authenticated user,redaktor

texty

Stránky

komentáre

Ema

Keby ho jeho chorá psyché nenútila chvastať sa ako v krčme U magora, nemuselo meno vražednej špiny globálnych rozmerov Tonyho Blaira ani padnúť. Takto definitívne vieme, že zhovadilý nápad plošného testovania neskrsol v gebuli nášho provinčného mamľasa, ale v Tony Blair Institute of Global Change

https://institute.global/policy/taking-uk-testing-strategy-next-level

Je jasné, že pre globálne next levely potrebujú blairovci za prvé krajinu s vyplašenými, dezorientovanými chudobnými ľuďmi a za druhé psychopata, ktorý im vládne a je obklopený dostatočne skorumpovanými kreatúrami schopnými čohokoľvek.

Ema

že na zajtrajšej demonštrácii budeme mať vysoko infekčné prejavy :)

Kde bol celé mesiace? Prečo verejne nepokarhal Matoviča aj so Šipošom, keď s holou papuľou juchali na svadbe, prečo Matovičovi jednu otcovskú nevrazil, keď vykrikoval "Nevesty. nebojte sa, dobre bude" a odštartoval tak katastrofu na Orave?

Krčméry nás už stihol v uplynulých mesiacoch presvedčiť, že sme mu úplne ľahostajní. Tak nech teraz zalezie tam, kde bol doteraz.

Ema

To potom musí byť na nebesiach čisté hrôzostrašné peklo.

Ema

Po vojenskej základni v Arcachu túži hlavne Erdogan.

Na presnejší obraz si treba namiesto fyzickej mapy otvoriť energetickú a pozrieť sa na dve skratky - uhľovodíkovú oblasť ACG a pajplajnu BTC. To je energia pre Európu, a tak budú v Bruseli držať tlamu, aj keby Erdogan pomlel Arménov do cig kofte.

Rusko urobilo maximum, čo sa v tejto situácii dalo a uvidíme.

Ema

Arménsko síce vstúpilo do vojny, ale nevyhlásilo ani len mobilizáciu, ich ležérnej armáde sa rozpadol severný aj južný front a mesto Šuša karabašský prezident odovzdal na tácke aj s úklonom. To je nový arménsky bojový štandard či čo?

Každopádne vďaka Rusku neboli splnené požiadavky novoosmanského smrada Erdogana, a tak ešte bude veselo.

Ema

Ten novinársky zmrd má na rukách krv Arménov už z prezidentských volieb v roku 2008, keď bol zodpovedný za násilné protesty. Arméni kreténi si ho nakoniec zvolili za premiéra - niečo ako u nás Matoviča - a tak aj dopadli. Ako handry. Teraz si môže Kardašjanka v Amerike naplácať ksicht mejkapom poľnej maršálky a dať si na Instagram, že koľko lajkov zozbiera. Prípadne môže Ohanian poslať teraz, po funuse, do prvej línie svoju tenisovú megeru veľkú ako tank.

Zlom bol nedávne zostrelenie ruského vojenského vrtuľníka nad územím Arménska, v ktorom zahynuli dvaja ruskí vojaci. Údajne ho zvesili Azerbajdžanci, ale nie je isté, či to neboli priamo Arméni. Presne tí Arméni, ktorí záhadne o Karabach nezabojovali, arménska armáda sa proste na to vyflákla. Je to nevysvetliteľné. Tak prečo by mali za zdegenerovaných šmatlákov zomierať ruskí vojaci a riskovať prípadne veľký konflikt.

Takto zdiaľky to vyzerá štýl Donbas - snaha zatiahnuť Rusov do konfliktu. Na Pašinjana by sa to podobalo.

Ema

Duduk bol len taký prídavok.

Ema

liberálom nevadí? Pozoruhodné.

Otázka - a vážna - je, do akej miery tento slintajúci magor ovplyvňuje neurotika Matoviča.
Obávam sa, že veľmi.

