authenticated user,redaktor

komentáre

Ema

Začnime od najnovšieho posunu v expresnom budovaní celoeurópskej Military Mobility (MIMO) na presun vojenskej techniky po cestách a železniciach smerom na východ, ktorá sa stala prioritou bruselských buzerantov. Všetko sú to správy TASR, komentovať ich ani netreba.

 

MO už informácie o vojenských presunoch pravidelne nezverejňuje, zneužívali sa

Bratislava 24. novembra (TASR) - Ministerstvo obrany (MO) SR prestalo pravidelne informovať o plánovaných presunoch vojenskej techniky. K zmene pristúpilo najmä v súvislosti s vývojom informačného prostredia po ruskej invázii na Ukrajine, keď sa správy o presunoch začali intenzívnejšie zneužívať na šírenie poplašných správ a dezinformácií vrátane snahy o narušenie dôvery domáceho obyvateľstva. Pre TASR to uviedla hovorkyňa MO SR Martina Kovaľ Kakaščíková. "Okrem toho sme tak minimalizovali zbytočné vytváranie dojmu mnohopočetných vojenských presunov, hoci často ide len o bežnú prepravu pohonných látok, výpočtovej techniky či osobnej batožiny. V neposlednom rade išlo, samozrejme, o krok v snahe zabezpečiť maximálnu bezpečnosť našich a spojeneckých vojakov," vysvetlila hovorkyňa.

 

Vláda: Takmer 750.000 eur sa má presunúť z rozvoja cyklistiky na železnice

Bratislava 23. novembra (TASR) - Kapitálové výdavky z roku 2020 vo výške 749.529,51 eura, pôvodne určené na rozvoj cyklistickej dopravy, majú byť použité na výstavbu, rekonštrukciu a modernizáciu železničnej infraštruktúry. Vláda v stredu odsúhlasila zmenu účelu použitia nevyčerpaných kapitálových výdavkov z predchádzajúcich rozpočtových rokov v kapitole Ministerstva dopravy a výstavby (MDV) SR.

 

Borrell: Spojené kráľovstvo sa môže pripojiť k projektu vojenskej mobility PESCO
,Brusel 15. novembra (TASR) - Ministri obrany členských krajín EÚ v v utorok v Bruseli súhlasili, že Spojené kráľovstvo sa môže zúčastňovať na projekte vojenskej mobility známom ako Posilnená spolupráca európskej bezpečnosti a obrany (PESCO). Informuje o tom spravodajca TASR.

,Rada EÚ pre zahraničné veci segment obrana v správe pre médiá spresnila, že Spojené kráľovstvo si podalo žiadosť o účasť na projekte PESCO. Utorňajšie rozhodnutie Rady ministrov oprávňuje Holandsko ako koordinátora PESCO pozvať Britániu do projektu. Uznali tiež významnú pridanú hodnotu, ktorú Spojené kráľovstvo prináša pre tento projekt.
,Šéf diplomacie EÚ Josep Borrell uviedol, že vojna Ruska proti Ukrajine ukázala, že schopnosť rýchleho presunu jednotiek a vojenského vybavenia v Európe a mimo nej je nevyhnutná pre bezpečnosť EÚ.
,"Zdieľanie informácií a skúseností s kľúčovými partnermi je kľúčové. Projekt PESCO poskytuje v tomto smere správnu platformu. Po minuloročnom pripojení USA, Kanady a Nórska je účasť Spojeného kráľovstva ďalším dôkazom jeho dôležitosti. Zabezpečenie rýchleho pohybu a bezpečnej prepravy ozbrojených síl je kľúčové pre zlepšenie schopnosti EÚ a NATO reagovať na krízy, najmä teraz, keď Ukrajine poskytujeme naliehavú vojenskú podporu," vysvetlil Borrell.

,PESCO je politicko-strategická platforma, ktorej cieľom je zjednodušiť a štandardizovať vnútroštátne postupy cezhraničnej vojenskej dopravy. Umožňuje rýchly pohyb vojenského personálu a prostriedkov či už po ceste, železnici, po mori alebo letecky. Kanada, Nórsko a Spojené štáty americké sa k tomuto projektu pripojili v roku 2021. Zúčastnené členské štáty PESCO pri založení iniciatívy na seba prevzali záväzky a kritériá s cieľom investovať, plánovať a vyvíjať obranné spôsobilosti spoločne v rámci EÚ.
Ema

pozabíjala tam tisícky maďarských civilov, zakazovala im používanie rodného jazyka - a navyše by Slovensko žilo z maďarských energií - a potom by si Maďarsko povedalo dosť, urobilo špeciálnu operáciu a Maďari na Žitnom ostrove by si urobili referendum, že sa chcú pričleniť k Maďarsku, mali by všetci tí slovenskí chochloidi tasiť zbrane a ísť na Žitný ostrov vraždiť, pričom by im celé NATO horlivo dodávalo zbrane a "poradcov" a tisícky poľských, gruzínskych a podobných žoldákov by sa pridávalo k slovenskej armáde, aby jej pomohli zabíjať Maďarov.
Toto je svet podľa všetkých tých lokálnych obdivovateľov chochlonacikov, ktorých je tu v Podkarpatí aušakže stále menej.

Ema

...u čoraz väčšieho počtu ľudí, žijúcich na tzv. kolektívnom Západe, nauzeu. Tak sa totiž žiť nedá. No a inde je to na smiech.

Si Ťin-ping povedal na Bali bezcharakternému kanadskému vocasovi, keď sa ten oháňal slobodou slova a podobnými frázami, že Preto ste zakázali v Kanade všetky ruské médiá. Vy a vaše pokrytectvo.

Ema

Si Ťin-ping na APEC CEO Summit

https://news.cgtn.com/news/2022-11-17/Full-text-Xi-Jinping-s-speech-at-A...

Plus správa o tom, ako Blackrock uvrhol svet do energetickej krízy a ako to súvisí s tým v korporátoch okiadzaným ESG

http://williamengdahl.com/gr15November2022.php

Ema

...a Felvidéku taktiež.

Tupý pokus Chochlopithekov zahrať chrapúnske odstavenie Družby na "zásah trafostanice napájajúcej podávaciu stanicu ruskou raketou" veľmi rýchlo vyšumel. V tej oblasti žiadna ruská raketa nepadla.
Stačilo ale, aby padla hrozba, že Chohlánia nedostane z felvidéckej rafinérky ani deci nafty pre vojnové mašiny - a hop, trafostanica už zázračne funguje. A to pri tom ich hovado sluha amerického ľudu vykríkalo, že nebude vedieť obnovovať elektrickú sieť, pretože niet matrošu - ani ľudí. Chochlomontážnici zmizli vyžierať západ, časť zarevala na Donbase a poľskí žoldnieri im veru nebudú robiť elektroinštalatérov.

