pre záujmy jedného terajšieho už zdochýňajúceho koňa takto zariskuje budúcnosť svoju aj svojich detí.
Kyvadlo je už príliš vychýlené na východ a začne padať na druhú stranu. Možno sami globálni mocní ho tak spustia, lebo historické kyvadlo sa musí hýbať, zastaviť sa nemôže. A tak globalisti ho nechajú, len hŕstka treťotriednych poskokov na Slovensku môže byť škaredo tým kyvadlom zrolovaná na kašu. Ako sa už ix krát v podobných prípadoch stalo. Ale tieto bezmozgové svine sú proste nepouťiteľné.

Ema

- bombardovaniu. Tento raz v Sýrii. Bilancia - 3 zabité ženy a 4 zabité deti. Americká armáda označila misiu za úspešnú, pretože v nej nezahynul žiadny Američan.

Ema

Naď junior: Tatóóó, ja nechcem ísť do Ameriky.
Naď senior: Drž hubu a pádluj!

Dovtedy navrhujem darovať Bratislavu Ukrajine ako enklávu. Tí by boli nadšení.

Ema

..korporátnej mediálnej žumpy rozbiehajúcej vojnu v Európe:

Analytik Milo v Denníku N: Naša príslušnosť k Západu je plytká, EÚ a NATO sú pre nás len do dobrého počasia

Nie, ty kretén, je to presne naopak. Kým sa na Západe žralo z mastného hrnca, tak východ EÚ bol odstrčený ako niečo podradné. A teraz, keď prišlo zlé počasie - keď sa v hrnci minulo a nie je ho čím ohriať, tak máme ísť krvácať do prvej línie.

No to určite.

Vždy sme boli pre Západ len odpad, ktorý možno beztrestne zabiť ako Chovanca v Belgicku a ešte sa pri tom rehliť a hajlovať. Majú nás za podľudí, rovnako ako majú za podľudí Rusov.

Len kretén si dovolí hádzať nám na krk vierolomnosť a plytkosť v presvedčení, že sme dostatočne ubití, aby sme si zas sypali popol na hlavu a odovzdali Slovensko americkým základniam.

Norman

Milo nedostal facku v minulosti, tak je teraz drzý.
Treba pripomenúť, že sa zanedbaná karma vždy vypomstí - čo v minulosti by vyriešila facka, môže a zrejme skončí v budúcnosti rozbitou papuľou (aj to je eufemizmus pre niečo horšie).

Ema

vezme krompáč a lopatu a pomôže vlastnými silami. NATO (!) chce totiž urýchlene vybudovať plynovod zo Španielska do Nemecka, aby mohli Nemci prijímať skvelý plyn z Alžírska a ešte skvelejší americký LNG z regazifikačných staníc v Španielsku.

https://www.lavanguardia.com/

Nemci sa totiž hotujú zas otvoriť certifikáciu Nord Stream 2 :)