Ema

To už je tu fakt ako v provinčnom blázninci. Naď a Matovič vraj dostali z desaťdňovej povinnej karantény po kontakte s infikovaným človekom "výnimku od Mikasa"

Bububu dietky, správajte sa zodpovedne - alebo si vybavte výnimku u Mikasa.

Podľa mňa je už hlavný hygienik Mikas po niekoľkých infarktoch v kóme.

Ema

posledný dobrý.

Ema

Liverpool má asi 450 000 obyvateľov a je koronavírusom dosť zasvinený.

Takto tam vyzerá plošné testovanie:

Is coronavirus testing mandatory? The short answer is no.

Can employers force me to take the coronavirus test? Coronavirus tests are not compulsory and employers cannot force you to get a test. (Tu vidíme priestor na využitie skúseností zo Slovenska - ale načo by to preboha robili, keď ten pochybný výsledok má život jepičí a o krátky čas je úplne bezcenný.)

Kto je negatívny, normáne funguje ďalej. Kto je pozitívny, dostane telefonický kontakt, ak by potreboval pomoc a 500 libier na prežitie 10 dní v karanténe.

 

Zaujímavé, že do Liverpoolu neprišli americkí CIMICi.

Ema

Gramlingová nech sa dobre pozerá, pretože to už tak ľahko neuvidí. Možno na japonskom vidieku, keby mali Japonci rovnakého psychopatického perverta za premiéra ako my, čo nemajú. Ale ... don't try this at home Madeline, pretože Black Lives Matter ti natrhnú zelenú prdel až po CIMIC čapicu.

Madeline Matovičovi pri pohľade na dlhý rad uzimených občanov: A ako ste ich motivovali prísť takto dobrovoľne uan tajm aj next tajm live na niečo, čo nemá pre zlepšenie epidemiologickej situácie žiadny význam?
Matovič (psychopatický škleb): Mohli si dobrovoľne vybrať medzi brutálnym lockdownom a výtermi z rypákov. Nepustil som ich do roboty.
Madeline - obráti sa na CIMIC kolegov: Tak to je iná psyop!
Madeline - obdivne k Matovičovi: A to tu ľudia tak skvele zarábajú, že im to za to stálo?
Matovič (pschopatický škleb): Áno. Zatiaľ.

Mimochodom, Veliteľstvo Síl pre špeciálne operácie vzniklo na Slovensku minulý rok na jeseň a do portfólia riadených útvarov patrí aj Stredisko civilno-vojenskej spolupráce a psychologických operácií (CIMIC a PSYOPS). Ak sa ešte niekto pýta, prečo musí byť vystavený tým urputným oslavným nauzeálnym žvástom a klamstvám, ktoré sa rinú zo všetkých médií, tak odpoveď je stručná: základom psyop je ovládanie médií.

Ema

letničiar Krajčí oznámil, že o cca 10 týždňov privítame na Slovensku prvých 180 tisíc vakcín od AstraZeneca. Zdá sa, že zatiaľ sa tejto cti dostalo len nám.

Krajčí by si mal medzi prvými napichať svoj mančaft. Aktuálna správa - ÚVZ SR: V nemocniciach budú môcť pracovať aj zdravotníci s COVID-19 (02.11.2020, TASR) - Zdravotníci nakazení novým koronavírusom, ktorí nemajú príznaky ochorenia COVID-19, sa budú môcť starať o pacientov. Umožnilo to aktualizované usmernenie hlavného hygienika v prípade, ak by ich absencia na pracovisku mohla vážne ohroziť poskytovanie zdravotnej starostlivosti. Zdravotníci s príznakmi pracovať nemôžu. V prípade práce nakazených zdravotníkov bez príznakov sa odporúča, aby sa im najprv prideľovala práca bez kontaktu s pacientmi a zdravotníkmi (napríklad telemedicína), až následne starostlivosť o pacientov s potvrdeným ochorením COVID-19, starostlivosť o pacientov s podozrením na ochorenie a ako posledná starostlivosť o pacientov s inými diagnózami. Usmernenie je zverejnené na webe Úradu verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR.
Na otrasnej webovej stránke ÚVZ SR som nič nenašla. Vyzerá, ako keby ju administroval Mikas sám.