Tuto ten voľakedajší štátny tajomník Galek sa ešte v máji škaredo prekecol, že z felvidéckej rafinérie už odmašírovalo do Chochlánie 14 miliónov litrov nafty - je to tu kdesi na začiatku diskusie

https://www.expres.sk/275251/analytik-hirman-vynimka-z-embarga-na-rusku-...

Keď za 4 mesiace od začiatku špeciálnej operácie dodal felvidék finomító 14 miliónov litrov dízla (vyrobeného z ruskej ropy) do Chochlánie, koľko dodal do polovice novembra - za predpokladu, že sa dodávky nezvyšovali? Druhá otázka je, čo za to dostal majiteľ fabriky a akú hrá v skutočnosti hru v tomto ideologickom blšom cirkuse pre dementov?

Ema

Niežeby to bolo niečo objavné, ale spracovanie je solídne

https://worldbeyondwar.org/no-bases/

Toto živiť a šatiť - na to treba cicať zdroje skutočne z celej planéty.

Ema

Včerajšia spáva TASR:


A. Doležal: Urýchleniu prípravy diaľnic pomôžu zmeny pri štúdii uskutočniteľnosti


Problémom na Slovensku je dlhá príprava stavieb diaľnic a rýchlostných ciest. Urýchliť by to mohli zmeny súvisiace so štúdiou uskutočniteľnosti, ktoré plánuje Ministerstvo dopravy a výstavby (MDV) SR. Malo by to ušetriť až 18 mesiacov.
Návrh rezortu dopravy na akceleráciu a zefektívnenie procesu investičnej prípravy diaľnic a ciest pre motorové vozidlá schválila vláda. Má sa tak udiať najmä v kontexte prípravy rýchlostnej cesty R4, ktorá je súčasťou medzinárodného cestného koridoru Via Carpatia.
 
MDV by to chcelo realizovať najmä novelizáciou zákona o jednorazových mimoriadnych opatreniach v príprave niektorých stavieb diaľnic a ciest pre motorové vozidlá. "Legislatívny proces využijeme nie prostredníctvom vlády, ale cez pozmeňujúci poslanecký návrh, ktorý bude predložený počas výborov k stavebnému zákonu," priblížil Doležal. Ak to prejde v parlamente, chce podobné riešenie presadiť aj v prípade železničných stavieb.
 
Útvar hodnoty za peniaze (ÚHP) tomu podľa ministra Doležala rozumie a vníma to podobne ako rezort dopravy. Nezhodujú sa však v právnej forme, ako prípravu a výstavbu urýchliť.
 
Ema

Taký je zákon režimu.

Pridala som do textu nejaké informácie z Vzgľjadu, ktoré by mohli Európanov zaujímať.

Ema

organizáciu Človek v ohrození, Slovenskú katolícku charitu ani organizáciu Magna.

Len vrece hován Krčméry chce robiť selekciu na rampe, aby rýchlo a účinne zvýšil vzdelanostnú úroveň Slovenska

https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/645834-krcmery-medzi-migrantmi-su...

Ema

...s príznačným názvom (v európštine) YOU ARE EU, kde na jednom z vizuálov hajluje mladý odutý chochlopithecus. Celá Bratislava je tým olepená.

 

Pouličná slovenská mutácia plagátu je výrazne žlto-modrá a je tam nápis Sloboda, mier a energetická nezávislosť. Odfotím, keď pôjdem najbližšie okolo takého (update: vybavené, foto nižšie).

Všetky vizuály celoeurópskej kampane, svieže ako samotná von Leyenová, sú tu

YOU ARE EU (europa.eu)

Legitímnou otázkou, samozrejme, je, prečo takáto stupídna - a ausgerechnet žltomodrá - kampaň práve teraz. Asi majú Európania prebytok peniazov, a tak utrácajú na nemerateľné "imidžové kampane".

 

 

Ema

Pretože okolo 75-percentné PROTI základni znamená väčšinu, a tak sa bude brať do úvahy názor približne 25-percentnej menšiny. Ak by o tom niekto pochyboval, mrochta to dá na ústavný súd s výsledkom vopred dobre známym.
Žijeme proste v demokracii a kto by o tom pochyboval, bude uvrhnutý do kolúznej väzby, aby mohol osamote a v tichosti dospieť k záveru, že jeho pochybnosti boli takpovediac dezinformácie.

Ema

...žijeme v systéme, v ktorom treba vychádzať v ústrety menšinám, znamená to, že referendum o americkej základni na Sliači, na ktorom sa zúčastnila menšina oprávnených voličov, bude vyhlásené za platné a názor 75 % z voličov - čo je, a to je vítané, ešte menšia menšina než menšina zúčastnených na referende, za rozhodujúci. Následne bude potupná "obranná" zmluva s USA zrušená, cudzie vojská vykopnuté a hotovo.

Ema

Pepe Escobar k tomu dal (zatiaľ) toto:

Putinov prejav na Valdaji bol killer. Zabudnite na akúkoľvek zmysluplnú analýzu v médiách NATOstanu.

Tu je pravdepodobne NAJzásadnejšia časť jeho prejavu:

"Rozpad Sovietskeho zväzu zničil rovnováhu síl. Západ sa cítil ako víťaz a vyhlásil unipolárny svetový poriadok, v ktorom má právo na existenciu len jeho vôľa, kultúra a záujmy. Teraz sa toto historické obdobie nedeliteľnej dominancie vo svetových záležitostiach končí. Unipolárny svet sa stáva minulosťou. Stojíme na historickom medzníku. Pred nami je najnebezpečnejšie, najnepredvídateľnejšie, a zároveň najdôležitejšie desaťročie od konca druhej svetovej vojny. Západ nie je schopný riadiť ľudstvo sám, ale zúfalo sa o to pokúša. A väčšina národov sveta sa s tým už nechce zmieriť. To je hlavný rozpor novej éry. Slovami klasikov, situácia je do istej miery revolučná - vyššie triedy už nemôžu a nižšie triedy už nechcú takto žiť."

Ema

Zato viem, kto stojí proti nim.