Ema

a svojvoľne zrušil ich požiadavku obmedziť počet ľudí na svadbách, čím spustil exponenciálny rast infikovaných. Len preto, aby prekryl toto svoje faux-pas nezodpovedného debila.

Ema

Riškova SaS mala vlastné odberné miesto v straníckych farbách. Len namiesto kortešačkového guláša šup tyčinku s logom SaS do voličských nozdier.

Riško už - akoby mávnutím zázračnou tyčinkou - žiadnu "cestu ku slobode" ktorú malo počúvnemu ľudu zabezpečiť plošné vymíňanie trnavskou firmou nakúpených testov, nespomína.

Celé je to cirkus.

Ema

Veď takýto lockdown bol v najhorších časoch v Španielsku, keď tam zomierali tisíce ľudí denne. Však vy nesmiete ísť ani do parku, ani vyvenčiť psa ďalej ako 100 metrov od domu. České psy môžu ísť 500 metrov. A vraj výjazd kočíkom do 100 metrov doplnili až dodatočne, pretože na to kretén Matovič nemyslel.

V porovnaní s najbrutálnejším lockdownom, ktorý bol na jar v koronou zasranom Španielsku s množstvom mŕtvych, máte tú bohovskú výhodu, že môžete ísť makať. Aby vám štát nemusel NIČ platiť. Hajde do roboty a späť, ni krok bokom, cestou max nakúpiť do najbližšieho krámu.
Absolútny lockdown bude na Slovensku tým pádom pre ľudí paradoxne lepší, štát by im musel aspoň dačo hodiť do misy na holé prežitie.

Ema

Hej, jediné riešenie je minimalizácia kontaktov. Preto zaberá len lockdown - od stredoveku sa nepodarilo vymyslieť nič účinnejšie. Ani ojebávačovi z Trnavy.

To ale považujem naozaj za hodné vážnej pozornosti, že tu namiesto epidemiológov rozhoduje armáda (!). Ten globsekácky trtko Naď práve v telke drísta o odbornej téme ako keby absolvoval rýchlokurz (obdoba rýchlotestu) u Krčméryho.

Ema

Včera napoludnie bola účasť okolo 800 tisíc - otroci, ktorí sa musia zajtra ráno preukázať zamestnávateľovi, aby nezostali bez príjmu plus vystrašené korporátne teliatka, ktoré si nainštalovali appky a s vytreštenými očami behali po meste s mobilom pred držkami, hľadajúc menej plné testovacie miesta, pretože ich teamleader bude v pondelok ráno žiadať modrý zdrap, vyšokované samoživiteľky, ktoré potrebujú odviesť cez pracovné dni dieťa do škôlky a nakúpiť... a podobné prípady.
Popoludní účasť prudko klesla, ale Veľký z toho našľahal 2,5 milióna - s tým, že ešte nemajú hlásenia z firiem. Ojebávač jeden, v každej firme bola zelená armádna guma a celé to riadila. Či tieto armádne gumy vo fabrikách nevedia počítať a výsledné číslo si vykotia fabriky samé?

Matovičove kreatívne počty ako best practice pre celú vládu sa už stali povestné.

Ema

Matovič v záchvate dojatia z plošného testovania vyzval na tej dnešnej tlačovke obyvateľov Rakúska či Maďarska, aby si odskočili na Slovensko otestovať sa. Rady dnes nie sú a porastie celkové číselko testovaných.