Asi treba pripomenúť, že medzi hordou, ktorá sa navalila na ruské brány, je aj Slovensko. Základňa nie je zase až tak málo, to sa ešte ukáže.
Možno by nebolo zlé začať tým, čo sme urobili my, aby to oni robili šikovnejšie. Ako sme v tom pomohli, teda okrem toho, že sledujeme, čo vyhlási Prigožin.

Ema

Našiel sa štvrtý dron, ktorý neexplodoval.
Akurátže dostal štempeľ "prísne tajné".

https://halturnerradioshow.com/index.php/en/news-page/world/explosives-l...

Ema

je antisoros naratív úplne legálny a dolárová ľavica je tam živá asi ako Gergely Homonnay 2. januára 2022.

Ema

...ktorý dokáže identifikovať len málokto."

 

Z imperiálneho hľadiska je ideálnou zápletkou vznik Intermarium pod kontrolou USA - od Baltského a Jadranského mora po Čierne more - na čele s Poľskom, ktoré by v Európe uplatňovalo akúsi novú hegemóniu v nadväznosti na Iniciatívu troch morí.

V súčasnosti to však zostáva len mokrým snom.

Pri pochybnom "vyšetrovaní" toho, čo sa skutočne stalo s NS a NS2, bolo Švédsko obsadené do úlohy Čističa, akoby išlo o pokračovanie kriminálneho thrilleru Quentina Tarantina Pulp Fiction.

Preto sa s výsledkami "vyšetrovania" nemôže podeliť s Ruskom. Čistič tam bol preto, aby vymazal všetky usvedčujúce dôkazy.

Pokiaľ ide o Nemcov, tí dobrovoľne prijali úlohu obetných baránkov. Berlín tvrdil, že išlo o sabotáž, ale neodvážil sa povedať, kto ju vykonal.

V skutočnosti je to tak zlovestné, ako len môže byť, pretože Švédsko, Dánsko a Nemecko a celá EÚ vedia, že ak sa naozaj postavíte impériu, a to verejne, impérium vám to vráti a vyrobí vojnu na európskej pôde. Ide o strach - a nie o strach z Ruska.

Impérium si jednoducho nemôže dovoliť stratiť "záhradu". A "záhradné" elity s IQ vyšším ako izbová teplota vedia, že majú do činenia s psychopatickou entitou sériového vraha, ktorú jednoducho nemožno upokojiť.

Medzitým príchod generála Zimy do Európy predznamenáva sociálno-ekonomický pád do víru temnoty - ešte pred niekoľkými mesiacmi nepredstaviteľný v údajnej "záhrade" ľudstva, tak vzdialenej od rachotu v celej "džungli".

Odteraz sa barbarstvo začína doma. A Európania by za to mali ďakovať americkému "spojencovi", ktorý šikovne manipuluje ustráchanými, vazalskými elitami EÚ.

Oveľa nebezpečnejší je však prízrak, ktorý dokáže identifikovať len málokto: blížiaca sa sýrizácia Európy. Bude to priamy dôsledok debaklu NATO na Ukrajine.

Celý text:

https://www.presstv.ir/Detail/2022/10/24/691505/War-Terror-Europe-Pepe-E...

Ema

na plesnutie biča na konci.

Kým na to dôjde, asi je načim všimnúť si, že Anglosasi útočia na Európu. Tá sa im stavia vskutku hrdinsky, Rusi si môžu brať príklad :)

Ema

Euroteliatka mixnuté hnedoidmi "VERIA v obnoviteľnú energiu" atď. A chcú mier, samozrejme, najlepšie svetový. To len tí iní mier nechcú.
Propaganda Európskej komisie sa dostala na úroveň Svedkov Jehovových a je to viditeľné hlavne v slabučkých štátoch ako Slovensko.

Ema

Minister obrany Šojgu dnes telefonoval 1/ s ministrom obrany Turecka, 2/ ministrom obrany Francúzska 3/ministrom obrany Veľkej Británie a 4/ ministrom obrany USA. Téma: špinavá atómová bomba ako chochloprovokácia.
Tu už človek fakt nevie, čo bude o 24 hodín.

Ema

Vletí potichu do domčeka, snáď ani sklo neponičí. Až potom.

https://vz.ru/news/2022/10/23/1183408.html

Ema

Úplne čerstvá kampaň, ktorou nás prišla omráčiť Európska komisia

www.facebook.com/watch/?v=849795439762465

Ema

To znie dobre.

Ema

Ja neviem, či niečo Smeráci stihnú. Útok NATO na Bielorusko a Rusko s použitím nukleárnych zbraní je už zrejme v poslednej fáze príprav.

Ema

Zjazd Komunistickej strany Číny určí smerovanie sveta

https://vz.ru/world/2022/10/15/1181634.html

Tento zjazd sa označuje za historický.

Ak niekto potrebuje preklad, stačí dať vedieť a dám ho sem.
To len aby som si nerobila zbytočnú prácu v pitvore, kde asi všetci po rusky vedia.

Ema

Akosi sa Novom Čase opustili a napísali toto:

 

Do školy pre nadané deti prestúpil Juraj v tercii zo súkromného gymnázia na Bajkalskej v Bratislave. Dôvodom bola šikana. Podľa zástupcu pre vzdelávanie Milana Bujňáka bol na školu pre mimoriadne nadané deti prijatý na základe diagnostikovaného nadania. „Od začiatku s ním pracovala naša školská psychologička a rodičom bolo následne odporučené, aby navštívili klinického psychológa, pretože v záznamoch bol uvedený úmysel o samovraždu,“ povedala riaditeľka Jolana Laznibatová.

 

So školou podľa nej komunikoval hlavne otec, matka celú situáciu znášala veľmi zle. Extrémistické prejavy Juraja popiera: „Bol to pekný a usmievavý chlapec a mal svoje správanie veľmi dobre pod kontrolou. Zrejme všetko robil doma, lebo zo školy sa určite na americký systém nenapojil,“ vysvetľuje riaditeľka. Zástupca pre výchovu a informatizáciu Jozef Doddy Cimra dodal, že škola má špeciálne zabezpečený server. „Servery sú kontrolované, takže to, čo robil, bolo zvonku. Odkedy k nám žiak prestúpil do tercie, nemal žiadny zápis, napomenutie a ani porušenie školského poriadku,“ uviedol Cimra.


No to si viem predstaviť, ten ich "špeciálne zabezpečený server." 

Škoda, že sa nikdy nedozvieme, kto pekného usmievavého chlapca na americký systém napojil.

A ešte toto je výborné: Bol to pekný a usmievavý chlapec a mal svoje správanie veľmi dobre pod kontrolou ...ale matka to znášala veľmi zle.