Takže teraz si hocijaký mamrd vo Viedni - možno novoRakušania zo Somálska či Sýrie, ktorí celé leto behali do Bratislavy za kurvami a chľastať, pretože na Slovensku bolo všetko dokorán, vrátane Matovičovej papule bez rúška na Šipošovej svadbe - povie, že sa tak trošku v posledných dňoch správal rizikovo a odbehne si do Engerau na odberové miesto obsadené rakúskou armádou urobiť si zadarmo rýchlotestík bez konzekvencií, pretože slovenským modrým papierom si môže vytrieť rektum a rakúskej hygiene ho minister Naď nenabonzuje.
Nikto iný ako potenciálne skutočne infekčný človek na takýto sanitárny cezhraničný výjazd dôvod nemá.

Ema

britská pediatrická spoločnosť, tak to tam budú mať ešte veselé

https://twitter.com/PICSociety/status/1254508725227982848?s=20

Ema

Pašerácka loď Aita Mari španielskych zločincov nám priváža ďalších 50 čiernych ilegálov, aby ich usalašila do Európanmi platenej "karantény" na luxusnej lodi kotviacej v Palerme. Môžu ich potom previezť do DSS v Pezinku, tam sa každodenne uvoľňujú ďalšie a ďalšie miesta, možno čoskoro bude celý objekt k dispozícii na nové a lepšie využitie. Pani prezidentka isto pristúpi na takéto humánne riešenie pre perspektívnych afrických mladíkov.

 

Ema

Koronavirus vznikl uměle při tvorbě vakcíny proti AIDS, tvrdí virolog
https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/koronavirus-umele-vytvoreny-labor...

Pán je presvedčený, že pre všetkých je prioritou AIDS. Pre Virologický inštitút vo Wuhane to ale nebola téma, nepracovali na takejto vakcíne. Načo.

Ema

aby urobili dojímavé foto na štýl Alan Kurdi, ale bez ...hm ...hm... toho správne dojímavého konca.

https://twitter.com/seaeyeorg/status/1250849689248960518/photo/1

Najnovšie si na twitteri Sea Eye môžeme pozrieť celú skokotelú bandu, ktorá patrí na roky natvrdo do lochu za pašovanie kontaminátu do Európy

https://twitter.com/gorden_isler/status/1251410400450613251/photo/1

Inak tá tlstá tetka v zadnom rade tretia sprava je kapitánka tej prízračnej lode mŕtvch (Európanov). Dostatočne dlho bola v Nemecku vyplachovaná holokauzovými storkami a presviedčaná, že je špinavá nacistická mrochta a je povinná odčiniť svoj smrteľný hriech príslušnosti k nemeckému národu podkladaním sa čiernemu odpadu.

Ema

Po tom, čo jej najvyšších predstaviteľov pozvali osobne Trump a Pompeo do Bieleho domu s tým, že ich sakumpak kúpia a čo sa bruselskí buzeranti z čela EÚ začali dušovať, že CureVac musí zostať "európska", od druhej polovice marca o tejto téme akosi nepočuť. Naposledy len čosi o divných personálnych pohyboch v jej vrcholnom manažmente, ktoré ale vôbec nič neznamenajú, všakáno.
A tak nádejne vyzeral ten výskumný program.

Ema

Treba zoštátniť všetky súkromné zdravotné poisťovne. Rýchlo a bez matovičovského obsiahleho tárania.

Ema

S nástupom pandémie SARS-CoV-2 sa elektronické cigarety, ktoré potrebujú ako dodatok umelú ventiláciu pľúc, v Amerike zázračne prestali huliť. Američania, známi svojou disciplinovanosťou, určite uposlúchli rady odborníkov a fajčia niečo zdravšie.

Ema

...v USA prudko stúpala chorobnosť a úmrtnosť na divné poškodenie pľúc. Začalo sa to v štátoch Wisconsin a Illinois a pacienti potrebovali umelú ventiláciu pľúc. Nazvali to EVALI, lebo podľa amerických medicínskych géniov to súviselo s elektronickými cigaretami. Argument, že sa používajú na celom svete a nikde také dačo nezaznamenali, nie je v USA dostatočný na to, aby urobili exhumáciu aspoň zopár z tisícok obetí a pozreli sa na CoV. Najviac úmrtí bolo v auguste 2019, potom im to pozvoľne klesalo, ale ťahalo sa to až do januára 2020.

Ema

V Bruseli platí zákaz vychádzania, ale po tom, ako na to včera nejaký rýchly skútrista pozabudol, napikoval do policajného auta a dorazil sa, pestrofarebná bruselská mládež vyrazila do ulíc

https://www.youtube.com/watch?v=Gf7LBaxJ68E

Ema

Som si spomenula, že vedci, ktorí aktuálne vo Wuchane zbierajú a vyhodnocujú všetky možné dáta, si všimli nepomer v krvných skupinách postihnutých. Veľmi vysoko vedie A.
Neviem, čo to znamená, ale je to fakt.

Mimochodom, napísala som svoj názor na tému, ktorú si sem priniesol. Nabudúce buď tej lásky a daj tam disklajmerík, že si na túto tému neželáš diskutovať a dovliekol si ju sem len z prče.

Ema

Ja ti neviem, podľa mňa väčšiu rolu ako genetika hrá to, že Lombardsko sa stalo epicentrom nákazy (do Číny a späť odtiaľ pendlovalo najviac Číňanov, pracovalo ich tam celkom dosť) a neprijalo včas žiadne opatrenia - plus ten nešťastný futbalový zápas. Nákaza sa tam proste riadne zahusťovala.

Odtiaľ sa potom infekcia rozvlákala ďalej, avšak už v čase, keď sa vedelo, že opatrenia sú nutné.

To isté Španielsko. Tam mali 8. marca v Madride "pochod za rodovú rovnosť" so 120 000 jelitami z celého Španielska, ktorí poctivo z tej biohazard polievky (rodovo rovnej, ofšemže) odniesli dávku domov. Aj pani manželka pána premiéra sa tam nakazila, mimochodom. Keď bol vyhlásený mimoriadny stav, Madridčania sa rozliezli po Španielsku dovolenkovať. Aj moja známa, ktorá prenajíma pri mori skromný bytík, skončila v karanténe, lebo tam mala ubytovaných nakazených Madridčanov.

Toľko logika epidémií. Viac ako genetika je to zahusťovanie nákazy na určitých územiach v dôsledku rôznych okolností a jej rozvlákanie. Je podľa mňa vylúčené, aby na tak malom území boli geneticky tak odlišní ľudia, že ich nejaký vírus zomelie 23x silnejšie. Navyše v situácii, keď tam majú najlepšie zdravotníctvo z celej krajiny.

Ema

Som tak povinná postupovať v práci a akosi som to preniesla do celého života, povinnosť predvídať. Nie je to dobrodružné a zábavné, ale nevznikajú problémy. Prosto nuda.

Ema

A tých pár tigrov, ktoré sú ešte vo voľnej prírode, sa našťastie nestretáva s nakazenou pažravou holou opicou.

Ema

a zdravotnícky personál. V Lombardsku im za posledné týždne zomrelo vyše sto lekárov a tí, čo ešte vládzu fyzicky, majú odrovnanú psychiku. Hlavné je zatlieskať im z balkónov. Andrá tutto bene. Ale tuším už tí na smrť kontaktní Taliani prestali aj s týmto teátrom.

Tento opičí debilizmus bezcenných ďakovačiek sa objavil aj v Bratislave na budove na Landererovej 12, kde sídli Európsky orgán práce. Majú tam na stene obrovskú obrazovku a teraz na nej tepe srdce, je tam nejaký primitívny hashtag a nejaké komiksové postavičky lekárov s rúškami. Grc. Ale čo čakať od bruselskej chamrade. Mimochodom, v Belgicku idú riadne z kopca. Ale podstatné je usmievať sa a mávať.

 

Ema

...čo teraz považuje za najdôležitejšie :) Neposrať sa v bezvedomí na JIS-ke? Možno.