Bol to zjavne magor.

Každopádne by mal byť popoťahovaný jeblý tatko, že takémuto magorovi umožnil prístup k zbraniam.

Ema

Konštatoval, že nie je dobrý nápad od odberateľa sankcionovať dodávateľa.
K zničenému Nord Streamu povedal, že tvrdiť, že v 21. storočí sa nedá zločin vyšetriť a nájsť vinník, je smiešne.

Ema

Kým pri Kuciakovi a jeho snúbenici sa išlo po krku nepohodlnej vláde, ktorá bola na vine, teraz sa ide po krkku - no ale aha, koľké prekvapenie - PARLAMENTU, ktorý je na vine.
A to je tá finta.

Dúfajme, že ten kus rozmaznanej slaniny s nabitou zbraňou, t.č. už tuhej, nebol prepytujem koučovaný niektorým z bývalých kolegov "polepšeného" amerického skinheada Christiana Piccioliniho, s ktorým sa kamaráti presne ten Bránik, ktorý už pár hodín po vražde vedel o kuse rozmaznanej slaniny podivne veľa. Keď už tu padla zmienka o poľskom filme o postupnej manipulácii.

Ema

Už dobehla na miesto činu smokliť samotná pezinská ochechula. Na Zochovu sa neunúvala uroniť slzu po spúšti napáchanej akýmsi funkcionárom.

A pozrimeže, zakrákorila aj samotná von Leyenová.

Nezodpovedané sú otázky, kde sa ten kus rozmaznanej pubertálnej slaniny dostal k zbrani, kde sa ju naučil obsluhovať a prečo sa vlastne zabil.

Ema

Terror on Crimea Bridge forces Russia to unleash Shock’n Awe
The western narrative of a 'losing Russia' has just been decimated by Moscow's blitzkrieg against Ukraine and its foreign-backed terror operations

https://thecradle.co/Article/Columns/16704

Preklad narýchlo, komu sa nechce čítať v angličtine:

Teror na krymskom moste prinútil Rusko spustiť Shock'n Awe

Západný naratív o "prehrávajúcom Rusku" bol práve zdecimovaný blitzkriegom Moskvy proti Ukrajine a jej zahraničím podporovaným teroristickým operáciám
Autor: Pepe Escobar
10. októbra 2022

Teroristický útok na Krymskom moste bol povestnou poslednou kvapkou v eurázijskom pohári.

Výstižne to zhrnul ruský prezident Vladimir Putin: "Ide o teroristický útok zameraný na zničenie kritickej civilnej infraštruktúry Ruskej federácie."

Šéf ruského Vyšetrovacieho výboru Alexander Bastrykin Putinovi potvrdil, že teror na moste uskutočnila SBU - ukrajinská špeciálna služba.

Bastrykin Putinovi povedal: "Už sme určili trasu kamióna, na ktorom došlo k výbuchu. Bulharsko, Gruzínsko, Arménsko, Severné Osetsko, Krasnodar... Nosiče boli identifikované. S pomocou operatívcov FSB sa nám podarilo identifikovať podozrivých."

Ruská rozviedka prezradila kľúčové informácie vojenskému spravodajcovi Alexandrovi Kotsovi. Náklad si objednal ukrajinský občan: výbušniny zabalené v 22 paletách, v rolkách z fólie pod plastovým obalom, boli prepravené z Bulharska do gruzínskeho prístavu Poti. Následne bol náklad naložený na nákladné auto so zahraničnými poznávacími značkami a pokračoval po súši do Arménska.

Colné konanie na arménsko-ruskej hranici prebehlo bez problémov - podľa pravidiel Eurázijskej colnej únie (Rusko aj Arménsko sú členmi Eurázijskej hospodárskej únie alebo EAEÚ). Náklad sa zjavne vyhol odhaleniu pomocou röntgenových lúčov. Táto trasa je štandardná pre kamióny smerujúce do Ruska.

Nákladné vozidlo potom opäť vstúpilo do Gruzínska a prekročilo hranicu do Ruska, tentoraz však cez kontrolné stanovište Horný Lars. Využívajú ho aj tisíce Rusov utekajúcich pred čiastočnou mobilizáciou. Kamión skončil v Armavire, kde bol náklad preložený do iného kamióna, za ktorý zodpovedá Mahir Jusubov: do toho, ktorý vstúpil na krymský most prichádzajúci z ruskej pevniny.

Veľmi dôležité: preprava z Armaviru na dodaciu adresu v Simferopole sa mala uskutočniť 6. - 7. októbra: teda načasovaná na narodeniny prezidenta Putina v piatok 7. októbra. Z nejakého nevysvetliteľného dôvodu sa to o deň posunulo.

Vodič prvého kamióna už vypovedá. Jusubov, vodič druhého kamióna - ktorý vybuchol na moste - bol "slepý". Netušil, čo vezie, a je mŕtvy.

V tejto fáze sú prvoradé dva závery.

Po prvé: Nešlo o štandardný samovražedný bombový útok kamiónom v štýle ISIS - preferovaná interpretácia po teroristickom útoku.

Po druhé: K zabaleniu s najväčšou pravdepodobnosťou došlo v Bulharsku. To, ako naznačili ruské spravodajské služby, ukazuje na účasť "zahraničných špeciálnych služieb".

Prelud príčiny a následku

To, čo ruské tajné služby odhalili verejnosti, je len časti príbehu. Horúce informácie, ktoré Cradle získala od iného ruského spravodajského zdroja, sú oveľa zaujímavejšie.

Pri výbuchu bolo použitých najmenej 450 kg výbušnín. Nie na nákladnom aute, ale namontované v samotnom moste na Kryme. Kamión bol len návnadou teroristov, "aby vytvorili ilúziu príčiny a následku". Keď kamión dorazil na miesto na moste, kde boli výbušniny namontované, došlo k výbuchu.

Podľa tohto zdroja zamestnanci železníc vyšetrovateľom povedali, že došlo k určitej forme elektronického útoku. Teroristi prevzali kontrolu nad železnicou, takže vlak prevážajúci palivo dostal príkaz na zastavenie kvôli falošnému signálu, že cesta pred ním je obsadená.

Bomby namontované na mostných pilieroch boli cez víkend pracovnou hypotézou, o ktorej sa vo veľkej miere diskutovalo v ruských vojenských kanáloch, ako aj o použití podvodných dronov.