Ema

Číňania boli povestní svojím 排队 - pai dui. Ich schopnosť zoradiť sa končila vždy ako utáraný hmýrivý strapec. Keď ich vypustili teraz z karantény, stoja mlčky v rúškach v perfektnom rade v trojmetrovej vzdialenosti. Čakanie na ďalšie vlny.

Zato u nás tupé psychopatické jelito Sulík aktuálne v korporátnom splašku N vyskakuje, že od utorka treba otvoriť "všetky maloobchodné prevádzky a vonkajšie športoviská".

Videla som, ako kopú masové hroby pre mŕtvych Newyorčanov. Nebol to pekný pohľad.

Ema

kde do stredy premorovaco frajerili a dnes sú už posraní a zatvárajú Štokholm. Neskoro ofšem.

Pokiaľ viem, v Lombardsku vírus dorazil starších a teraz rabuje medzi mladšími kategóriami. Ani dement Boris Johnson nie je najstarší (ročník 1964) a nebyť špičkovej starostlivosti, už je s papuľou napevno oviazanou gázou šupnutý v igelitovom pytli.
Očividne známa epidemiologická matematika nefunguje, kovboji.

Ema

Aj jej fotografiu vlastne až teraz po smrti. Poznala som len jej texty. Možno nevyzerala ako žena, ale podľa mňa neuvažovala ako chlap, jej myslenie bolo unikátne rafinované.

Ema

Keď ho Babiš odstavil z čela Ústredného krízového štábu, zo dňa na deň mu drblo a začal vykrikovať u nutnosti "premoriť" Česko tým, že spustia normálny pohyb obyvateľstva. Babiš sa ho sýtal, či neplánuje premoriť Česko aj s AIDS.
Prymula mal za úlohu zaviesť v Česku "chytrú karanténu" a úplne zlyhal. Vidno, ako som sa v ňom mýlila, keď som sa domnievala, že sa nepostaví na stranu psychopatických ekonomistov/korporativistov, pre ktorých je jediným riešením akejkoľvek krízy znovu roztočiť besný tanec konzumu, teraz doslova na mŕtvolách.

Inak, v Turecku zaviedli zákaz vychádzania ich veselej mládeže. Tá bola tak presvedčená, že sa jej nič nemôže stať, že sa stala vážnym ohrozením verejného zdravia.

Ema

Tereza bola príliš bystrá na to, aby nevedela, čo bude teraz nasledovať.

Ema

Krásny deň, nad Slovenskom aktuálne JEDNO JEDINÉ lietadlo :)

www.flightradar24.com

 

Ema

Rakúsky minister zdravotníctva v noci rozhodol, že Rakúsko zatvára hranice aj so Slovenskom a Českom.
Prechod je možný s akýmsi papierom o neinfekčnosti, ale poznáme Rakúšanov. Žiadne potvrdenie o neinfekčnosti nie je validné - výsledky z PCR testov trvajú 2 dni a za tie dva dni sa môže človek s negatívnym výsledkom nadýchať koronavírusu do vôle. Nie je izolovaný pod skleným zvonom.

Treba sa od nich učiť. Kopa rečí o "uvoľňovaní", v realite pritvrdenie opatrení, pretože je to proste nutné.

Ema

Toto je Paríž dneška:
„Jediné, čím trpím, je skutečnost, že se nemohu vídat se svým partnerem,“ tvrdí režisérka. „On bydlí na předměstí a platí zákaz vycházení. Ven můžeme pouze na hodinu, a to pouze z důvodů nákupu nebo návštěvy lékaře. Musíme mít napsaný na kartičce odchod z domova a navíc se můžeme projít pouze kilometr od našeho bydliště. Zpočátku to bylo volnější, ale teď to hlídá policie a hrozí vysoké pokuty. Takže nemůžeme být spolu.“

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/koronavirus-rozstrel-andrea-sedla...

Rovnaké je to v Španielsku, ešte horšie v Taliansku - škoda, že naše korporátne mediálne splašky nenapíšu, ako je to vo Švajčiarsku, Dánsku, Belgicku...
U nás máme stále slobodu ako málokde.