Pomerne sofistikovaný plán nakoniec nemohol dodržať nevyhnutne pevný časový harmonogram. Medzi namontovanými výbušnými náložami, prechádzajúcim kamiónom a vlakom s palivom zastaveným na trati nedošlo k milimetrovému zosúladeniu. Škody boli obmedzené a dali sa ľahko zvládnuť. Kombinácia náloží a nákladného auta vybuchla na vonkajšom pravom jazdnom pruhu cesty. Škody boli len na dvoch úsekoch vonkajšieho jazdného pruhu, na železničnom moste neboli veľké.

Teror na moste nakoniec priniesol krátke Pyrrhovo PR víťazstvo - náležite oslavované na celom kolektívnom Západe - so zanedbateľným praktickým úspechom. Presun ruského vojenského nákladu po železnici sa obnovil približne o 14 hodín.

A to nás privádza ku kľúčovej informácii v hodnotení ruského spravodajského zdroja: kto je páchateľom.

Bol to plán britskej MI6, tvrdí tento zdroj bez uvedenia ďalších podrobností. Ktorú, ako spresňuje, ruská rozviedka z viacerých dôvodov označuje ako "zahraničné špeciálne služby".

Je dosť výrečné, že Američania sa ponáhľali s hodnoverným popieraním. Príslovečný "ukrajinský vládny predstaviteľ" povedal, že to urobila SBU. To bolo priame potvrdenie správy denníka Ukrajinska Pravda založenej na "neidentifikovanom predstaviteľovi orgánov činných v trestnom konaní".

Už počas víkendu bolo jasné, že konečná červená čiara bola prekročená. Ruská verejná mienka a médiá boli rozzúrené. Krymský most pri všetkom svojom postavení inžinierskeho zázraku predstavuje nielen kritickú infraštruktúru; je vizuálnym symbolom návratu Krymu do Ruska.

Navyše išlo o osobný teroristický útok na Putina a celý ruský bezpečnostný aparát.

Takže sme to tu mali v poradí: ukrajinskí teroristi vyhodili do vzduchu auto Darje Duginovej na moskovskom predmestí (priznali to); špeciálne jednotky USA a Spojeného kráľovstva (čiastočne) vyhodili do vzduchu Nord Stream a Nord Stream 2 (priznali to a potom to odvolali); a teroristický útok na Krymský most (opäť: priznali to a potom to odvolali).

Nehovoriac o ostreľovaní ruských dedín v Belgorode, dodávkach zbraní NATO s ďalekým dostrelom Kyjevu a bežných popravách ruských vojakov.

Darja Dugina, Nrd Stream a Krymský most z toho robia vojnový akt trifecta. Takže tentoraz bola reakcia nevyhnutná - ani sa nečakalo na prvé zasadnutie ruskej Bezpečnostnej rady, ktoré bolo naplánované na 10. októbra popoludní.

Moskva spustila prvú vlnu ruského Shock'n Awe, a to dokonca bez toho, aby zmenila štatút špeciálnej vojenskej operácie (SMO) na protiteroristickú operáciu (CTO) so všetkými vážnymi vojensko-právnymi dôsledkami.

Koniec-koncov, ešte pred zasadnutím Bezpečnostnej rady OSN ruská verejná mienka masívne podporovala koniec jednania v rukavičkách. Putin dokonca ani nenaplánoval bilaterálne stretnutia. Diplomatické zdroje naznačujú, že rozhodnutie nechať kladivo udrieť padlo už počas víkendu.

Operácia Shock'n Awe nečakala na vyhlásenie ultimáta Ukrajine (to môže prísť o niekoľko dní); oficiálne vyhlásenie vojny (nie je potrebné); ani na oznámenie, ktoré ''rozhodovacie centrá'' na Ukrajine budú zasiahnuté.

Bleskové metastázovanie SMO do CTO de facto znamená, že režim v Kyjeve a tí, ktorí ho podporujú, sú teraz považovaní za legitímne ciele, podobne ako ISIS a Džabhat al-Nusra počas protiteroristickej operácie v Sýrii.

A zmena statusu - teraz ide o skutočnú vojnu proti terorizmu - znamená, že absolútnou prioritou je ukončenie všetkých smerov terorizmu, fyzického, kultúrneho, ideologického, a nie bezpečnosť ukrajinských civilistov. Počas SMO bola bezpečnosť civilistov prvoradá. Dokonca aj OSN bola nútená priznať, že za viac ako sedem mesiacov SMO bol počet civilných obetí na Ukrajine relatívne nízky."

Vstúpte do hry "Veliteľ Armageddon

Tvárou ruského Shock'n Awe je veliteľ ruských vzdušno-kozmických síl, armádny generál Sergej Surovikin: nový hlavný veliteľ teraz už úplne centralizovanej SMO/CTO.

Neustále sa vynárali otázky: Prečo Moskva neprijala toto rozhodnutie už vo februári? Nuž, lepšie neskoro ako nikdy. Kyjev sa teraz dozvedá, že si zahrával so zlým človekom. Surovikin je všeobecne rešpektovaný - a obávaný: jeho prezývka je "generál Armagedon". Iní ho volajú "kanibal". Legendárny čečenský prezident Ramzan Kadyrov - tiež generálplukovník ruskej armády - Surovikina hojne chváli ako "skutočného generála a bojovníka, skúseného, silného a prezieravého veliteľa".

Surovikin je od roku 2017 veliteľom ruských vzdušných a kozmických síl, za nekompromisné vedenie vojenskej operácie v Sýrii mu bol udelený titul Hrdina Ruska a v 90. rokoch mal skúsenosti z terénu v Čečensku.

Surovikin je doktor Shock'n Awe s plnou mocou. To dokonca spôsobilo, že sa objavili plané špekulácie, že minister obrany Sergej Šojgu a náčelník generálneho štábu Valerij Gerasimov boli odvolaní alebo prinútení odstúpiť, ako špekuloval kanál Wagnerovej skupiny Telegram Grey Zone.

Stále je možné, že Šojgua - široko kritizovaného za nedávne ruské vojenské neúspechy - by nakoniec mohol nahradiť guvernér Tuly Alexej Djumin a Gerasimova zástupca hlavného veliteľa pozemných síl generálporučík Alexander Matovnikov.

To je takmer nepodstatné: všetky oči sa upierajú na Surovikina.

MI6 má v Moskve niekoľko dobre umiestnených krtkov, relatívne. Briti varovali ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského a generálny štáb, že Rusi tento pondelok podniknú "varovný úder".

To, čo sa stalo, nebol žiadny "varovný úder", ale masívna ofenzíva viac ako 100 riadených striel vypálených "zo vzduchu, mora a zeme", ako poznamenal Putin, proti ukrajinským "energetickým, vojenským veliteľským a komunikačným zariadeniam".