Ale rozmaznaná stredná vrstva sa ide posrať, že sa nemôže rozvážať po Slovensku ako si zamanie a tupú obludu Sulíka ide drbnúť, že kdesi vznikali kolóny ako počas bežného pracovného dňa.

Ema

a to akémukoľvek, najmenej päťmetrová vzdialenosť.
Pápež pri mimoriadnom Urbi et Orbi nech ti ide vzorom. Ľudoprázdno, len hygienický dážď a jedna nenápadná postava pomocníka.

Vidia, a napriek tomu sú slepí, ako hovorí biblia.

Ema

Tu je video s doktorom Krčmérym z utorka
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/547229-krcmery-pendleri-su-casova...

Už vieme, kto o nás rozhoduje. Namiesto odborníka na epidémie Krčméryho odborník na odpad Sulík, ktorý dovolí hŕstke pendujúcich zmrdov držať v šachu 6 miliónov obyvateľov. My máme ZOSTAŤ DOMA (ako práve bliakajú v reklame v telke) a pendleri budú pendlovať cez hranice a prinášať nám nové dávky koronavírusu.

Bude tu zbytočne kopa mŕtvych. Nezabudnite na meno Sulík, keď vám na COVID-19 zomrú rodičia.

Ema

je na ceste do pekla aj Izrael.
Aj naše korporátne mediálne splašky oznámili, že koronavírusom sa nakazil Jákov Licman i jeho žena. Tohto ultraortodoxného poľského žida z extrémistickej strany má Mileikowski, aka Netanjahu, vo vláde a a keď mu dával kreslo ministra zdravotníctva, netušil, čo činí.
Koronavírus docestoval do Izraela,ale Jákov Licman ho nepovažoval za dostatočný dôvod na obmedzenie ultraortodoxného náboženského života. Dnes majú v Izraeli oficiálne skoro 9000 nakazených a celý ultraortodoxný Bnei Brak museli uzavrieť, pretože je koronavírusom premorený ako Licmanova brada.

Ema

ďalších 25 štátov - a nevyzerá to, že by si z roku 2003 niečo zapamätali.

Inak, nie je to ani rok, čo v GHSI - Global Health Security Index (odborný garant Johns Hopkins University) boli vychválené USA ako najlepšie na svete pripravené na pandémiu. Tak teraz v apríli uvidíme.

Ema

že jednou z prvých obetí COVID-19 v Južnej Afrike bude Gita Ramjee, odborníčka na hygienu a tropickú medicínu.

Laici vedia od januára, že treba zaliezť za pec, ale odborníci na hygienu a tropické choroby sa budú ďalej celé mesiace zliezať na opičích kongresoch po celom svete, Brazíliu nevynímajúc, oblizovať sa, funieť si do tvárí a obaľovať sa navzájom koronavírusom.
Gita Ramjee musela dostať v Londýne riadnu živú dávku, keď bolo za desať dní po nej. A to nebola až taká riziková kategória, v 64 rokoch a pri plnom zdraví.

Koronavírus oberie takzvaných top vedcov o všetko potešenie z vedy. Kongresy sú zrušené.

Ema

výnimočnosti. "Celosvetovo uznávaný americký neurochirurg James Goodrich, ktorý v rokoch 2004 a 2016 oddelil zrastené dvojčatá, podľahol vo veku 73 rokov pandemickému ochoreniu COVID-19. Informovala o tom v utorok spravodajská stanica Sky News. (TASR)"

Ema

na max. štvrť miliardy ľudí, ktorí bývajú inde ako ja.
A inde ako ty, samozrejme :)

Neveril by si, koľko ľudí začína byť z tohto vyľudneného stavu príjemne prekvapených a nadšených.

Ema

Kolabuje Taliansko, nie Vatikán. Asi tam Pjakin nedovidí, či čo.

Stránky