MI6 tiež uviedla, že "ďalším krokom" bude úplné zničenie ukrajinskej energetickej infraštruktúry. To nie je "ďalší krok": už sa to deje. V piatich regiónoch vrátane Ľvova a Charkova úplne vypadli dodávky elektrickej energie a v ďalších piatich, vrátane Kyjeva, dochádza k vážnym výpadkom.

Vyše 60 % ukrajinských elektrických sietí je už vyradených z prevádzky. Vyše 75 percent internetovej prevádzky je mimo prevádzky. Ministerstvo obrany "odpojilo" Starlink Elona Muska.

Shock'n Awe bude pravdepodobne postupovať v troch fázach.

Prvá: Preťaženie ukrajinského systému protivzdušnej obrany (už zapnuté).

Po druhé: Ponorenie Ukrajiny do temného stredoveku (už prebieha).

Tretia: Zničenie všetkých hlavných vojenských zariadení (ďalšia vlna). j

Ukrajinu čaká v najbližších dňoch takmer úplná tma. Z politického hľadiska to otvára úplne novú hru. Vzhľadom na charakteristickú "strategickú nejednoznačnosť" Moskvy by mohlo ísť o akýsi remix Púštnej búrky (masívne letecké údery pripravujúce pozemnú ofenzívu); alebo, čo je pravdepodobnejšie, o "podnet", ktorý má prinútiť NATO rokovať; alebo len o neúnavnú, systematickú raketovú ofenzívu zmiešanú s elektronickým bojom (EW), ktorá má nadobro rozbiť schopnosť Kyjeva viesť vojnu.

Alebo by to mohlo byť všetko z uvedeného.

Kľúčovou otázkou zostáva, ako môže ponížené západné impérium teraz zvýšiť stávky, ak sa nepristúpi k jadrovému útoku. Moskva príliš dlho preukazovala obdivuhodnú zdržanlivosť. Nikto by nikdy nemal zabudnúť, že v skutočnej veľkej hre - ako koordinovať vznik multipolárneho sveta - je Ukrajina len obyčajnou vedľajšou atrakciou. Ale teraz by sa mali účastníci vedľajšej šou radšej ukryť, pretože velenia sa ujal generál Armagedon.

Ema

dodávky elektrickej energie za hranice. A tak sa EÚ tešila, keď si v extrémnom režime pripínala k sebe ukrajinskú elektrosieť, že bude ťahať elektrinu z elektrární, vybudovaných v čase ZSSR, ako odmenu za dodávky zbraní a futrovanie Chochlánie miliardami eur z daní Európanov.

A taký pekný článok o tom napísala v marci hlásna trúba amerických korporátov a propagátor úchylného spôsobu existencie Forbes
https://www.forbes.sk/zdielana-elektrina-a-solidarita-eu-prepojila-svoju...
Hm. A teraz tma.

A u nás ako? V Pravde píšu, že "Slovensko bude chrániť o Patriot menej, odchádza aj časť vojakov NATO". Odchádzajúci Patriot nahradí Jarko so šlajdrom v ruke. Toto je fakt výborné: "Ak to situácia bude vyžadovať, môže byť holandský systém do SR opätovne okamžite nasadený, uviedlo ministerstvo obrany." Čiže protivzdušnú ochranu bude pĺžovo ministerstvo aktivovať tak, že pĺž zavolá do Holandska, aby nám najbližšou loďou z Rotterdamu poslali Patriot, budeme ho čakať pri propeleri. Treba ho odovzdať pánkovi, ktorý vyzerá ako pĺž a tete, ktorá má riť ako skriňa. Obaja budú držať v ruke americké vlajočky na špajdli.

Ema

Zajtra sa dočítame o terore na moste niečo viac
https://vk.com/pepeasia

Ema

Ich seizmické oddelenie proaktívne vykvákalo - skôr, ako im stihla zavolať premiérka, ktorej volal Blinken - že detekovali výbuchy.
A potom zakvákali ešte raz, že v tej oblasti žiadne zemetrasenie nebýva. Zemské otrasy silné ako miesiželezo zrejme mali byť v súprave amerických "hypotéz", určenej pre korporátnu mediálnu žumpu.

Domnievam sa, že veľa vie Rusko. Sledovali tie podivné manévre vcelku so zaujatím a isto si aj zapisovali.

Ema

medzi obyvateľmi, ktorí si zháňajú druhú prácu :)

https://www.trend.sk/ekonomika/krizu-zvladaju-briti-aj-vdaka-druhej-prac...

Fakt je na zaplakanie, že Slováci takúto možnosť nemajú. Musia sa uspokojiť s osemhodinovou prácou, ktorá spravidla trvá desať až jedenásť hodín a potom hajde domov lehniť v zatiaľ ešte vyhriatych bydlách. Sme proste čierna diera, kým Briti sú svetlo na kopci v žiarivej veste jak tá teta na fotke v Trende.

Ema

z demokratického moslimského Azerbajdžanu, čiže z oblasti hodnotovo zodpovedajúcej Bruselu, a nie z nedemokratického pravoslávneho Ruska.

Aktuálna správa: Slovensko, Bulharsko, Rumunsko a Maďarsko ponúkli pomoc s dopravou plynu z Azerbajdžanu. Prevádzkovatelia plynovodov uvedených štyroch krajín navrhli, že dopravia dodatočný plyn, uviedol bulharský prezident Radev.

Stálo za to odjebať Nord Stream, všakáno.

Maďari sa už v Azerbajdžane udomácňujú, zatiaľ majú kus ropného poľa v Gunašli a podiel na ropovode do Cejhanu. Časom si môžu pribaliť aj gas-biznis.

A čo má Slovensko? Úbohých potkaních cicvorov - plus jednu mentálne vykotlanú pezinskú mrochtu - pre ktorých sú pupkom sveta agresívne USA a meradlom národného úspechu korupčné peniaze, ktoré im hodil zaoceánsky zmrd na účet za dobré služby pri zotročovaní podkarpatských ľudkov.

Inak, zatiaľ nepadla zmienka, v akej mene bude azergas zúčtovávaný. Lebo to je pointa. Plyn z Nord Streamu by totiž nebol za USD.

Pridám sem ešte rozhovor s Davidom Bohbotom:

"Nedaleko nás probíhá za otevřené podpory naší vlády válka, která hrozí rozšířením na území střední a východní Evropy, a to včetně použití jaderných zbraní. Američané se cítí v bezpečí za oceánem, zatímco EU tento konflikt ekonomicky, sociálně a bezpečnostně devastuje. Euro krachuje a evropská výroba ztrácí konkurenceschopnost, zatímco dolar posiluje a USA uzavírají obrovské obchody. To všechno formálně jen kvůli pomoci Ukrajině, která není členskou zemí ani EU, ani NATO. Lidé vidí konkrétní dopady přicházející krize na svých peněženkách a vidí také, že česká vláda téměř nic nedělá proti nastupující krizi a proto logicky protestují."

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/-Ukrajinsky-protiutok-je...

Ema

Rokoval s ministrom pre energetiku Novakom, ministrom pre priemysel Manturovom a, samozrejme, s rezortným kolegom Lavrovom. Výsledok: 700 miliónov kubických metrov zemného plynu pre Maďarsko nad rámec objemov zazmluvnených v dlhodobých, kontraktoch. Za dobrú cenu a s prepravou mimo besnej Chochlánie.

Ema

To je akože novinár, čo toto napíše? "Zvláštne je, že zo sabotáže sa vzájomne zatiaľ neobviňujú dvaja najsilnejší hráči: Spojené štáty s Ruskom."
Čo je to za žvást. Rusko menovalo Američanov hneď.
https://vz.ru/world/2022/9/28/1179688.html

Apropo ruské médiá. Tam nie je žiadna "agresívna infovojna a propaganda". To by si mal pán akoženovinár overiť, kým to vykotí, i keď len v akomsi Štandarde.

Rusko na rozdiel od Západu nie je mediokracia. To predovšetkým. Tam o dianí nerozhodujú hysterickí pisálkovia z korporátnych mediálnych splaškov financovaných nikým nevolenými záujmovými skupinami, ktoré sa - pochopiteľne - nikomu nezodpovedajú.
V porovnaní s tým, čo už roky - a s intenzitou zvýšenou o niekoľko magnitúd od februára - vyčíňajú hnojometné západné korporátne médiá rozprskávajúce polopravdy aj otvorené klamstvá, najdivokejšie konšpirácie a orgie etnickej nenávisti, za ktorú by mali mnohí v rozhodujúcich mediálnych pozíciách odvisnúť ako voľakedy šéfredaktor nacistického Stuermera - a nie je vylúčené, že k tomu opäť nedôjde - je ruská mediálna scéna oáza chladného zdravého rozumu a serióznosti.

Ema

...už 30 rokov politicky komanduje jeho manželka Anne Applebaum.

Nord Stream zničila chrapúnska entita, ktorá neváhala hodiť atómové bomby na mestá v Japonsku, zmrzačiť veľký kus Vietnamu Agentom Orange a udržiavať celé desaťročia v prevádzke najväčší open air koncentrák Pásmo Gazy.
Nikto iný by na takýto zločin nemal žalúdok. Čo ale neznamená, že USA pri tomto čine medzinárodného terorizmu, nasmerovaného na Nemecko, nemali komplicov.

Ema

Tzv. Dobrý trh sprístupnil dvory, tak som pozrela.
Najstrašnejší bol farský dvor. Nejaké DSS tam prezentovali svoje aktivity a predávali produkty od postižkov. Kristepane. Nútia nešťastných postihnutých ľudí, aby vyrábali všelijaké keramické a štrikované blbosti - jednak im pripomínajú, akí sú zbytoční, ak niečo "netvoria" a jednak ich potom uvrhávajú do smútku, že si to nikto nekúpi. Paradoxne bol ten trh zároveň "eko" - proti odpadu, ktorý nás zavaľuje. Prečo postižkov nenechajú v pokoji sedieť, pozerať doblba, počúvať hudbu, nech ich obklopia milujúcimi zvieratami, prípadne nech ich nechajú niečo dopestovať vo farskej záhrade do kuchyne, to má zmysel.
Bol to ale zároveň obraz celého nášho sveta, v ktorom sme akože normálni a produkujeme akože užitočné veci. Len máme rafinovanejší marketing ako DSS-ky, a tak sa tie blbosti predávajú.

No a priamo na ulici akýsi astenický trtko blábolil o výsadbe zelene v meste. To ma zaujalo. Posťažoval si, že narážajú na problém parkovísk, pretože "pre niekoho je prioritou zeleň, pre niekoho parkovanie". A tak musia najskôr nájsť náhradné parkoviská, ak chcú vysádzať zeleň. Predpokladám, že parkoviská presúvajú na miesta nejakej pôvodnej zelene, aby boli všetci spokojní - vysádzači, aj parkovači.
Ak už ani po tomto príšernom lete niekto nepochopil prioritu pre prežitie a berie vážne hovada, ktoré vyžadujú betónové a asfaltové parkovacie miesta... no ale aj tak mi prišlo na chvíľu ľúto, že všetci tí krásni ušľachtilí ľudia na Dobrom trhu - všetci tí skurvení pokrytci - majú pred sebou cca pol roka života. Ale potom som tú absurdnú ľútosť rozchodila, keď som videla všetko to, čo si spomenul.

Ema

Toľko k obsahu.

K výhrade k fotografii: aj Iráncov je v uliciach viac, než zachytáva fotografia.

No hej, my nepodpaľujeme autá, ale sviečky. Preto tu máme na rozdiel od Iránu americkú vojenskú základňu a ďalšie obdobné benefity našej povahy.

Ema

Keď v decembri 2021 niekto zakašľal, bol podozrievaný, že má covid.
Keď v decembri 2022 niekto nezakašle, bude podozrievaný, že si doma kúri.

Toto, prosímpekne, odznelo práve v nemeckej telke.

Ema

z Hotela Transilvania.

Pani Delegácii protokol zjavne zatrhol rozviate lokne á la gymnázium Pezinok.

Ema

Time and the Ocean and some guiding star and High Cabal have made us what we are. Hej, je to ten výrok z Churchillovho prasačieho pysku.
Ezoterické výklady Biblie, v židovstve teda kabala, sú propagandistickou technikou Albionu od čias, keď astrológ Alžbety I., John Dee, vynašiel doktrínu britského Izraela, ktorou si Británia čistila svedomie pri svojej svetovej krutovláde.
Na záver dnešného ritualizovaného pohrebu starej "high cabal" sa v podzemí už v úzkom kruhu čítala Jánova apokalypsa, tak podobná židovským proroctvám. Tá s číslom 666. Príznačné.

Ema

nám narysoval kontúry novej ekonomiky.

Konkurovať mu môže už len zombie bábka von Leyenová, ktorá Európanom odkázala, že majú vysoké faktúry za energie posielať do Moskvy.

Jo, jo. Môžeme sa v tejto chaotickej dobe plne spoľahnúť na skvelých politických lídrov na úrovni lokálnej, i európskoúnijnej.

Ema

či je to ten istý europarlament, ktorý odhlasoval, že muži môžu rodiť.

V Bruseli dostali príkaz na nakrknutie poslaneckej euromasy proti Maďarsku, pretože Maďarsko vyšetruje Pétera Márki-Zaya, ktorého nastražili globalisti ako Orbánovho (totálne neúspešného) protikandidáta do nedávnych volieb, z prania špinavých peňazí.

https://www.trend.sk/spravy/lider-madarskej-opozicie-celi-podozreniu-pra...

Volebná autokracia, chechty checht. Myslím, že v blázninci s all inclusive by tých vyše 400 euročurákov vyšlo európskych daňových poplatníkov lacnejšie. Naďalej by tam mohli tvrdiť, že sú poslancami EP, reprezentujúcimi kontinent s veľkolepou históriou a výnimočným intelektuálnym potenciálom.

Ema

A potom sa pri konflikte Azerbajdžan - Arménsko rýchlo postaviť na stranu moslimov.

Ema

Buď je invalid na hlavu - alebo je to fízel s invalidným krytím.

Ema

slúžia titulky typu Rusi utekajú z Charkovskej oblasti, na hranici je niekoľkokilometrový rad (Hospodárske noviny), Rusi si „zabudli“ tanky. Ukrajinci majú žatvu (Pravda), Nová éra sa začína ruským výpraskom (Smetiareň), Ukrajina ostro skritizovala Nemecko za chýbajúce dodávky tankov Leopard a obrnených transportérov Marder (Denník N) - a to je výber len z podkarpatskej mediálnej žumpy.
Všetko je víťazne ružové, stačí chochlom ládovať zbrane a bude mier - a my budeme zasa žrať veľkou lyžicou.

Miera účinnosti tohto stupídneho amerického marketingu masového vraždenia á la Captain America, dovezeného do Európy, sa potom sleduje v prieskumoch - či je už biomasa v dostatočne radostnom naladení, aby sa mohla uškvariť na vojnovej panvici.

Nezabudnime v tejto situácii, že máme na Slovensku americké vojenské letisko - hlavne teda nezabudnime, kto konkrétne to zaocenskym krvilačným potkanom odklepol a kto sa hnal ako slúžka na rev pána, až sa jej skriňová prdel natriasala, aby to spečatil svojím podpisom. Ešte bude predmetom odbornej diskusie, ako tento kreténsky akt Slovenska okupovaného americkými agentmi prispel k eskalácii napätia a štartu špeciálnej operácie s potenciálom planetárneho konfliktu. Mimochodom, vemená v parlamente, čo americkú vojenskú základňu na Slovensku odklepli a podkarpatská mrochta v roli bezduchého amerického média ako z lacného okultného filmu budú potrestaní bez toho, aby ktokoľvek zo Slovákov zdvihol na nich ruku. Sami svojím sráčskym rozhodnutím pripravili peklo svojim pankhartom a pankhartom svojich pankhartov. A vyzerá celkom nádejne, že aj sami sebe. Nebude kam ujsť. Ani do Austrálie. Peklo, ku ktorému veľkým dielom prispeli, si ich v tejto vojne nájde všade.

Ema

Azerbajdžan dnes vojensky napadol Arménsko.

Vráťme sa pár týždňov dozadu:

18. 7. 2022: Von der Leyenová podpísala v Azerbajdžane memorandum o strategickom partnerstve v oblasti energetiky

https://www.webnoviny.sk/venergetike/von-der-leyenova-odcestovala-do-aze...

Človek by z tých bruselských euroštetiek a euročurákov fakt blil.

Ema

«Если эти недоумки продолжат безудержную накачку киевского режима опаснейшими видами вооружений, то рано или поздно военная кампания перейдет на другой уровень. У нее исчезнут видимые границы и потенциальная предсказуемость действий сторон конфликта. Она пойдет по своему собственному военному сценарию, вовлекая в него новых участников. Так было всегда», – написал Медведев в своем Telegram-канале.

«Все заполыхает и вокруг них. Их люди хапнут горя по полной программе. У них в прямом смысле будет гореть земля и плавиться бетон. Нам тоже сильно достанется. Всем будет очень-очень плохо. Ведь сказано: «От этих трех язв, от огня, дыма и серы, выходящих изо рта их, умерла третья часть людей» (Откр. 9:18).», – подчеркнул зампред Совбеза.

***
Medvedev označil iniciatívy Kyjeva za prológ k tretej svetovej vojne

"Ak budú títo hlupáci naďalej bezuzdne pumpovať do kyjevského režimu nebezpečné zbrane, vojenská kampaň sa skôr či neskôr posunie na inú úroveň. Stratí svoje viditeľné hranice a potenciálnu predvídateľnosť pre strany konfliktu. Bude sa riadiť vlastným vojenským scenárom, do ktorého budú zapojení noví aktéri. Tak to bolo vždy," napísal Medvedev na svojom kanáli Telegram.

"Všetko okolo nich tiež vzplanie. Ich ľudia budú v úplnom zármutku. Zem bude doslova horieť a betón sa bude topiť. Aj my budeme tvrdo zasiahnutí. Bude to veľmi, veľmi zlé pre všetkých. Hovorí sa: "Od týchto troch rán ohňa, dymu a síry, ktoré vychádzajú z ich úst, zomrela tretina ľudí" (Zj 9,18). - zdôraznil podpredseda Bezpečnostnej rady.

Americkí kreténi sa domnievajú, že z tohto tuto vyviaznu s celou riťou ako v štyridsiatom piatom - na úkor Európy a Ruska. No, ako hovorí chochlo-klasik, אוי ואבוי.

Ináčky, hlavne by som podčiarkla tých nových aktérov. Takých, ktorým sa nestáva, že vysoko postavený manažér zbrojárskej firmy vykotí extrémne vážne vojenské tajomstvá zeleným cicinám z NATO.

Aby sme boli v obraze: Američania idú dodať chochlom zbraňové systémy s dostrelom 300 km, nemeckí Zelení v ošiali vykríkajú, že teraz nastal čas na dodávky Leopardov a Rusko evakuuje osídlenia na ruskom území v blízkosti horúcej zóny.

Stránky

texty

Stránky